Nawigacja

 •               

 • MOC MUZYKI ...

            Szkolne Koło Teatralne w I LO w Brodnicy serdecznie zaprasza na trzeci koncert z cyklu "MOC MUZYKI ...". Koncert inauguruje sezon artystyczny w szkole i jest doskonałą formą spotkania dla naszej publiczności po dłuższej przerwie wakacyjnej. Zapraszamy Państwa do wysłuchania polskich i światowych hitów lat 70. i 80., w wykonaniu nauczycieli, absolwentów i uczniów szkoły. Tym razem nie zabraknie również gości specjalnych. Na zaproszenie I LO w Brodnicy odpowiedzieli znani aktorzy i wokaliści - ARTUR CHAMSKI i JERZY GRZECHNIK, którzy krótkimi recitalami uświetnią tegoroczny koncert.


            Serdecznie zapraszamy!

 • Chrońmy środowisko

            W sobotę, 13 września 2014 roku odbył się festyn ekologiczny „Środowisko ponad wszystko – III letnie spotkania z ekologią”, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

            Młodzież z I LO, wraz z opiekunami, Małgorzatą Pawłowską, Wojciechem Sobieszczykiem i Mateuszem Kłosowskim promowała zdrowy styl życia poprzez uczestnictwo w rajdzie rowerowym. Wszyscy cykliści otrzymali okazjonalne koszulki i elementy odblaskowe. Celem turystycznej wędrówki było miejsce wykopalisk archeologicznych w Mszanie – ślady osadnictwa z okresu mezolitu i neolitu sprzed 9 tysięcy lat. Cała trasa liczyła ok. 25 km.

            Po powrocie uczniowie obejrzeli ciekawe ekspozycje ekologiczne oraz uczestniczyli w zbiórce zużytych baterii, za co każdy otrzymał ekogadżet.

            Istotnym akcentem festynu był konkurs na prezentację multimedialną, pt. „Chrońmy przyrodę Powiatu Brodnickiego". Pierwsze i drugie miejsca zajęły uczennice naszej szkoły, Dominika Kalwa z klasy II A oraz Monika Tułodziecka z klasy III F.

            Patrz album

 • Sukces strzelców z I LO

            W dniu 13 września 2014 roku na strzelnicy wojskowej odbyły się kolejne zawody strzeleckie zorganizowane przez  Zarząd Powiatowy LOK w Brodnicy.

            W pojedynku strzeleckim, w którym uczestniczyło dziewięć zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Brodnickiego reprezentacja naszego liceum w składzie Angelika Manerowska, Paweł Nass i Michał Żuchowski zajęła drugie miejsce.

            Patrz album

 • Z pomocą potrzebującym

            Tradycyjnie już młodzież z I liceum, członkowie szkolnego koła Polskiego Czerwonego Krzyża wzięła udział w akcji zbiórki pieniędzy. W puszkach wolontariuszy znalazło się 1210 złotych, które przeznaczone zostaną na pomoc dla potrzebujących.

 • Z wizytą w Świerku

            W dniu 10 września bieżącego roku klasy o profilu matematyczno-fizyczym przebywały na wycieczce edukacyjnej w Świerku koło Warszawy. Uczniowie mieli okazję poznać jedyny w Polsce reaktor atomowy „Maria”, który otrzymał to imię na cześć wybitnej uczonej, Marii Skłodowskiej-Curie. Obiekt wzbudził ogromne zainteresowanie uczestników wycieczki, którzy najpierw wysłuchali krótkich wykładów, pracowników naukowych placówki, a następnie udali się do wnętrza pomieszczenia, kryjącego reaktor. Niezwykła atmosfera tego miejsca pozwoliła zrozumieć i docenić ogromną siłę drzemiącą w energii nuklearnej prelekcje wykładowców uświadomiły, jak wielkie korzyści może ona ofiarować człowiekowi.

            Pobyt w ośrodku badań jądrowych był bardzo pożyteczny i pozostawił niezapomniane wrażenia. Uczestnicy wycieczki informują jednocześnie, że wszelkie obawy związane z niebezpieczeństwem napromieniowania okazały się całkowicie bezzasadne, co potwierdza specjalistyczna aparatura, której badaniu poddani zostali wszyscy biorący udział w wyprawie.

            Patrz album

 • Konkurs na wizuazlizację (do 21.09.2014)

            W nowym Konkursie Lumiona dzieci i młodzież mogą z łatwością wygrać 90.000 zł w gotówce.

            Wraz z globalizacją takiego zjawiska jak Minecraft stało się jasne, że nowe pokolenie uwielbia budować i projektować. To fantastyczna wiadomość dla świata architektury. Kto mógł jeszcze nie tak dawno przypuszczać, że w 2014 roku dzieci będą projektować swoje własne światy?

            Z odpowiednim oprogramowaniem każdy może urzeczywistnić swoje marzenia. Lumion umożliwia tworzenie wspaniałych, profesjonalnych wizualizacji każdemu. Ten konkurs pozwala przyszłym architektom zaprezentować swój talent całemu światu. Na co czekasz? Weź udział i zgarnij 30.000 USD.

            Wyzwanie dla Ciebie

            Wykorzystaj Lumiona aby stworzyć możliwie najlepszy film architektoniczny. Konkursowa wersja Lumiona zawiera wszystko czego potrzebujesz. Możesz też importować własne modele. Film powinien trwać od 30 sekund do 5 minut. Wyślij swoje zgłoszenie z filmem przed 21 września 2014r.

            Więcej informacji na stronie lumion.pl

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

            Dnia 1 września 2014 roku o godzinie 9 w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy zainaugurowano rok szkolny 2014/2015. Dyrektor Szkoły p. Wiesław Łupina powitał przybyłych nauczycieli oraz uczniów i życzył wytrwałości w trudach zdobywania wiedzy jak i rozwijania pasji i zainteresowań. W swoim przemówieniu p. dyrektor przypomniał także o tragicznym wrześniu 1939 roku. Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych nauczycieli powiatu brodnickiego.

            Patrz album

 • Różyczkowanie w I LO

            Dnia 27 czerwca w I LO odbyła się uroczystość wręczania świadectw maturalnych. W naszej szkole ważną tradycją jest przypinanie różyczek maturzystom przez uczniów klas drugich.

            Dzień ten uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Byli wśród nich Zbigniew Sosnowski – Poseł na Sejm RP, Piotr Boiński – Starosta Brodnicki, Roman Pytlasiński – Przewodniczący Rady Powiatu, Jarosław Radacz – Burmistrz Miasta Brodnicy, Marek Hildebrandt – Przewodniczący Rady Miasta, dyrektorzy innych szkół, wójtowie gmin, radni powiatowi, przedstawiciele brodnickich firm oraz rodzice.

            Zebranych przywitał Dyrektor I LO Wiesław Łupina i poinformował absolwentów o decyzji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.

            W roku szkolnym 2013/2014 wszyscy uczniowie ukończyli szkołę i wszyscy przystąpili do egzaminów maturalnych. Egzamin maturalny zdało 250 uczniów, co stanowi 93,3 %.

  Najwyższe 100% wyniki otrzymali:

  Język niemiecki:

  • Neumann Maximilian
  • Resch Raphael

   

  Matematyka:

  • Łukaszewski Piotr
  • Głodowska Paulina
  • Tęgowski Maciej

   

  Fizyka:

  • Łukaszewski Piotr

   

  Język polski

  • Mroczkowska Paula

   

  Język francuski

  • Pawlak François

   

  Język angielski

  • Pawlak François
  • Darmofalska Joanna
  • Górka Paweł
  • Krygier Marek
  • Belkiewicz Justyna
  • Grążawski Kacper
  • Wiśniewska Agata
  • Czarnecka Anna
  • Łukaszewski Piotr
  • Jankowski Adam
  • Szymańska Adriana
  • Zielińska Adrianna
  • Kowalski Szymon
  • Pomianowski Paweł
  • Schmejchel Dominik

   

            Maturzyści z najlepszymi wynikami otrzymali nagrody finansowe, książkowe oraz dyplomy a ich rodzice listy gratulacyjne. Wyróżniono także najlepszych absolwentów szkoły, którzy osiągnęli średnią ocen 4,75 i więcej.

            Spośród wszystkich uczniów klas trzecich aż 70 osób odebrało świadectwo z wyróżnieniem, co stanowi 26%. Średnia ocen klas trzecich wyniosła 4,35. Najwyższą średnią ocen 5,67 uzyskała Paula Mroczkowska – Stypendystka Prezesa Rady Ministrów, Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Na drugim miejscu znalazła się Zuzanna Kamińska ze średnią ocen 5,53, a na trzecim Adriana Szymańska ze średnią 5,47.

            Patrz album

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

            Dnia 27 czerwca bieżącego roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Dyrektor Szkoły pan Wiesław Łupina podziękował za całoroczną pracę nauczycielom i uczniom. Wszystkim zebranym życzył udanych i słonecznych wakacji. Ważnym punktem spotkania było wyróżnienie najlepszych uczniów, którzy uzyskali średnią powyżej 4,75 oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. Klasa I a, z najwyższą średnią w szkole, zdobyła puchar przechodni. Dyrektor Szkoły wyróżnił także pucharem klasę I b za najwyższą frekwencję. Indywidualnie doceniono również uczniów ze 100% obecnością. Oficjalną część uroczystości zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów klas II e i II g.

            Patrz album

 • Spotkanie z żołnierzem GROM

            Dnia 25 czerwca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z żołnierzem elitarnej jednostki GROM. Gość przybliżył uczestnikom spotkania tajniki rekrutacji i służby w tej formacji. Jako weteran wielu misji pokojowych i stabilizacyjnych podzielił się wspomnieniami, dokumentując je materiałami filmowymi. Zwrócił uwagę na fakt, że żołnierzom GROM przyświecają odwieczne wartości Polaka patrioty: Bóg, Honor, Ojczyzna. Zaprezentował uczniom ciężką, pełną wyrzeczeń drogę, jaką trzeba odbyć, by stać się członkiem wojskowej elity. Podkreślił, że pokonywał ją, bo spełniał swoje marzenia. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu upamiętniającego 15 rocznicę wstąpienia Polski do NATO, realizowanego przez uczniów klasy II e: Paulinę Kubacką i Damiana Rucińskiego pod opieką nauczyciela historii, Mirosława Wołojewicza.

 • Obóz Poligonowy klasy mundurowej

            W dniach od 23 do 25 czerwca 2014 roku, na terenie Garnizonowego Ośrodka Szkolenia przy Jednostce Wojskowej 3537 w Brodnicy, odbył się obóz poligonowy klasy II i naszej szkoły. Celem obozu było sprawdzenie w praktyce wiedzy i umiejętności nabytej podczas nauki, zapoznanie z wybranymi elementami służby wojskowej oraz integracja klasy.

            Podczas szkolenia realizowano między innymi zajęcia z topografii, elementów obrony przed bronią masowego rażenia, łączności, szkolenia strzeleckiego. Był także marsz kondycyjny na dystansie 17 kilometrów.

            Obóz zrealizowano dzięki wydatnej pomocy Dowódcy 4 Brodnickiego Pułku Chemicznego. Jednostka zabezpieczyła zakwaterowanie na terenie Ośrodka Szkolenia oraz wydzieliła instruktorów do prowadzenia zajęć specjalistycznych z naszymi uczniami.

            Patrz album

 • Dzień Humanisty

            Dnia 25 czerwca bieżącego roku w I LO obchodzono Dzień Humanisty. Przybliżono uczniom sylwetkę poety i dramatopisarza – Tadeusza Różewicza. Młodzież przygotowała krótki film, recytowała fragmenty utworów oraz wzięła udział w konkursie dotyczącym wiedzy o poecie. Miłym akcentem było przedstawienie Szkolnego Koła Teatralnego pt: „Mąż umarł, ale już mu lepiej”. Sztuka bardzo się podobała, budziła żywe reakcje publiczności. Imprezę zakończył przegląd piosenki angielskiej, podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty.

            Patrz album

 • Dzień Sportu

            Dnia 24 czerwca bieżącego roku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali rozgrywki sportowe, które wpisały się już w tradycję naszej szkoły. Uczniowie I LO zmagali się w następujących konkurencjach:

  • rzut piłką lekarską
  • wyścig małym rowerkiem
  • podciąganie na drążku
  • strzał do płotka
  • skok w dal z miejsca
  • żonglerka piłką
  • konkurs taneczny
  • wyścig rzędów
  • rzuty do kosza
  • zaangażowanie kibiców

   

            Zawody upływały w miłej atmosferze, uczniom dopisywał duch rywalizacji, a poszczególne klasy dopingowały swoich zawodników.

            Pierwsze miejsce zdobyła klasa II a, na drugim miejscu uplasowała się klasa I h, a trzecie miejsce przypadło klasie II d. Zwycięska drużyna otrzymała puchar od Dyrektora Szkoły. Imprezę zakończył mecz w halową piłkę nożną klas pierwszych i drugich. Wygrała reprezentacja klas drugich.

            Atrakcją dnia był grill na boisku szkolnym zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.  Spotkanie służyło integracji społeczności uczniowskiej I LO.

            Patrz album

 • Dzień Patrona

            Dnia 23 czerwca bieżącego roku w I Liceum Ogólnokształcącym obchodzono Dzień Patrona. Uczniowie pod opieką nauczycieli historii przygotowali prelekcję na temat działalności filomatów brodnickich. Młodzież obejrzała również film pod tytułem „Filomaci Ziemi Michałowskiej, Ojczyzna, nauka, cnota” w reżyserii Tomasza Piotrowskiego, ucznia klasy II d I LO.
            Następnie przeprowadzono konkurs wiedzy o szkole. Zwycięzcą została klasa II d. Uroczystość zamknął Pokaż Talentów, w którym najlepszą okazała się Patrycja Krajnik z klasy I c.
            Patrz album

   

 • VII edycjia Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Profesora Jana Adamczaka

            W dniu 13 czerwca 2014 roku odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym półfinał VII edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Profesora Jana Adamczaka. W konkursie brało udział 14 uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego oraz 23 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego. W skład komisji konkursowej wchodzili mgr Marek Jasiński (III LO), mgr Ewa Bogacka, mgr Maryla Skorupka, mgr Marcin Kołodziejski oraz mgr Wojciech Wasielewski – wszyscy z I LO. Do finału konkursu zakwalifikowało się 2 uczniów z III LO oraz 6 uczniów z I LO.

            Finał konkursu odbył się 14 czerwca 2014 roku w sali konferencyjnej internatu I LO. Część finałową otworzył dyrektor I LO mgr Wiesław Łupina. Dyrektor powitał przedstawiciela starostwa Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pana Stanisława Czajkowskiego, uczestników konkursu, wicedyrektora III LO pana Marka Jasińskiego i komisję konkursową. Część matematyczną konkursu przygotował i finał poprowadził mgr Wojciech Wasielewski. Laureatami VII Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Profesora Jana Adamczaka zostali:

  I miejsce

  • Artur Martewicz ( I LO)

   

  II miejsce:

  • Kinga Breska (III LO)

   

  III miejsce:

  • Łukasz Paturalski (I LO)
  • Michał Komosiński (I LO)
  • Paulina Piotrowska (I LO)
  • Hiacynta Jankowska (I LO)
  • Patryk Siekierski(III LO)
  • Daniel Stefański (I LO)

   

            Opiekunem laureatów z III LO jest pan Marek Jasiński, a z I LO pani Ewa Bogacka i pan Wojciech Wasielewski. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody. Fundatorem wszystkich nagród jest Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

            Patrz album

 • Spektakl Szkolnego Koła Teatralnego

            Dnia 21 czerwca 2014 roku Szkolne Koło Teatralne wystąpiło ze swoim najnowszym repertuarem w Wardęgowie. Spektakl uświetnił nieoficjalną część uroczystości odsłonięcia pamiątkowego obelisku w miejscu pochówku żołnierzy napoleońskich. Wśród publiczności nie zabrakło ważnych osobistości, takich jak: przedstawiciel Ambasady Francji, wiceminister kultury, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, starosta nowomiejski. Młodzież I LO dołożyła wszelkich starań, by umilić czas widowni, a sam spektakl spotkał się z dużym zainteresowaniem i miłym odbiorem.

 • Finał III Powiatowego Konkursu Geograficzno-Turystycznego "Fotomania"

            Dnia 30 maja 2014 w I LO w Brodnicy odbył się finał III Powiatowego Konkursu Geograficzno-Turystycznego "Fotomania". Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Brodnicy, które ufundowało również nagrody dla zwycięzców.

            W prezentacjach konkursowych udział wzięło 22 uczniów z czterech szkół średnich powiatu brodnickiego. Tradycyjnie już konkursowi towarzyszyła szczególna atmosfera, której istotą jest nieprzewidywalność form prezentacji zdjęć i prób opowiadania o przedstawianych walorach turystyczno-geograficznych. Nie zabrakło prezentacji nostalgicznych, kabaretowych czy stylizowanych na telewizyjną relację dziennikarską. Po długich i trudnych obradach jurorzy wyłonili grupę zwycięzców konkursu.

   

  W kategorii WALOR PRZYRODNICZY nagrody otrzymali:

  • I miejsce: Karolina Stefańska III LO w Brodnicy
  • II miejsce: Jakub Osiński ZS Jabłonowo Pomorskie
  • III miejsce: Nikola Mikołajczyk I LO w Brodnicy

   

  W kategorii HISTORYCZNY WALOR ANTROPOGENICZNY nagrody otrzymali:

  • I miejsce: Agnieszka Bartkowska i Łukasz Motylewski ZSZ w Brodnicy
  • II miejsce: Patryk Malinowski I LO w Brodnicy
  • III miejsce: Monika Burzyńska ZS Jabłonowo Pomorskie

   

  W kategorii WSPÓŁCZESNY WALOR ANTROPOGENICZNY nagrody otrzymali:

  • I miejsce: Natalia Gryszko I LO w Brodnicy
  • II miejsce: Marta Racka ZS Jabłonowo Pomorskie
  • III miejsce: Magdalena Kamińska I LO w Brodnicy
 • Drzwi otwarte w I LO

            Dnia 19 maja 2014 roku I Liceum Ogólnokształcące gościło gimnazjalistów powiatu brodnickiego oraz takich miast jak: Lidzbark, Lubawa, Nowe Miasto. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną, zwiedzić szkołę i uczestniczyć w różnego typu zajęciach poprowadzonych przez nauczycieli I LO.

            Przybyłą młodzież powitał przewodniczący SU – Tomasz Iwański. Następnie o szkole opowiadał dyrektor – Wiesław Łupina. Zwrócił uwagę na takie zalety placówki jak: bezpieczeństwo, otwartość na ucznia, bogatą tradycję a jednocześnie nowoczesność.

            Licealiści, należący do Szkolnego Koła Teatralnego, ujawnili swoje talenty w sztuce: „Mąż umarł, ale już mu lepiej”. Pobyt gimnazjalistów uprzyjemnił także słodki poczęstunek przygotowany przez panie ze szkolnej stołówki.

            Kolejnym punktem programu było zaprezentowanie nowoczesnej hali sportowej z siłownią i salą fitness, astrobazy i Izby Tradycji. Licealiści, w indywidualnych rozmowach, dzielili się doświadczeniami związanymi z nauką w poszczególnych klasach.

            Patrz album

 • Wyniki konkursu chemicznego "Alchemik"

            Dnia 14 marca 2014 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów naszego liceum. Wyróżnienie otrzymało 8 uczniów, z których najlepszy wynik uzyskała Sylwia Łętkowska z klasy III a. Osoby wyróżnione (według uzyskanej punktacji):

  • Maja Barglowska III a
  • Jakub Kempiński III b
  • Klaudia Woźniakowska II b
  • Szymon Kalisz III b
  • Aleksandra Zalewska III a
  • Damian Pizoń II a
  • Monika Golubska II b

   

            Wszystkim wyróżnionym gratulujemy uzyskanych wyników.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016, 0-56 6498294

Galeria zdjęć