• Aktualności

      • Dzień Chemii

      • Dnia 9 października 2019 roku odbył się w I LO „ Dzień Chemii” zorganizowany przez panie Elżbietę Brzezicką-Pruchińską i Milenę Pieróg. Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole pracowników Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Przeprowadzili oni warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich o profilu medycznym i biologiczno-chemicznym.

       W atmosferze naukowej zabawy młodzież uczyła się prawidłowo formułować obserwacje i wnioski z przeprowadzonych doświadczeń. Po zakończonych warsztatach przeprowadzony został pokaz doświadczeń chemicznych, w których uczestniczyć mogli wszyscy zainteresowani uczniowie.

       Patrz album

       Opracował Paweł Roszak

      • „Noc w liceum”

      • Tradycją I LO stała się „Noc w liceum”. To impreza integracyjna dla klas pierwszych, których uczniowie bawią się w szkole pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli.

       Młodzież w interesujący sposób spędziła czas w nocy z 4 na 5 października.  Była to okazja, żeby lepiej się poznać, rywalizować ze sobą w różnych konkurencjach, pobyć z wychowawcą, poczuć się członkiem społeczności I LO.

       Uroczystego otwarcia spotkania dokonała Wicedyrektor Szkoły p. Anna Rumińska. Następnie wszyscy odśpiewali hymn szkoły. Odbyła się też wspólna taneczna rozgrzewka, która zainicjowała rozgrywki sportowe, podchody, konkursy. Uczniowie rozwiązywali zadania astronomiczne w Astrobazie.  Młodzież współzawodniczyła ze sobą w takich konkurencjach, jak: filomackie podchody, gry zręcznościowe czy potyczki literackie. Wiele emocji wywołał konkurs wiedzy o szkole, sprawdzano umiejętności z zakresu muzyki, historii i matematyki. Dla uczestników przewidziana została również wspólna kolacja w stołówce Internatu.

       Wyniki z poszczególnych zadań zostały podsumowane, a zwycięzcy nagrodzeni. Dyrektor Wiesław Łupina pogratulował uczniom rywalizacji i wręczył puchar oraz dyplomy przedstawicielom klas, które zdobyły najwięcej punktów. Wygrała klasa I gb, drugie miejsce wywalczyła klasa I ga, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa I pf. Niespodzianką dla najlepszych było zwolnienie z odpytywania w nadchodzącym tygodniu.  Na koniec wychowawcy częstowali wszystkich uczniów słodkimi bułeczkami.

       Całość imprezy zamknęła dyskoteka, karaoke i inne zabawy.  Zmęczeni wrażeniami uczniowie mogli zdrzemnąć się w śpiworach rozłożonych w auli szkolnej, choć dla wielu była to okazja do rozmów z przyjaciółmi czy gry w karty.

       Młodzież była bardzo zadowolona ze spędzonego wspólnie czasu i pewnie będzie długo wspominać „Noc w I LO”.

       Patrz album

       Opracowała: Lucyna Domeracka

      • Wycieczka edukacyjna

      • W dniach 9-10 września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami (E. Brzezicką-Pruchińską i D. Przybylską) wybrali się do Górzna, gdzie mieli możliwość wziąć udział w szeregu zajęć o charakterze przyrodniczym. Kilkudziesięcioosobowa grupa młodych pasjonatów przyrody uczestniczyła w spacerach ścieżkami ekologicznymi wokół Jeziora Górzno oraz do rezerwatu Szumny Zdrój, podczas których poznali walory Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajoznawczego i wykonali szereg zadań plenerowych. Pod okiem profesjonalnego edukatora uczniowie rozpoznawali roślinność oraz szukali skarbów przyrody.

       Po zajęciach związanych z ekologią młodzież miała czas na zajęcia integracyjne, wspólne rozmowy i zabawy. Młodzież wróciła do domu nie tylko bogatsza w wiedzę z zakresu biologii, ale również pełni wrażeń i nowych przyjaźni. Zachwyceni wyprawą uczniowie planują już kolejne wycieczki …

       Patrz album

       Opracowała: Danuta Przybylska

      • Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

      • Dnia 27.09.2019 r. uczniowie klas trzecich, naszej szkoły, udali się do Częstochowy na nabożeństwo przygotowane dla maturzystów Diecezji Toruńskiej. Program pielgrzymki zwierał wspólny różaniec w kaplicy Cudownego Obrazu, a także konferencję prowadzoną przez księdza Dawida Wasilewskiego, który podczas spotkania poruszył z młodymi temat: „Wybór, decyzja, działanie, czyli powołanie”. Rozważania księdza opierały się na Ewangelii Św. Łukasza. Po spotkaniu, młodzi mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Kluczowym punktem wyjazdu była Msza święta pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla, podczas której uczniowie naszej szkoły przedstawili wezwania modlitwy powszechnej. Po Mszy odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach, zaś o 21 Apel Jasnogórski, który był zakończeniem obchodów. Mamy nadzieję, że pielgrzymka pomoże tegorocznym maturzystom nie tylko w zdaniu matury, ale także w podejmowaniu odpowiednich decyzji w dorosłym życiu.

       Opracowała: Lucyna Domeracka

      • Stypendia dla zdolnych

      • Dnia 19 września bieżącego roku, w Pałacu Anny Wazówny, odbyła się uroczystość przyznania stypendiów Burmistrza Brodnicy dla uczniów uzdolnionych, którzy pobierają naukę na terenie Gminy Miasta Brodnicy. Wśród wyróżnionych byli także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, którzy wraz z dyrektorem panem Wiesławem Łupiną, reprezentowali społeczność szkolną na uroczystości.

       Stypendystami zostali:

       • Igor Gęsicki kl. I pc;
       • Weronika Wilmowicz kl. I pc;
       • Oliwia Sierocińska kl. I pc;
       • Agata Lewandowska kl. I pa;
       • Julia Domeracka kl. I pa;
       • Mateusz Kopeć kl. I pb;
       • Hubert Sikorski kl. II b;
       • Alicja Kryczka kl. II a;
       • Julia Brzezińska kl. II e;
       • Marek Weis kl. III c.

       Opracowała: Beata Nijakowska

      • I LO w światowych rozgrywkach szachowych szkół

      • Dnia 15 października bieżącego roku drużyna I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy wystartuje w towarzyskim turnieju szachowym pomiędzy szkołami. W turnieju udział swój zapowiedziały drużyny z Panamy, Anglii, Hiszpanii, Grecji i Polski. Zawody będą rozgrywane za pomocą serwera do gry w szachy i będą trwały przez cały rok szkolny do czerwca 2020. Drużyna składa się z trzech zawodników wraz z opiekunem. Zawody będą doskonałym sprawdzianem umiejętności pozyskanych na zajęciach szachowych w ramach szkolnego koła szachowego. W trakcie trwania turnieju zawodnicy będą mogli się komunikować jedynie w języku angielskim, co stanowi kolejny atut tego turnieju, jakim jest doskonalenie umiejętności językowych. Zawodnicy szkolnego koła szachowego są wielokrotnymi złotymi medalistami mistrzostw powiatu. Indywidualnie również startują z powodzeniem w turniejach regionalnych.Drużyna I LO, jako jedyna szkoła powiatu oraz województwa, będzie ambasadorem Brodnicy w tych rozgrywkach. W poprzedniej edycji drużyna naszej szkoły zdobyła brązowy medal.

       Na zdjęciu od lewej: opiekun i trener Marcin Kołodziejski, Michał Wieczyński, Wiktor Olszewski, Łukasz Magalski

       Opracował: Marcin Kołodziejski

      • Narodowe Czytanie

      • Dnia 6 września 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ósmej odsłonie Narodowego Czytania.

       W Pałacu Anny Wazówny, jak w całym kraju, czytane były Nowele polskie. Para prezydencka wybrała osiem spośród wielu propozycji. Nasi reprezentanci - Agata Fogel z klasy 3a i Hubert Sikorski z klasy 2b niezwykle sugestywnie interpretowali fragmenty noweli B. Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”).

       Opracowała: Hanna Wódka

      • „Letnia Szkoła Fizyki”

      • W dniach od 1 do 5 lipca 2019r. uczeń klasy II c o profilu matematyczno-fizycznym Marek Weis wziął udział w warsztatach pod nazwą "Letnia Szkoła Fizyki", realizowanych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Razem z czterema innymi osobami, Marek uczestniczył w warsztatach fizycznych, (m.in. z spektroskopii ramanowskiej, programowania robotów, czy stacjonarnej i czasorozdzielczej spektroskopii elektronowej) oraz w wykładach (m.in. o oddziaływaniach słabych, narzędziach optycznych, czy nowoczesnych metodach uzyskiwania i wykorzystania energii słonecznej). Marek miał możliwość współpracy z wieloma profesorami, doktorami i innymi naukowcami, a także miał styczność z najnowocześniejszym w Polsce sprzętem do przeprowadzania doświadczeń. Dla ucznia I LO był to niezwykle dobrze spędzony czas, który połączył jego pasję fizyką z poznaniem wyjątkowo wykształconych ludzi oraz ich środowiska. Warto podkreślić, że Wydział Fizyki oraz Wydział Matematyki na UW zostały uznane przez prestiżowy "Ranking Szanghajski" za najlepsze polskie kierunki.

       Patrz album

       Opracowała: Monika Puc

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

      • Dnia 2 września 2019 roku odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. O godzinie 9.00 wprowadzony został sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy i zapalony został znicz pod pomnikiem pomordowanych w czasie wojny nauczycieli. Następnie głos zabrał Dyrektor I LO Wiesław Łupina, który powitał gości: Wicestarostę Brodnickiego Stanisława Kosakowskiego i Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisława Czajkowskiego, grono pedagogiczne oraz młodzież I LO. Pan Dyrektor skierował serdeczne słowa do uczniów klas pierwszych, poinformował również o sukcesie szkoły, jakim było wyróżnienie przyznane za wyniki maturalne. I LO znalazło się w gronie ośmiu najlepszych szkół okręgu toruńskiego. Na koniec podziękował organowi prowadzącemu za wsparcie i opiekę. Głos zabrał również Wicestarosta Stanisław Kosakowski, który pogratulował sukcesów i życzył powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym. Po oficjalnej części uroczystości, odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami.

       Opracowała: Lucyna Domeracka

      • I LO W BRODNICY JEDNĄ Z OŚMIU NAJLEPSZYCH SZKÓŁ OKRĘGU TORUŃSKIEGO POD WZGLĘDEM WYNIKÓW EGZAMINU MATURALNEGO

      • 27 sierpnia 2019 w auli UMK w Toruniu odbyła się narada dyrektorów szkół okręgu toruńskiego.

       Podczas spotkania Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty – Marek Gralik wręczył listy gratulacyjne dyrektorom szkół, które uzyskały najwyższe wyniki egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2018/2019.

       I LO w Brodnicy jest jedyną szkołą powiatu brodnickiego wyróżnioną przez kuratorium i jedną z ośmiu w okręgu toruńskim.

       List gratulacyjny odebrał dyrektor I LO w Brodnicy – Wiesław Łupina.

       Opracował: Wojciech Zembrzycki

      • Obóz astronomiczno-żeglarski w Chorwacji

      • W dniach od 15 do 26 lipca 2019 roku Kamil Dędza i Marek Weis, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, uczestniczyli w obozie astronomiczno-żeglarskim na wyspie Iž.

       Dla uczniów była to nagroda za aktywny udział w wielu przedsięwzięciach realizowanych w szkole. Podczas obozu prowadzone były obserwacje astronomiczne, uczniowie mieli możliwość wykonywania i obróbki zdjęć nocnego nieba oraz poznawali tajniki astronawigacji. Nie zabrakło również czasu na odpoczynek w postaci kąpieli w morzu, plażowania oraz zwiedzania ciekawych miejsc takich jak Narodowy Park Kornati, czy też miejscowości Veli Iž i Zadar. Dodatkową atrakcją były rejsy szkoleniowe po Adriatyku, podczas których uczniowie zdobyli podstawowe umiejętności żeglarskie oraz przeżyli wiele wspaniałych chwil.

       Pobyt był zorganizowany i sfinansowany przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W czasie pobytu w Chorwacji uczniowie korzystali z infrastruktury ośrodka Chrześcijańskiej Szkoły Pod Żaglami w miejscowości Mali Iž.

       Opracował: Arkadiusz Skalski

       Patrz album

      • Różyczkowanie

      • "Różyczkowanie" to największa tradycja I LO w Brodnicy, sięgająca historią do początków istnienia szkoły. Tej tradycji stało się zadość ponownie 4 lipca 2019, kiedy kolejny rocznik abiturientów opuścił mury szkoły z przyczepioną do piersi różyczką i wspomnieniami trzech lat nauki w liceum.

       Podczas uroczystości, która odbyła się w szkolnej hali sportowej, dyrektor I LO w Brodnicy – Wiesław Łupina odczytał decyzję Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, a młodzież klas drugich udekorowała kwiatami swoich starszych kolegów. W podziękowaniu za różyczkę, abiturienci obdarowywali młodszych kolegów czekoladą, którą drugoklasiści musieli zjeść do północy, by zgodnie z tradycją w przyszłym roku z powodzeniem zdać maturę.

       Tego dnia w murach szkoły nie zabrakło znamienitych gości, a więc rodziców i bliskich abiturientów, Kujawsko – Pomorskiego Wicekuratora Oświaty – Marii Mazurkiewicz, Starosty Brodnickiego – Piotra Boińskiego, Burmistrza Brodnicy – Jarosława Radacza, przedstawicieli parlamentarzystów, kościoła, samorządów, instytucji, sponsorów i sympatyków szkoły. Uroczystości towarzyszyło wyróżnienie i nagrodzenie maturzystów, którzy uzyskali stuprocentowe wyniki z egzaminów, a także absolwentów, którzy w całym okresie nauki w szkole osiągali bardzo wysokie wyniki w nauce i znaczące sukcesy w licznych formach działalności szkolnej.

       Zgromadzeni goście kierowali pod adresem maturzystów i ich rodziców słowa pełne serdeczności i wiary w dalsze spełnianie marzeń i planów naszych uczniów.

       Uroczystość uświetnił występ tancerzy i wokalistów Szkolnej Grupy Teatralnej, a zwieńczeniem spotkania był donośny, ostatni dzwonek na cześć absolwentów.

       Uczniowie, którzy uzyskali stuprocentowe wyniki na egzaminie maturalnym:

       Matematyka:

       • Karol Bartnicki
       • Maciej Dudek
       • Karolina Ziętara
       • Aneta Skręta
       • Emilia Kubicz
       • Kornelia Ziółkowska
       • Michał Kamiński

       Język angielski:

       • Dawid Andrijević
       • Józef Głowacki
       • Zuzanna Mitura
       • Sebastian Rumiński
       • Alicja Bejrach
       • Maria Cieczko
       • Maciej Dudek
       • Mikołaj Mierzwa
       • Mateusz Bojanowski
       • Joanna Kilińska
       • Natalia Lewandowska
       • Julita Neumann
       • Monika Jankowska
       • Dorota Kwaśniewska
       • Michał Zmorzyński
       • Weronika Dobrzyńska

       Język niemiecki:

       • Emilia Kubicz
       • Jadwiga Sarnowska
       • Weronika Bruska

       Język angielski – poziom rozszerzony:

       • Mateusz Bojanowski

       Język niemiecki – poziom rozszerzony:

       • Weronika Bruska

       Geografia – poziom rozszerzony:

       • Karol Bartnicki

       Opracował: Wojciech Zembrzycki

       Patrz album

      • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

      • 19 czerwca 2019 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego.

       O godzinie 9.00 wprowadzony został sztandar szkoły, a delegacja uczniów zapaliła znicz pod obeliskiem zamordowanych i poległych w czasie wojny nauczycieli. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Dyrektor I LO p. Wiesław Łupina, który dokonał krótkiego podsumowania mijającego roku szkolnego, podkreślając doskonałe wyniki uzyskane przez uczniów klas pierwszych i drugich, dziękując za całoroczną pracę i życząc udanego wypoczynku w czasie nadchodzących wakacji.

       Wicedyrektor p. Anna Rumińska przedstawiła następnie szczegółowe wyniki zdobyte przez uczniów. Najwyższą średnią osiągnęły klasy I c – 4,72, II d – 4,67 oraz I b – 4,59. Najwyższą frekwencją wykazały się również klasa I c z wynikiem 92,7 % oraz klasy I b – 90, 9% i II c – 90,3%.

       Indywidualnie najwyższe wyniki w nauce osiągnęli:

       Marek Weis z klasy II c – 5,89

       Hubert Sikorski z klasy I b – 5, 81

       Klaudia Zglińska z klasy II e – 5,6

       Podczas spotkania wyróżniono także uczniów, którzy nie opuścili ani jednej godziny w ciągu roku szkolnego i uzyskali 100 % frekwencję – Marka Weisa kl. II c i Kamila Dędzę kl. I c.

       Wyróżnienia i nagrody odebrali także uczniowie – zdobywcy najwyższych miejsc w konkursach przedmiotowych a także uczniowie szczególnie zaangażowani w życie szkoły i działalność społeczną.

       Na zakończenie uroczystości Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mikołaj Iwański  podziękował dyrekcji i nauczycielom za całoroczną pracę i opiekę a symbolicznym wyrazem wdzięczności był bukiet róż złożony na ręce dyrektora szkoły.

       Opracowali: Beata Nijakowska i Paweł Roszak

       Patrz album

      • II Filomacki Obóz Językowy

      • Na początku czerwca br. odbył się II FILOMACKI OBÓZ JĘZYKOWY zorganizowany dla uczniów I LO przez nauczycielkę języka niemieckiego panią Danutę Przybylską. Obóz odbył się w malowniczo położonym Ośrodku Wypoczynkowym „Półwysep Wądzyń”. W pięknym otoczeniu przyrody uczniowie mieli możliwość rozwijać swoje kompetencje językowe. Pod okiem doświadczonych nauczycieli ćwiczyli gramatykę, kreowali scenki sytuacyjne, słuchali i czytali obcojęzyczne teksty oraz brali udział w debatach i dyskusjach. Po zajęciach mieli możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z języka angielskiego i niemieckiego.

       W czasie wolnym była ZUMBA poprowadzona przez panią Iwonę Kuźmę oraz wspólne ognisko. Zajęcia języka niemieckiego prowadziły Pani Danuta Przybylska i pani Magdalena Rogowska, natomiast język angielski poprowadzili: pani Katarzyna Karska, pani Dorota Żmijewska, pani Anna Stachewicz oraz pan Arkadiusz Kłosowski. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń oraz nowych doświadczeń, a przede wszystkim ze świadomością, że języki obce są przepustką do dorosłego życia, wrócili do domów z certyfikatem i pamiątkowym upominkiem.

       Opracowała: Danuta Przybylska

       Patrz album

      • Sztuka Wyboru

      • Na przełomie maja i czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach filmowych „Kamera, Akcja, Reakcja” inicjowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz Fundację Tumult, organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage. Przedsięwzięcie to realizowane jest w ramach programu profilaktyczno-alternatywnego „Sztuka Wyboru”.

       Dwa zespoły, w różnych terminach, uczestniczyły w intensywnych zajęciach w zakresie tworzenia filmu m.in. sztuki pisania scenariuszy, produkcji, nagrywania, scenografii, montażu, reżyserowania i operowania kamerą. Niebywałą atrakcją okazało się spotkanie z aktorami; w pierwszej turze doskonalenie warsztatu teatralnego przybliżała Roma Gąsiorowska, w drugiej Szymon Piotr Warszawski.

       Poza oczywistym zdobywaniem wiedzy projekt pozwalał na poznanie rówieśników z innych szkół o podobnych zainteresowaniach. Dzięki niemu młodzież mogła również zasygnalizować jakie problemy ich zdaniem warto poruszać na dużym ekranie.

       Efektem szkolenia są nagrane przez obydwie grupy na zajęciach plenerowych 3-minutowe filmiki o tematyce profilaktycznej. To właśnie podczas tworzenia tego materiału nawiązały się wspaniałe przyjaźnie. Filmy nagrane przez uczniów naszej szkoły znajdziecie w serwisie YouTube - "Sztuka Wyboru" pod tytułami: "Twoja córka tu tańczy" oraz "Twój wybór". Gorąco zachęcamy do ich obejrzenia oraz subskrypcji kanału!

        

       Opracowała: Małgorzata Pawłowska

       Patrz album

       Twój wybór - warsztaty filmowe - Sztuka Wyboru 2019

       Twoja córka tu tańczy  - warsztaty filmowe - Sztuka Wyboru 2019

      • Chemiczne zagadki

      • Dnia 06.06.2019r odbył się szkolny konkurs chemiczny „Chemiczne zagadki”, którego organizatorkami były nauczycielki chemii dr Milena Pieróg, mgr Elżbieta Brzezicka-Pruchińska. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny ze wszystkich klas pierwszych, które musiały zmierzyć się z 9 konkurencjami. Celem kilku zagadek, np. „Myśl jak Sherlock Holmes!”, „Zabawa z pierwiastkami” czy „Chemicy tworzą najlepsze związki” było upamiętnienie przypadającego w tym roku 150–lecia układu okresowego pierwiastków chemicznych.

       Znacznym zainteresowaniem uczniów cieszyły się konkurencje, w których uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne. Uczniowie mogli poczuć się jak odkrywcy i detektywi planując, wykonując oraz analizując przeprowadzone samodzielnie doświadczenia chemiczne. Swoją wiedzę oraz zdolność analitycznego myślenia drużyny sprawdziły podczas zabawy w „Chemicznym pokerze” oraz w grach multimedialnych.

       Najwyższy wynik ze wszystkich klas osiągnęła klasa 1b, którą reprezentowali Hubert Sikorski, Dominika Irwan, Wiktoria Stachewicz. Drugie miejsce zajęła klasa 1c, zaś trzecie miejsce przypadło klasie 1a. Serdecznie gratulujemy! Wszystkim drużynom dziękujemy za uczciwą rywalizację, zabawę przez naukę oraz życzmy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników chemii.

       Opracowała: Milena Pieróg

       Patrz album

      • Czytanie na ekranie

      • Podczas ostatniego w tym roku szkolnym „Czytania na ekranie” nasze liceum reprezentowały trzy uczennice  klas drugich: Sandra Chmielewska, Julia Wolska oraz Agata Fogel. Lektorki, przed kamerą telewizji  kablowej Eltronik, popularyzowały twórczość  Jana Sztaudyngera. Nagranie zrealizowano w Pałacu Anny Wazówny.

       Opracowała: Hanna Wódka

      • Fizyka pasją naszego ucznia

      • Marek Weis uczeń drugiej klasy matematyczno-fizycznej, zakwalifikował się do grona 20 uczniów z całej Polski, na bezpłatne zajęcia w ramach projektu „Letnia Szkoła Fizyki”. Jest to pięć dni spędzonych na wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, podczas których Marek:

       • weźmie udział w warsztatach laboratoryjnych oraz na pracowni Technik Pomiarowych,
       • wysłucha wykładów z fizyki doświadczalnej i teoretycznej,
       • zapozna się najnowszymi prowadzonymi badaniam,
       • pozna ciekawych ludzi.

       Bardzo cieszymy się z sukcesu Marka, mamy nadzieję, że zajęcia te pogłębią dotychczasową, sporą już wiedzę ucznia oraz wpłyną pozytywnie na dalsze rozwijanie zainteresowań niełatwą dziedziną jaką jest fizyka.

       Nauczycielem wspomagającym ucznia jest mgr Monika Puc, nauczyciel fizyki w tej klasie.

       Opracowała: Monika Puc

      • Olimpiada Specjalna

      • We wtorek 14.05.2019r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły wybrała się do Zespołu Szkół Specjalnych w Brodnicy, aby w ramach bezinteresownej pomocy uczestniczyć w VIII Kujawsko-Pomorskim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych. Bocce to dyscyplina sportowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

       Dziewczęta wcześniej zostały wprowadzone w tajniki sędziowania i nabyły potrzebne umiejętności, które następnie wykorzystały podczas wtorkowych rozgrywek. Ponadto sprawowały opiekę nad wszystkimi uczestnikami imprezy.

       Ala, Klaudia, Zuzia, Agata, Martyna, Iza i Patrycja świetnie sobie poradziły! Dziewczęta zadeklarowały chęć udziału w przyszłorocznej imprezie.

       Opracowała: Justyna Pniewska

       Patrz album

      • Astrofestiwal

      •           Dnia 8 czerwca 2019 roku w ruinach Zamku Krzyżackiego w Brodnicy odbędzie się Astrofestiwal. To jeden z największych festynów astronomicznych w Polsce. W programie między innymi pokazy astronomiczne, prelekcje popularnonaukowe oraz obserwacje nieba. A na zakończenie wielka gwiazda na scenie, czyli koncert Andrzeja Piasecznego.

                 Na Astrofestiwal zaprasza marszałek województwa kukawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i brodnicka Astrobaza przy I LO. Oficjalna inauguracja odbędzie się o godzinie 17:00.

       Zapraszamy!!!