Nawigacja

Sukcesy uczniów

­

          Młodzież przygotowywana w I Liceum Ogólnokształcącym ma szansę i możliwości wszechstronnego rozwoju i doskonalenia umiejętności. Owocuje to wieloma wspaniałymi osiągnięciami, a uczniowie naszej szkoły znajdują się często na najwyższych miejscach olimpiad i konkursów przedmiotowych.

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

XXV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

listopad 2016

Aleksandra Zielińska

I miejsce etap rejonowy

Natalia Nydza

wyróżnienie etap rejonowy

Ogólnopolski konkurs wiedzy kosmicznej „Słońce – najbliższa gwiazda”

listopad  2016

Wojciech Kruszyński

III miejsce

40. Olimpiada Języka Niemieckiego

styczeń 2017

Marcel Neumann

udział w eliminacjach okręgowych

XVII Wojewódzki Konkurs Fizyczny

luty 2017

Weronika Wiśniewska

finalista

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

kwiecień 2017

Aleksandra Zielińska

finalista

XVIII Konkurs Geologiczne Barwy Ziemi

maj 2017

Natalia Lewandowska

laureat

VI Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej

maj 2017

Weronika Kurlikowska

Paweł Leszczyński

II miejsce

 

KONKURSY POWIATOWE

 

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny

listopad 2016

Emilia Kubicz

III miejsce

IV Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

listopad 2016

Rozalia Rogowska

III miejsce

Rozalia Rogowska

Damian Bochan

I miejsce (duet)

VIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „I ja mogę chronić przyrodę”

październik 2016

Aleksandra Paczkowska

II miejsce

Aleksandra Zielińska

Wyróżnienie

IV Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

grudzień 2016

Rozalia Rogowska

II miejsce

XIX Finał Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

styczeń 2017

Zespół w składzie:

Damian Bochan

Mateusz Orłowski

Jakub Angryk

Julia Gołębiewska

Jadwiga Sarnowska

Paulina Siedlikowska

Rozalia Rogowska

Julita Neumann

III miejsce

Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

marzec 2017

Agata Rybkowska

II miejsce

Tomasz Dziak

IV miejsce

IX Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mistrz Mapy”

kwiecień 2017

Wojciech Kruszyński

II miejsce

Joanna Pruszkowska

III miejsce

IX Brodnicki Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

kwiecień 2017

Rozalia Rogowska

II miejsce

Damian Bochan

III miejsce

Kornelia Ziółkowska

wyróżnienie

V Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Lektor”

czerwiec 2017

Barbara Kozikowska

I miejsce

Aleksandra Paradowska

II miejsce

VIII  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

czerwiec 2017

Emilia Kubicz

II miejsce

Julita Neumann

III miejsce

XI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

czerwiec 2017

Agata Berent

I miejsce

Kornelia Ziółkowska

II miejsce

 

POZOSTAŁE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

Konkurs Poezji Religijnej w BDK

listopad 2016

Barbara Kozikowska

III miejsce

Konkurs Pieśni Religijnej w BDK

listopad 2016

Damian Bochan

I miejsce

Rozalia Rogowska

II miejsce

Kornelia Ziółkowska

II miejsce

Konkurs Adwentowy

grudzień 2016

Nikola Lewandowska

I miejsce (kalendarz adwentowy)

Sandra Zawadzka

I miejsce (wieniec adwentowy)

Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”

listopad 2016

Kacper Boraczyński

I miejsce

Natalia Gorczyńska

II miejsce

Aleksandra Zielińska

III miejsce

Magdalena Durszlewicz

III miejsce

Konkurs plastyczny „Młodzież zapobiega pożarom”

marzec 2017

Marta Fierek

Adrianna Lewandowska

laureat

 

Osiągnięcia uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w sportach obronnych

Lp.

Nazwa konkursu

Data

Imię i nazwisko

Miejsce

        1.             

Pojedynek Strzelecki o Puchar Burmistrza Brodnicy

wrzesień 2016

Dawid Czaplewski

Grzegorz Czaja

Karol Borysiak

IV miejsce

        2.             

Powiatowa Liga Strzelecka – Edycja „Jesień 2017”

listopad 2016

Sandra Manerowska

I miejsce

Anna Filipkowska

II miejsce

Sandra Manerowska

Anna Filipkowska

Dorota Kuźniarska

I miejsce (drużynowo)

Dawid Czaplewski

I miejsce

Grzegorz Czaja

IV miejsce

Dawid Czaplewski

Grzegorz Czaja

Karol Borysiak

I miejsce (drużynowo)

        3.             

Rejonowe eliminacje drużyn sanitarno-medycznych

Marzec 2017

Weronika Kurlikowska

Magdalena Lewalska

Jowita Czołba

Dominika Rzepka

Kamil Rosiński

Szymon Jagielski

II miejsce

        4.             

Powiatowa Liga Strzelecka – Edycja „Wiosna 2017”

kwiecień 2017

Dawid Czaplewski

II miejsce

Dawid Czaplewski

Grzegorz Czaja

Karol Borysiak

II miejsce (drużynowo)

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

XXXIX Olimpiada Języka Francuskiego

styczeń 2016

Nathalie Pawlak

Thomas Pawlak

laureaci etapu centralnego

XVI Wojewódzki Konkurs Fizyczny

marzec 2016

Artur Martewicz

finalista

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

listopad 2015

Dominika Anzel

Weronika Wacławska

Aleksandra Zielińska

czołowe miejsca

Wojewódzki Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

kwiecień 2016

Dominika Leśniewska

I miejsce

 

 

KONKURSY POWIATOWE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

listopad 2015

Karolina Kulka

I miejsce

Aleksandra Żmijewska

II miejsce

III Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

listopad 2015

Zuzanna Zawicka

I miejsce

Damian Bochan

Joanna Zawicka

III miejsce

Energia Odnawialna w Obiektywie

październik 2015

Dominika Kalwa

II miejsce

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”

grudzień 2015

Barbara Kozikowska

I miejsce

Weronika Wacławska

II miejsce

Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

kwiecień 2016

Dominika Leśniewska

I miejsce

Damian Wronkowski

II miejsce

Barbara Kozikowska

IV miejsce

Olimpiada Obrony Cywilnej 2016

kwiecień 2016

Sara Czarska

Michał Michalski

I miejsce

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Lektor”

czerwiec 2016

Kacper Boraczyński

I miejsce

Dominika Anzel

III miejsce

Aleksandra Zielińska

wyróżnienie

VII  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

czerwiec 2016

Adrianna Dąbrowska

I miejsce

Adrian Lurka

Magdalena Szmycińska

finaliści

VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Profesora Jana Adamczaka

październik 2015

Sebastian Lewalski

I miejsce

Maria Chełmińska

II miejsce

Zuzanna Płachetko

Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

grudzień 2015

Dominika Anzel

Joanna Zawicka

Zuzanna Zawicka

I miejsce

 

Magdalena Lisińska

Nathalie Pawlak

II miejsce

Natalia Nydza

III miejsce

VI Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych

marzec 2016

Agnieszka Hein

I miejsce

Dawid Geworgian

I miejsce

Grzegorz Czubak

III miejsce

VIII Powiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

kwiecień 2016

Damian Bochan

I miejsce

X Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej

kwiecień 2016

Agata Berent

I miejsce

 

 

POZOSTAŁE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

Konkurs Poezji Religijnej w BDK

listopad 2015

Beata Kozikowska

II miejsce

Konkurs Pieśni Religijnej w BDK

listopad 2015

Magdalena Lisińska

II miejsce

Zespół:

Julia Deja

Elwira Kolk

Magdalena Gniazdowska

I miejsce

Konkurs plastyczny w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Listopad 2015

Marta Lewandowska

wyróżnienie

Konkurs Adwentowy

grudzień 2015

Paulina Wrzesińska

I miejsce (kat.wieniec adwentowy)

Katarzyna Kwaśniewska

I miejsce (kat.kalendarz adwentowy)

Paulina Rumińska

Joanna Rusztyk

Klaudia Gurzyńska

Maria Fogel

wyróżnienia

 

 

Osiągnięcia Sportowe

I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy

w 2016

Lp.

Rodzaj zawodów

Miejsce

1.       

VII Wojewódzki Wiosenny Mityng lekkoatletyczny

Klaudia Kułakowska – I miejsce w skoku w dal

Beata Wojnowska – I miejsce w skoku wzwyż

Monika Witkowska – II miejsce w skoku wzwyż

Joanna Maciejewska – III miejsce w skoku wzwyż

Mateusz Gołkowski – I miejsce w biegu na 1500 m

Damian Lewandowski – I miejsce w skoku wzwyż

2.       

 

Klaudia Kułakowska

Natalia Prusakowska

Sara Adamska

Weronika Kurlikowska – II miejsce drużynowo w sztafecie 4x100m

3.       

II Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej

I  i II miejsce

4.       

Powiatowy Turniej Siatkówki Chłopców

I miejsce

5.       

Licealiada

III miejsce w składzie:

Patryk Piotrowski

Damian Lewandowski

Łukasz Celmer

Michał Kaliszewski

Mateusz Świniarski

Szymon Nowakowski

Norbert Napiórkowski

Michał Potempa

 

6.       

III Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

I miejsce w składzie:

  • Dawid Otremba
  • Jakub Bojanowski
  • Damian Lewandowski
  • Mateusz Jarzębowski
  • Daniel Łazowski
  • Jakub Dzierżyński
  • Łukasz Cellmer
  • Dawid Czaplewski
  • Błażej Magdziński
  • Jakub Nowakowski
  • Marcin Szymański

 

 

 

Osiągnięcia uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w sportach obronnych

Lp.

Nazwa konkursu

Data

Imię i nazwisko

Miejsce

        1.             

„Pojedynek strzelecki”

wrzesień 2015

Angelika Manerowska

Sara Czarska

Michał Michalski

II miejsce drużynowo

        2.             

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Kwiecień 2016

Weronika Kurlikowska

Dominika Rzepka

Jowita Czołba

Magdalena Lewalska

Szymon Jagielski

Kamil Rosiński

II miejsce

        3.             

Powiatowa Liga Strzelecka – Edycja „Jesień 2015”

Październik 2015

Dorota Kuźniarska

I miejsce

Sandra Manerowska

IV miejsce

Anna Filipkowska

V miejsce

Ewa Łęgowska

VII miejsce

Ewa Łęgowska

Dorota Kuźniarska

Sandra Manerowska

II miejsce (drużynowo)

Sara Czarska

Angelika Manerowska

Anna Filipkowska

III miejsce (drużynowo)

Dawid Czaplewski

II miejsce

Marcin Cyrankowski

IV miejsce

Karol Borysiak

VI miejsce

Grzegorz Czaja

VIII miejsce

Dawid Czaplewski

Grzegorz Czaja

Karol Borysiak

I miejsce (drużynowo)

Radosław Jagielski

Marcin Cyrankowski

Jakub Nowacki

III miejsce (drużynowo)

Robert Napiórkowski

Norbert Ładzik

Jakub Witkowski

V miejsce (drużynowo)

        4.             

Powiatowa Liga Strzelecka – Edycja „Wiosna 2016”

kwiecień 2016

Anna Filipkowska

I miejsce

Sandra Manerowska

II miejsce

Angelika Manerowska

III miejsce

Dorota Kuźniarska

IV miejsce

Sara Czarska

Anna Filipkowska

Angelika Manerowska

I miejsce (drużynowo)

Ewa Łęgowska

Sandra Manerowska

Dorota Kuźniarska

IV miejsce (drużynowo)

Dawid Czaplewski

III miejsce

Dawid Czaplewski

Grzegorz Czaja

Karol Borysiak

III miejsce (drużynowo)

        5.             

Konkurs plastyczny Obrona cywilna wokół nas

maj 2016

Jolanta Wiśniewska

I miejsce

        6.             

Powiatowe Zawody LOK „Trójbój obronny”

maj 2016

Dawid Czaplewski

III miejsce

Wiktoria Iwankowska

Małgorzata Nowińska

Aleksandra Bytner

II miejsce (drużynowo)

Anna Nadolska

Jagoda Witkowska

III miejsce (drużynowo)

Jakuby Witkowski

Norbert Ładzik

Norbert Napiórkowski

III miejsce (drużynowo)

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

Olimpiada Języka francuskiego

styczeń 2015

Nathalie Pawlak

Thomas Pawlak

finaliści etapu centralnego

Olimpiada filozoficzna

kwiecień 2015

Patryk Malinowski

II etap

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

marzec 2015

Agnieszka Mierzejewska

I miejsce powiat

VII miejsce województwo

XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

kwiecień 2015

Karolina Kulka

Agnieszka Mierzejewska

Natalia Wysocka

 

Finalistka etapu wojewódzkiego

XIX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

kwiecień 2015

Wiktoria Płachta

VII miejsce w diecezji

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK”

kwiecień 2015

Klaudia Woźniakowska

Wyróżnienie II stopnia

Ogólnopolski konkurs graficzny „Magia świąt”

grudzień 2014

Mateusz Kwaśniewski

Laureat

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”

kwiecień 2015

Maciej Korytko

Wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Maturalny SOOWA

kwiecień – maj 2015

Tomasz Wroński

I miejsce

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

marzec-2015

Karol Ryska

Patrycja Werengowska

Joanna Maciejewska

Uczestnicy etapu wojewódzkiego

Kangur matematyczny

marzec 2015

Maria Chełmińska

Karol Markiewicz

Kamil Kiełpiński

Tomasz Wroński

Wyróżnienie

Wojewódzki konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”

kwiecień 2015

Dominika Leśniewska

IV miejsce

 

 

KONKURSY POWIATOWE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

VIII Powiatowy Konkurs Językowo-Informatyczny

grudzień 2014

Kamil Kuśpiel

Sebastian Lewalski

I miejsce

Natalia Gorczyńska

III miejsce

II Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną pt. „ Chrońmy przyrodę powiatu brodnickiego”

wrzesień 2014

Magdalena Zielaskiewicz

I miejsce

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

październik 2014

Karolina Kulka

I miejsce

Adrianna Dąbrowska

wyróżnienie

II Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

listopad 2014

Zuzanna Zawicka

I miejsce

Zespół ‘Cantabile’

I miejsce

Energia Odnawialna w Obiektywie

listopad 2014

Dominika Kalwa

I miejsce

Beata Kijewska

III miejsce

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom”

grudzień 2014

Adrianna Kopiczyńska

III miejsce

Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

marzec 2015

Dominika Leśniewska

I miejsce

Kamil Wroński/ Damian Wronkowski

II miejsce

VII Konkurs Powiatowy „Mistrz Mapy”

marzec 2015

Joanna Pruszkowska

II miejsce

VI  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego

kwiecień 2015

Maria Chełmińska

I miejsce

Kamil Kuśpiel

wyróżnienie

IV Olimpiada Obrony Cywilnej

kwiecień 2015

Sara Czarska

Michał Michalski

II miejsce

I Powiatowy Konkurs Historyczny „Kujawy, Ziemia Dobrzyńska, Chełmińska i Michałowska w Historii”

kwiecień 2015

Mateusz Magalski

I miejsce

Sławomir Bytner

II miejsce

Adrian Lurka

III miejsce

„I ty możesz chronić przyrodę”

październik 2014

Sandra Deuter

Agnieszka Hein

Nikola Mikołajczyk

Dominika Kalwa

II miejsce

Konkurs fotograficzny „Przyroda powiatu brodnickiego”

listopad 2014

Dominika Kalwa

Monika Tułodziecka

 

Wyróżnienie

 

 

 

 

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Lektor”

maj 2015

Judyta Haska

I miejsce

Stanisław Grams

Wyróżnienie

VI  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

czerwiec 2015

Alina Wacławska

I miejsce

Zuzanna Kruzińska

II miejsce

Karolina Konera

III miejsce

 

 

KONKURSY SZKOLNE

 

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

Szkolny konkurs języka angielskiego „Mistrz Parafrazy”

luty 2015

Tomasz Rybicki

I miejsce

Jagoda Gdula

II miejsce

Antoni Paszke

III miejsce

Konkurs Adwentowy

grudzień 2014

Dominika Jagielska

I miejsce (kat.wieniec adwentowy)

Wiktoria Pachnik

I miejsce (kat.kalendarz adwentowy)

 

POZOSTAŁE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

Maraton Matematyczny w Nowym Mieście Lubawski

marzec 2015

Jarosław Sarnowski

3. wynik punktowy

Konkurs Poezji Religijnej

listopad 2014

Wiktoria Jasińska

I miejsce

Konkurs Piosenki Religijnej w BDK

listopad 2014

Zespół Trio:

Julia Deja

Elwira Kolk

Magdalena Gniazdowska

I miejsce

Konkurs fotograficzny „Brodnica – mój dom, moje ulice, moje miasta”

czerwiec 2015

Paulina Aranowska

I miejsce

„Sprzątaj po swoim psie”

maj 2015

Dominika Kalwa

Wyróżnienie

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

kwiecień 2015

Jagoda Bachanek

Aleksandra Kalisz

Zuzanna Czarnowska

Milena Dąbrowska

Marta Lewandowska

III miejsce

VII Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

kwiecień 2015

Zespół „Cantabile”

I miejsce

Arleta Maciaszek

III miejsce

Konkurs kolęd i pastorałek w BDK

styczeń 2015

Zuzanna Zawicka

III miejsce

Magdalena Gniazdowska

Julia Deja

Elwira Kolk

III miejsce

Zespół „Cantabile”

II miejsce

 

 

Osiągnięcia Sportowe

I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy

w 2015

Lp.

Rodzaj zawodów

Miejsce

1.       

VI Wojewódzki Wiosenny Mityng lekkoatletyczny

I miejsce – skok w dal

III miejsce – 800 m

III miejsce – skok wzwyż

I miejsce – bieg indywidualny 100 m

III miejsce – bieg indywidualny 100 m

I miejsce – sztafeta 4*100 m

2.       

Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w siatkówce

II miejsce - dziewczęta

3.       

Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w koszykówce

I miejsca dziewczęta

4.       

Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w piłce ręcznej

II miejsce - dziewczęta

5.       

Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w piłce nożnej

I miejsce - dziewczęta

II miejsce - chłopcy

6.       

Memoriał Włodzimierza Jakubowskiego w LA szkół ponagimnazjalnych

II miejsce

7.       

Sztafetowe biegi przełajowe

I miejsce – dziewczęta

I miejsce – chłopcy

8.       

Piłka nożna na „Orliku”

I miejsce - chłopcy

 

 

Osiągnięcia uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w sportach obronnych

Lp.

Nazwa konkursu

Data

Imię i nazwisko

Miejsce

      1.             

„Pojedynek strzelecki”

Wrzesień 2014

Angelika Manerowska

Paweł Nass

Michał Żochowski

II miejsce drużynowo

      2.             

Otwarte zawody strzeleckie „Górzno 2014”

Listopad 2014

Sandra Sobiech

I miejsce

Anna Filipkowska

III miejsce

Sandra Sobiech

Anna Filipkowska

Dorota Kuźniarska

I miejsce drużynowo

      3.             

Zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości

Listopad 2014

Tomasz Iwański

I miejsce

Anna Filipkowska

Ewa Łęgowska

Sandra Sobiech

II miejsce drużynowo

      4.             

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Kwiecień 2015

Jagoda Bachanek

Aleksandra Kalisz

Zuzanna Czarnowska

Milena Dąbrowska

Marta Lewandowska

Michał Michalski

III miejsce

      5.             

Powiatowa Liga Strzelecka – Edycja „Wiosna 2015”

Kwiecień 2015

Sara Czarska

I miejsce

      6.             

Powiatowe Zawody LOK „Trójbój obronny”

Maj 2015

Beata Kijewska

Katarzyna Piotrowska

Oliwia Wieluńska

III miejsce drużynowo

      7.             

Zawody strzeleckie o Puchar Prezesa LOK

Czerwiec 2015

Sara Czarska

Tomasz Iwański

I miejsce dr

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

Ogólnopolski konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach

09.04.2014

Paula Mroczkowska

I miejsce

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Styczeń 2014

Adrianna Szymańska

Patryk Malinowski

Drugi etap

Olimpiada Teologii Katolickiej

 

Natalia Leśniewska

Agnieszka Frash

Magdalena Zielaskiewicz

Etap diecezjalny

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

16.11.2013

Agnieszka Mierzejewska

Eliminacje wojewódzkie

XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

13.01.2014

Monika Golubska

Agnieszka Mierzejewska

Aleksanadra Szablewska

Zakwalifikowały się do olimpiady wojewódzkiej

Olimpiada Języka Niemieckiego

 

Michelle Teske

Maxymilian Neumann

Etap okręgowy

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK”

14.03.2014

Sylwia Łętkowska

Maja Barglowska

Jakub Kempiński

Klaudia Woźniakowska

Szymon Kalisz

Aleksandra Zalewska

Damian Pizoń

Monika Golubska

Wyróżnienia

Kangur matematyczny

 

Grzegorz Siudek

Karol Markiewicz

Łukasz Paturalski

Tomasz Wroński

Piotr Łukaszewski

Wyróżnienia

XL Olimpiada Historyczna

 

Paula Mroczkowska

Etap wojewódzki

Wojewódzki konkurs historyczny „Mądra pamięć”

14.04.2014

Kacper Grążawski

III miejsce

Ogólnopolski Konkurs „Nakręć się na wybory”

Styczeń 2014

Tomasz Piotrowski

II etap

XIV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Pokaż nam język”

26.03.2014

Tomasz Rybicki

IV miejsce

XIV Wojewódzki Konkurs Fizyczny

 

Piotr Łukaszewski

finalista

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Marzec 2014

Dominik Tyburski

laureat

XIV Wojewódzki Konkurs Fizyczny

12.04.2014

Piotr Łukaszewski

laureat

 

KONKURSY POWIATOWE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

VII edycja powiatowego konkursu matematycznego im. Prof.Jana Adamczaka

13.06.2014

Artur Martewicz

I miejsce

Łukasz Paturalski

Michał Komosiński

Paulina Piotrowska

Hiacynta Jankowska

Daniel Stefański

III miejsce

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

 

Klaudia Błażejewska

III miejsce

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

28.03.2014

Dominika Leśniewska

I miejsce

VI Konkurs Powiatowy „Mistrz Mapy”

24.03.2014

Marcin Kwiecień

I miejsce

IV Mistrzostwa Powiatu Brodnickiego w Szachach

27.02.2014

Anna Jasińska

I miejsce

Agnieszka Hein

II miejsce

VII Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy

29.11.2013

Zuzanna Kamińska

I miejsce

Karolina Kruszkowska

Sandra Suska

 

I miejsce

Konkurs Fotograficzny „Energia odnawialna”

4.12.2013

Justyna Belkiewicz

III miejsce

II edycja Powiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej

14.11.2013

Weronika Wojtaszewska

I miejsce

Justyna Smolińska

III miejsce

Angelika Manerowska

V miejsce

Klaudia Laskowska

VII miejsce

Klaudia Marońska

VIII miejsce

Justyna Smolińska

Angelika Manerowska

Klaudia Marońska

I miejsce

Weronika Wojtaszewska

Julita Sztandarska

Klaudia Laskowska

IV miejsce

Tomasz Iwański

IV miejsce

Paweł Nass

Tomasz Iwański

Łukasz Hoffman

IV miejsce

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

24.10.2013

Adrianna Szymańska

II miejsce

Karolina Kulka

wyróżnienie

Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki „Od niewoli do niepodległości”

6.11.2013

Antonina Nowacka

III miejsce

Powiatowy konkurs ekologiczny „Czy wystarczy wody dla wyszystkich”

8-9.11.2013

Anna Jasińska

I miejsce

Aleksandra Szablewska

Anna Jasińska

Agnieszka Mierzejewska

Magdalena Zielaskiewicz

III miejsce

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego

05.03.2014

Anna Bąkowska

I miejsce

Joanna Ciechańska

II miejsce

Agnieszka Kondej

III miejsce

III Powiatowy Konkurs Geograficzno-Turystyczny „Fotomania”

30.05.2014

Natalia Gryszko

I miejsce

Patryk Malinowski

II miejsce

Nikola Mikołajczyk

Magdalena Kamińska

III miejsce

Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

6.11.2013

Zespół Cantabile

I miejsce

II Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną pt. „ Chrońmy przyrodę powiatu brodnickiego”

14.09.2014

Magdalena Zielaskiewicz

I miejsce

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

15.10.2013

Suwała Katarzyna I f

Suwała Magdalena I f

Rutynowska Karolina  I f

Wronkowska Anna III a

Kwaśniewska Katarzyna I a

Szrull Aneta III c

Zdrojewska Emilia I g

Madarowska Angelika I g

Łukaszewska Agata III f

Wiśniewska Magdalena I i

Marciniak Magdalena I f

Galstyan Diana I i

 

I miejsce

Czubkowski Paweł II g

Kułakowski Bronisław II g

Wroński Tomasz II d

Bzowy Miłosz I a

Paturalski Łukasz I d

Patalon Przemysław I d

Sempołowicz Szymon II i

Kwiecień Marcin III d

Janczak Jakub III f

Lubczyński Dawid II c

Bartnicki Rafał III j

Zakrzewski Patryk III j

 

I miejsce

Powiatowy Przegląd Pieśni Religijnej

29.11.2013

Anna Bytner

 

II miejsce

Zespół Cantabile

III miejsce

Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

3.04.2014

Anna Bytner

III miejsce

Zespół Cantabile

II miejsce

Polsko-Ukraiński Konkurs Lwiątko

 

Piotr Łukaszewski

Tytuł „kaon”

Paweł Nass

Tytuł „taon”

 

KONKURSY SZKOLNE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

Szkolny konkurs języka angielskiego „Mistrz Parafrazy”

27.02.2014

Antoni Pasze

I miejsce

Maciej Korytko

II miejsce

Anna Czarnecka

III miejsce

 

POZOSTAŁE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

Marsze na orientacje

26.04.2014

Izabela Płocharska

Edyta Wiśńiewska

III miejsce

Sandra Betlejewska

Kamila Pankowska

III miejsce

Konkurs wiedzy biblijnej Civitas Christiana

 

Katarzyna Krajnik

Wyróżnienie w etapie diecezjalnym

Konkurs chemiczny „Wygraj indeks” na Politechnice Gdańskiej

29.03.2014

Maja Barglowska

finalistka

Maraton Matematyczny w Nowym Mieście Lubawski

10.03.2014

Piotr Łukaszewski

II miejsce

Konkurs Poezji Religijnej

28.11.2014

Wiktoria Jasińska

I miejsce

Mikołajkowy Turniej Szachowy

11.12.2013

Agnieszka Hein

I miejsce

 

Osiągnięcia Sportowe

  1. I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT.
  2. I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW.
  3. I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT.
  4. I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT.
  5. I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ NA ORLIKACH.
  6. I MIEJSCE W DRUŻYNOWEJ KLASYFIKACJI XVI BIEGU CZERWONOKRZYSKIEGO „SZANSA DLA ZDROWIA”.
  7. I MIEJSCE SZTAFETY 4X100 M W V WOJEWÓDZKIM WIOSENNYM MITINGU LEKKOATLETCZNYM.
  8. I MIEJSCE W POWIATOWYM TURNIEJU ZEPOŁÓW MIESZANYCH W PIŁCE SIATKOWEJ.
  9. I MIEJSCE W BIEGACH INDYWIDUALNYCH NA 100M I 200M PODCZAS V WOJEWÓDZKIEGO WIOSENNEGO MITINGU LEKKOATLETYCZNEGO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.
  10. I MIEJSCE W HALOWYCH MISTRZOSTWACH POWIATU BRODNICKIEGO I TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ POMADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR STAROSTY BRODNICKIEGO.
  11. I MIEJSCE W PRZEŁAJOWYCH BIEGACH SZTAFETOWYCH 10X800M DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.
  12. III MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT.

 

I POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ 5.12.2013

Drużynę I LO reprezentowali:

  • Karol Wilmowicz,
  • Maciej Tęgowski,
  • Łukasz Cieślikowski,
  • Tomasz Śnieżawski,
  • Daria Gawryszewska,
  • Małgorzata Nowaczyk,
  • Agnieszka Przedzienkowska,
  • Joanna Ziółkowska,
  • Jagoda Potempa,
  • Maciej Wisiński,
  • Donata Lewandowska,
  • Paweł Kostański,
  • Patrycja Laskowska.

 

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej      24.10.2013

I miejsce

  • Rafał Bartnicki kl. III j
  • Karol Wilmowicz kl. III c
  • Mateusz Bronowski kl. III e
  • Bartosz Zalewski kl. II i
  • Wiktor Płoski  kl. II c
  • Wojciech Olszewski  kl. II c
  • Kamil Kłosowski  kl. II a
  • Marcin Szymański  kl. I h
  • Mateusz Jarzębowski kl. I h
  • Jakub Sulc  kl. II d

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

OLIMPIADY I KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE I WOJEWÓDZKIE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

Olimpiada Języka Francuskiego

14-16.03.2013

Francois Pawlak

Etap centralny / 6. miejsce w kraju

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

18 – 20.04.2013

Paula Mroczkowska

Etap centralny / finalista

 

Adriana Szymańska

Etap rejonowy

Olimpiada Teologii Katolickiej

4-6.04.2013

Magdalena Rakoczy

Etap centralny / 7.miejsce w kraju

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

22.03.2013

Katarzyna Zawieracz

Etap okręgowy

Olimpiada Geograficzna

9-10.02.2013

Aneta Szrull

Marcin Kwiecień

Etap wojewódzki

XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

 

Katarzyna Zawieracz

Etap wojewódzki

II Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej

24.04.2013

Rafał Bartnicki

Łukasz Hoffman

Etap powiatowy / II miejsce

Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK drużyn sanitarno-medycznych

12.04.2013

Zuzanna Kamińska

Aleksandra Zacharska

Anna Jasińska

Klaudia Sontowska

Maja Barglowska

 

I miejsce drużynowo

XIII Wojewódzki Konkurs Fizyczny

23.03.2013

Piotr Łukaszewski

V miejsce

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK”

Marzec 2013

Klaudia Wożniakowska

Etap wojewódzki / wyróżnienie

Ogólnopolski konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach

Kwiecień 2013

Paula Mroczkowska

Awans do etapu centralnego

Kangur matematyczny

 

Kamil Kiełpiński

Tomasz Wroński

wyróżnienie

IV Edycja Konkursu Piosenki Miłosnej  w  Języku Obcym w Toruniu

15.02.2013

Iwona Sosnowska

III miejsce

Ogólnopolski Konkurs „Fundusze Europejskie. Polska Korzysta”

21.06.2013

Kacper Grążawski

Jakub Kruszyński

Paula Mroczkowska

Tomasz Bartoszewski

Kinga Zarębska

Udział w finale konkursu

 

KONKURSY POWIATOWE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

I  Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Lektor 2013”

 

05.06.2013

Anna Sternicka

III miejsce

VI edycja powiatowego konkursu matematycznego im. Prof.Jana Adamczaka

05.06.2013

Marta Matyjakowska

Magdalena Kamińska

Tomasz Wroński

Jarosław Sarnowski

II miejsce

Kamil Kiełpiński

III miejsce

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

23.04.2013

Paweł Nass

IV miejsce

Zuzanna Kamińska

wyróżnienie

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Win with Vogelschule”

19.03.2013

Tomasz Rybicki

I miejsce

Katarzyna Zawieracz

III miejsce

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

26.03.2013

Magdalena Zielaskiewicz

III miejsce

V Konkurs Powiatowy „Mistrz Mapy”

22.03.2013

Marcin Kwiecień

I miejsce

Aneta Szrull

II miejsce

III Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach

13.02.2013

Anna Jasińska

I miejsce

Paweł Alichniewicz

Jarosław Sarnowski

Dawid Faraś

Anna Jasińska

II miejsce drużynowo

II Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

14.12.2012

Maria Budzanowska

II miejsce

Julia Sawicka

Dawid Biner

Mateusz Barański

III miejsce

VI Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy

30.11.2012

Zuzanna Kamińska

I miejsce

Daria Nawra

Dominik Tyburski

Małgorzata Krezymon

II miejsce

Konkurs Fotograficzny „Energia odnawialna w obiektywie”

Październik 2012

Weronika Wojtaszewska

I miejsce

Daria Nawra

III miejsce

Aleksandra Szablewska

wyróżnienie

II edycja Powiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej

7.11.2012

Patrycja Komosińska

Weronika Wojtaszewska

Patrycja Komosińska

Zuzanna Sobotka

Klaudia Laskowska

Weronika Wojtaszewska

Julita Sztandarska

Magdalena Zielaskiewicz

Agnieszka Zielińska

Aleksandra Kosobucka

Żaneta Karbowska

Jakub Roskosz

Paweł Nass

Jakub Roskosz

Adrian Kolk

Damian Sobiesiński

                                               

                                          

II miejsce

VI miejsce

I miejsce (zespołowo)

 

 

III miejsce (zespołowo)

 

 

 

V miejsce (zespołowo)

 

 

II miejsce

VI miejsce

I miejsce (zespołowo)

VII edycja „Młoda Krew ratuje życie”

 

Szkoła

II miejsce w powiecie;

IV miejsce w województwie

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

23.10.2013

Paweł Nass

I miejsce

Adrianna Szymańska

II miejsce

Krzysztof Ostrowski

III miejsce

Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki „Od niewoli do niepodległości”

08.11.2012

Antonina Nowacka

Joachim Wiśniewski

Dawid Biner

Awans do etapu powiatowego

XIII edycja Maratonu Matematycznego w Nowym Mieście Lubawskim

18.04.2013

Jakub Kozicki

II miejsce

Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu

 

Sochacka A.

Etap powiatowy

Konkurs „Mam haka na raka”

 

Buchalska

Gumińska

Lewandowska

Tyburski

Zielaskiewicz

Finaliści etapu centralnego

Konkurs poezji religijnej w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

 

Małgorzata Orzechowska

Wyróżnienie na etapie powiatowym

 

 

KONKURSY SZKOLNE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

Szkolny Konkurs Chemiczny

Maj 2013

Klaudia Wożniakowska

I miejsce

Magdalena Waśkowska

II miejsce

Izabela Płocharska

Paweł Nass

III miejsce

Szkolny konkurs wiedzy z przedsiębiorczości „Przedsiębiorczość w życiu”

16.04.2013

Mateusz Truszczyński

I miejsce

Justyna Wesołowska

Sara Kupferschmidt

II miejsce

Karolina Kobylska

Dominika Lisiecka

Olga Dąbrowska

III miejsce

Szkolny konkurs języka angielskiego „Mistrz Parafrazy”

12.02.2013

Tomasz Rybicki

I miejsce

Katarzyna Zawieracz

II miejsce

Maciej Pańkowski

Tomasz Milewski

III miejsce

 

 

 

 

Konkurs Adwentowy

Grudzień 2012

Kamila Dębska

Damian Pizoń

I miejsce

Konkurs na hasło „Promujące czytanie i bibliotekę szkolną”

Kwiecień 2013

Wiśniewski Kamil

I miejsce

Kobylska Karolina

II miejsce

Bieżuński Krystian

III miejsce

Szkolny konkurs na wywiad „Między nami Filomatami”

Kwiecień 2013

 

 

 

POZOSTAŁE

Rodzaj

Data

Imię i nazwisko

Etap / Miejsce

 

Märchenwelten – bajki braci Grimm” konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Brodnicy

 

26.09.2012

Daria Nawra

Małgorzata Krezymon

Dominik Tyburski

I miejsce

„Energia kontrolowana”

4-5.04.2013

Monika Golubska

III miejsce

Konkurs Wiedzy Ekologicznej

28.05.2013

Aleksandra Szablewska

I miejsce

Katarzyna Zawieracz

II miejsce

Monika Golubska

V miejsce

IV edycja Konkursu Piosenki Miłosnej w Toruniu

 

Iwona Sosnowska

III miejsce

V Festiwal Pieśni  i Piosenki Patriotycznej

Kwiecień 2013

Iwona Sosnowska

III miejsce

Zespól wokalny

I miejsce

Trójbój Obronny o Puchar Starosty Brodnickiego

18.05.2013

Weronika Wojtaszewska

I miejsce

Pojedynek Strzelecki o Puchar Burmistrza Brodnicy

29.09.2012

Weronika Wojtaszewska

Klaudia Marońska

II miejsce

Marsze na orientacje

27.04.2013

Danika Falkowska

Maja Kempczyńska

Anna Wiśniewska

I miejsce (kategoria TP)

Marsze na orientacje

27.04.2013

Magdalena Krajnik

Aleksandra Wawrowska

Edyta Wiśniewska

V miejsce (kategoria TU)

Karolina Krajnik

Joanna Maćkiewicz

Izabela Płocharska

VI miejsce(kategoria TU)

Oktawia Weber

Aleksandra Zalewska

Iwona Żuchowska

VII miejsce(kategoria TU)

Konkurs ekologiczny (organizowany przez II LO w Toruniu

 

Aleksandra Szablewska

I miejsce

Monika Golubska

IV miejsce

II edycja konkursu „Moja Szkolna Tapeta”

 

Szymon Kowalski

I miejsce na etapie szkolnym

Regionalny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

 

Zuzanna Kamińska

Udział w zawodach powiatowych

 

 

Osiągnięcia sportowe uczniów I LO w Brodnicy w roku 2012/2013

 

1 Sztafetowe biegi przełajowe – dziewczęta 2miejsce, chłopcy 3 miejsce w zawodach powiatowych.

2.Powiatowe zawody piłki nożnej  chłopców Orlik – 2 miejsce

3.Piłka ręczna dziewczęta- 1 miejsce w zawodach powiatowych, 2 miejsce w ćwierć finale wojewódzkim

4 Piłka siatkowa dziewcząt  - 1miejsce w zawodach powiatowych, 2miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim

5.Piłka siatkowa chłopców – 2 miejsce w zawodach powiatowych

6 Koszykówka dziewczęta – 1miejsce w zawodach powiatowych, 2miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim

7 Koszykówka chłopców – 3 miejsce w zawodach powiatowych

8 Piłka nożna chłopców  - 3miejsce w zawodach powiatowych

9 Piłka nożna dziewcząt Orlik – 2 miejsce w zawodach powiatowych

10.Zawody Czerwonokrzyskie w biegach przełajowych 1 miejsce drużynowo

ROK SZKOLNY 2011/2012

          W bieżącym roku szkolnym wielu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego wzięło udział w licznych zawodach i konkursach z różnych przedmiotów zajmując wysokie miejsca.

Biologia

  •  w finałach wojewódzkich XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej – najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Zawieracz z IIc , udział wzięły też Zuzanna Kamińska i Aleksandra Szablewska – obie z Ia
  • w XIX Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia PCK drużyna z IIc zajęła I miejsce w powiecie
  • zwycięstwem naszej drużyny zakończył się też udział w IV Powiatowym Konkursie Ekologicznym , który odbył się w Tucholi , a Katarzyna Zawieracz z IIc zajęła I miejsce
  • XX Konkurs ,, O przetrwanie matki ziemi`` w Toruniu wygrała Aleksandra Szablewska z Ia , a Kasia Zawieracz była trzecia

 PCK

  •  w kolejnej edycji konkursu ,,Młoda krew ratuje życie`` nasza szkoła nadal zajmuje II m-ce w powiecie i V w województwie ale wyniki były o ponad 30 litrów lepsze niż poprzednio
  • odbyły się na terenie szkoły 3 akcje poboru krwi, podczas których 206 uczniów oddało 91 litrów tego ratującego życie płynu
  • braliśmy udział prze 4 dni w zbiórkach żywności dla najuboższych dzieci przed gwiazdką i Wielkanocą
  • były też 3 kwesty uliczne do puszek – łącznie 3595 zł i Ia ustaliła rekord zbiórki- 1508 zł
  • zbieraliśmy artykuły szkolne w ramach akcji ,, Wyprawka dla żaka``

Matematyka

  1. Ewelina Betlejewska (3f) zakwalifikowała się do zawodów stopnia drugiego LXIII Olimpiady Matematycznej (luty, nauczyciel: W Wasielewski
  2. Ewelina Betlejewska (3f) zajęła III miejsce w Maratonie Matematycznym w Nowym Mieście Lubawskim (marzec, nauczyciel: W Wasielewski)
  3. Sosnowski Jakub (IIe), Mikulski Arkadiusz (IIe) – zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im Stefana Banach w Toruniu
  4. Wyróżnienia w konkursie Kangur Matematyczny (15. 03. 2012) otrzymali:

 

  • Tęgowski Maciej
  • Betlejewska Ewelina  IIIf
  • Zieliński Maciej IIIe
  • Wachaczewski Patryk IIIa

    5.   Powiatowy konkurs z matematyki (8. 06. 2012)

          I miejsce: Aneta Szrull Ic

         II miejsce: Dominik Tyburski Id i Marta Cipkowska Ie

        III miejsce: Łukasz Karbowniczek Id

Chemia

W marcu 2012r 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "Alchemik". Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury w Warszawie. Najlepszy wynik wśród naszych uczniów uzyskała Agnieszka Krajnik z klasy III C.

Fizyka

W Polsko-Ukraińskim Konkursie z Fizyki "Lwiątko" udział wzięło 31 uczniów.
Tytuł taona zdobył Piotr Łukaszewski z klasy Ic.

Język polski

1. Powiatowy konkurs ortograficzny

I miejsce Paula Mroczkowska kl. I g

II miejsce Sylwia Sadowska kl. II a

III miejsce Katarzyna Szefler kl. III b

 

2. Powiatowy konkurs poezji i prozy patriotycznej

I miejsce Agata Kłosowska kl. III b

III Justyna Wesołowska kl. II h

 

Języki obce

  1. W Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Mistrz Parafrazy” organizowanym przez D. Żmijewską i M. Lubomską udział wzięło 45 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali:
    1. Sebastian Kowalski kl. 3f
    2. Weronika Chełmińska kl. 3a
    3. Robert Muszyński kl. 3i

     
  2. W konkursie języka angielskiego „Win with Vogelschule” zorganizowanym przez szkołę językową ‘Vogelschule’ w Brodnicy udział wzięło 1000 osób z powiatu brodnickiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
    1. Sebastian Kowalski kl. 3f
    3. Robert Muszyński kl. 3i

     
  3. W ogólnopolskim konkursie „Języki Europy potrzebne od zaraz” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej uczniowie klasy 2B naszej szkoły: Krzysztof Ostrowski, Radosław Małecki,Michał Werner, Iwona Moczadło oraz Patrycja Sienkiewicz znaleźli się w pierwszej wyróżnionej dziesiątce.
     
  4. W Powiatowym Konkursie Kolęd Obcojęzycznych, którego organizatorami byli M. Łupina oraz W. Klugowski nasi uczniowie zajęli:
    2-gie miejsce – Maria Budzanowska kl. 2b  oraz Maciej Zieliński kl. 3e

3-cie miejsce – Iwona Sosnowska kl. 2i (M. Psuty).

 

          Sporty obronne

  1. 03.09.2011r. – Zawody strzeleckie o puchar Prezesa ZP LOK

- indywidualnie:

Jakub ROSKOSZ- III miejsce

- drużynowo:

Jakub ROSKOSZ

Adrian KOLK- II miejsce

Katarzyna ROSKOSZ

  1. 10.09.2011r. – Zawody strzeleckie o tytuł „Króla Strzelców 2011”

- indywidualnie:

Jakub ROSKOSZ- II miejsce

- drużynowo:

Jakub ROSKOSZ

Adrian KOLK- II miejsce

Katarzyna ROSKOSZ

  1. 24.09.2011r. – Pojedynek strzelecki o Puchar Burmistrza Brodnicy

- drużynowo:

Anna MAŁKIEWICZ

Leszek ALEKSANDROWICZ- II miejsce

Kamil WIŚNIEWSKI

  1. 01.10 i 22.10.2011r. -  Powiatowa liga strzelecka – edycja jesienna

- dziewczęta

- indywidualnie:

Agnieszka ZIELIŃSKA- IV miejsce

Weronika WOJTASZEWSKA- VIII miejsce

- drużynowo:

Zuzanna SOBOTKA

Patrycja KOMOSIŃSKA- III miejsce

Kamila NADARZEWSKA

                    - chłopcy

                    - indywidualnie:

                           Adrian KOLK                             - II miejsce

                           Łukasz HOFFMANN                 - IV miejsce

                    - drużynowo:

                           Jakub ROSKOSZ

                           Adrian KOLK                               - II miejsce

                           Patryk OLSZEWSKI

  1. 23.03.2012r.- Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

- indywidualnie:

Łukasz KUCZYŃSKI- III miejsce

  1. 05.05.2012r.- Zawody w strzelectwie sportowym o Puchar Burmistrza

                             Brodnicy z okazji Święta 3 Maja

                - juniorki

                - indywidualnie:

                      Weronika WOJTASZEWSKA    - I miejsce

                - juniorzy

                - indywidualnie:

                       Łukasz HOFFMANN                 - II miejsce

                       Jakub ROSKOSZ                       - III miejsce

  1. 19.05.2012r.- Trójbój Obronny o Puchar Burmistrza Brodnicy

- dziewczęta

- indywidualnie:

Katarzyna LECHOWICZ- I miejsce

Katarzyna ROSKOSZ- II miejsce

- drużynowo:

              

Katarzyna LECHOWICZ

Katarzyna ROSKOSZ- I miejsce

Anna WITULSKA

  1. 22.05.2012r.- Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej 2012

- drużynowo:

Jakub ROSKOSZ- II miejsce

Adrian KOLK

  1. 28.04 i 12.05.2012r.- Powiatowa liga strzelecka- edycja wiosenna

- dziewczęta

- indywidualnie:

Patrycja KOMOSIŃSKA- II miejsce

Magdalena ZIELAŚKIEWICZ- III miejsce

Kamila NADARZEWSKA- V miejsce

Weronika WOJTASZEWSKA- VII miejsce

- drużynowo:

Kamila NADARZEWSKA

Patrycja KOMOSIŃSKA- II miejsce

Zuzanna SOBOTKA

 

Aleksandra KOSOBUCKA

Żaneta KARBOWSKA- IV miejsce

Agnieszka ZIELIŃSKA

- chłopcy

- indywidualnie:

Adrian KOLK- V miejsce

Daniel SOBIESIŃSKI- VIII miejsce

- drużynowo:

Adrian KOLK

Daniel SOBIESIŃSKI- II miejsce

Jakub ROSKOSZ

  1.  25.05.2012r. – II Turniej Klas Mundurowych

- drużynowo:

Klaudia MAROŃSKA

Rafał BARTNICKI- III miejsce

Grzegorz DUDULSKI

Łukasz HOFFMANN

 

Wychowanie fizyczne

 

W roku szkolnym 2011/2012 odbyło się wiele imprez sportowych z udziałem uczniów, którzy osiągali  bardzo dobre wyniki.

 

  • Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe- I miejsce dziewcząt, II miejsce chłopcy
  • Wojewódzkie sztafetowe biegi przełajowe- V miejsce dziewcząt
  • I miejsce dziewcząt w powiatowych zawodach w p. ręczną
  • I miejsce chłopców w powiatowych zawodach w p. siatkową
  • III miejsce chłopców w finale wojewódzkim  w p. siatkową
  • III miejsce dziewcząt w ćwierćfinale wojewódzkim w p. siatkową
  • II miejsce dziewcząt w ćwierćfinale wojewódzkim w koszykówkę
  • III miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim w koszykówkę

 

Chór

1. Powiatowy Przegląd Pieśni Religijnej - zespół wokalny II miejsce
2. Konkurs Kolęd w Języku Obcym - Iwona Sosnowska II miejsce
3. Międzyszkolny Konkurs Piosenki Miłosnej w Toruniu - Iwona Sosnowska -
finalistka
4. IV Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej - zespół wokalny wyróżnienie

 

 

ROK SZKOLNY 2010/2011

Biologia

- W I Regionalnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w etapie  powiatowym wygrała Agnieszka Sochacka (Ic)
w nagrodę wraz z opiekunem (W. Sobieszczyk) uczestniczyła w warsztatach edukacyjne w Centrum Onkologii Akademii Medycznej w Bydgoszczy.

- W konkursie „O przetrwaniu matki Ziemi” udział wzięli Łukasz Dembowski Ig, Katarzyna Zawieracz Ic. Katarzyna  zajęła I miejsce.

-  W XXVI Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej udział wzięli Łukasz Dembowski, Karpińska i Katarzyna  Zawieracz. Katarzyna uczestniczyła w finale centralnym i została finalistką tej olimpiady. W poniedziałek otrzymała dyplom i statuetkę z rąk pani kurator i wojewody kujawsko – pomorskiego.

- Uczniowie uczestniczyli w konkursie fotograficznym organizowanym przez Akademię Humanistyczo - Ekonomiczną w Łodzi: „Pobudź wyobraźnię i uchwyć piękno budzącej się do życia wiosny”. Prace przesłało 6 uczennic. Wyróżnienia uzyskały: Magdalena Czapiewska i Martyna Krajnik obie z kl. I d.

PCK

-         W VII edycji Konkursu „Młoda krew ratuje życie” nasza szkoła zajęła II miejsce w powiecie / V miejsce w województwie/;

W  ramach konkursu odbyła się:

-  akcja poboru krwi. 69 uczniów oddało 31,05l krwi,

-         dwie zbiórki żywności (ok. 2 ton),

-         zbiórka artykułów szkolnych i zabawek (wartość ok. 400zł),

-         3 kwesty uliczne do puszek (ok. 2 tys. złotych).

Chemia

            Zespół Przedmiotowy nauczycieli chemii w  I LO w Brodnicy, zorganizował KONKURS CHEMICZNY „Chemia w moich oczach- wiem, rozumiem”, który polegał na przygotowaniu przez uczniów naszego liceum prac w jednej z trzech kategorii:

·        PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

·        PLAKAT

·        KRÓTKI UTWÓR LITERACKI

Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów bez względu na nauczany profil.

Wyłoniono pierwsze miejsca w każdej z kategorii:

·        PREZENTACJA MULTIMEDIALNA     KAMIL WIŚNIEWSKI     KLASA I g

·        PLAKAT                                               KATARZYNA SZEFLER     KLASA  II b

·        KRÓTKI UTWÓR LITERACKI          KARINA   KABACIŃSKA   KLASA I d

Matematyka

- W konkursie matematycznym Oxford brało udział 28 uczniów. Najlepszy wynik uzyskał Dawid Łapiński (IIIA) – 84 pkt.

-  W czerwcu odbyła się IV Edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Adamczaka. W konkursie brało udział 20 uczniów klas pierwszych z I LO i 6 uczniów z II LO

Laureatami konkursu zostali:

 Sylwia Sadowska  (I A) – II miejsce,

Karolina Kaczorek ( I D) – II miejsce,

Jakub Krzyżanowski ( I A)- III miejsce,

Katarzyna Zawieracz (I C) – III miejsce,

Arkadiusz Mikulski (I E) – III miejsce.

 

-  Do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im. prof. Stefana Banacha w Toruniu zakwalifikowało się 4 uczniów klas drugich i 2 uczniów z klas pierwszych.

W finale indywidualnym

uczennica Ewelina Betlejewska z klasy 2f zajęła II miejsce.

W konkursie drużynowym uczniowie:

            Ewelina Betlejewska (II f)

            Patryk Sadowski (II e)

            Łukasz Wełnicki (II a)  zajęli III miejsce.

 

- 40 uczniów brało udział w konkursie matematycznym „Kangur”.

Wyróżnionych zostało 4 uczniów:

            -Zawieracz Katarzyna – 1c

            - Sadowski Patryk – 2e,

            - Wachaczewski Patryk – 2a,

            - Cichacka Joanna – 2e

 

Fizyka

- Patryk Wachaczewski z klasy II A otrzymał tytuł finalisty XI Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

 

Języki obce

- W pierwszej edycji Internetowo – Stacjonarnego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego do finału zakwalifikowała się  Marta Kowalczyk (kl. 3c) .

-  W III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych udział wzięło 36 uczniów. I miejsce zajęła Natalia Sobolewska z kl. 1b, III miejsce Katarzyna Zawieracz z kl. 1c.

- W V powiatowym Konkursie Informatyczno – Językowym

I miejsce zajęła grupa angielska Angelika Rutkowska z kl. 2i wraz z Małgorzatą Kopiczyńską z kl. 1f,

II miejsce grupa niemiecka z kl. 1b - Patrycja Klempert, Anna Łukaszewska i Joanna Zelmańska,

 III miejsce grupa niemiecka z klasy 1c w składzie: Agnieszka Sochacka, Martyna Seroczyńska i Karolina Madej.

 

Historia i WOS

 

- W powiatowym konkursie  „ Od niewoli do niepodległości” w ZSZ Marzena Dworznik z klasy 3i zajęła II miejsce

 

- W etapie okręgowym konkursu wiedzy o życiu i czasach Kazimierza Wielkiego wzięli udział Natalia Hebel klasa 3b, Marcin Magalski kl.3e, Łukasz Dembowski klasa 2g,

 

- Maja Matuszewska kl.3b, Beata Wiśniewska, kl.2g wzięli udział w etapie okręgowym olimpiady z wiedzy o Polsce i świecie współczesnym

- W etapie okręgowym  konkursu Uniwersytetu Gdańskiego o indeks dziekana Wydziału Prawa i Administracji wzięła udział Beata Wiśniewska, kl.2g,

 

Osiagnięcia polonistyczne.

 

- W Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na szczeblu rejonowym w Toruniu wzięli udział:

Milena Szczygieł  kl. I a

Anna Kiryluk kl. I a

 

- W Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej

Justyna Wesołowska kl. I h   zajęła  III miejsce

Anna Kozikowska  kl. II e  otrzymała wyróżnienie

 

- W Powiatowym Konkursie Ortograficznym

Sylwia Sadowska kl. I a  zajęła I miejsce, a Natalia Hebel kl. III b i Katarzyna Zawieracz kl. Id otrzymały wyróżnienie

 

 

Geografia

- Agnieszka Szulc (klasa III j) zajęła  I miejsce w Turystyczno-Geograficznym
Konkursie Powiatowym "Fotomania" (kategoria: Walor Antropogeniczny)

-  Jakub Machalski (klasa I c) zajął II miejsce w Turystyczno-Geograficznym
Konkursie Powiatowym "Fotomania" (kategoria: Walor Antropogeniczny)

 

 

Przysposobienie obronne

 

- W powiatowych zawodach w strzelectwie sportowym – jesiennej edycji Ligi Strzeleckiej

w szkołach ponadgimnazjalnych uczniowie naszej szkoły wywalczyli:

Dziewczęta:  - indywidualnie:

       

                     I miejsce      - Patrycja KOMOSIŃSKA

                   II miejsce      -  Agata     ŚWIDZIŃSKA

                   V miejsce      - Kamila   NADARZEWSKA

                 VII miejsce     -  Joanna   SUCHORAB

               

                       - zespołowo:

                    I miejsce      - I Liceum Ogólnokształcące:

                                            - Patrycja   KOMOSIŃSKA

                                            - Kamila     NADARZEWSKA

                                            - Zuzanna   SOBOTKA

Chłopcy:  - indywidualnie :

      

                  II miejsce       - Daniel         SOBIESIŃSKI

                 III miejsce       - Sebastian    BYTNER

                 IV miejsce       - Karol          SOBOTKA

                VII miejsce       - Paweł         KWAS

 

                -zespołowo:

                    I miejsce       - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                     - Daniel       SOBIESIŃSKI

                                                     - Karol         SOBOTKA

                                                     - Paweł         KWAS

                  IV miejsce       - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                      - Leszek      ALEKSANDROWICZ

                                                      - Sebastian  BYTNER

                                                      - Kamil       WIŚNIEWSKI

 

- W „Pojedynku Strzeleckim”  szkół ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego zajęto:

                   - zespołowo:

                  II miejsce         - I Liceum Ogólnokształcące:

                                              - Sebastian    BYTNER

                                              - Kamil          WIŚNIEWSKI

                                              - Leszek        ALEKSANDROWICZ

 

-W  powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej:

                   - indywidualnie:

 

                   I miejsce         - Mariusz     KLAKUS

                                             / reprezentował  UG Brodnica/

                 II miejsce          - Paweł        LEŚNIEWSKI

                III miejsce          - Łukasz      KUCZYŃSKI

 

- Na etapie Rejonowym XX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża:

                  - zespołowo:

                V miejsce         - I Liceum Ogólnokształcące:

                                             - Patryk         OLSZEWSKI

                                             - Katarzyna  LECHOWICZ

                                             - Agata         CELLMER

                                             - Jakub          ROSKOSZ

                                             - Kamil         ZALEWSKI

  - Na etapie powiatowym Konkursu Obrony Cywilnej „ Bezpieczne Życie ”

        

                                 - zespołowo:

                              III miejsce          - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                              - Wiktor     SŁABKOWSKI

                                                              - Adam    ARENTOWICZ

 

 

-  W powiatowych zawodach w strzelectwie sportowym – w wiosennej edycji Ligi Strzeleckiej wśród szkół ponadgimnazjalnych:

        Dziewczęta:  - indywidualnie:

 

                       I miejsce         - Patrycja    KOMOSIŃSKA

                  VII miejsce          - Kamila     NADARZEWSKA

 

                            - zespołowo:

                     II miejsce         - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                  - Patrycja   KOMOSIŃSKA

                                                  - Zuzanna  SOBOTKA

                                                  - Kamila    NADARZEWSKA

 

       Chłopcy:    - indywidualnie:

 

                  III miejsce          - Paweł       KWAS

                 IV miejsce           - Daniel      SOBIESIŃSKI

            

                        - zespołowo:

                  II miejsce            - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                  - Paweł      KWAS

                                                  - Daniel     SOBIESIŃSKI

                                                  - Karol       SOBOTKA

                 V miejsce             - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                  - Sebastian    BYTNER

                                                  - Leszek         ALEKSANDROWICZ

                                                  - Kamil          WIŚNIEWSKI

  

 

 

 

- W otwartych zawodach w Strzelectwie Sportowym o Puchar Burmistrza Brodnicy z okazji „Święta Konstytucji 3-go Maja” w kategorii – juniorzy :

 

                I miejsce            - I Liceum Ogólnokształcące:

                                               - Sebastian        BYTNER

                                               - Leszek            ALEKSANDROWICZ

                                               - Kamil             WIŚNIEWSKI

 

- W powiatowych zawodach w Trójboju Obronnym o Puchar Burmistrza Brodnicy

                      Dziewczęta: - indywidualnie:

                         

                                         I miejsce             - Anna         WITULSKA

                                           - zespołowo:

 

                                               I miejsce             - I Liceum Ogólnokształcące:

                                                                         - Anna          WITULSKA

                                                                         - Katarzyna  ROSKOSZ

                                                                         - Katarzyna  LECHOWICZ

 

 

Osiągnięcia sportowe

 

- Sztafetowe Biegi Przełajowe

·        1 m-ce drużynowe dziewcząt zawodach powiatowych

 

·        1 m–ce chłopców w zawodach powiatowych

·        2 m-ce dziewcząt w zawodach wojewódzkich

 

- Gry zespołowe

- w zawodach powiatowych :

·        - 1 miejsce w p. siatkowej dziewcząt, 

·        - 1 miejsce w p. siatkowej chłopców,

·        - 1 miejsce w koszykówce dziewcząt ,

·        - 2 miejsce w koszykówce chłopców,

·        - 2 miejsce w p. ręcznej dziewcząt,

·        - 2  miejsce w p. nożnej chłopców, 

- w zawodach wojewódzkich:

- 2 miejsce w p. siatkowej dziewcząt,

- 3 miejsce w ćwierćfinale w p. siatkową chłopców.

 

 

- W  II Wojewódzkim Mitingu Lekkoatletycznym w Jabłonowie Pomorskim najlepsze wyniki uzyskali:

I m-ce Patryk Wachaczewski w skoku wzwyż 175 cm.

I m-ce Martyna Krajnik w biegu na 800 m, 2.44 min.

I m-ce Monika Brokos w biegu na 400 m, 1.09 min.

II m-ce Mariusz Klakus w biegu na 1500 m ,4.26 min.

II m-ce Emilia Marcińska w biegu na 400 m, 1.10 min.

II m-ce Monika Brokos w skoku w dal , 4.30 m

II m-ce Jowita Barczak w biegu na 800 m, 2.45 min

III m-ce Łukasz Wełnicki w skoku w dal , 5.73 m

II m-ce sztafeta dziewcząt 4x 100 m

III m-ce sztafeta chłopców 4x100 m

 

 

 

-  W 25. Memoriał St. Sargalskiego

W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odniosła nasza szkoła w liczbie 65 startujących uczniów I LO.

W kategorii dziewcząt czołowe miejsca zajęły:

I m-ce Monika Brokos

II m-ce Katarzyna Roskosz

III m-ce Anita Nowińska

IV m-ce Martyna Krajnik

 

W kategorii chłopców:

I m-ce Mariusz Klakus

III m-ce Patryk Lewandowski

IV m-ce Kamil Górski

 

Osiągnięcia zespołu wokalnego i solistek

 

- W Przeglądzie Pieśni Religijnej zespół z naszej szkoły zajął I miejsce.

- W XIII Finale Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek – II miejsce zespołowo i  I miejsce zajęła solistka Marta Wołojewicz.

- W Konkursie Kolęd w Języku Obcym – Iwona Sosnowska (2i) i Natalia Brzozowska (3h) zajęły I miejsce.

- W II Edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Miłosnej w Języku Obcym Toruń 2011 – Martyna Słabkowska otrzymała wyróżnienie.

- W Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej nasza szkoła zajęła II miejsce zespołowo, a solistka Iwona Sosnowska (2i) zajęła I miejsce.

 

Szachy i szaradziarstwo

I Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach powiatu brodnickiego o puchar Starosty.
 
W grupie chłopców zwyciężył Jan Nowaczyk - klasa Ia. 
Z kolei w kategorii dziewcząt niezwyciężone okazały się uczennice I LO zajmując
całe podium.
Pierwsze miejsce zdobyła Kasia Roskosz (z klasy II), drugie Jagoda
Łachmańska (klasa IC) a trzecie - Sylwia Błędowska (ID). 
 
W klasyfikacji drużynowej ekipa z I LO zajęła drugie miejsce.
 
 
XVII Turniej Szaradziarski Szkół Toruńskich
 
I miejsce drużyna I LO w Brodnicy w składzie: Daria Czajkowska, Liliana
Halat, Ola Wydzgowska, wszystkie z IIIc
 
 
I Turniej Szaradziarski Szkół Grudziądzkich
 
I miejsce drużyna I LO w Brodnicy w składzie: Daria Czajkowska, Lidia 
Seroczyńska, Ola Wydzgowska, wszystkie z IIIC

 

SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNE

 

Dyplomy i nagrody dla członków Szkolnego Koła  Krajoznawczo-Turystycznego przy  I Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy  za zaangażowanie w popularyzację kultury turystycznej i krajoznawczej otrzymują:

 

1.      Katarzyna Roskosz– uczennica klasy 1i

2.      Jakub Roskosz– uczeń klasy 1e

CZYTELNICTWO W  ROKU SZKOLNYM 2010/2011”

Za najlepsze wyniki w czytelnictwie książek tytuł „Czytelnika Roku 2010/2011” otrzymały:

Angelika Zarębska   1g

Karolina Kobylska    1h

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2009/2010

 

Religia

Emilia Ziółkowska zajęła III miejsce na etapie diecezjalnym Ogólnopolskiej XX Olimpiady Teologii Katolickiej i brała udział w w Finale Ogólnopolskim

Biologia

  • W Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia PCK
    -w zawodach  powiatowych nasz drużyna zajęła 1 miejsce;

indywidualne: Milena Karpińska IIc – I miejsce
                       Izabela Wałdowska Id – drugie miejsce
                       Emilia Ochocka IIId – trzecie miejsce
-w eliminacjach wojewódzkich Milena Karpińska zajęła IV miejsce.

  • W XXV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej
    -do etapu okręgowego zakwalifikowały się 3 osoby:
    Alicja Aranowska IIIc
    Mariola Jankowska IIIc
    Milena Karpińska IIc
  • W Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej organizowanym przez II LO w Toruniu:
    -do finału weszły trzy nasze reprezentantki i zajęły miejsca:
    Alicja Aranowska IIIc –trzecie
    Mariola Jankowska IIIc –czwarte
    Milena Karpińska IIc –piąte
  • W III Powiatowym Konkursie Ekologicznym:
    Drużyna z klasy 2c (w składzie: Liliana Halet, Milena Karpińska, Bartosz Rakoczy, Lidia Seroczyńska, Paulina Sędzik) zajęła drugie miejsce i uczestniczyła potem w biwaku i spływie kajakowym.
  • Wyróżnienie i nagrodę w konkursie wojewódzkim: „Kropla wody w morzu potrzeb”zdobyła Paulina Terebus z klasy Id
  • Grzywna Marek IIIc –zakwalifikował się do zawodów okręgowych olimpiady biologicznej.
  • W szkolnym konkursie chemicznym – 1 miejsce zajęła Dominika Sławińska – III c, 2 miejsce – Michał Haenel – III c; Emilia Ochocka – III D, 3 miejsce Emilia Kolasińska – III C
  • W drugim etapie konkursu chemicznego „Wygraj indeks” organizowanego przez Politechnikę Gdańską uczestniczyły: Aleksandra Anklewicz, Alicja Aranowska, Anna Bojańczyk uczennice klasy III C

Matematyka

  • Kangur Matematyczny

            - ilość uczestników na etepie szkolnym – 35

Najlepsze wyniki wyróżnienia otrzymali:

                        1. Zduniak Dominika  kl I a

                        2. Natański Dawid  kl III a

 

  • W Wojewódzkim Konkursie Matematycznym im. prof. Stefana Banacha, który odbył się w Toruniu udział wzięli:

                        - Betlejewska Ewelina (kl. I f )

                        - Łapiński Dawid (kl. II a)

                        - Wachaczewski Patryk (kl. I a)

                        - Wełnicki Łukasz (kl. I a)

Uczeń Łapiński Dawid w zawodach indywidualnych zajął III miejsce

  • W naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Adamczaka

            - ilość uczestników: 35 uczniów w tym 15 ucz. Z  III LO w Brodnicy

Najlepsze wyniki:

Kategoria – poziom rozszerzony:

            I miejsce – Betlejewska Ewelina kl If – I LO

            II miejsce – Wełnicki Łukasz kl. Ia – I LO

            III miejsce – Sadowski Patryk kl. I e -  I LO

                             - Zakrzewski Kacper – III LO w Brodnicy

Kategoria – poziom podstawowy

            I miejsce – Jankowski Tomasz – I LO

Wyróżnienie w konkursie również otrzymują:

- Niedbalska Dorota – III LO

- Paterewicz Paulina  - kl. I a – I LO

  • Zduniak Dominika – kl. I A – I LO

 

Język niemiecki

 

  • W Konkursie adwentowymw kategorii Kalendarz adwentowy I miejsce zajęła Aleksandra Chabowska 2i, natomiast w kategoriiWieniec adwentowy I miejsce zajęła Joanna Cichacka 1e,
  • W konkursie zorganizowanym przez III LO „Niemiecka leksyka i gramatyka”

II miejsce zajął Luke-Philipp Stempski z klasy 1b

  • W III Powiatowym Konkursie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego” organizowanym przez I LO - I miejsce zajęła Emilia Ziółkowska 2e

 

 Język angielski

Z języka angielskiego nasi uczniowie brali udział w następujących konkursach:

 

  1. Bałtycki Konkurs Języka Angielskiego
  2. Olimpiada Języka Angielskiego organizowana przez Regent College w Elblągu
  3. Dyktando organizowane  przez International House

 

  1. Konkurs Test Oxford
  2. II Konkurs National Geographic i Nowej Ery – „Moje miejsce na ziemi”
    • Nasza szkoła zorganizowała II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Wyniki konkursu:

II miejsce – Paweł Bytner (I LO) i Michał Piwowarski (I LO)

III miejsce – Adrian Janicki (I LO)

Wyróżnienie – Patryk Ziółkowski (ZSZ)

  • W naszej szkole odbył się IV powiatowy konkurs językowo-informatycznego „Powiat Brodnicki - Moja Mała Ojczyzna”


I miejsce
Zespół z I LO z klasy II i – z j. angielskiego
Kowalczyk Marta, Dworzniak Marzena


II miejsce (2 zespoły)
Zespół I LO z klasy I i – z j. angielskiego
Galeja Julia, Grabowski Tomasz
Zespół z I LO z klasy II e – j. niemiecki
Magalski Marcin, Klakus Mariusz, Śleżyński Michał

 

Historia, WOS, Przedsiębiorczość

  1. W ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” w kategorii fotografia – nagrodą książkową wyróżniona została Wiktoria Bartnicka – klasa II d.
  2. W eliminacjach wojewódzkich Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym uczestniczył Paweł Czyżniewski – klasa III b.
  3. Mateusz Kowalkowski z II a zajął 2 miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”.
  4. Zespół z klasy III c, w składzie:

Marek Grzywna

Marta Tarka

Patrycja Wieczorek

zajął 3 miejsce w finale wojewódzkim V edycji konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2010”, zorganizowanego przez Studenckie Forum Business Center Club, który odbył się w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

PO

            Młodzież naszego Liceum bardzo aktywnie i z ogromnymi sukcesami uczestniczyła w roku szkolnym 2009/2010 w Powiatowych Zawodach Strzeleckich i sportach obronnych organizowanych przez LOK w Brodnicy, Rejonowych Zawodach Drużyn Medycznych organizowanych przez PCK w Brodnicy, konkursie wiedzy o obronie cywilnej kraju organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz konkursie wiedzy pożarniczej.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli:

  • pierwsze, drugie i trzecie miejsce drużynowo w jesiennej edycji ligi strzeleckiej dziewcząt;
  • pierwsze i drugie miejsce drużynowo w kategorii chłopców w jesiennej edycji ligi strzeleckiej;
  • tytuł króla strzelców w strzelectwie sportowym;
  • pierwsze miejsce w pojedynku strzeleckim o tytuł króla strzelców;
  • pierwsze i drugie miejsce drużynowo w zawodach strzeleckich z okazji święta 3 Maja;
  • pierwsze miejsce indywidualnie w w/w zawodach;
  • w drugiej edycji ligi strzeleckiej pierwsze i drugie miejsce drużynowo wśród dziewcząt oraz pierwsze i trzecie miejsce drużynowo wśród chłopców;
  • w powiatowych zawodach w trójboju obronnym pierwsze miejsce drużynowo oraz pierwsze miejsce indywidualnie wśród dziewcząt; pierwsze miejsce drużynowo w w/w zawodach chłopców oraz indywidualnie;
  • drugie miejsce w rejonowych zawodach drużyn medycznych;
  • trzecie miejsce w powiatowych zawodach obrony cywilnej „Bezpieczne życie”;

pierwsze miejsce w powiatowym turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”;

Wychowanie fizyczne

Młodzież naszego liceum brała udział w zawodach sportowych zajmując czołowe miejsca:

 

1. I miejsce w Memoriale Wł. Jakubowskiego w lekkiej atletyce szkół ponadgimnazjalnych.

 

2. I miejsce dziewcząt, 2 miejsce chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół ponadgimnazjalnych.

3. IV miejsce dziewcząt w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych

[Natalia Szczygłowska IIIi, Marta Wojdyłło III b, Dominika Gmińska III e, Iwona Kalisz IIIh, Anna Narodzonek II c, Jagoda Łachmańska Ic, Paulina Rogalska  IId, Anna Jankowska IIe, Kamila Skrzyńska I h, Manika Brokos II h, Ewelina Drumińska Ic, Jowita Barczak IIh]

4. III m-ce  chłopców w Finale Wojewódzkim w piłce siatkowej

[ Karol Żbikowski II j, Tomasz Czopur I e, Szymon Morek I i, Paweł Dembowski , Michał Sargalski I g, Łukasz Wełnicki I a, Łukasz Karwowski III a, Marcin Bytner III a, Adam Dogoński III a, Michał Haenel III c]

5. I miejsce w XXIV  Memoriale St. Sargalskiego w biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych

6. I miejsce w IV Marszobiegu Terenowym z próbami sprawnościowymi szkół ponadgimnazjalnych

7. IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłkę nożną

8. W Powiatowych Indywidualnych Zawodach Gimnastycznych Łukasz Stefański z klasy II a  zajął I m-ce w kategorii chłopców i Agata Świdzińska II d- I m-ce w kategorii kobiet

9. W I Ogólnopolskim Wiosennym Mitingu Lekkoatletycznym Szkół Ponadgimnazjalnych nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

  • I m-ce w oszczepie – Karol Kulka I e
  • I m-ce w skoku w dal K -Marta Wojdyłło III b
  • 2 m-ce w skoku w dal K- Anna Narodzonek II c
  • 4 m-ce w skoku w dal K- Anna Grzemska II c
  • 4 m-ce w skoku w dal M- Karol Kulka I e
  • I m-ce w skoku wzwyż  M– Patryk Wachaczewski I a
  • I m-ce w biegu na 400 m K - Monika Brokos II h
  • I m-ce w biegu na 1500 m K- Natalia Szczygłowska III j
  • I m-ce w biegu na 1500 m M- Mariusz Klakus II e
  • I m-ce w biegu na 800 m M- Mariusz Zagórski II f
  • 2 m-ce w biegu na 800 m K- Jowita Barczak II h
  • 4 m-ce w biegu na 800 m K -Anna Jankowska IIe
  • 2 m-ce w biegu na 100 m K- Marta Wojdyłło III b
  • 3 m-ce w biegu na 100 m K- Anna Narodzonek II c
  • 5 m-ce w biegu na 100 m M- Sebastian Bytner I g
  • 2 m-ce w biegu na 200 m M- Sebastian Bytner I g
  • 3 m-ce w Sztafecie w kategorii kobiet 4x100 m [Anna Narodzonek ,Marta Wojdyłło, Monika Brokos, Natalia Szczygłowska]
  • 3 m-ce w sztafecie 4x100 m w kategorii mężczyzn [Adam Streżyński, Sebastian Bytner, Patryk Wachaczewski, Karol Kulka]
  • 5 m-ce pchnięcie kulą K-Anna Grzemska II c
 
Oliwia Płoskauczennica klasy II B i Jagoda Łachmańska z I C jako zawodniczki kadry narodowej reprezentowały w 2009 roku szkołę i klub 
w III Mistrzostwach Świata Karate Fudokan i zajeła tam:
II miejsce w Kate Drużynowym Kobiet– Juniorzy 
 II Miejsce Kumite Drużynowym Kobiet - Juniorzy.

 Startowało tam ponad 1200 zawodniczek i zawodników z 33 krajów.

 SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNE

Wyróżnia uczniów klasy 2c:

  1. Lidię Seroczyńską
  2. Darię Czajkowską
  3. Annę Rybkę

za zaangażowanie w popularyzację kultury turystycznej i krajoznawczej.

 

„CZYTELNICTWO W  ROKU SZKOLNYM 2009/2010”

 

Za najlepsze wyniki w czytelnictwie książek tytuł „Czytelnika Roku 2009/2010” otrzymały:

Sonia Paterewicz        2h  

Magdalena Rowicka   2g  

Anna Kryczka             1j   

 

Rok szkolny 1999/2000

Rodzaj olimpiady

Imie nazwisko uczestnika

Miejsce/udział

prowadzący

VI Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Ziętarski Robert

Udział na szczeblu okręgowym

Mgr P. Łuniewski

Okręgowa Zachodniopomorska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

Karolina Schuetz

Udział na szczeblu okręgowym

Mgr A. Łukaszewska

XV Olimpiada wiedzy ekologicznej

Karol Czarnowski

Etap wojewódzki, laureat

Mgr D. Tomasz

Wojewódzki konkurs wiedzy o obronie cywilnej “Bezpieczne życie”

Karolina Łukaszewska

III miejsce

 

XXXI Olimpiada języka rosyjskiego

Blank Danuta

Marciniak Anna

Szymon Struziński

Kwiatkowska Anna

Etap centralny

Mgr T. Ślizak

Mgr J. Szyszko

XXXVI ogólnopolski konkurs chemiczny

Adam Gajdowski

Jakub Szczecki

Natalia Ziętara

Etap okręgowy

Mgr G. Czwiklińska Mgr B. Mazurkiewicz

VII olimpiada wiedzy o prawach człowieka

Zbigniew Karczewski,

Beata Sarnowska

Etap okręgowy

Mgr E. Łukaszewska

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich i gminach wchodzących w skład Stowarzyszenia Gmin “Polskie Zamki Gotyckie

Magdalena Klafta

Etap centralny

Mgr P. Łuniewski

Ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”

grupowo

Etap powiatowy

I miejsce

 

Powiatowe Eliminacje Drużyn Ratowniczych Polskiego Czerwonego Krzyża

zespołowo

Etap powiatowy

I miejsce

 

Wojewódzka Licealiada w piłce ręcznej chłopców

zespołowo

I miejsce

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny w Toruniu

Kołodziecki Michał

Lutowski Rafał

Wojtkiewicz Adam

III miejsce

Mgr M. Ostaszewska

 

Rok szkolny 2000/2001

Rodzaj olimpiady

Imie nazwisko uczestnika

Miejsce/udział

prowadzący

XVI Wojewódzki Finał Olimpiady Wiedzy ekologicznej

Karol Czarnowski

Marcin Szynkiewicz

Etap wojewódzki

Mgr D. Tomasz

Mgr W. Sobieszczyk

XXVII Olimpiada Historyczna

Anna Miecznikowska

Etap okręgowy

 

XLVI Olimpiada chemiczna

Adam Gajdowski

Paweł Balsam

Etap okręgowy

Mgr G. Czwiklińska Mgr B. Mazurkiewicz

Zawody stopnia drugiego LII Olimpiady Matematyczej

Grzegorz Cieśliński

Tomasz Strużyński

Etap okręgowy

Mgr M. Ostaszewska

VIII Olimpiada wiedzy o prawach człowieka

Magdalena Kosek

Łaszkiewicz Paweł

Etap okręgowy

Mgr A Łukaszewska

Mgr P. Łuniewski

Okręgowa Olimpiada wiedzy o świecie współczesnym

Rupiński Paweł

Sztandarski Jacek

Krajnik Ewa

Etap okręgowy

Mgr P. Łuniewski

XXXII Olimpiada z języka rosyjskiego

Wrzesińska Paulina

Etap centralny

Mgr T. Ślizak

VIII Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka: “Demokracja- prawa człowieka- Rządy prawa”

Adam Błaszkiewicz

Etap centralny

Mgr W. Piotrowicz

XXIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ewa Krajnik

Etap centralny

Mgr J. Motyliński

“Dialog dla przyszłości” V edycja Mosty”

Honorata Prokopowicz

Ewa Krajnik

Paweł Rupiński

Reprezentanci Polski na międzynarodowym spotkaniu młodzieży w Budapeszcie

Mgr P. Łuniewski

XLII Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Paweł Rupiński

Ewa Krajnik

Etap okręgowy

Mgr P. Łuniewski

Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

Prokopowicz Honorata

Lewandowski Tomasz

Gajela Piotr

Etap okręgowy

Mgr P. Łuniewski

XVI Wojewódzka olimpiada wiedzy Ekologicznej

Karol Czarnowski

Etap okręgowy

 

Dekanalny turniej wiedzy religijnej “Życie Jezusa Chrystusa wg Ewangielii św Łukasza”

Leszek Witkowski

Małgorzata Ćwiklińska

Paweł Rupiński

II miejsce

Ks. Marek Wysocki

Rejonowe eliminacje drużyn ratowniczych PCK

zespołowo

I miejsce

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny w Toruniu

Lubomski Paweł

Stróżyński Tomasz

Michał Lula

III miejsce

Mgr W.Wasielewski, Mgr M. Ostaszewska

XXXVII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

Paweł Balsam

Tomasz Szumski

Wojciech Rawski

Grzegorz Cieśliński

Etap okręgowy

Mgr B. Mazurkiewicz

Wewnątrzszkolny Konkurs Matematyczny klas III “Matrix”

Strużyński Tomek

Załęski Tomek

Cieśliński Grzegorz

   

Rok szkolny 2001/2002

Rodzaj olimpiady

Imie nazwisko uczestnika

Miejsce/udział

Prowadzący

IX Olimpiada Informatyczna

Krzysztof Mazurkiewicz

Zawody II Stopnia

Mgr K. Boba

IX Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Paweł Półchłopek

Eliminacje okręgowe

Mgr W. Piotrowicz

XXXIII Olimpiada z j. Rosyjskiego

Anna Maria Meler

Wałdowska Małgorzata

Eliminacje okręgowe

wyróżnienie

Mgr J.Szyszko,

Mgr T. Ślizak

XXIV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem : “Młodzież zapobiega pożarom”

grupowo

I miejsce

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny w Toruniu

Lula Michał

1.Tomasz Strużyński

2.Grzegorz Cieśliński

3.Tomasz Szumski

  1. Lubomski Paweł
  2. Lula Michał
  3. Marcin Lula

III miejsce

Zespołowo II miejsce

Mgr M. Ostaszewska

Mgr W. Wasielewski

Kangur Matematyczny

Michał Lula

I miejsce

 

Wojewódzki Konkurs chórów o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskie

zbiorowo

II miejsce

 

III Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

Maciej Kamiński

Marek Barcz

Rafał Leszczyński

Okręgowy etap

Mgr. M. Lubomska

Wojewódzkie Zawody Matematyczne

Dziak Magdalena

Lubomski Paweł

Lula Marcin

Lula Michał

Paluszyński Artur

Pankowska Anna

   

Konkurs recytatorski prozy i poezji francuskiej

Paulina Pawlik

I miejsce

Mgr E. Łęgowska

Wewnątrz szkolny Konkurs Matematyczny Klas III

Gr. Mat-fiz:

  1. Lewicki Grzegorz
  2. Lula Marcin

Gr. Ogólna

  1. Parzych Joanna

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczno-Fotograficzny “Zamki Krzyżackie

Krzysztof Mazurkiewicz

III miejsce

Etap centralny

Mgr A. Łukaszewska

XXXVIII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

Paweł Balsam

Aleksandra Katarzyńska

Magda Boińska

Wojciech Rawski

Jacek Gut

Etap okręgowy

Mgr B. Mazurkiewicz

XXVIII Olimpiada Geograficzna

Grzegorz Cieśliński

Etap okręgowy

Mgr K. Sztandarska

Konkurs “Bezpieczne życie”

Krzysztof Mazurkiewicz

Paweł Lubomski

I, III miejsce; etap powiatowy

Mgr T. Fafiński

Wewnątrzszkolny Konkurs dla kl. II “Słynni Matematycy”

Kamila Sarnowska

I miejsce

Mgr E. Bogacka

Ogólnopolski “Caritas”

Maria Mistelska

Radomski Mariusz

Żaneta Lipińska

 

Ks. Wysocki Marek

Olimpiada wiedzy religijnej: “Wszystko postawiłem na Maryję”

Krajnik Anna

Sarnowska Kamila

Etap diecezjalny

ks. Michlewicz W.

Ks. Szarmach W.

Wojewódzka Olimpiada Biologiczna

Balsam Paweł

Gut Marta

Katarzyńska Aleksandra

Błaszkiewicz Kamil

   

Olimpiada Ekologiczna

Lubomski Paweł

Czarnowski Karol

Balsam Paweł

Etap wojewódzki

 

Konkurs wiedzy ekologicznej

Lubomski Paweł

Grzywacz Michał

Pankowska Jadwiga

Drużynowo 4 miejsce

 

II Wewnątrzszkolny Konkurs Matematyczny klas III “Matrix”

Lewicki Grzegorz

Lula Marcin

Parzych Joanna

I miejsce gr. Mat-fiz

II miejsce gr. Mat-fiz

I miejsce gr. O profilu ogólnym

 

Rok szkolny 2002/2003

Rodzaj olimpiady

Imie nazwisko uczestnika

Prowadzący

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej- stopień centralny

Marcin Marciniak

Michał Grzywacz

Prof. Grzymowicz

Olimpiada Matematyczna – stopień okręgowy

Magda Dziak

Marcin Lula

Michał Lula

Krzysztof Mazurkiewicz

Prof. Bogacka,Wasielewski, Ostaszewska

LII Olimpiada Fizyczna – stopień okręgowy

Jacek Rutkowski

Krzysztof Mazurkiewicz

Marcin Lula

Prof. Lica

XLVI Olimpiada Astronomiczna – stopień centralny

Krzysztof Mazurkiewicz

Prof. Lica

Olimpiada Języka Francuskiego- stopień okręgowy

Angelina Kosakowska

Prof. Otremba

Olimpiada Języka Łacińskiego- stopień okręgowy

Angelika Kosakowska

Prof. Łęgowska

Olimpiada języka Niemieckiego- stopień okręgowy

Karolina Krajnik

Magdalena Łupina

Prof. Przybylska

Olimpiada Języka Rosyjskiego – stopień okręgowy

Małgorzata Wałdowska

Mariusz Matusik

Prof. Ślizak, Szyszko

Olimpiada Wiedzy Religijnej

Anna Krajnik

Kamila Sarnowska

Ks. Marek, Szarmach

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej o Bł. Ks. S.W. Frelichowskim

Anna Krajnik

Ks. Marek

X Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka – st okręgowy

Stopień centralny

Marta Kowalska

Kamila Szóstakowska

Natalia Kaszyńska

Paweł Półchłopek

Natalia Kaszyńska

Prof. Piotrowicz, Łukaszewska

Olimpiada o Wiedzy o Unii Europejskiej

Magdalena Kosek

Rafał Leszczyński

Prof. Łukaszewska

Konkurs Fotograficzny „Przyroda w zimowej szacie”

Piotr Czajkowski

 

Ogólnopolski Konkurs Chórów A’Cappella Dzieci i Młodzieży- etap wojewódzki

I miejsce

Prof. Barczewska

Konkurs Informatyczny

Artur Paluszyński

Prof. Witkowski

XXV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Grzegorz Lewicki

Robert Czarnecki – II miejsce

drużynowo

Prof. Motyliński

Konkurs Wiedzy o Paryżu

Kamila Szóstakowska

Prof. Łęgowska

Konkurs WWW.pupilpower

Michał Cieczko

Przemysław Rudziński

Dariusz Motyliński

Prof. Witkowski, M. Fafiński

Wewnątrz szkolny konkurs matematyczny „Matrix”

Michał Lula,

Jacek Rutkowski

Andrzej Smoleński

 

Konkurs wiedzy o przyrodzie Powiatu brodnickiego

Jako szkoła I miejsce

Indywidualnie Rafał Leszczyński

 

Wojewódzka Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Magdalena Aranowska- IV miejsce

Prof. Sobieszczyk

V Bieg PCK

Uzyskaliśmy puchar starosty brodnickiego

 

Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny

Wojewódzkie Seminarium Astronomiczne

I miejsce

II miejsce K. Mazurkiewicz

Prof. Lica

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2003/2004

 

XXXIII Olimpiada Biologiczna

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Ewa Karbowska, Kamila Kopicińska, Karol Woźnicki

Olimpiada Ochrony Środowiska

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Edyta Cichowska, Michał Sprudin

Olimpiada Ekologiczna

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Edyta Cichowska, Michsł Sprudin, Malinowska Beata.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny im. Banacha – drużynowo I miejsce (Borzym, Sokołowski, Fiergolski); indywidualnie: II miejsce - Borzym, III miejsce  -Sokołowski

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Rafał Leszczyński

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Maciej Krajewski

Olimpiada Języka Francuskiego

Do etapu okręgowego zakwalifikowały się 3 osoby

Olimpiada Geograficzna

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Dudulska Beata

Osiągnięcia sportowe

Piłka nożna – I miejsce w powiecie

Piłka koszykowa – II miejsce w powiecie

Piłka ręczna – II miejsce w powiecie

Sztafetowe biegi przełajowe – V miejsce w  województwie

 

 

 

Rok szkolny 2004/2005

Konkurs Ekologiczny

Do etapu okręgowego zakwalifikowała się Lidia Łukaszewska

XXXVI Olimpiada Języka Rosyjskiego

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 3 osoby

Olimpiada Języka Francuskiego

Do etapu okręgowego zakwalifikowały się 3 osoby

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Szczebel okręgowy – Natalia Olszewska, Alina Wrzosek, Łukasz Wróblewski

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Etap okręgowy – Radosław Groblewski

Olimpiada Filozoficzna

Etap okręgowy – Katarzyna Piotrowska

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

Etap okręgowy – Łukasz Wróblewski

XXXIV Olimpiada Biologiczna

Etap okręgowy – II miejsce

Olimpiada Ekologiczna

Etap wojewódzki – II miejsce (Edyta Cichowska)

Olimpiada Chemiczna

Zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Dominika Kamińska

Osiągnięcia sportowe

Piłka ręczna chłopców – III miejsce w województwie

Liga wojewódzka w siatkówce – II miejsce w województwie

Piłka koszykowa – I miejsce w powiecie

Biegi 800 m – V miejsce w województwie

 

 

 

Rok szkolny 2005/2006

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny im. Banacha – etap wojewódzki: Joanna Borzym, Grzegorz Łukasik

Konkurs „Cuda natury na kontynentach” – etap okręgowy – II miejsce: Paweł Matulewski

Olimpiada Zdrowia

Szczebel centralny – Marzena Przybicka

Olimpiada Ochrony Środowiska

Etap wojewódzki – Marzena Przybicka, Tomasz Szarafiński,

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Etap wojewódzki: Marzena Przybicka, Aleksandra Krzykalska, Lidia Łukaszewska, Karol Kucharski

Olimpiada Historyczna

Etap wojewódzki: Dariusz Rochoń

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

Etap wojewódzki: Paweł Matulewski, Dariusz Rochoń

Olimpiada Fizyczna

Etap wojewódzki: Dawid Szwedowski

Konkurs Chemiczny

Etap wojewódzki: Joanna Dąbrowska, Dawid Szwedowski

Olimpiada Geograficzna

III miejsce na szczeblu okręgowym: Marcin Sobiech

XXXVII Olimpiada Języka Rosyjskiego

Etap okręgowy: Magdalena Gawlik, Magdalena Licznerska

Olimpiada Języka Niemieckiego

Etap wojewódzki: Karina Świtalska

Osiągnięcia sportowe

Piłka ręczna chłopców – II miejsce w województwie

Biegi przełajowe dziewcząt – V miejsce w województwie

Piłka siatkowa chłopców – II miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim

Zawody Strzeleckie – I miejsce w etapie powiatowym

Liga Strzelecka – I miejsce w powiecie

 

 

Rok szkolny 2006/2007

 

 

- Marcin Sobiech – laureat XXXIII Olimpiady Geograficznej, 2 miejsce w Polsce,

- Marcin Sobiech – III miejsce w Europejskiej Olimpiadzie Geograficznej,

- Monika Kłosowska – III miejsce w III wojewódzkim konkursie „Zabytki naszego regionu”,

- Magdalena Czupryńska – udział w finale wojewódzkim XXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej,

- Kamila Kiryluk został zakwalifikowany do II etapu Konkursu Chemicznego pt. „Wygraj Indeks” na Politechnice Gdańskiej,

- Artur Wierciński brał udział w etapie wojewódzkim XXXVI Olimpiady Biologicznej,

-  Anna Ziółkowska zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych XXXVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego,

- Rochon Dariusz, Gurzyński Rafał zakwalifikowali się do zawodów okręgowych XI Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej,

- W konkursie matematycznym „Kangur” brało udział 55 uczniów.

Najlepsze wyniki uzyskali:

1.     Kaniecki Mariusz – 131pkt/150p.

2.     Łupiński Damian – 125/150 pkt

Otrzymali oni kalkulatory naukowe.

- W zawodach matematycznych na szczeblu wojewódzkim wzięło udział 3 naszych uczniów:

-        Domagalski Dawid

-        Łukasik Grzegorz

-        Orzechowski Adrian

 

Wykaz osiągnięć  sportowych w roku:

 

- I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w piłkę koszykową dziewcząt

- I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w piłkę koszykową chłopców

- I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w piłkę siatkową dziewcząt

- II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w piłkę siatkową chłopców

- I miejsce w halową piłkę nożną dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego

- I miejsce w halową piłkę nożną chłopców w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego

- I miejsce w XXI Memoriale im. Stefana Sargalskiego

- I miejsce w III Marszobiegu Terenowym z próbami sprawnościowymi

- I miejsce w IX Biegu Czerwonokrzyskim

- I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych

 - III miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich w sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt. Skład drużyny:

1.     Ida Dembek

2.     Dominika Dembek

3.     Magdalena Gutowska

4.     Joanna Włodarczyk

5.     Magdalena Dramińska

6.     Milena Tracz

7.     Anna Szrull

8.     Joanna Łydzińska

9.     Marta Snopkowska

10. Marta Klonowska

 

Maciej Kowalski – finalista Mistrzostw Polski w piłce plażowej

 

Ida Dembek – mistrzyni województwa w biegu na 800 m.

 

Młodzież naszego Liceum bardzo aktywnie i z ogromnymi sukcesami uczestniczyła  w roku szkolnym 2006/2007 w Powiatowych Zawodach Strzeleckich i sportach obronnych organizowanych przez LOK w Brodnicy, Rejonowych Zawodach Ratownictwa Przedmedycznego organizowanych przez PCK w Brodnicy oraz konkursie wiedzy o obronie cywilnej kraju organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy. Łącznie uczniowie naszej szkoły zdobyli indywidualnie i drużynowo 71czołowych miejsc od pierwszego do trzeciego, za które otrzymali 15 pucharów, dyplomy i nagrody rzeczowe. W zawodach strzeleckich i sportach obronnych oraz innych udział wzięło ponad 200 uczniów naszej szkoły

        Konkursy powiatowe organizowane przez szkołę:

- II Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy „Poznajmy co nam bliskie”

- I powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego,

- I Powiatowy Konkurs o Krajach Anglojęzycznych,

- I Powiatowy Konkurs Matematyczny.

- II Otwarte Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych  na Ergometrach,

-  Szkolny Konkurs Adwentowy

 

Rok szkolny 2007/2008

- Krzysztof Meler – zakwalifikował się do Centralnej Olimpiady z Języka Rosyjskiego,

- Robert Wiśniewski, Magdalena Czupryńska, Kamila Jankowska – zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego XXIII Olimpiady wiedzy Ekologicznej,

- Jakub Bajończyk został zakwalifikowany do II etapu Konkursu Chemicznego pt. „Wygraj Indeks” na Politechnice Gdańskiej,

- Jakub Bajończyk został zakwalifikowany do II etapu XXXVII Olimpiady Biologicznej,

-  Magdalena Czupryńska zajęła III miejsce w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia,

- 3 uczniów brało udział w VI Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej na szczeblu wojewódzkim,

- 7 uczniów zakwalifikowało się do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w Toruniu.

 

Biologia

               

1.     W 23 Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej Kamila Maria Jankowska z klasy II D zajęła II miejsce w etapie wojewódzkim i została finalistką zawodów centralnych, które odbyły się w Międzyzdrojach.  
 
2.     W konkursie organizowanym przez  „Broseko” (Brodnickie Stowarzyszenie Ekologiczne) zwyciężyła drużyna z I LO  i 5 osób z II D było w Słowińskim Parku Narodowym
(Gorczyńska Anna, Kołecka Karolina, Laskowska Anna, Sargalska Anna, Ojdowska Sylwia)

3. Przez cały rok uczestniczymy w ogólnopolskim turnieju- Młoda krew    ratuje życie i zajmujemy aktualnie 4 miejsce w wojew. /2 miejsce w powiecie/
Nasi krwiodawcy oddali 43,5 litra krwi od stycznia do końca kwietnia i jest to więcej niż przez cały rok ubiegły.

Język polski
W ramach języka polskiego odbyły się następujące konkursy:
recytatorski poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta,
 z „wiedzy o literaturze” oraz turniej teatralny pt. „Szkoła w literaturze”,
a także konkurs na prezentacje multimedialne o historii szkoły.
We wszystkich konkursach młodzież uczestniczyła bardzo licznie.
Ponadto uczniowie brali udział w ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na szczeblu powiatowym i Powiatowym Konkursie Ortograficznym.


Maciej Kowalski z II A i Piotr Rybarczyk z II C zajęli 4 miejsce w finale wojewódzkim piątej edycji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego „Moje finanse – z klasy do klasy”

Uczniowie:
Waldemar Halat z I A Michał Spławski z I E Paweł Falkowski z I E Paweł Tyburski z I E

A także drugi zespół z kl. II a : Michał Alichniewicz, Jarosław Fastowicz, Mariusz Jamrozik, Artur Łukaszewski
zostali laureatami I etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters


Borys Jan Kwiatkowski otrzymał wysoką ocenę (94 pkt./100 pkt.) za napisanie pracy badawczej pt. „ Charakterystyka geograficzna wsi Zbiczno” w ramach XXXIV Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej.

KONKURS ADWENTOWY
Celem konkursu było własnoręczne przygotowanie dekoracji adwentowych. W Konkursie Adwentowym wzięło udział 27 uczniów.
W kategorii: WIENIEC ADWENTOWY I miejsce zajęła Joanna Rochmann, a praca Moniki Szóstakowskiej została wyróżniona.

W kategorii: KALENDARZ ADWENTOWY I miejsce zajęła Bożena Kalisz, a prace Joanny Wilkowskiej i Agnieszki Sargalskiej zostały wyróżnione.



II POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWO – INFORMATYCZNY „Powiat Brodnicki – moja mała ojczyzna” z tematem przewodnim: „Najpiękniejsza miejscowość naszego powiatu”
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół średnich naszego powiatu tworząc 2-3 osobowe zespoły. Wystartowało łącznie 17 zespołów: 9 zespołów prezentujących miejscowość w języku angielskim, 6 zespołów w języku niemieckim i po jednym zespole w językach rosyjskim i francuskim) Zadaniem zespołów było zebranie materiałów, wykonanie prezentacji multimedialnej oraz przedstawienie w jednym z czterech języków obcych prezentowanej miejscowości.

I miejsce zajęła grupa z naszej szkoły, z klasy 2h prezentująca miejscowość w języku niemieckim:
Anna Mączyńska
Agnieszka Pawłowska
Dagmara Kuriata
II miejsce zajęła drużyna z ZSZ prezentująca region w języku rosyjskim

III miejsce zajęła grupa z klasy 1c prezentująca miejscowość w języku angielskim
Emilia Kolasińska
Anna Cylkowska
Marek Grzywna

Ponadto wyróżnione zostały zespoły:
Paulina Lejda i Radosław Cendrowski – kl. 1h (język niemiecki)
Paweł Kulka, Karol Kossakowski i Agnieszka Łazicka – kl. 2b (język francuski)
Danuta Aleksandrowicz, Justyna Lewandowska i Iwona Gawryszewska – ZSZ (język niemiecki)


I POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO
Do I etapu konkursu przystąpił0 38 osób ze szkół średnich z naszego powiatu, z czego do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów. Po prezentacjach krajów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: Emilia Ochocka – kl. 1d
II miejsce: Przemysław Federowicz – III LO
III miejsce: Karolina Szczepańska – kl. I i


I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych- finał odbył się 30 maja
Zwycięzcy:
Jakub Konera – klasa 1G
Ewa Grabowska – klasa 2J
Lucyna Pac – klasa 1G
/Nagrody zostały wręczone/
Olimpiada Języka Angielskiego organizowana przez Regent College w Elblągu; do etapu finałowego zakwalifikował się Jakub Krikel z kl. 3H

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW I LO W KONKURSACH MATEMATYCZNYCH

W I Powiatowym Konkursie im. prof. Jana Adamczaka II miejsce uzyskał Waldemar Halat - 1a, III miejsce Marek Grzywna z klasy 1 c.
Do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w Toruniu zakwalifikowali się uczniowie klasy 2a: Artur Łukaszewski, Mateusz Jagielski, Dawid Domagalski, Mariusz Koniecki oraz z klasy 2f- Adrian Orzechowski, z 1a – Waldemar Halat i z 1e Klaudia Komoszyńska.
W Konkursie Matematycznym „Kangur” wyróżnienia otrzymali:
Kowalkowski Łukasz- 1f
Wronkowska Sonia- 2 a
Domagalski Dawid – 2a
Kaniecki Mariusz- 2a
Martewicz Mateusz- 3a
Łukasik Grzegorz- 3a
Bytner Michał- 3f


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2007-2008 r.

Piłka siatkowa
1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w p. siatkowej dziewcząt
2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w p. siatkową chłopców
1 miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim Szkolnego Związku Sportowego w siatkówce chłopców
4 miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w p. siatkowej chłopców
Piłka ręczna
1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w p. ręczną dziewcząt
2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w p. ręczną chłopców
4 miejsce w półfinale wojewódzkim w p. ręczną dziewcząt
3 miejsce w półfinale wojewódzkim w p. ręczną chłopców
Piłka koszykowa
1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w p. koszykową dziewcząt
3 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w p. koszykową chłopców
2 miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w p. koszykową dziewcząt
Lekka Atletyka
1 miejsce w 10 Jubileuszowym „ Biegu Czerwonokrzyskim”
1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców
1 miejsce w 7 Memoriale Włodzimierza Jakubowskiego w Lekkiej Atletyce
2 miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x800m dziewcząt
1 miejsce w 21 Memoriale im. Stefana Sargalskiego w Biegach Przełajowych
1 miejsce w 5 Marszobiegu Terenowym
Gimnastyka
1 miejsce w 1 Otwartych Zawodach Gimnastycznych  dziewcząt
2 miejsce w 1 Otwartych Zawodach gimnastycznych chłopców
Zawody zorganizowane przez szkołę:
1 miejsce dziewcząt w 2 Otwartych Zawodach Szkół Ponadgimnazjalnych na Ergometrach
2 miejsce chłopców w 2 Otwartych Zawodach Szkół Ponadgimnazjalnych na Ergometrach
Szkolne Mistrzostwa w zawodach w halową p. nożną dziewcząt i chłopców
/I miesce dziewcząt zdobyła kl. II H, chłopców – I

Wyróżnieni uczniowie:
Magdalena Włodarczyk- 3 miejsce w biegu na 400 m. w   Mistrzostwach województwa w Lekkiej Atletyce
Ida Dembek- kl. III - 1 miejsce w biegu na 800 m. w  Mistrzostwach Województwa w lekkiej Atletyce, 2 miejsce w biegu na 1500 m.
Łukasz Wesołowski- 2 miejsce w skoku w dal w Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce
Mateusz Zagórski – kl. I e
1 miejsce w biegu na 400 m. w Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce
Jest mistrzem makroregionu w sztafecie 4x400 m.
Mateusz osiągnął najlepszy rezultat w KRAJU w biegu na 400 m i został powołany do kadry Polski
Reprezentował POLSKĘ w Międzynarodowym meczu Polska – Włochy -Hiszpania w Mediolanie. Zdobył brązowy medal.

P-O

    Młodzież naszego Liceum bardzo aktywnie i z ogromnymi sukcesami uczestniczyła w roku szkolnym 2007/2008 w Powiatowych Zawodach Strzeleckich i sportach obronnych organizowanych przez LOK w Brodnicy, Rejonowych Zawodach Ratownictwa Przedmedycznego organizowanych przez PCK w Brodnicy, konkursie wiedzy o obronie cywilnej kraju organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz konkursie wiedzy pożarniczej.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli:
pierwsze, drugie i trzecie miejsce drużynowo w jesiennej edycji ligi strzeleckiej dziewcząt;
pierwsze i drugie miejsce drużynowo w kategorii chłopców;
tytuł króla strzelców w strzelectwie sportowym zdobyła Agnieszka Truścińska;
pojedynek strzelecki o tytuł króla strzelców wygrał Cezary Szewczuk;
pierwsze i trzecie miejsce drużynowo w zawodach strzeleckich z okazji 3 Maja;
pierwsze miejsce indywidualnie w w/w zawodach zajął Borys Kwiatkowski;
w drugiej edycji ligi strzeleckiej pierwsze i drugie miejsce drużynowo wśród dziewcząt oraz pierwsze i trzecie miejsce drużynowo wśród chłopców; indywidualnie wśród dziewcząt wygrała Marta Wojdyło, wśród chłopców Marach Sebastian;
w powiatowych zawodach w trójboju obronnym pierwsze miejsce drużynowo oraz indywidualnie Katarzyna Wiśniewska; pierwsze miejsce drużynowo w w/w zawodach chłopców oraz indywidualnie pierwsze miejsce Kwiatkowski Borys;
pierwsze miejsce w rejonowych zawodach drużyn medycznych;
pierwsze miejsce w powiatowych zawodach obrony cywilnej „Bezpieczne życie”;
drugie miejsce w powiatowym turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”;
szóste miejsce w wojewódzkim turnieju wiedzy pożarniczej zdobył Marek Grzywna;

W zawodach strzeleckich i sportach obronnych oraz innych udział wzięło 156 uczniów naszej szkoły.
Wyróżnieni uczniowie:
Aranowska Katarzyna
Bartnicki Mikołaj
Bojańczyk Anna
Drzycimska Sylwia
Godlewski Patryk
Jakubowski Mateusz
Jankowska Magdalena
Kaniecki Mariusz
Kwiatkowski Borys
Kwiatkowski Daniel
Liżewski Łukasz
Marach Sebastian
Martewicz Adrianna
Narodzonek Brygida
Nass Marcin
Okrasa Przemysław
Rakoczy Kamila
Sarnowski Paweł
Szewczuk Cezary
Truścińska Agnieszka
Wiśniewska Katarzyna
Wojdyło Marta
Wojewódzki Paweł
Zielaskiewicz Ewelina
Cybulska Zuzanna
Topolewska Karolina
Bieńkowski Adam
Kwiatkowski Daniel
Grzywna Marek
Sarnowska Agnieszka
SKKT

        Uchwałą Zarządu Oddziału w Brodnicy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z dn. 29.04.2008 r. członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego otrzymali odznaki „Orli Lot” za aktywny i twórczy udział w organizacji przedsięwzięć turystyczno-krajoznawczych:
Gapa Sylwia kl. 2c
Martewicz Adrianna kl. 2c

 

 

 

ROK SZKOLNY 2008/2009
 

BIOLOGIA –konkursy i olimpiady
   Konkurs wiedzy ekologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez II LO w Toruniu:
-eliminacje szkolne wygrały Emilia Ochocka z klasy II d i Mariola Jankowska z II c
-26.05 – obie reprezentowały naszą szkołę w kolejnym etapie tych zawodów
-do finału 2.06 przeszła Mariola Jankowska i zajęła w nim czwarte miejsce
    Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia:
-eliminacje szkolne wygrały siostry Kamila i Mariola Jankowskie oraz Dorota Zarębska
-zawody powiatowe wygrała Kamila Jankowska , Mariola była trzecia Dorota – czwarta
- Kamila Jankowska zajęła II miejsce na zawodach wojewódzkich tej olimpiady
     XXXVIII Olimpiada Biologiczna :
 -         Kamila Jankowska brała udział w zawodach I stopnia tej olimpiady ,a Sylwia Ojdowska , z  klasy III przeszła ten etap i jako jedyna reprezentowała szkołę na etapie okręgowym
   XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej :
-eliminacje szkolne wygrały siostry Kamila i Mariola Jankowskie oraz Alicja Aranowska z II c
-te trzy osoby reprezentowały szkołę na zawodach wojewódzkich 18.04.2009
-Alicja Aranowska  została finalistką zawodów centralnych w dniach 5 – 7.06.09 w Warcinie
-Alicja Aranowska wraz z opiekunem brała udział 9.06.09 w organizowanym przez kuratorium w Bydgoszczy spotkaniu finalistów i laureatów olimpiad
    Kamila Maria Jankowska jest stypendystką programu „Zdolni na start” dla szczególnie uzdolnionych uczniów realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
 Konkursy i osiągnięcia uczniów z matematyki
1.    Konkurs Oxford (7 listopad 2008 r.)
      -  ilość uczestników na szczeblu szkolnym – 49 osób
      -  najlepszy wynik  :  Kaniecki Mariusz  kl. III A – 100 pkt. / 100 pkt.
2.  Kangur Matematyczny (  19 marzec 2009 r.) 
      - ilość uczestników na etapie szkolnym – 49
      -  najlepsze wyniki uzyskali :
       Łapiński Dawid  ( kl. I  )
       Wronkowska Sonia i Kaniecki Mariusz ( kl. III )
3.  Wojewódzki Konkurs Matematyczny w Toruniu im.  prof. Stefana Banacha                                              
      (17 – 18 kwiecień 2009 r. )
      -  II miejsce w zawodach drużynowych zajął zespół w składzie :
       1. Łapiński Dawid      I A
       2. Halat Waldemar     IIA
4.  II Powiatowy Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Adamczaka
     Wyniki:
      Kategoria – poziom rozszerzony
      I miejsce   -  Bytner Paweł  kl. I A
      II miejsce  - Łapinski Dawid  kl. I A
                        - Mierzwa Maksymilian  III LO w Brodnicy
    Kategoria – poziom podstawowy
 I miejsce  -  Fokt Anna kl. I D

Konkursy geograficzne i parageograficzne z udziałem uczniów I LO
I Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mapa bez sekretów” - w I LO
1 miejsce: Dominika Wiśniewska klasa II e;
2 miejsce: Ewa Grabowska klasa III j;
3 miejsce: Paweł Dobry klasa III j;
Konkurs Powiatowy z okazji X-lecia Powiatu Brodnickiego
„Moja mała Ojczyzna” – prezentacja potencjału turystycznego
1 miejsce: Ewa Kamińska klasa I d;
Konkurs Powiatowy „Racjonalne gospodarowanie energią”
1 miejsce: Ewelina Chrzanowska klasa I e;
II Powiatowy Konkurs Ekologiczny „I ty możesz chronić przyrodę”
1 miejsce zespół:
Kinga Topolewska klasa I g;
Anna Sobiech klasa II a;
Paulina Smorawa klasa II a;
Emilia Ochocka klasa II d;
Mariola Jankowska klasa II c;
Wojewódzkie zawody w marszu na orientację – SKKT - PTTK
1 miejsce zespół :
Bartosz Rakoczy klasa I c;
Daniel Prądzyński klasa I c;
Paulina Sędzik klasa I c;
Daria Czajkowska klasa I c;
Język niemiecki:
1. Konkurs adwentowy:
Pierwsze miejsce w kategorii Kalendarz adwentowy
Dorota Zarębska , klasa Id
Wyróznienia:
1.Magdalena Jastrzembska  klasa Ib
2.Patrycja Chojnowska klasa IIg
3.Maciej Sukalski  klasa IIe
Pierwsze miejsce w kategorii Wieniec adwentowy
Jacek Grygorowicz z klasy Ij
Wyróżnienia
Dorota Zarębska z klasy Id
Agnieszka Sarnowska z klasy IIa
3.Powiatowy Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych: Styczeń 2009 -1 etap (test), 2 etap -prezentacja wybranego kraju/miasta -kwiecień 2009.
 Pierwsze miejsce: Ilona Kądziela III LO Brodnica, klasa 2b.
4. Powiatowy Konkurs Językowo-Informatyczny: kwiecień 2009.
I miejsce (2 zespoły)
Zespół z I LO z klasy IIe z j. angielskiego
1.Wiśniewska Dominika
2.Łaszkiewicz Paulina
3.Sukalski Maciej
Zespół z ZSZ z j. niemieckiego
1.Truszczyńska Renata
2.Zonakowska Kamila
3.Górtowski Remigiusz
II miejsce ( 2 zespoły)
Zespół I LO z klasy II g –z j. angielskiego
1.Kuczmarska Katarzyna
2.Chojnowska Patrycja
3.Karpe Katarzyna
Zespół z III LO j. niemiecki
1.Śródkowska Anita
2.Suchocka Paulina
3.Ślozyńska Kamila
III miejsce ( 2 zespoły)
Zespół z I LO j. niemiecki
1.Łukaszewska Katarzyna
2.Natański Dawid
Zespół ZSZ j. angielski
1.Gurzyński Dawid
2.Jaskólski Piotr
Wyróżnienie
Zespół z I LO – j. angielski
1.Szczygłowska Karolina
2.Jankowska Kinga
3.Smulska Natalia
5. Mała Wewnątrzszkolna Olimpiada Języka Niemieckiego

klasy III
1 miejsce Paulina Węgrzynowska
klasy II
1 miejsce: Kathrin Tarnarzewska
2 miejsce: Emilia Ochocka
3 miejsce: Karolina Szczepańska

Historia i wiedza o społeczeństwie
Wojewódzki Konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach
NA ETAPIE WOJEWÓDZKIM    
Paweł Modrzyński ( IIg)
Bożena Kalisz    ( II g )
Marcin Magalski ( I e )
 Ogólnopolski konkurs „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości” organizowany przez Studenckie Forum Business Centre Club – na etapie wojewódzkim reprezentowały naszą szkołę 2 zespoły grupy ( 6 osób – klasa IIa i klasa II c )
JĘZYK POLSKI :
1.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
   Anna Smogorzewska zajęła I miejsce na szczeblu powiatowym i wyróżnienie    na szczeblu rejonowym
2. Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej
    Anna Smogorzewska -I miejsce
    Natalia Smulska - II miejsce
3. Powiatowy Konkurs Ortograficzny
    Natalia Hebel  wyróżnienie
4.  Konkurs z okazji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej
 - w przeglądzie poezji religijnej 
Anna Smogorzewska I miejsce
Ewelina Ostrowska II miejsce
 Patrycja Wieczorek III miejsce
- konkurs literacki     
Lilianna Halat   I miejsce
Joanna Kaliszer   II miejsce
- konkurs fotograficzny  
Ewelina Ostrowska – I miejsce
Daria Szczecińska - wyróżnienia
P-O
Młodzież naszego Liceum bardzo aktywnie i z ogromnymi sukcesami uczestniczyła w roku szkolnym 2008/2009 w Powiatowych Zawodach Strzeleckich i sportach obronnych organizowanych przez LOK w Brodnicy, Rejonowych Zawodach Drużyn Medycznych organizowanych przez PCK w Brodnicy, konkursie wiedzy o obronie cywilnej kraju organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz konkursie wiedzy pożarniczej.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli:
·    pierwsze, drugie i trzecie miejsce drużynowo w jesiennej edycji ligi strzeleckiej dziewcząt;
·    pierwsze i drugie miejsce drużynowo w kategorii chłopców w jesiennej edycji ligi strzeleckiej;
·    tytuł króla strzelców w strzelectwie sportowym;
·    pierwsze miejsce w pojedynku strzeleckim o tytuł króla strzelców;
·    pierwsze i drugie miejsce drużynowo w zawodach strzeleckich z okazji święta 3 Maja;
·    pierwsze miejsce indywidualnie w w/w zawodach;
·    w drugiej edycji ligi strzeleckiej pierwsze i drugie miejsce drużynowo wśród dziewcząt oraz pierwsze i trzecie miejsce drużynowo wśród chłopców;
·    w powiatowych zawodach w trójboju obronnym pierwsze miejsce drużynowo oraz pierwsze miejsce indywidualnie wśród dziewcząt; pierwsze miejsce drużynowo w w/w zawodach chłopców oraz indywidualnie;
·    pierwsze miejsce w rejonowych zawodach drużyn medycznych;
·    drugie miejsce w powiatowych zawodach obrony cywilnej „Bezpieczne życie”;
·    pierwsze miejsce w powiatowym turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”;
W zawodach strzeleckich i sportach obronnych oraz innych udział wzięło 162 uczniów naszej szkoły.
Strzelectwo    sportowe i sporty obronne:
1. Aranowska Katarzyna
2. Bartnicki Mikołaj
3. Bojańczyk Anna
4. Godlewski Patryk
5. Gontarska Ewa
6. Kalisz Iwona
7. Narodzonek Anna
8. Nass Marcin
9. Rakoczy Kamila
10. Rybka Anna
11. Sugalski Maciej
12. Świdzińska Agata
13. Truścińska Agnieszka
14. Wojdyło Marta
15. Wojewódzki Paweł
16. Zielińska Magdalena
Rejonowe Zawody Ratownictwa Przedmedycznego:
1. Grzywna Marek
2. Michalski Paweł
3. Sławińska Dominika
4. Szczecińska Daria
5. Wieczorek Patrycja
Wiedza o obronie cywilnej kraju pod hasłem „ Bezpieczne życie”:
1. Grzywna Marek
2. Michalski Paweł
Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”:
1. Grzywna Marek
2. Sarnowska Agnieszka

W-F
I miejsce dziewcząt w 9 Memoriale Włodzimierza Jakubowskiego w lekkiej atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych.
Wyniki: dziewczęta
100m- Marta Wojdyło 14,3s, 400m- Dominika Gmińska 1:12, Magdalena Włodarczyk 1:13, 800m- Natalia Szczygłowska 2: 44, Anna Jankowska 2:54, skok w dal- Karolina Domeracka 3,96m, pchnięcie kulą- Magdalena Jankowska 7,45m, Magdalena Malinowska 6,48m, Elżbieta Małkiewicz 6,45m, Karolina Lewalska 6,32m, sztafeta 4x100m- 60,1s
2 miejsce chłopców w 9 Memoriale Włodzimierza Jakubowskiego w lekkiej atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych
Wyniki:chłopcy
100m- Mateusz Musiał 12,9s, Artur Stefański 13,2s, Wojciech Kapusta 13,8s, 400m- Mateusz Zagórski 52,9s, Paweł Miszkurka 55,7s, 1500m- Mariusz Zagórski 5:00 min., Mariusz Klakus 5:06,1min., Aleksander Baran 5:16,8min., Marcin Nass  5:21,2min., skok w dal – Łukasz Wesołowski 5,85m, Kacper Nadolski 5,05m, pchnięcie kulą 5 kg. - Patryk Choszczewski 9,63m, Igor Wałdowski 9,29m, pchnęcie kulą 7,26 kg.- Paweł Wojewódzki 10,80m, Sławomir Grzemski 10,28m, Piotr Rybarczyk 9,60m, sztafeta 4x100m 50,8s.
1 miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Skład sztafety:
Magdalena Włodarczyk, Natalia Szczygłowska, Magdalena Jankowska, Natalia Klonowska, Karolina Domeracka, Marta Wojdyło, Dominika Gmińska, Magdalena Zalewska, Katarzyna Wiśniewska, Anna Jankowska, Milena Pepel
4 miejsce dziewcząt w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach  Przełajowych
skład reprezentacji j.w.
 2 miejsce chłopców w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych
1 miejsce dziewcząt w Powiatowych Zawodach w piłce ręcznej
 2 miejsce chłopców w Powiatowych Zawodach w piłce ręcznej
skład drużyny: Jacek Laskowski, Mateusz Musiał, Igor Sobiesiński, Artur Stefański, Łukasz Wieczorkowski, Tomasz Kołodziejski, Wojciech Bojenowski, Maciej Stypa, Mateusz Kempiński, Sebastian Marach.
 1 miejsce chłopców w Powiatowych Zawodach w piłce nożnej
 1 miejsce chłopców w Powiatowych Zawodach w piłce siatkowej
2 miejsce dziewcząt w Powiatowych Zawodach w piłce siatkowej
Powiatowe Zawody Gimnastyczne Szkół Ponadgimnazjalnych
Wyniki w  klasyfikacji indywidualnej dziewcząt: 1 miejsce -Katarzyna Aranowska, 2 miejsce- Agnieszka Kinczewska , 3 miejsce – Agata Świdzińska
Wyniki w klasyfikacji indywidualnej chłopców: 1 miejsce – Michał Cyran
 1 miejsce w  9 Biegu Czerwonokrzyskim – Szansą dla Zdrowia. Skład reprezentacji: Dominika Gmińska, Monika Brokos, Anna Jankowska, Marta Wojdyło, Agnieszka Krzewińska, Iwona Kalisz, Anna Narodzonek, Jowita Barczak, Paulina Sędzik, Roksana Katarzyńska, Anna Noskowska, Mariusz Klaus, Mariusz Zagórski, Rafał Fijałkowski, Marcin Nass, Łukasz Wesołowski, Łukasz Szrull, Paweł Miszkurka, Aleksander Baran, Paweł Chabowski, Robert Rżeński, Jacek Strychlewski, Dariusz Karwowski, Paweł Wojewódzki, Paweł Grzywaczewski, Paweł Czyżniewski, Miłosz Jakubowski, Marcin Bytner.
Szkoły Ponadgimnazjalne – Drużynowo:
1 miejsce – LO- 422 pkt.
   Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce Indywidualnej. 100m- Patryk Choszczewski, Łukasz Wesołowski, 200m- Marta Wojdyło,Monika Brokos,Mateusz Zagórski 400m- Milena Pepel, Monika Gmińska, Paweł Miszkurka, Paweł Wojewódzki, 800m- Anna Jankowska, Natalia Szczygłowska, Mariusz Klakus, Bartosz Obremski, 1500m- Marcin Nass, Mariusz Zagórski, pchnięcie kulą- Magdalena Malinowska, Paulina Kozicka, Karolina Szczepańska, Sławomir Grzemski, Paweł Wojewódzki, skok w dal- Marta Wojdyło, Monika Kopistecka, Anna Sommer, Łukasz Wesołowski, skok wzwyż- Łukasz Chełkowski.
1 miejsce w Powiatowych Zawodach w piłkę nożną chłopców, skład reprezentacji szkoły:Łukasz Mroczek, Kołodziejski Tomasz, Sosnowski Jarosław, Szynacha Łukasz, Paweł Tyburski, Artur Stefański, Sebastian Marach, Paweł Sarnowski, Bartosz Obremski, Piotr Jastrzębski, Patryk Kulka, Mateusz Musiał, Tomasz Klugowski, Mariusz Klakus, Łukasz Wesołowski, Piotr Kruszkiewicz.
5.Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych.
 Wyniki:
 Natalia Szczygłowska – 2 miejsce na 800 m- 2:28 min.
 Mateusz Zagórski - 1 miejsce na 200 m – 22.68 s
 Łukasz Wesołowski – 4 miejsce w skoku w dal – 6.57 m
 Mariusz Klakus – 5 miejsce na 800 m
                    Osiągnięcia Chóru Szkolnego w roku szkolnym
I miejsce na Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Solistka Karolina Szczygłowska z klasy II b zakwalifikowała się do:
1 Ogólnopolskiego Festiwalu „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu,
2 do XV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu
3 do Ogólnopolskiego Festiwalu GAPA Grudziądz 2009.
Uchwałą Zarządu Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział w Brodnicy,  członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego otrzymali odznaki „Orli Lot” i dyplomy za aktywny i twórczy udział w organizacji przedsięwzięć turystyczno-krajoznawczych:
1.    Kopaczewska Gabriela kl. 2i       
2.    Uzdowska Joanna kl. 2i


 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
    I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
  • 0-56 4982016

Galeria zdjęć