• Aktualności

      • Biwak integracyjny klas pierwszych

      •       W dniach 13-14 września 2022 uczniowie klas pierwszych, wraz z wychowawcami i nauczycielami wychowania fizycznego, spędzali czas w ośrodku wypoczynkowym "Półwysep Wądzyń".

             Wtorkowe przedpołudnie upłynęło na spacerze do wieży widokowej, w trakcie którego rozegraliśmy pierwsze konkurencje międzyklasowe. Uczniowie wykazali się kreatywnością i umiejętnością współpracy podczas układania hasła "Filomata I LO" z dostępnych w lesie dóbr. Kolejnym wyzwaniem na świeżym powietrzu był konkurs rzutów szyszką do celu. Po krótkim odpoczynku uczestnicy z werwą stanęli do konkurencji przeciągania liny. Rywalizacja ta okazała się niezwykle emocjonującą, zwłaszcza, gdy po drugiej stronie stanęła grupa nauczycieli. Po wspólnym biesiadowaniu w domku grillowym młodzież integrowała się podczas gry w kręgle, bilard, korzystając z basenu oraz bawiąc się na dyskotece. Podczas biwaku uczniowie zapoznali się z historią brodnickich filomatów i uczyli się hymnu I LO. Ostatnią rywalizacją były podchody. Rozwiązywaniu niełatwych zadań sprzyjała piękna, słoneczna pogoda.

             W klasyfikacji końcowej najlepsi okazali się uczniowie klasy 1b.

       Patrz album

      • „Miej serce i patrzaj w serce!”

      •         Po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Narodowego Czytania”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną.

              W parku Anny Wazówny, Oliwia Pietrzak oraz Stanisław  Głuszek zaprezentowali balladę „Świteź”. To jeden z utworów, który znajduje się w tomiku poezji Adama Mickiewicza „Ballady i romanse”, pierwszym zbiorze  poety opublikowanym w 1822 roku. Wydanie tego dzieła, zostało uznane za początek polskiego romantyzmu.

              Wieszcz zadedykował swoje liryki  przyjaciołom z wileńskiego Towarzystwa Filomatów, które założył wraz z grupą najbliższych kolegów. Młodzież  naszego liceum
        wie, że był to tajny związek studentów i absolwentów Uniwersytetu Wileńskiego, którego celem było samokształcenie i wzajemna pomoc w nauce, a także propagowanie wiedzy i kształtowanie postaw obywatelskich. Zasady tego Towarzystwa są kultywowane przez współczesnych Filomatów z I LO.

       Patrz album

      • Sukces Filomatów w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz''

      •          Zakończyła się VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu zorganizowanego przez Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizację Odzysku Opakowań - ,, Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz''.

                 Recykling zużytego sprzętu ma znaczenie dla ochrony środowiska poprzez zmniejszenie wydobycia rud metali oraz ilość odpadów na składowiskach. Z inicjatywą udziału w ekologicznej akcji wyszli nauczyciele biologii I LO. Uczniowie,  w drugim semestrze roku  szkolnego 2021/22, zbierali zużyte baterie, akumulatory, urządzenia elektryczne i elektroniczne. Cała społeczność włączyła się do działania na rzecz ochrony naszej planety  i przyczyniła  do ograniczenia szkodliwego wpływu działań człowieka na rośliny i zwierzęta.  Szkoła została wyróżniona, zajęła III miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, otrzymała dyplom z podziękowaniami oraz nagrodę pieniężną.

                 Zaangażowanie młodzieży świadczy o jej dużej świadomości ekologicznej. Gratulujemy!

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23


      •      Dnia 1 września 2022 w I LO odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Grupa teatralna przygotowała krótki program artystyczny. Wprowadzony został sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy. Pan Dyrektor Wiesław Łupina powitał uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości, zwrócił uwagę na wartość pokoju, który umożliwia rozwój młodego człowieka. Zacytował również słowa Benjamina Franklina : ,, Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę’’.

           Pan Dyrektor powiedział: ,, Chcę , żebyśmy wszyscy wzięli  sobie te słowa dzisiaj do serca. Szkoła bowiem to nie tylko podręczniki, daty i wzory, regułki, które po pewnym czasie zostaną zapomniane. Szkoła to przede wszystkim zaangażowanie, zarówno po stronie uczniów, jak i nauczycieli.’’

            Dyrektor  przypomniał również, że   I LO  obchodzi jubileusz 150-lecia istnienia oraz  życzył: ,,aby lekcje w tej szkole były – tak naprawdę- lekcjami życia i naprowadzały na drogę do wymarzonej, zawodowej przyszłości.’’

           Głos zabrał również Wicestarosta –Pan Stanisław Kosakowski, który wraz z Rzecznikiem Prasowym – Panem Przemysławem Majchrzakiem reprezentowali organ prowadzący.  Pan Kosakowski podkreślił wagę tradycji i znaczenie I LO w lokalnej społeczności.

          Odczytano list , który skierował do Filomatów Senator RP – Pan  Ryszard Bober. Senator, w swojej wypowiedzi, poza życzeniami powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym, podkreślił: ,,Dziś nowoczesna szkoła pozwala nie tylko rozwijać intelekt i zdobywać wiedzę, ale przede wszystkim umiejętności i zdolności do dalszego życia. Kształtuje aktywnych, samodzielnie myślących ludzi, kreatywnych profesjonalistów, którzy potrafią  wykorzystać mechanizmy otaczającego ich świata w realizacji swoich celów i zamierzeń’’ .

          Uczniowie klas pierwszych zostali serdecznie przywitani przez społeczność filomacką, poznali swoich wychowawców i nową szkołę.  Po oficjalnej części uroczystości, odbyły się spotkania z wychowawcami w wyznaczonych klasach.

       Patrz album

      • I LO Z BRĄZOWĄ TARCZĄ

      •    Dzięki współpracy miesięcznika Perspektywy i dziennika Rzeczpospolita, każdego roku ukazuje się ogólnopolski ranking szkół. W rankingu oddzielne kategorie stanowią licea i technika. Dane,  na podstawie, których pozycjonuje się szkoły, pochodzą z rzetelnych i uporządkowanych informacji. Opierają się na tym ,co udostępniają okręgowe komisje egzaminacyjne, komitety główne olimpiad i System Informacji Oświatowej.

            I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy, również w tym roku, potwierdziło swoją pozycję , zdobywając brązową tarczę. Świadczy to, że mimo trudności, wynikających z czasu pandemii, nauczyciele i uczniowie utrzymali poziom nauczania. Musieli poradzić sobie z nowymi formami nauki, opanować innowacyjne technologie i metody. Cieszy nas to, że możemy pochwalić się brązową tarczą, która motywuje nas do dalszego, jeszcze większego zaangażowania i pracy.

      • I LO w Brodnicy ze stuprocentową zdawalnością matury!

      •       Jest nam szczególnie miło poinformować, że abiturienci I LO w Brodnicy osiągnęli w tym roku szkolnym stuprocentową zdawalność egzaminu maturalnego! W dobie utrudnionych warunków nauki, spowodowanych  pandemią, młodzież naszej szkoły potrafiła sprostać zadaniom i w sposób szczególny udowodnić, jak bardzo zasługuje na miano ludzi dojrzałych.  W tak uroczystej dla szkoły chwili – my pedagodzy wyrażamy radość z osiągniętych sukcesów we współpracy z młodzieżą, a naszym uczniom i ich rodzicom składamy serdeczne podziękowania za wspólne podążanie do upragnionego celu, za wytrwałość w pokonywaniu kolejnych etapów szkolnego życia i za zrozumienie dla wszystkich działań, które służyły budowaniu dobrej jakości pracy naszej szkoły, komfortowi naszych uczniów, ich bezpieczeństwa i takiej organizacji licznych form zajęć, by móc dzisiaj powiedzieć im z wielkim uznaniem: Jesteśmy z Was bardzo dumni!

             Uroczystość wręczenia świadectw maturalnych, która w naszej szkole celebrowana jest zgodnie z tradycją, uświetnili zaproszeni goście.  Ogromną radością  był dla nas przyjazd absolwenta naszej szkoły - prof. dr hab. inż.  Tadeusza Kaczorka, wybitnego naukowca z zakresu automatyki, robotyki i elektrotechniki, który od wielu lat jest fundatorem nagród  dla abiturienta z najwyższą średnią ocen klasyfikacyjnych.

             Ponadto zaszczycili nas: Wicemarszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego Zbigniew Sosnowski i Burmistrz Brodnicy  Jarosław Radacz. Organ prowadzący szkoły reprezentowali: Starosta Brodnicki - Pan Piotr Boiński, Przewodniczący Rady Powiatu - Pan Roman Pytlasiński, członek Zarządu Powiatu – Pani Małgorzata Miętkiewicz,  Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu - Pani Justyna Prajs. Miło nam było  również gościć radnych powiatowych i miejskich, przedstawicieli służb mundurowych,  dyrektorów szkół, zacnych absolwentów, nauczycieli akademickich i przyjaciół szkoły. Radę Rodziców reprezentowała przewodnicząca – Pani Grażyna Gardzielewska.

       Stuprocentowe wyniki uzyskali :

       Matematyka - Amelia Nadolska, Mirosław Rogowski, Magdalena Szwarc

       Język angielski – Anna Szmycińska, Michał Kot, Mirosław Rogowski, Julia Stefańska, Mikołaj Kot, Mikołaj Sarnowski, Wiktoria Prątnicka, Wiktoria Zabłocka

       Język niemiecki – Mikael Grosch

              Na świadectwie ukończenia szkoły najwyższą średnią  - 5,28 uzyskał uczeń klasy III gb Mirosław Rogowski. Kolejne miejsce, ze średnią 5,21, zajęli ex aequo Mikołaj Sarnowski  z III gc i Anna Maria Ulatowska z III gd. Na trzecim miejscu, ze średnią 5,17 uplasowała się Karina Nałęcz z kl. III gd.

              Słowa uznania, życzenia, wskazówki na dalszą drogę dorosłego życia przekazali uczniom zaproszeni goście  oraz  ich przedstawiciele.

               Pan Dyrektor Wiesław Łupina  przypomniał  absolwentom, że ukończyli szczególną szkołę, mocno wrośniętą w brodnickie środowisko, kultywującą piękne tradycje i obchodzącą w przyszłym roku  jubileusz 150-lecia istnienia.

               Spotkanie uświetnił występ Szkolnej Grupy Teatralnej, a dla maturzystów zadzwonił też ostatni, symboliczny dzwonek.

       Patrz album

      • Zakończenie roku szkolnego u Filomatów


      •        24 czerwca 2022 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. O godz. 9:00 wprowadzony został sztandar szkoły, a delegacja uczniów zapaliła znicz pod obeliskiem zamordowanych w czasie wojny nauczycieli. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał Dyrektor I LO p. Wiesław Łupina, który dokonał krótkiego podsumowania mijającego roku. Podziękował wszystkim za pracę i życzył udanego wypoczynku. Pani Wicedyrektor Anna Rumińska zapoznała wszystkich ze szczegółowymi wynikami klasyfikacji. Pierwsze miejsce, ze średnią 4,31 uzyskała klasa III pc, otrzymała ona z rąk Pana Dyrektora puchar przechodni. Kolejne lokaty zajęły klasy I b i III pd. Klasa I b odebrała puchar za najlepszą frekwencję. Najwyższą średnią w szkole- 5,60 uzyskał Karol Sztandarski. Najlepsi Filomaci zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi. Doceniono również zdobywców najwyższych miejsc w konkursach przedmiotowych, a także uczniów zaangażowanych w życie szkoły, działalność społeczną i tych, którzy w ciągu całego roku nie opuścili ani jednego dnia.

        

              Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Wilmowicz podziękowała Dyrekcji i nauczycielom za całoroczną pracę, na ręce Pana Dyrektora złożyła symboliczny bukiet róż. Na zakończenie przedstawiono program artystyczny, który  wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój. Młodzież spotkała się też ze swoimi wychowawcami w klasach. Była to okazja do wspólnych podziękowań i  pożegnań. Życzymy wszystkim słonecznych wakacji i do zobaczenia na inauguracji nowego roku szkolnego – 2022/2023. Będzie on wyjątkowy, bo I Liceum Ogólnokształcącym obchodzi  jubileusz 150 lat istnienia.

       Patrz album

      • Sukces Filomatów w Ogólnopolskim Konkursie!

      •       Mamy bardzo dobre wiadomości i jesteśmy niezwykle dumni z naszych laureatów. Julia Brzezińska, uczennica klasy II, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Międzygwiezdny pył”. Kolejne miejsca są również w rękach Filomatów, ponieważ  III lokatę uzyskała Julia Osińska z klasy I, a  IV Igor Gęsicki z klasy III .  Martyna Gołkowska z klasy I uzyskała  tytuł finalisty. Wszyscy uczniowie realizują fizykę w zakresie rozszerzonym. Opiekunem uczniów była Monika Puc. Wyróżnionej młodzieży gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów z fizyki.

      • Kolejny sukces Filomatów

      •         Uczniowie Szymon Gul, Olaf Nagórski oraz Kacper Nieć, realizujący informatykę w zakresie rozszerzonym, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie dotyczącym cyberbezpieczeństwa - CyberSkiller Challenge Poland Edycja II!  W zmaganiach chłopcy pokonali wiele drużyn i znaleźli się w ścisłej czołówce etapu wojewódzkiego. Gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów. Swoją opieką otoczyły uczniów p. Anita Małkowska nauczycielka informatyki oraz p. Monika Puc nauczycielka fizyki. 

      • Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Geologicznym

      •       Uczeń klasy 1b Oskar Lewandowski został wyróżniony w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego ,,Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Tegoroczna edycja, pod hasłem:,, Energia drzemiąca w skałach'', poświęcona była 200 rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza –  polskiego naukowca, farmaceuty, pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej. Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie, który  ma na celu  upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie naturalnym.

              Filomata wykazał się zdolnością interpretacji wiadomości encyklopedycznych, a także  zmysłem obserwacji zjawisk przyrodniczych w pracy: ,, Czarne złoto czy czarna rozpacz?''.  Komisja Konkursowa wyłoniła najlepszych autorów, wśród których znalazł się uczeń I LO w Brodnicy. W ten sposób zakwalifikował się do II etapu półfinałowego, który polegał na rozwiązaniu pisemnego testu. Dnia 31 maja 2022 roku Oskar Lewandowski został wyróżniony dyplomem i nagrodami rzeczowymi.

       Serdecznie gratulujemy.

      • Grali w szachy i rozwiązywali krzyżówki

      •        10 czerwca rozegrany został Powiatowy Turniej Szachowy, którego organizatorem było ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. Uczestnikami byli uczniowie szkół z Brodnicy i powiatu brodnickiego (SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP Kruszyny, SP Zbiczno). W turnieju udział wzięło 26 zawodników. Otwarcia dokonali wicedyrektor szkoły Lech Witkowski oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Justyna Prajs. Młodzi szachiści rozegrali 7 partii systemem szwajcarskim z czasem po 20 minut na partię.Sędzią turnieju był Marcin Kołodziejski.

       Dodatkowymi atrakcjami było rozwiązywanie krzyżówek i rebusów  oraz możliwość zagrania w szachy z członkami drużyny ILO, która od wielu lat odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej w turniejach korespondencyjnych szkół. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Turniej został dofinansowany z funduszy powiatu brodnickiego, Przedsiębiorstwa Perfekt Dom  i anonimowego darczyńcy.

       Wyniki

       kategoria chłopcy:

       I miejsce   - Bartosz Dolecki, SP Zbiczno

       II miejsce  - Michał Kupczyk, SP nr 2 Brodnica

       III miejsce - Paweł Pietrzykowski, SP nr 2 Brodnica

        

       kategoria dziewczęta:

       I m  -Martyna Doroszewska -SP nr 2 Brodnica

       II m -Julia Antczak- SP nr 2 Brodnica

       III m -Agata Bednarczyk - SP Kruszyny

        

       Linki:

       https://www.iccf.com/event?id=86962

       https://www.iccf.com/event?id=95191

        

       Patrz album

        

      • Warsztaty chemiczne w Toruniu

      •       26 maja uczniowie klas Ia i Ib uczestniczyli w warsztatach chemicznych w Centrum Chemii w Małej Skali. Filomaci wykonywali różne doświadczenia chemiczne z zakresu chemii nieorganicznej oraz elektrolizy. Mogli też zapoznać się z tajnikami kuchni molekularnej.  Metodą ,, sferyfikacji” przygotowali kawior i owocowe spaghetti.

           Wyprawa była też okazją do integracji zespołów klasowych, młodzież wzięła udział w grze miejskiej, odwiedziła escapee room i kino.

       Patrz album

      • Drzwi otwarte

      •        Dnia 30 maja I LO gościło uczniów szkół podstawowych,  którzy stoją przed  wyborem dotyczącym dalszej edukacji . Filomaci przyjęli swoich kolegów, opowiedzieli o szkole, pokazali halę sportową, Astrobazę, Bibliotekę, Internat i izby lekcyjne. Uczniów powitał również pan dyrektor Wiesław Łupina, który przekazał młodzieży symboliczne klucze do szkoły. W auli uczniowie przybliżali specyfikę danego kierunku, informowali o planowanych rozszerzeniach i codziennym funkcjonowaniu w Iiceum. Zaprezentowało się także Koło Teatralne, Wolontariat i Samorząd Uczniowski. Można było zmierzyć się z trenerem szachowym w królewskiej grze, posilić kiełbaską z grilla i zatańczyć z Filomatami.

              Zapraszamy do naszej szkoły, w której każdy może realizować swoje ambicje, pasje i plany.

       Patrz album

      • III Filomacki Obóz Językowy

      •        W dniach 25.-27.05. br. w ośrodku wypoczynkowym „Półwysep Wądzyń” odbył się już III Filomacki Obóz Językowy  zorganizowany przez nauczycielkę języka niemieckiego p. Danutę Przybylską. 19 osobowa grupa młodzieży z klas drugich i trzecich wyruszyła na łono natury, aby tam rozwijać swoje umiejętności językowe pod czujnym okiem germanistki Danuty Przybylskiej i anglistki Katarzyny Karskiej. Położenie ośrodka, spokój i przyroda wokół sprzyjały nauce. Celem całego przedsięwzięcia było rozwijanie w uczniach umiejętności językowych, ich pasji do języków obcych oraz łamanie barier komunikacyjnych. Organizatorka postawiła na komunikację! Młodzież podzielona na dwie grupy codziennie uczestniczyła w trzech 90-cio minutowych zajęciach języka angielskiego i niemieckiego, podczas których przeprowadzali dialogi, debaty i dyskusje. Nie zabrakło też ćwiczeń sprzyjających integracji grupy, takich jak wspólne śpiewanie, rozwiązywanie zagadek i quizów. Zaangażowanie uczestników obozu we wszystkie zajęcia było ogromne. Nauczycielki w wielką przyjemnością przypatrywały się swoim uczniom, którzy z entuzjazmem pracowali na każdych zajęciach. Wszyscy uczniowie mieli również możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji w zakresie obydwu języków.

            Popołudniami młodzież wesoło spędziła czas na wspólnych grach i zabawach. Integracji grupy sprzyjały takie atrakcje jak wspólne ognisko, ZUMBA prowadzona przez panią Iwonę Kuźmę, rozgrywki w piłkę siatkową czy rekreacja na basenie. Nie zabrakło też kilkugodzinnego kręgu społecznościowego. Siedzący przy jednym stole młodzi ludzie mieli okazję porozmawiać o rozwoju, samorozwoju oraz poznać swoje pasje.

            Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w III Filomackim Obozie Językowym oraz pamiątkowe upominki.

       Patrz album

        

      • Konferencja podsumowująca Coop Axle

      •       19 i 20 maja uczniowie naszej szkoły - Alicja Cołbecka, Igor Bałuta, Julia Bińczak, i Zofia Żyła uczestniczyli w konferencji podsumowującej projekt Coop Axle realizowany we współpracy z Fundacją Wspierania Edukacji i Rozwoju “Innowatorium”. Uczniowie z 12 szkół z całej Polski wysłuchali wystąpienia Piotra Barańskiego - trenera i coacha oraz Dominika Mazura – specjalisty od kontaktów z mediami. Dowiedzieli się także, jak wykorzystywać improwizację oraz retorykę w codziennym życiu, wzięli udział w warsztatach, na których uświadomili sobie trudności i możliwości wynikające z pracy w grupie.  

             Nie zabrakło także czasu na rozrywkę - niezapomniane wrażenia zapewniły atrakcje zaplanowane przez organizatorów - wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, nocny spacer po Warszawskiej Starówce czy umacnianie relacji z uczniami innych szkół w ramach Integratora. 

       Patrz album

      • Harmonogram Drzwi Otwartych w I LO

      • 10.00-10.30 

       spotkanie w auli szkolnej : wystąpienie Dyrektora Szkoły, zaprezentowanie proponowanych profili klas, zwiedzanie stoisk znajdujących się w auli

       10.35- ok.11.30

       spacer po szkole z samorządem uczniowskim, podczas którego będzie możliwość odwiedzenia m.in. obiektów sportowych , wzięcia udziału w zajęciach sportowych ( zainteresowanych prosimy zabrać obuwie sportowe ), Internatu, biblioteki szkolnej, astrobazy, Izby Tradycji, sal lekcyjnych

       dodatkowo zaprezentują się : Szkolne Koło Szachowe, Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Teatralne, Szkolne Koło Wolontariatu

       Tego dnia Samorząd Uczniowski rozpali dla Was grilla, a Szkolne Koło Wolontariatu poczęstuje swoimi wypiekami.

      • Sukces I LO w English ACE

      •             Kolejny raz uczniowie I LO wzięli udział w  XXI Ogólnopolskim Konkursie Języka  Angielskiego. Zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych . Najlepszy wynik, z 2 lokatą w województwie  oraz 36 w kraju  uzyskała Zofia Żyła. Pozostali uczniowie również znaleźli się  wśród najlepszej 20 w województwie: Igor Gęsicki zajął 14 miejsce, Daria Domagalska 15, Karolina Jasińska i Maja Kołakowska 18, Nikola Ruczyńska 19. Gratulujemy!

      • JESTEŚMY W GRONIE NAJLEPSZYCH FIZYKÓW!

      •      Igor Gęsicki i Jakub Kwaśniewski zostali uczestnikami Letniej Szkoły Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim.

            Dwóch uczniów z klasy 3, rozszerzających matematykę i fizykę, zakwalifikowało się do projektu, organizowanego przez Uniwersytet Warszawski, dla pasjonatów fizyki. Chłopcy w trakcie wakacji będą uczestniczyć w zajęciach eksperymentalnych w pracowniach fizycznych oraz w wykładach z fizyki doświadczalnej i teoretycznej.

       Gratulujemy sukcesu, życzymy owocnie i przyjemnie spędzonego czasu.

       Ps. Czekamy na relację z wyjazdu.