Nawigacja

Wtorek 22.01.2019

Oficjalna strona I LO na facebook'uStowarzyszenie Najstarszych SzkółRealizowane projektyStatystyki

liczba odwiedzin: 4321284

Aktualności

 • W atmosferze Bożego Narodzenia - Obrazek 1

            Nadchodzące święta to wyjątkowy czas, wywołujący uśmiech, skłaniający do wzajemnej życzliwości i jednoczący ludzi, dlatego też w naszej szkole, w zgodzie z tradycją, odbyły się spotkania opłatkowe we wszystkich klasach. Uczniowie wraz z wychowawcami przekazali sobie życzenia, obdarowali symbolicznymi upominkami i kolędowali przy wigilijnych stołach.

            W auli szkolnej Koło Teatralne przygotowało świąteczny występ wokalno - choreograficzny, podczas którego zabrzmiały ze sceny piosenki tematycznie związane ze świętami i tworzące ich niepowtarzalny klimat.

 • Prymusi Pomorza i Kujaw w I LO w Brodnicy - Obrazek 1

            18 grudnia 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów dla najlepszych stypendystów marszałkowskiego programu Prymus Pomorza i Kujaw. Wśród zaproszonych na galę byli p. Wiesław Łupina, dyrektor I LO w Brodnicy wraz z uczniem kl. I b Hubertem Sikorskim, który jako najlepszy stypendysta reprezentował szkoły średnie powiatu brodnickiego.

            Podczas spotkania przewodniczący sejmiku p. Ryszard Bober, wicemarszałek p. Zbigniew Ostrowski i wicekurator oświaty p. Maria Mazurkiewicz wręczyli certyfikaty potwierdzające wysokie kompetencje edukacyjne naszej szkoły stypendyście oraz dyrektorowi.

 • - Obrazek 1

   - Obrazek 2

 • Konkurs Adwentowy - Obrazek 1

            Już po raz 16. odbył się w naszej szkole Konkurs Adwentowy. Uczniowie własnoręcznie przygotowali ozdoby adwentowe typowe dla krajów niemieckiego obszaru językowego – wieńce i kalendarze adwentowe. Celem konkursu było nie tylko zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów, ale przede wszystkim przybliżenie im tradycji naszych zachodnich sąsiadów. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców spośród wielu przepięknych prac. W kategorii KALENDARZ ADWENTOWY zwyciężyła Wioleta Wiśniewska z kl. I c, natomiast w kategorii WIENIEC ADWENTOWY pierwsze miejsce zajęła Julia Szwaracka z kl. II e. Drugie i trzecie miejsce w tej samej kategorii zdobyły kolejno Aleksandra Sadowska z kl. I c i Martyna Pruszewicz z kl. Ie. Wyróżniono również kalendarz adwentowy Agaty Szulińskiej z kl. I c i wieniec adwentowy wykonany przez ucznia kl. II f – Mikołaja Zwierzchlewskiego. Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców I LO wręczył pan Wiesław Łupina, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy.  Wystawę prac można podziwiać w holu naszej szkoły w dniach 17-21.12.2018r.

 • VI Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych - Obrazek 1

            14 grudnia 2018 roku już po raz szósty w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy kolędowano w różnych językach. Najczęściej można było usłyszeć kolędy i piosenki świąteczne w języku angielskim i niemieckim. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie z wielu szkół podstawowych i gimnazjów naszego powiatu, m.in. z Drużyn, Janowa, Świedziebni, Świerczyn, Górzna, Pokrzydowa. Szkoły średnie reprezentowali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Celem konkursu jest propagowanie piękna kultury i zwyczajów bożonarodzeniowych innych krajów oraz doskonalenie umiejętności językowych.

 • Gala Stypendystów Prezesa Rady Ministrów - Obrazek 1

            3 grudnia 2018 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów - uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen.

            W naszej szkole stypendystą Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019 jest Karol Bartnicki uczeń klasy III f.

            Uroczystość uświetnił występ Szkolnej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu.

 • Mistrz Pięknego Czytania - Obrazek 1

            7 grudnia w bibliotece naszej szkoły odbył się konkurs pięknego czytania, w którym uczestniczyli reprezentanci klas pierwszych oraz drugich. Z uwagi na to, iż obecny rok został ogłoszony „Rokiem Zbigniewa Herberta”, trzecią edycję konkursu organizatorzy imprezy postanowili poświęcić twórczości jednego z największych poetów polskich XX wieku.

            Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, gdyż licealiści zademonstrowali swoje umiejętności na wysokim poziomie. Ostatecznie udało się zgodnie i w przyjemnej atmosferze wytypować zwycięzców.

 • Mikołajkowi dawcy krwi - Obrazek 1

            Dnia 6 grudnia bieżącego roku uczniowie I LO  po raz kolejny włączyli się do akcji oddawania krwi. W hali sportowej zorganizowano punkt medyczny, w którym pobrano krew od 31 uczniów. Łącznie oddano 13,600 ml. Nad całym przedsięwzięciem czuwał mgr A. Lewandowski.

  Opracowała: Beata Nijakowska

            Patrz album

 • Polska Wschodnia - Obrazek 1

            5 grudnia 2018, w auli I LO w Brodnicy odbyło się podsumowanie kolejnej edycji geograficznych ćwiczeń terenowych POLSKA WSCHODNIA 2018. Z tej okazji, podczas Wieczoru Wschodniego, w murach szkoły gościliśmy naczelnika Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy – Pana Stanisława Czajkowskiego oraz rodziców uczniów – uczestników ćwiczeń terenowych. Wieczór Wschodni był okazją do złożenia podziękowań wszystkim zebranym, za zaufanie projektowi i wsparcie finansowe jego realizacji. Goście mieli możliwość skosztować specjałów kuchni podlaskiej, tatarskiej, żydowskiej i kurpiowskiej. Nie zabrakło wspomnień, podsumowań i ciekawych opowieści. Kulminacyjnym punktem spotkania była emisja filmu, który pokazał życie uczestników ćwiczeń w różnych momentach ich trwania – zarówno podczas zajęć naukowych, jak i w czasie wolnym.

 • Młodzież I LO w Berlinie - Obrazek 1

            Już od wielu lat kolejne roczniki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy wyjeżdżają w okresie przedświątecznym do Berlina. 29 listopada grupa 88 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyła w nocy do Niemiec. Głównym celem wycieczki było poznanie kultury i zwyczajów bożonarodzeniowych naszych sąsiadów. Ponieważ święta w Niemczech uchodzą za najbardziej klimatyczne w całej Europie a ich atmosferę już na miesiąc przed Bożym Narodzeniem tworzą jarmarki, dlatego głównym punktem programu był pobyt na tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym – Weihnachtsmarkt. Jarmarki są pięknie oświetlone kolorowymi lampkami, dlatego aby móc w pełni poczuć świąteczną atmosferę na jarmark należy wybrać się po zmroku.

Aktualności

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016

Galeria zdjęć