Nawigacja

 • Sukces w piłce siatkowej

            Dnia 13 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy odbył się Powiatowy Turniej Siatkówki Chłopców. Rywalizowały ze sobą zespoły z trzech szkół: ZSR, ZSZ i I LO. Awans do dalszych rozgrywek wywalczyło I LO, na drugim miejscu uplasował się ZSZ, a trzecie miejsce przypadło ZSR.

 • 100 dni do matury

            Dnia 15 i 29 stycznia 2016 roku w restauracji  „U Bosmana” odbyły się bale studniówkowe, w których uczestniczyli uczniowie klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy.

            O godzinie 19. 00. Dyrektor I LO, p. Wiesław Łupina dokonał otwarcia uroczystości, życząc zebranym udanej zabawy i zapraszając wszystkich do tradycyjnego poloneza. Życzenia złożył także maturzystom Starosta Brodnicki, Piotr Boiński, który przypomniał o nadchodzącym egzaminie maturalnym i zadaniach oczekujących na młodych filomatów.

            Przyszli maturzyści podziękowali bukietami kwiatów dyrekcji szkoły, a także nauczycielom i wychowawcom za opiekę i przekazywaną wiedzę. Za codzienny trud, miłość i wsparcie szczególne podziękowania złożono także na ręce rodziców.

            Zabawa przy dźwiękach klasycznych i najnowszych przebojów tanecznych trwała do godziny czwartej nad ranem, a wrażenia z balu pozostaną zapewne na długo w pamięci jego uczestników.

            Patrz album - I studniówka

            Patrz album - II studniówka

 • Nawet w ferie liga nie zwalnia tempa!

            W szkolnej lidze halowej piłki nożnej chłopców rozegrane zostało już 7 kolejek. Obecnie trwają rozgrywki grupowe. Walka jest wyrównana a mecze dostarczają wiele emocji. Kolejne mecze już w ferie!

            Liga halowa organizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego ruszyła na początku października. Do walki o mistrzostwo szkoły przystąpiło 9 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Zwycięscy grup i zespoły z drugich miejsc stworzą grupę finałową. Pozostałe drużyny stoczą walkę o miejsca 5-9. Liga znacznie przyśpieszy swój bieg podczas ferii zimowych. Mecze odbywać się będą codziennie w godzinach 10 -12.

            Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich kibiców do hali sportowej przy I LO w Brodnicy!

            Poniżej przedstawiamy dotychczasowe wyniki i kalendarz spotkań:

  Wyniki.pdf

  Harmonogram.pdf

 • Życzenia

 • Zwycięstwo w konkursie plastycznym!

            W dniu 21 grudnia 2015 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy, odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych duży sukces odniosły uczennice naszego liceum. Pierwsze miejsce zdobyła Barbara Kozikowska, natomiast drugie Weronika Wacławska. Prace naszych uczennic zostały zakwalifikowane do konkursu na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy.

 • Spektakl świąteczny I LO

            Dnia 17 grudnia br. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu świątecznym przygotowanym przez koło teatralne I LO. Spektakl ,, Wystarczy tylko uwierzyć’’ został wystawiony w BDK. Organizatorzy w atrakcyjny,  komediowy sposób przybliżyli nastrój związany z Bożym Narodzeniem. Młodzi aktorzy wykazali się talentem wokalnym. Zaprezentowali wiele piosenek o tematyce świątecznej. Nie zabrakło również elementów refleksyjnych, odnoszących się do związków rodzinnych. Przesłanie potępiało komercję i podkreślało wartość wzajemnej bliskości.

            Dodatkowym atutem,  poza grą aktorów i świąteczną tematyką, była kolorowa, zimowa scenografia.  Spektakl bardzo się podobał publiczności, która nagrodziła swoich utalentowanych kolegów gromkimi brawami.

            Na zakończenie  Dyrektor Szkoły Pan Wiesław Łupina podziękował organizatorom przedstawienia, aktorom oraz dyrekcji i pracownikom BDK. Złożył również najlepsze świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym.

            Patrz album

 • Akcje społeczne

            W grudniu br. społeczność uczniowska I LO wzięła udział w akcji Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Do tego szczytnego przedsięwzięcia zgłosiło się 57 uczniów, od których pobrano 25, 650 ml krwi.

            Członkowie szkolnego koła Polskiego Czerwonego Krzyża po raz kolejny wzięli udział w kweście ulicznej. Wolontariusze zebrali do puszek 1, 140, 37 zł. Pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących pomocy. Na szczególne uznanie zasługuje aktywność młodzieży jak i hojność mieszkańców naszego miasta.

            Społeczność uczniowska I Liceum Ogólnokształcącego, za pośrednictwem Młodzieżowej Rady Miasta, włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Poszczególne klasy zebrały odzież, produkty spożywcze, artykuły chemiczne i zabawki. Samorząd Uczniowski zapełnił nimi 36 kartonów, które podarowano potrzebującej wybranej rodzinie.

            Członkowie szkolnego koła LOP nie zapomnieli o czworonogach. Odwiedzili Brodnickie Schronisko dla Zwierząt „Reksio” i przekazali na jego potrzeby kwotę 163 zł oraz karmę dla psów. 

 • Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

            Dnia 16 grudnia 2015 roku I Liceum Ogólnokształcące gościło uczniów z prawie wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego, którzy wzięli udział w Powiatowym Konkursie Kolęd Obcojęzycznych. Organizatorami konkursu są nauczyciele I LO w Brodnicy, p.p. Magdalena Rogowska i Wojciech Klugowski.

            Imprezę rozpoczął dyrektor I LO, Wiesław Łupina, który powitał zgromadzonych , a całość otworzył Starosta Brodnicki, p. Piotr Boiński, który jednocześnie złożył obecnym życzenia świąteczne.

            Podczas spotkania zgromadzeni mogli wysłuchać kolęd w językach angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim oraz zwiedzić wystawę ozdób adwentowych i zobaczyć film o tradycjach bożonarodzeniowych w różnych krajach.

            W wyniku konkursu jury wyłoniło najlepszych wykonawców, którymi okazali się w kategorii gimnazjów Karolina Ziętara z Gimnazjum nr 1 w Brodnicy, która zajęła I miejsce, Martyna Zielińska z Gimnazjum w Jastrzębiu – II miejsce oraz Kacper Kowalski z Gimnazjum w Zbicznie, zdobywca III miejsca. Wyróżniono również duet z Gimnazjum w Szczuce – Martynę Kozikowską i Bartłomieja Kozikowskiego.

            Wysoki poziom artystyczny zaprezentowali także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, wśród których najlepiej wypadły uczennice I LO. Pierwsze miejsce zajęło trio w składzie Dominika Anzel, Joanna Zawicka i Zuzanna Zawicka, drugie miejsce przypadło Magdalenie Lisińskiej i Nathalie Pawlak, III miejsce natomiast zajęła Natalia Nydza. Wyróżniono także Joannę Wasiak z Zespołu Szkół Zawodowych.

            Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Patrz album

 • Konkurs Adwentowy

            Już po raz trzynasty odbył się w naszej szkole Konkurs Adwentowy. Uczniowie własnoręcznie przygotowali ozdoby adwentowe typowe dla krajów niemieckiego obszaru językowego – wieńce i kalendarze adwentowe. Celem konkursu było nie tylko zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów, ale przede wszystkim przybliżenie im tradycji naszych zachodnich sąsiadów. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców spośród 50 prac. W kategorii KALENDARZ ADWENTOWY zwyciężyła Katarzyna Kwaśniewska, natomiast w kategorii WIENIEC ADWENTOWY pierwsze miejsce zajęła Paulina Wrzesińska. Wyróżniono również wieńce wykonane przez Paulinę Rumińską, Joannę Rusztyk, Klaudię Gurzyńską oraz Marię Fogel. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczył pan Wiesław Łupina, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy.  Wystawę prac można podziwiać w holu naszej szkoły do dnia 22 grudnia 2015r.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i pomysłów.

            Patrz album

 • Przeciw dopalaczom

            W dniu 10 grudnia 2015 roku w auli I LO odbyła się powiatowa konferencja pn. „Współczesne dopalacze - zjawisko i uwarunkowania, rozpoznawanie zachowań, podstawy pomocy przedmedycznej”. Organizatorem konferencji był Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, adresatami - młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjanych.

            Celem konferencji było przekazanie informacji na temat rozpoznawania zachowań ryzykownych młodzieży w aspekcie zagrożenia dopalaczami oraz negatywnych skutków ich zażywania.

            Po powitaniu przez prowadzących st. wiz. Danutę Lauks i st. wiz. Zbigniewa S. Jaguszewskiego głos zabrał dyrektor p. Wiesław Łupina, a następnie pedagog szkolny p. Justyna Pniewska, która wystąpiła z prezentacją „Nasza profilaktyka”. Dalsza część należała do prelegentów, którzy przedstawili negatywne aspekty popularności używek, w tym szczególnie groźnych dopalaczy w życiu młodzieży. Głos zabrali m. in. p. Waldemar Pięta - psycholog, p. Anita Kabacińska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, p. Przemysław Szwarc - ratownik medyczny oraz pp. Roman Kamiński z Komendy Policji w Brodnicy i Bernadeta Małolepsza - pedagog, terapeuta uzależnień.

            Końcowym akcentem spotkania był występ uczniów klasy II e I LO w scence według własnego scenariusza, dot. asertywności w życiu codziennym.

            Patrz album

 • Sukcesy sportowców

  W dniu 3 grudnia 2015 rok odbył się II Powiatowy Turniej piłki siatkowej zespołów mieszanych pod patronatem Starosty Brodnickiego pana Piotra Boińskiego. W zawodach udział wzięły zespoły z I LO,  III LO, ZSZ i Zespólu Szkół z Jabłonowa Pomorskiego. Nasza szkoła wystawiła dwa zespoły, które znalazły się na podium. Wyniki:

  • I miejsce – I LO
  • II miejsce- I LO
  • III miejsce- ZSZ
  • IV miejsce –III LO
  • V miejsce –Zespół Szkół w Jabłonowie Pom.

            W trakcie turnieju zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy: Weronika Stefańska (ZSZ) i Damian Lewandowski( I LO).

            Wszystkim zespołom gratulujemy.

            Patrz album

 • Mistrzowie ortografii

            Dnia 23 listopada w ZSZ odbyła się XIII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Tekst dyktanda pt. Strzeż się trzynastki pozwolił uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności w bezbłędnym posługiwaniu się językiem ojczystym. W wyniku konkursu wyłoniono zwycięzców, którymi okazały się uczennice I Liceum Ogólnokształcącego. Tytuł Mistrza Ortografii przyznano Karolinie Kulce, uczennicy klasy III a, natomiast drugie miejsce zajęła Aleksandra Żmijewska z klasy II b. Gratulujemy.

 • Świąteczna zbiórka żywności

            W dniu 20 listopada członkowie i wolontariusze Szkolnego Koła PCK przy I Liceum Ogólnokształcącym uczestniczyli w zbiórce żywności przeznaczonej na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci. W akcji wzięło udział prawie 120 uczniów, którzy w 14 sklepach zebrali ok. 2500 kilogramów artykułów spożywczych. Kolejna akcja zapowiedziana jest na 27 listopada.

 • Promocja zdrowego stylu życia

            Promowanie zdrowego trybu życia jest obecnie jednym z głównych zadań w procesie kształtowania współczesnego człowieka i wychowania młodzieży. Cel taki towarzyszy organizatorom konkursów i olimpiad przedmiotowych. W XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK czołowe miejsca zajęły uczennice I LO. Dyplomy i nagrody otrzymały Dominika Anzel z klasy II c, Weronika Wacławska z klasy I c oraz Aleksandra Zielińska z klasy I b. W ramach olimpiady wyróżnienie i nagrodę w konkursie plastycznym pt. Kochaj swoje serce zdobyła Marta Lewandowska z klasy III b.

 • Honorowi Dawcy Krwi

            Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego niejednokrotnie już wykazywali się gotowością do uczestnictwa w akcjach oddawania krwi, organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż. Postawa ta wyróżniona została 19 listopada podczas spotkania z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa, których główna część odbyła się w BDK. W trakcie uroczystości na ręce Dyrektora I LO, p. Wiesława Łupiny, przekazane zostały puchary, jako wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły, którzy w szlachetnej rywalizacji zajęli drugie miejsce w rejonie i trzecie w województwie.

           Podczas spotkania odznakę Honorowego Dawcy Krwi III Stopnia otrzymał również nauczyciel I LO, p. Marcin Kołodziejski, który dla potrzebujących oddał 6 litrów krwi. Nagrody Burmistrza Brodnicy przyznane zostały natomiast opiekunom Szkolnego Koła PCK i Klubu Honorowych Dawców Krwi przy I LO, p.p. Adamowi Lewandowskiemu i Wojciechowi Sobieszczykowi.

 • Stypendyści z I LO

            Wysokie wyniki w nauce. To podstawowe kryterium, decydujące o przyznaniu stypendium dla wyróżniających się uczniów. W roku szkolnym 2015/2016 stypendia takie otrzymały uczennice I LO – Judyta Haska z klasy III a, wyróżniona została Stypendium Prezesa Rady Ministrów, natomiast Małgorzata Ługowska z klasy II d, Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uhonorowanym uczennicom składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

 • Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

            W ramach XXIV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Brodnickim Domu Kultury odbył się Konkurs Pieśni Religijnej. W kategorii szkół średnich z powodzeniem zaprezentowali się uczniowie I LO. Wśród solistów II miejsce zajęła Magdalena Lisińska, a zespołowo I miejsce zajęło trio w składzie Julia Deja, Magdalena Gniazdowska i Elwira Kolk. W konkursie recytatorskim poezji religijnej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zdobyła Barbara Kozikowska z klasy I c.

 • Szkolna Liga Halowej Piłki Nożnej RUSZYŁA!

            W dniu 12 listopada 2015 roku o godzinie 15:15, po wtorkowym rozlosowaniu grup oraz kolejności spotkań, odbyło się uroczyste otwarcie Szkolnej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Otwarcia dokonał koordynator ligi Mateusz Kłosowski. Z tej okazji rozegrany został mecz inauguracyjny pomiędzy klasą I d a II d.

            W lidze bierze udział 9 zespołów podzielonych na dwie grupy. Do rozegrania jest 36 spotkań (2 x 15 minut) systemem „każdy z każdym”. Po pierwszym etapie zostaną utworzone dwie grupy finałowe, do pierwszej trafią zespoły zajmujące miejsca 1-2 w swoich grupach.

            Nad sprawnym przebiegiem ligi czuwają współkoordynatorzy: Daniel Bukowski oraz Jakub Zakrzewski.

 • Obchody Święta Niepodległości

            Z okazji Narodowego Święta Niepodległości okolicznościowy referat Triumf patriotów wygłosił nauczyciel historii mgr Paweł Nadrabski. Uroczystość zwieńczyła piosenka "Warszawo ma" w wykonaniu Zuzanny Zawickiej, uczennicy klasy II a.

            Patrz album

 • Drużyna harcerska w I LO

            Rozkazem Komendanta Hufca ZHP w Brodnicy Druha Macieja Betlejewskiego została powołana drużyna harcerska w I Liceum Ogólnokształcącym. Opiekunem drużyny został mgr Wojciech Sobieszczyk, zaś drużynową - Karolina Wielgat uczennica klasy III c. Akt powołania drużyny harcerskiej Komendant Hufca przekazał na ręce dyrektora szkoły pana Wiesława Łupiny. Przy tej okazji dokonano otwarcia harcówki.

            Komendant Hufca uroczyście wręczył też chusty świadczące o przynależności zaprzysiężonych harcerzy do licealnej drużyny wędrowników Kalokagatia im. Tomasza Zana.

            Patrz album

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016

Galeria zdjęć