Nawigacja

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016

  w I Liceum Ogólnokształcącym

  odbędzie się 1 września o godzinie 9:00

 • Uczennica I LO na warsztatach musicalowych

            Niedaleko Warszawy, w Miętnem koło Garwolina, znajduje się miejsce, które co roku odwiedzane jest przez kilkadziesiąt młodych osób z całego świata. Bazując głównie na materiale musicalowym warszawskiego Teatru Studio Buffo, przez kilkanaście dni nieustannie kształcą swój warsztat pod okiem instruktorów ze stołecznej sceny, kompletnie zapominając o otaczającej ich rzeczywistości. W tym czasie muszą przygotować układy taneczne, piosenki i ich interpretację oraz krótkie scenki aktorskie na potrzeby koncertu finałowego, organizowanego dla rodziców i przyjaciół w ostatnim dniu warsztatów.

            Jak mówi Janusz Józefowicz warsztaty służą edukacji młodzieży i kształtowaniu ich świadomości. Po dwóch tygodniach zajęć uczestnik powinien wiedzieć dlaczego wychodzi na scenę, co ma z niej przekazać. Widz powinien widzieć człowieka, ktory opowiada o swoich emocjach i przeżyciach, człowieka, który szuka wszelkich najlepszych środków przekazu dla zilustrowania siebie. To jest sedno teatru.

            W tym roku w warsztatach musicalowych uczestniczyła Paulina Aranowska – uczennica I LO w Brodnicy i członkini szkolnej grupy teatralnej. Była jedną z dwóch dziewcząt reprezentujących nasz powiat w Miętnem. Paulina w kilku zdaniach wspomina swój pobyt szkoleniowy.

            "Zdecydowałam się na udział w tego typu warsztatach, ponieważ od zawsze chciałam kształcić się w dziedzinach artystycznych. Na scenie czuję się jak ryba w wodzie. Aktorstwem interesowałam się już od dzieciństwa, a występując mogłam obudzić w sobie różnorakie emocje, co sprawiało mi ogromną przyjemność. Taniec i śpiew dotychczas interesowały mnie mniej, dlatego postanowiłam podszkolić się trochę i w tych dziedzinach. Kiedy otrzymałam informacje o warsztatach organizowanych przez Studio Buffo od jednego z opiekunów grupy teatralnej I LO w Brodnicy - Pana Wojciecha Zembrzyckiego, bez zastanowienia postanowiłam się na nie wybrać.

            Podczas pobytu podszkoliłam się z tańca, aktorstwa, śpiewu, akrobatyki i dykcji. Czasu wolnego było bardzo mało, zwłaszcza w drugim tygodniu pobytu. Zajęcia w większości nie należały do lekkich, czego można było się spodziewać. Po pobycie na warsztatach czuję się pewniej. Wiem już, jak skutecznie pokonywać stres, który zwykle towarzyszy przy wyjściu na scenę, a także co robić, żeby doskonalić swoje umiejętności. Przez dwa tygodnie można tylko coś poćwiczyć, nie da się tego nauczyć, ale lepiej jest robić cokolwiek dla siebie i swojego rozwoju niż siedzieć i nie robić nic. Nic samo do nas nie przyjdzie.

            Na warsztatach doceniono moje zdolności aktorskie. Miałam okazję wykazać się nimi kilka razy także podczas koncertu finałowego. Myślę, że również doceniono mój dystans do siebie. Nawet jak czasem coś nie wyszło, potrafiłam sama z siebie się śmiać. Nie załamywałam się, tylko z podniesioną głową i uśmiechem na twarzy szłam na kolejne zajęcia. W końcu pojechałam tam się czegoś nauczyć, a wiadomym jest, że nie wszystko od razu będzie się udawało.

            Ten wyjazd pozwolił mi poznać wielu wspaniałych ludzi. Instruktorzy uświadomili mi, że warto mieć i realizować marzenia. Sami kiedyś marzyli, a teraz robią to co kochają. Poznałam pełną radości, optymizmu, wiary i gotowości do działania młodzież. Zawsze chętną do pomocy i otwartą. Można było z nimi porozmawiać o wszystkim, co sprawiło, że atmosfera w Miętnem stała się dla mnie taka prawie domowa.. Duży wpływ na moje "zadomowienie" się na warsztatach, miała moja współlokatorka Daria, w której znalazłam swoją bratnią duszę. Już od początku miałyśmy ze sobą dobry kontakt, mimo tego, że wcześniej się nie znałyśmy. Myślę, że może to być piękny początek przyjaźni.

            Jeśli ktoś ma ochotę doskonalić swoje zdolności aktorskie, wokalne czy też taneczne to myślę, że warsztaty ze Studiem Buffo są dobrym pomysłem. Ja jestem zadowolona. Nabrałam jeszcze więcej pewności siebie i chęci do działania. Dostałam potężny zastrzyk satysfakcji i emocji."

 • Drogą tradycji – ku przyszłości. Różyczkowanie w I LO.

            Dnia 30 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy odbyło się tradycyjne Różyczkowanie maturzystów 2015 roku.  Główne uroczystości rozpoczęły się w hali sportowej liceum o godzinie 17. 00 odśpiewaniem hymnu państwowego oraz wprowadzeniem sztandaru szkoły. Następnie Dyrektor, pan Wiesław Łupina, powitał zgromadzonych gości, grono pedagogiczne, a szczególnie tegorocznych abiturientów i towarzyszących im w tej ważnej chwili członków rodzin i bliskich. Uroczystości zaszczycili swoją obecnością m. in. Poseł na Sejm RP p. Zbigniew Sosnowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego p. Ryszard Bober, radny Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego p. Marek Hildebrandt, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu p. Wojciech Szulc, Burmistrz Brodnicy p. Jarosław Radacz, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Roman Pawlak, Wójt Gminy Brodnica p. Edward Łukaszewski, Przewodnicząca Rady Gminy p. Violetta Sternicka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie p. Przemysław Górski, Dziekan Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk p. Andrzej Jackiewicz, radni powiatu brodnickiego, sponsorzy i przyjaciele szkoły. Zaproszeni goście ufundowali najlepszym abiturientom nagrody pieniężne i książkowe.

            Absolwent I LO (rocznik 1953) ks. prałat pułkownik Bolesław Lichnerowicz, doceniając bogate tradycje i zasługi szkoły, przekazał na ręce Dyrektora Szkoły p. Wiesława Łupiny berło dyrektorskie z prośbą o włączenie go do ceremoniału szkolnego.

            Maturzyści z najlepszymi wynikami otrzymali nagrody finansowe, książkowe oraz dyplomy, a ich rodzice listy gratulacyjne.

  Wyniki 100% z poszczególnych przedmiotów uzyskali:

  Język angielski

  1. Tomasz Rybicki III D
  2. Antoni Paszke III A
  3. Paweł Nass III C
  4. Katarzyna Rychcik III B
  5. Maciej Korytko III C
  6. Wiktor Płoski III C
  7. Karol Szypkowski III D
  8. Agata Rupińska III H
  9. Karol Barcz III E
  10. Zuzanna Duńczyk III H

   

  Matematyka

  1. Tomasz Wroński III D
  2. Wojciech Olszewski III C
  3. Jakub Ronkiewicz III E
  4. Magdalena Kamińska III C

   

  Historia

  1. Patryk Malinowski III G

   

  Język polski

  1. Marietta Sekulska III H – 97 %

   

  Najwyższe wyniki z pozostałych przedmiotów uzyskali:

  Język niemiecki

  1. Nadia Samek III F
  2. Michele Teska III H

   

  Biologia

  1. Katarzyna Rychcik III

   

  Chemia

  1. Antoni Paszke III A
  2. Klaudia Woźniakowska III A

   

  Fizyka

  1. Paweł Nass III C

   

  Geografia

  1. Klaudia Kilanowska III G

   

            Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa III C ze średnią ocen 4,44. Świadectwo z wyróżnieniem odebrało 45 uczniów, średnia ocen klas trzecich – 4,21. Najwyższą średnią uzyskała uczennica klasy III E Paulina Kubacka- 5,35. Na drugim miejscu znajduje się Agnieszka Gutkowska z klasy III E – 5,24. Trzecie miejsce zajął Paweł Nass z klasy III C – 5,18.

            Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie klas drugich przypinali maturzystom różyczki, otrzymując w zamian tabliczki czekolady.

            Kolejny rocznik młodych filomatów zamknął istotny etap edukacji w szkole średniej. Wyruszyli na spotkanie nowych wyzwań i możliwości realizacji życiowych planów i ambicji.

            Patrz album

 • Uwaga maturzyści

 • Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

            Dnia 26 czerwca 2015 roku na teranie hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. W obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców oraz społeczności uczniowskiej dokonano wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewano hymn państwowy. Delegacja uczniów złożyła również kwiaty pod tablicą upamiętniającą pomordowanych w czasie II wojny światowej nauczycieli. Następnie głos zabrał Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, pan Wiesław Łupina, który pożegnał odchodzących na emeryturą długoletnich nauczycieli liceum, państwa Annę i Jana Łukaszewskich, dokonał krótkiego podsumowania upływającego roku szkolnego i życzył zgromadzonym udanego letniego wypoczynku. W dalszej części uroczystości wicedyrektor, pani Anna Rumińska, dokonała analizy osiągnięć uczniów, prezentując klasy, które osiągnęły najwyższą średnią oraz nazwiska osób, które wyróżniły się jako uczestnicy olimpiad, konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz zawodów sportowych. Wyróżniono również i nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Całość uroczystości zakończyła krótka część artystyczna, po której nastąpiło spotkanie poszczególnych klas z wychowawcami. Dla wszystkich nadszedł czas zasłużonego odpoczynku i zbierania sił do pracy w nowym roku szkolnym.

 • U progu wakacji

            Ostatnie dni roku szkolnego upłynęły w I Liceum Ogólnokształcącym pod znakiem licznych imprez, w których młodzież zaprezentować mogła swoje umiejętności i przyjemnie spędzić czas. Wtorek, 23 czerwca, należał do nauczycieli wychowania fizycznego, którzy na terenie hali sportowej zorganizowali szereg konkurencji, w trakcie których reprezentacje poszczególnych klas, dopingowane przez zgromadzonych na widowni koleżanki i kolegów, mogły zmierzyć się w różnych grach zespołowych i indywidualnych oraz zabawach. 24 Czerwca odbyły się obchody Dnia Patrona Szkoły, przygotowane przez nauczycieli historii, Paulinę Kalinowską- Willmann i Tomasza Wardowskiego. W trakcie uroczystości zgromadzeni wysłuchali referatu, przypominającego historię szkoły, obejrzeli film, zrealizowany przez ucznia klasy III d, Tomasza Piotrowskiego z okazji jubileuszu 140-lecia liceum i uczestniczyli w turnieju wiedzy, zorganizowanym według formuły programu Jeden z dziesięciu. W ostatniej konkurencji najlepsza okazała się reprezentacja klasy II h, która zajęła I miejsce. W czwartek, 25 czerwca, pomysłodawcą i organizatorem imprezy stał się Samorząd Uczniowski I LO, który w opracowanym programie przewidział turniej artystyczny Mam talent, a następnie, jak co roku, wielkie grillowanie na boisku. Końcowe chwile w murach szkoły pozostawią więc zapewne miłe i ciepłe wspomnienia podczas wakacyjnego wypoczynku.

            Patrz album - Dzień Sportu

            Patrz album - Dzień Patrona Szkoły

            Patrz album - Dzień Samorządu Szkolnego

 • I miejsce w rankingu IT-Szkoła

            W ramach programu IT-Szkoła do którego I LO przystąpiło w październiku, 18 uczniów naszej szkoły zrealizowało w formie e-lerningowej ponad 1500 kursów w zakresie teorii oraz zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczniowie brali również czynny udział w wykładach online jak i konkursach organizowanych w ramach programu. Ilość zrealizowanych kursów jak i wyniki z testów przeprowadzonych po zrealizowaniu kursów uplasowały naszą szkołę na 9 miejscu wśród 531 szkół w ogólnopolskim rankingu IT-Szkoła, oraz na pozycji 1 wśród 10 szkół województwa kujawsko-pomorskiego.

 • W gronie liderów kafeterii edukacyjnej

            Edukacja ekonomiczna młodzieży, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i zachęcanie młodych osób do zainteresowania zagadnieniami gospodarczymi stają się najważniejszymi zadaniami współczesnej oświaty. Zagadnienia te są również podstawą realizowanego już po raz szósty z inicjatywy Szkoły Głównej Handlowej oraz Narodowego Banku Polskiego projektu pod nazwą Kafeteria edukacyjna dla licealistów – Akademia Edukacji Menedżerskiej. Projekt adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, a maksymalna liczba uczestników nie może przekroczyć 1000 osób. W trakcie tegorocznej edycji wyłoniono 30 najlepszych uczestników, wśród których znalazła się uczennica klasy I a I Liceum Ogólnokształcącego, Nina Barańska. Całoroczny udział w wykładach e- laerningowych, forach, czatach i konkursach zaowocował zakwalifikowaniem do grona najlepszych młodych ekonomistów w kraju i zaproszeniem do udziału w końcowym seminarium, zorganizowanym na terenie SGH w Warszawie. Gratulując, życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań i umiejętności.

 • Wyróżnienie dla Klaudii Woźniakowskiej!

            Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "Alchemik".  Wśród laureatów krajowych znalazła się Klaudia Woźniakowska z klasy III b. Uczennica otrzymała wyróżnienie II stopnia. Gratulujemy uzyskanego wyniku!

 • Kolejna akcja krwiodawstwa

            Na apel Szkolnego Klubu  Honorowych Dawców Krwi w dniu 18 czerwca 2015 roku do akcji oddawania krwi zgłosiło się 49 uczniów. Pobrano 17,55l krwi od 39 osób.

            Patrz album

 • Militarni filomaci na obozie

            W dniach od 15 do 18 czerwca 201 roku uczniowie klas mundurowych naszego liceum wzięli udział w obozie poligonowym, który odbył się w ośrodku w miejscowości Ciche. Celem przeprowadzenia obozu było sprawdzenie w praktyce wiedzy nabytej podczas nauki, kształtowanie umiejętności pracy w zespole oraz integracja uczniów klas mundurowych. W czasie zajęć przeprowadzono strzelanie z broni pneumatycznej na celność i skupienie oraz do celów ukazujących się, rzut granatem ćwiczebnym na odległość, strzelanie ASG, trójbój obronny oraz marsz kondycyjny na 12 kilometrów wokół jeziora Ciche. Był również czas na sport i kiełbaski przy ognisku. Wszyscy wrócili zadowoleni, utwierdzeni w słuszności wyboru klasy. Obóz to już miła tradycja, którą trzeba zapamiętać.

            Patrz album - grupa I

            Patrz album - grupa II

 • Sportowcy z I LO na podium

            Kolejny już raz młodzi sportowcy, uczniowie I LO w Brodnicy mieli okazję zademonstrować swoją doskonałą formę i umiejętności. W trakcie VI Wojewódzkiego Mityngu Lekkoatletycznego, który odbył się w Jabłonowie Pomorskim w grupie dziewcząt Magdalena Marciniak z klasy I f zajęła I miejsce w skoku w dal z wynikiem 4, 27 m., Magdalena Suwała z klasy II f zajęła III miejsce w biegu na 800 metrów i taką samą lokatę uzyskała Joanna Maciejewska z klasy I d w skoku wzwyż.

            Świetne wyniki osiągnęli również chłopcy, spośród których Szymon Sempołowicz z klasy III i zdobył I miejsce w biegu na 100 metrów, a trzecie miejsca wywalczyli Maciej Wiśniewski z klasy II d w biegu na 100 metrów oraz Damian Lewandowski z klasy I c w skoku wzwyż. Autorami sukcesu stali się również zawodnicy startujący w sztafecie, Mateusz Brzózka, Marcin Ceglecki, Szymon Sempołowicz i Maciej Wiśniewski, którzy zajęli I miejsce.

 • Brodnica w obiektywie

            Z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Michałowskiej oraz Brodnickiego Domu Kultury odbył się konkurs fotograficzny pod nazwą "Brodnica – mój dom, moja ulica, moje miasto", w którym pasjonaci fotografii artystycznej mogli zaprezentować swoje osiągnięcia i umiejętności. Konkurs miał charakter otwarty i mogli w nim wystąpić zarówno młodzi fotograficy, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat, jak i osoby, które przekroczyły ten wiek. Wśród nadesłanych prac uwagę jury zwróciły fotografie uczennicy I LO, Pauliny Aranowskiej z klasy II e, której w kategorii powyżej osiemnastego roku życia przyznano pierwsze miejsce. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

            Patrz album

 • VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

            W dniu 12 czerwca 2015 odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W naszych murach gościli reprezentanci III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rolniczych i Zespołu Szkół Zawodowych.  Główną ideą, która przyświeca naszemu konkursowi jest przybliżenie kultury i tradycji krajów obszaru anglojęzycznego. Uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami przeprowadzonymi z wykorzystaniem narzędzi IT.

            Zdobywcą I miejsca jest Alina Wacławska z klasy II b (I LO). II miejsce zajęła Zuzanna Kruzińska – kl. II e(I LO), III miejsce – Karolina Konera – klasa II b (I LO).  Tuż przy podium byli Mikołaj Piotrowski z ZSZ, Kinga Osińska z ZSR i Weronika Wiśniewska z I LO. Zwycięzcy i finaliści otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy oraz wydawnictwa Nowa Era i Pearson.

            Nagrody w imieniu Starosty Brodnickiego pana Piotra Boińskiego wręczył dyrektor szkoły pan Wiesław Łupina.

            Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok w nowej formule.

            Patrz album

 • Sprzątaj po swoim psie

  W konkursie organizowanym przez Urząd Miejski w Brodnicy pt. „Sprzątaj po swoim psie” za film na ten temat wyróżnienie zdobyła Dominika Kalwa z klasy II o profilu medycznym. Nagrodę odbierze podczas „Dni Brodnicy” 20 czerwca 2015 roku.

 • Lektor 2015

            Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy od kilku już lat jest organizatorem konkursu czytelniczego Lektor, którego podstawowym założeniem jest popularyzacja wybitnych dzieł literackich oraz krzewienie dbałości o piękno i kulturę języka ojczystego. W tegorocznym konkursie, adresowanym do młodzieży szkół średnich, zwyciężczynią została uczennica klasy II a I liceum Ogólnokształcącego, Judyta Haska, a wyróżnienie otrzymał uczeń klasy II d, Stanisław Grams.

 • „Filomaci” głosują po raz drugi

            W dniu 22 maja w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego i obywatelskiego „Młodzi Głosują”, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w naszej szkole zostały przeprowadzone prawybory prezydenckie zachęcające do wyrabiania nawyków korzystania z czynnego prawa wyborczego. Była to już druga tura, w pierwszej zorganizowanej 30 kwietnia, w naszej szkole zwyciężył Paweł Kukiz.

            Głosowanie młodych odbyło się w przygotowanej wcześniej sali wyborczej, w której pracowała powołana komisja w składzie: Marta Ochlak, Marcin Betlejewski, Michał Rudnik, Paulina Leśniewska i Klaudia Błażejewska.

            Młodzi wyborcy chętnie oddawali głosy do biało-czerwonej urny, mogli głosować w godzinach od 9-12. Frekwencja wyborcza wynosiła 68%. Udział uczniów w takich projektach umożliwia wyrabianie nawyków obywatelskich. Poprzez uczestnictwo w głosowaniu uczniowie mają możliwość wyrażania własnego zdania i poglądów politycznych oraz poszerzania wiedzy na temat czynnego prawa wyborczego. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz właściwej postawie uczniów symulacja wyborów prezydenckich przebiegła sprawnie w poważnej i miłej atmosferze. Następne prawybory już jesienią, na pewno nasza szkoła znów przystąpi do projektu realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, które od 20 lat prowadzi prawybory wśród uczniów.

            Patrz album

 • Drzwi Otwarte w I LO

            Dnia 20 maja 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy odbyły się "Drzwi Otwarte" dla gimnazjalistów. Od wielu lat, w tym szczególnym dniu szkoła gości uczniów, którzy szukają swojej dalszej drogi edukacyjnej.

            Dla gości przygotowano wiele atrakcji, które miały na celu przybliżyć tożsamość i tradycje naszej szkoły. W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali wystąpienia dyrektora szkoły – pana Wiesława Łupiny, a następnie zapoznali się z ofertą edukacyjną liceum. Przedstawiono propozycję klas i rozszerzeń programowych, a także omowiono możliwości rozwijania pasji i charakter działalności kół zainteresowań. Spotkanie w auli szkoły wzbogacono projekcją filmu promocyjnego, ukazującego najważniejsze wydarzenia roku szkolnego i istotne imprezy kulturalne, a także występami młodych Filomatów. Swoje talenty zaprezentowało Trio Piszczki, które po raz kolejny zaskoczyło współbrzmieniami i interpretacją piosenki. Przed publicznością wystąpił także Michał Muzalewski – jeden z najlepszych tancerzy poppingu w Polsce i zespół teatralny, prezentujący krótki skecz kabaretowy.

            Kolejnym etapem pobytu w I LO były zajęcia pokazowe z biologii, fizyki i chemii. Zorganizowano także pokaz sprzętu wojskowego oraz udostępniono do zwiedzania izbę tradycji szkoły, astrobazę, strzelnicę i halę sportową.

            Ostatnim miłym akcentem pobytu gimnazjalistów w naszej szkole był wspólny piknik przy grillu, podczas którego goszcząca młodzież miała możliwość nawiązania rozmowy z młodzieżą licealną i nauczycielami.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom za przybycie i wspólnie spędzony czas. W tym roku I LO w Brodnicy odwiedziło ponad 600 gimnazjalistów ze wszystkich szkół powiatu brodnickiego oraz uczniowie z Lidzbarka, Rypina i Skrwilna.

            Patrz album

 • Zbiórka PCK

            W dniu 19 maja bieżącego roku wolontariusze z I LO w Brodnicy uczestniczyli w kolejnej zbiórce pieniędzy, organizowanej przez PCK na potrzeby mieszkańców miasta, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W trakcie kwesty zebrano do puszek około 2 200 złotych.

 • Zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Maturalnego SOOWA

            W dniach 27 kwietnia – 3 maja bieżącego roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Maturalny SOOWA, którego zwycięzcą został absolwent I LO, uczeń klasy III d, Tomasz Wroński.

            SOOWA to nowa i oryginalna gra, pomagająca w przygotowaniu do egzaminu maturalnego. Uczestnicy konkursu odpowiadają za pośrednictwem Internetu na pytania z języka polskiego i matematyki. Mogą również sami zadawać pytania innym uczestnikom konkursu, co pozwala na sprawdzenie stanu swojej wiedzy i poszerzenie jej zakresu przed pierwszym poważnym egzaminem w życiu.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016

Galeria zdjęć