• Aktualności

      • Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

      •           Dnia 20 marca nasi  czniowie brali udział w eliminacjach powiatowych 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przesłuchania miały miejsce w Brodnickim Domu Kultury; w jury zasiadał Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.

                 Każdy z uczestników turnieju prezentował prozę i jeden utwór poetycki.

                 Do etapu rejonowego, który odbędzie się 5 kwietnia 2019 r. w Toruniu, zakwalifikowano Aleksandrę Sadowską z kl. I c i reprezentującą BDK Agatę Fogel, również uczennicę I LO.

       Opracowała: Małgorzata Pawłowska

                 Patrz album

      • Zmagania z chemią

      •           Po raz kolejny odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "ALCHEMIK", w którym wzięło udział 24 uczniów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Grodzisku Mazowieckim.

                 Celem konkursu jest popularyzacja oraz pogłębienie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka, ale także weryfikacja opanowania nauki z tej dziedziny.

                 Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 30 pytań zamkniętych oraz jedno pytanie opisowe. Szkolny etap konkursu przeprowadziły nauczycielki chemii p. Milena Pieróg oraz p. Elżbieta Brzezicka-Pruchińska.

                 Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej oraz był sprawdzianem ich umiejętności. Wyniki zostaną ogłoszone do 30 maja 2019r.

       Opracowała: Milena Pieróg

                 Patrz album

      • Moc muzyki bajkowej w I LO

      •           Dnia 11 marca 2019r. w I LO w Brodnicy odbył się koncert z cyklu Moc Muzyki. Tym razem Szkolna Grupa Teatralna przedstawiła utwory znane z popularnych bajek. Na szkolnej scenie wystąpili absolwenci, uczniowie, nauczyciele I LO. Koncert ozdobiono rozbudowanymi układami tanecznymi, dynamicznymi wykonaniami grupowymi oraz tematyczną scenografią. Ciekawym akcentem było zaangażowanie publiczności do wspólnego tańca, który prowadzili członkowie Grupy Teatralnej.

                 Gośćmi specjalnymi koncertu były artystki Teatru Buffo w Warszawie – Maria Tyszkiewicz i Natalia Srokocz. Aktorki wykonały utwory nawiązujące do tematyki koncertu, wykorzystały również piosenki z musicali, w których występowały. Artystki opowiadały o swojej drodze twórczej i pracy w teatrze muzycznym.

                 Koncert połączony był ze zbiórką charytatywną na rzecz potrzebującej rodziny.

                 Publiczność zgromadzona w auli ze wzruszeniem i rozrzewnieniem słuchała muzyki z czasów dzieciństwa. Wśród zebranych były również dzieci, dla których koncert był doskonałą zabawą.

       Opracowała: Lucyna Domeracka

                 Patrz album

      • Szachowe mistrzostwa

      •           5 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbyły się IX Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach Szkół Średnich. W rozgrywkach wzięło udział dwudziestu trzech uczestników z trzech brodnickich szkół: I LO, CKZiU oraz III LO. Zawodnicy rozegrali 7 rund. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła wywalczyła I miejsce. Indywidualnie w grupie dziewcząt Monika Trybuła zdobyła II miejsce. W kategorii chłopców Łukasz Magalski również zajął II miejsce.

       Opracowała: Joanna Pąk

                 Patrz album

      • The Beatles

      •           28 lutego w bibliotece naszej szkoły zabrzmiała muzyka i teksty zespołu The Beatles. Szalone lata 60-te zagościły na moment w umysłach i sercach zebranych. Ci, którzy nie znali wcześniej tej formacji, pokochali zapewne rytmiczne i melodyjne piosenki oraz prosty sposób przekazu w jej tekstach.

                 Podczas wieczoru poetycko-muzycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a także nauczycielki języka angielskiego, pani Anny Ćwiklińskiej, mogliśmy usłyszeć takie przeboje jak „Love me do”, „Hey Jude”, „Yesterday”, czy „Obla di obla da”.

                 Niesamowity klimat wieczoru dopełniła scenografia, zdjęcia i przede wszystkim sama muzyka Beatlesów.

                 Imprezę przygotowały i zorganizowały panie: Anna Ćwiklińska oraz Joanna Pąk, Małgorzata Pawłowska i Hanna Wódka.

       Opracowała: Anna Ćwiklinska

                 Patrz album