O szkole­

I  Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej liczy 20 oddziałów, do których uczęszcza obecnie 523 uczniów.

W roku szkolnym 2017/2018 powstały następujące klasy:

• 2x medyczna - z rozszerzonym programem nauczania z biologii i chemii;
  • matematyczno-fizyczna – z rozszerzonym programem nauczania z matematyki, fizyki i języka angielskiego;
  • matematyczno-fizyczna – z rozszerzonym programem nauczania z języka obcego, matematyki i fizyki;
  • społeczno prawna - mundurowa – z rozszerzonym programem nauczania z języka obcego, historii, geografii i wosu;
  • budowlano-menadżerska – z rozszerzonym programem nauczania z matematyki i fizyki/matematyki, geografii, informatyki i języka obcego;
  • medialno-dziennikarsko-językowa – z rozszerzonym programem nauczania z języka polskiego, języka obcego i wosu/języka polskiego i języka obcego.

I LO w liczbach:

• liczba uczniów: 523
  • w tym dziewcząt:  346
  • w tym chłopców:  177
  • liczba oddziałów: 20
  • liczba nauczycieli:  65
  • w tym kobiet:  42
  • w tym mężczyzn: 23
  • liczba pracowników administracyjnych i obsługi: 27
  • powierzchnie użytkowa budynku szkoły: 3997 m2
  • liczba sal lekcyjnych 35, w tym:
  • sala komputerowa
  • sala multimedialna

Ponadto w I LO znajduje się:

• centrum informacji naukowej i biblioteka
  • laboratorium językowe
  • strzelnica
  • aula na 500 miejsc
  • sala gimnastyczna
  • sala fitness
  • siłownia
  • izba tradycji
  • radiowęzeł
  • kawiarenka szkolna

W skład bazy I LO wchodzą również internat i astro-baza.

100 % młodzieży przystępuje do egzaminów maturalnych, z czego około 70% uczniów wybiera co najmniej 2 egzaminy na poziomie rozszerzonym. Znaczącym sukcesem szkoły jest fakt, że wszyscy uczniowie zdają te egzaminy z dobrymi wynikami, co gwarantuje im możliwość studiowania na dobrych, wybranych przez siebie uczelniach. W roku szkolnym 2008/2009 I Liceum Ogólnokształcące zajęło I miejsce w rankingu rekrutacyjnym na UMK w Toruniu, a w latach 2009/2010 i 2010/2011 tytuł laureata.

Nauczyciele, zatrudnieni w I LO są czynnymi egzaminatorami egzaminów maturalnych, a więc z pełnym profesjonalizmem przygotowują swoich uczniów do egzaminów.

Uczniowie naszego liceum mają możliwość rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania poprzez działalność w:

• Samorządzie Uczniowskim;
  • Klubie Europejskim;