• „Moralność pani Dulskiej” na dziesiątym Narodowym Czytaniu

•      Młodzi filomaci reprezentowali I Liceum w jubileuszowej akcji popularyzującej czytelnictwo i bogactwo klasyki polskiej literatury. Uniwersalne przesłanie – obrona sprawiedliwości społecznej, zawarte w dramacie Gabrieli Zapolskiej, nadal jest aktualne. Autorka w swojej sztuce piętnuje obłudę, zakłamanie oraz fałszywą moralność.

Tym razem, coroczne przedsięwzięcie  Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy, propagujące rodzimą literaturę, zrealizowano w klimatycznej, plenerowej atmosferze. Pomysł jak najbardziej trafiony, ponieważ dopisało piękne wrześniowe słońce, a otoczenie parkowej zieleni wraz z ruinami i wieżą zamkową wprawiały w nostalgiczną zadumę. Nastrój budowała również oprawa muzyczna w wykonaniu uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Fragment „Moralności pani Dulskiej”, z autentycznym wyczuciem i wyjątkowym polotem, interpretowali nasi uczniowie: Julia Domeracka z kl. 3 pA i Szymon Pawłowski z kl. 3 gB.

Za rok lekturą będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Opracowała: Małgorzata Pawłowska

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Dnia 1 września 2021r.  w I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się  inauguracja nowego roku szkolnego. W związku z sytuacją pandemiczną , starsi uczniowie spotkali się z wychowawcami w wyznaczonych klasach. Zostali poinformowani o zasadach funkcjonowania szkoły zgodnie z zaleceniami przeciwdziałania COVID – 19.

Uroczystość rozpoczęcia roku dla klas pierwszych odbyła się w auli szkolnej. Wprowadzony został sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy. Pan dyrektor Wiesław Łupina powitał nowych uczniów, przedstawił wychowawców i życzył powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym. Po oficjalnej części uroczystości, odbyły się spotkania  z wychowawcami.

Opracowała: Lucyna Domeracka