• Wystartowała 7 edycja turnieju pomiędzy szkołami z różnych krajów. Uczestniczą szkoły z Grecji, Hiszpanii, Meksyku oraz Polski

• W października bieżącego roku drużyna I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy wystartowała w towarzyskim turnieju szachowym pomiędzy szkołami. Zawody będą rozgrywane za pomocą serwera do gry w szachy i będą trwały przez cały rok szkolny do czerwca 2021. Drużyna składa się z trzech zawodników wraz z opiekunem. Zawody będą doskonałym sprawdzianem umiejętności pozyskanych na zajęciach szachowych w ramach szkolnego koła szachowego. W trakcie trwania turnieju zawodnicy będą mogli się komunikować jedynie w języku angielskim, co stanowi kolejny atut tego turnieju, jakim jest doskonalenie umiejętności językowych. Zawodnicy szkolnego koła szachowego są wielokrotnymi złotymi medalistami mistrzostw powiatu. Indywidualnie również startują z powodzeniem w turniejach regionalnych. Drużyna I LO, jako jedyna szkoła powiatu oraz województwa, będzie ambasadorem Brodnicy w tych rozgrywkach. W poprzedniej edycji drużyna naszej szkoły zdobyła brązowy medal.

Drużyna ILO występuje w składzie: Kacper Komorowski, Mikołaj Kot, Wiktor Murawski. Opiekunem oraz członkiem drużyny jest Marcin Kołodziejski

Rozgrywki można śledzić pod linkiem: https://www.iccf.com/event?id=86962

• Uwaga !

• W związku z nowymi regulacjami Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. informujemy, że od dnia 26.10.2020 r. wszystkie zajęcia w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy odbywać się będą tylko w formie zdalnej.

• Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Bydgoszczy

• Dnia 15. 10. 2020r. odbyła się licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Bydgoszczy. Mimo sytuacji pandemicznej z zachowaniem wszelkiej ostrożności, naszą szkołę dzielnie reprezentowały dziewczęta:

• Grajewska Maja
              • Kaźmierczyk Sylwia
              • Laskowska Daria
              • Michalska Amelia
              • Narodzonek Wiktoria
              • Wieczorkowska Oliwia

W końcowej klasyfikacji drużyna zajęła V miejsce.

Gratulujemy:)

• Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Śpiewanie ze św. Hubertem”

• 17 października odbył się ogólnopolski konkurs wokalny pt. 'Śpiewanie ze św. Hubertem'. Impreza zorganizowana została przez BDK w Brodnicy, Porozumienie Kół Łowieckich 'Kult św. Huberta' oraz Brodnickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne 'Fatima'.

Jury przyznało I miejsce Zuzannie Wacko kl. IIpe zaś III miejscu uplasowała się, jako solistka, Kornelia Wesołowska z kl. Ia. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanych z kultem św. Huberta oraz piosenki ekologicznej, a także wspomaganie działań proekologicznych prowadzonych przez samorząd lokalny.

Opracowała: Anna Ćwiklińska

• Święto Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzymy dużo szczęścia i radości oraz sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy

• Sukces naszej uczennicy

• W dniu 9.10.2020r. w Toruniu odbył się finał X Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Duży sukces w tej olimpiadzie odniosła uczennica naszego liceum Wiktoria Domżalska/kl. III f/, która zajęła III miejsce. Warto podkreślić, że do rywalizacji w tej edycji olimpiady przystąpiło 1200 uczniów szkół średnich naszego województwa.

Gratulujemy.