Nawigacja

 • Wigilia w I LO

            Przedświąteczny czas jest zawsze szczególny i wyjątkowy, wywołuje uśmiech i jednoczy ludzi, toteż w naszej szkole, pozostając wierni wszelkim tradycjom, odbyły się dziś spotkania opłatkowe we wszystkich klasach. Młodzież wraz z wychowawcami zasiadła przy wigilijnych stołach dzieląc się opłatkiem i spożywając świąteczne potrawy.

            Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia Koło Teatralne wraz z opiekunami p. Iloną Zwierzchlewską i p. Wojciechem Zembrzyckim przygotowało „Koncert świąteczny”, podczas którego zabrzmiały ze sceny nie tylko tradycyjne kolędy, ale również piosenki z musicalu „Metro”, świąteczne melodie grane przez uczniów na gitarach i wprowadzające w klimat Bożego Narodzenia wykonania takich utworów, jak „Na całej połaci śnieg”, „Cicho pastuszkowie” oraz „Magia tych Świąt”.

            Dyrektor szkoły, pan Wiesław Łupina złożył całej szkolnej społeczności życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

            Patrz album

 • Dar krwi

            W dniu 18 grudnia 2014 roku krwiodawcy działający w ramach  koła PCK przy I Liceum Ogólnokształcącym wzięli udział w drugiej w tym roku szkolnym akcji oddawania krwi. Na apel odpowiedziało 45 uczniów naszej szkoły, od których pobrano 19,51 litra krwi.

            Oddawanie krwi to najpiękniejszy sposób świadczenia na rzecz innych ludzi. Warto zauważyć, że młodzież przyjmująca udział w akcjach nie zaprzestaje tej działalności wraz z ukończeniem nauki i wielu honorowych dawców to absolwenci naszej szkoły.

            Patrz album

 • Awans w rankingu IT-Szkoła

  I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy, po ponad dwumiesięcznej rywalizacji w ramach programu IT-Szkoła, awansowało o 15 pozycji w rankingu ogólnopolskim. Nasza szkoła zajęła tym samym I miejsce w rankingu szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Gratulujemy uczniom za ich osiągnięcie, oraz zachęcamy do dalszego aktywnego uczestnictwa w programie.

 • Filomaci dla Oliwiera

            I Liceum Ogólnokształcące po raz drugi z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowało akcję „O uśmiech Oliwiera”. Uczniowie w klasach, z okazji wigilii, nie zrobili sobie upominków świątecznych, lecz przeznaczone na ten cel fundusze przekazali na konto Oliwiera Frydryszaka, życząc jednocześnie powrotu do zdrowia.

 • Maraton Pisania Listów w I LO

            W tym roku społeczność I LO po raz pierwszy włączyła się w akcję Maratonu Pisania Listów organizowaną przez międzynarodową organizację Amnesty International. Podczas Maratonu odręcznie pisaliśmy apele do władz lub listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Uczniowie mogli wybrać spośród 11 bohaterów osobę, w obronie której chcieli napisać list. Najwięcej osób poruszyła historia Raifa Badawiego z Arabii Saudyjskiej, który został skazany na 10 lat więzienia za założenie strony internetowej służącej prowadzeniu społecznej i politycznej debaty.

            Akcja była okazją do uświadomienia sobie, iż prawa człowieka są łamane w wielu miejscach na świecie oraz do zaangażowania się w ich obronę. Pisząc listy wierzymy, że uda nam się poprawić los danego bohatera, gdyż „razem mamy siłę!”.

            Patrz album

 • Uczeń I LO laureatem konkursu "Magia Świąt"

            Mateusz Kwaśniewski, uczeń klasy I c naszego liceum został laureatem ogólnopolskiego konkursu graficznego "Magia Świąt", organizowanego w ramach projektu IT-Szkoła przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nadesłanych zostało ponad 1890 prac. Jury dokonało oceny prac biorąc pod uwagę walory estetyczne, zbieżność ocenianych projektów z tematyką i celem konkursu, a także zastosowaną przez autorów technikę ich wykonania. Laureaci konkursu otrzymają nagrody w postaci smartfonów.

  Gratulujemy!

 • Wspieramy schronisko

            W naszej szkole prowadzonych jest szereg akcji charytatywnych, których głównym celem jest pomoc ludziom potrzebującym. Członkowie szkolnego koła LOP postanowili wesprzeć również czworonogi. W szkole przeprowadzona została kwesta pieniężna oraz zbiórka żywności dla podopiecznych brodnickiego schroniska.

            Dnia 13 grudnia 2014 roku członkowie szkolnego koła LOP przy I LO w Brodnicy odwiedzili Towarzystwo Praw Zwierząt w Brodnicy przy ulicy Ustronie. Przekazane zostały zebrane pieniądze oraz karma dla czworonogów. Ponadto członkowie koła zapoznali się z działalnością towarzystwa oraz mogli bliżej poznać podopiecznych schroniska. Wszystkim się podobało, mamy nadzieję, że zwierzakom również. Akcja będzie dalej kontynuowana.

 • VIII Powiatowy Konkurs Językowo – Informatyczny

            Dnia 12 grudnia 2014 roku odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym VIII Powiatowy Konkurs Językowo – Informatyczny ”Powiat Brodnicki – Moja Mała Ojczyzna”. Zadaniem zespołów było przygotowanie wystąpienia na temat „Najpiękniejszy zakątek mojej okolicy”. Do Konkursu zgłosili się uczniowie szkół średnich: I LO, ZSZ, ZSR w Brodnicy oraz ZS w Jabłonowie Pomorskim w zespołach 2 osobowych (j. angielski – 15 zespołów, j. niemiecki – 4 zespoły) – łącznie 19 zespołów (38 uczniów).

  Wyniki konkursu:

  I miejsce (2 zespoły)

  • zespół z ZS w Jabłonowie Pmorskim - Kamila Skawińska, Wiktor Savchuk / j. angielskim/
  • zespół z I LO - Kamil Kuśpiel, Sebastian Lewalski /j. niemiecki/

   
  II miejsce (2 zespoły)

  • zespół z ZS w Jabłonowie Pmorskim - Natalia Typa, Dominik Fiałkowski /j. niemiecki/
  • zespół z ZSR - Kinga Osińska, Krzysztof Gliniecki /j. angielski/

   
  III miejsce (2 zespoły)

  • zespół z ZSZ - Marcin Malinowski, Mateusz Czyszewski /j. angielski/
  • zespół z I LO - Natalia Gorczyńska /j. angielski/

   
            Nagrody i dyplomy ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy.
            Patrz album

 • Zapobiegajmy Pożarom

            W dniu 12 grudnia 2014 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy podsumowano eliminacje powiatowe konkursu plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Sukces w tym konkursie odniosła uczennica naszego liceum Adrianna Kopczyńska z klasy I a, która zajęła III miejsce, a jej praca została zakwalifikowana do konkursu wojewódzkiego. Gratulujemy.

 • Najważniejsze nagrody dla uczniów I LO w konkursie na temat energii odnawialnej

            Uczestnicy konkursu "Energia odnawialna w obiektywie" zaproszeni zostali do budynku Starostwa Powiatowego w Brodnicy po odbiór cennych nagród. I Liceum Ogólnokształcące reprezentowały Dominika Kalwa z klasy II a, która zajęła pierwsze miejsce oraz Beata Kijewska z klasy I b, zdobywczyni trzeciego miejsca.

            Patrz album

 • Konkurs Adwentowy

            Konkurs Adwentowy w I Liceum Ogólnokształcącym jest już tradycją, został bowiem zorganizowany już po raz dwunasty. Celem Konkursu jest przybliżenie uczniom liceum adwentowych zwyczajów krajów niemieckiego obszaru językowego. Kalendarze i wieńce adwentowe są nieodłącznym adwentowym elementem naszych zachodnich sąsiadów. Początki kalendarzy i wieńców adwentowych sięgają początku XIX wieku. W ramach konkursu uczniowie własnoręcznie wykonali wieńce i kalendarze adwentowe, wykazując się nie tylko wielką pomysłowością, ale również zdolnościami manualnymi. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. W kategorii WIENIEC ADENTOWY I miejsce zajęła Dominika Jagielska z klasy 1e, natomiast prace Anny Krajnik z klasy 3b i Adriana Stępnia z klasy 1a zostały wyróżnione. W kategorii KALENDARZ ADWENTOWY I  miejsce zajęła Wiktoria Pachnik z klasy 1b, a wyróżnienia otrzymali: Dominika Gąsiorowska z klasy 3f, oraz Jakub Nowakowski z klasy 1c. Wszystkie prace można podziwiać w holu I Liceum Ogólnokształcącego

            Patrz album

 • Przedstawiciele UMK w I LO

            Dnia 2 grudnia br. odbyło się w auli szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy spotkanie młodzieży, uczniów klas maturalnych z przedstawicielami Biura Promocji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zaprezentowali oni ofertę edukacyjną uczelni oraz przedstawili zasady naboru i działania Internetowej Rejestracji Kandydatów. Uczniowie mieli także okazję wysłuchać, na podstawie filmu, opinii cudzoziemców studiujących na UMK oraz zapoznać z możliwościami rozwoju studentów i bazą dydaktyczną uczelni.

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

            Dnia 28 listopada 2014 roku w Centrum Kultury we Włocławku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Najlepsi uczniowie, szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa, zostali zaproszeni przez Kujawsko–Pomorskiego Kuratora Oświaty. Dyplom, z rąk pani Kurator, otrzymała również stypendystka z naszej szkoły – Karolina Kulka. Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter, towarzyszyły mu występy zespołu baletowego i chóru I LO we Włocławku. Gratulacje najlepszym uczniom złożył Wojewoda Kujawsko – Pomorski oraz przedstawiciele władz samorządowych. Na zakończenie uczniowie stanęli do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 • Świąteczny konkurs graficzny projektu IT Szkoła

            IT Szkoła oraz Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zapraszają wszystkich uczniów zarejestrowanych w projekcie IT Szkoła do udziału w konkursie graficznym zatytułowanym "Magia Świąt"

            Zachęcamy do wykorzystania wyobraźni oraz wiedzy zdobytej podczas e-learningowych kursów z grafiki komputerowej i stworzenia prac związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

            Zaprezentujcie za pomocą fotomontażu komputerowego, na czym polega Waszym zdaniem Magia Świąt! Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu IT Szkoła.

 • Konkurs Piosenki Religijnej

            Dnia 27 listopada w Brodnickim Domu Kultury odbył się Konkurs Piosenki Religijnej w ramach XXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął zespół Trio w składzie: Julia Deja, Elwira Kolk i Magdalena Gniazdowska. Dziewczęta zaprezentują się w niedzielę, 30 listopada na Gali zakończenia XXIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Brodnickim Domu Kultury i odbiorą nagrodę

 • Wyróżnienie dla krwiodawców

            Na uroczystym spotkaniu z okazji 95-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Dni Honorowego Krwiodawstwa specjalne wyróżnienie otrzymali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy.

            Dyrektor I LO, Wiesław Łupina, w imieniu społeczności uczniowskiej odebrał puchar za zajęcie II miejsca na etapie wojewódzkim i powiatowym w konkursie pod nazwą „Młoda krew ratuje życie”.

            Nagrodę burmistrza otrzymał Tomasz Piotrowski z III d za film o PCK. Za konkurs krzyżówkowy nagrodzone zostały Sandra Deuter, Agnieszka Hein i Nikola Mikołajczyk z II a. Wyróżniono też zwyciężczynie eliminacji rejonowych Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, Agnieszkę Mierzejewską z II b, Karolinę Kulkę z II a i Natalię Filarską, też z II a. Opiekun Szkolnego Koła PCK i Klubu HDK, Wojciech Sobieszczyk otrzymał Odznakę Honorową PCK II stopnia.

            Patrz album

 • Lekcja miłości do ojczyzny

            Istotnym akcentem obchodów Święta Niepodległości w I Liceum Ogólnokształcącym stała się uroczysta akademia przygotowana przez nauczycieli Annę Cwiklińską, Paulinę Kalinowską-Willman i Tomasza Wardowskiego.

            W trakcie uroczystości zebrani wysłuchać mogli znanych piosenek i pieśni patriotycznych, takich jak "Biały krzyż" czy "Rota" i "Pierwsza kadrowa". Zaprezentowano także utwory poetyckie, przypominające martyrologię i poświęcenie narodu polskiego na drodze do niepodległości.

            Uroczystość odbyła się z towarzyszeniem elementów ceremoniału wojskowego, co zapewniło jej szczególną i wzruszającą oprawę.

            Patrz album

 • Festiwal Pieśni Patriotycznej

            W dniu 6 listopada 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy odbył się II Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej.W uroczystości uczestniczyli wykonawcy z gimnazjów z Brodnicy, Szczuki i Gołkowa, a także ZSZ, ZSR i I LO z Brodnicy.

            Nad organizacją festiwalu czuwały nauczycielki I LO: Anna Ćwiklińska i Anna Kwaśniewska.

            Wśród zaproszonych gości powitano Starostę Brodnickiego, Piotra Boińskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu, Romana Pytlasińskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Stanisława Czajkowskiego, Danutę Grzyb, Dyrektora Biura Posła, Zbigniewa Sosnowskiego, a także Franciszka Zglińskiego i Mariusza Wojdyło, radnych Rady Powiatu.

            Zebranych powitał Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, Wiesław Łupina, a uroczystość otworzył Starosta, Piotr Boiński.

            Jury konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce przyznało Bartłomiejowi Kozikowskiemu z gimnazjum w Szczuce, a w grupie szkół średnich Zuzannie Zawickiej z I LO w Brodnicy. Pierwsze miejsce w kategorii zespołów zdobył zespół wokalny „Cantabile”, również z I LO.

            Utwory zaprezentowane w trakcie konkursu stały się okazją do sentymentalnej wędrówki w głąb najnowszej historii Polski, a zebranym dostarczyły okazji do refleksji przed zbliżającym się Świętem Niepodległości.

            Patrz album

 • Spotkanie autorskie

            Dnia 3 listopada gościliśmy w naszej szkole Pana Andrzeja Dąbrowskiego – internistę, patologa, patomorfologa, lekarza sądowego, który obecnie pracuje w Centrum Medycznym „Novamed” oraz w szpitalu brodnickim i rypińskim. 15 lat spędził w Danii i Norwegii, pracując jako lekarz w tamtejszych szpitalach. Pan doktor zaprezentował młodzieży swoją książkę „Na medycznym szlaku – impresje reporterskie”, która jest pierwszą jego pozycją wydaną w Polsce, ale nie jedyną. W Danii wydał książkę pt. „Piramida życia”.

            W spotkaniu uczestniczyli: Stanisław Czajkowski – naczelnik Wydz. Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy, dyrektor szkoły Wiesław Łupina oraz młodzież szkolna.

            Z uczniami klas medycznych autor podzielił się zarówno swoimi doświadczeniami zawodowymi jak i spostrzeżeniami na temat kultury, obyczajów oraz atrakcji turystycznych krajów skandynawskich.

            Patrz album

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016

Galeria zdjęć