Nawigacja

 • Lektor 2015

            Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy od kilku już lat jest organizatorem konkursu czytelniczego Lektor, którego podstawowym założeniem jest popularyzacja wybitnych dzieł literackich oraz krzewienie dbałości o piękno i kulturę języka ojczystego. W tegorocznym konkursie, adresowanym do młodzieży szkół średnich, zwyciężczynią została uczennica klasy II a I liceum Ogólnokształcącego, Judyta Haska, a wyróżnienie otrzymał uczeń klasy II d, Stanisław Grams.

 • „Filomaci” głosują po raz drugi

            W dniu 22 maja w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego i obywatelskiego „Młodzi Głosują”, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w naszej szkole zostały przeprowadzone prawybory prezydenckie zachęcające do wyrabiania nawyków korzystania z czynnego prawa wyborczego. Była to już druga tura, w pierwszej zorganizowanej 30 kwietnia, w naszej szkole zwyciężył Paweł Kukiz.

            Głosowanie młodych odbyło się w przygotowanej wcześniej sali wyborczej, w której pracowała powołana komisja w składzie: Marta Ochlak, Marcin Betlejewski, Michał Rudnik, Paulina Leśniewska i Klaudia Błażejewska.

            Młodzi wyborcy chętnie oddawali głosy do biało-czerwonej urny, mogli głosować w godzinach od 9-12. Frekwencja wyborcza wynosiła 68%. Udział uczniów w takich projektach umożliwia wyrabianie nawyków obywatelskich. Poprzez uczestnictwo w głosowaniu uczniowie mają możliwość wyrażania własnego zdania i poglądów politycznych oraz poszerzania wiedzy na temat czynnego prawa wyborczego. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz właściwej postawie uczniów symulacja wyborów prezydenckich przebiegła sprawnie w poważnej i miłej atmosferze. Następne prawybory już jesienią, na pewno nasza szkoła znów przystąpi do projektu realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, które od 20 lat prowadzi prawybory wśród uczniów.

            Patrz album

 • Drzwi Otwarte w I LO

            Dnia 20 maja 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy odbyły się "Drzwi Otwarte" dla gimnazjalistów. Od wielu lat, w tym szczególnym dniu szkoła gości uczniów, którzy szukają swojej dalszej drogi edukacyjnej.

            Dla gości przygotowano wiele atrakcji, które miały na celu przybliżyć tożsamość i tradycje naszej szkoły. W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali wystąpienia dyrektora szkoły – pana Wiesława Łupiny, a następnie zapoznali się z ofertą edukacyjną liceum. Przedstawiono propozycję klas i rozszerzeń programowych, a także omowiono możliwości rozwijania pasji i charakter działalności kół zainteresowań. Spotkanie w auli szkoły wzbogacono projekcją filmu promocyjnego, ukazującego najważniejsze wydarzenia roku szkolnego i istotne imprezy kulturalne, a także występami młodych Filomatów. Swoje talenty zaprezentowało Trio Piszczki, które po raz kolejny zaskoczyło współbrzmieniami i interpretacją piosenki. Przed publicznością wystąpił także Michał Muzalewski – jeden z najlepszych tancerzy poppingu w Polsce i zespół teatralny, prezentujący krótki skecz kabaretowy.

            Kolejnym etapem pobytu w I LO były zajęcia pokazowe z biologii, fizyki i chemii. Zorganizowano także pokaz sprzętu wojskowego oraz udostępniono do zwiedzania izbę tradycji szkoły, astrobazę, strzelnicę i halę sportową.

            Ostatnim miłym akcentem pobytu gimnazjalistów w naszej szkole był wspólny piknik przy grillu, podczas którego goszcząca młodzież miała możliwość nawiązania rozmowy z młodzieżą licealną i nauczycielami.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom za przybycie i wspólnie spędzony czas. W tym roku I LO w Brodnicy odwiedziło ponad 600 gimnazjalistów ze wszystkich szkół powiatu brodnickiego oraz uczniowie z Lidzbarka, Rypina i Skrwilna.

            Patrz album

 • Zbiórka PCK

            W dniu 19 maja bieżącego roku wolontariusze z I LO w Brodnicy uczestniczyli w kolejnej zbiórce pieniędzy, organizowanej przez PCK na potrzeby mieszkańców miasta, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W trakcie kwesty zebrano do puszek około 2 200 złotych.

 • Zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Maturalnego SOOWA

            W dniach 27 kwietnia – 3 maja bieżącego roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Maturalny SOOWA, którego zwycięzcą został absolwent I LO, uczeń klasy III d, Tomasz Wroński.

            SOOWA to nowa i oryginalna gra, pomagająca w przygotowaniu do egzaminu maturalnego. Uczestnicy konkursu odpowiadają za pośrednictwem Internetu na pytania z języka polskiego i matematyki. Mogą również sami zadawać pytania innym uczestnikom konkursu, co pozwala na sprawdzenie stanu swojej wiedzy i poszerzenie jej zakresu przed pierwszym poważnym egzaminem w życiu.

 • Ogólnopolski Konkurs "FOX" z języka angielskiego

            Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX". Patronat nad konkursem objął Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych. W kategorii Eagles (II i III klasa szkół ponadgimnazjalnych), uczeń naszej szkoły, Maciej Korytko uzyskał najlepszy wynik i zostanie nagrodzony.

 • Nasi uczniowie na stadionie BORUSSII DORTMUND

            Kolejny dzień upłynął pod znakiem wspólnej wycieczki. Pociągiem pojechaliśmy do Dortmundu. Naszym celem był stadion Borussii Dortmund, klubu piłkarskiego, który ma wielu fanów wśród Polaków. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam zwiedzanie muzeum klubu oraz stadionu. Poznaliśmy historię jego powstania. Zobaczyliśmy nie tylko stadion z perspektywy kibica, lecz mieliśmy też możliwość zobaczyć szatnie piłkarzy. Mogliśmy też wczuć się w atmosferę przed meczem i weszliśmy na murawę drogą, którą normalnie przemierzają nasi ulubieńcy. Na zakończenie zrobiliśmy zakupy w sklepie „Fanwelt”!

            Następnie udaliśmy się do centrum miasta i po krótkiej przerwie na posiłek i regenerację sił pojechaliśmy pociągiem do Soest. Zwiedziliśmy to urokliwe miasto, o którym opowiedział nam nauczyciel szkoły niemieckiej p. Huckebrink, który mieszka tu na co dzień. Średniowieczne kościoły (dawniej katolickie, obecnie protestanckie), rynek miasta, kamienice oraz malownicze uliczki w stylu charakterystycznym dla tego regionu Niemiec zachwyciły nas po raz kolejny. Po wspólnej kolacji, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

            Niestety jutro ostatni dzień naszego pobytu w Erwitte...

            Patrz album

 • Polska flaga przed ratuszem w Erwitte

            Kolejny dzień pobytu grupy polskiej młodzieży zakończył się późnym popołudniem. Od rana uczniowie uczestniczyli w 2 pierwszych lekcjach swojego partnera z wymiany, aby poznać jak funkcjonuje niemiecka szkoła. Uczniowie byli bardzo zachwyceni niemieckim systemem oświaty, jak również sposobem weryfikacji wiedzy. Język niemiecki, angielski, wos, oraz inne interesujące zajęcia, każdy wybrał to, na co miał ochotę, i co go najbardziej interesowało. Owe zajęcia stały sie idealną okazją do wspólnej integracji i wymiany poglądów. Po zajęciach cała grupa udała na spotkanie w miejskim ratuszu z burmistrzem przepięknego miasta Erwitte. Gorące przywitanie przez władze miasta, jak również ciepłe i przyjazne słowa Burmistrza miasta sprawiły, że uczniowie poczuli się jak w domu. Młodzież miała okazję wysłuchać przemówienia Burmistrza, który przedstawił pokrótce historię oraz funkcjonowanie miasta. Burmistrz Erwitte Peter Wessel zaznaczył, że po raz pierwszy w historii tego miasta przed ratuszem powiewa polska flaga narodowa symbolizująca radość mieszkańców z wizyty brodnickich licealistów i uhonorowanie przyjaźni polsko-niemieckiej. Następnie uczniowie obejrzeli 15 minutowy film prezentujący miasto Erwitte. Po spotkaniu sam Burmistrz oprowadził nas po zabytkowym budynku ratusza. Obie strony wymiany wyraziły ogromne zainteresowanie dalszą współpracą i zadowolenie z podjętej inicjatywy. Po spotkaniu uczniów z burmistrzem uczniowie ruszyli w kierunku Gimnazjum Erwitte, aby tam dalej móc uczestniczyć w kolejnych zajęciach edukacyjnych swojego partnera z wymiany. Po zajęciach w szkole cała grupa udała się na obiad do szkolnej stołówki. Po posiłku w szkole wszyscy zwiedzili pobliski kamieniołom. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym uczniowie mogli obserwować sposób wydobycia kamienia oraz proces produkcji betonu i kamiennych płyt oraz kostki, które są dostarczane właśnie z Erwitte do różnych zakątków Niemiec. Po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu uczniowie wrócili zmęczeni późnym wieczorem do rodzin swojego partnera z wymiany, aby tam móc zregenerować siły na dzień jutrzejszy, w którym czeka nas wycieczka do Dortmundu i min. zwiedzanie stadionu Borussii Dortmund oraz innych wspaniałych zabytków miasta.

            Patrz album

 • Uczniowie I LO z rewizytą w Erwitte

            Pierwsze dni pobytu w Niemczech za nami. Niedawno (pod koniec października) gościliśmy grupę niemieckiej młodzieży u nas w Polsce i nadszedł czas na rewizytę.

            Z Brodnicy wyjechaliśmy około godziny 16 w sobotę 2 maja 2015, aby dotrzeć w niedzielę wczesnym rankiem do Erwitte, miejsca naszego pobytu. Po krótkim wypoczynku rozpoczął się dzień, który spędziliśmy wraz z naszymi partnerami z wymiany w gronie rodziny. Pokazano nam okolicę, a niektórzy pojechali nawet na wycieczkę do Kolonii!

            Poniedziałek (4 maja 2015) to pierwszy dzień naszego programu, który rozpoczął się przywitaniem przez dyrektora szkoły. W krótkim przemówieniu pan dyrektor wyraził radość, że może gościć naszą grupę w szkole. Wspominając swój własny pobyt w Polsce zaznaczył, że uważa tego typu spotkania młodych ludzi z różnych krajów za ważne i konieczne.  Na zakończenie przemówienia wyraził nadzieję na dalszą współpracę między naszymi szkołami.

            Następnie obejrzeliśmy krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów tutejszej szkoły. Z pytaniami dotyczącymi historii miasta oraz jego zabytków uczniowie wyszli na wycieczkę po Erwitte. Spacer po mieście zakończył się spotkaniem w pomieszczeniu nazywanym Selbstlernzentrum - można przetłumaczyć jako „centrum nauki własnej” (bardzo nam się spodobało!) - i podsumowaniem wiadomości zdobytych w czasie wędrówki po mieście. W Erwitte zobaczyliśmy między innymi zabytkowy kościół, plac ratuszowy i zamek. Miasto ma specyficzny charakter i jest bardzo urokliwe. Dla zabudowy charakterystyczne są tzw. Fachwerkhäuser, czyli domy zbudowane w stylu muru pruskiego oraz cegły z piaskowca. W mieście jest dużo parków. Następnie zjedliśmy wspólnie obiad na stołówce szkolnej. Po południu pojechaliśmy do miejscowości Bad Westerkotten, gdzie rozpoczęła się rywalizacja w minigolfa. Na sportowo zakończyliśmy drugi dzień pobytu w Niemczech.

            Pobyt dofinansowany jest ze środków PNWM.

            Patrz album

 • „Młodzi głosują”

            Dnia 30 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w młodzieżowych prawyborach prezydenckich w ramach ogólnopolskiego programu „Młodzi głosują”.

            Program od 20 lat organizuje Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jego głównym celem jest zachęcenie młodych ludzi do udziału w wyborach – prezydenckich, parlamentarnych oraz samorządowych. Młodzież dzięki udziałowi w akcji poznaje zasady ordynacji wyborczej, procedury związane z głosowaniem, a także uczy się postaw obywatelskich.

            Głosowanie poprzedziły lekcje wychowawcze i inne działania edukacyjne na temat zasad oraz znaczenia udziału obywateli w demokratycznych wyborach. Uczniowie z pomocą opiekunów: pana Tomasza Wardowskiego i pani Pauliny Kalinowskiej Willmann, zorganizowali wybory szkolne – przygotowali  karty do głosowania, urnę, powołali  komisję wyborczą, a potem zliczyli głosy. Głosować mógł każdy uczeń – nie tylko pełnoletni, jedynym warunkiem otrzymania karty do głosowania było przedstawienie dokumentu tożsamości, np. legitymacji szkolnej.

            Wynik młodzieżowych prawyborów poznamy 10 maja po zamknięciu lokali w wyborach powszechnych. Są one publikowane po zakończeniu głosowania powszechnego ze względu na zachowanie neutralności politycznej i edukacyjny charakter programu.

            Patrz album

 • Finał konkursu "Gimnazjalny Filomata"

            W środę 29 kwietnia odbyła się w naszej szkole druga edycja konkursu „Gimnazjalny Filomata”. Impreza organizowana jest dla drużyn trzecioklasistów, którzy kończą naukę w gimnazjach powiatu brodnickiego. W tym roku w etapie finałowym konkursu gościliśmy przedstawicieli gimnazjów ze Świedziebni, Bobrowa, Jastrzębia i Pokrzydowa. Uczniowie zmierzyli się w licznych konkurencjach sportowych, karaoke w języku angielskim, układaniu puzzli geograficznych, rozwiązywaniu krzyżówki, składaniu teleskopu. Nie zabrakło również pytań teoretycznych z zakresu wszystkich przedmiotów nauczanych w gimnazjum. Impreza była okazją do zdrowej i prawdziwej rywalizacji pomiędzy drużynami, integrowała środowisko gimnazjalistów powiatu brodnickiego, a także przysporzyła wiele miłych wrażeń i dobrej zabawy. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie gimnazjum w Pokrzydowie. Po zakończeniu rywalizacji dyrektor szkoły – Wiesław Łupina wręczył wszystkim uczestnikom cenne nagrody, a opiekunom – podarunki dla szkół. Wizyta gimnazjalistów zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

            Patrz album

 • Powiatowa Liga Strzelecka - Edycja Wiosna 2015

            W dniu 29 kwietnia 2015 roku w siedzibie Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Brodnicy odbyło się podsumowanie Powiatowej Ligi Strzeleckiej szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Wśród  laureatów tej edycji znaleźli się również uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego.

  Wyniki:

  indywidualnie w kategorii dziewcząt:

  • I miejsce - Sara Czarska

  • VI miejsce - Dorota Kuźniarska

   

  drużynowo w kategorii dziewcząt:

  • IV miejsce    - Sara Czarska, Anna Filipkowska, Angelika Manerowska

  • V miejsce    - Ewa Łęgowska, Sandra Sobiech, Dorota Kuźniarska

   

  drużynowo w kategorii chłopców:

  • V miejsce    - Paweł Nass, Michał Michalski, Tomasz Iwański

  • VI miejsce     - Daniel Krzywiński, Robert Leczycki, Maciej Cyrankowski

   

            Patrz album

 • Olimpiada Obrony Cywilnej

            W dniu 29 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Jabłonowie Pomorskim odbyła się IV Olimpiada Obrony Cywilnej szkół ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego. Rywalizowano w czterech kategoriach: udzielanie pierwszej pomocy, rzut granatem, strzelectwo sportowe oraz ochrona przeciwpożarowa. Reprezentacja naszego liceum, w składzie: Sara Czarska i Michał Michalski, zajęła w tych zawodach drugie miejsce. Gratulujemy.

            Patrz album

 • I Powiatowy Konkurs Historyczny

            Dnia 28 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole drugi etap I POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO "KUJAWY, ZIEMIA DOBRZYŃSKA, CHEŁMIŃSKA I MICHAŁOWSKA W HISTORII". Organizatorami konkursu z ramienia I Liceum Ogólnokształcącego są historycy Tomasz Wardowski i Paulina Kalinowska - Willmann. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości historycznej i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii ziem polskich i ziemi powiatu brodnickiego, popularyzacja historii regionalnej oraz kształtowanie umiejętności kreatywno - krytycznego myślenia o minionych dziejach.

            Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło aż kilkudziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu (I LO w Brodnicy, Zespół Szkół Rolniczych i Zespół Szkół Zawodowych). W dniu 30 marca bieżącego roku w każdej z wymienionych szkół został przeprowadzony test wiedzy, a następnie wyłoniono 15 najlepszych uczniów, którzy przez trzy tygodnie przygotowywali się do drugiego etapu.  Po uroczystym otwarciu Konkursu przez dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego, pana Wiesława Łupinę oraz przywitaniu gości:  pana Piotra Boińskiego - Starostę brodnickiego i pana Stanisława Czajkowskiego – Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy, uczniowie najpierw rozwiązywali test a następnie najlepsza dziesiątka kolejno odpowiadała na serię 5 pytań dotyczących obiektów architektonicznych, postaci i historii regionu.

            W konkursie najlepsi okazali się trzej uczniowie naszej szkoły: Mateusz Magalski z klasy If - I miejsce; Sławomir Bytner z 2g – II miejsce, Adrian Lurka z klasy If – III miejsce. Wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy, I LO oraz firmy Gotec Polska Sp. z o.o. i  PDB Sp. z o.o.

            Wszystkim uczestnikom, a w szczególności nagrodzonym, serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

  Patrz album

 • Zdrowe odżywianie – fakty i mity

            Dnia 23 kwietnia bieżącego roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, realizujący rozszerzony program nauczania biologii i chemii uczestniczyli w interesującym wykładzie pani doktor Elżbiety Brandt, dziekana Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

            W trakcie prelekcji słuchacze dowiedzieli się ciekawych informacji o różnych produktach żywnościowych obecnych w codziennym życiu, ich właściwościach i wpływie na organizm. Można było również uświadomić sobie, jak wiele mitów i obiegowych opinii na temat żywności funkcjonuje w powszechnym obiegu i jak bardzo wpływają one na nasze zdrowie.

            Prelegentka podzieliła się również swoimi doświadczeniami zawodowymi i obserwacjami z okresu pracy w instytucjach nadzoru sanitarno - epidemiologicznego, wskazując na wielką odpowiedzialność spoczywającą na ludziach kontrolujących producentów żywności.

            Uczestnicy wykładu otrzymali też wiele pożytecznych rad, jak właściwie się odżywiać i korzystać ze zdrowych produktów dostępnych w naszym otoczeniu.

 • Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego

            Dnia 22 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole drugi etap VI edycji POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO. Organizatorkami konkursu z ramienia I Liceum Ogólnokształcącego są germanistki Danuta Przybylska i Kamila Aleksander. Celem konkursu jest zgłębianie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, rozwijanie zainteresowań i pasji z nimi związanych, zachęcenie uczniów do nauki języka naszych zachodnich sąsiadów, rozwijanie w młodzieży twórczego myślenia, jak również integracja młodzieży różnych szkół.

            Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło aż 108 uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu (I LO w Brodnicy, Zespół Szkół Rolniczych i Zespół Szkół Zawodowych). W dniu 31 marca bieżącego roku w każdej z wymienionych szkół został przeprowadzony test wiedzy, a następnie wyłoniono 19 najlepszych uczniów, którzy przez trzy tygodnie przygotowywali się do drugiego etapu.  Po uroczystym otwarciu Konkursu przez dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego, pana Wiesława Łupinę oraz przywitaniu gości, m.in. pana Stanisława Czajkowskiego – Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy, uczniowie kolejno prezentowali różne regiony krajów, gdzie językiem ojczystym jest język niemiecki. Uczniowie oraz jury z zaciekawieniem słuchali wystąpień młodzieży, która w języku niemieckim opowiadała o różnych regionach Niemiec, Austrii i Szwajcarii – o ich historii, zabytkach, walorach krajoznawczych, zwyczajach czy specjałach kulinarnych. W konkursie najlepsi okazali się: Maria Chełmińska z I LO – I miejsce; Joanna Zdrojewska z ZSR – II miejsce, Dawid Sikorski z ZSZ – III miejsce. Specjalne wyróżnienie otrzymał Kamil Kuśpiel z I LO. Wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

            Wszystkim uczestnikom, a w szczególności nagrodzonym serdecznie gratulujemy umiejętności językowych i talentów krasomówczych oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

            Patrz album

 • XIX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

            Dnia 21 kwietnia w Toruniu odbył się etap diecezjalny XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zorganizowany przez katolickie stowarzyszenie Civitas Christiana. Uczestniczyły w nich trzy reprezentantki naszej szkoły – zwyciężczynie etapu szkolnego: Wiktoria Płachta kl. II a, Judyta Haska kl. II a, Wioletta Dąbrowska kl. II c. Wiktoria Płachta osiągnęła najlepszy wynik, czyli VII miejsce w diecezji toruńskiej.

 • Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

            W dniu 17 kwietnia 2015 roku odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. W mistrzostwach tych  brały udział reprezentacje szkół  ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego.  Reprezentacja naszego liceum zajęła III miejsce. Naszą szkołę reprezentowały : Jagoda Bachanek, Aleksandra Kalisz, Zuzanna Czarnowska, Milena Dąbrowska, Marta Lewandowska. Organizatorem mistrzostw był Zarząd Rejonowy PCK w Brodnicy.

            Patrz album

 • Licealiści przed sądem

            Dnia 16 kwietnia 2015 roku młodzież I LO, z klas pierwszych o profilu społeczno-prawnym i multimedialno-psychologicznym, miała możliwość uczestniczyć w rozprawie sądowej. Sprawę prowadziła pani prezes Sądu Rejonowego w Brodnicy.

           Po odczytaniu wyroku i wyjściu skazanego, uczniowie mogli porozmawiać z panią sędzią, która szczegółowo odpowiadała na zadane pytania i starała się przybliżyć realia swojego zawodu i funkcjonowanie systemu prawnego w Polsce. Być może niektórzy z nich będą w przyszłości związani z tą profesją.

           Dla młodzieży był to również pouczający przykład konsekwencji zachowań patologicznych. Na pewno każdy z nich wyciągnął z tej nauki odpowiednie wnioski.

 • Sukces wokalistów I LO

            Dnia 16 kwietnia odbył się VII Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Brodnickim Domu Kultury. Zespół wokalny „Cantabile” w swojej kategorii zajął I miejsce, natomiast solistka, Arleta Maciaszek zajęła III miejsce. Nagrody zostaną wręczone 3 maja na brodnickim rynku.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016

Galeria zdjęć