Nawigacja

 • Krew dla potrzebujących

            W dniu 18 marca bieżącego roku odbyła się kolejna akcja oddawania krwi. Na apel klubu Honorowych Dawców Krwi przy I Liceum Ogólnokształcącym odpowiedziało 72 uczniów. Krew pobrano od 56 osób, uzyskując 24,8 litrów tego bezcennego i niezastąpionego leku ratującego życie. Akcja trwała cały dzień, a ostatni dawca opuścił salę o godzinie 16.30.

            Patrz album

 • Znów pomagamy

            Nasi uczniowie po raz kolejny udowadniają, jak wielkie mają serca i jak bardzo chcą pomagać innym. Członkowie i wolontariusze szkolnego koła PCK wzięli udział w kolejnej świątecznej zbiórce żywności. Blisko 160  uczniów naszego liceum wzięło udział w tej szczytnej akcji i można ich było spotkać w ponad dziesięciu sklepach na terenie całego miasta. Na uznanie zasługuje fakt, iż nasi koledzy poświęcili swój pozaszkolny czas i pomagali do późnych godzin popołudniowych. Akcja zakończyła się sukcesem, gdyż zebrano około dwóch ton żywności. Zapraszamy do udziału w podobnych akcjach. Nie wymaga to wiele wysiłku, a można pomóc najbardziej potrzebującym.

            Patrz album

 • Jasna Góra 2015

            W sobotę, 7 marca, 170 uczniów klas trzecich naszej szkoły, udało się na tradycyjną pielgrzymkę maturzystów do Częstochowy. Wspólnemu pielgrzymowaniu towarzyszyły słowa nawiązujące do hasła Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 roku – „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Maturzyści uczestniczyli we Mszy Św. oraz w Nabożeństwie Różańcowym i Drodze Krzyżowej, prosząc o właściwe rozeznanie swej przyszłości, dobry wybór studiów, błogosławieństwo na czas zbliżających się matur oraz spełnienie osobistych intencji. Młodzież wzięła również udział w konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza – wyjątkowego rekolekcjonisty, cenionego duszpasterza akademickiego, autora wielu poczytnych książek z dziedziny duchowości, znanego kaznodziei. Apel Jasnogórski o godz. 21.00 zakończył ten dzień modlitewnych uniesień. Maturzyści wrócili do domów i szkolnej codzienności, pamiętając słowa homilii: „Zaufajcie i dajcie się zaskoczyć”.

 • Z pomocą potrzebującym

            Dnia 10 lutego 2015 roku odbyła się kolejna kwesta uliczna PCK, w której, tradycyjnie już, wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Na apel odpowiedziało trzydziestu wolontariuszy, którzy zebrali 2. 108, 26 zł. Tym samym padł kolejny rekord wysokości zebranej sumy. Należy zaznaczyć, że jedna z kwestujących par zgromadziła 1. 047, 23 zł.

 • Warsztaty chemiczne

            Dnia 9 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyły się po raz kolejny warsztaty chemiczne, które przeznaczone były dla klas o profilu medycznym i biologiczno-chemicznym. Zajęcia prowadzili pracownicy „Centrum chemii w małej skali” z Torunia. Pod kierunkiem prowadzących uczniowie samodzielnie wykonywali różne doświadczenia. Atmosfera sprzyjała zdobywaniu nowych umiejętności i rozwijaniu zainteresowań.

            Patrz album

 • Goście z dalekich krajów

            W dniach od 26 do 30 stycznia 2015 roku po raz kolejny goszczą w I LO studenci z organizacji AIESEC. Wolontariusze z Tajwanu, Indonezji i Turcji prowadzą zajęcia, podczas których uczniowie wszystkich klas naszej szkoły mogą zapoznać się z kulturą ich krajów, a także mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Uczniowie chętnie korzystają także z okazji, aby spędzać z gośćmi czas po lekcjach, co doskonale uzupełnia zaplanowany program i ułatwia wzajemne poznanie.

            Patrz album

 • Przegląd kolęd i pastorałek

            Dnia 28 stycznia 2015 roku w Brodnickim Domu Kultury odbył się finał konkursu kolęd i pastorałek, w którym jury wysoko oceniło występy przedstawicielek I LO.

            W kategorii szkół ponadgimnazjalnych III miejsce zajęła Zuzanna Zawicka, w kategorii zespołów, trio w składzie Magdalena Gniazdowska, Julia Deja i Elwira Kolk zajęło III miejsce, natomiast zespół wokalny „Cantabile” zdobył II miejsce.

            Patrz album

 • Spotkanie z Panem Tadeuszem

            Przypadająca niedawno 180 rocznica wydania Pana Tadeusza stała się doskonałą okazją do przypomnienia twórczości Adama Mickiewicza, ze szczególnym uwzględnieniem treści zawartych w naszej epopei narodowej. W spotkaniu zorganizowanym z tej okazji przez zespół polonistów I LO w Brodnicy udział wzięli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich realizujący rozszerzony program nauczania języka polskiego i innych przedmiotów humanistycznych. W trakcie uroczystości przedstawiono prezentację multimedialną oraz zorganizowano konkurs wiedzy z zakresu twórczości naszego wybitnego romantyka. Całość spotkania urozmaiciła krótka scenka przygotowana przez uczniów oraz konkurs na najbardziej oryginalną kreację Telimeny, który pozwolił na dobrą zabawę i zaprezentowanie ciekawych, niebanalnych pomysłów.

            Patrz album

 • Studniówki trwają

            Dnia 23 stycznia 2015 roku w restauracji „U Bosmana” odbyła się druga część studniówki uczniów klas III e, III f, III g i III i  I LO w Brodnicy. Uroczystość tradycyjnie otworzył Dyrektor Wiesław Łupina, który życzył młodzieży udanej zabawy i pomyślności na egzaminach maturalnych. Uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi odtańczyli poloneza. Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Stanisław Czajkowski, kierując do tegorocznych maturzystów życzenia szczęścia i spełnienia marzeń. Uroczysty toast wzniósł Przewodniczący Rady Rodziców, Cezariusz Cieszyński.

            Oprócz tańców do białego rana uczniowie uczestniczyli w przygotowanych przez Radę Rodziców konkursach i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło także podziękowań dla gości, dyrekcji, pedagogów i rodziców oraz tradycyjnego tortu.

            Patrz album

 • Olimpijczycy z I LO na etapie centralnym

            Komitet Główny Olimpiady Języka Francuskiego poinformował, że uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, Nathalie Pawlak i Thomas Pawlak zakwalifikowani zostali do etapu centralnego XXXVIII Olimpiady Języka Francuskiego.

   

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Na sto dni przed maturą

  .

            Dnia 16 stycznia 2015 roku w restauracji „U Bosmana” odbyła się pierwsza studniówka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. W balu uczestniczyły klasy III a, III b, III c, III d i III h.

            Studniówkę tradycyjnie otworzył dyrektor szkoły pan Wiesław Łupina, który życzył zebranym szampańskiej zabawy i pomyślności podczas egzaminów maturalnych. Następnie głos zabrał starosta brodnicki pan Piotr Boiński i złożył życzenia przyszłym maturzystom.

            By tradycji stało się zadość pierwszym tańcem balu był polonez. Później przyszedł czas na podziękowania ze strony uczniów dla starosty, dyrekcji, wychowawców i rodziców za unowocześnianie bazy szkoły, przygotowanie do egzaminów maturalnych, wychowanie oraz organizację balu studniówkowego.

            Patrz album

 • Spotkania z mediami

            W dniu 15 stycznia 2015 roku gościli w I LO w Brodnicy przedstawiciele Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej  w Toruniu. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach, które pozwoliły im na bliższe poznanie świata mediów.

            W trakcie zajęć ich uczestnicy zaznajomili się z podstawami pracy dziennikarza telewizji, radia i prasy. Przybliżono problematykę ważności informacji i towarzyszącego im materiału, kwestie manipulacji odbiorcą programu telewizyjnego i kreacji jego wrażeń, a także narzędzia prasy i realizowane przez nią zadania.

            Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznania telewizji „od kuchni”, specyfikę pracy dziennikarza oraz podstawy obsługi nowoczesnego sprzętu montażowego.

            Przeprowadzone zajęcia stały się okazją do poznania tajemnic współczesnego rynku informacji oraz skonkretyzowania własnych oczekiwań i planów.

            Patrz album

 • Życzenia

 • Wigilia w I LO

            Przedświąteczny czas jest zawsze szczególny i wyjątkowy, wywołuje uśmiech i jednoczy ludzi, toteż w naszej szkole, pozostając wierni wszelkim tradycjom, odbyły się dziś spotkania opłatkowe we wszystkich klasach. Młodzież wraz z wychowawcami zasiadła przy wigilijnych stołach dzieląc się opłatkiem i spożywając świąteczne potrawy.

            Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia Koło Teatralne wraz z opiekunami p. Iloną Zwierzchlewską i p. Wojciechem Zembrzyckim przygotowało „Koncert świąteczny”, podczas którego zabrzmiały ze sceny nie tylko tradycyjne kolędy, ale również piosenki z musicalu „Metro”, świąteczne melodie grane przez uczniów na gitarach i wprowadzające w klimat Bożego Narodzenia wykonania takich utworów, jak „Na całej połaci śnieg”, „Cicho pastuszkowie” oraz „Magia tych Świąt”.

            Dyrektor szkoły, pan Wiesław Łupina złożył całej szkolnej społeczności życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

            Patrz album

 • Dar krwi

            W dniu 18 grudnia 2014 roku krwiodawcy działający w ramach  koła PCK przy I Liceum Ogólnokształcącym wzięli udział w drugiej w tym roku szkolnym akcji oddawania krwi. Na apel odpowiedziało 45 uczniów naszej szkoły, od których pobrano 19,51 litra krwi.

            Oddawanie krwi to najpiękniejszy sposób świadczenia na rzecz innych ludzi. Warto zauważyć, że młodzież przyjmująca udział w akcjach nie zaprzestaje tej działalności wraz z ukończeniem nauki i wielu honorowych dawców to absolwenci naszej szkoły.

            Patrz album

 • Awans w rankingu IT-Szkoła

  I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy, po ponad dwumiesięcznej rywalizacji w ramach programu IT-Szkoła, awansowało o 15 pozycji w rankingu ogólnopolskim. Nasza szkoła zajęła tym samym I miejsce w rankingu szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Gratulujemy uczniom za ich osiągnięcie, oraz zachęcamy do dalszego aktywnego uczestnictwa w programie.

 • Filomaci dla Oliwiera

            I Liceum Ogólnokształcące po raz drugi z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowało akcję „O uśmiech Oliwiera”. Uczniowie w klasach, z okazji wigilii, nie zrobili sobie upominków świątecznych, lecz przeznaczone na ten cel fundusze przekazali na konto Oliwiera Frydryszaka, życząc jednocześnie powrotu do zdrowia.

 • Maraton Pisania Listów w I LO

            W tym roku społeczność I LO po raz pierwszy włączyła się w akcję Maratonu Pisania Listów organizowaną przez międzynarodową organizację Amnesty International. Podczas Maratonu odręcznie pisaliśmy apele do władz lub listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Uczniowie mogli wybrać spośród 11 bohaterów osobę, w obronie której chcieli napisać list. Najwięcej osób poruszyła historia Raifa Badawiego z Arabii Saudyjskiej, który został skazany na 10 lat więzienia za założenie strony internetowej służącej prowadzeniu społecznej i politycznej debaty.

            Akcja była okazją do uświadomienia sobie, iż prawa człowieka są łamane w wielu miejscach na świecie oraz do zaangażowania się w ich obronę. Pisząc listy wierzymy, że uda nam się poprawić los danego bohatera, gdyż „razem mamy siłę!”.

            Patrz album

 • Uczeń I LO laureatem konkursu "Magia Świąt"

            Mateusz Kwaśniewski, uczeń klasy I c naszego liceum został laureatem ogólnopolskiego konkursu graficznego "Magia Świąt", organizowanego w ramach projektu IT-Szkoła przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nadesłanych zostało ponad 1890 prac. Jury dokonało oceny prac biorąc pod uwagę walory estetyczne, zbieżność ocenianych projektów z tematyką i celem konkursu, a także zastosowaną przez autorów technikę ich wykonania. Laureaci konkursu otrzymają nagrody w postaci smartfonów.

  Gratulujemy!

 • Wspieramy schronisko

            W naszej szkole prowadzonych jest szereg akcji charytatywnych, których głównym celem jest pomoc ludziom potrzebującym. Członkowie szkolnego koła LOP postanowili wesprzeć również czworonogi. W szkole przeprowadzona została kwesta pieniężna oraz zbiórka żywności dla podopiecznych brodnickiego schroniska.

            Dnia 13 grudnia 2014 roku członkowie szkolnego koła LOP przy I LO w Brodnicy odwiedzili Towarzystwo Praw Zwierząt w Brodnicy przy ulicy Ustronie. Przekazane zostały zebrane pieniądze oraz karma dla czworonogów. Ponadto członkowie koła zapoznali się z działalnością towarzystwa oraz mogli bliżej poznać podopiecznych schroniska. Wszystkim się podobało, mamy nadzieję, że zwierzakom również. Akcja będzie dalej kontynuowana.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016

Galeria zdjęć