• Aktualności

      • Indeks dla Huberta

      • Z radością informujemy, że uczeń  Hubert Sikorski, jako jedyny z powiatu brodnickiego został laureatem XXIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego "Wygraj Indeks" organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Hubert będąc dopiero w drugiej klasie został już przyjęty bez postępowania kwalifikacyjnego opartego na punktacji wynikającej z egzaminu maturalnego na wybrany kierunek Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Opiekunem dydaktycznym jest dr Milena Pieróg. Serdecznie gratulujemy Hubertowi i życzymy dalszych sukcesów!

       Opracowała: Milena Pieróg

      • Konkurs

      • Zapraszamy uczniów I LO do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną w ramach projektu Szkoła Humanitarna "Myślę krytycznie i działam". Konkurs dotyczy wiedzy na temat świata i globalnych wyzwań, PAH gwarantuje ciekawe nagrody!

       Regulamin konkursu

      • "Będzie dobrze" - przekonują uczennice I LO

      • Aktualna sytuacja wymaga od nas wszystkich wytrwałości, kreatywności i empatii. Nie zabrakło tych przymiotów uczennicom klasy II d, które w ramach przedmiotu ekonomia w praktyce prowadzonego przez Iwonę Czupryńską-Kaliszewską realizują projekty społeczne. Dziewczyny planowały zorganizować bieg charytatywny, zbiórkę dla potrzebujących, ale już na początku marca wiadomo było, że mogą pojawić się przeszkody. Małgosia Kosakowska, Marta Irwan, Ola Liżeńska i Zuzia Drozd postanowiły więc zmienić projekt, pomóc potrzebującym np. robiąc zakupy ludziom starszym. Pomysł ten okazał się jednak niemożliwy do zrealizowania ze względu na ograniczenia kontaktu i poruszania się osób poniżej 18 roku życia. Nic jednak nie powstrzyma młodzieńczego zapału, chęci wsparcia, okazania wdzięczności tym, którzy mogą i chcą pomagać. Tak powstał film.

       Nie pozostaje nic innego, jak podziękować inicjatorkom i realizatorkom przedsięwzięcia.

       Pamiętajcie, BĘDZIE DOBRZE!

       Opracowała: Iwona Czupryńska-Kaliszewska