• Aktualności

      • I LO Z BRĄZOWĄ TARCZĄ

      •    Dzięki współpracy miesięcznika Perspektywy i dziennika Rzeczpospolita, każdego roku ukazuje się ogólnopolski ranking szkół. W rankingu oddzielne kategorie stanowią licea i technika. Dane,  na podstawie, których pozycjonuje się szkoły, pochodzą z rzetelnych i uporządkowanych informacji. Opierają się na tym ,co udostępniają okręgowe komisje egzaminacyjne, komitety główne olimpiad i System Informacji Oświatowej.

            I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy, również w tym roku, potwierdziło swoją pozycję , zdobywając brązową tarczę. Świadczy to, że mimo trudności, wynikających z czasu pandemii, nauczyciele i uczniowie utrzymali poziom nauczania. Musieli poradzić sobie z nowymi formami nauki, opanować innowacyjne technologie i metody. Cieszy nas to, że możemy pochwalić się brązową tarczą, która motywuje nas do dalszego, jeszcze większego zaangażowania i pracy.

      • ,, Poloneza czas zacząć…’’ – Studniówka I LO

      •     I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy to najstarsza szkoła w powiecie, która stoi na straży tradycji, łącząc przeszłość z teraźniejszością.

           Wyjątkowe znaczenie dla uczniów ma uroczysty bal na sto dni przed maturą. Wiąże się on z niezapomnianymi wrażeniami i pozostaje w pamięci absolwentów na długie lata po zakończeniu edukacji.

           W piątek, 14 stycznia, na dużej sali balowej ośrodka wypoczynkowego Półwysep Wądzyń, Filomaci bawili się na tradycyjnej studniówce.

           Po przywitaniu gości, kilka słów do uczniów skierował pan Wicedyrektor Lech Witkowski. Pani Wicedyrektor- Anna Rumińska odczytała list z życzeniami od Starosty Brodnickiego- Piotra Boińskiego. Następnie  bal został  oficjalnie  otwarty. Wszyscy mogli podziwiać maturzystów tańczących staropolskiego poloneza. Atrakcją był także mistrzowsko wykonany polonez pokazowy. Uroczysty toast wzniosła przedstawicielka Rady Rodziców- pani Anna Kramer. Prowadzący, Aleksandra Milz z kl. III gC oraz  Hubert Tyburski z kl. III gB, przekazali, w imieniu uczniów, podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i wychowawców za pracę włożoną w przekazywanie wiedzy oraz dla rodziców za pomoc i wsparcie.

          Doskonałej zabawie sprzyjała nie tylko dobra muzyka, ale także dodatkowe urozmaicenia, takie jak konkurs tańca oraz wybór króla i królowej balu. Jury, w skład, którego wchodzili wychowawcy, uznało, że I miejsce, w zmaganiach tanecznych, należy się Franciszkowi Drozdowskiemu z partnerką, kolejne lokaty zajęli: Jordan Stachowiak i Oliwia Wieczorkowska z partnerami. Korony króla i królowej przyznano Aleksandrze Steinborn i Błażejowi Żbikowskiemu.

         Ta wyjątkowa noc nie powtórzy się już nigdy, jednak na zawsze pozostanie w pięknych wspomnieniach tegorocznych maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Będzie tworzyć  historię szkoły, dla której wartością jest nie tylko nauka, ale również wspólna zabawa.

       Patrz album

        

      • XXIV Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek BDK

      • 10 stycznia  w Brodnickim Domu Kultury odbył się XXIV Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wystąpili w nim finaliści , którzy wygrali wcześniejsze eliminacje. Mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi solistami w powiecie. Zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory. W większości były to pastorałki i  piosenki nawiązujące tematyką do Bożego Narodzenia.

       I Liceum Ogólnokształcące reprezentowała  Oliwia Pietrzak z kl. II b. Uczennica naszej szkoły wystąpiła z utworem  ,,Całą noc padał śnieg" . Jury, w składzie: p. Joanna Nehring-Roszkowska, p. Katarzyna Miętkiewicz i p. Justyna Prajs, doceniło to wykonanie i uhonorowało Oliwię wyróżnieniem. Przyznano jej również nagrodę, którą ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

       Zdjęcia: Anna Ćwiklińska

   • Kontakty

    • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
    • sekretariat@1lobrodnica.pl
    • 0-56 4982016
    • I Liceum Ogólnokształcące, 87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14

     87-300 Brodnica
     Poland
    • pon. - pt. w godz. 7.15 - 15.15

     ePUAP: 1LOBrodnica/skrytka
   • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej