• Ogłoszenia

•  Uwaga!

Informacja dla uczestników konkursu Lwiątko.

Zapraszam wszystkich uczestników konkursu fizycznego na spotkanie w czwartek 08.03.2012r. w czasie dużej przerwy do klasy nr 39.

Monika Puc

Konkurs Fizyczny LWIĄTKO

Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu podsuniętych odpowiedzi. Jest na to 75 minut, zatem tempo pracy nieuchronnie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora. Ale na tym między innymi ta zabawa polega. Maksymalna liczba punktów wynosi 150. Każdy z uczestników otrzyma dyplom a zwycięzcy otrzymują nagrody książkowe.

Konkurs przeprowadzany jest na trzech poziomach

• Klasy I liceum
            • Klasy II liceum
            • Klasy III liceum

Organizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły dla zwycięzców:

• „hiperon Ω” - dla osób, które otrzymały co najmniej 125 punktów,
            • „kaon” - dla osób, które otrzymały co najmniej 100 i mniej niż 125 punktów,
            • „taon” - dla osób, które otrzymały co najmniej 75 i mniej niż 100 punktów.

Wszystkich chętnych do udziału w konkursie proszę o zgłoszenie się do 27.01.2012r. i dokonanie opłaty konkursowej w wysokości 6zł potwierdzającej udział.

Konkurs zostanie przeprowadzony 26 marca 2012r.

Zapraszam wszystkich chętnych

Monika Puc

Konkurs na najlepszy film promujący naszą szkołę

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy film promujący naszą szkołę pt. „Szkoła naszymi oczami”. Udział mogą wziąć maksymalnie 3-osobowe zespoły. Film należy oddać na płycie CD w formacie mpeg do 5 stycznia 2012 roku. Więcej informacji udzielają mgr Mariusz Kosek, mgr Monika Puc oraz mgr Paulina Kalinowska – Willmann.

Projekt STAR COUNT

Zachęcamy uczniów i rodziny do udziału w globalnej kampanii obserwacyjnej jasności widocznych gwiazd, jako sposobu oceny zanieczyszczenia światłem w danym miejscu na Ziemi. Wasz wkład w internetową bazę danych pozwoli na udokumentowanie widzialności nocnego nieba. Odszukując i obserwując gwiazdozbiór Łabędzia na niebie, uczniowie z całego świata poznają w jaki sposób światła z ich otoczenia mają wpływ na zanieczyszczenie nieba światłem.

Ruszyła Liga Zadaniowa z Fizyki

18 października 2011 roku ruszyła liga zadaniowa z fizyki dla uczniów klas pierwszych. Na stronie nauczyciela fizyki, mgr Moniki Puc, znajdujje się Regulamin Ligi Zadaniowej oraz zadania I etapu Ligi Zadaniowej.