• I LO w Brodnicy ze 100 % zdawalnością matury!

•     Jest nam szczególnie miło poinformować, że abiturienci I LO w Brodnicy osiągnęli w roku szkolnym 2023/2024 stuprocentową zdawalność egzaminu maturalnego! Szczycimy się tym, że nasza młodzież potrafi sprostać zadaniom i w sposób szczególny udowodnić, jak bardzo zasługuje na miano ludzi dojrzałych. Potwierdzeniem tego jest fakt, że wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu mogli zostać uhonorowani różyczkami. W tak uroczystej dla szkoły chwili, wyrażamy radość z osiągniętych sukcesów. Naszym uczniom i ich rodzicom składamy serdeczne podziękowania za wspólne podążanie do upragnionego celu, za wytrwałość w pokonywaniu kolejnych etapów szkolnego życia, za zrozumienie dla wszystkich działań, które służyły budowaniu dobrej jakości pracy szkoły i takiej organizacji licznych form zajęć, by móc dzisiaj powiedzieć z wielkim uznaniem: Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Uroczystość wręczenia świadectw maturalnych, która w naszej szkole celebrowana jest zgodnie z tradycją, uświetnili zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP- Zbigniew Sosnowski, Starosta Brodnicki- Paweł Szramka, Wicestarosta Brodnicki- Arkadiusz Orłowski, Przewodniczący Rady Powiatu- Marek Hildebrant, Skarbnik Powiatu- Joanna Rumińska, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty- Joanna Rek, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Toruniu- Irena Zielińska, Zastępca Burmistrza Brodnicy- Krzysztof Hekert, Przewodniczący Rady Miejskiej- Artur Dombrowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu-Justyna Prajs, Rektor PUZ we Włocławku- Robert Musiałkiewicz, Prokurator Rejonowy- Alina Szram. Miło nam było również gościć radnych powiatowych i miejskich, przedstawicieli służb mundurowych, dyrektorów szkół, przedsiębiorców, zacnych absolwentów i przyjaciół szkoły. Radę Rodziców reprezentowała przewodnicząca – Pani Sylwia Ptaszyńska.

Zgodnie z ceremoniałem szkoły Pan Dyrektor Wiesław Łupina wręczył absolwentom I LO świadectwa dojrzałości , a młodsi koledzy przypięli tradycyjne różyczki.

Następnie Pan Dyrektor Wiesław Łupina poinformował zgromadzonych, że po raz 20. uroczyście ogłaszamy wyniki matury organizowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Zauważył , że przez te wszystkie lata I LO szczyciło się bardzo wysokimi wynikami egzaminacyjnymi oraz wielokrotnie 100% zdawalnością, czego potwierdzeniem były liczne wyróżnienia i listy gratulacyjne. Ukoronowaniem tego jest także tegoroczna 100% zdawalność (zdawalność w kraju 88,6%)

Stuprocentowe wyniki uzyskali :

1. Karol Betlejewski, IVc - j. angielski - poziom podstawowy i rozszerzony , matematyka

Nagrodę ufundował Zbigniew Sosnowski – Poseł na Sejm RP

2. Karol Sztandarski, IVa – j. angielski- poziom podstawowy i rozszerzony, matematyka

Nagrodę ufundował Marek Hildebrant – Przewodniczący Rady Powiatu

3. Maja Kazaniecka, IVc-j. angielski, matematyka

Nagrodę ufundował Paweł Szramka – Starosta Brodnicki

4. Julia Gorczyńska, IVb-j. angielski, matematyka

Nagrodę ufundował Jarosław Radacz – Burmistrz Brodnicy, wręczył Krzysztof Hekert –

Zastępca Burmistrza

15. Oliwia Szpejenkowska, IVe

16. Zofia Żyła, IVe

Dla w/w maturzystów nagrodę ufundowała Rada Rodziców I LO

Na świadectwie ukończenia szkoły najwyższą średnią - 5,71 uzyskał uczeń klasy IVa Karol Sztandarski . Otrzymał on nagrodę ufundowaną przez absolwenta naszego liceum prof. dr. hab. Tadeusza Kaczorka. Kolejne miejsce, ze średnią 5,47, zajął Szymon Wrzesiński z klasy IVb, który otrzymał nagrodę od byłego nauczyciela I LO Tadeusza Fafińskiego. Na trzecim miejscu, ze średnią 5,35 uplasowała się Julia Gorczyńska z klasy IVb . Nagrodę uczennicy ufundował Michał Ryszawa – Dyrektor Generalny Firmy Actona Poland.

Po wyróżnieniu uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki głos zabrał Dyrektor Wiesław Łupina. Podkreślił znaczenie tradycji różyczkowania w brodnickiej Alma Mater, o którą to tradycję dbał przez 20 lat pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły. Wspomniał również o tym, że jest to dla niego wyjątkowe różyczkowanie, bo z końcem roku szkolnego przechodzi na emeryturę. Pan Dyrektor życzył absolwentom I LO, aby znaleźli własną drogę do szczęści, aby jak najwięcej ich marzeń się spełniło.

Słowa uznania, życzenia, wskazówki na dalszą drogę dorosłego życia przekazali absolwentom zaproszeni goście : Poseł na Sejm RP- Zbigniew Sosnowski, Kujawsko- Pomorska Wicekurator Oświaty Joanna Rek, Starosta Brodnicki Paweł Szramka, Zastępca Burmistrza- Krzysztof Hekert. Głos zabrała również Pani Prokurator – Alina Szram. Przedstawiła historię egzaminu dojrzałości i jego znaczenie. Podkreśliła,że różyczkowanie jest to szczególny zwyczaj brodnickiej Alma Mater, wielkie święto całej społeczności. Pani Prokurator wystosowała apel, aby zwyczaj ten wpisać na listę kulturalnego dziedzictwa Polski, żeby o nim pamiętać i go kultywować.

Podziękowania w imieniu absolwentów złożyła Natalia Andrzejewska. Spotkanie uświetnił też występ Szkolnej Grupy Teatralnej, a dla maturzystów zadzwonił ostatni, symboliczny dzwonek.