• Brodnica

• Dzień 3

•           Kolejny dzień - 4 października 2016 (wtorek) - upłynął na poznawaniu realiów polskiej szkoły - uczniowie uczestniczyli w lekcjach wraz ze swoimi partnerami z wymiany. Grupa niemiecka udała się na spotkanie z p. Starostą, który przedstawił region powiatu brodnickiego. W drodze powrotnej weszliśmy na wieżę krzyżacką, by zobaczyć panoramę miasta. Po południu przygotowywaliśmy się do wycieczki tematycznej do Gdańska. Uczniowie przedstawili  sylwetki gdańskich noblistów Lecha Wałęsy oraz Güntera Grassa. Wieczorem wzięliśmy udział w pokazie oraz zajęciach grupy cyrkowej Bedekus. Ostatnim punktem był pokaz z wykorzystaniem ognia zaprezentowany przez starszą grupę tej formacji.