• I LO w Brodnicy ze stuprocentową zdawalnością matury!

•       Jest nam szczególnie miło poinformować, że abiturienci I LO w Brodnicy osiągnęli w tym roku szkolnym stuprocentową zdawalność egzaminu maturalnego! W dobie utrudnionych warunków nauki, spowodowanych  pandemią, młodzież naszej szkoły potrafiła sprostać zadaniom i w sposób szczególny udowodnić, jak bardzo zasługuje na miano ludzi dojrzałych.  W tak uroczystej dla szkoły chwili – my pedagodzy wyrażamy radość z osiągniętych sukcesów we współpracy z młodzieżą, a naszym uczniom i ich rodzicom składamy serdeczne podziękowania za wspólne podążanie do upragnionego celu, za wytrwałość w pokonywaniu kolejnych etapów szkolnego życia i za zrozumienie dla wszystkich działań, które służyły budowaniu dobrej jakości pracy naszej szkoły, komfortowi naszych uczniów, ich bezpieczeństwa i takiej organizacji licznych form zajęć, by móc dzisiaj powiedzieć im z wielkim uznaniem: Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Uroczystość wręczenia świadectw maturalnych, która w naszej szkole celebrowana jest zgodnie z tradycją, uświetnili zaproszeni goście.  Ogromną radością  był dla nas przyjazd absolwenta naszej szkoły - prof. dr hab. inż.  Tadeusza Kaczorka, wybitnego naukowca z zakresu automatyki, robotyki i elektrotechniki, który od wielu lat jest fundatorem nagród  dla abiturienta z najwyższą średnią ocen klasyfikacyjnych.

Ponadto zaszczycili nas: Wicemarszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego Zbigniew Sosnowski i Burmistrz Brodnicy  Jarosław Radacz. Organ prowadzący szkoły reprezentowali: Starosta Brodnicki - Pan Piotr Boiński, Przewodniczący Rady Powiatu - Pan Roman Pytlasiński, członek Zarządu Powiatu – Pani Małgorzata Miętkiewicz,  Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu - Pani Justyna Prajs. Miło nam było  również gościć radnych powiatowych i miejskich, przedstawicieli służb mundurowych,  dyrektorów szkół, zacnych absolwentów, nauczycieli akademickich i przyjaciół szkoły. Radę Rodziców reprezentowała przewodnicząca – Pani Grażyna Gardzielewska.

Stuprocentowe wyniki uzyskali :

Matematyka - Amelia Nadolska, Mirosław Rogowski, Magdalena Szwarc

Język angielski – Anna Szmycińska, Michał Kot, Mirosław Rogowski, Julia Stefańska, Mikołaj Kot, Mikołaj Sarnowski, Wiktoria Prątnicka, Wiktoria Zabłocka

Język niemiecki – Mikael Grosch

Na świadectwie ukończenia szkoły najwyższą średnią  - 5,28 uzyskał uczeń klasy III gb Mirosław Rogowski. Kolejne miejsce, ze średnią 5,21, zajęli ex aequo Mikołaj Sarnowski  z III gc i Anna Maria Ulatowska z III gd. Na trzecim miejscu, ze średnią 5,17 uplasowała się Karina Nałęcz z kl. III gd.

Słowa uznania, życzenia, wskazówki na dalszą drogę dorosłego życia przekazali uczniom zaproszeni goście  oraz  ich przedstawiciele.

Pan Dyrektor Wiesław Łupina  przypomniał  absolwentom, że ukończyli szczególną szkołę, mocno wrośniętą w brodnickie środowisko, kultywującą piękne tradycje i obchodzącą w przyszłym roku  jubileusz 150-lecia istnienia.

Spotkanie uświetnił występ Szkolnej Grupy Teatralnej, a dla maturzystów zadzwonił też ostatni, symboliczny dzwonek.