• Różyczkowanie w I LO

• Różyczkowanie w I LO - Obrazek 1

Zwyczaj "różyczkowania" jest jedną z najstarszych i najważniejszych tradycji I LO w Brodnicy. Tej tradycji stało się zadość ponownie 3 lipca 2018 roku. I znów kolejny rocznik abiturientów opuścił mury szkoły z przyczepioną do piersi różyczką i wspomnieniami trzech lat nauki w liceum.

Podczas uroczystości, która odbyła się w szkolnej hali sportowej dyrektor I LO w Brodnicy – Wiesław Łupina odczytał decyzję Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, a młodzież klas drugich udekorowała kwiatami swoich starszych kolegów. Tego dnia nie zabrakło znamienitych gości, wśród których m. in. znaleźli się: Maria Mazurkiewicz – Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, Piotr Boiński – Starosta Brodnicki, Danuta Grzyb – reprezentująca posła na Sejm RP – Zbigniewa Sosnowskiego, Danuta Kędziorska – reprezentująca posła na Sejm RP – Pawła Szramkę, Jarosław Radacz – Burmistrz Brodnicy, przedstawiciele samorządów, instytucji, sponsorzy, sympatycy szkoły oraz rodzice i przyjaciele abiturientów.

Uroczystości towarzyszyło wyróżnienie maturzystów, którzy uzyskali stuprocentowe wyniki z egzaminów, oraz nagrodzenie absolwentów, którzy w całym okresie nauki w szkole wyróżniali się bardzo wysokimi wynikami w nauce i osiągnęli znaczące sukcesy w licznych formach działalności szkolnej.

Zgromadzeni goście kierowali pod adresem maturzystów i ich rodziców słowa pełne serdeczności i wiary w dalsze spełnianie marzeń i planów naszych uczniów.

Uroczystość uświetnił występ tancerzy i wokalistów Szkolnej Grupy Teatralnej, a zwieńczeniem  uroczystości był donośny ostatni dzwonek na cześć absolwentów.

Opracował: Wojciech Zembrzycki