Nawigacja

Wtorek 17.10.2017

Stowarzyszenie Najstarszych SzkółRealizowane projekty


Statystyki

liczba odwiedzin: 3530802

Aktualności

 •           W dniu 3 października 2017 roku odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe, w których wzięła udział młodzież naszej szkoły. Do finału w zawodach wojewódzkich zakwalifikowali się:

  • Sarnowska Jadwiga z klasy II d,
  • Ciżyński Błażej z klasy II c,
  • Olszewski Igor z klasy II c,
  • Trędewicz Jan z klasy I c.

   

            W dniu 10 października 2017 roku odbył się wojewódzki finał w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Dziewczęta startowały na dystansie 1500 metrów, a chłopcy pobiegli na 2000 metrów. Nasi uczniowie uplasowali się w wysokiej czołówce walcząc z mistrzami Polski.

 •           Dnia 6 października 2017 roku w murach Państwowego Instytutu Badawczego NASK, odbyła się gala wręczenia nagród przedstawicielom szkół biorących udział w programie IT Szkoła. Nasze liceum znalazło się na I pozycji w rankingu wojewódzkim otrzymując tytuł Lidera województwa kujawsko-pomorskiego rankingu IT-Szkoła.

            W ramach programu realizowanego przez NASK w partnerstwie z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki, 41 uczniów naszej szkoły realizowało w formie e-lerningowej kursy w zakresie teorii oraz zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie brali również czynny udział w wykładach online jak i konkursach organizowanych w ramach programu.

 •           W dniach 6 – 7 października 2017 roku, w naszej szkole odbył się XLIV Zjazd Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół należących do tej prestiżowej organizacji.

            Zjazd zainaugurował dyrektor I LO w Brodnicy – Wiesław Łupina, który powitał zgromadzonych gości. Wśród zebranych znaleźli się: Starosta Brodnicki – Piotr Boiński, Burmistrz Brodnicy – Jarosław Radacz, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Stanisław Czajkowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół – Marzenna Modrzewska – Michalczyk oraz dyrektorzy szkół z Bielska – Białej, Chojnic, Gdańska, Gniezna, Lublina, Łodzi, Łomży, Łowicza, Mielca, Nysy, Ostrowa Wielkopolskiego, Płocka, Radomia, Solca nad Wisłą, Torunia, Trzemeszna, Wałcza i Warszawy.

 •           W dniach 5 – 6 października 2017 roku odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym IX Dni Energii Odnawialnej. Patronat nad tegoroczną imprezą objęli Minister Energii, p. K. Tchórzewski oraz Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, p. P. Całbecki.

            Dnia 5 października w sali konferencyjnej szkoły odbyło się uroczyste rozpoczęcie spotkania, w trakcie którego Dyrektor I LO, p. Wiesław Łupina przywitał gości i uczestników seminarium. Otwarcia dokonał natomiast Starosta Brodnicki, p. Piotr Boiński, który zaprosił do obrad, przypominając o istotnej roli akcji propagujących ochronę środowiska.

 •           Dokonano podsumowania turnieju: „Młoda Krew Ratuje Życie”. Wyniki podzielono według dwóch wskaźników. Pierwszy dotyczył ilości oddanej krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia.  W tej rywalizacji I LO w Brodnicy zajęło 2 miejsce w województwie.  Młodzież naszej szkoły oddała 88,809 l., co w przeliczeniu na ucznia dało 0,879 l. Drugi wskaźnik prezentował szkoły, których uczniowie oddali najwięcej krwi w czasie trwania całego turnieju. Nasze liceum znalazło się w pierwszej piątce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zajęliśmy IV miejsce w województwie kujawsko – pomorskim.

 •           W dniu 27 września br. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się rozgrywki językowe organizowane w ramach Europejskiego Dnia Języków. Celem tej cyklicznej imprezy jest propagowanie nauki języków obcych, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz uświadamianie, że nauka języków jest nie tylko pożyteczna, ale także może być przyjemna i wesoła. Uczestnicy rozgrywek kształtują również postawę tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.

            W imprezie wzięli udział uczniowie klas pierwszych brodnickich szkół średnich. Uczestnicy skupieni w dwudziestu trzyosobowych zespołach zmagali się z zadaniami z języka angielskiego i niemieckiego. Zorganizowane zostały też konkursy towarzyszące, które miały formę zabawy o charakterze integracyjnym.

 •           Tradycyjnie już społeczność uczniowska I LO wyruszyła na brodnickie ulice, by kwestować do puszek. Dzięki aktywności i zaangażowaniu kwestujących udało się zebrać 1578 zl 61gr. Fundusze zasilą cele statutowe PCK.

 •           W połowie września bieżącego roku uczniowie klas medycznych I a, II a i III b uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Brodnicki Park Krajobrazowy. Zajęcia teoretyczne w Miętowym Gaju urozmaicono spływem kajakowym przez Jezioro Strażym do Rezerwatu Bachotek, w którym podziwiano chronione okazy roślin i ptaków. Następnie grupa udała się na zajęcia terenowe dookoła Jeziora Stręszek i dalej ścieżką edukacyjną wzdłuż Skarlanki.

 •           Dnia 6 września bieżącego roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Przy weselnym stole, w Pałacu Anny Wazówny, zasiedli także uczniowie I LO: B. Kozikowska III c, D. Bendelewska III e, M. Jankowska II e oraz T. Dziak z klasy II d. Uczniowie zaprezentowali zgromadzonej publiczności wybrane fragmenty dramatu młodopolskiego.

 •           Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęła się w auli I LO wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Tradycyjnie również zapalony został znicz pod obeliskiem upamiętniającym nauczycieli – ofiary II wojny światowej. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Wiesław Łupina, który powitał zgromadzonych, szczególnie uczniów klas pierwszych. Dyrektor przypomniał o szczególnym charakterze rozpoczynającego się roku szkolnego, w związku z jubileuszem 145-lecia szkoły 50 lat jej funkcjonowania przy ul. Lidzbarskiej. Podkreślił także ważną rolę obowiązkowości i zaangażowania w wykonywane obowiązki.

Aktualności

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016

Galeria zdjęć