• Turniej szachowy „Dla Niepodległej”

• W dniu 11 listopada br. odbył się turniej szachowy „Dla Niepodległej”, zorganizowany przez klub szachowy ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. Klub ma swoją siedzibę na portalu chess.com i zrzesza 61  członków i sympatyków z całego kraju. Do turnieju przystąpiło 31 graczy, także z zagranicy.  Szachiści rywalizowali na dystansie 9 rund z czasem 3’+2’’ dla zawodnika. Zawody przebiegały w miłej atmosferze. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni upominkami.

Klasyfikacja generalna:

1. Przemysław Szmidt - Bydgoszcz
              2. Piotr Madajczak - Wrocław
              3. Łukasz Magalski – Łaszewo – absolwent ILO

W kategorii mieszkaniec powiatu brodnickiego:

1. Anna Mackiewicz - Sumówko
              2. Marcin Kołodziejski - Brodnica
              3. Krzysztof Gdula - Brodnica

W kategorii uczeń ILO Brodnica:

1. Wiktor Murawski - 2pC
              2. Paweł Hejka - 2pB
              3. Mikołaj Kot - 2gC

W kategorii nauczyciel ILO:

1. Marzena Łupińska

W kategorii szkoły podstawowe:

1. Bartosz Dolecki - Zbiczno
              2. Dominik Rysiewski - SP2 Brodnica
              3. Emilia Tryjańska - Dąbrowa Górnicza
              4. Fabian Spionkowski – Świecie nad Wisłą

Wszystkich miłośników królewskiej gry zapraszamy do  klubu szachowego ILO.

Strona klubowa na chess.com:

• Zaśpiewajmy wspólnie hymn !

• 11.11.2020 roku o godz. 12:00 społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy włącza się do akcji „Niepodległa do hymnu”.

• TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA

• W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych " Twoje dane - Twoja sprawa". Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Celem Programu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli poprzez poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności.

Zapewne pamiętacie działania z powyższego zakresu skierowane do społeczności naszej szkoły w ubiegłym roku szkolnym. Wiedza  na temat skutecznej ochrony danych i bezpiecznego zachowania w obszarze edukacji cyfrowej jest ważna dla naszego bezpieczeństwa, dlatego wciąż istnieje potrzeba działań w tym zakresie. Będziemy więc nadal ją popularyzować.  Poniżej zamieszczamy wybrane informacje, będą one zamieszczane cyklicznie.