• Dla kandydata

• Drodzy Uczniowie!

Wiemy, że każdy z Was jest inny, ma inne zdolności, zainteresowania i ambicje, dlatego rozważcie składaną przez nas propozycję. Nauczyciele pracujący w I LO mają dużą wiedzę i długoletnie doświadczenie, są otwarci i życzliwi, gotowi pomóc w każdej sytuacji, potrafią dostrzec Wasze trudności i docenić Wasze starania. Służą Wam pomocą w rozwijaniu waszych zainteresowań i pasji oraz osiąganiu życiowych celów. Starają się zapewnić atmosferę bezpieczeństwa, życzliwości i akceptacji. W naszej szkole wszyscy się znają i otaczają wzajemnym szacunkiem. Każdy uczeń ma prawo głosu, każdy może swobodnie wyrażać swoje poglądy, każdy ma szanse wykazać się swoimi zdolnościami, dlatego każdego traktujemy indywidualnie.

Jeśli marzy Ci się szkoła, w której...

• nie tylko będziesz zdobywał wiedzę, ale miał prawo decydować w sprawach dla Ciebie ważnych,
            • rozwijał swoje pasje i zainteresowania,
            • zdobywał przyjaciół i poszerzał grono znajomych,
            • nie będziesz czuł się zagubiony,
            • Twoje problemy staną się ważne dla innych,
            • odsłoni się przed Tobą tajemnice otaczającego Cię świata
            • będziesz ważnym elementem w funkcjonowaniu swojej szkoły

Dlaczego warto iść do I LO:

• jesteśmy szkołą dla ucznia, a nie molochem edukacyjnym
            • u nas jesteś traktowany podmiotowo i życzliwie
            • słyniemy z indywidualnego podejścia do ucznia
            • pracujemy tak, aby każdy mógł osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości i ambicji
            • jeśli masz trudną sytuacją osobistą związaną z niepełnosprawnością, przewlekłą chorobą lub innymi problemami, otoczymy Cię szczególną opieką
            • stwarzamy takie warunki do nauki, aby każdy uczeń zdał maturę
            • zapewniamy niepowtarzalny klimat, serdeczną atmosferę,
            • tworzymy wspólnotę ludzi zaprzyjaźnionych i związanych ze sobą
            • zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w nowoczesnej hali sportowe, siłowni i sali fitness oraz zgodnie z Twoimi zainteresowaniami
            • dajemy Ci możliwość zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich na scenie teatralnej I LO
            • Ty możesz decydować o tym, jaka będzie Twoja szkoła, działając w Samorządzie Uczniowskim

... I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej to Twoje liceum!