• Aktualności

      • FREEART CONCEPT - WSPÓLNY PROJEKT BDK - Brodnicki Dom Kultury oraz I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy

      • Najpierw był pomysł. Dwutygodniowe warsztaty artystyczne, na pełnych obrotach, z artystycznie uzdolnioną młodzieżą

       Jako jednostce kultury bardzo nam zależy na budowaniu trwałej relacji z uczestnikami zajęć i odbiorcami naszych działań w duchu „audience development”, dlatego też wspieramy artystyczne pasje, edukujemy i tworzymy przyjazną atmosferę wokół kultury, tworzonej oddolnie, przez amatorów. Taka Kultura, przez duże "K" tworzona jest przez uczniów z I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy, których od wielu lat z powodzeniem inspiruje i twórczo aktywizuje nauczyciel geografii o duszy estradowego artysty, Wojciech Zembrzycki. Tak powstał FreeArt Concept – projekt, zakładający warsztaty adresowane do uzdolnionej artystycznie młodzieży, ze specjalistami z zakresu: muzyki (umuzykalnienie, emisja głosu, śpiew wokalny), tańca (doskonalenie koordynacji ruchu, stworzenie układu choreograficznego, który wykorzystany zostanie w nowej produkcji, rozwój świadomości ciała i jego kontroli), teatru (techniki aktorskie, ćwiczenia dykcji, praca nad swobodą wchodzenia i wychodzenia ze stanów emocjonalnych ) i plastyki (rysunek, malarstwo, rzeźba, kompozycja).

       Warsztaty poprowadzą:

       * wokalne - Joanna Nehring-Roszkowska

       * taneczne - Maciej Zayda 

       * plastyczne - Magdalena Dobrosielska-Jankowska 

       * teatralne - Aneta Giemza-Bartnicka

       Doskonale wiemy, że kiedy młodzi ludzie postanawiają „zająć się” kulturą, efekty mogą przerosnąć oczekiwania, dlatego już teraz zapraszamy 10 lipca, na spektakl podsumowujący te wspólne działania artystyczne.

       Partner projektu FreeArt Concept - I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy, opiekun - Wojciech Zembrzycki

       Koordynator projektu FreeArt Concept - Aneta Giemza-Bartnicka

       Projket FreeArt Concept finansowany jest z mikrodotacji Terenowego Domu Kultury, z programu „Bardzo Młoda Kultura 2021 – kujawsko-pomorskie”.

       Autor: BDK

       Źródło: https://www.facebook.com/393533990712246/posts/4031398920259050/

      • XIII Miejski Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

      •       Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się w BDK XIII Miejski Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Tegoroczna edycja została ponownie rozstrzygnięta online.

           Jury w składzie: Joanna Nehring-Roszkowska (opiekun Pracowni wokalnej BDK), dyr. Brodnickiego Domu Kultury Katarzyna Miętkiewicz oraz Maciej Zajda postanowiło przyznać II miejsce Oliwii Pietrzak, uczennicy klasy I b.

           Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta p. Jarosława Radacza a nagrody ufundował Urząd Miejski w Brodnicy.

       Źródło: BDK

      • Kiedy kwitną kasztany …

      •         Maj nieodłącznie kojarzy się licealistom z najważniejszym dla nich egzaminem – egzaminem dojrzałości. W tym roku przystąpi do niego 152 absolwentów naszej szkoły. Sesja egzaminacyjna trwa od 4 do 20 maja i tradycyjnie otwiera ją język polski.

           To szczególny dzień inaugurujący pierwszy, poważny krok młodego człowieka w kierunku dojrzałości. Życzymy, by był on zrobiony z powagą i spokojem. Liczymy też, że i kasztanowce nie zawiodą, i zgodnie z polską tradycją ich piękny kwiat wpisze się w spełnienie maturalnych i życiowych planów.

       Życzymy połamania piór!

       Patrz album

       Opracowała: Beata Nijakowska