Nawigacja

 • Sukces wokalistów I LO

            Dnia 16 kwietnia odbył się VII Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Brodnickim Domu Kultury. Zespół wokalny „Cantabile” w swojej kategorii zajął I miejsce, natomiast solistka, Arleta Maciaszek zajęła III miejsce. Nagrody zostaną wręczone 3 maja na brodnickim rynku.

 • Na edukacyjnych i zawodowych ścieżkach

            Niesłabnącą popularnością cieszą się Targi Edukacji i Pracy, które w tym roku, 9 kwietnia, zawitały do I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy.

           Otwarcia imprezy, przeznaczonej zarówno dla młodzieży, jak i dla osób zainteresowanych zdobyciem zawodu i pracy dokonali Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy w Toruniu, pani Anna Rząca oraz Dyrektor I LO w Brodnicy, pan Wiesław Łupina.

           Z ciekawą ofertą edukacyjną i zawodową wystąpiły uczelnie wyższe, wśród których znalazły się tak znane jak np. Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Warmińsko- Mazurski, Uniwersytet Gdański, Akademia Morska oraz liczne miejscowe placówki edukacyjne, proponujące naukę w systemie policealnym.

           Młodzieży kończącej naukę oferowano możliwość dalszej edukacji na różnorodnych kierunkach studiów oraz zdobycie zawodu, gwarantującego otrzymanie atrakcyjnej pracy, zarówno w kraju jak i za granicą.

           Inicjatywa Targów Edukacji i Pracy to pożyteczne przedsięwzięcie, szczególnie w okresie, w którym wiele osób konkretyzuje swoje plany życiowe lub próbuje znaleźć miejsce na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.

            Patrz album

 • I Etap Konkursu „GIMNAZJALNY FILOMATA”

            Nasze Liceum po raz drugi zorganizowało konkurs „GIMNAZJALNY FILOMATA”, skierowany do uczniów szkół  gimnazjalnych.  Dnia 31 marca odbył się I Etap Konkursu. W wyniku przeprowadzenia internetowego testu z 8 przedmiotów wyłonione zostały cztery drużyny z najwyższymi wynikami. Pierwsze miejsce z wynikiem 100% zajęli uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bobrowie. Drugie miejsce z wynikiem 96% zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół w Pokrzydowie. Na trzecim miejscu ex aequo z wynikiem 90% znaleźli się uczniowie z Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Świedziebni oraz Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu im. Romualda Traugutta. Pozostali uczestnicy, niestety, zdobyli zbyt małą liczbę punktów, aby przejść do drugiego etapu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wysokich wyników. Z zwycięzcami pierwszego etapu spotkamy się w murach naszej szkoły za niecały miesiąc.

 • VII Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mistrz Mapy”

            Dnia 31 marca 2015 roku, w ZSZ w Brodnicy odbyła się VII edycja konkursu „Mistrz mapy”. Do zmagań przystąpiło 20 uczniów z czterech szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Z I LO byli to: Bzowy Miłosz (IIa), Chełmińska Maria (Id), Magalski Mateusz (If), Pawlak Thomas (Id), Pruszkowska Joanna (Id).

            W I etapie o charakterze zamkniętym, uczestnicy konkursu rozwiązywali test z zakresu znajomości map regionalnych, Polski oraz świata. Do drugiego etapu zakwalifikowało się dwóch naszych uczniów: Bzowy Miłosz i Pruszkowska Joanna. Uczniowie mieli do dyspozycji niezbędne mapy, aby w wyznaczonym czasie wskazać obiekty fizyczno-geograficzne.

  • I miejsce zajął Szymon Broda, z ZS w Jabłonowie Pomorskim
  • II miejsce zajęła Pruszkowska Joanna I LO w Brodnicy
  • III miejsce zajęła Bieniek Joanna, z ZS w Jabłonowie Pomorskim

            Zwycięscy konkursu otrzymali nagrody książkowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

            Patrz album

 • Warsztaty ekologiczno-europejskie w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie

            Pod koniec marca młodzież uczestniczyła w zajęciach plenerowych, na których poznano typowych przedstawicieli flory leśnej, ślady bytności zwierząt i rozpoznawano ptaki charakterystyczne dla Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie obserwowali formy ochrony przyrody i obiekty chronione. Działo się to wszystko podczas wyprawy do Rezerwatu Przyrody Szumny Zdrój.

            Po południu odbywały się zajęcia teoretyczne wspierane okazami naturalnymi i projekcjami multimedialnymi. Dotyczyły typów zbiorowisk leśnych, metod ochrony przyrody i prezentacji obszarów Natura 2000 w naszej okolicy.

            Takie warsztaty pozwalają lepiej stosować wiadomości teoretyczne w praktyce i poznawać problemy środowiskowe naszych małych ojczyzn.

            Patrz album

 • Akcja PCK

            W dniu 31 marca 2015 roku uczniowie klas pierwszych i drugich naszego liceum wzięli udział w kolejnej, świątecznej kweście ulicznej, organizowanej przez PCK. Mimo złej pogody 26 wolontariuszy zebrało ponad 570 zł.

 • KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

            Dnia 27 marca 2015 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbył się powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych duży sukces odnieśli uczniowie naszego liceum.  I miejsce zajęła Dominika Leśniewska (klasa II d) a miejsce II Kamil Wronkowski (klasa I c). Gratulujemy. Dominika Leśniewska będzie reprezentowała nasz powiat w konkursie wojewódzkim.

            Patrz album

 • Krew dla potrzebujących

            W dniu 18 marca bieżącego roku odbyła się kolejna akcja oddawania krwi. Na apel klubu Honorowych Dawców Krwi przy I Liceum Ogólnokształcącym odpowiedziało 72 uczniów. Krew pobrano od 56 osób, uzyskując 24,8 litrów tego bezcennego i niezastąpionego leku ratującego życie. Akcja trwała cały dzień, a ostatni dawca opuścił salę o godzinie 16.30.

            Patrz album

 • Znów pomagamy

            Nasi uczniowie po raz kolejny udowadniają, jak wielkie mają serca i jak bardzo chcą pomagać innym. Członkowie i wolontariusze szkolnego koła PCK wzięli udział w kolejnej świątecznej zbiórce żywności. Blisko 160  uczniów naszego liceum wzięło udział w tej szczytnej akcji i można ich było spotkać w ponad dziesięciu sklepach na terenie całego miasta. Na uznanie zasługuje fakt, iż nasi koledzy poświęcili swój pozaszkolny czas i pomagali do późnych godzin popołudniowych. Akcja zakończyła się sukcesem, gdyż zebrano około dwóch ton żywności. Zapraszamy do udziału w podobnych akcjach. Nie wymaga to wiele wysiłku, a można pomóc najbardziej potrzebującym.

            Patrz album

 • Jasna Góra 2015

            W sobotę, 7 marca, 170 uczniów klas trzecich naszej szkoły, udało się na tradycyjną pielgrzymkę maturzystów do Częstochowy. Wspólnemu pielgrzymowaniu towarzyszyły słowa nawiązujące do hasła Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 roku – „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Maturzyści uczestniczyli we Mszy Św. oraz w Nabożeństwie Różańcowym i Drodze Krzyżowej, prosząc o właściwe rozeznanie swej przyszłości, dobry wybór studiów, błogosławieństwo na czas zbliżających się matur oraz spełnienie osobistych intencji. Młodzież wzięła również udział w konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza – wyjątkowego rekolekcjonisty, cenionego duszpasterza akademickiego, autora wielu poczytnych książek z dziedziny duchowości, znanego kaznodziei. Apel Jasnogórski o godz. 21.00 zakończył ten dzień modlitewnych uniesień. Maturzyści wrócili do domów i szkolnej codzienności, pamiętając słowa homilii: „Zaufajcie i dajcie się zaskoczyć”.

 • Z pomocą potrzebującym

            Dnia 10 lutego 2015 roku odbyła się kolejna kwesta uliczna PCK, w której, tradycyjnie już, wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Na apel odpowiedziało trzydziestu wolontariuszy, którzy zebrali 2. 108, 26 zł. Tym samym padł kolejny rekord wysokości zebranej sumy. Należy zaznaczyć, że jedna z kwestujących par zgromadziła 1. 047, 23 zł.

 • Warsztaty chemiczne

            Dnia 9 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyły się po raz kolejny warsztaty chemiczne, które przeznaczone były dla klas o profilu medycznym i biologiczno-chemicznym. Zajęcia prowadzili pracownicy „Centrum chemii w małej skali” z Torunia. Pod kierunkiem prowadzących uczniowie samodzielnie wykonywali różne doświadczenia. Atmosfera sprzyjała zdobywaniu nowych umiejętności i rozwijaniu zainteresowań.

            Patrz album

 • Goście z dalekich krajów

            W dniach od 26 do 30 stycznia 2015 roku po raz kolejny goszczą w I LO studenci z organizacji AIESEC. Wolontariusze z Tajwanu, Indonezji i Turcji prowadzą zajęcia, podczas których uczniowie wszystkich klas naszej szkoły mogą zapoznać się z kulturą ich krajów, a także mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Uczniowie chętnie korzystają także z okazji, aby spędzać z gośćmi czas po lekcjach, co doskonale uzupełnia zaplanowany program i ułatwia wzajemne poznanie.

            Patrz album

 • Przegląd kolęd i pastorałek

            Dnia 28 stycznia 2015 roku w Brodnickim Domu Kultury odbył się finał konkursu kolęd i pastorałek, w którym jury wysoko oceniło występy przedstawicielek I LO.

            W kategorii szkół ponadgimnazjalnych III miejsce zajęła Zuzanna Zawicka, w kategorii zespołów, trio w składzie Magdalena Gniazdowska, Julia Deja i Elwira Kolk zajęło III miejsce, natomiast zespół wokalny „Cantabile” zdobył II miejsce.

            Patrz album

 • Spotkanie z Panem Tadeuszem

            Przypadająca niedawno 180 rocznica wydania Pana Tadeusza stała się doskonałą okazją do przypomnienia twórczości Adama Mickiewicza, ze szczególnym uwzględnieniem treści zawartych w naszej epopei narodowej. W spotkaniu zorganizowanym z tej okazji przez zespół polonistów I LO w Brodnicy udział wzięli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich realizujący rozszerzony program nauczania języka polskiego i innych przedmiotów humanistycznych. W trakcie uroczystości przedstawiono prezentację multimedialną oraz zorganizowano konkurs wiedzy z zakresu twórczości naszego wybitnego romantyka. Całość spotkania urozmaiciła krótka scenka przygotowana przez uczniów oraz konkurs na najbardziej oryginalną kreację Telimeny, który pozwolił na dobrą zabawę i zaprezentowanie ciekawych, niebanalnych pomysłów.

            Patrz album

 • Studniówki trwają

            Dnia 23 stycznia 2015 roku w restauracji „U Bosmana” odbyła się druga część studniówki uczniów klas III e, III f, III g i III i  I LO w Brodnicy. Uroczystość tradycyjnie otworzył Dyrektor Wiesław Łupina, który życzył młodzieży udanej zabawy i pomyślności na egzaminach maturalnych. Uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi odtańczyli poloneza. Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Stanisław Czajkowski, kierując do tegorocznych maturzystów życzenia szczęścia i spełnienia marzeń. Uroczysty toast wzniósł Przewodniczący Rady Rodziców, Cezariusz Cieszyński.

            Oprócz tańców do białego rana uczniowie uczestniczyli w przygotowanych przez Radę Rodziców konkursach i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło także podziękowań dla gości, dyrekcji, pedagogów i rodziców oraz tradycyjnego tortu.

            Patrz album

 • Olimpijczycy z I LO na etapie centralnym

            Komitet Główny Olimpiady Języka Francuskiego poinformował, że uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, Nathalie Pawlak i Thomas Pawlak zakwalifikowani zostali do etapu centralnego XXXVIII Olimpiady Języka Francuskiego.

   

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Na sto dni przed maturą

  .

            Dnia 16 stycznia 2015 roku w restauracji „U Bosmana” odbyła się pierwsza studniówka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. W balu uczestniczyły klasy III a, III b, III c, III d i III h.

            Studniówkę tradycyjnie otworzył dyrektor szkoły pan Wiesław Łupina, który życzył zebranym szampańskiej zabawy i pomyślności podczas egzaminów maturalnych. Następnie głos zabrał starosta brodnicki pan Piotr Boiński i złożył życzenia przyszłym maturzystom.

            By tradycji stało się zadość pierwszym tańcem balu był polonez. Później przyszedł czas na podziękowania ze strony uczniów dla starosty, dyrekcji, wychowawców i rodziców za unowocześnianie bazy szkoły, przygotowanie do egzaminów maturalnych, wychowanie oraz organizację balu studniówkowego.

            Patrz album

 • Spotkania z mediami

            W dniu 15 stycznia 2015 roku gościli w I LO w Brodnicy przedstawiciele Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej  w Toruniu. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach, które pozwoliły im na bliższe poznanie świata mediów.

            W trakcie zajęć ich uczestnicy zaznajomili się z podstawami pracy dziennikarza telewizji, radia i prasy. Przybliżono problematykę ważności informacji i towarzyszącego im materiału, kwestie manipulacji odbiorcą programu telewizyjnego i kreacji jego wrażeń, a także narzędzia prasy i realizowane przez nią zadania.

            Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznania telewizji „od kuchni”, specyfikę pracy dziennikarza oraz podstawy obsługi nowoczesnego sprzętu montażowego.

            Przeprowadzone zajęcia stały się okazją do poznania tajemnic współczesnego rynku informacji oraz skonkretyzowania własnych oczekiwań i planów.

            Patrz album

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016

Galeria zdjęć