• Aktualności

      • Matura z Operonem w I LO

      •           W dniach od 22 do 25 listopada uczniowie I LO przystąpili do próbnej matury przygotowanej przez Wydawnictwo Operon. Zmierzyli się z arkuszami z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Sprawdzili  również wiedzę z przedmiotu dodatkowego, który  wybrali zgodnie z zainteresowaniami. Podczas próbnego egzaminu dojrzałości, młodzież  przekonała się o stopniu swojego przygotowania.  Była to też okazja do poznania procedur związanych z tym najważniejszym egzaminem. Wszyscy uczniowie I LO przystępują do matury, dlatego właściwe przygotowanie i zweryfikowanie wiedzy jest w szkole priorytetem.

       Patrz album

      • "Przyszłość dzieje się dziś"

      •        W dniach 21.11-22.11 klasy 2a i 2b wraz z wychowawcami brały udział w warsztatach edukacyjnych "Kreatywnie ku przyszłości", które miały na celu kształcenie kompetencji i postaw niezbędnych na rynku pracy oraz doskonalenie umiejętności organizacji pracy w zespole. Zajęcia odbyły się w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Przysieku koło Torunia. Gry i zabawy zespołowe, interesujące zajęcia praktyczne oraz spacer ścieżką edukacyjną wzdłuż Stawów Przysieckich stanowiły niewątpliwą atrakcję pobytu oraz sprzyjały integracji uczniów.

       Patrz album

      • Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej

      •       16 listopada w Brodnickim Domu Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej. W konkursie udział wzięły dwie wokalistki z I LO. Po wysłuchaniu prezentacji konkursowych jury w składzie: p. Justyna Prajs, p. Joanna Nehring-Roszkowska i p. Maciej Zayda postanowiło przyznać I miejsce Zuzannie Wacko (IV pE) za utwór 'Kolęda warszawska' oraz III miejsce Oliwii Pietrzak (III b) za 'Deszcz jesienny'. Nagrody ufundował Powiat Brodnicki.

      • Narodowe Święto Niepodległości

      •          9 listopada 2022 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyły się uroczystości poświęcone 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pasowanie na Filomatę uczniów klas pierwszych.

                Ten szczególny moment swoją obecnością uświetnili Przewodniczący Rady Powiatu p. Roman Pytlasiński, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu p. Justyna Prajs oraz p. Przemysław Majchrzak Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

                Tradycyjnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Uczniowie klas trzecich i czwartych przybliżyli zebranym rys historyczny poświęcony naszej Małej Ojczyźnie – „Roli Filomatów w dziele odzyskania niepodległości” przygotowany przez p. Krystynę Kwintal i p. Beatę Nijakowską. Prelekcji towarzyszyły pieśni patriotyczne. Przybyłym wręczono kotyliony przygotowane przez uczniów klas pierwszych pod opieką p. Doroty Lisowskiej. Upamiętniono na nich daty odnoszące się do Jubileuszu 150 – lecia I LO.

                Dalszą część uroczystości poświęcono najmłodszym rocznikom. Odśpiewano hymn szkoły i przybliżono uczniom historię buzdyganu, którym p. Dyrektor Wiesław Łupina dokonał pasowania na Filomatę każdego ucznia klasy pierwszej. Po uroczystym ślubowaniu zaprezentowano społeczności filomackiej „Kodeks dobrego zachowania Filomaty w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy”.

       Patrz album

      • Spotkanie autorskie z Pasją

      •          7 listopada klasy Ia, Ib, Ic udały się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy na spotkanie z p. Jackiem Łapińskim na temat „Pasja zamiast nałogów – chyba, że nałóg namiętnego czytania”. W Pałacu Anny Wazówny licealiści brali udział w dyskusji poświęconej rozwijaniu wszelakich pasji, ze szczególnym uwzględnieniem roli książki i biblioteki w życiu człowieka.

                Autor publikacji „Dlaczego warto czytać” wskazywał drogi poszukiwania rozwoju, dookreślania zainteresowań, umiejętności gospodarowania czasem, „by być dobrym (lepszym)”.

       Patrz album

      • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla Szkół Ponadpodstawowych

      •        04 listopada odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas o profilu biologiczno-chemicznym. Nagrodą jest możliwość uzyskania indeksu Uniwersytetu Jagielońskiego. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania z zakresu chemii nieorganicznej, fizycznej oraz elektrochemii. Olimpiada została przeprowadzona w wyznaczonym przez organizatora czasie, w formie zdalnej. Do kolejnego etapu, który odbędzie się w grudniu, zakwalifikowali się Amelia Wroszkowska (klasa 4pb), Karol Sztandarski (klasa 3a) i Oliwia Pietrzak (klasa 3b).

       Trzymamy kciuki za naszych chemików !

      • Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

      •        28.10.2022r. uczniowie klas czwartych, naszej szkoły, udali się do Częstochowy na  przygotowane dla maturzystów Diecezji Toruńskiej obrzędy liturgiczne.  Była to również  okazja, aby zwiedzić kompleks klasztorny, wejść na wieżę czy zobaczyć skarbiec na  Jasnej Górze. Grupa z I LO najliczniej uczestniczyła w programie pielgrzymki, który zawierał wspólny różaniec w kaplicy Cudownego Obrazu, a także konferencję prowadzoną przez Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży - ks. Dawida Wasilewskiego. Po spotkaniu, młodzi mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Kluczowym punktem wyjazdu była Msza święta pod przewodnictwem biskupa Józefa Szamockiego.  Ojciec Paulin, w słowach skierowanych do młodzieży,  odniósł się do stałości jako atrybutu człowieka dojrzałego. Po Mszy odbyła się Droga Krzyżowa, zaś o 21:00 Apel Jasnogórski, który był zakończeniem obchodów. Uczniom w podróży towarzyszył diakon Maciej Kozłowski oraz wychowawcy.  Po przyjeździe do Częstochowy, pielgrzymi pozowali do wspólnego zdjęcia.   Mamy nadzieję, że wspólna modlitwa pomoże tegorocznym maturzystom nie tylko w zdaniu matury, ale także w podejmowaniu odpowiednich decyzji w dorosłym życiu.

       Patrz album

   • Kontakty

    • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
    • sekretariat@1lobrodnica.pl
    • 0-56 4982016
    • I Liceum Ogólnokształcące, 87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14

     87-300 Brodnica
     Poland
    • pon. - pt. w godz. 7.15 - 15.15

     ePUAP: 1LOBrodnica/skrytka
   • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej