Nawigacja

 •               

 • Mistrzostwa Drużyn Sanitarnych PCK

            W dniu 15 kwietnia 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK I Liceum Ogólnokształcącego. Swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy prezentowały wszystkie klasy pierwsze naszej szkoły. Zawody odbyły się w dwóch etapach. Pierwszy obejmował teoretyczne sprawdzanie wiedzy, drugi praktyczne udzielanie pomocy poszkodowanym w zaimprowizowanym ognisku urazowym. W mistrzostwach zwyciężyła reprezentacja klasy I b, która będzie reprezentowała naszą szkołę w zawodach powiatowych. Drugie miejsce zajęła klasa I c a trzecie klasa I a. Puchar i dyplomy zwycięskim drużynom wręczył Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego mgr Wiesław Łupina.

 • Sukces w wojewódzkim konkursie historycznym „Mądra Pamięć”

            Bydgoska delegatura gdańskiego Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN już po raz trzeci zorganizowała konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego „Mądra pamięć". Zadaniem uczestników konkursu było napisanie ciekawego eseju historycznego na temat: „Dramat zwycięzców. Walka Polaków o wolność w latach 1945-1956”.

            Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła, przyznając mu III miejsce, prace Kacpra Grążawskiego ucznia klasy III g, pod tytułem „Tajny Związek Krwawej Ręki”, przygotowaną pod kierunkiem pana Tomasz Wardowskiego.

            Dnia 14 kwietnia 2014 roku Kacper wraz z opiekunem uczestniczyli w gali finałowej konkursu, która odbyła się w Domu Polskim w Bydgoszczy, na której to nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu.

            Patrz album

 • Sukces w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym

            Uczeń naszej szkoły, Piotr Łukaszewski z kl. III c, wziął udział w ostatnim, doświadczalnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, który odbył się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dnia 12 kwietnia 2014 roku otrzymał tytuł laureata XIV Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego.

 • Paula Mroczkowska „O Kazimierzu Wielkim wie wszystko”

            Dnia 9 kwietnia 2014 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego miał miejsce finał VII edycji „Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach”. Do zmagań przystąpiło 18 Finalistów, wyłonionych we wcześniejszych 2 etapach z 1500 uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski. Zmagania finałowe miały charakter eliminacji ustnych. Finaliści odpowiadali na 3 pytania z trzech bloków tematycznych: polityka, kultura i gospodarka.

            Po części finałowej uczestnicy konkursu wysłuchali wykładu dr hab. Michała F. Woźniaka, dyrektora Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy pod tytułem „Polskie insygnia koronacyjne”. Towarzyszyła mu prezentacja regaliów króla Kazimierza Wielkiego prezentowana w Bibliotece UKW.

            Wielki sukces odniosła Paula Mroczkowska uczennica klasy III g, która pokonała wszystkich uczestników i zajęła pierwsze miejsce zdobywając nagrody rzeczowe oraz indeks na wybrany kierunek UKW.

            Nagrodę specjalną dla nauczyciela zwycięskiego ucznia ufundowaną przez Wojewodę Ewę Mes otrzymał pan Tomasz Wardowski. Oprócz tego szkoła otrzymała nagrodę specjalną od Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

            Patrz album

 • Wojewódzka konferencja w I LO

            Dnia 9 kwietnia bieżącego roku w auli I LO odbyła się konferencja na temat Polityki senioralnej i roli administracji publicznej. Wśród gości byli między innymi Podsekretarz Stanu w MPiPS pani Małgorzata Marcińska, Wojewoda Kujawsko-Pomorski pani Ewa Mes, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa pan Ryszard Bober, wicemarszałek pan Dariusz Kurzawa oraz poseł Zbigniew Sosnowski.

            Moderatorem dyskusji była Krystyna Żejmo-Wysocka, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

            O seniorach, ich roli w społeczeństwie, sytuacji zawodowej i zdrowotnej dyskutowano na konferencji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

            Patrz album

 • Puchar Starosty dla I LO w Brodnicy

            Dnia 4 kwietnia 2014 roku w hali I LO odbył się I Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Brodnickiego. Startowało siedem drużyn:

  • I Liceum Ogólnokształcące z Brodnicy;

  • III LO z Brodnicy;

  • ZSZ z Brodnicy zespół I;

  • ZSZ z Brodnicy zespół II;

  • Zespół Szkół Rolniczych z Brodnicy;

  • Środowiskowy Hufiec Pracy z Brodnicy;

  • Zespół Szkół z Jabłonowa Pomorskiego.

   

            Ostatecznie I miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące z Brodnicy pod opieką Mateusza Kłosowskiego. Zwycięska drużyna rozegrała dwa mecze w grupie. Pierwszy z drugim zespołem Szkół Zawodowych z Brodnicy wynikiem 8:0, drugi z III Liceum Ogólnokształcącym z Brodnicy wynikiem 6:1. W meczu finałowym zespół I Liceum Ogólnokształcącego pokonał pierwszy zespół Szkół Zawodowych z Brodnicy wynikiem 4:1. Naszą szkołę reprezentował zespół z składzie:

  • Karol Wilmowicz, klasa III c;

  • Rafał Bartnicki, klasa III j;

  • Bartosz Zalewski, klasa II i;

  • Mateusz Brzóska, klasa I i;

  • Mateusz Jastzębowski, klasa I h;

  • Marcin Szymański, klasa I h;

  • Wiktor Płoski, klasa II c;

  • Jakub Szulc, klasa II d;

  • Wojciech Olszewski, klasa II c.

   

            Patrz album

 • Konkurs chemiczny „Wygraj Indeks”

            Dnia 29 marca odbył się finał XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Wygraj Indeks” na Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej.

            Do II etapu zakwalifikowało się ponad 250 osób z całej Polski, jak również z zagranicy, w tym dwoje uczniów naszej szkoły: Maja Barglowska i Jakub Wójciak z klasy III a.

            Maja Barglowska została laureatką konkursu, którego nagrodą jest indeks na dowolnie wybrany kierunek na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej np. na biotechnologię, inżynierię materiałową, technologię chemiczną, konserwację i degradację materiałów, chemię czy ochronę środowiska. Gratulujemy!

            Patrz album

 • Egzamin TOEFL Junior z języka angielskiego

            Dnia 31 marca odbył się w naszej szkole egzamin TOEFL Junior z języka angielskiego. TOFEL Junior to międzynarodowy certyfikat z języka angielskiego przeznaczony dla uczniów szkół językowych, gimnazjalistów i licealistów.

            W egzaminie wzięło udział 20 uczniów I LO, otrzymają oni rzeczywiste wyniki swoich umiejętności oraz dyplomy. Najlepsi w szkole otrzymają darmowy certyfikat TOEFL Junior.

 • Sukces w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

            W dniu 28 marca 2014 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

            Duży sukces, w tym turnieju, odniosły uczennice naszej szkoły. W kategorii szkól ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Dominika Leśniewska, która będzie reprezentowała nasz powiat w turnieju wojewódzkim. Magdalena Zielaskiewicz zajęła III miejsce.

 • Maraton Matematyczny

            Dnia 10 marca 2014 roku o godzinie 8.00 w Zespole Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XIV Maraton Matematyczny. Uczniowie przez 10 godzin rozwiązywali około 120 zadań z programu Liceum ogólnokształcącego.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  • Aneta Szrull – klasa III c,
  • Piotr Łukaszewski – klasa III c,
  • Arkadiusz Brzóska – klasa III d,
  • Marcin Kwiecień – klasa III c,
  • Dominik Tyburski – klasa III d.

  Piotr Łukaszewski zajął II miejsce. Gratulujemy!!!

 • Spotkanie z Arunem Milcarzem

            Dnia 27 marca 2014 roku w I LO w Brodnicy odbyło się kolejne spotkanie z Arunem Milcarzem - znanym w kraju podróżnikiem i autorem wielu przedsięwzięć związanych z popularyzacją turystyki. Tym razem nasz gość zaprezentował swoją podróż na Madagaskar. Podczas dwugodzinnej prezentacji społeczność uczniowska zdobyła szereg informacji na temat życia codziennego mieszkańców wyspy, ich postrzegania świata, sposobów spędzania świąt, wolnego czasu i kultywowania tradycji. Jak zwykle film i prezentacja okraszone były dobrym humorem, który jest nieodłączną cechą stylu podróżnika. Arun Milcarz w długiej dyskusji przedstawił swój punkt widzenia świata i Polski, z perspektywy człowieka bywającego w najbiedniejszych krajach globu. Nie zabrakło wielu ciekawych pytań ze strony uczniów oraz zainteresowania tematyką podróżniczą. Na koniec spotkania gość pokazał ekwipunek niezbędny podczas podróży oraz omówił sposoby organizacji swoich przedsięwzięć. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie skorzystali z możliwości osobistej rozmowy z gościem, wymiany doświadczeń z podróży oraz wyrazili potrzebę kolejnych spotkań z Arunem Milcarzem.

 • Finał Konkursu z języków obcych „POKAŻ NAM JĘZYK”

            Dnia 26 marca w Bydgoszczy, odbył się Finał XIV Edycji Konkursu z języków obcych "Pokaż nam język". W samym Półfinale Regionalnym udział wzięło ponad 200 uczniów z całego województwa z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Tylko czworo z każdego języka awansowało do ścisłego Finału, w którym to znalazł się uczeń naszej szkoły, Tomasz Rybicki z klasy II d, zajmując IV miejsce.

            W trakcie oczekiwania na wyniki egzaminu pisemnego, odbyło się spotkanie uczestników konkursu z Kevinem Aistonem, Anglikiem, znanym głównie z programu "Europa da się lubić".

            Nagrody ufundowała Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy, w tym między innymi dla najlepszej piątki finalistów, 6-miesięczny kurs języka angielskiego na platformie internetowej, a także indeksy tejże uczelni.

 • XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

            Uczeń naszej szkoły – Dominik Tyburski z klasy III d wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod tytułem „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Juliana Tuwima”. Dominik wykonał ilustrację do wiersza Juliana Tuwima pod tytułem „Nuda”. Praca ta została nagrodzona w kategorii uczniów z grupy ponadgimnazjalnej. Wszystkie nagrodzone ilustracje można oglądać na wystawie w Muzeum Lubelskim w Lublinie.

 • VI Powiatowy Konkurs Geograficzny „Mistrz Mapy”

            Dnia 24 marca 2014 roku, w III LO w Brodnicy odbył się finał szóstej edycji konkursu „Mistrz Mapy”. Jest to jedyny konkurs powiatowy, jaki każdego roku odbywa się w innej szkole. Pomysł konkursu zrodził się w I LO w Brodnicy, gdzie odbyła się pierwsza i piąta edycja zawodów. W tym roku do konkursu przystąpiło pięciu uczniów naszej szkoły. Byli to: Karolina Smoczyńska (klasa II g), Anna Piórkowska (klasa II g), Adrian Piotrowski (klasa II g), Miłosz Bzowy (klasa I a) oraz Marcin Kwiecień (klasa III d). W pierwszym etapie finału, który był testem z kartografii oraz znajomości mapy regionu, Polski i świata, uczniowie naszej szkoły wykazali się umiejętnościami z zakresu obliczania m.in.: skali, czasu miejscowego, kątów padania promieni słonecznych, azymutu. Nie zabrakło również zadań sprawdzających wiedzę z zakresu znajomości map tematycznych całego świata. Do ostatniego, ustnego etapu rozgrywek zakwalifikowało się dwóch naszych uczniów: Miłosz Bzowy (klasa I a) oraz Marcin kwiecień (klasa III d). Konkurs wygrał Marcin Kwiecień, zdobywając największą liczbę punktów z części pisemnej oraz maksymalną liczbę punktów z części ustnej. Warto podkreślić, że Marcin Kwiecień wygrał konkurs „Mistrz Mapy” po raz trzeci, osiągając za każdym razem bardzo wysokie wyniki i wyróżniając się wybitną znajomością świata.

 • Przegląd Twórczości Artystycznej BDK

            Dnia 21 marca odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Szkół Ponadgimnazjalnych w BDK. Każda ze szkół zaprezentowała swój własny program Nasi uczniowie w składzie: Wiktor Płoski (wokal), Paweł Wojdyło (gitara), Jan Stybor (bas) i Maciej Korytko (perkusja), zagrali utwory rockowe znanych kapel, ale także swoje własne kompozycje. Patronat nad Przeglądem objęło Starostwo Powiatowe, które ufundowało również drobne upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników imprezy.

 • Finał międzygimnazjalnego konkursu organizowanego przez I LO pt.”Gimnazjalny Filomata”

            W piątek 14 marca odbył się finał konkursu dla gimnazjalistów pn. „Gimnazjalny Filomata”. Swoją obecnością zaszczyciły nas 4 zwycięskie drużyny z I etapu: Gimnazjum Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim, Gimnazjum Władysława Jagiełły w Brodnicy, Gimnazjum Romualda Traugutta w Jastrzębiu, Gimnazjum Św. Stanisława Kostki w Świedziebni.

            Część finałowa złożona była z kilku konkurencji: przyrodniczej. Humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz sportowej. Uczniowie zmagali się również z pytaniami dotyczącymi wiedzy o I LO oraz rozwiązywali krzyżówkę ogólnotematyczną.  Przerwy między konkurencjami wypełniły występy naszych uczennic Izabeli Zdrojewskiej klasy III d i Zuzanny Wiśniewskiej klasy II b członkinie Szkolnego Koła Teatralnego.

            Rywalizacja drużyn była bardzo zacięta. Główną nagrodą dla zwycięskiego gimnazjum był Puchar Dyrektora I LO oraz radiomagnetofon a dla zawodników indywidualnie m. in. kalkulatory naukowe. Kolejne miejsca były nagradzane w podobny sposób. Przydzielane nagrody ufundowane zostały przez przyjaciół liceum.

            Zsumowanie wszystkich punktów za poszczególne konkurencje ukazały następującą klasyfikację:

  I miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Jastrzębiu

  II miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Brodnicy

  III miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Świedziebni

  IV miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim

   

  Gratulujemy wyników i zapraszamy gimnazja do udziału w kolejnych edycjach.

            Patrz album

 • Konkurs chemiczny

            Dnia 14 marca 2014 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK”, którego celem jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka. W konkursie uczestniczyło 16 uczniów klas II i III o profilu biologiczno – chemicznym i medycznym. Wyniki konkursu będą znane pod koniec maja.

 • Awans koszykarek

            Dnia 12 marca 2014 roku w I LO odbyły się zawody powiatowe koszykówki dziewcząt. Startowały dwie drużyny: I LO i ZSZ.

            Zawodniczki I LO w Brodnicy pod opieką mgr Dariusza Czaplickiego uzyskały awans do fazy ćwierćfinałowej turnieju województwa kujawsko-pomorskiego, który odbędzie się  w Grudziądzu.

 • Konkurs chemiczny „Wygraj indeks”

            Uczniowie klasy III a, Maja Barglowska i Jakub Wójciak zakwalifikowali się do II etapu konkursu chemicznego „Wygraj indeks” zorganizowanego przez Politechnikę Gdańską. Drugi etap konkursu odbędzie się 29 marca bieżącego roku na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
  I Liceum Ogólnokształcące,87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14
 • 0-56 4982016, 0-56 6498294

Galeria zdjęć