• Sukcesy uczniów

          • ­Sukcesy uczniów

          •           Młodzież przygotowywana w I Liceum Ogólnokształcącym ma szansę i możliwości wszechstronnego rozwoju i doskonalenia umiejętności. Owocuje to wieloma wspaniałymi osiągnięciami, a uczniowie naszej szkoły znajdują się często na najwyższych miejscach olimpiad i konkursów przedmiotowych.

             

            Rok szkolny 2018/2019

            OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Ogólnopolska Olimpiada Geograficzna

            kwiecień 2019

            Karol Bartnicki

            finalista

            XXIII  Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Wygraj Indeks"

            marzec 2019

            Olgierd Spławski

            laureat

            Ogólnopolski Konkurs Geologiczno-Środowiskowy

            marzec 2019

            Natalia Lewandowska

            III miejsce w półfinale

            Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik"

            marzec 2019

            Betina Jamroży

            wyróżnienie

            XXV Kujawsko-Pomorski Festiwal Piosenki AWANS

            kwiecień 2019

            Amelia Rogowska

            II miejsce

            Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie

            kwiecień 2019

            Dominika Irwan

            I miejsce

             

             

            KONKURSY POWIATOWE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            VI Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

            listopad 2018

            Martyna Zielińska

            I miejsce

            VI Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

            grudzień 2018

            Rozalia Rogowska

            I miejsce

            Klaudia Zglińska

            III miejsce

            Kornelia Ziółkowska

            Dawid Ciesielski

            I miejsce (zespół)

            X konkurs powiatowy "Energia odnawialna w obiektywie"

            październik 2018

            Agata Wybult

            wyróżnienie

            XXI  Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

            styczeń 2019

            Rozalia Rogowska

            II miejsce

            Rozalia Rogowska

            Amelia Rogowska

            I miejsce (duet)

            IX Powiatowy Turniej Szachowy

            marzec 2019

            Monika Trybuła

            II miejsce

            Łukasz Magalski

            II miejsce

            VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania "Lektor 2018"

            listopad  2018

            Jan Trędewicz

            I miejsce

            Klaudia Zglińska

            wyróżnienie

            Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

            marzec 2019

            Marta Irwan

            IV  miejsce

             

            POZOSTAŁE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej  w BDK

            Listopad 2018

            Amelia Rogowska

            II miejsce

            XVI Konkurs Adwentowy

            grudzień 2018

            Wioleta Wiśńiewska

            I miejsce

            Julia Szwaracka

            I miejsce

            Aleksandra Sadowska

            II miejsce

            Martyna Pruszewicz

            III miejsce

            Agata Szulińska

            wyróżnienie

            Mikołaj Zwierzchlewski

            wyróżnienie

            Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”

            grudzień 2018

            Agata Fogel

            I miejsce

            Hubert Sikorski

            II miejsce

            Julia Kłosowska

            III miejsce

            Klaudia Zglińska

            wyróżnienie

            Agata Garczewska

            wyróżnienie

            Konkurs chemiczny "Ostatni dzwonek przed maturą"

            kwiecień 2019

            Kinga Lewandowska

            I miejsce

            Olgierd Spławski

            II miejsce

            Konkurs fotograficzny "Brodnica jesienią"

            październik 2018

            Aleksandra Burzyńska

            I miejsce

             

            Zuzanna Deja

            II miejsce

             

            Agata Kośmicka

            III miejsce

            Beata Pieniążkowska

            wyróżnienie

            Adrian Szrull

            wyróżnienie

            Szkolny konkurs chemiczny "Chemiczne Zagadki"

            czerwiec 2019

            Hubert Sikorski

            Dominika Irwan

            Wiktoria Stachewicz

            I miejsce (zespół)

             

             

            Osiągnięcia Sportowe

            I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy

            w 2018/2019

            Lp.

            Rodzaj zawodów

            Miejsce

            1.  

            Wojewódzki Finał Sztafetowych Biegów Przełajowych

            II miejsce

            • Sternicki Kamil
            • Trędewicz Jan
            • Mućka Damian
            • Olszewski Wiktor
            • Tomaszewski Sebastian
            • Magalski Łukasz
            • Martynyuk Dymytro
            • Gortatowski Mateusz
            • Ciżyński Błażej
            • Olszewski Igor
            • Ciesielski Dawid
            • Jakubowski Maciej
            • Dędza Kamil
            • Angryk Jakub

             

            1.  

            Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

            I miejsce

            • Mućka Damian;
            • Magalski Łukasz;
            • Sternicki Kamil;
            • Olszewski Igor;
            • Ciżyński Błażej;
            • Jakubowski Maciej;
            • Ciesielski Dawid;
            • Trędowicz Jan;
            • Dędza Kamil;
            • Gortatowski Mateusz;
            • Olszewski Wiktor;
            • Tomaszewski Sebastian.
            1.  

            Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe

            I miejsce

            • Magalski Łukasz, 
            • Olszewski Igor, 
            • Ciżyński Błażej, 
            • Ciesielski Dawid, 
            • Trędewicz Jan,
            • Olszewski Wiktor,
            • Tomaszewski Sebastian.  

             

            1.  

            Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

            I miejsce

            • Angryk Jakub
            • Olszewski Igor
            • Ciesielski Dawid
            • Cellmer Artur
            • Olszewski Wiktor
            • Magalski Łukasz
            • Kłosowski Mikołaj
            • Weis Marek
            • Trędewicz Jan
            • Tomaszewski Sebastian

             

            1.  

            Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

            I miejsce

            • Burzyńska Aleksandra
            • Czaplińska Joanna
            • Rzymowska Daria
            • Mallek Małgorzata
            • Wysocka Maria
            • Kozłowska Wiktoria
            • Wiśniewska Agnieszka

             

            1.  

            Wojewódzkie Zawody w Piłce Siatkowej chłopców

            II miejsce

            1.  

            Wojewódzkie Zawody w Piłce Siatkowej dziewcząt

            III miejsce

             

            Osiągnięcia uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w sportach obronnych

            Lp.

            Nazwa konkursu

            Data

            Imię i nazwisko

            Miejsce

            1.

            Powiatowa Liga Strzelecka – Edycja „Wiosna 2019”

            kwiecień 2019

            Julia Wolska 

            III miejsce ind.

            Joanna Szmagaj

            IV miejsce ind.

            Joanna Szmagaj

            Julia Wolska

            Marta Irwan

            III miejsce zesp.

             

            ROK SZKOLNY 2017/2018

            OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Międzynarodowy towarzyski mecz szachowy między szkołami

            czerwiec 2018

            Jakub Alichniewicz

            Aneta Skręta

            Tomasz Dziak

            Michał Kamiński

            Michał Sadowski

            III miejsce w Europie

            41. Olimpiada Języka Niemieckiego

            styczeń 2018

            Iga Drankowska

            II etap

            Izabella Kowalska

            II etap

            Ogólnopolski Konkurs Geologiczno-Środowiskowy

            czerwiec 2018

            Natalia Lewandowska

            7. miejsce w kraju

            maj 2018

            Natalia Lewandowska

            1. miejsce w półfinale

            VII Konkurs Filmowy LEKTURY W KADRZE

            maj 2018

            Rozalia Rogowska

            Mikołaj Mierzwa

            Jakub Angryk

            Hubert Kaczorowski

            1. miejsce

            VI Kujawski Konkurs Języka Angielskiego

            kwiecień 2018

            Mateusz Bojanowski

            finalista

            XVIII Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "English ACE"

            marzec 2018

            Mikołaj Zwierzchlewski

            1. miejsce w województwie

            XXI Konkurs Chemiczny "Wygraj Indeks"

            marzec 2018

            Olgierd Spławski

            zakwalifikowany do II etapu

            Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

            styczeń 2018

            Monika Jankowska

            zakwalifikowana do II etapu

            XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

            kwiecień 2018

            Dawid Ciesielski

            Kinga Lewandowska

            Zuzanna Mitura

            etap okręgowy

            Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik"

            kwiecień 2018

            Zuzanna Wruk

            I miejsce w szkole

             

             

            KONKURSY POWIATOWE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            V Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

            listopad 2017

            Damian Bochan

            I miejsce

            Daria Florkiewicz

            Tomasz Dziak

            Mateusz Orłowski

            Kacper Pszczoliński

            Norbert Stachowiak

            Jakub Alichniewicz

            II miejsce

            IX Powiatowy Konkurs Ekologiczny „I ja mogę chronić przyrodę”

            październik 2017

            Patrycja Milarska

            I miejsce

            Nikola Lewandowska

            II miejsce

             

             

            Aleksandra Zielińska

            III miejsce

             

             

            Jolanta Wiśniewska

            V miejsce

            V Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

            grudzień 2017

            Rozalia Rogowska

            I miejsce

            Daria Florkiewicz

            Damian Bochan

            I miejsce

            Monika Żbikowska

            Daria Florkiewicz

            wyróżnienie

            IX konkurs powiatowy "Energia odnawialna w obiektywie"

            listopad 2017

            Jolanta Wiśniewska

            I miejsce

            IX Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Profesora Jana Adamczaka

            październik 2017

            Emilia Kubicz

            II miejsce

            Natalia Marchlewska

            III miejsce

            XX Finał Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

            styczeń 2018

            Rozalia Rogowska

            I miejsce

            Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

            marzec 2018

            Hubert Kwiatkowski

            VII miejsce

            X Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mistrz Mapy”

            kwiecień 2018

            Karol Bartnicki

            I miejsce

            VIII Powiatowy Turniej Szachowy

            Marzec 2018

            Martyna Sobczak

            I miejsce

            Michał Kamiński

            Michał Sadowski

            Monika Trybuła

            I miejsce

            X Brodnicki Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

            Kwiecień 2018

            Paweł Wałdowski

            I miejsce

            Tomasz Dziak

            II miejsce

            XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny

            kwiecień 2018

            Emilia Kubicz

            III miejsce

             

             

            POZOSTAŁE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej  w BDK

            listopad 2017

            Rozalia Rogowska

            I miejsce

            Zespół:

            Tomasz Dziak

            Rozalia Rogowska

            Julia Gołębiewska

            Nikola Wiśniewska

            Kacper Pszczoliński

            Mateusz Orłowski

            Norbert Stachowiak

            Jakub Alichniewicz

            I miejsce

            Wielki Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Brodnicy

            listopad 2017

            Jakub Alichniewicz

            I miejsce

            Mikołajkowy Turniej Szachowy

            grudzień 2017

            Monika Trybuła

            I miejsce

            Joanna Czaplicka

            II miejsce

            Agnieszka Wiśniewska

            III miejsce

            Michał Kamiński

            I miejsce

            Michał Sadowski

            II miejsce

            Adam Talaśka

            III miejsce

            XV Konkurs Adwentowy

            grudzień 2017

            Daria Dędza

            I miejsce (WIENIEC ADWENTOWY)

            Kinga Lewandowska

            Wyróżnienie(WIENIEC ADWENTOWY)

            Przemysław Kędziorski

            I miejsce (KALENDARZ ADWENTOWY)

            Julia Ostrowska

            Wyróżnienie (KALENDARZ ADWENTOWY)

            Szkolny konkurs z języka angielskiego "Mistrz Parafrazy"

            luty 2018

            Katarzyna Horszczaruk

            I miejsce

            Julita Neuman

            II miejsce

            Emilia Kubicz

            III miejsce

            Kacper Olszewski

            III miejsce

            Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”

            marzec 2018

            Wiktoria Lubczyńska

            I miejsce

            Jan Trędewicz

            II miejsce

            Barbara Kozikowska

            III miejsce

            Agata Fogel

            wyróżnienie

            Konkurs chemiczny "Ostatni dzwonek przed maturą"

            kwiecień 2018

            Katarzyna Horszczaruk

            Laureat

            I Mała Olimpiada Języka Niemieckiego

            czerwiec 2018

            Weronika Bruska

            I miejsce

            Karol Bartnicki

            II miejsce

            Dagmara Milewska

            III miejsce

            Weronika Milz

            Wyróżnienie

            Weronika Knyszyńska

            Wyróżnienie

             

             

            ROK SZKOLNY 2016/2017

            OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            XXV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

            listopad 2016

            Aleksandra Zielińska

            I miejsce etap rejonowy

            Natalia Nydza

            wyróżnienie etap rejonowy

            Ogólnopolski konkurs wiedzy kosmicznej „Słońce – najbliższa gwiazda”

            listopad  2016

            Wojciech Kruszyński

            III miejsce

            40. Olimpiada Języka Niemieckiego

            styczeń 2017

            Marcel Neumann

            udział w eliminacjach okręgowych

            XVII Wojewódzki Konkurs Fizyczny

            luty 2017

            Weronika Wiśniewska

            finalista

            XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

            kwiecień 2017

            Aleksandra Zielińska

            finalista

            XVIII Konkurs Geologiczne Barwy Ziemi

            maj 2017

            Natalia Lewandowska

            laureat

            VI Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej

            maj 2017

            Weronika Kurlikowska

            Paweł Leszczyński

            II miejsce

             

            KONKURSY POWIATOWE

             

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny

            listopad 2016

            Emilia Kubicz

            III miejsce

            IV Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

            listopad 2016

            Rozalia Rogowska

            III miejsce

            Rozalia Rogowska

            Damian Bochan

            I miejsce (duet)

            VIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „I ja mogę chronić przyrodę”

            październik 2016

            Aleksandra Paczkowska

            II miejsce

            Aleksandra Zielińska

            Wyróżnienie

            IV Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

            grudzień 2016

            Rozalia Rogowska

            II miejsce

            XIX Finał Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

            styczeń 2017

            Zespół w składzie:

            Damian Bochan

            Mateusz Orłowski

            Jakub Angryk

            Julia Gołębiewska

            Jadwiga Sarnowska

            Paulina Siedlikowska

            Rozalia Rogowska

            Julita Neumann

            III miejsce

            Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

            marzec 2017

            Agata Rybkowska

            II miejsce

            Tomasz Dziak

            IV miejsce

            IX Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mistrz Mapy”

            kwiecień 2017

            Wojciech Kruszyński

            II miejsce

            Joanna Pruszkowska

            III miejsce

            IX Brodnicki Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

            kwiecień 2017

            Rozalia Rogowska

            II miejsce

            Damian Bochan

            III miejsce

            Kornelia Ziółkowska

            wyróżnienie

            V Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Lektor”

            czerwiec 2017

            Barbara Kozikowska

            I miejsce

            Aleksandra Paradowska

            II miejsce

            VIII  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

            czerwiec 2017

            Emilia Kubicz

            II miejsce

            Julita Neumann

            III miejsce

            XI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

            czerwiec 2017

            Agata Berent

            I miejsce

            Kornelia Ziółkowska

            II miejsce

             

            POZOSTAŁE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Konkurs Poezji Religijnej w BDK

            listopad 2016

            Barbara Kozikowska

            III miejsce

            Konkurs Pieśni Religijnej w BDK

            listopad 2016

            Damian Bochan

            I miejsce

            Rozalia Rogowska

            II miejsce

            Kornelia Ziółkowska

            II miejsce

            Konkurs Adwentowy

            grudzień 2016

            Nikola Lewandowska

            I miejsce (kalendarz adwentowy)

            Sandra Zawadzka

            I miejsce (wieniec adwentowy)

            Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”

            listopad 2016

            Kacper Boraczyński

            I miejsce

            Natalia Gorczyńska

            II miejsce

            Aleksandra Zielińska

            III miejsce

            Magdalena Durszlewicz

            III miejsce

            Konkurs plastyczny „Młodzież zapobiega pożarom”

            marzec 2017

            Marta Fierek

            Adrianna Lewandowska

            laureat

             

            Osiągnięcia uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w sportach obronnych

            Lp.

            Nazwa konkursu

            Data

            Imię i nazwisko

            Miejsce

                    1.             

            Pojedynek Strzelecki o Puchar Burmistrza Brodnicy

            wrzesień 2016

            Dawid Czaplewski

            Grzegorz Czaja

            Karol Borysiak

            IV miejsce

                    2.             

            Powiatowa Liga Strzelecka – Edycja „Jesień 2017”

            listopad 2016

            Sandra Manerowska

            I miejsce

            Anna Filipkowska

            II miejsce

            Sandra Manerowska

            Anna Filipkowska

            Dorota Kuźniarska

            I miejsce (drużynowo)

            Dawid Czaplewski

            I miejsce

            Grzegorz Czaja

            IV miejsce

            Dawid Czaplewski

            Grzegorz Czaja

            Karol Borysiak

            I miejsce (drużynowo)

                    3.             

            Rejonowe eliminacje drużyn sanitarno-medycznych

            Marzec 2017

            Weronika Kurlikowska

            Magdalena Lewalska

            Jowita Czołba

            Dominika Rzepka

            Kamil Rosiński

            Szymon Jagielski

            II miejsce

                    4.             

            Powiatowa Liga Strzelecka – Edycja „Wiosna 2017”

            kwiecień 2017

            Dawid Czaplewski

            II miejsce

            Dawid Czaplewski

            Grzegorz Czaja

            Karol Borysiak

            II miejsce (drużynowo)

             

             

            ROK SZKOLNY 2015/2016

            OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            XXXIX Olimpiada Języka Francuskiego

            styczeń 2016

            Nathalie Pawlak

            Thomas Pawlak

            laureaci etapu centralnego

            XVI Wojewódzki Konkurs Fizyczny

            marzec 2016

            Artur Martewicz

            finalista

            XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

            listopad 2015

            Dominika Anzel

            Weronika Wacławska

            Aleksandra Zielińska

            czołowe miejsca

            Wojewódzki Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

            kwiecień 2016

            Dominika Leśniewska

            I miejsce

             

             

            KONKURSY POWIATOWE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

            listopad 2015

            Karolina Kulka

            I miejsce

            Aleksandra Żmijewska

            II miejsce

            III Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

            listopad 2015

            Zuzanna Zawicka

            I miejsce

            Damian Bochan

            Joanna Zawicka

            III miejsce

            Energia Odnawialna w Obiektywie

            październik 2015

            Dominika Kalwa

            II miejsce

            Powiatowy Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”

            grudzień 2015

            Barbara Kozikowska

            I miejsce

            Weronika Wacławska

            II miejsce

            Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

            kwiecień 2016

            Dominika Leśniewska

            I miejsce

            Damian Wronkowski

            II miejsce

            Barbara Kozikowska

            IV miejsce

            Olimpiada Obrony Cywilnej 2016

            kwiecień 2016

            Sara Czarska

            Michał Michalski

            I miejsce

            Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Lektor”

            czerwiec 2016

            Kacper Boraczyński

            I miejsce

            Dominika Anzel

            III miejsce

            Aleksandra Zielińska

            wyróżnienie

            VII  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

            czerwiec 2016

            Adrianna Dąbrowska

            I miejsce

            Adrian Lurka

            Magdalena Szmycińska

            finaliści

            VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Profesora Jana Adamczaka

            październik 2015

            Sebastian Lewalski

            I miejsce

            Maria Chełmińska

            II miejsce

            Zuzanna Płachetko

            Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

            grudzień 2015

            Dominika Anzel

            Joanna Zawicka

            Zuzanna Zawicka

            I miejsce

             

            Magdalena Lisińska

            Nathalie Pawlak

            II miejsce

            Natalia Nydza

            III miejsce

            VI Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych

            marzec 2016

            Agnieszka Hein

            I miejsce

            Dawid Geworgian

            I miejsce

            Grzegorz Czubak

            III miejsce

            VIII Powiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

            kwiecień 2016

            Damian Bochan

            I miejsce

            X Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej

            kwiecień 2016

            Agata Berent

            I miejsce

             

             

            POZOSTAŁE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Konkurs Poezji Religijnej w BDK

            listopad 2015

            Beata Kozikowska

            II miejsce

            Konkurs Pieśni Religijnej w BDK

            listopad 2015

            Magdalena Lisińska

            II miejsce

            Zespół:

            Julia Deja

            Elwira Kolk

            Magdalena Gniazdowska

            I miejsce

            Konkurs plastyczny w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

            Listopad 2015

            Marta Lewandowska

            wyróżnienie

            Konkurs Adwentowy

            grudzień 2015

            Paulina Wrzesińska

            I miejsce (kat.wieniec adwentowy)

            Katarzyna Kwaśniewska

            I miejsce (kat.kalendarz adwentowy)

            Paulina Rumińska

            Joanna Rusztyk

            Klaudia Gurzyńska

            Maria Fogel

            wyróżnienia

             

             

            Osiągnięcia Sportowe

            I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy

            w 2016

            Lp.

            Rodzaj zawodów

            Miejsce

            1.       

            VII Wojewódzki Wiosenny Mityng lekkoatletyczny

            Klaudia Kułakowska – I miejsce w skoku w dal

            Beata Wojnowska – I miejsce w skoku wzwyż

            Monika Witkowska – II miejsce w skoku wzwyż

            Joanna Maciejewska – III miejsce w skoku wzwyż

            Mateusz Gołkowski – I miejsce w biegu na 1500 m

            Damian Lewandowski – I miejsce w skoku wzwyż

            2.       

             

            Klaudia Kułakowska

            Natalia Prusakowska

            Sara Adamska

            Weronika Kurlikowska – II miejsce drużynowo w sztafecie 4x100m

            3.       

            II Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej

            I  i II miejsce

            4.       

            Powiatowy Turniej Siatkówki Chłopców

            I miejsce

            5.       

            Licealiada

            III miejsce w składzie:

            Patryk Piotrowski

            Damian Lewandowski

            Łukasz Celmer

            Michał Kaliszewski

            Mateusz Świniarski

            Szymon Nowakowski

            Norbert Napiórkowski

            Michał Potempa

             

            6.       

            III Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

            I miejsce w składzie:

            • Dawid Otremba
            • Jakub Bojanowski
            • Damian Lewandowski
            • Mateusz Jarzębowski
            • Daniel Łazowski
            • Jakub Dzierżyński
            • Łukasz Cellmer
            • Dawid Czaplewski
            • Błażej Magdziński
            • Jakub Nowakowski
            • Marcin Szymański

             

             

             

            Osiągnięcia uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w sportach obronnych

            Lp.

            Nazwa konkursu

            Data

            Imię i nazwisko

            Miejsce

                    1.             

            „Pojedynek strzelecki”

            wrzesień 2015

            Angelika Manerowska

            Sara Czarska

            Michał Michalski

            II miejsce drużynowo

                    2.             

            Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

            Kwiecień 2016

            Weronika Kurlikowska

            Dominika Rzepka

            Jowita Czołba

            Magdalena Lewalska

            Szymon Jagielski

            Kamil Rosiński

            II miejsce

                    3.             

            Powiatowa Liga Strzelecka – Edycja „Jesień 2015”

            Październik 2015

            Dorota Kuźniarska

            I miejsce

            Sandra Manerowska

            IV miejsce

            Anna Filipkowska

            V miejsce

            Ewa Łęgowska

            VII miejsce

            Ewa Łęgowska

            Dorota Kuźniarska

            Sandra Manerowska

            II miejsce (drużynowo)

            Sara Czarska

            Angelika Manerowska

            Anna Filipkowska

            III miejsce (drużynowo)

            Dawid Czaplewski

            II miejsce

            Marcin Cyrankowski

            IV miejsce

            Karol Borysiak

            VI miejsce

            Grzegorz Czaja

            VIII miejsce

            Dawid Czaplewski

            Grzegorz Czaja

            Karol Borysiak

            I miejsce (drużynowo)

            Radosław Jagielski

            Marcin Cyrankowski

            Jakub Nowacki

            III miejsce (drużynowo)

            Robert Napiórkowski

            Norbert Ładzik

            Jakub Witkowski

            V miejsce (drużynowo)

                    4.             

            Powiatowa Liga Strzelecka – Edycja „Wiosna 2016”

            kwiecień 2016

            Anna Filipkowska

            I miejsce

            Sandra Manerowska

            II miejsce

            Angelika Manerowska

            III miejsce

            Dorota Kuźniarska

            IV miejsce

            Sara Czarska

            Anna Filipkowska

            Angelika Manerowska

            I miejsce (drużynowo)

            Ewa Łęgowska

            Sandra Manerowska

            Dorota Kuźniarska

            IV miejsce (drużynowo)

            Dawid Czaplewski

            III miejsce

            Dawid Czaplewski

            Grzegorz Czaja

            Karol Borysiak

            III miejsce (drużynowo)

                    5.             

            Konkurs plastyczny Obrona cywilna wokół nas

            maj 2016

            Jolanta Wiśniewska

            I miejsce

                    6.             

            Powiatowe Zawody LOK „Trójbój obronny”

            maj 2016

            Dawid Czaplewski

            III miejsce

            Wiktoria Iwankowska

            Małgorzata Nowińska

            Aleksandra Bytner

            II miejsce (drużynowo)

            Anna Nadolska

            Jagoda Witkowska

            III miejsce (drużynowo)

            Jakuby Witkowski

            Norbert Ładzik

            Norbert Napiórkowski

            III miejsce (drużynowo)

             

             

            ROK SZKOLNY 2014/2015

            OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Olimpiada Języka francuskiego

            styczeń 2015

            Nathalie Pawlak

            Thomas Pawlak

            finaliści etapu centralnego

            Olimpiada filozoficzna

            kwiecień 2015

            Patryk Malinowski

            II etap

            Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

            marzec 2015

            Agnieszka Mierzejewska

            I miejsce powiat

            VII miejsce województwo

            XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

            kwiecień 2015

            Karolina Kulka

            Agnieszka Mierzejewska

            Natalia Wysocka

             

            Finalistka etapu wojewódzkiego

            XIX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

            kwiecień 2015

            Wiktoria Płachta

            VII miejsce w diecezji

            Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK”

            kwiecień 2015

            Klaudia Woźniakowska

            Wyróżnienie II stopnia

            Ogólnopolski konkurs graficzny „Magia świąt”

            grudzień 2014

            Mateusz Kwaśniewski

            Laureat

            Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”

            kwiecień 2015

            Maciej Korytko

            Wyróżnienie

            Ogólnopolski Konkurs Maturalny SOOWA

            kwiecień – maj 2015

            Tomasz Wroński

            I miejsce

            Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

            marzec-2015

            Karol Ryska

            Patrycja Werengowska

            Joanna Maciejewska

            Uczestnicy etapu wojewódzkiego

            Kangur matematyczny

            marzec 2015

            Maria Chełmińska

            Karol Markiewicz

            Kamil Kiełpiński

            Tomasz Wroński

            Wyróżnienie

            Wojewódzki konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”

            kwiecień 2015

            Dominika Leśniewska

            IV miejsce

             

             

            KONKURSY POWIATOWE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            VIII Powiatowy Konkurs Językowo-Informatyczny

            grudzień 2014

            Kamil Kuśpiel

            Sebastian Lewalski

            I miejsce

            Natalia Gorczyńska

            III miejsce

            II Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną pt. „ Chrońmy przyrodę powiatu brodnickiego”

            wrzesień 2014

            Magdalena Zielaskiewicz

            I miejsce

            Powiatowy Konkurs Ortograficzny

            październik 2014

            Karolina Kulka

            I miejsce

            Adrianna Dąbrowska

            wyróżnienie

            II Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

            listopad 2014

            Zuzanna Zawicka

            I miejsce

            Zespół ‘Cantabile’

            I miejsce

            Energia Odnawialna w Obiektywie

            listopad 2014

            Dominika Kalwa

            I miejsce

            Beata Kijewska

            III miejsce

            Powiatowy Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”

            grudzień 2014

            Adrianna Kopiczyńska

            III miejsce

            Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

            marzec 2015

            Dominika Leśniewska

            I miejsce

            Kamil Wroński/ Damian Wronkowski

            II miejsce

            VII Konkurs Powiatowy „Mistrz Mapy”

            marzec 2015

            Joanna Pruszkowska

            II miejsce

            VI  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego

            kwiecień 2015

            Maria Chełmińska

            I miejsce

            Kamil Kuśpiel

            wyróżnienie

            IV Olimpiada Obrony Cywilnej

            kwiecień 2015

            Sara Czarska

            Michał Michalski

            II miejsce

            I Powiatowy Konkurs Historyczny „Kujawy, Ziemia Dobrzyńska, Chełmińska i Michałowska w Historii”

            kwiecień 2015

            Mateusz Magalski

            I miejsce

            Sławomir Bytner

            II miejsce

            Adrian Lurka

            III miejsce

            „I ty możesz chronić przyrodę”

            październik 2014

            Sandra Deuter

            Agnieszka Hein

            Nikola Mikołajczyk

            Dominika Kalwa

            II miejsce

            Konkurs fotograficzny „Przyroda powiatu brodnickiego”

            listopad 2014

            Dominika Kalwa

            Monika Tułodziecka

             

            Wyróżnienie

             

             

             

             

            Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Lektor”

            maj 2015

            Judyta Haska

            I miejsce

            Stanisław Grams

            Wyróżnienie

            VI  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

            czerwiec 2015

            Alina Wacławska

            I miejsce

            Zuzanna Kruzińska

            II miejsce

            Karolina Konera

            III miejsce

             

             

            KONKURSY SZKOLNE

             

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Szkolny konkurs języka angielskiego „Mistrz Parafrazy”

            luty 2015

            Tomasz Rybicki

            I miejsce

            Jagoda Gdula

            II miejsce

            Antoni Paszke

            III miejsce

            Konkurs Adwentowy

            grudzień 2014

            Dominika Jagielska

            I miejsce (kat.wieniec adwentowy)

            Wiktoria Pachnik

            I miejsce (kat.kalendarz adwentowy)

             

            POZOSTAŁE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Maraton Matematyczny w Nowym Mieście Lubawski

            marzec 2015

            Jarosław Sarnowski

            3. wynik punktowy

            Konkurs Poezji Religijnej

            listopad 2014

            Wiktoria Jasińska

            I miejsce

            Konkurs Piosenki Religijnej w BDK

            listopad 2014

            Zespół Trio:

            Julia Deja

            Elwira Kolk

            Magdalena Gniazdowska

            I miejsce

            Konkurs fotograficzny „Brodnica – mój dom, moje ulice, moje miasta”

            czerwiec 2015

            Paulina Aranowska

            I miejsce

            „Sprzątaj po swoim psie”

            maj 2015

            Dominika Kalwa

            Wyróżnienie

            Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

            kwiecień 2015

            Jagoda Bachanek

            Aleksandra Kalisz

            Zuzanna Czarnowska

            Milena Dąbrowska

            Marta Lewandowska

            III miejsce

            VII Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

            kwiecień 2015

            Zespół „Cantabile”

            I miejsce

            Arleta Maciaszek

            III miejsce

            Konkurs kolęd i pastorałek w BDK

            styczeń 2015

            Zuzanna Zawicka

            III miejsce

            Magdalena Gniazdowska

            Julia Deja

            Elwira Kolk

            III miejsce

            Zespół „Cantabile”

            II miejsce

             

             

            Osiągnięcia Sportowe

            I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy

            w 2015

            Lp.

            Rodzaj zawodów

            Miejsce

            1.       

            VI Wojewódzki Wiosenny Mityng lekkoatletyczny

            I miejsce – skok w dal

            III miejsce – 800 m

            III miejsce – skok wzwyż

            I miejsce – bieg indywidualny 100 m

            III miejsce – bieg indywidualny 100 m

            I miejsce – sztafeta 4*100 m

            2.       

            Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w siatkówce

            II miejsce - dziewczęta

            3.       

            Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w koszykówce

            I miejsca dziewczęta

            4.       

            Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w piłce ręcznej

            II miejsce - dziewczęta

            5.       

            Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w piłce nożnej

            I miejsce - dziewczęta

            II miejsce - chłopcy

            6.       

            Memoriał Włodzimierza Jakubowskiego w LA szkół ponagimnazjalnych

            II miejsce

            7.       

            Sztafetowe biegi przełajowe

            I miejsce – dziewczęta

            I miejsce – chłopcy

            8.       

            Piłka nożna na „Orliku”

            I miejsce - chłopcy

             

             

            Osiągnięcia uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w sportach obronnych

            Lp.

            Nazwa konkursu

            Data

            Imię i nazwisko

            Miejsce

                  1.             

            „Pojedynek strzelecki”

            Wrzesień 2014

            Angelika Manerowska

            Paweł Nass

            Michał Żochowski

            II miejsce drużynowo

                  2.             

            Otwarte zawody strzeleckie „Górzno 2014”

            Listopad 2014

            Sandra Sobiech

            I miejsce

            Anna Filipkowska

            III miejsce

            Sandra Sobiech

            Anna Filipkowska

            Dorota Kuźniarska

            I miejsce drużynowo

                  3.             

            Zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości

            Listopad 2014

            Tomasz Iwański

            I miejsce

            Anna Filipkowska

            Ewa Łęgowska

            Sandra Sobiech

            II miejsce drużynowo

                  4.             

            Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

            Kwiecień 2015

            Jagoda Bachanek

            Aleksandra Kalisz

            Zuzanna Czarnowska

            Milena Dąbrowska

            Marta Lewandowska

            Michał Michalski

            III miejsce

                  5.             

            Powiatowa Liga Strzelecka – Edycja „Wiosna 2015”

            Kwiecień 2015

            Sara Czarska

            I miejsce

                  6.             

            Powiatowe Zawody LOK „Trójbój obronny”

            Maj 2015

            Beata Kijewska

            Katarzyna Piotrowska

            Oliwia Wieluńska

            III miejsce drużynowo

                  7.             

            Zawody strzeleckie o Puchar Prezesa LOK

            Czerwiec 2015

            Sara Czarska

            Tomasz Iwański

            I miejsce dr

             

             

            ROK SZKOLNY 2013/2014

            OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Ogólnopolski konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach

            09.04.2014

            Paula Mroczkowska

            I miejsce

            Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

            Styczeń 2014

            Adrianna Szymańska

            Patryk Malinowski

            Drugi etap

            Olimpiada Teologii Katolickiej

             

            Natalia Leśniewska

            Agnieszka Frash

            Magdalena Zielaskiewicz

            Etap diecezjalny

            Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

            16.11.2013

            Agnieszka Mierzejewska

            Eliminacje wojewódzkie

            XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

            13.01.2014

            Monika Golubska

            Agnieszka Mierzejewska

            Aleksanadra Szablewska

            Zakwalifikowały się do olimpiady wojewódzkiej

            Olimpiada Języka Niemieckiego

             

            Michelle Teske

            Maxymilian Neumann

            Etap okręgowy

            Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK”

            14.03.2014

            Sylwia Łętkowska

            Maja Barglowska

            Jakub Kempiński

            Klaudia Woźniakowska

            Szymon Kalisz

            Aleksandra Zalewska

            Damian Pizoń

            Monika Golubska

            Wyróżnienia

            Kangur matematyczny

             

            Grzegorz Siudek

            Karol Markiewicz

            Łukasz Paturalski

            Tomasz Wroński

            Piotr Łukaszewski

            Wyróżnienia

            XL Olimpiada Historyczna

             

            Paula Mroczkowska

            Etap wojewódzki

            Wojewódzki konkurs historyczny „Mądra pamięć”

            14.04.2014

            Kacper Grążawski

            III miejsce

            Ogólnopolski Konkurs „Nakręć się na wybory”

            Styczeń 2014

            Tomasz Piotrowski

            II etap

            XIV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Pokaż nam język”

            26.03.2014

            Tomasz Rybicki

            IV miejsce

            XIV Wojewódzki Konkurs Fizyczny

             

            Piotr Łukaszewski

            finalista

            XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

            Marzec 2014

            Dominik Tyburski

            laureat

            XIV Wojewódzki Konkurs Fizyczny

            12.04.2014

            Piotr Łukaszewski

            laureat

             

            KONKURSY POWIATOWE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            VII edycja powiatowego konkursu matematycznego im. Prof.Jana Adamczaka

            13.06.2014

            Artur Martewicz

            I miejsce

            Łukasz Paturalski

            Michał Komosiński

            Paulina Piotrowska

            Hiacynta Jankowska

            Daniel Stefański

            III miejsce

            V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

             

            Klaudia Błażejewska

            III miejsce

            Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

            28.03.2014

            Dominika Leśniewska

            I miejsce

            VI Konkurs Powiatowy „Mistrz Mapy”

            24.03.2014

            Marcin Kwiecień

            I miejsce

            IV Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach

            27.02.2014

            Anna Jasińska

            I miejsce

            Agnieszka Hein

            II miejsce

            VII Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy

            29.11.2013

            Zuzanna Kamińska

            I miejsce

            Karolina Kruszkowska

            Sandra Suska

             

            I miejsce

            Konkurs Fotograficzny „Energia odnawialna”

            4.12.2013

            Justyna Belkiewicz

            III miejsce

            II edycja Powiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej

            14.11.2013

            Weronika Wojtaszewska

            I miejsce

            Justyna Smolińska

            III miejsce

            Angelika Manerowska

            V miejsce

            Klaudia Laskowska

            VII miejsce

            Klaudia Marońska

            VIII miejsce

            Justyna Smolińska

            Angelika Manerowska

            Klaudia Marońska

            I miejsce

            Weronika Wojtaszewska

            Julita Sztandarska

            Klaudia Laskowska

            IV miejsce

            Tomasz Iwański

            IV miejsce

            Paweł Nass

            Tomasz Iwański

            Łukasz Hoffman

            IV miejsce

            Powiatowy Konkurs Ortograficzny

            24.10.2013

            Adrianna Szymańska

            II miejsce

            Karolina Kulka

            wyróżnienie

            Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki „Od niewoli do niepodległości”

            6.11.2013

            Antonina Nowacka

            III miejsce

            Powiatowy konkurs ekologiczny „Czy wystarczy wody dla wyszystkich”

            8-9.11.2013

            Anna Jasińska

            I miejsce

            Aleksandra Szablewska

            Anna Jasińska

            Agnieszka Mierzejewska

            Magdalena Zielaskiewicz

            III miejsce

            V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego

            05.03.2014

            Anna Bąkowska

            I miejsce

            Joanna Ciechańska

            II miejsce

            Agnieszka Kondej

            III miejsce

            III Powiatowy Konkurs Geograficzno-Turystyczny „Fotomania”

            30.05.2014

            Natalia Gryszko

            I miejsce

            Patryk Malinowski

            II miejsce

            Nikola Mikołajczyk

            Magdalena Kamińska

            III miejsce

            Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

            6.11.2013

            Zespół Cantabile

            I miejsce

            II Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną pt. „ Chrońmy przyrodę powiatu brodnickiego”

            14.09.2014

            Magdalena Zielaskiewicz

            I miejsce

            Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

            15.10.2013

            Suwała Katarzyna I f

            Suwała Magdalena I f

            Rutynowska Karolina  I f

            Wronkowska Anna III a

            Kwaśniewska Katarzyna I a

            Szrull Aneta III c

            Zdrojewska Emilia I g

            Madarowska Angelika I g

            Łukaszewska Agata III f

            Wiśniewska Magdalena I i

            Marciniak Magdalena I f

            Galstyan Diana I i

             

            I miejsce

            Czubkowski Paweł II g

            Kułakowski Bronisław II g

            Wroński Tomasz II d

            Bzowy Miłosz I a

            Paturalski Łukasz I d

            Patalon Przemysław I d

            Sempołowicz Szymon II i

            Kwiecień Marcin III d

            Janczak Jakub III f

            Lubczyński Dawid II c

            Bartnicki Rafał III j

            Zakrzewski Patryk III j

             

            I miejsce

            Powiatowy Przegląd Pieśni Religijnej

            29.11.2013

            Anna Bytner

             

            II miejsce

            Zespół Cantabile

            III miejsce

            Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

            3.04.2014

            Anna Bytner

            III miejsce

            Zespół Cantabile

            II miejsce

            Polsko-Ukraiński Konkurs Lwiątko

             

            Piotr Łukaszewski

            Tytuł „kaon”

            Paweł Nass

            Tytuł „taon”

             

            KONKURSY SZKOLNE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Szkolny konkurs języka angielskiego „Mistrz Parafrazy”

            27.02.2014

            Antoni Pasze

            I miejsce

            Maciej Korytko

            II miejsce

            Anna Czarnecka

            III miejsce

             

            POZOSTAŁE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Marsze na orientacje

            26.04.2014

            Izabela Płocharska

            Edyta Wiśńiewska

            III miejsce

            Sandra Betlejewska

            Kamila Pankowska

            III miejsce

            Konkurs wiedzy biblijnej Civitas Christiana

             

            Katarzyna Krajnik

            Wyróżnienie w etapie diecezjalnym

            Konkurs chemiczny „Wygraj indeks” na Politechnice Gdańskiej

            29.03.2014

            Maja Barglowska

            finalistka

            Maraton Matematyczny w Nowym Mieście Lubawski

            10.03.2014

            Piotr Łukaszewski

            II miejsce

            Konkurs Poezji Religijnej

            28.11.2014

            Wiktoria Jasińska

            I miejsce

            Mikołajkowy Turniej Szachowy

            11.12.2013

            Agnieszka Hein

            I miejsce

             

            Osiągnięcia Sportowe

            1. I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT.
            2. I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW.
            3. I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT.
            4. I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT.
            5. I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ NA ORLIKACH.
            6. I MIEJSCE W DRUŻYNOWEJ KLASYFIKACJI XVI BIEGU CZERWONOKRZYSKIEGO „SZANSA DLA ZDROWIA”.
            7. I MIEJSCE SZTAFETY 4X100 M W V WOJEWÓDZKIM WIOSENNYM MITINGU LEKKOATLETCZNYM.
            8. I MIEJSCE W POWIATOWYM TURNIEJU ZEPOŁÓW MIESZANYCH W PIŁCE SIATKOWEJ.
            9. I MIEJSCE W BIEGACH INDYWIDUALNYCH NA 100M I 200M PODCZAS V WOJEWÓDZKIEGO WIOSENNEGO MITINGU LEKKOATLETYCZNEGO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.
            10. I MIEJSCE W HALOWYCH MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO I TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ POMADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR STAROSTY BRODNICKIEGO.
            11. I MIEJSCE W PRZEŁAJOWYCH BIEGACH SZTAFETOWYCH 10X800M DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.
            12. III MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT.

             

            I POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ 5.12.2013

            Drużynę I LO reprezentowali:

            • Karol Wilmowicz,
            • Maciej Tęgowski,
            • Łukasz Cieślikowski,
            • Tomasz Śnieżawski,
            • Daria Gawryszewska,
            • Małgorzata Nowaczyk,
            • Agnieszka Przedzienkowska,
            • Joanna Ziółkowska,
            • Jagoda Potempa,
            • Maciej Wisiński,
            • Donata Lewandowska,
            • Paweł Kostański,
            • Patrycja Laskowska.

             

            Powiatowy Turniej Piłki Nożnej      24.10.2013

            I miejsce

            • Rafał Bartnicki kl. III j
            • Karol Wilmowicz kl. III c
            • Mateusz Bronowski kl. III e
            • Bartosz Zalewski kl. II i
            • Wiktor Płoski  kl. II c
            • Wojciech Olszewski  kl. II c
            • Kamil Kłosowski  kl. II a
            • Marcin Szymański  kl. I h
            • Mateusz Jarzębowski kl. I h
            • Jakub Sulc  kl. II d

             

            ROK SZKOLNY 2012/2013

            OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Olimpiada Języka Francuskiego

            14-16.03.2013

            Francois Pawlak

            Etap centralny / 6. miejsce w kraju

            Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

            18 – 20.04.2013

            Paula Mroczkowska

            Etap centralny / finalista

             

            Adriana Szymańska

            Etap rejonowy

            Olimpiada Teologii Katolickiej

            4-6.04.2013

            Magdalena Rakoczy

            Etap centralny / 7.miejsce w kraju

            Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

            22.03.2013

            Katarzyna Zawieracz

            Etap okręgowy

            Olimpiada Geograficzna

            9-10.02.2013

            Aneta Szrull

            Marcin Kwiecień

            Etap wojewódzki

            XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

             

            Katarzyna Zawieracz

            Etap wojewódzki

            II Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej

            24.04.2013

            Rafał Bartnicki

            Łukasz Hoffman

            Etap powiatowy / II miejsce

            Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK drużyn sanitarno-medycznych

            12.04.2013

            Zuzanna Kamińska

            Aleksandra Zacharska

            Anna Jasińska

            Klaudia Sontowska

            Maja Barglowska

             

            I miejsce drużynowo

            XIII Wojewódzki Konkurs Fizyczny

            23.03.2013

            Piotr Łukaszewski

            V miejsce

            Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK”

            Marzec 2013

            Klaudia Wożniakowska

            Etap wojewódzki / wyróżnienie

            Ogólnopolski konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach

            Kwiecień 2013

            Paula Mroczkowska

            Awans do etapu centralnego

            Kangur matematyczny

             

            Kamil Kiełpiński

            Tomasz Wroński

            wyróżnienie

            IV Edycja Konkursu Piosenki Miłosnej  w  Języku Obcym w Toruniu

            15.02.2013

            Iwona Sosnowska

            III miejsce

            Ogólnopolski Konkurs „Fundusze Europejskie. Polska Korzysta”

            21.06.2013

            Kacper Grążawski

            Jakub Kruszyński

            Paula Mroczkowska

            Tomasz Bartoszewski

            Kinga Zarębska

            Udział w finale konkursu

             

            KONKURSY POWIATOWE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            I  Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Lektor 2013”

             

            05.06.2013

            Anna Sternicka

            III miejsce

            VI edycja powiatowego konkursu matematycznego im. Prof.Jana Adamczaka

            05.06.2013

            Marta Matyjakowska

            Magdalena Kamińska

            Tomasz Wroński

            Jarosław Sarnowski

            II miejsce

            Kamil Kiełpiński

            III miejsce

            IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

            23.04.2013

            Paweł Nass

            IV miejsce

            Zuzanna Kamińska

            wyróżnienie

            Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Win with Vogelschule”

            19.03.2013

            Tomasz Rybicki

            I miejsce

            Katarzyna Zawieracz

            III miejsce

            Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

            26.03.2013

            Magdalena Zielaskiewicz

            III miejsce

            V Konkurs Powiatowy „Mistrz Mapy”

            22.03.2013

            Marcin Kwiecień

            I miejsce

            Aneta Szrull

            II miejsce

            III Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach

            13.02.2013

            Anna Jasińska

            I miejsce

            Paweł Alichniewicz

            Jarosław Sarnowski

            Dawid Faraś

            Anna Jasińska

            II miejsce drużynowo

            II Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

            14.12.2012

            Maria Budzanowska

            II miejsce

            Julia Sawicka

            Dawid Biner

            Mateusz Barański

            III miejsce

            VI Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy

            30.11.2012

            Zuzanna Kamińska

            I miejsce

            Daria Nawra

            Dominik Tyburski

            Małgorzata Krezymon

            II miejsce

            Konkurs Fotograficzny „Energia odnawialna w obiektywie”

            Październik 2012

            Weronika Wojtaszewska

            I miejsce

            Daria Nawra

            III miejsce

            Aleksandra Szablewska

            wyróżnienie

            II edycja Powiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej

            7.11.2012

            Patrycja Komosińska

            Weronika Wojtaszewska

            Patrycja Komosińska

            Zuzanna Sobotka

            Klaudia Laskowska

            Weronika Wojtaszewska

            Julita Sztandarska

            Magdalena Zielaskiewicz

            Agnieszka Zielińska

            Aleksandra Kosobucka

            Żaneta Karbowska

            Jakub Roskosz

            Paweł Nass

            Jakub Roskosz

            Adrian Kolk

            Damian Sobiesiński

                                                           

                                                      

            II miejsce

            VI miejsce

            I miejsce (zespołowo)

             

             

            III miejsce (zespołowo)

             

             

             

            V miejsce (zespołowo)

             

             

            II miejsce

            VI miejsce

            I miejsce (zespołowo)

            VII edycja „Młoda Krew ratuje życie”

             

            Szkoła

            II miejsce w powiecie;

            IV miejsce w województwie

            Powiatowy Konkurs Ortograficzny

            23.10.2013

            Paweł Nass

            I miejsce

            Adrianna Szymańska

            II miejsce

            Krzysztof Ostrowski

            III miejsce

            Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki „Od niewoli do niepodległości”

            08.11.2012

            Antonina Nowacka

            Joachim Wiśniewski

            Dawid Biner

            Awans do etapu powiatowego

            XIII edycja Maratonu Matematycznego w Nowym Mieście Lubawskim

            18.04.2013

            Jakub Kozicki

            II miejsce

            Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu

             

            Sochacka A.

            Etap powiatowy

            Konkurs „Mam haka na raka”

             

            Buchalska

            Gumińska

            Lewandowska

            Tyburski

            Zielaskiewicz

            Finaliści etapu centralnego

            Konkurs poezji religijnej w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

             

            Małgorzata Orzechowska

            Wyróżnienie na etapie powiatowym

             

             

            KONKURSY SZKOLNE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

            Szkolny Konkurs Chemiczny

            Maj 2013

            Klaudia Wożniakowska

            I miejsce

            Magdalena Waśkowska

            II miejsce

            Izabela Płocharska

            Paweł Nass

            III miejsce

            Szkolny konkurs wiedzy z przedsiębiorczości „Przedsiębiorczość w życiu”

            16.04.2013

            Mateusz Truszczyński

            I miejsce

            Justyna Wesołowska

            Sara Kupferschmidt

            II miejsce

            Karolina Kobylska

            Dominika Lisiecka

            Olga Dąbrowska

            III miejsce

            Szkolny konkurs języka angielskiego „Mistrz Parafrazy”

            12.02.2013

            Tomasz Rybicki

            I miejsce

            Katarzyna Zawieracz

            II miejsce

            Maciej Pańkowski

            Tomasz Milewski

            III miejsce

             

             

             

             

            Konkurs Adwentowy

            Grudzień 2012

            Kamila Dębska

            Damian Pizoń

            I miejsce

            Konkurs na hasło „Promujące czytanie i bibliotekę szkolną”

            Kwiecień 2013

            Wiśniewski Kamil

            I miejsce

            Kobylska Karolina

            II miejsce

            Bieżuński Krystian

            III miejsce

            Szkolny konkurs na wywiad „Między nami Filomatami”

            Kwiecień 2013

             

             

             

            POZOSTAŁE

            Rodzaj

            Data

            Imię i nazwisko

            Etap / Miejsce

             

            Märchenwelten – bajki braci Grimm” konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Brodnicy

             

            26.09.2012

            Daria Nawra

            Małgorzata Krezymon

            Dominik Tyburski

            I miejsce

            „Energia kontrolowana”

            4-5.04.2013

            Monika Golubska

            III miejsce

            Konkurs Wiedzy Ekologicznej

            28.05.2013

            Aleksandra Szablewska

            I miejsce

            Katarzyna Zawieracz

            II miejsce

            Monika Golubska

            V miejsce

            IV edycja Konkursu Piosenki Miłosnej w Toruniu

             

            Iwona Sosnowska

            III miejsce

            V Festiwal Pieśni  i Piosenki Patriotycznej

            Kwiecień 2013

            Iwona Sosnowska

            III miejsce

            Zespól wokalny

            I miejsce

            Trójbój Obronny o Puchar Starosty Brodnickiego

            18.05.2013

            Weronika Wojtaszewska

            I miejsce

            Pojedynek Strzelecki o Puchar Burmistrza Brodnicy

            29.09.2012

            Weronika Wojtaszewska

            Klaudia Marońska

            II miejsce

            Marsze na orientacje

            27.04.2013

            Danika Falkowska

            Maja Kempczyńska

            Anna Wiśniewska

            I miejsce (kategoria TP)

            Marsze na orientacje

            27.04.2013

            Magdalena Krajnik

            Aleksandra Wawrowska

            Edyta Wiśniewska

            V miejsce (kategoria TU)

            Karolina Krajnik

            Joanna Maćkiewicz

            Izabela Płocharska

            VI miejsce(kategoria TU)

            Oktawia Weber

            Aleksandra Zalewska

            Iwona Żuchowska

            VII miejsce(kategoria TU)

            Konkurs ekologiczny (organizowany przez II LO w Toruniu

             

            Aleksandra Szablewska

            I miejsce

            Monika Golubska

            IV miejsce

            II edycja konkursu „Moja Szkolna Tapeta”

             

            Szymon Kowalski

            I miejsce na etapie szkolnym

            Regionalny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

             

            Zuzanna Kamińska

            Udział w zawodach powiatowych

             

             

            Osiągnięcia sportowe uczniów I LO w Brodnicy w roku 2012/2013

             

            1 Sztafetowe biegi przełajowe – dziewczęta 2miejsce, chłopcy 3 miejsce w zawodach powiatowych.

            2.Powiatowe zawody piłki nożnej  chłopców Orlik – 2 miejsce

            3.Piłka ręczna dziewczęta- 1 miejsce w zawodach powiatowych, 2 miejsce w ćwierć finale wojewódzkim

            4 Piłka siatkowa dziewcząt  - 1miejsce w zawodach powiatowych, 2miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim

            5.Piłka siatkowa chłopców – 2 miejsce w zawodach powiatowych

            6 Koszykówka dziewczęta – 1miejsce w zawodach powiatowych, 2miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim

            7 Koszykówka chłopców – 3 miejsce w zawodach powiatowych

            8 Piłka nożna chłopców  - 3miejsce w zawodach powiatowych

            9 Piłka nożna dziewcząt Orlik – 2 miejsce w zawodach powiatowych

            10.Zawody Czerwonokrzyskie w biegach przełajowych 1 miejsce drużynowo

            ROK SZKOLNY 2011/2012

                      W bieżącym roku szkolnym wielu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego wzięło udział w licznych zawodach i konkursach z różnych przedmiotów zajmując wysokie miejsca.

            Biologia

            •  w finałach wojewódzkich XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej – najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Zawieracz z IIc , udział wzięły też Zuzanna Kamińska i Aleksandra Szablewska – obie z Ia
            • w XIX Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia PCK drużyna z IIc zajęła I miejsce w powiecie
            • zwycięstwem naszej drużyny zakończył się też udział w IV Powiatowym Konkursie Ekologicznym , który odbył się w Tucholi , a Katarzyna Zawieracz z IIc zajęła I miejsce
            • XX Konkurs ,, O przetrwanie matki ziemi`` w Toruniu wygrała Aleksandra Szablewska z Ia , a Kasia Zawieracz była trzecia

             PCK

            •  w kolejnej edycji konkursu ,,Młoda krew ratuje życie`` nasza szkoła nadal zajmuje II m-ce w powiecie i V w województwie ale wyniki były o ponad 30 litrów lepsze niż poprzednio
            • odbyły się na terenie szkoły 3 akcje poboru krwi, podczas których 206 uczniów oddało 91 litrów tego ratującego życie płynu
            • braliśmy udział prze 4 dni w zbiórkach żywności dla najuboższych dzieci przed gwiazdką i Wielkanocą
            • były też 3 kwesty uliczne do puszek – łącznie 3595 zł i Ia ustaliła rekord zbiórki- 1508 zł
            • zbieraliśmy artykuły szkolne w ramach akcji ,, Wyprawka dla żaka``

            Matematyka

            1. Ewelina Betlejewska (3f) zakwalifikowała się do zawodów stopnia drugiego LXIII Olimpiady Matematycznej (luty, nauczyciel: W Wasielewski
            2. Ewelina Betlejewska (3f) zajęła III miejsce w Maratonie Matematycznym w Nowym Mieście Lubawskim (marzec, nauczyciel: W Wasielewski)
            3. Sosnowski Jakub (IIe), Mikulski Arkadiusz (IIe) – zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im Stefana Banach w Toruniu
            4. Wyróżnienia w konkursie Kangur Matematyczny (15. 03. 2012) otrzymali:

             

            • Tęgowski Maciej
            • Betlejewska Ewelina  IIIf
            • Zieliński Maciej IIIe
            • Wachaczewski Patryk IIIa

                5.   Powiatowy konkurs z matematyki (8. 06. 2012)

                      I miejsce: Aneta Szrull Ic

                     II miejsce: Dominik Tyburski Id i Marta Cipkowska Ie

                    III miejsce: Łukasz Karbowniczek Id

            Chemia

            W marcu 2012r 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "Alchemik". Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury w Warszawie. Najlepszy wynik wśród naszych uczniów uzyskała Agnieszka Krajnik z klasy III C.

            Fizyka

            W Polsko-Ukraińskim Konkursie z Fizyki "Lwiątko" udział wzięło 31 uczniów.
            Tytuł taona zdobył Piotr Łukaszewski z klasy Ic.

            Język polski

            1. Powiatowy konkurs ortograficzny

            I miejsce Paula Mroczkowska kl. I g

            II miejsce Sylwia Sadowska kl. II a

            III miejsce Katarzyna Szefler kl. III b

             

            2. Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej

            I miejsce Agata Kłosowska kl. III b

            III Justyna Wesołowska kl. II h

             

            Języki obce

            1. W Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Mistrz Parafrazy” organizowanym przez D. Żmijewską i M. Lubomską udział wzięło 45 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali:
              1. Sebastian Kowalski kl. 3f
              2. Weronika Chełmińska kl. 3a
              3. Robert Muszyński kl. 3i

               
            2. W konkursie języka angielskiego „Win with Vogelschule” zorganizowanym przez szkołę językową ‘Vogelschule’ w Brodnicy udział wzięło 1000 osób z powiatu brodnickiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
              1. Sebastian Kowalski kl. 3f
              3. Robert Muszyński kl. 3i

               
            3. W ogólnopolskim konkursie „Języki Europy potrzebne od zaraz” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej uczniowie klasy 2B naszej szkoły: Krzysztof Ostrowski, Radosław Małecki,Michał Werner, Iwona Moczadło oraz Patrycja Sienkiewicz znaleźli się w pierwszej wyróżnionej dziesiątce.
               
            4. W Powiatowym Konkursie Kolęd Obcojęzycznych, którego organizatorami byli M. Łupina oraz W. Klugowski nasi uczniowie zajęli:
              2-gie miejsce – Maria Budzanowska kl. 2b  oraz Maciej Zieliński kl. 3e

            3-cie miejsce – Iwona Sosnowska kl. 2i (M. Psuty).

             

                      Sporty obronne

            1. 03.09.2011r. – Zawody strzeleckie o puchar Prezesa ZP LOK

            - indywidualnie:

            Jakub ROSKOSZ- III miejsce

            - drużynowo:

            Jakub ROSKOSZ

            Adrian KOLK- II miejsce

            Katarzyna ROSKOSZ

            1. 10.09.2011r. – Zawody strzeleckie o tytuł „Króla Strzelców 2011”

            - indywidualnie:

            Jakub ROSKOSZ- II miejsce

            - drużynowo:

            Jakub ROSKOSZ

            Adrian KOLK- II miejsce

            Katarzyna ROSKOSZ

            1. 24.09.2011r. – Pojedynek strzelecki o Puchar Burmistrza Brodnicy

            - drużynowo:

            Anna MAŁKIEWICZ

            Leszek ALEKSANDROWICZ- II miejsce

            Kamil WIŚNIEWSKI

            1. 01.10 i 22.10.2011r. -  Powiatowa liga strzelecka – edycja jesienna

            - dziewczęta

            - indywidualnie:

            Agnieszka ZIELIŃSKA- IV miejsce

            Weronika WOJTASZEWSKA- VIII miejsce

            - drużynowo:

            Zuzanna SOBOTKA

            Patrycja KOMOSIŃSKA- III miejsce

            Kamila NADARZEWSKA

                                - chłopcy

                                - indywidualnie:

                                       Adrian KOLK                             - II miejsce

                                       Łukasz HOFFMANN                 - IV miejsce

                                - drużynowo:

                                       Jakub ROSKOSZ

                                       Adrian KOLK                               - II miejsce

                                       Patryk OLSZEWSKI

            1. 23.03.2012r.- Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

            - indywidualnie:

            Łukasz KUCZYŃSKI- III miejsce

            1. 05.05.2012r.- Zawody w strzelectwie sportowym o Puchar Burmistrza

                                         Brodnicy z okazji Święta 3 Maja

                            - juniorki

                            - indywidualnie:

                                  Weronika WOJTASZEWSKA    - I miejsce

                            - juniorzy

                            - indywidualnie:

                                   Łukasz HOFFMANN                 - II miejsce

                                   Jakub ROSKOSZ                       - III miejsce

            1. 19.05.2012r.- Trójbój Obronny o Puchar Burmistrza Brodnicy

            - dziewczęta

            - indywidualnie:

            Katarzyna LECHOWICZ- I miejsce

            Katarzyna ROSKOSZ- II miejsce

            - drużynowo:

                          

            Katarzyna LECHOWICZ

            Katarzyna ROSKOSZ- I miejsce

            Anna WITULSKA

            1. 22.05.2012r.- Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej 2012

            - drużynowo:

            Jakub ROSKOSZ- II miejsce

            Adrian KOLK

            1. 28.04 i 12.05.2012r.- Powiatowa liga strzelecka- edycja wiosenna

            - dziewczęta

            - indywidualnie:

            Patrycja KOMOSIŃSKA- II miejsce

            Magdalena ZIELAŚKIEWICZ- III miejsce

            Kamila NADARZEWSKA- V miejsce

            Weronika WOJTASZEWSKA- VII miejsce

            - drużynowo:

            Kamila NADARZEWSKA

            Patrycja KOMOSIŃSKA- II miejsce

            Zuzanna SOBOTKA

             

            Aleksandra KOSOBUCKA

            Żaneta KARBOWSKA- IV miejsce

            Agnieszka ZIELIŃSKA

            - chłopcy

            - indywidualnie:

            Adrian KOLK- V miejsce

            Daniel SOBIESIŃSKI- VIII miejsce

            - drużynowo:

            Adrian KOLK

            Daniel SOBIESIŃSKI- II miejsce

            Jakub ROSKOSZ

            1.  25.05.2012r. – II Turniej Klas Mundurowych

            - drużynowo:

            Klaudia MAROŃSKA

            Rafał BARTNICKI- III miejsce

            Grzegorz DUDULSKI

            Łukasz HOFFMANN

             

            Wychowanie fizyczne

             

            W roku szkolnym 2011/2012 odbyło się wiele imprez sportowych z udziałem uczniów, którzy osiągali  bardzo dobre wyniki.

             

            • Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe- I miejsce dziewcząt, II miejsce chłopcy
            • Wojewódzkie sztafetowe biegi przełajowe- V miejsce dziewcząt
            • I miejsce dziewcząt w powiatowych zawodach w p. ręczną
            • I miejsce chłopców w powiatowych zawodach w p. siatkową
            • III miejsce chłopców w finale wojewódzkim  w p. siatkową
            • III miejsce dziewcząt w ćwierćfinale wojewódzkim w p. siatkową
            • II miejsce dziewcząt w ćwierćfinale wojewódzkim w koszykówkę
            • III miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim w koszykówkę

             

            Chór

            1. Powiatowy Przegląd Pieśni Religijnej - zespół wokalny II miejsce
            2. Konkurs Kolęd w Języku Obcym - Iwona Sosnowska II miejsce
            3. Międzyszkolny Konkurs Piosenki Miłosnej w Toruniu - Iwona Sosnowska -
            finalistka
            4. IV Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej - zespół wokalny wyróżnienie

             

             

            ROK SZKOLNY 2010/2011

            Biologia

            - W I Regionalnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w etapie  powiatowym wygrała Agnieszka Sochacka (Ic)
            w nagrodę wraz z opiekunem (W. Sobieszczyk) uczestniczyła w warsztatach edukacyjne w Centrum Onkologii Akademii Medycznej w Bydgoszczy.

            - W konkursie „O przetrwaniu matki Ziemi” udział wzięli Łukasz Dembowski Ig, Katarzyna Zawieracz Ic. Katarzyna  zajęła I miejsce.

            -  W XXVI Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej udział wzięli Łukasz Dembowski, Karpińska i Katarzyna  Zawieracz. Katarzyna uczestniczyła w finale centralnym i została finalistką tej olimpiady. W poniedziałek otrzymała dyplom i statuetkę z rąk pani kurator i wojewody kujawsko – pomorskiego.

            - Uczniowie uczestniczyli w konkursie fotograficznym organizowanym przez Akademię Humanistyczo - Ekonomiczną w Łodzi: „Pobudź wyobraźnię i uchwyć piękno budzącej się do życia wiosny”. Prace przesłało 6 uczennic. Wyróżnienia uzyskały: Magdalena Czapiewska i Martyna Krajnik obie z kl. I d.

            PCK

            -         W VII edycji Konkursu „Młoda krew ratuje życie” nasza szkoła zajęła II miejsce w powiecie / V miejsce w województwie/;

            W  ramach konkursu odbyła się:

            -  akcja poboru krwi. 69 uczniów oddało 31,05l krwi,

            -         dwie zbiórki żywności (ok. 2 ton),

            -         zbiórka artykułów szkolnych i zabawek (wartość ok. 400zł),

            -         3 kwesty uliczne do puszek (ok. 2 tys. złotych).

            Chemia

                        Zespół Przedmiotowy nauczycieli chemii w  I LO w Brodnicy, zorganizował KONKURS CHEMICZNY „Chemia w moich oczach- wiem, rozumiem”, który polegał na przygotowaniu przez uczniów naszego liceum prac w jednej z trzech kategorii:

            ·        PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

            ·        PLAKAT

            ·        KRÓTKI UTWÓR LITERACKI

            Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów bez względu na nauczany profil.

            Wyłoniono pierwsze miejsca w każdej z kategorii:

            ·        PREZENTACJA MULTIMEDIALNA     KAMIL WIŚNIEWSKI     KLASA I g

            ·        PLAKAT                                               KATARZYNA SZEFLER     KLASA  II b

            ·        KRÓTKI UTWÓR LITERACKI          KARINA   KABACIŃSKA   KLASA I d

            Matematyka

            - W konkursie matematycznym Oxford brało udział 28 uczniów. Najlepszy wynik uzyskał Dawid Łapiński (IIIA) – 84 pkt.

            -  W czerwcu odbyła się IV Edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Adamczaka. W konkursie brało udział 20 uczniów klas pierwszych z I LO i 6 uczniów z II LO

            Laureatami konkursu zostali:

             Sylwia Sadowska  (I A) – II miejsce,

            Karolina Kaczorek ( I D) – II miejsce,

            Jakub Krzyżanowski ( I A)- III miejsce,

            Katarzyna Zawieracz (I C) – III miejsce,

            Arkadiusz Mikulski (I E) – III miejsce.

             

            -  Do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im. prof. Stefana Banacha w Toruniu zakwalifikowało się 4 uczniów klas drugich i 2 uczniów z klas pierwszych.

            W finale indywidualnym

            uczennica Ewelina Betlejewska z klasy 2f zajęła II miejsce.

            W konkursie drużynowym uczniowie:

                        Ewelina Betlejewska (II f)

                        Patryk Sadowski (II e)

                        Łukasz Wełnicki (II a)  zajęli III miejsce.

             

            - 40 uczniów brało udział w konkursie matematycznym „Kangur”.

            Wyróżnionych zostało 4 uczniów:

                        -Zawieracz Katarzyna – 1c

                        - Sadowski Patryk – 2e,

                        - Wachaczewski Patryk – 2a,

                        - Cichacka Joanna – 2e

             

            Fizyka

            - Patryk Wachaczewski z klasy II A otrzymał tytuł finalisty XI Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

             

            Języki obce

            - W pierwszej edycji Internetowo – Stacjonarnego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego do finału zakwalifikowała się  Marta Kowalczyk (kl. 3c) .

            -  W III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych udział wzięło 36 uczniów. I miejsce zajęła Natalia Sobolewska z kl. 1b, III miejsce Katarzyna Zawieracz z kl. 1c.

            - W V powiatowym Konkursie Informatyczno – Językowym

            I miejsce zajęła grupa angielska Angelika Rutkowska z kl. 2i wraz z Małgorzatą Kopiczyńską z kl. 1f,

            II miejsce grupa niemiecka z kl. 1b - Patrycja Klempert, Anna Łukaszewska i Joanna Zelmańska,

             III miejsce grupa niemiecka z klasy 1c w składzie: Agnieszka Sochacka, Martyna Seroczyńska i Karolina Madej.

             

            Historia i WOS

             

            - W powiatowym konkursie  „ Od niewoli do niepodległości” w ZSZ Marzena Dworznik z klasy 3i zajęła II miejsce

             

            - W etapie okręgowym konkursu wiedzy o życiu i czasach Kazimierza Wielkiego wzięli udział Natalia Hebel klasa 3b, Marcin Magalski kl.3e, Łukasz Dembowski klasa 2g,

             

            - Maja Matuszewska kl.3b, Beata Wiśniewska, kl.2g wzięli udział w etapie okręgowym olimpiady z wiedzy o Polsce i świecie współczesnym

            - W etapie okręgowym  konkursu Uniwersytetu Gdańskiego o indeks dziekana Wydziału Prawa i Administracji wzięła udział Beata Wiśniewska, kl.2g,

             

            Osiagnięcia polonistyczne.

             

            - W Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na szczeblu rejonowym w Toruniu wzięli udział:

            Milena Szczygieł  kl. I a

            Anna Kiryluk kl. I a

             

            - W Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej

            Justyna Wesołowska kl. I h   zajęła  III miejsce

            Anna Kozikowska  kl. II e  otrzymała wyróżnienie

             

            - W Powiatowym Konkursie Ortograficznym

            Sylwia Sadowska kl. I a  zajęła I miejsce, a Natalia Hebel kl. III b i Katarzyna Zawieracz kl. Id otrzymały wyróżnienie

             

             

            Geografia

            - Agnieszka Szulc (klasa III j) zajęła  I miejsce w Turystyczno-Geograficznym
            Konkursie Powiatowym "Fotomania" (kategoria: Walor Antropogeniczny)

            -  Jakub Machalski (klasa I c) zajął II miejsce w Turystyczno-Geograficznym
            Konkursie Powiatowym "Fotomania" (kategoria: Walor Antropogeniczny)

             

             

            Przysposobienie obronne

             

            - W powiatowych zawodach w strzelectwie sportowym – jesiennej edycji Ligi Strzeleckiej

            w szkołach ponadgimnazjalnych uczniowie naszej szkoły wywalczyli:

            Dziewczęta:  - indywidualnie:

                   

                                 I miejsce      - Patrycja KOMOSIŃSKA

                               II miejsce      -  Agata     ŚWIDZIŃSKA

                               V miejsce      - Kamila   NADARZEWSKA

                             VII miejsce     -  Joanna   SUCHORAB

                           

                                   - zespołowo:

                                I miejsce      - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                        - Patrycja   KOMOSIŃSKA

                                                        - Kamila     NADARZEWSKA

                                                        - Zuzanna   SOBOTKA

            Chłopcy:  - indywidualnie :

                  

                              II miejsce       - Daniel         SOBIESIŃSKI

                             III miejsce       - Sebastian    BYTNER

                             IV miejsce       - Karol          SOBOTKA

                            VII miejsce       - Paweł         KWAS

             

                            -zespołowo:

                                I miejsce       - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                                 - Daniel       SOBIESIŃSKI

                                                                 - Karol         SOBOTKA

                                                                 - Paweł         KWAS

                              IV miejsce       - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                                  - Leszek      ALEKSANDROWICZ

                                                                  - Sebastian  BYTNER

                                                                  - Kamil       WIŚNIEWSKI

             

            - W „Pojedynku Strzeleckim”  szkół ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego zajęto:

                               - zespołowo:

                              II miejsce         - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                          - Sebastian    BYTNER

                                                          - Kamil          WIŚNIEWSKI

                                                          - Leszek        ALEKSANDROWICZ

             

            -W  powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej:

                               - indywidualnie:

             

                               I miejsce         - Mariusz     KLAKUS

                                                         / reprezentował  UG Brodnica/

                             II miejsce          - Paweł        LEŚNIEWSKI

                            III miejsce          - Łukasz      KUCZYŃSKI

             

            - Na etapie Rejonowym XX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża:

                              - zespołowo:

                            V miejsce         - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                         - Patryk         OLSZEWSKI

                                                         - Katarzyna  LECHOWICZ

                                                         - Agata         CELLMER

                                                         - Jakub          ROSKOSZ

                                                         - Kamil         ZALEWSKI

              - Na etapie powiatowym Konkursu Obrony Cywilnej „ Bezpieczne Życie ”

                    

                                             - zespołowo:

                                          III miejsce          - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                                          - Wiktor     SŁABKOWSKI

                                                                          - Adam    ARENTOWICZ

             

             

            -  W powiatowych zawodach w strzelectwie sportowym – w wiosennej edycji Ligi Strzeleckiej wśród szkół ponadgimnazjalnych:

                    Dziewczęta:  - indywidualnie:

             

                                   I miejsce         - Patrycja    KOMOSIŃSKA

                              VII miejsce          - Kamila     NADARZEWSKA

             

                                        - zespołowo:

                                 II miejsce         - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                              - Patrycja   KOMOSIŃSKA

                                                              - Zuzanna  SOBOTKA

                                                              - Kamila    NADARZEWSKA

             

                   Chłopcy:    - indywidualnie:

             

                              III miejsce          - Paweł       KWAS

                             IV miejsce           - Daniel      SOBIESIŃSKI

                        

                                    - zespołowo:

                              II miejsce            - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                              - Paweł      KWAS

                                                              - Daniel     SOBIESIŃSKI

                                                              - Karol       SOBOTKA

                             V miejsce             - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                              - Sebastian    BYTNER

                                                              - Leszek         ALEKSANDROWICZ

                                                              - Kamil          WIŚNIEWSKI

              

             

             

             

            - W otwartych zawodach w Strzelectwie Sportowym o Puchar Burmistrza Brodnicy z okazji „Święta Konstytucji 3-go Maja” w kategorii – juniorzy :

             

                            I miejsce            - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                           - Sebastian        BYTNER

                                                           - Leszek            ALEKSANDROWICZ

                                                           - Kamil             WIŚNIEWSKI

             

            - W powiatowych zawodach w Trójboju Obronnym o Puchar Burmistrza Brodnicy

                                  Dziewczęta: - indywidualnie:

                                     

                                                     I miejsce             - Anna         WITULSKA

                                                       - zespołowo:

             

                                                           I miejsce             - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                                                     - Anna          WITULSKA

                                                                                     - Katarzyna  ROSKOSZ

                                                                                     - Katarzyna  LECHOWICZ

             

             

            Osiągnięcia sportowe

             

            - Sztafetowe Biegi Przełajowe

            ·        1 m-ce drużynowe dziewcząt zawodach powiatowych

             

            ·        1 m–ce chłopców w zawodach powiatowych

            ·        2 m-ce dziewcząt w zawodach wojewódzkich

             

            - Gry zespołowe

            - w zawodach powiatowych :

            ·        - 1 miejsce w p. siatkowej dziewcząt, 

            ·        - 1 miejsce w p. siatkowej chłopców,

            ·        - 1 miejsce w koszykówce dziewcząt ,

            ·        - 2 miejsce w koszykówce chłopców,

            ·        - 2 miejsce w p. ręcznej dziewcząt,

            ·        - 2  miejsce w p. nożnej chłopców, 

            - w zawodach wojewódzkich:

            - 2 miejsce w p. siatkowej dziewcząt,

            - 3 miejsce w ćwierćfinale w p. siatkową chłopców.

             

             

            - W  II Wojewódzkim Mitingu Lekkoatletycznym w Jabłonowie Pomorskim najlepsze wyniki uzyskali:

            I m-ce Patryk Wachaczewski w skoku wzwyż 175 cm.

            I m-ce Martyna Krajnik w biegu na 800 m, 2.44 min.

            I m-ce Monika Brokos w biegu na 400 m, 1.09 min.

            II m-ce Mariusz Klakus w biegu na 1500 m ,4.26 min.

            II m-ce Emilia Marcińska w biegu na 400 m, 1.10 min.

            II m-ce Monika Brokos w skoku w dal , 4.30 m

            II m-ce Jowita Barczak w biegu na 800 m, 2.45 min

            III m-ce Łukasz Wełnicki w skoku w dal , 5.73 m

            II m-ce sztafeta dziewcząt 4x 100 m

            III m-ce sztafeta chłopców 4x100 m

             

             

             

            -  W 25. Memoriał St. Sargalskiego

            W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odniosła nasza szkoła w liczbie 65 startujących uczniów I LO.

            W kategorii dziewcząt czołowe miejsca zajęły:

            I m-ce Monika Brokos

            II m-ce Katarzyna Roskosz

            III m-ce Anita Nowińska

            IV m-ce Martyna Krajnik

             

            W kategorii chłopców:

            I m-ce Mariusz Klakus

            III m-ce Patryk Lewandowski

            IV m-ce Kamil Górski

             

            Osiągnięcia zespołu wokalnego i solistek

             

            - W Przeglądzie Pieśni Religijnej zespół z naszej szkoły zajął I miejsce.

            - W XIII Finale Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek – II miejsce zespołowo i  I miejsce zajęła solistka Marta Wołojewicz.

            - W Konkursie Kolęd w Języku Obcym – Iwona Sosnowska (2i) i Natalia Brzozowska (3h) zajęły I miejsce.

            - W II Edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Miłosnej w Języku Obcym Toruń 2011 – Martyna Słabkowska otrzymała wyróżnienie.

            - W Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej nasza szkoła zajęła II miejsce zespołowo, a solistka Iwona Sosnowska (2i) zajęła I miejsce.

             

            Szachy i szaradziarstwo

            I Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach powiatu brodnickiego o puchar Starosty.
             
            W grupie chłopców zwyciężył Jan Nowaczyk - klasa Ia. 
            Z kolei w kategorii dziewcząt niezwyciężone okazały się uczennice I LO zajmując
            całe podium.
            Pierwsze miejsce zdobyła Kasia Roskosz (z klasy II), drugie Jagoda
            Łachmańska (klasa IC) a trzecie - Sylwia Błędowska (ID). 
             
            W klasyfikacji drużynowej ekipa z I LO zajęła drugie miejsce.
             
             
            XVII Turniej Szaradziarski Szkół Toruńskich
             
            I miejsce drużyna I LO w Brodnicy w składzie: Daria Czajkowska, Liliana
            Halat, Ola Wydzgowska, wszystkie z IIIc
             
             
            I Turniej Szaradziarski Szkół Grudziądzkich
             
            I miejsce drużyna I LO w Brodnicy w składzie: Daria Czajkowska, Lidia 
            Seroczyńska, Ola Wydzgowska, wszystkie z IIIC

             

            SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNE

             

            Dyplomy i nagrody dla członków Szkolnego Koła  Krajoznawczo-Turystycznego przy  I Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy  za zaangażowanie w popularyzację kultury turystycznej i krajoznawczej otrzymują:

             

            1.      Katarzyna Roskosz– uczennica klasy 1i

            2.      Jakub Roskosz– uczeń klasy 1e

            CZYTELNICTWO W  ROKU SZKOLNYM 2010/2011”

            Za najlepsze wyniki w czytelnictwie książek tytuł „Czytelnika Roku 2010/2011” otrzymały:

            Angelika Zarębska   1g

            Karolina Kobylska    1h

             

             

             

             

            ROK SZKOLNY 2009/2010

             

            Religia

            Emilia Ziółkowska zajęła III miejsce na etapie diecezjalnym Ogólnopolskiej XX Olimpiady Teologii Katolickiej i brała udział w w Finale Ogólnopolskim

            Biologia

            • W Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia PCK
              -w zawodach  powiatowych nasz drużyna zajęła 1 miejsce;

            indywidualne: Milena Karpińska IIc – I miejsce
                                   Izabela Wałdowska Id – drugie miejsce
                                   Emilia Ochocka IIId – trzecie miejsce
            -w eliminacjach wojewódzkich Milena Karpińska zajęła IV miejsce.

            • W XXV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej
              -do etapu okręgowego zakwalifikowały się 3 osoby:
              Alicja Aranowska IIIc
              Mariola Jankowska IIIc
              Milena Karpińska IIc
            • W Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej organizowanym przez II LO w Toruniu:
              -do finału weszły trzy nasze reprezentantki i zajęły miejsca:
              Alicja Aranowska IIIc –trzecie
              Mariola Jankowska IIIc –czwarte
              Milena Karpińska IIc –piąte
            • W III Powiatowym Konkursie Ekologicznym:
              Drużyna z klasy 2c (w składzie: Liliana Halet, Milena Karpińska, Bartosz Rakoczy, Lidia Seroczyńska, Paulina Sędzik) zajęła drugie miejsce i uczestniczyła potem w biwaku i spływie kajakowym.
            • Wyróżnienie i nagrodę w konkursie wojewódzkim: „Kropla wody w morzu potrzeb”zdobyła Paulina Terebus z klasy Id
            • Grzywna Marek IIIc –zakwalifikował się do zawodów okręgowych olimpiady biologicznej.
            • W szkolnym konkursie chemicznym – 1 miejsce zajęła Dominika Sławińska – III c, 2 miejsce – Michał Haenel – III c; Emilia Ochocka – III D, 3 miejsce Emilia Kolasińska – III C
            • W drugim etapie konkursu chemicznego „Wygraj indeks” organizowanego przez Politechnikę Gdańską uczestniczyły: Aleksandra Anklewicz, Alicja Aranowska, Anna Bojańczyk uczennice klasy III C

            Matematyka

            • Kangur Matematyczny

                        - ilość uczestników na etepie szkolnym – 35

            Najlepsze wyniki wyróżnienia otrzymali:

                                    1. Zduniak Dominika  kl I a

                                    2. Natański Dawid  kl III a

             

            • W Wojewódzkim Konkursie Matematycznym im. prof. Stefana Banacha, który odbył się w Toruniu udział wzięli:

                                    - Betlejewska Ewelina (kl. I f )

                                    - Łapiński Dawid (kl. II a)

                                    - Wachaczewski Patryk (kl. I a)

                                    - Wełnicki Łukasz (kl. I a)

            Uczeń Łapiński Dawid w zawodach indywidualnych zajął III miejsce

            • W naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Adamczaka

                        - ilość uczestników: 35 uczniów w tym 15 ucz. Z  III LO w Brodnicy

            Najlepsze wyniki:

            Kategoria – poziom rozszerzony:

                        I miejsce – Betlejewska Ewelina kl If – I LO

                        II miejsce – Wełnicki Łukasz kl. Ia – I LO

                        III miejsce – Sadowski Patryk kl. I e -  I LO

                                         - Zakrzewski Kacper – III LO w Brodnicy

            Kategoria – poziom podstawowy

                        I miejsce – Jankowski Tomasz – I LO

            Wyróżnienie w konkursie również otrzymują:

            - Niedbalska Dorota – III LO

            - Paterewicz Paulina  - kl. I a – I LO

            • Zduniak Dominika – kl. I A – I LO

             

            Język niemiecki

             

            • W Konkursie adwentowymw kategorii Kalendarz adwentowy I miejsce zajęła Aleksandra Chabowska 2i, natomiast w kategoriiWieniec adwentowy I miejsce zajęła Joanna Cichacka 1e,
            • W konkursie zorganizowanym przez III LO „Niemiecka leksyka i gramatyka”

            II miejsce zajął Luke-Philipp Stempski z klasy 1b

            • W III Powiatowym Konkursie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego” organizowanym przez I LO - I miejsce zajęła Emilia Ziółkowska 2e

             

             Język angielski

            Z języka angielskiego nasi uczniowie brali udział w następujących konkursach:

             

            1. Bałtycki Konkurs Języka Angielskiego
            2. Olimpiada Języka Angielskiego organizowana przez Regent College w Elblągu
            3. Dyktando organizowane  przez International House

             

            1. Konkurs Test Oxford
            2. II Konkurs National Geographic i Nowej Ery – „Moje miejsce na ziemi”
              • Nasza szkoła zorganizowała II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

            Wyniki konkursu:

            II miejsce – Paweł Bytner (I LO) i Michał Piwowarski (I LO)

            III miejsce – Adrian Janicki (I LO)

            Wyróżnienie – Patryk Ziółkowski (ZSZ)

            • W naszej szkole odbył się IV powiatowy konkurs językowo-informatycznego „Powiat Brodnicki - Moja Mała Ojczyzna”


            I miejsce
            Zespół z I LO z klasy II i – z j. angielskiego
            Kowalczyk Marta, Dworzniak Marzena


            II miejsce (2 zespoły)
            Zespół I LO z klasy I i – z j. angielskiego
            Galeja Julia, Grabowski Tomasz
            Zespół z I LO z klasy II e – j. niemiecki
            Magalski Marcin, Klakus Mariusz, Śleżyński Michał

             

            Historia, WOS, Przedsiębiorczość

            1. W ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” w kategorii fotografia – nagrodą książkową wyróżniona została Wiktoria Bartnicka – klasa II d.
            2. W eliminacjach wojewódzkich Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym uczestniczył Paweł Czyżniewski – klasa III b.
            3. Mateusz Kowalkowski z II a zajął 2 miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”.
            4. Zespół z klasy III c, w składzie:

            Marek Grzywna

            Marta Tarka

            Patrycja Wieczorek

            zajął 3 miejsce w finale wojewódzkim V edycji konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2010”, zorganizowanego przez Studenckie Forum Business Center Club, który odbył się w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

            PO

                        Młodzież naszego Liceum bardzo aktywnie i z ogromnymi sukcesami uczestniczyła w roku szkolnym 2009/2010 w Powiatowych Zawodach Strzeleckich i sportach obronnych organizowanych przez LOK w Brodnicy, Rejonowych Zawodach Drużyn Medycznych organizowanych przez PCK w Brodnicy, konkursie wiedzy o obronie cywilnej kraju organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz konkursie wiedzy pożarniczej.

            Uczniowie naszej szkoły zdobyli:

            • pierwsze, drugie i trzecie miejsce drużynowo w jesiennej edycji ligi strzeleckiej dziewcząt;
            • pierwsze i drugie miejsce drużynowo w kategorii chłopców w jesiennej edycji ligi strzeleckiej;
            • tytuł króla strzelców w strzelectwie sportowym;
            • pierwsze miejsce w pojedynku strzeleckim o tytuł króla strzelców;
            • pierwsze i drugie miejsce drużynowo w zawodach strzeleckich z okazji święta 3 Maja;
            • pierwsze miejsce indywidualnie w w/w zawodach;
            • w drugiej edycji ligi strzeleckiej pierwsze i drugie miejsce drużynowo wśród dziewcząt oraz pierwsze i trzecie miejsce drużynowo wśród chłopców;
            • w powiatowych zawodach w trójboju obronnym pierwsze miejsce drużynowo oraz pierwsze miejsce indywidualnie wśród dziewcząt; pierwsze miejsce drużynowo w w/w zawodach chłopców oraz indywidualnie;
            • drugie miejsce w rejonowych zawodach drużyn medycznych;
            • trzecie miejsce w powiatowych zawodach obrony cywilnej „Bezpieczne życie”;

            pierwsze miejsce w powiatowym turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”;

            Wychowanie fizyczne

            Młodzież naszego liceum brała udział w zawodach sportowych zajmując czołowe miejsca:

             

            1. I miejsce w Memoriale Wł. Jakubowskiego w lekkiej atletyce szkół ponadgimnazjalnych.

             

            2. I miejsce dziewcząt, 2 miejsce chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół ponadgimnazjalnych.

            3. IV miejsce dziewcząt w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych

            [Natalia Szczygłowska IIIi, Marta Wojdyłło III b, Dominika Gmińska III e, Iwona Kalisz IIIh, Anna Narodzonek II c, Jagoda Łachmańska Ic, Paulina Rogalska  IId, Anna Jankowska IIe, Kamila Skrzyńska I h, Manika Brokos II h, Ewelina Drumińska Ic, Jowita Barczak IIh]

            4. III m-ce  chłopców w Finale Wojewódzkim w piłce siatkowej

            [ Karol Żbikowski II j, Tomasz Czopur I e, Szymon Morek I i, Paweł Dembowski , Michał Sargalski I g, Łukasz Wełnicki I a, Łukasz Karwowski III a, Marcin Bytner III a, Adam Dogoński III a, Michał Haenel III c]

            5. I miejsce w XXIV  Memoriale St. Sargalskiego w biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych

            6. I miejsce w IV Marszobiegu Terenowym z próbami sprawnościowymi szkół ponadgimnazjalnych

            7. IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłkę nożną

            8. W Powiatowych Indywidualnych Zawodach Gimnastycznych Łukasz Stefański z klasy II a  zajął I m-ce w kategorii chłopców i Agata Świdzińska II d- I m-ce w kategorii kobiet

            9. W I Ogólnopolskim Wiosennym Mitingu Lekkoatletycznym Szkół Ponadgimnazjalnych nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

            • I m-ce w oszczepie – Karol Kulka I e
            • I m-ce w skoku w dal K -Marta Wojdyłło III b
            • 2 m-ce w skoku w dal K- Anna Narodzonek II c
            • 4 m-ce w skoku w dal K- Anna Grzemska II c
            • 4 m-ce w skoku w dal M- Karol Kulka I e
            • I m-ce w skoku wzwyż  M– Patryk Wachaczewski I a
            • I m-ce w biegu na 400 m K - Monika Brokos II h
            • I m-ce w biegu na 1500 m K- Natalia Szczygłowska III j
            • I m-ce w biegu na 1500 m M- Mariusz Klakus II e
            • I m-ce w biegu na 800 m M- Mariusz Zagórski II f
            • 2 m-ce w biegu na 800 m K- Jowita Barczak II h
            • 4 m-ce w biegu na 800 m K -Anna Jankowska IIe
            • 2 m-ce w biegu na 100 m K- Marta Wojdyłło III b
            • 3 m-ce w biegu na 100 m K- Anna Narodzonek II c
            • 5 m-ce w biegu na 100 m M- Sebastian Bytner I g
            • 2 m-ce w biegu na 200 m M- Sebastian Bytner I g
            • 3 m-ce w Sztafecie w kategorii kobiet 4x100 m [Anna Narodzonek ,Marta Wojdyłło, Monika Brokos, Natalia Szczygłowska]
            • 3 m-ce w sztafecie 4x100 m w kategorii mężczyzn [Adam Streżyński, Sebastian Bytner, Patryk Wachaczewski, Karol Kulka]
            • 5 m-ce pchnięcie kulą K-Anna Grzemska II c
             
            Oliwia Płoskauczennica klasy II B i Jagoda Łachmańska z I C jako zawodniczki kadry narodowej reprezentowały w 2009 roku szkołę i klub 
            w III Mistrzostwach Świata Karate Fudokan i zajeła tam:
            II miejsce w Kate Drużynowym Kobiet– Juniorzy 
             II Miejsce Kumite Drużynowym Kobiet - Juniorzy.

             Startowało tam ponad 1200 zawodniczek i zawodników z 33 krajów.

             SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNE

            Wyróżnia uczniów klasy 2c:

            1. Lidię Seroczyńską
            2. Darię Czajkowską
            3. Annę Rybkę

            za zaangażowanie w popularyzację kultury turystycznej i krajoznawczej.

             

            „CZYTELNICTWO W  ROKU SZKOLNYM 2009/2010”

             

            Za najlepsze wyniki w czytelnictwie książek tytuł „Czytelnika Roku 2009/2010” otrzymały:

            Sonia Paterewicz        2h  

            Magdalena Rowicka   2g  

            Anna Kryczka             1j   

             

            Rok szkolny 1999/2000

            Rodzaj olimpiady

            Imie nazwisko uczestnika

            Miejsce/udział

            prowadzący

            VI Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

            Ziętarski Robert

            Udział na szczeblu okręgowym

            Mgr P. Łuniewski

            Okręgowa Zachodniopomorska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

            Karolina Schuetz

            Udział na szczeblu okręgowym

            Mgr A. Łukaszewska

            XV Olimpiada wiedzy ekologicznej

            Karol Czarnowski

            Etap wojewódzki, laureat

            Mgr D. Tomasz

            Wojewódzki konkurs wiedzy o obronie cywilnej “Bezpieczne życie”

            Karolina Łukaszewska

            III miejsce

             

            XXXI Olimpiada języka rosyjskiego

            Blank Danuta

            Marciniak Anna

            Szymon Struziński

            Kwiatkowska Anna

            Etap centralny

            Mgr T. Ślizak

            Mgr J. Szyszko

            XXXVI ogólnopolski konkurs chemiczny

            Adam Gajdowski

            Jakub Szczecki

            Natalia Ziętara

            Etap okręgowy

            Mgr G. Czwiklińska Mgr B. Mazurkiewicz

            VII olimpiada wiedzy o prawach człowieka

            Zbigniew Karczewski,

            Beata Sarnowska

            Etap okręgowy

            Mgr E. Łukaszewska

            Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich i gminach wchodzących w skład Stowarzyszenia Gmin “Polskie Zamki Gotyckie

            Magdalena Klafta

            Etap centralny

            Mgr P. Łuniewski

            Ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”

            grupowo

            Etap powiatowy

            I miejsce

             

            Powiatowe Eliminacje Drużyn Ratowniczych Polskiego Czerwonego Krzyża

            zespołowo

            Etap powiatowy

            I miejsce

             

            Wojewódzka Licealiada w piłce ręcznej chłopców

            zespołowo

            I miejsce

             

            Wojewódzki Konkurs Matematyczny w Toruniu

            Kołodziecki Michał

            Lutowski Rafał

            Wojtkiewicz Adam

            III miejsce

            Mgr M. Ostaszewska

             

            Rok szkolny 2000/2001

            Rodzaj olimpiady

            Imie nazwisko uczestnika

            Miejsce/udział

            prowadzący

            XVI Wojewódzki Finał Olimpiady Wiedzy ekologicznej

            Karol Czarnowski

            Marcin Szynkiewicz

            Etap wojewódzki

            Mgr D. Tomasz

            Mgr W. Sobieszczyk

            XXVII Olimpiada Historyczna

            Anna Miecznikowska

            Etap okręgowy

             

            XLVI Olimpiada chemiczna

            Adam Gajdowski

            Paweł Balsam

            Etap okręgowy

            Mgr G. Czwiklińska Mgr B. Mazurkiewicz

            Zawody stopnia drugiego LII Olimpiady Matematyczej

            Grzegorz Cieśliński

            Tomasz Strużyński

            Etap okręgowy

            Mgr M. Ostaszewska

            VIII Olimpiada wiedzy o prawach człowieka

            Magdalena Kosek

            Łaszkiewicz Paweł

            Etap okręgowy

            Mgr A Łukaszewska

            Mgr P. Łuniewski

            Okręgowa Olimpiada wiedzy o świecie współczesnym

            Rupiński Paweł

            Sztandarski Jacek

            Krajnik Ewa

            Etap okręgowy

            Mgr P. Łuniewski

            XXXII Olimpiada z języka rosyjskiego

            Wrzesińska Paulina

            Etap centralny

            Mgr T. Ślizak

            VIII Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka: “Demokracja- prawa człowieka- Rządy prawa”

            Adam Błaszkiewicz

            Etap centralny

            Mgr W. Piotrowicz

            XXIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

            Ewa Krajnik

            Etap centralny

            Mgr J. Motyliński

            “Dialog dla przyszłości” V edycja Mosty”

            Honorata Prokopowicz

            Ewa Krajnik

            Paweł Rupiński

            Reprezentanci Polski na międzynarodowym spotkaniu młodzieży w Budapeszcie

            Mgr P. Łuniewski

            XLII Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

            Paweł Rupiński

            Ewa Krajnik

            Etap okręgowy

            Mgr P. Łuniewski

            Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

            Prokopowicz Honorata

            Lewandowski Tomasz

            Gajela Piotr

            Etap okręgowy

            Mgr P. Łuniewski

            XVI Wojewódzka olimpiada wiedzy Ekologicznej

            Karol Czarnowski

            Etap okręgowy

             

            Dekanalny turniej wiedzy religijnej “Życie Jezusa Chrystusa wg Ewangielii św Łukasza”

            Leszek Witkowski

            Małgorzata Ćwiklińska

            Paweł Rupiński

            II miejsce

            Ks. Marek Wysocki

            Rejonowe eliminacje drużyn ratowniczych PCK

            zespołowo

            I miejsce

             

            Wojewódzki Konkurs Matematyczny w Toruniu

            Lubomski Paweł

            Stróżyński Tomasz

            Michał Lula

            III miejsce

            Mgr W.Wasielewski, Mgr M. Ostaszewska

            XXXVII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

            Paweł Balsam

            Tomasz Szumski

            Wojciech Rawski

            Grzegorz Cieśliński

            Etap okręgowy

            Mgr B. Mazurkiewicz

            Wewnątrzszkolny Konkurs Matematyczny klas III “Matrix”

            Strużyński Tomek

            Załęski Tomek

            Cieśliński Grzegorz

               

            Rok szkolny 2001/2002

            Rodzaj olimpiady

            Imie nazwisko uczestnika

            Miejsce/udział

            Prowadzący

            IX Olimpiada Informatyczna

            Krzysztof Mazurkiewicz

            Zawody II Stopnia

            Mgr K. Boba

            IX Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

            Paweł Półchłopek

            Eliminacje okręgowe

            Mgr W. Piotrowicz

            XXXIII Olimpiada z j. Rosyjskiego

            Anna Maria Meler

            Wałdowska Małgorzata

            Eliminacje okręgowe

            wyróżnienie

            Mgr J.Szyszko,

            Mgr T. Ślizak

            XXIV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem : “Młodzież zapobiega pożarom”

            grupowo

            I miejsce

             

            Wojewódzki Konkurs Matematyczny w Toruniu

            Lula Michał

            1.Tomasz Strużyński

            2.Grzegorz Cieśliński

            3.Tomasz Szumski

            1. Lubomski Paweł
            2. Lula Michał
            3. Marcin Lula

            III miejsce

            Zespołowo II miejsce

            Mgr M. Ostaszewska

            Mgr W. Wasielewski

            Kangur Matematyczny

            Michał Lula

            I miejsce

             

            Wojewódzki Konkurs chórów o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskie

            zbiorowo

            II miejsce

             

            III Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

            Maciej Kamiński

            Marek Barcz

            Rafał Leszczyński

            Okręgowy etap

            Mgr. M. Lubomska

            Wojewódzkie Zawody Matematyczne

            Dziak Magdalena

            Lubomski Paweł

            Lula Marcin

            Lula Michał

            Paluszyński Artur

            Pankowska Anna

               

            Konkurs recytatorski prozy i poezji francuskiej

            Paulina Pawlik

            I miejsce

            Mgr E. Łęgowska

            Wewnątrz szkolny Konkurs Matematyczny Klas III

            Gr. Mat-fiz:

            1. Lewicki Grzegorz
            2. Lula Marcin

            Gr. Ogólna

            1. Parzych Joanna

            I miejsce

            II miejsce

            III miejsce

             

            Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Fotograficzny “Zamki Krzyżackie

            Krzysztof Mazurkiewicz

            III miejsce

            Etap centralny

            Mgr A. Łukaszewska

            XXXVIII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

            Paweł Balsam

            Aleksandra Katarzyńska

            Magda Boińska

            Wojciech Rawski

            Jacek Gut

            Etap okręgowy

            Mgr B. Mazurkiewicz

            XXVIII Olimpiada Geograficzna

            Grzegorz Cieśliński

            Etap okręgowy

            Mgr K. Sztandarska

            Konkurs “Bezpieczne życie”

            Krzysztof Mazurkiewicz

            Paweł Lubomski

            I, III miejsce; etap powiatowy

            Mgr T. Fafiński

            Wewnątrzszkolny Konkurs dla kl. II “Słynni Matematycy”

            Kamila Sarnowska

            I miejsce

            Mgr E. Bogacka

            Ogólnopolski “Caritas”

            Maria Mistelska

            Radomski Mariusz

            Żaneta Lipińska

             

            Ks. Wysocki Marek

            Olimpiada wiedzy religijnej: “Wszystko postawiłem na Maryję”

            Krajnik Anna

            Sarnowska Kamila

            Etap diecezjalny

            ks. Michlewicz W.

            Ks. Szarmach W.

            Wojewódzka Olimpiada Biologiczna

            Balsam Paweł

            Gut Marta

            Katarzyńska Aleksandra

            Błaszkiewicz Kamil

               

            Olimpiada Ekologiczna

            Lubomski Paweł

            Czarnowski Karol

            Balsam Paweł

            Etap wojewódzki

             

            Konkurs wiedzy ekologicznej

            Lubomski Paweł

            Grzywacz Michał

            Pankowska Jadwiga

            Drużynowo 4 miejsce

             

            II Wewnątrzszkolny Konkurs Matematyczny klas III “Matrix”

            Lewicki Grzegorz

            Lula Marcin

            Parzych Joanna

            I miejsce gr. Mat-fiz

            II miejsce gr. Mat-fiz

            I miejsce gr. O profilu ogólnym

             

            Rok szkolny 2002/2003

            Rodzaj olimpiady

            Imie nazwisko uczestnika

            Prowadzący

            Olimpiada Wiedzy Ekologicznej- stopień centralny

            Marcin Marciniak

            Michał Grzywacz

            Prof. Grzymowicz

            Olimpiada Matematyczna – stopień okręgowy

            Magda Dziak

            Marcin Lula

            Michał Lula

            Krzysztof Mazurkiewicz

            Prof. Bogacka,Wasielewski, Ostaszewska

            LII Olimpiada Fizyczna – stopień okręgowy

            Jacek Rutkowski

            Krzysztof Mazurkiewicz

            Marcin Lula

            Prof. Lica

            XLVI Olimpiada Astronomiczna – stopień centralny

            Krzysztof Mazurkiewicz

            Prof. Lica

            Olimpiada Języka Francuskiego- stopień okręgowy

            Angelina Kosakowska

            Prof. Otremba

            Olimpiada Języka Łacińskiego- stopień okręgowy

            Angelika Kosakowska

            Prof. Łęgowska

            Olimpiada języka Niemieckiego- stopień okręgowy

            Karolina Krajnik

            Magdalena Łupina

            Prof. Przybylska

            Olimpiada Języka Rosyjskiego – stopień okręgowy

            Małgorzata Wałdowska

            Mariusz Matusik

            Prof. Ślizak, Szyszko

            Olimpiada Wiedzy Religijnej

            Anna Krajnik

            Kamila Sarnowska

            Ks. Marek, Szarmach

            Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej o Bł. Ks. S.W. Frelichowskim

            Anna Krajnik

            Ks. Marek

            X Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka – st okręgowy

            Stopień centralny

            Marta Kowalska

            Kamila Szóstakowska

            Natalia Kaszyńska

            Paweł Półchłopek

            Natalia Kaszyńska

            Prof. Piotrowicz, Łukaszewska

            Olimpiada o Wiedzy o Unii Europejskiej

            Magdalena Kosek

            Rafał Leszczyński

            Prof. Łukaszewska

            Konkurs Fotograficzny „Przyroda w zimowej szacie”

            Piotr Czajkowski

             

            Ogólnopolski Konkurs Chórów A’Cappella Dzieci i Młodzieży- etap wojewódzki

            I miejsce

            Prof. Barczewska

            Konkurs Informatyczny

            Artur Paluszyński

            Prof. Witkowski

            XXV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

            Grzegorz Lewicki

            Robert Czarnecki – II miejsce

            drużynowo

            Prof. Motyliński

            Konkurs Wiedzy o Paryżu

            Kamila Szóstakowska

            Prof. Łęgowska

            Konkurs WWW.pupilpower

            Michał Cieczko

            Przemysław Rudziński

            Dariusz Motyliński

            Prof. Witkowski, M. Fafiński

            Wewnątrz szkolny konkurs matematyczny „Matrix”

            Michał Lula,

            Jacek Rutkowski

            Andrzej Smoleński

             

            Konkurs wiedzy o przyrodzie Powiatu brodnickiego

            Jako szkoła I miejsce

            Indywidualnie Rafał Leszczyński

             

            Wojewódzka Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

            Magdalena Aranowska- IV miejsce

            Prof. Sobieszczyk

            V Bieg PCK

            Uzyskaliśmy puchar starosty brodnickiego

             

            Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny

            Wojewódzkie Seminarium Astronomiczne

            I miejsce

            II miejsce K. Mazurkiewicz

            Prof. Lica

             

             

             

             

             

             

            Rok szkolny 2003/2004

             

            XXXIII Olimpiada Biologiczna

            Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Ewa Karbowska, Kamila Kopicińska, Karol Woźnicki

            Olimpiada Ochrony Środowiska

            Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Edyta Cichowska, Michał Sprudin

            Olimpiada Ekologiczna

            Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Edyta Cichowska, Michsł Sprudin, Malinowska Beata.

            Wojewódzki Konkurs Matematyczny im. Banacha – drużynowo I miejsce (Borzym, Sokołowski, Fiergolski); indywidualnie: II miejsce - Borzym, III miejsce  -Sokołowski

            Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

            Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Rafał Leszczyński

            Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

            Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Maciej Krajewski

            Olimpiada Języka Francuskiego

            Do etapu okręgowego zakwalifikowały się 3 osoby

            Olimpiada Geograficzna

            Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Dudulska Beata

            Osiągnięcia sportowe

            Piłka nożna – I miejsce w powiecie

            Piłka koszykowa – II miejsce w powiecie

            Piłka ręczna – II miejsce w powiecie

            Sztafetowe biegi przełajowe – V miejsce w  województwie

             

             

             

            Rok szkolny 2004/2005

            Konkurs Ekologiczny

            Do etapu okręgowego zakwalifikowała się Lidia Łukaszewska

            XXXVI Olimpiada Języka Rosyjskiego

            Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 3 osoby

            Olimpiada Języka Francuskiego

            Do etapu okręgowego zakwalifikowały się 3 osoby

            Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

            Szczebel okręgowy – Natalia Olszewska, Alina Wrzosek, Łukasz Wróblewski

            Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

            Etap okręgowy – Radosław Groblewski

            Olimpiada Filozoficzna

            Etap okręgowy – Katarzyna Piotrowska

            Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

            Etap okręgowy – Łukasz Wróblewski