• Aktualności

      • Międzynarodowy Turniej Szachowy ILO

      • Międzynarodowy Turniej Szachowy ILO - Obrazek 1

                 Dnia 15 listopada br. wystartuje 4 Międzynarodowy Turniej Szachowy Szkół, w którym biorą udział szkoły m.in. z Hiszpanii, Grecji oraz Polski.

                 Turniej zostanie rozegrany za pomocą internetu, dzięki czemu zawodnicy będą mogli wykonywać swoje posunięcia jak i oczekiwać na posunięcia przeciwników w miejscu zamieszkania. Zawody będą doskonałą formą sprawdzenia nabytych umiejętności, wymiany doświadczeń, nie tylko szachowych ale i językowych.

                 Drużyna ILO wystąpi w składzie: Marcin Kołodziejski (trener), Aneta Skręta, Michał Sadowski, Michał Kamiński, Jakub Alichniewicz, Tomasz Dziak.

        

       Strona informacyjna w języku angielskim.

        

       Dla kibiców i chcących śledzić na bieżąco wyniki, podajemy adres strony internetowej.

        

       Kilka faktów z historii koła szachowego.

        

                 W latach 2011 – 2017 szachiści z ILO w kategorii dziewcząt, chłopców oraz drużynowo, na szczeblu powiatowym zdobyli 23 medale. Przez 7 lat działalności koła szachowego przewinęło się na zajęciach blisko 70 osób. Zawodnicy uczestniczyli w turniejach o mistrzostwo powiatu, turniejach okolicznościowych w Brodnicy, Brzoziu Lubawskim, Nowym Mieście Lubawskim, Toruniu.

      • Święto Niepodległości

      • Święto Niepodległości - Obrazek 1

                 Dnia 10 listopada 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się uroczystości poświęcone 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

                 Akademię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego, po czym zaprezentowany został montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez nauczycieli j. polskiego, p. Mirosławę Kowalską, p. Beatę Nijakowską i p. Pawła Roszaka. W trakcie programu, ilustrowanego pokazem multimedialnym, zaprezentowano krótki rys historyczny oraz utwory poetyckie związane z tematyką walki o niepodległość oraz teksty przybliżające sylwetkę Józefa Piłsudskiego. Wystąpienie ilustrowane zostało piosenkami, związanymi z wydarzeniami I i II wojny światowej.

                 Patrz album

      • Zwycięstwo w konkursie

      • Zwycięstwo w konkursie - Obrazek 1

                 W IX konkursie powiatowym Energia odnawialna w obiektywie uczennica klasy III b, Jolanta Wiśniewska zajęła I miejsce. Dnia 8 listopada br. zwyciężczyni odebrała z rąk Starosty Brodnickiego nagrodę i dyplom. Należy nadmienić, że obecny konkurs jest już czwartym, w którym Jola zajęła najwyższe miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                 Patrz album

      • Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

      • Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej - Obrazek 1

                 Dnia 7 listopada odbył się V Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej, w którym udział wzięły szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne powiatu brodnickiego. Organizatorkami konkursu były nauczycielki I LO: p. Anna Ćwiklińska i p. Anna Kwaśniewska.

                 Oficjalnego otwarcia festiwalu dokonała Pani Wicedyrektor Anna Rumińska, która powitała także zebranych gości, uczestników oraz ich opiekunów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicestarosta, pan Mariusz Klonowski, pani Danuta Grzyb, dyrektor biura poselskiego posła Zbigniewa Sosnowskiego oraz przedstawiciele Rady Powiatu Brodnickiego.

                 Tradycyjnie uroczystość zainaugurowana została odśpiewaniem Hymnu Festiwalu przez zespół instrumentalno-wokalny I Liceum Ogólnokształcącego. Następnie uczestnicy konkursu zaprezentowali swój talent wokalny w wybranych przez siebie utworach o tematyce patriotycznej. Uroczystość poprowadzili Wiktoria Lubczyńska i Mikołaj Zwierzchlewski.

                 Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

       Szkoły gimnazjalne – soliści:

       I miejsce – Alicja Moczadło – Gimnazjum w Pokrzydowie

       II miejsce – Martyna Zielińska – Gimnazjum w Jastrzębiu

       III miejsce – Jagoda Maziarska – Gimnazjum nr 1 w Brodnicy

       Szkoły ponadgimnazjalne – soliści:

       I miejsce – Damian Bochan – I Liceum Ogólnokształcące

       II miejsce – Natalia Żurańska - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

       III miejsce – Julia Musiał – III Liceum Ogólnokształcące

       Wyróżnienie - Joanna Wasik - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

       Zespoły:

       I miejsce – zespół: Natalia Żurańska, Karol Małkowski i Krzysztof Gliniecki - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

       II miejsce – zespół: Daria Florkiewicz, Tomasz Dziak, Mateusz Orłowski, Kacper Pszczoliński, Norbert Stachowiak i Jakub Alichniewicz - I Liceum Ogólnokształcące

       III miejsce – Duet Amelia Głowacka i Anna Ulatowska – Białe róże – Gimnazjum nr 1 w Brodnicy

       Wyróżnienie - Zespół Play - Zespół Szkół nr 3

       Patrz album

      • Sukces biegaczy

      •           Dnia 25 października 2017 roku w Bydgoszczy w Fordońskiej Dolinie Śmierci odbyły się Wojewódzkie Finały Sztafetowych Biegów Przełajowych.

                 Nasi licealiści, wraz z panem Mateusz Kłosowskim, nie zawiedli. Wśród 17 szkół biorących udział w zawodach lepsi od nas byli jedynie uczniowie XI LO Mistrzostwa Sportowego z Bydgoszcz na czele z Marcinem Biskupem dwukrotnym wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych trenującym w CWZS Zawisza Bydgoszcz SL.

                 Drugie miejsce to najlepszy wynik od kilkunastu lat i ogromny sukces naszej szkoły. Skład srebrnej drużyny:

       • Mućka Damian
       • Magalski Łukasz
       • Sternicki Kamil
       • Olszewski Igor
       • Ciżyński Błażej
       • Karp Mateusz
       • Gołkowski Mateusz
       • Trędowicz Jan
       • Angryk Jakub
       • Olszewski Wiktor
       • Ciesielski Dawid

       Patrz album