Relacja z pobytu

Dzień 1

W niedzielę szczęśliwie dotarła do nas grupa młodzieży z gimnazjum w Erwitte w Niemczech. Późnym wieczorem przywitaliśmy przed szkolą grupę 15 uczniów i 2 opiekunów, którzy zostaną w Polsce do piątku. Uczniowie poznali  się wcześniej przez Internet i z niecierpliwością czekaliśmy na przyjazd autokaru.  Poniedziałek  rozpoczęliśmy od powitania przez dyrektora szkoły, a potem zwiedziliśmy szkołę i miasto. Wieczorem odbyły się zajęcia w Astrobazie. W programie mamy jeszcze udział w lekcjach partnera z wymiany, wycieczkę  do Obserwatorium w Piwnicach, zwiedzanie Torunia oraz seans w Planetarium. Uczniowie z Niemiec poznają i nauczą się też poloneza. Pożegnamy się w czwartek wieczorem, a w piątek rano zaplanowany jest powrót grypy niemieckiej do kraju. W kwietniu uczniowie naszej szkoły odwiedzą swoich kolegów w Erwitte.