Nawigacja

Środa 13.12.2017

Stowarzyszenie Najstarszych SzkółRealizowane projekty


Statystyki

liczba odwiedzin: 3633190

Aktualności

 •           Dnia 7 grudnia 2017 roku 39 uczniów klas trzecich zgłosiło się do kolejnej akcji zorganizowanej przez opiekuna Klubu HDK przy I LO mgr. Wojciecha Sobieszczyka.  Krew pobrano od 25 uczniów, którzy przekazali 11,250 l tego cennego daru potrzebującym.

  Opracowała: Beata Nijakowska

            Patrz album

 •           Dnia 30 listopada uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, udali się na wycieczkę do Berlina. Zwiedzanie stolicy Niemiec rozpoczęliśmy od Wyspy Muzeów, na której odwiedziliśmy Muzeum Egipskie, w którym zgromadzono bezcenne eksponaty państwa znad Nilu, w tym posąg Nefretete. Następnie, wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy zabytki Berlina, jak Czerwony Ratusz, Kościół pw. Św. Jadwigi Śląskiej, Bramę Brandenburską, Reichstag, Kościół Pamięci, Uniwersytet Humbolta oraz pozostałości muru berlińskiego. Przespacerowaliśmy się piękną Aleją pod Lipami i dotarliśmy na Alexanderplatz, na którym odbywał się Jarmark Świąteczny. Panowała na nim niezwykle świąteczna atmosfera, a my podziwialiśmy lokalne rękodzieło i smakowaliśmy swojskich wyrobów.

 •           Dnia 30 listopada bieżącego roku w auli I LO w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W spotkaniu wzięli udział wyróżnieni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko – pomorskiego. W tym gronie nie zabrakło także Dyrektora I LO p. Wiesława Łupiny wraz z wyróżnioną uczennicą klasy II a Karoliną Ziętarą.

            Uroczystość wręczenia dyplomów uświetnił występ Koła Teatralnego I LO. Młodzi artyści, pod opieką mgr I. Zwierzchlewskiej i mgr. W. Zembrzyckiego zaprezentowali kolaż wokalno - taneczny oparty na utworach muzyki filmowej i musicalowej.

 •           Dnia 21 listopada w ramach XXVI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbył się Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej, zorganizowany w Brodnickim Domu Kultury.

            I Liceum Ogólnokształcące reprezentowała solistka, Rozalia Rogowska, a także zespół instrumentalno – wokalny w składzie: Tomasz Dziak, Rozalia Rogowska, Julia Gołębiewska, Nikola Wiśniewska, Kacper Pszczoliński, Mateusz Orłowski, Norbert Stachowiak i Jakub Alichniewicz.

            Decyzją jury pierwsze miejsce w kategorii solistów zdobyła Rozalia Rogowska, która zaśpiewała utwór „Ave Maria” z musicalu „Notre Dame de Paris”. Również zespół zajął pierwsze miejsce, wykonując utwór „ Bogu wyśpiewam”.

 •           Dnia 20 listopada 2017 roku w I LO w Brodnicy odbył się w szósty koncert z cyklu Moc Muzyki. Tym razem Szkolna Grupa Teatralna przedstawiła utwory filmowe i musicalowe. Nie zabrakło przebojów ze znanych światowych musicali, jak i piosenek mniej popularnych, które jednak inspirują członków Grupy. Koncert ozdobiono rozbudowanymi układami tanecznymi, dynamicznymi wykonaniami grupowymi oraz tematyczną scenografią. Gośćmi specjalnymi koncertu byli artyści Teatru Roma w Warszawie – Sylwia Banasik i Jan Traczyk. Aktorzy wykonali kilka utworów, które na co dzień wykonują na scenie teatralnej. Niespodzianką i wyróżnieniem dla licealnej sceny było premierowe wykonanie piosenki Jana Traczyka, pochodzącej z jego autorskiego musicalu. Recital artystów został także ubogacony układami tanecznymi w wykonaniu naszych uczniów oraz duetem Sylwii Banasik i Rozalii Rogowskiej – członkini Grupy Teatralnej. Koncert cieszył się niezwykłą popularnością i wysokimi ocenami zarówno publiczności, jak i gości specjalnych. W najbliższym czasie część widowiska przygotowana przez Grupę Teatralną zostanie ponownie powtórzona dla publiczności.  

 •           Dnia 18 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Brodnicy odbył się Wielki Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Brodnicy, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół miejskich. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Omega oraz Klub Szaradzistów ,,Jolka”. Turniej prowadził nauczyciel i instruktor szachowy Marcin Kołodziejski.

            Rozgrywki toczyły się w oparciu o program komputerowy, który kojarzył zawodników w pary turniejowe. Podczas siedmiu 30-minutowych rund, w obecności rodziców i członków klubu, uczestnicy rozgrywali poszczególne partie.

 •           Dnia 17 listopada odbyła się w auli I LO prelekcja na temat: „Profilaktyka, diagnostyka i leczenie Wirusowego Zapalenia Wątroby Typu B i C”, którą poprowadziła p. Justyna Franczak- lekarz z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno- Zakaźnego w Bydgoszczy.

            Prezentacja została zrealizowana w ramach projektu: „Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C”<, który jest realizowany w województwie kujawsko- pomorskim od pięciu lat.

            Udział w prelekcji wzięli uczniowie z klas o profilu medycznym i biologiczno- chemicznym, którzy uzyskali informacje na temat możliwości zakażeń, profilaktyki oraz bezpłatnych badań i możliwości szczepienia przeciw chorobie.

 •           Dnia 15 listopada br. wystartuje 4 Międzynarodowy Turniej Szachowy Szkół, w którym biorą udział szkoły m.in. z Hiszpanii, Grecji oraz Polski.

            Turniej zostanie rozegrany za pomocą internetu, dzięki czemu zawodnicy będą mogli wykonywać swoje posunięcia jak i oczekiwać na posunięcia przeciwników w miejscu zamieszkania. Zawody będą doskonałą formą sprawdzenia nabytych umiejętności, wymiany doświadczeń, nie tylko szachowych ale i językowych.

            Drużyna ILO wystąpi w składzie: Marcin Kołodziejski (trener), Aneta Skręta, Michał Sadowski, Michał Kamiński, Jakub Alichniewicz, Tomasz Dziak.

 •           Dnia 10 listopada 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się uroczystości poświęcone 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Akademię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego, po czym zaprezentowany został montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez nauczycieli j. polskiego, p. Mirosławę Kowalską, p. Beatę Nijakowską i p. Pawła Roszaka. W trakcie programu, ilustrowanego pokazem multimedialnym, zaprezentowano krótki rys historyczny oraz utwory poetyckie związane z tematyką walki o niepodległość oraz teksty przybliżające sylwetkę Józefa Piłsudskiego. Wystąpienie ilustrowane zostało piosenkami, związanymi z wydarzeniami I i II wojny światowej.

 •           W IX konkursie powiatowym Energia odnawialna w obiektywie uczennica klasy III b, Jolanta Wiśniewska zajęła I miejsce. Dnia 8 listopada br. zwyciężczyni odebrała z rąk Starosty Brodnickiego nagrodę i dyplom. Należy nadmienić, że obecny konkurs jest już czwartym, w którym Jola zajęła najwyższe miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Patrz album

Aktualności

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016

Galeria zdjęć