• Matura 2023

• Wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i na poziomie rozszerzonym potwierdziły bardzo wysoki poziom nauczania w szkole.

I LO znowu pokazało klasę.

Sukcesu gratulujemy naszym Uczniom!

• Uroczystość wręczenia świadectw maturalnych w I LO

•      W najstarszym brodnickim liceum, które  obchodziło w bieżącym roku  jubileusz 150-lecia, istnieje wyjątkowa tradycja - różyczkowanie. Wiąże się ona z historią szkoły i sięga lat 20-tych ubiegłego wieku. Wtedy to abiturientom, którzy mogli poszczycić się świadectwem dojrzałości, przypinano różyczki. Zwyczaj przetrwał i również współcześni uczniowie,  w uroczysty sposób, celebrują zdanie matury. Ciągłość tej tradycji   jest  ważna dla całej społeczności, kolejne roczniki mogą ze wzruszeniem i dumą wspominać  chwile   uhonorowania ich nauki w I LO.

7 lipca Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku  poinformowała  o wynikach egzaminów maturalnych. Filomaci sprostali wyzwaniu, jakim było zmierzenie się z nową formą egzaminu i udowodnili, że zasługują na miano ludzi dojrzałych. Z osiągniętych sukcesów mogą cieszyć się  nie tylko uczniowie, również pedagodzy, którzy ich  wspierali w dążeniu do celu. Wspólne działania przyczyniły się do budowania dobrej jakości pracy szkoły i do pokonywania kolejnych etapów szkolnego życia. Zwieńczeniem tego wysiłku jest poczucie satysfakcji i  dumy z wyników naszych uczniów, które świadczą o wysokim poziomie nauczania w naszej szkole.

W uroczystości wręczenia świadectw maturalnych uczestniczyło wielu gości, których przywitał dyrektor szkoły Wiesław Łupina. Zaszczycili nas m.in.: Wicemarszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego Zbigniew Sosnowski, Kujawsko- Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, Starosta Brodnicki Piotr Boiński,  Wicestarosta Brodnicki Stanisław Kosakowski, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, Przewodniczący Rady Miejskiej  Artur Dombrowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Justyna Prajs . Miło było  również gościć radnych powiatowych i miejskich, duchownych, przedstawicieli służb mundurowych,  dyrektorów szkół, zacnych absolwentów, przyjaciół i sponsorów szkoły. Radę Rodziców reprezentowała przewodnicząca – Grażyna Gardzielewska.

Nagrodzeni uczniowie za najwyższe wyniki w szkole z egzaminu maturalnego:

1. Wiktor Murawski - [mat. (P), mat. (R), fiz. (R), j.ang. (R)],
              23. Mikołaj Kopczyński - [j.ang. (R),],
              24. Milena  Tamiła - [ j.ang. (R),],
              25. Jagoda Teska - [j.ang. (R),],
              26. Samuel Tomczak - [j.ang. (R),].

Na świadectwie ukończenia szkoły najwyższą średnią - 5,50 uzyskała Agata Lewandowska z kl.IVa. Drugie miejsce zajął Wiktor Murawski z kl. IVc ze średnią 5,44. Na trzecim miejscu uplasował się Kacper Komorowski z klasy IVc ze średnią 5,24. Wyróżniono również uczniów angażujących się w życie artystyczne, naukowe i sportowe szkoły.

Pan dyrektor Wiesław Łupina wyraził swoje uznanie i złożył życzenia uczniom. Przypomniał, że są absolwentami wyjątkowego liceum, które niedawno obchodziło jubileusz 150-lecia istnienia. Wspomniał o tym, że nasza szkoła kultywuje bogate, piękne tradycje , jest mocno wrośnięta w brodnickie środowisko i przygotowuje do odpowiedzialnego życia. Na zakończenie powiedział: „Teraz pójdziecie już swoją własną drogą. Życzę Wam zatem, aby okazała się ona ciekawa i pomyślna, wymagająca, ale przynosząca satysfakcję i szczęście. Ruszajcie więc w tę drogę! Realizujcie marzenia i – mimo wszystko, na przekór trudnościom - cieszcie się pięknem świata. Bądźcie szczęśliwi!”

Słowa uznania i wskazówki na dalszą  drogę dorosłego życia przekazali uczniom również zaproszeni goście.

Na zakończenie uroczystości uczniowie i goście ze wzruszeniem wysłuchali dźwięku starego dzwonka, przyniesionego przez woźnego szkoły specjalnie na tę okazję ze szkolnej Izby Tradycji. Ten ostatni dzwonek symbolicznie pożegnał naszych Maturzystów.