• Internat

     • Z życia internatu


     • "Dzień Chłopaka w internacie"

      30 września 2020 roku, w Dniu Chłopaka, żeńska część Młodzieżowej Rady Internatu, w imieniu dziewcząt, mieszkających w internacie, przekazała chłopcom życzenia i słodkie upominki.

      Patrz album


      "Dzień Kobiet w internacie"

                Uprzedzając kalendarz, 6 marca 2020 r., chłopcy złożyli paniom i dziewczętom życzenia z okazji Dnia Kobiet:

      "Niech uśmiech na Waszej twarzy zawsze gości,

      a życie nie sprawia trudności i przykrości.

      Niech wiatr pieśń niesie Wam radosną,

      abyście zawsze czuły się jak wiosną.(...)"

                Patrz album


      "Wigilia w internacie"

                Dnia 19 grudnia 2019r. wychowankowie i pracownicy internatu spotkali się na uroczystej kolacji z okazji świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Pan mgr Wiesław Łupina – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, wicedyrektorzy I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy: Pani mgr Anna Rumińska i Pan mgr Lech Witkowski oraz ksiądz Tomasz Recki.

                Pan Dyrektor mgr Wiesław Łupina złożył wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia. Atrakcją okazał się koncert kolęd zagrany na akordeonie przez jednego z wychowanków internatu.

                Zgodnie z tradycją, wychowankowie wspólnie śpiewali kolędy. Panował świąteczny nastrój. Pan Dyrektor mgr Wiesław Łupina z kierownikiem internatu, Panią mgr Renatą Kamińską wręczyli dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu na świąteczny wystrój pokoju.

                Patrz album


      "Konkurs na świąteczny wystrój pokoi"

                W okresie przedświątecznym w internacie odbył się cieszący się popularnością konkurs na świąteczny wystrój pokoi. W rywalizacji na najciekawszą dekorację mieszkańcy internatu wykazali się godną podziwu pomysłowością i nakładem pracy.

                Patrz album


      "Zajęcia sportowe dla mieszkańców internatu"

                Mieszkańcy internatu systematycznie ćwiczą w siłowni, grają w piłkę nożną w hali sportowej I Lo w Brodnicy.

                Patrz album


      "Wybory do MRI"

                Dnia 16 października 2019 r. w internacie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Spośród 8 kandydatów do MRI społeczność internatu wybrała 6 swoich reprezentantów.

                Patrz album


      "Kinoteka Brodnica"

                Dnia 3 października 2019 r. grupa młodzieży z internatu wzięła udział w pokazie filmu pt. "Narodziny gwiazdy" zorganizowanym w Brodnickim Domu Kultury w ramach projektu "Kinoteka Brodnica".


      "Turniej tenisa stołowego"

                Na przełomie września i października w internacie odbył się turniej tenisa stołowego. Po trwających tydzień rozgrywkach zwycięstwo przypadło chłopcom z klas trzecich i czwartych. Pani kierownik wręczyła dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju.

                Patrz album


      "Dzień Chłopca"

                Dnia 30 września 2019 r. dziewczęta podczas uroczystej kolacji złożyły kolegom życzenia z okazji Dnia Chłopca i rozdały słodkie upominki.

                Patrz album


      "Otrzęsiny w internacie"

                Dnia 18 września 2019 roku nowi mieszkańcy internatu, podczas otrzęsin, przeszli pomyślnie szereg prób sprawdzających ich wiedzę, poczucie humoru i sprawność fizyczną. Następnie złożyli przysięgę i oficjalnie zostali przyjęci do grona mieszkańców internatu przez starsze koleżanki i kolegów.

                Patrz album


      "Doradztwo zawodowe"

                Dnia 14 maja 2019 roku w internacie odbyło się spotkanie dla wychowanków z doradcami zawodowymi z Młodzieżowego Centrum Kariery. Temat spotkania: "Od szkolenia do zatrudnienia. Pośrednictwo pracy. Rynek pracy."


      "Zakończenie roku"

                Dnia 11 czerwca 2019 roku odbyło się zakończenie roku internackiego połączone z finałem turnieju siatkówki. Wręczone zostały nagrody i dyplomy uczestnikom turnieju oraz na zakończenie konkursu czystości.

                Patrz album


      "Dzień kobiet"

                Dnia 7 marca 2019 roku chłopcy złożyli koleżankom, wychowawczyniom i paniom kucharkom życzenia z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie osłodził wspaniały tort.

                Patrz album


      "Wybory do MRI"

                Dnia 27 lutego 2019 roku społeczność internatu wybrała swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Internatu.

                Patrz album


      "Wigilia w internacie"

                20 grudnia 2018 roku mieszkańcy i pracownicy internatu wraz z zaproszonymi gośćmi, Panem Dyrektorem mgr Wiesławem Łupiną, Panią Wicedyrektor mgr Anną Rumińską, księdzem mgr Tomaszem Reckim, spotkali się na wieczorze wigilijno-noworocznym. Jak co roku, była to okazja do złożenia życzeń świątecznych, wspólnego śpiewania kolęd i celebrowania czasu spędzonego w gronie przyjaciół. O oprawę artystyczną zadbała Młodzieżowa Rada Internatu z udziałem utalentowanych koleżanek i kolegów, pod opieką wychowawczyń. Podczas wieczoru ogłoszono wyniki konkursu na świąteczny wystrój pokoju i wręczono uczestnikom nagrody.

                Patrz album


      "Andrzejki w internacie"

                28 listopada 2018 roku w internacie odbyło się spotkanie andrzejkowe, podczas którego młodzież grała w różne gry planszowe. Ponadto grupa wróżek o nazwie "Czarno to widzę" przepowiadała, z przymrużeniem oka, czego należy wystrzegać się w przyszłości.

                Patrz album


      "Turniej tenisa stołowego"

                Dnia 25 października 2018 roku, po trwających kilka dni rozgrywkach, zakończony został w internacie turniej tenisa stołowego. Pani Kierownik mgr Renata Kamińska wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody.

                Patrz album


      "Spotkanie z policjantem"

                Dnia 24 października 2018 roku w internacie odbyło się spotkanie grup wychowawczych chłopców z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. Tematyka spotkania dotyczyła odpowiedzialności karnej młodych ludzi, radzenia sobie w przypadkach naruszenia prawa oraz w przypadku: nakłaniania do czynu zabronionego, świadka, bycia ofiarą. Dzielnicowy opowiedział o przypadkach ze swojej praktyki zawodowej i odpowiadał na pytania młodzieży.


      "Dzień Chłopaka"

                Dnia 1 października 2018 roku w internacie świętowano Dzień Chłopaka. Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Internatu złożyła kolegom życzenia. Dziewczęta rozdały chłopcom słodkie upominki i zaprosiły na kolację i niespodziankę w postaci tortu.

                Patrz album


      "Otrzęsiny w internacie"

                Dnia 20 września 2018 roku mieszkańcy internatu podczas ceremonii "Otrzęsin" przyjęli w swoje szeregi nowo zamieszkałych wychowanków. Z tej okazji Młodzieżowa Rada Internatu przygotowała próby odwagi, zręczności i wiedzy, którym nowi mieszkańcy mężnie stawili czoła zyskując aprobatę zgromadzonej publiczności.

                Patrz album


      "Turniej Siatkówki"

                Dnia 5 czerwca 2018 roku,w internacie odbył się turniej piłki siatkowej, połączony z grillem. Cztery drużyny dopingowane przez koleżanki i kolegów w walce o zwycięstwo rozegrały cztery mecze. Na zakończenie wieczoru zostały wręczone nagrody dla uczestników turnieju i wychowanków, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w "Konkursie Czystości Pokoi".

                Patrz album


      "Pożegnanie maturzystów"

                Dnia 25 kwietnia 2018 roku w internacie miała miejsce uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów Powodzenia w dorosłym życiu życzyli im Pan Dyrektor mgr Wiesław Łupina oraz Pani Kierownik mgr Renata Kamińska. Wychowankowie - maturzyści, którzy wyróżnili się pracą na rzecz internackiej społeczności oraz w konkursie czystości pokoi, otrzymali nagrody. Młodsi mieszkańcy internatu dedykowali starszym koleżankom i kolegom wiersze i piosenki, a prezentacja zdjęć pozwoliła powspominać wspólnie spędzone w internacie chwile.

                Patrz album


      "Dzień kobiet"

                Dnia 8 marca 2018 roku, chłopcy z okazji Dnia Kobiet przygotowali dla dziewcząt spotkanie – niespodziankę. Podczas przedstawienia, które wzbudziło salwy śmiechu, zaprezentowali różne typy kobiet. Dowcip i spostrzegawczość twórców scenariusza szczególnie można było docenić w scenie przedstawiającej panie wychowawczynie, które dobrze zna każdy mieszkaniec internatu. Spotkanie zakończyły życzenia i wspólna kolacja.

                Patrz album


      "Wigilia w internacie"

                Dnia 21 grudnia 2017 roku społeczność internatu spotkała się na wieczorze wigilijnym, w którym uczestniczyli Pan Dyrektor mgr Wiesław Łupina, Pani Wicedyrektor mgr Anna Rumińska, ksiądz mgr Tomasz Recki oraz pracownicy internatu. W klimat tego wyjątkowego dnia wprowadziła zebranych inscenizacja jasełek, wspólne śpiewanie kolęd oraz wzajemne życzenia przekazywane przy opłatku. Uczestnicy konkursu na świąteczną dekorację pokoju, rozstrzygniętego 20 grudnia, otrzymali nagrody w uznaniu za ich pomysłowość i wkład pracy.

                Patrz album


      "Wybory do MRI"

                Dnia 4 grudnia 2017 roku w internacie odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Mieszkańcy oddawali głosy na kandydatów zgłoszonych z grup wychowawczych. W tym roku sukces odnotowali pierwszoklasiści, których przedstawicielka została przewodniczącą MRI.

                Patrz album


      "Andrzejki"

                Dnia 29 listopada 2017 roku mieszkańcy internatu świętowali Andrzejki. Bawili się na dyskotece, odwiedzili "Pokój zagadek", w którym grano w grę "Takie życie" oraz "Pokój niezwykłych wrażeń", gdzie z zasłoniętymi oczami należało zmierzyć się z różnymi zadaniami. Najodważniejsi wzięli udział w konkursie na najciekawsze przebranie. Wychowankowie zaprezentowali się w stroju Gandalfa, śmierci grającej na gitarze oraz króliczka Playboya.

                Patrz album


      "Otrzęsiny"

                Dnia 10 października 2017 roku nowi wychowankowie, podczas uroczystości zwanej "Otrzęsinami", poddani zostali tradycyjnym testom na pełnoprawnych mieszkańców internatu. "Kociaki" stanęły wobec szeregu zadań przygotowanych przez starsze koleżanki i kolegów. Poradzili sobie z nimi z odwagą i humorem. Na zakończenie imprezy zostali pasowani na pełnoprawnych mieszkańców internatu.

                Patrz album


      "Dzień Chłopaka"

                Dnia 2 października 2017 roku dziewczęta zaprosiły chłopców na spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Chłopaka. Pani kierownik Renata Kamińska oraz przedstawicielki dziewcząt złożyły chłopcom życzenia i zaprosiły do udziału w przygotowanych zabawach. Chłopcy zaprezentowali najnowsze trendy mody męskiej oraz przepis na szarlotkę dla mężczyzn. Uroczystość zakończyła się wspólną kolacją.

                Patrz album


      "Przygoda z książką"

                Dnia 8 czerwca 2017 roku mieszkańcy internatu bawili się podczas imprezy czytelniczej "Przygoda z książką" zorganizowanej przez bibliotekę szkolną I LO.

                Patrz album


      "Zakończenie roku w internacie"

                Dnia 7 czerwca 2017 roku społeczność internatu, z okazji zakończenia roku wzięła udział w zabawie w podchody zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Internatu. Wręczono również nagrody dla zwycięzców całorocznego "Konkursu Czystości Pokoi". Pani Kierownik mgr Renata Kamińska życzyła młodzieży udanych i bezpiecznych wakacji.

                Patrz album


      "Pożegnanie maturzystów"

                Dnia 26 kwietnia 2017 roku mieszkańcy internatu spotkali się na uroczystości pożegnania maturzystów. Młodsi wychowankowie przygotowali przedstawienie oraz pokaz zdjęć z pobytu maturzystów w internacie. Pan dyrektor I LO mgr Wiesław Łupina oraz pani kierownik internatu mgr Renata Kamińska wręczyli wyróżniającym się w pracy na rzecz internatu wychowankom dyplomy i upominki. Życzyli im również powodzenia na maturze i trafnych wyborów życiowych.

                Patrz album


      "Warsztaty fryzjerskie"

                Dnia 22 marca 2017 roku w internacie odbyło się spotkanie z panią Martą Sobierajską, która poprowadziła dla wychowanków warsztaty z fryzjerstwa, wizażu i stylizacji.

                Patrz album


      "Dzień Kobiet w Internacie"

                Dnia 8 marca 2017 roku z okazji Dnia Kobiet chłopcy złożyli dziewczętom życzenia i zaprosili na humorystyczne przestawienie prezentujące różne oblicza kobiety.

                Patrz album


      "Pokazy makijażu"

                Dnia 7 marca 2017 roku odbyły się warsztaty nauki makijażu. Pod kierunkiem zaproszonego gościa, profesjonalnej kosmetyczki, dziewczęta miały okazję doskonalić swoje umiejętności

                Patrz album


      "Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu"

                Dnia 20 lutego 2017 roku mieszkańcy internatu wybierali, spośród zgłoszonych kandydatów, swoich przedstawicieli na następny rok do Młodzieżowej Rady Internatu

                Patrz album


      "Wieczór wigilijny"

                Dnia 21 grudnia 2016 roku mieszkańcy internatu, pracownicy oraz zaproszeni goście spędzili wieczór przy wigilijnym stole. Przygotowane przedstawienie przypomniało tradycje obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Akompaniament gitary zachęcił zebranych do wspólnego śpiewania kolęd. Uczestnicy konkursu na "Świąteczny wystrój pokoju" otrzymali nagrody i dyplomy.

                Patrz album


      "Konkurs na świąteczną dekorację pokoju"

                Dnia 14 grudnia 2016 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na świąteczną dekorację pokoju. Konkurs, przeprowadzany co roku, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wychowanków. Komisja konkursowa odwiedziła pokoje zgłoszone do rywalizacji. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas kolacji wigilijnej.

                Patrz album


      "Warsztaty ozdób świątecznych"

                Dnia 8 grudnia 2016 roku pani Krystyna Tomasz poprowadziła warsztaty ozdób świątecznych. Uczestnicy mieli możliwość wymienić się doświadczeniami oraz nauczyć przygotowywać świąteczne dekoracje.

                Patrz album


      "Mikołajki"

                Dnia 6 grudnia 2016 roku mieszkańcy internatu wzięli udział w zabawie z okazji Mikołajek. Polegała ona na napisaniu listu do nieznanego przyjaciela. Z puli zebranych listów uczestnicy zabawy losowali list dla siebie.


      "Andrzejki"

                Dnia 30 listopada 2016 roku o godz. 18:30 w internacie nastał czas magii i wróżb. Dziewczęta z grupy I i II wcieliły się w role wiedźm i wróżek. W blasku świec układały kabały, wróżyły z ręki i kart. Wychowankowie poddali się tej magicznej chwili i każdy chciał poznać swoja przyszłość. Po przepowiedniach MRI zaprosiła wszystkich na pokaz filmu.

                Patrz album


      "Wieczór poezji"

                Dnia 17 listopada 2016 roku mieszkańcy internatu wystąpili w roli lektorów podczas wieczoru poezji "Wędrówką jedną jest życie człowieka". Wieczorek przygotowany został w ramach realizowanego przez bibliotekę szkolną we współpracy z internatem I LO projektu Priorytet 3 "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Celem projektu jest rozwijanie i wspieranie czytelnictwa wśród młodzieży.

                Patrz album


      "Otrzęsiny"

                Dnia 20 października 2016 roku odbyły się tradycyjne "Otrzęsiny" nowych mieszkańców internatu. Scenariusz imprezy pt. "Pirackie otrzęsiny" przygotowała Młodzieżowa Rada Internatu pod kierunkiem wychowawców. W związku z hasłem przewodnim, konkurencje, którym poddani zostali nowi wychowankowie, były związane z umiejętnościami potrzebnymi na pokładzie statku. "Koty" zwijały włóczkę w zgrabne kłębki, sprzątały "pokład", w chórze śpiewały szanty.

                Żaden "kociak" nie został pominięty, wszyscy wzięli udział w pasowaniu na pełnoprawnego mieszkańca internatu. Aby tradycji stało się zadość, kapitan statku pirackiego obciął "kotom ogony" oraz wysłuchał przysięgi. Nowi wychowankowie otrzymali pamiątkowy dekalog kota
      oraz znaczki.

                Patrz album


       

                Dnia 3 października 2016 roku społeczność internatu świętowała Dzień Chłopca. Dziewczęta z Młodzieżowej Rady Internatu pod kierunkiem pani Krystyny Tomasz i pani Wiesławy Frankowskiej przygotowały dla męskiej części mieszkańców internatu uroczystą kolację za słodką niespodzianką i zabawami. Chłopcy mogli wykazać się w różnych konkurencjach, które sprawdzały ich sprawność fizyczną, wiedzę oraz umiejętności taneczne. Pani kierownik mgr Renata Kamińska w imieniu wszystkich wychowawczyń i dziewcząt złożyła chłopcom serdeczne życzenia.

                Patrz album


                Dnia 15 czerwca 2016 roku zorganizowano grilla na zakończenie roku internackiego. Zostały wręczone dyplomy i nagrody uczestnikom turnieju piłki siatkowej oraz zwycięzcom konkursu czystości pokoi. Dziewczęta z grupy pani Krystyny Tomasz poprowadziły zabawy inspirowane grami podwórkowymi.

                Patrz album


                Dnia 9 czerwca 2016 roku w internacie odbył się pokaz makijażu. Zaproszony gość, przedstawicielka firmy AVON, zaprezentowała etapy wykonywania makijażu, a także udzieliła indywidualnych porad dotyczących właściwego wyboru i stosowania kosmetyków.

                Patrz album


                W dniach 6 - 7 czerwca 2016 roku w internacie zorganizowano pokazy dziesięciu najpopularniejszych wykładów nagranych podczas konferencji TED (Technology Entertainment Design). Wychowankowie mieli okazję obejrzeć prezentacje, na których prelegentami byli min. sir Ken Robinson, głoszący tezę, że szkoły zabijają kreatywność; cudowne dziecko Adora Svitak, przekonująca, że świat potrzebuje „dziecięcego” podejścia: śmiałych pomysłów, niepohamowanej kreatywności, a zwłaszcza optymizmu oraz neurobiolog Vilayanur Ramachandran przedstawiający fascynujące działanie neuronów lustrzanych.

                Patrz album


                Dnia 2 czerwca 2016 roku wychowankowie internatu uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Ewą Lipską, poetką, felietonistką, członkiem założycielem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, zorganizowanym przez MiPBP w Pałacu Anny Wazówny


                Dnia 1 czerwca 2016 roku w internacie na wesoło obchodzony był DZIEŃ DZIECKA. Była świetna zabawa w kalambury – odgadywanie haseł rysowanych i pokazywanych gestów. Zarówno podczas pokazywania, jak i rysowania nie wolno było używać słów ani wydawać innych dźwięków, podpowiadających hasło. Po dobrej, wesołej zabawie wszyscy udali się na smaczny posiłek na świeżym powietrzu. Imprezę przygotowały wychowawczynie Pani Marlena Szymańska i Pani Wiesława Frankowska.

                Patrz album


                Dnia 31 maja 2016 roku w internacie odbyła się druga edycja Turnieju Piłki Siatkowej. O palmę pierwszeństwa rywalizowały trzy drużyny, których skład ustalono losowo spośród uczestniczących w turnieju wychowanków. Rolę sędziego pełniły pani Ewa Wiśniewska i pani Krystyna Tomasz.

                Patrz album


                Dnia 26 kwietnia 2016 roku w internacie odbyła się uroczystość pożegnania maturzystów. Zgodnie z tradycją młodsi mieszkańcy internatu przygotowali wieczorek pożegnalny, podczas którego obdarzyli maturzystów dobrymi radami i przestrogami. Do życzeń dla maturzystów w swoich przemówieniach dołączyli Pan Dyrektor I LO mgr Wiesław Łupina oraz Pani Kierownik mgr Renata Kamińska. Podczas pokazu zdjęć wspominano spędzone w internacie lata. Wychowankowie wyróżniający się aktywnym udziałem w życiu kulturalnym internatu otrzymali nagrody. Była przewodnicząca MRI, Dominika Calik podziękowała w imieniu maturzystów. Wieczorek zakończyło pamiątkowe zdjęcie oraz wspólna kolacja.

                Patrz album


       

                Wieczór 20 kwietnia 2016 roku upłynął wychowankom internatu pod znakiem dobrej zabawy. Młodzież przy blasku kolorowych świateł i świetnej muzyce bawiła się na dyskotece internackiej. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania

                Patrz album


                Dnia 14 kwietnia 2016 roku zainteresowani wychowankowie uczestniczyli w 5. Brodnickich Warsztatach Literackich prowadzonych w MiPBP w Brodnicy przez Panią Gaję Kołodziej, młodą pisarkę, członkinię Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i autorkę sześciu powieści dla młodzieży min. "Wystrzałowej licealistki" o przygodach Mel, agentki 772.


      Święta Wielkanocne w internacie

                Czas przedświąteczny młodzież wraz z wychowawczyniami spędziła na przygotowaniu ozdób i wystroju pomieszczeń internatu.

                Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy szczere życzenia pokoju, wiary i miłości. By nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z rodziną i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań, a nadchodząca wiosna wypełni słońcem życie osobiste i zawodowe.

      WESOŁEGO ALLELUJA!!!

                Patrz album


                Dnia 17 marca 2016 roku grupa wychowanków wzięła udział w zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Brodnicy spotkaniu z emerytowanym oficerem Wojska Polskiego panem Wojciechem Zawadzkim autorem książki "Pomorze 1920" traktującej o trudnych czasach odzyskiwania niepodległości w naszym regionie po pierwszej wojnie światowej oraz podczas wojny z bolszewikami latem 1920 roku.


                Dnia 10 marca 2016 roku odbyło się drugie spotkanie z cyklu Warsztaty Dekoracji Wiosennych. Pani Krystyna Tomasz oraz Beata Górska uczyły techniki zdobniczej decoupage polegającej na przyklejaniu wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej na odpowiednio spreparowaną powierzchnię.

                Patrz album


      DZIEŃ KOBIET W INTERNACIE!!!

                Dnia 8 marca 2016 r. chłopcy przygotowali miłą niespodziankę dla kobiet z okazji  ich święta. Był to  kabaret pt. „Adam i Ewy….., czyli jak to rzeczywiście było i jest z kobietami……..”?! W przedstawieniu we wszystkie role wcielili się PANOWIE:

      Adam - Mateusz Miszczak

      Ewy – nr 1 Damian Jarzębski , nr 2 Rafał Mikulicz, nr 3 Maciej Skudzawski, nr 4 Szymon Czapliński, nr 5 Patryk Brzóskiewicz

      Narrator – Filip Piątkowski

      Pan Profesor – Hubert Burzyński

      Diabeł – Łukasz Łapkiewicz

      Anioł – Mateusz Bienert

      Wąż – Robert Sulej

      Oprawa muzyczna – Patryk Ławicki

      Pomoc techniczna – Dariusz Witkowski

      Adam też miał problem żeby nadążyć za nimi wszystkimi!!! Sami zobaczcie.  Panowie w strojach damskich prezentowali się bosko!  Rzeczywiście wszyscy czuli się jak …. dawno temu w raju, tylko z małym wyjątkiem…! Zamiast jednej Ewy, jak na raj przystało, było ich aż 5 i to tak różne, że aż dech zapierało!!!

                Śmiechu było co niemiara. Na koniec wszystkie kobiety wraz z życzeniami zamiast kwiatka otrzymały – jak na raj przystało, jabłuszko na drugie śniadanie.

                Patrz album

       


                Dnia 2 marca 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Warsztaty Dekoracji Wiosennych. Pod okiem wychowawczyń uczestnicy uczyli się przygotowywać świąteczne ozdoby. Tym razem były to wielkanocne pisanki wykonane z użyciem różnych materiałów np. papierowych serwetek, cekinów, sznurka.

                Patrz album


                Z początkiem marca w internacie zainicjowana została akcja bookcrossingowa. W sali nr 208 założyliśmy półkę bookcrossingową z 9 książkami. Bookcrossing, to - w dużym skrócie - wielka światowa biblioteka, w której niema żadnych opłat, ani kaucji. Chodzi o to, że osoba zostawia (uwalnia) książkę w dowolnym miejscu publicznym lub na tzw. półce bookcrossingowej a druga osoba tą książkę znajduje. Dodatkowym elementem zabawy jest to, że książki rejestrowane są przez uwalniających w Internecie, dzięki czemu wszyscy mogą oglądać wpisy innych osób, które daną książkę przeczytają. Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników. W dniu otwarcia nasza półka zawiera następujące pozycje:

      • Martyna Wojciechowska “Kobieta na krańcu świata”
      • Doris Lessing “Piąte dziecko”
      • Doris Lessing “Podróż Bena”
      • Mark Twain “The adventures of Tom Sawyer”
      • John Allyn “Opowieść o 47 roninach”
      • Miriam Collee “W Chinach jedzą księżyc”
      • Dan Brown “Zwodniczy punkt”
      • Alice Munro “Za kogo ty się uważasz?”
      • Marek Kamiński “Odkryj, że biegun nosisz w sobie"

      Zapraszamy do wypożyczania, wymieniania książek i wzbogacania półki.

                Patrz album


                Dnia 18 lutego 2016 roku społeczność internatu wzięła udział w corocznych wyborach Młodzieżowej Rady Internatu. Starsi wychowankowie, którzy wkrótce przystąpią do matury i opuszczą internat przekazali władzę w ręce młodszych roczników. Życzymy nowej MRI entuzjazmu, energii i sukcesów w pracy.

                Patrz album


      „WALENTYNKI”  W  INTERNACIE

      Walentynki   to coroczne święto zakochanych, które w internacie znalazło swoich zwolenników. Zwyczajem Walentynek jest  wzajemne wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek, opatrzonych walentynkowym wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem, a także okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Tak też było i u nas. Piękny, romantyczny wystrój pomieszczeń internatu nastroił wszystkich do świętowania tego dnia. Była:

      poczta Walentynowa z „posłańcami walentynkowymi”

      zabawa przy śpiewie miłosnych piosenek (karaoke dla lubiących śpiew i dobrą zabawę) 

      oraz wspólne oglądanie „miłosnego” seansu     

      Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili zabierając ze sobą:

      J dobry humor,

      J „przytulankę”

      J i uśmiech!!!!!

       

                Patrz album


      Dbamy o wygląd!

                Dnia 11 lutego 2016 roku w internacie odbył się pokaz kosmetyczny firmy Avon, na którym wychowanki internatu mogły poznać różne kosmetyki, a następnie je przetestować. Poznały sztukę makijażu i demakijażu, a także zasady dbania o dłonie i paznokcie. Panie konsultantki udzieliły kilku porad, a także wykonały makijaże pokazowe. Dziewczyny same mogły pobawić się do woli z własnym wizerunkiem, testując kosmetyki. Płeć piękna  miło spędziła czas! Każda z uczestniczek otrzymała upominek.

                Patrz album


                Dnia 4 lutego 2016 roku, o godzinie 18.00 grupa wychowanków internatu pod opieką Pani Wiesławy Frankowskiej uczestniczyła w spotkaniu w Brodnickim Domu Kultury, z Łukaszem "Widgetem" Nagórskim oraz Marcinem "Mietasem" Komakowskim. Podróżnicy podzielili się swoimi wrażeniami z wyprawy do dwóch zapomnianych miast - Czarnobyla i Prypeci. Podróżnicy opowiedzieli o tym, co zobaczyli oraz przeżyli, ujawnili też, co przy okazji udało się im sfilmować i sfotografować.
                Dnia 21 grudnia 2015 roku w internacie zostały zorganizowane warsztaty dekoracji świątecznych. Zaproszony gość, pani Danuta Łapkiewicz, zaprezentowała bombki wykonane ze sznurka i koronki. W programie warsztatów zaplanowano zrobienie torby na prezenty z arkusza papieru, lampionu w kształcie gwiazdy, choinki z foremek od muffinek, bombek jeżyków i bombek ze sklejonych papierowych kół,śnieżynek i gwiazd - wycinanek z papieru.

                Patrz album


      UROCZYSTA KOLACJA WIGILIJNA

                Dnia 17 grudnia 2015 roku w internacie odbyła się uroczysta kolacja wigilijna, która była poprzedzona krótkim przedstawieniem przygotowanym przez młodzież pod kierunkiem Pani Wiesławy Frankowskiej i Pani Marleny Szymańskiej.

                W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Dyrekcja I LO, ksiądz Przemysław Skowroński, Pani Kierownik i pracownicy internatu oraz wychowankowie. Po przedstawieniu Pan Dyrektor mgr Wiesław Łupina i Pani Kierownik Internatu mgr Renata Kamińska złożyli wszystkim życzenia świąteczno - noworoczne oraz zostały wręczone nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych uczestników konkursu na najciekawszą dekorację świąteczną pokoju. Organizatorkami konkursu były Pani Krystyna Tomasz i Ewa Wiśniewska. Następnie zgodnie z tradycją wszyscy podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zasiedli do uroczystej kolacji wigilijnej. Były również drobne upominki od „Mikołajów”! Po kolacji wszyscy radośnie śpiewali kolędy.

                Patrz album


      CZAS PRZEDŚWIĄTECZNY W INTERNACIE

                Młodzież pod opieką Pani Marleny Szymańskiej i Pani Wiesławy Frankowskiej przygotowały świąteczny wystrój pomieszczeń internatu. Wieczorem 6 grudnia 2015r. pojawił się nawet pomocnik Mikołaja, żeby zobaczyć pracę młodzieży i uśmiechy na twarzach wychowanków na jego widok!  

                Okres świąteczny  to takie dni w roku, które skłaniają do zadumy i refleksji, które powodują, że patrzymy na to co dobre, a nie na to co nas dzieli, kiedy chętniej wyciągamy do siebie przyjazne i pomocne dłonie.

                Zbliżające się święta, są znakomitą okazją, aby pojednać się z bliźnim, spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością innych. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka. Każdy powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia. Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość.

                Wigilia jest jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Niech nie gaśnie on nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi, wspaniałomyślnymi wobec innych. W każdej chwili bądźmy pomocni, gdy ktoś w pobliżu będzie potrzebował wsparcia.

                Z tej okazji proszę przyjąć serdeczne życzenia, aby w tym szczególnym okresie nie zabrakło miłości, czułości oraz rodzinnego ciepła, aby atmosfera tych pięknych i radosnych Świąt przepełniła wszystkich pozytywną energią i nadzieją na Nowy Rok.

                Patrz album


                Dnia 14 grudnia 2015 roku w internacie nastąpiło rozstrzygnięcie organizowanego przez panią Krystynę Tomasz i Ewę Wiśniewską konkursu na najciekawszą dekorację świąteczną pokoju. Jury stanęło wobec trudnego zadania docenienia wysiłków licznych uczestników, którzy dołożyli wszelkich starań wykonując większość ozdób samodzielnie. Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych uczestników zostaną wręczone podczas kolacji wigilijnej.

                Patrz album


                Dnia 10 grudnia 2015 roku w internacie odbyło się drugie spotkanie z Teatrem Polskiego Radia. Wychowankowie mieli okazję poznać słuchowisko zrealizowane na podstawie powieści Joanny Chmielewskiej "Krokodyl z kraju Karoliny"


                Wieczór 26 listopada 2015 roku upłynął w internacie pod znakiem dobrej zabawy. Rozpoczęły go tradycyjne andrzejkowe wróżby, lanie wosku, wróżenie z kart i z kości do gry, przebijanie szpilką serca z imionami przyszłych ukochanych, losowanie ukrytych pod filiżankami przestróg i przepowiedni na następny rok, a także numerologia i wróżenie poprzez skreślanie kresek lub odczytywanie kształtu rozsypanych szpilek. Kolejnym punktem było karaoke, podczas którego młodzież miała przyjemność oklaskiwać wokalne popisy koleżanek i kolegów. Wieczór Andrzejkowy zakończono dyskoteką.

                Patrz album


                Dnia 24 listopada 2015 roku wychowankowie internatu zostali zaproszeni na spotkanie ze słuchowiskiem Teatru Polskiego Radia na motywach powieści królowej polskiego kryminału Joanny Chmielewskiej pt. "Złota mucha" w wykonaniu Agaty Kuleszy, Jacka Braciaka, Jerzego Schejbala, Sławomira Packa. Akcja powieści toczy się wokół afery kryminalnej związanej z pięknym okazem bursztynu, na której trop wpada główna bohaterka, Joanna.


      WIECZÓR Z CYKLU „KOCHAM KINO”

                W czwartek  19 listopada 2015 roku wychowankowie internatu uczestniczyli  w kolejnym wieczorze z cyklu „KOCHAM KINO” , tym razem w Brodnickim Domu Kultury. Film wyświetlany był dzięki projektowi „Polska Światłoczuła”. Młodzież obejrzała film pt. „BODY/CIAŁO” Małgorzaty Szumowskiej,  w którym ukazane jest cierpienie – psychiczne (utrata bliskich) oraz fizyczne (walka z anoreksją)  i śmierć, wokół której film jest zbudowany. Specjalnym gościem pokazu była kostiumograf filmu Julia Jarża – Brataniec.


                Dnia 12 listopada 2015 roku w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny wychowankowie internatu uczestniczyli w spotkaniu z cyklu Podróże dalekie i bliskie pt. ŚWIAT ARKADEGO FIEDLERA. Gościem wieczoru był Marek Fiedler, syn pisarza, równieżpisarz i podróżnik oraz twórca Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.


      WIECZÓR Z CYKLU „KOCHAM KINO”

                Dnia 5 listopada 2015 roku o godzinie 19:30  wychowankowie internatu spotkali się na wieczorze z cyklu „KOCHAM KINO”.  Wspólnie obejrzeli film pt. ”Chce się żyć” , który przedstawia  historię życia niepełnosprawnego Mateusza, cierpiącego na rozległe porażenie mózgowe, mającego znacznego stopnia trudności w kontakcie z innymi osobami, a jednocześnie w pełni sprawnego intelektualnie i emocjonalnie chłopca, dzielnie i cierpliwie walczącego ze swoimi ograniczeniami.


       
      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

       

      "Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny".


      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych,


      spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.


      WYCHOWANKOWIE

       

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 12 października 2015 roku, w Internacie I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy odbył się wieczór słowno - muzyczny przygotowany przez wychowanków internatu pod kierunkiem Pani mgr Marleny Szymańskiej dedykowany Pani Kierownik, Wychowawcom, Pracownikom Administracji i Obsługi. Młodzież w ten sposób uczciła szczególny dzień 14 października zwany  Dniem Nauczyciela – święto polskiej szkoły, uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz  tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. Tym wspólnym świętowaniem, słowami wierszy i piosenek, a także kwiatami młodzież wyraziła wdzięczność oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia, dziękując za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane na co dzień, za poświęcenie i trud wkładany w wychowanie, za wiarę w nieustannie potrzebujących rad i wskazówek podopiecznych, za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów, a także przeprosili za to, że nie zawsze ułatwiają im pracę.

       

       

      Patrz album


      Dnia 2 października 2015 roku społeczność internatu świętowała Dzień Chłopca. Uroczystość uświetniła obecność Dyrektora I LO Pana mgr Wiesława Łupiny. Dziewczęta pod kierunkiem Pani mgr Beaty Górskiej przygotowały dla chłopców szereg zabaw. Mogli oni sprawdzić swoje umiejętności i poczucie humoru wiążąc krawat, przyszywając guzik, obierając jabłka, rozpoznając marki samochodów lub biorąc udział w pokazie mody.

      Patrz album

       

       


      Otrzęsiny - powitanie nowych wychowanków w internacie!

                Zgodnie z coroczną tradycją w Internacie należącym do naszej szkoły, w dniu 22 września 2015r. odbyły się „Otrzęsiny" wychowanków, którzy po raz pierwszy zamieszkali w Internacie I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy.

                Celem imprezy była integracja wychowanków i rozwój ich twórczej inwencji. W czasie uroczystości młodzież miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, a przede wszystkim była to integracja młodzieży i propozycja pożytecznego i rozwijającego spędzenia czasu wolnego.

                Wychowankowie chętnie wzięli udział w imprezie, jak i sporządzaniu jej dokumentacji do kroniki internackiej. Czas spędzony w gronie rówieśników sprzyjał głębszemu poznaniu, budowaniu poczucia własnej wartości oraz zaspokajał potrzebę przynależności do grupy rówieśniczej, która na tym etapie rozwoju młodego człowieka jest najważniejszą grupą odniesienia. W tym wypadku tą kreującą właściwe postawy oraz promującą wartości twórcze i humanistyczne.

                Uroczystość została przygotowana przez starszych kolegów, pod kierunkiem wychowawców: Pani mgr Wiesławy Frankowskiej i Pani mgr Marleny Szymańskiej. Nowi mieszkańcy, aby udowodnić, że udało im się już zaaklimatyzować w internacie i poznać jego tradycje, musieli stawić czoła wielu zadaniom, które bacznie obserwowało i oceniało jury w składzie: Kierownik Internatu Pani mgr Renata Kamińska, wychowawca Pani mgr Ewa Wiśniewska i wychowanka Magdalena Kroskowska, no i oczywiście publiczność. Wśród konkurencji pojawiły się zmagania kulinarne i sprawnościowe.

                Starania "kociąt" często wywoływały salwy śmiechu, ale również zasłużone oklaski po zakończeniu każdej konkurencji. Wszyscy nowi wychowankowie pomyślnie zaliczyli wyznaczone zadania otrzymując w nagrodę dyplomy i drobne upominki. Żeby tradycji stało się zadość złożyli przysięgę, którą przypieczętowali odciskiem własnej dłoni, a wychowawcy obcięli im „ogonki”. Pani Kierownik Internatu wręczyła im certyfikaty. Teraz już są z nami aż do… ukończenia szkoły. Mamy nadzieję, że będą się dobrze czuć wśród internackiej braci.

                No i oczywiście do „internackiej braci” został również przyjęty nowy wychowawca, Pani Marlena Szymańska, której zadaniem było wypicie szklanki soku „uśmiechu” – świeżo wyciśniętych cytryn i to jednym haustem. Zadanie wykonała z uśmiechem. Cała impreza „otrzęsinowa” zakończyła się pysznym grillowaniem.

                Patrz album


                W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego Młodzieżowa Rada Internatu pod kierunkiem pani Ewy Wiśniewskiej i pani Jolanty Piotrowskiej przygotowała w dniu 17 czerwca 2015 roku zabawy sportowe dla wychowanków. Społeczność internatu podziękowała kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji i obsługi za całoroczną opiekę i pracę. Zwycięzcom konkursu czystości wręczono dyplomy i nagrody. Upominki i podziękowania otrzymali również uczestnicy turnieju siatkówki i rozgrywek sportowych.

                Patrz album


                Dnia 16 czerwca 2015 roku w internacie odbył się turniej siatkówki. Po roku rozgrywek prowadzonych na szkolnej sali gimnastycznej cztery drużyny rywalizowały o palmę pierwszeństwa. Organizator, wychowawczyni pani Ewa Wiśniewska, pełniła funkcję sędziego.

                Patrz album


                Dnia 21 i 28 kwietnia 2015 roku mieszkańcy internatu wzięli udział w zorganizowanych przez panią Jolantę Piotrowską pokazach fryzjersko - kosmetycznych poprowadzonych przez uczestników zawodowego kursu fryzjerskiego w Regionalnym Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy.

                Patrz album


                Mieszkańcy internatu pod opieką wychowawców korzystają z cotygodniowych zajęć na siłowni oraz piłki nożnej i siatkówki odbywających się w szkolnej hali sportowej.

                Patrz album


                Dnia 16 kwietnia 2015 roku Młodzieżowa Rada Internatu pod kierunkiem pani Krystyny Tomasz, przy współpracy pozostałych wychowawców, przygotowała pożegnanie tegorocznych absolwentów. Na przebieg wieczoru złożyły się życzenia sukcesów w dorosłym życiu ze strony Pani Kierownik oraz przewodniczącego MRI, przedstawienie, "próbna matura", wręczenie nagród i upominków, a także podziękowania wychowanków i uroczysta kolacja.

                Patrz album


                Dnia 15 kwietnia 2015 roku pani Danuta Łapkiewicz, pracownik internatu, poprowadziła warsztaty wykonywania kwiatów z bibuły. Udział w zajęciach wzięły dziewczęta z grupy pierwszej, które przygotowały kwiaty - upominki dla maturzystów.

                Patrz album


                Dnia 18 marca 2015 roku, pod kierunkiem pani Wiesławy Frankowskiej, odbyły się dla młodzieży warsztaty przygotowywania dekoracji na święta Wielkanocne.

                Patrz album


                Dnia 11 marca 2015 roku w internacie odbyły się wybory Młodzieżowej Rady Internatu. W tajnym głosowaniu w obecności komisji wyborczej udział wzięło 83 wychowanków. 19 marca na pierwszym zebraniu w nowym składzie ustalono przydział funkcji w nowej MRI.

                Patrz album


                Dnia 13 lutego 2015 roku Młodzieżowa Rada Internatu zaprosiła koleżanki  i kolegów na walentynkowy wieczór filmowy. Pokazy odbywały się w Sali Konferencyjnej. Z okazji Walentynek uruchomiono również pocztę, dzięki której mieszkańcy internatu mogli przekazać sobie wzajemnie wyrazy sympatii.

                Patrz album


                Dnia 18 grudnia 2014 roku w internacie odbyła się uroczysta kolacja wigilijna. W towarzystwie zaproszonych gości, Dyrekcji I LO, księdza Sebastiana Kaczerzewskiego, Pani Kierownik oraz pracowników internatu, wychowankowie jak co roku podzielili się opłatkiem. Uroczystość uświetnił występ przygotowany przez młodzież pod kierunkiem przewodniczacej MRI oraz pani Krystyny Tomasz.

                Patrz album


                Dnia 15 grudnia 2014 roku rozstrzygnięty został zorganizowany przez panią Ewę Wiśniewską konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną pokoju wykonaną przez wychowanków internatu. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbyło się podczas kolacji wigilijnej.

                Patrz album


                Dnia 14 grudnia 2014 roku podczas zajęć prowadzonych przez panią Wiesławę Frankowską młodzież przygotowała świąteczne stroiki.


                Dnia 5 grudnia 2014 roku pod kierunkiem pani Krystyny Tomasz została przygotowana nowa dekoracja świąteczna stołówki.


                Dnia 2 grudnia 2014 roku Młodzieżowa Rada Internatu przygotowała dla koleżanek i kolegów wieczór wróżb andrzejkowych.

      Patrz album


                Dnia 25 listopada 2014 roku w internacie odbyły się warsztaty wykonywania ozdób świątecznych prowadzone przez panią Danutę Łapkiewicz.

      Patrz album


                Dnia 22 października 2014 roku, podczas tradycyjnej w internacie ceremonii otrzęsin nowi wychowankowie po przejściu szeregu prób zostali przyjęci przez starsze koleżanki i kolegów do grona mieszkańców. Utracili tym samych żartobliwe miano ,,kota" i zyskali wspólne wszystkim przywileje i obowiązki. Zabawę przygotowała i poprowadziła Młodzieżowa Rada Internatu pod kierunkiem wychowawcy pani Krystyny Tomasz.

      Patrz album


                Dnia 24 czerwca 2014 roku Młodzieżowa Rada Internatu zaprosiła mieszkańców i pracowników internatu na uroczystość zakończenia roku szkolnego, na którą zaplanowano grill oraz zawody sportowe. Pani kierownik oraz pani Wiesława Frankowska wręczyły dyplomy zwycięzcom konkursu czystości. Przedstawiciele młodzieży podziękowali pracownikom internatu za całoroczną opiekę.

                Patrz album


                Dnia 14 maja 2014 roku wychowanki internatu, Dorota Kobierska oraz Adrianna Brodzińska zdobyły trzecie miejsce w konkursie fryzjerskim „Fryzura przyszłości – lato 2014”. Konkurs miał miejsce w Regionalnym Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy. Uczestniczyło w nim 19 osób reprezentujących dziewięć szkół kształcących w zawodzie fryzjer z terenu województwa kujawsko - pomorskiego oraz Nowego Miasta Lubawskiego.

                Patrz album


                Dnia 24 marca 2014 roku społeczność internatu żegnała podczas uroczystej kolacji tegorocznych maturzystów. Młodzieżowa Rada Internatu zadbała o oprawę artystyczną wydarzenia oraz pamiątki dla starszych koleżanek i kolegów. Pani Kierownik nagrodziła najbardziej zasłużonych dla internatu wychowanków. 

                Patrz album


                Dnia 17 marca 2014 roku odbyły się wybory Młodzieżowej Rady Internatu. Mieszkańcy internatu podczas głosowania wybrali swoich przedstawicieli na okres następnego roku. Nowi członkowie MRI funkcję przewodniczącego powierzyli Dominice Calik, zastępcą mianowano Łukasza Paturalskiego.

                Patrz album


                Dnia 20 lutego 2014 roku, na zaproszenie Dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy, mieszkańcy internatu wzięli udział w "Spotkaniu z fantastyką" prowadzonym przez Jarosława Adamczyk - Kuczyńskiego, członka Toruńskiego Stowarzyszenia "Perła Imperium". Podczas prezentacji poznali definicję terminu fantastyka, rozwój  na przełomie stuleci oraz przejawy twórczości zaliczanej do fantastyki, a także podział na dziedziny oraz współczesne manifestacje zainteresowań fanów.


                Dnia 16 stycznia 2014 roku mieszkańcy internatu wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Podróże dalekie i bliskie”, które odbywają się pod patronatem firmy Henri Lloyd w Pałacu Anny Wazówny. Tym razem wysłuchali opowieści, połączonej z promocją najnowszej książki „Everest Góra Gór”, dziennikarki podróżniczki i pisarki Moniki Witkowskiej, o zdobyciu Mount Everestu.


                Dnia 14 stycznia 2014 roku wychowankowie internatu mieli okazję oklaskiwać koleżanki i kolegów z I LO w Brodnicy podczas przedstawienia „Buty do nieba”, na które udali się do Brodnickiego Domu Kultury pod opieką pani Wiesławy Frankowskiej.


                Dnia 19 grudnia 2013 roku mieszkańcy i pracownicy internatu, z udziałem Dyrekcji I LO w Brodnicy oraz księdza Sebastiana Kaczerzewskiego, uczestniczyli w wieczorze wigilijnym. Kolejny raz zasiedli przy wspólnym stole, podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zaśpiewali kolędy. Grupa młodzieży, pod kierunkiem pani Wiesławy Frankowskiej, stworzyła świąteczny nastrój i zbiorem wierszy oraz kolęd przypomniała o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Gwiazdor pamiętał o zebranych, każdy został obdarowany.

                Patrz album


                Dnia 28 listopada mieszkańcy internatu zostali zaproszeni na wieczór andrzejkowych wróżb. Wróżbitki, w role których wcieliły się dziewczęta z grupy czwartej, w ciepłym blasku świec przy wsparciu szklanej kuli, kart i numerologii przepowiadały przyszłość, odpowiadały na trudne pytania, radziły i przestrzegały. Udział w szkolnej dyskotece był świetną okazją do przedłużenia zabawy.

                Patrz album


                Dnia 24 października 2013 roku nowi mieszkańcy internatu zostali przyjęci do grona „braci internackiej”. Wychowankowie mieli możliwość wykazania  się wiedzą na temat internatu oraz zasad i zwyczajów panujących w placówce. Odpowiedzieli na pytania, wśród których czaiły się prawdziwe pułapki, na przykład: gdzie jest najlepszy internat lub jakie jest najczęstsze zajęcie wychowanków w czasie godzin nauki? Uroczystość zakończyła się wręczeniem „Dekalogu Kota” każdemu nowemu mieszkańcowi internatu.

                Patrz album


                Dnia 10 października 2013 roku na zaproszenie Burmistrza Brodnicy oraz Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brodnicy, grupa wychowanków internatu wzięła udział w spotkaniu z cyklu: "Promocje brodnickie". Tym razem było to spotkanie ze Stefanem Albrechtem, autorem książki "Brodnickie legendy i rzeczywistość". Uczestnicy spotkania poznali nowy przekład "Białej Damy" oraz wiele nieznanych faktów z historii XIX-wiecznej Brodnicy.


                Z okazji Dnia Chłopca, 1 października dziewczęta z Młodzieżowej Rady Internatu przygotowały dla chłopców i wychowawcy kolację ze słodką niespodzianką. W imieniu płci pięknej życzenia złożyła Pani kierownik Renata Kamińska oraz przewodnicząca MRI Anna Jasińska. Niespodzianką dla wychowanków był tort, który pokroił wychowawca grupy chłopców pan Tomasz Wodecki.

                Patrz album


                Dnia 25 września 2013 roku mieszkańcy internatu mieli zaszczyt wziąć udział w muzycznym przedsięwzięciu uczniów oraz byłych absolwentów I LO "Moc muzyki - lata 60-te", które odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy.


                Dnia 11 czerwca 2013 roku mieszkańcy internatu pod opieką pani kierownik mgr Renaty Kamińskiej uczestniczyli w Pałacu Anny Wazówny w spotkaniu z kapitanem Tomaszem Cichockim, autorem książki „Zew oceanu”, uhonorowanym tytułem Żeglarza Roku 2012 za samotny rejs dookoła świata na jachcie "Polska Miedź".


                 Dnia 25 kwietnia 2013 roku podczas szczególnej kolacji z udziałem pani kierownik internatu Renaty Kamińskiej młodsi wychowankowie pożegnali tegorocznych maturzystów. Natalia Dec, Anna Sternicka, Ewelina Wesołowska, Klaudia Laskowska, Paweł Sadowski pod kierunkiem przewodniczącej Młodzieżowej Rady Internatu - Ani Jasińskiej przygotowali przedstawienie, które dowcipnie i wzruszająco spuentowało pobyt starszych kolegów w internacie. Dziękujemy za wspólne trzy lata i życzymy wielu sukcesów "skazanym na dalszą ścieżkę edukacji".

                Patrz album


                Dnia 7 marca 2013 w stołówce internatu odbył się Dzień Kobiet. Uroczysta kolacja poprzedzona była częścią konkursową poprowadzoną przez wychowanków Adriana Brzóskiewicza i Wiktora Kleinowskiego. Konkursy polegały między innymi na zbudowaniu domku z kart, rozpoznawaniu przypraw, odgadnięcie utworu po fragmencie muzyki, budowaniu modelu samolotu z papieru z próbą lotu lub narysowaniu kolegi z internatu. Wszystkie uczestniczki otrzymały słodkie nagrody, a przed kolacją Pani Kierownik Renata Kamińska podzieliła tort od chłopców.

                Patrz album


                28 lutego 2013 roku członkowie kółka kulturalno – plastycznego uczestniczyli w Pałacu Anny Wazówny w spotkaniu „Niepokonana wartość wspomnień… Ileż barw przynosi nam życie” z cyklu „Promocje Brodnickie”. Bohaterką wieczoru była pani Salomea Maria Frąckiewicz - Blank.


                21 lutego 2013 roku odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Udział w nich wzięli następujący wychowankowie wybrani spośród trzech grup: Boczko Arkadiusz, Fischer Artur, Gutowska Magda, Jasińska Anna, Laskowska Klaudia, Lewandowska Karolina, Sadowski Paweł, oraz Sternicka Anna. Do finału przeszli: Sadowski Paweł 58 głosów, Fischer Artur 49, Sternicka Anna 48, Laskowska Klaudia 46, oraz Jasińska Anna i Boczko Arkadiusz 42. Na spotkaniu, które odbyło się 28 lutego wychowankowie  wybrali spośród siebie zarząd rady: przewodnicząca - Jasińska Anna, zastępca przewodniczącego - Sternicka Anna, kronikarz - Laskowska Klaudia. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w wyborach.

                Patrz album


                 14 lutego 2013 roku z okazji Walentynek grupa młodzieży z opiekunem, panią Wiesławą Frankowską udała się do kina „Świt” na seans „Raju na ziemi” w reżyserii Davida Waina.


                20 grudnia 2012 roku odbyła się Wigilia internacka. Młodzież pod przewodnictwem pani mgr Wiesławy Frankowskiej przygotowała dla gości i mieszkańców krótki program artystyczny. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan dyrektor mgr Wiesław Łupina, Pani dyrektor mgr Anna Rumińska, Pan dyrektor Lech Witkowski oraz Ks. Sebastian Kaczerzewski. Pan dyrektor oraz Pani kierownik przekazali życzenia mieszkańcom internatu oraz ich rodzinom, a po poświęceniu opłatka przystąpiono do składania życzeń.  Po kolacji z tradycyjnymi potrawami na wychowanków czekały niespodzianki.

                Patrz album


                 17 października 2012

                Podczas uroczystej kolacji pani kierownik internatu mgr Renata Kamińska powitała nowych mieszkańców internatu. W grupie tej znajduje się 32 uczniów klas pierwszych. Wraz z nowym rokiem szkolnym pracę w internacie rozpoczęły nowe wychowawczynie pani mgr Wiesława Frankowska oraz pani mgr Maria Szpryngwald.


                 27 czerwca 2012

                 Na zakończenie roku internackiego odbyło się spotkanie mieszkańców internatu z panią kierownik mgr Renatą Kamińską. Pożegnanie roku szkolnego splotło się również z pożegnaniem wychowawczyni pani mgr Hanny Piotrowskiej, która zdecydowała się przejść na emeryturę.


                 11 maja 2012

                 Z przyjemnością informujemy, że w „Gazecie Pomorskiej” ukazał się artykuł pt. „Nasi w kadrze narodowej”, w którym wymienia się nazwiska wychowanków internatu Marcina Kowalskiego i Mateusza Ronowicza, członków Miejskiego Uczniowskiego Klubu Lekkoatletycznego Brodnica w kontekście oczekiwanych sukcesów na krajowych mistrzostwach. Marcin Kowalski jest reprezentantem Polski juniorów w lekkiej atletyce i może pochwalić się trzecim miejscem na 800 metrów na Mistrzostwach Polski Juniorów oraz pierwszym miejscem na 800 metrów na Mistrzostwach Makroregionu 2010/2011. Natomiast Mateusz Ronowicz zdobył złoto w sztafecie 4x400 podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Junior Młodszy Bydgoszcz 2008, brąz 4x400 na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2010 roku oraz brąz na 400m podczas Mistrzostw Polski LZS.


                 26 kwietnia 2012

                 Meszkańcy internatu pod opieką pani Marii Ziemby udali się do Pałacu Anny Wazówny, aby wziąć udział w spotkaniu z cyklu „Książka i Wiedza pt. Baw się z nami wyrazami”, ze specjalnym udziałem profesora Tadeusza W. Morawskiego, największego polskiego autora polindromów.


                25 kwietnia 2012

                Internat żegnał maturzystów życzeniami powodzenia podczas egzaminów maturalnych oraz wzruszającym przedstawieniem złożonym z piosenek, wspomnień, żartów oraz przemówień, które przygotowali młodsi mieszkańcy internatu pod kierunkiem opiekunów pani Jolanty Piotrowskiej i pana Tomasza Wodeckiego. Uroczystość uświetniła obecność pani kierownik internatu mgr Renaty Kamińskiej oraz pana dyrektora I LO mgr Wiesława Łupiny. Goście wręczyli nagrody książkowe, pożegnalne dyplomy, zdjęcia i płyty.


                21 grudnia 2011 roku odbyła się Wigilia internacka. Jak co roku zaproszenie przyjęła Dyrekcja I LO, kierownictwo internatu, ks. Łukasz Skarżyński, wychowawcy, obsługa oraz wychowankowie. Przed Wigilią wszyscy zaproszeni obejrzeli występy młodzieży zamieszkałej w internacie przygotowane przez mgr Hannę i Jolantę Piotrowskie. Po przedstawieniu i szczerych życzeniach zgromadzeni zasiedli do wspólnej kolacji

                 Patrz album


                14 grudnia obyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Poprzedziły ją zebrania grup, podczas których wytypowano łącznie 17 kandydatów. Dzień przed wyborami nastąpiła prezentacja kandydatów społeczności internackiej. Nad sprawnym przebiegiem wyborów czuwali opiekunowie MRI pani Krystyna Tomasz oraz pan Tomasz Wodecki. Komisja wyborcza: Agnieszka Machaj, Anna Chmielewska i Karolina Kobylska po podliczeniu głosów przedstawiła skład nowej MRI.

                Patrz album


                12.X.2011r

      Tradycja nakazuje aby nowoprzybyli mieszkańcy internatu zostali poddani tzw. Otrzęsinom. Dzięki nim zostaną pełnoprawnymi mieszkańcami internatu.

      Aby przestać być „kotem” musieli wziąć udział w konkurencjach:

      - przebijaniu w parach balonów,

      - skokach przez wiadro,

      - śpiewaniu wylosowanej piosenki,

      - zdmuchnięcia piłeczki (mąki),

      - jedzeniu na czas ptysia,

      - karmienia jogurtem,

      - szukania cukierków w kiślu i mące,

      - piciu mleka ze spodka.

                      Symboliczne odcięcie ogonów oraz wypicie soku z cytryny dopełniło otrzęsiny.

                                                                                                                                                                   Krystyna Tomasz


                29.IX.2011r odbyła się uroczysta kolacja z okazji Dnia Chłopaka. Gośćmi honorowymi byli pan Dyrektor mgr Wiesław Łupina i pan mgr Mariusz Kosek.

                      Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Internatu Anna Chmielewska złożyła życzenia wszystkim chłopakom, a następnie zaprosiła do wspólnej zabawy. Dziewczęta z MRI przygotowały kilka zadań, w których męska część mieszkańców internatu mogła wykazać swoje umiejętności i zdolności.

      Chłopcy konkurowali ze sobą w: układaniu wieży z klocków, czesaniu warkocza, robieniu szalika na drutach, prasowaniu koszuli, celności strzałów, wiązaniu krawata, robieniu surówki oraz recytowaniu wierszy.

      W rywalizacji udział wzięli również pan Dyrektor Wiesław Łupina, pan Mariusz Kosek i pan Tomasz Wodecki.

      Uwieńczeniem kolacji był smaczny tort, który pokroił pan Dyrektor.

                                                                                                                                                   Krystyna Tomasz


       

                W dniu 18 maja 2011r., w Internacie I LO odbył się program słowno-muzyczny poświęcony Błogosławionemu Janowi Pawłowi II. W ten sposób oddano hołd Wielkiemu Rodakowi i uczczono 91 rocznicę Jego Urodzin. Program artystyczny połączony z prezentacją multimedialną przygotowali wychowankowie pod kierownictwem pań: Róży Kowalskiej i Hanny Piotrowskiej. Patrz album


       

                Dnia 14 kwietnia 2011 roku odbyło się uroczyste pożegnanie maturzystów, którzy kończyli swój pobyt w internacie I LO. Wychowankowie młodszych roczników przygotowali program artystyczny, po którym odbyła się uroczysta kolacja. Maturzyści, którzy wyróżniali się: zachowaniem, zaangażowaniem w pracę na rzecz społeczności internackiej oraz pomoc koleżeńską w nauce otrzymali nagrody książkowe, które wręczyła pani Kierownik mgr Renata Kamińska. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Karolina Weręgowska, Mirosława Kraśniewska, Magdalena Rowicka, Sylwia Bieżuńska, Marlena Cierlińska oraz Piotr Rochon. Wszyscy abiturienci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zdjęcie grupowe.  Patrz album

       


       

      8 marca 2011

                Dzień Kobiet w internacie rozpoczął się od przywitania wszystkich kobiet przez prowadzącego imprezę Piotra Rochona. Po powitaniu i złożeniu szczerych życzeń grupa chłopców zaśpiewała piosenkę, na szczęście trwała  krótko. Dalszą część uroczystości miały wypełnić konkursy związane z występami cyrkowymi. Dziewczęta podzielone  na kilkuosobowe grupy mogły spróbować swych sił  w żonglowaniu obręczami, piłeczkami, kręceniu talerzykami, jazdą monocyklem lub panowaniem nad diabolo. Nad oprawą uroczystości czuwali chłopcy odpowiednio przebrani w stroje cyrkowe. W przerwie między konkursami gościnnie wystąpił Michał Stancelewski, który zademonstrował jazdę na monocyklu oraz żonglerkę w duecie. Kolejnymi konkurencjami były malowanie twarzy klownów, kalambury, układanie kart na czas, a także konkurs na portret wychowawcy. Ze względu na wysokie umiejętności prowadzenia samochodu przez kobiety, mają one małe szanse na rozmowę z patrolem policji. I tu naprzeciw wyszli wychowawcy internatu grając rolę mundurowych, którzy zatrzymywali w różnych okolicznościach kobiety kierujące dwuśladami. Kilka dziewcząt mogło zademonstrować swoje umiejętności negocjacji. Ich tłumaczenia usatysfakcjonowały stróżów prawa i zostały tylko pouczone. Po części konkursowej podano tort, następnie kolację, po której odbyła się dyskoteka. Organizatorami imprezy byli wychowankowie internatu oraz wychowawcy Krzysztof Rudziński i Tomasz Wodecki. Patrz album

       


       

                25 stycznia 2010 roku grupa wychowanków internatu uczestniczyła w spotkaniu ze sztuką "Od impresjonizmu do surrealizmu", ktore odbyło się w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy. Wykład prowadziła artystka plastyk Małgorzata Iwanowska - Ludwińska. Młodzież była pod wrażeniem wykładu popartego pokazem multimedialnym.

                Zajęcia sportowe w internacie organizowane są nie tylko dla osób preferujących aktywność fizyczną oraz zdrowy tryb życia, ale także dla wychowanków pragnących odreagować w ten sposób nadmiar emocji i stres po dniu nauki. Młodzież korzysta z infrastruktury zewnętrznej w postaci boisk do koszykówki, piłki plażowej oraz bieżni. W okresie jesienno- zimowym uczniowie korzystają z Sali gimnastycznej rozgrywając mecze w siatkówkę. W budynku internatu znajduje się sala ze stołem do tenisa oraz siłownia ze sprzętem do ćwiczeń zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. W ramach zajęć sportowych wychowankowie internatu rozgrywają mecze na boisku typu „Orlik” oraz na hali OSiR grając mecze towarzyskie z nauczycielami.20 grudnia 2010 r.- Wigilia internacka.

       


       

                 15 grudzień 210 r. –Wybory nowej Młodzieżowej Rady Internatu . W drodze demokratycznych wyborów została wybrana nowa MRI w składzie; Przewodnicząca – Anna Chmielewska , z-ca przewodniczącej- Agata Kordalska , sekretarz – Katarzyna Lechowicz , skarbnik – Paweł Sadowski , gazetka internacka – Anna Kryczka , sekcja naukowa – Karolina Kobylska , sekcja kulturalna – Klaudia Raszkowska , sekcja gospodarcza – Roland Budzisz , sekcja sportowa – Izabela Sujkowska ,sekcja sanitarno-porządkowa – Barbara Dembowska. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności internackiej.

       


       

                30 listopad 2010 r. –Andrzejki. W kawiarni internatu odbył się wieczór wróżb przygotowany przez MRI pod kierunkiem panów Krzysztofa Rudzińskiego i Tomasza Wodeckiego . Odbyło się lanie wosku oczywiście wirtualne , w komputerze ; dziewczęta sprawdzały , która pierwsza wyjdzie za mąż , maturzyści czy zdadzą maturę.

       


       

                 30 wrzesień 2010 r. –Dzień chłopaka . Z okazji Dnia chłopaka dziewczęta z MRI pod kierunkiem pani Krystyny Tomasz przygotowały kolegom konkurencje – niespodzianki. Chłopcy musieli wykazać się zdolnościami tanecznymi , koordynacją ruchową i pomysłowością. Dziewczęta dopingowały kolegów i wychowawców w zmaganiach . Było dużo śmiechu i dobrej zabawy . W czasie kolacji chłopcy trzymali słodki upominek – smaczny tort .

       


       

                 27 wrzesień 2010 r. –Zwiedzanie miasta . Wychowankowie pod opieką pań Marii Ziemby i Hanny Piotrowskiej podziwiali panoramę Brodnicy z wieży krzyżackiej oraz zwiedzali zamek.

       


       

                23 wrzesień 2010 r. –Wyjście wychowanek do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na spotkanie poetyckie z ks. Pawłem Rąbcą. Wychowanki z wychowawczynią Marią Rogowską – Ziembą uczestniczyły w promocji tomiku poezji pt. Odcienie życia.

       


       

                14 wrzesień 2010 r. – Otrzęsiny nowych wychowanków. Jak nakazuje tradycja odbyło się wcielenie do grona mieszkańców internatu tzw. ,,kotów,, czyli nowych wychowanków . MRI pod kierunkiem pani Krystyny Tomasz przygotowało liczne konkurencje, które były przepustką do otrzymania tytułu pełnoprawnego mieszkańca internatu. Otrzęsiny miał również pan Krzysztof Rudziński , który jako nowy wychowawca musiał wykazać się znajomością regulaminu internackiego i rozkładu dnia. Dopełnieniem było wypicie szklanki soku z cytryny . Po zakończeniu otrzęsin wszyscy bawili się na dyskotece internackiej .