• Aktualności

      • „Czytanie na ekranie”

      • „Czytanie na ekranie” - Obrazek 1

                 Dnia 30 stycznia 2019 roku ponownie zagościliśmy w progach Pałacu Anny Wazówny, biorąc udział w cyklicznym nagraniu do programu TVK Eltronik „Czytanie na ekranie”.  W tym miesiącu uczniowie brodnickich szkół ponadgimnazjalnych popularyzowali twórczość kontrowersyjnego poety- Andrzeja Bursy. Hubert Sikorski z klasy 1b zaprezentował wiersz „Szczury”, natomiast Julia Kłosowska z klasy 1c przedstawiła interpretację utworu „Pożegnanie z psem”.

       Opracowała: Hanna Wódka

                 Patrz album

      • XXI Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

      • XXI Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek - Obrazek 1

                 Finał XXI Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek odbył się jak co roku w murach Brodnickiego Domu Kultury. 29 stycznia na scenie stanęli najlepsi wykonawcy wyłonieni po wcześniejszych eliminacjach w całym powiecie. Z naszej szkoły z powodzeniem zaprezentowały się dwie wokalistki. Rozalia Rogowska z utworem ‘Ta święta noc’ wyśpiewała II miejsce, a duet Amelia Rogowska&Rozalia Rogowska ze świątecznym utworem ‘Noel’ zwyciężył w swojej kategorii.

                 Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy, a  wręczył je wicestarosta, Stanisław Kosakowski.

       Opracowała: Anna Ćwiklińska

                 Patrz album

      • Gość z Chin

      • Gość z Chin - Obrazek 1

                 W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, nasza szkoła gościła, w ramach współpracy z organizacją AIESEC, gościa z zagranicy. Tym razem była to Daisy z Chin, która spędziła u nas dwa tygodnie. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej kulturę i zwyczaje tego odległego kraju. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, więc uczniowie mieli możliwość ćwiczenia swoich umiejętności komunikacyjnych w tym języku.

                 Na zajęciach poruszane były różne tematy. Uczniowie dowiedzieli się więcej o świętowaniu Nowego Roku w Chinach, o znaczeniu chińskiego kalendarza i pochodzeniu ujętych w nim „ znaków zwierzęcych”, a także o tradycyjnej muzyce tego odległego kraju i towarzyszących jej instrumentach.

                 Spotkania tego typu stanowią doskonałą okazję do poszerzania wiedzy o dalekich krajach i ich mieszkańcach.

       Opracował: Paweł Roszak

                 Patrz album