• Targi Pracy i Ekonomii Społecznej

•     12 września uczniowie klas czwartych wzięli udział w Targach Pracy, które odbywały się w hali sportowej CKZiU przy ul. Karbowskiej. Nasza młodzież zapoznała się z ofertą ponad 40 pracodawców oraz miała możliwość porozmawiać z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy o dalszej ścieżce edukacji  lub kariery zawodowej. Uczniowie również uzyskali dużo cennych informacji  o szkoleniach, nawiązaniu kontaktu z pracodawcą, złożeniu dokumentów aplikacyjnych, krajowym i europejskim pośrednictwie pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się m. in.:
              4. Brodnicki Pułk Chemiczny, Vobro Sp. z o.o., Zakład Karny w Iławie, Komenda Powiatowa Policji w Brodnicy, Warsztat Terapii Zajęciowej w Brodnicy .

Spotkanie z przedstawicielami różnych firm na pewno ułatwi naszym licealistom, wkraczającym w dorosłe życie, wybrać swoja drogę zawodową.

• Pamiętamy o naszym bohaterze

•     Dnia 12 września wzięliśmy udział w obchodach 20-tej rocznicy śmierci patrona Delegatury Departamentu Kontroli w Bydgoszczy , Porucznika Daniela Różyńskiego. Szkolę reprezentowali Marzena Łupińska – dyrektor szkoły oraz nauczyciel Tomasz Wardowski, poczet sztandarowy w składzie : Aleksandra Pepel, Marika Łapkiewicz, Jakub Skarżyński, Maksymilian Rudnicki.

Daniel Różyński był absolwentem naszej szkoły z rocznika 1999. Jego bohaterska postawa jest dla nas współczesnych wzorem do naśladowania.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25

•     Dnia 2 września 2024 w naszej szkole odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Wprowadzony został sztandar i odśpiewano hymn państwowy, delegacja uczniów zapaliła znicz pod pomnikiem zamordowanych w czasie wojny nauczycieli.

Pani Dyrektor Marzena Łupińska powitała zaproszonych gości: Starostę Brodnickiego Pawła Szramkę, Przewodniczącego Rady Powiatu Marka Hildebrandta, Radnego Powiatu Piotra Burkwicza i byłego Dyrektora I LO Wiesława Łupinę. Powitała również kadrę kierowniczą - wicedyrektor Annę Rumińską, wicedyrektor Oksanę Hushchynę, kierownika internatu Beatę Górską oraz uczniów, nauczycieli i rodziców. Pani Dyrektor skierowała serdeczne słowa zachęty do pracy, realizacji marzeń i pasji w nowym roku szkolnym. Mówiła o ciekawych zadaniach i zamiarach.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego nagle, podczas wakacji, długoletniego nauczyciela matematyki- Piotra Lendzińskiego. Zostało to połączone z refleksją na temat kruchości życia i nieprzewidywalności losu.

Następnie głos zabrał również Starosta Brodnicki Pan Paweł Szramka, który życzył wiele radości z czerpania wiedzy i rozwijania talentów.

Miłym akcentem uroczystości był występ wokalistek szkolnej grupy teatralnej ,, Piątek 13’’.

Na zakończenie Pani Wicedyrektor Anna Rumińska odczytała listy, które skierowali do Filomatów Senator RP – Pan Ryszard Bober oraz Marszałek Województwa Piotr Całbecki.

Uczniowie klas pierwszych zostali serdecznie przywitani przez społeczność I LO, poznali swoich nauczycieli i nową szkołę. Po oficjalnej części uroczystości, odbyły się spotkania z wychowawcami w wyznaczonych klasach.

Życzymy wszystkim uczniom sukcesów, rozwoju i realizacji marzeń !