Nawigacja

Środa 25.04.2018

Stowarzyszenie Najstarszych SzkółRealizowane projekty


Statystyki

liczba odwiedzin: 3859259

Aktualności

 •           Dnia 19 kwietnia br. uczciliśmy pamięcią 10. rocznicę śmierci Ireny Sendlerowej, 50. Zofii Kossak – Szczuckiej oraz 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Młodzież klas z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii i wos-u uczestniczyła w wykładzie pracownika UMK p. Kamila Anduły nt. „Powstania w getcie warszawskim”. Prelegent przedstawił historię dotyczącą traktowania Żydów przez Niemców od czasów objęcia władzy przez Hitlera do likwidacji getta w Warszawie.

 • X Brodnicki Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej - Obrazek 1

            Dnia 17 kwietnia w Brodnickim Domu Kultury odbył się X Brodnicki Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Nasza szkoła zaprezentowała się w kategorii soliści i zespoły. I miejsce wyśpiewał Paweł Wałdowski z II d w utworze ‘4: 30’, a zaraz za nim, na na II miejscu uplasował się kolega z klasy, Tomasz Dziak. Tomek zaśpiewał piosenkę ‘Major ponury’.  Zespół instrumentalno-wokalny zagrał utwór ‘Czerwone Jabłuszko’ formacji Forteca, co dało mu III miejsce.

            Laureaci wystąpią ponownie na brodnickim rynku 3 maja, gdzie oficjalnie zostaną wręczone nagrody.

 •           Mateusz Bojanowski, uczeń klasy II d, został finalistą VI Kujawskiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową we Włocławku oraz IV Liceum Ogólnokształcące we Włocławku. Etap międzyszkolny oraz finał konkursu odbył się dnia 13 kwietnia w siedzibie organizatora.

  Opracował: Paweł Roszak

 • Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych - Obrazek 1

            Dnia 10 kwietnia 2018, w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Była to okazja do zaprezentowania dorobku i ofert wielu szkół województwa kujawsko – pomorskiego. Tego dnia nie zabrakło w Jabłonowie także przedstawicieli naszej szkoły, którzy ukazali walory I LO. Kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych szczególnie zainteresowani byli oferowanymi przez naszą szkołę profilami oraz jej bogatą bazą. Młodzież chętnie zbierała informacje na temat szerokiej gamy zajęć dodatkowych organizowanych w naszej szkole, oglądała prezentację multimedialną i odbierała drobne upominki. Wielu uczestników giełdy zadeklarowało chęć podjęcia nauki w naszej szkole, odnajdując w jej ofercie miejsce dla siebie.

 • Powiatowy Konkurs Ortograficzny - Obrazek 1

            Dnia 10 kwietnia odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Tegoroczny tekst dyktanda "450- lecie Anny Wazówny" zawierał wiele pułapek ortograficznych. Reprezentantka naszej szkoły - Emilia Kubicz z klasy 2d - już po raz drugi zajęła trzecie miejsce.

  Opracowała: Hanna Wódka

            Patrz album

 • Mistrz Mapy z I LO - Obrazek 1

            Dnia 10 kwietnia 2018 roku odbyła się X edycja powiatowego konkursu geograficznego „Mistrz Mapy”. Miała ona miejsce na auli III LO w Brodnicy. Zaszczytny tytuł zwycięzcy wywalczył Karol Bartnicki – uczeń klasy II f z I LO w Brodnicy.

            W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie czterech szkół: I LO, III LO, CKZiU w Brodnicy oraz ZS w Jabłonowie Pomorskim. W pierwszym pisemnym etapie 20 uczestników zmagało się z obliczeniami matematycznymi i orientacją na mapie powiatu brodnickiego oraz mapie Świata. W drugim ustnym etapie, do którego zakwalifikowano 10 uczniów w tym 4 z I LO, uczestnicy sprawdzili swoją umiejętność orientacji na mapie fizycznej Polski oraz Świata.

 • English ACE - Obrazek 1

            Dnia 7 marca odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego 'English ACE'. Wzięło w niej udział prawie 1,500 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych. Po prawie sześciu tygodniach otrzymaliśmy wyniki.

            Mikołaj Zwierzchlewski z klasy I f uzyskał miano laureata tej edycji i zajął I miejsce w województwie, 46 w kraju. Ponadto uczniowie: Karol Onych z klasy I f uzyskał bardzo dobry wynik w konkursie, a Adam Oziemski (I f), Monika Jankowska (II e) i Michał Zmorzyński (II f) wynik dobry.

 • Spotkanie z poseł Iwoną Michałek I pracownikami Kancelarii Sejmu w I LO - Obrazek 1

            W związku z przyjazdem pracowników Kancelarii Sejmu oraz Pani poseł Iwony Michałek, odbyła się prelekcja o funkcjonowaniu parlamentu w Polsce. Miała ona miejsce na auli I LO w Brodnicy dnia 09.04.2018 r. Po prelekcji odbył się konkurs związany z przedstawionym tematem.

            Pracownicy kancelarii sejmu odwiedzili naszą szkołę po raz pierwszy, aby przybliżyć temat architektury I funkcjonowania obu Izb Parlamentu oraz trybu legislacyjnego.

            Zorganizowano tę uroczystość aby przybliżyć młodzieży funkcjonowanie organów państwowych i należy potraktować je jako lekcje wychowania obywatelskiego.

 • Młodzi samorządni - Obrazek 1

            Dnia 6 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej w Brodnicy. W trakcie spotkania przedstawiono historię Rady oraz przeprowadzono dyskusję podejmującą problem, w jakim stopniu Brodnica jest miastem sprzyjającym młodzieży. Celem spotkania było zachęcenie młodych ludzi do udziału w życiu miasta oraz przedstawienie adresowanej do nich oferty kulturalno – rozrywkowej.

            Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Konsultacyjnej spotkali się ze społecznością uczniowską w celu zebrania opinii na temat oczekiwań młodzieży wobec władz miasta. Zachęcali do zabierania głosu w istotnych dla młodych ludzi sprawach, zgłaszania uwag i informowania o problemach. Miały temu również służyć rozdane uczestnikom spotkania ankiety, w których mogli zaprezentować swoje opinie i propozycje.

 • Honorowi Dawcy Krwi - Obrazek 1

            Dnia 4 kwietnia 2018 roku społeczność uczniowska I Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny wzięła udział w akcji oddawania krwi. Zgłosiło się 59 uczniów, spośród których krew oddało 36 osób. W wyniku akcji zgromadzono ponad 16 litrów krwi. Akcja zorganizowana została przez szkolne koło Honorowych Dawców Krwi kierowane przez nauczyciela biologii, p. Wojciecha Sobieszczyka.

  Opracował: Paweł Roszak

            Patrz album

Aktualności

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016

Galeria zdjęć