• Aktualności

      • Sportowy sukces I LO

      •       6 lutego br. w hali OSiR odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt. Uczennice naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne. Nie przegrywając nawet seta, wygrały z zawodniczkami III LO i CKZiU.

       Gratulujemy zwycięstwa!

      • Zajęcia dla szkoły partnerskiej I Liceum Ogólnokształcącego na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej

      •        W październiku 2023r I Liceum Ogólnokształcące podpisało umowę o współpracy z Wydziałem Chemii Politechniki Gdańskiej. W ramach nawiązanej współpracy uczniowie klas trzecich realizujących program chemii rozszerzonej wraz z nauczycielkami chemii p. Mileną Pieróg i p. Elżbietą Brzezicką-Pruchińską w dniu 26.01.2024r. wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez dr hab. inż. Agnieszkę Pladzyk, prodziekana ds. organizacji studiów, która sprawowała nad nami opiekę podczas całego naszego pobytu. Pani Prodziekan zapoznała nas z ofertą kierunków studiów prowadzonych przez Wydział Chemii PG, który od wielu lat szczyci się wysoką pozycją w rankingach, m.in. w 2023 r. wg Perspektyw kierunek technologia chemiczna na PG zajął 1 miejsce, a chemia 3 miejsce w Polsce. Jesteśmy zaszczyceni, że nasi uczniowie mogą poznawać niezwykły świat chemii na Politechnice Gdańskiej.

             Następnie wysłuchaliśmy ciekawy wykład „Materiały, które zmieniły świat”, który przedstawiła nam dr hab. inż. Ewa Wagner-Wysiecka, prof. uczelni. Wykład wyjaśnił nam jak zaczynając od epoki kamienia, przez epokę żelaza, szkła, betonu, polimerów, doliny krzemowej znaleźliśmy się w epoce nanotechnologii i jak każdy materiał wpłynął na nasze życie. Była to niezwykła lekcja chemii, ale również historii. Po wykładzie rozpoczęliśmy część praktyczną, pracowaliśmy w laboratoriach z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury pomiarowej, w których na co dzień mają zajęcia studenci. W Katedrze Chemii Organicznej pod czujnym okiem pracowników naukowych przeprowadziliśmy destylację oraz syntezę związku organicznego. Później w Katedrze Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych odbyły się kolejne warsztaty „Barwniki wokół nas”. Przeprowadziliśmy samodzielnie kilka doświadczeń chemicznych m.in. wykonaliśmy reakcje oscylacyjne, barwiliśmy chemicznie tkaniny, rozdzielaliśmy metodą chromatografii kolumnowej barwniki naturalne, ujawnialiśmy linie papilarne metodami chemicznymi, zgodnie z instrukcjami przedstawionymi nam przez pracowników naukowych zarówno w języku polskim, jak również w języku angielskim. Wszystkie wykonane doświadczenia pozwoliły nam zrozumieć, czym są barwniki syntetyczne i naturalne, poznać ich zastosowania nie tylko w przemyśle tekstylnym, ale również w medycynie, kryminalistyce i analityce.

              Dziękujemy wszystkim pracownikom naukowym Politechniki Gdańskiej za opiekę merytoryczną, okazaną życzliwość, przekazane nam gadżety oraz sprawienie, że jeszcze bardziej poczuliśmy chemię do chemii!

       Patrz album

      • ,, Poloneza czas zacząć…’’ – Studniówka I LO

      •      I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy to najstarsza szkoła w powiecie, która kultywuje tradycje, tworzy wspomnienia i łączy młodych ludzi w ich wspólnych celach.

            Wyjątkowe znaczenie dla maturzystów ma uroczysty bal na sto dni przed maturą. Wiąże się on z niezapomnianymi wrażeniami i pozostaje w pamięci absolwentów na długie lata po zakończeniu edukacji.  Zanim  uczniowie zmierzą się z zadaniami CKE mogą świętować  razem ze swoimi nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.

           W sobotę 13 stycznia, w sali balowej ,, Kryształowa'', Filomaci bawili się na tradycyjnej studniówce.

           Po przywitaniu gości przez prowadzących – Darię Laskowską i Karola Sztandarskiego, głos zabrał Pan Dyrektor  Wiesław Łupina. Dyrektor wspomniał o ciężkiej pracy przed maturą, a przede wszystkim życzył uczniom wspaniałej zabawy, radości i niezapomnianych chwil. Wszyscy mogli podziwiać uczniów tańczących staropolskiego poloneza. W imieniu organu prowadzącego kilka słów do uczestników   skierowała  Pani Justyna Prajs – Naczelnik Wydziału Edukacji , Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy. Odczytała list Starosty Brodnickiego Piotra Boińskiego, Wicestarosty Stanisława Kosakowskiego  i Przewodniczącego Rady Powiatu Romana Pytlasińskiego. Po uroczystym toaście, głos zabrał przedstawiciel rodziców pan Michał Ryszawa. Następnie maturzyści – Maja Kazaniecka i Kacper Nieć przekazali  podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i wychowawców  za pracę włożoną w przekazywanie wiedzy oraz dla rodziców za pomoc i wsparcie. Miłym akcentem były wręczone wszystkim zaangażowanym w organizację studniówki kwiaty oraz wypowiedziane przez młodych ludzi słowa wdzięczności.

            Atrakcją był  mistrzowsko wykonany polonez pokazowy, prowadzony przez uczniów w strojach staropolskich.

            Doskonałej zabawie sprzyjała nie tylko dobra muzyka, ale także dodatkowe urozmaicenia, takie jak konkurs tańca czy wybór króla i królowej balu. Jury, w skład, którego wchodzili  Pani Naczelnik, wychowawcy i pan Wojciech Zembrzycki uznało, że I miejsce, w zmaganiach tanecznych, należy się Mai Grajewskiej i Maksymilianowi Bednarczykowi, kolejne lokaty zajęli: Amelia Figlewska z osobą towarzyszącą oraz Aleksandra Straszewska i Olaf Nagórski. Korony królowej i króla balu z dumą nosili –Marta  Ryska i Kacper Nieć.

             Ta wyjątkowa noc nie powtórzy się już nigdy, jednak na zawsze pozostanie w pięknych wspomnieniach tegorocznych maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Będzie tworzyć  historię szkoły, dla której wartością jest nie tylko nauka, ale również wspólna zabawa.

       Patrz album

      • Spektakl świąteczny w I LO

      •        22 grudnia  w I LO odbył się tradycyjny spektakl świąteczny.  Wszyscy mieli okazję odczuć atmosferę świąt i usłyszeć piosenki o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem. Grupa teatralna  przygotowała wzruszające przedstawienie, które koncentrowało się na najważniejszych ludzkich wartościach.  ,, Bransoletka'' to prawdziwie detektywistyczna opowieść. W jednym z second handów Beti znajduje drogocenną biżuterię. Celem kobiety jest odnaleźć jej właścicielkę . W tym zadaniu pomagają jej różne napotkane osoby, w tym Max - lokalny dziennikarz. Zagadka tajemniczej bransoletki rozwiązuje się dzięki analizie symbolicznego znaczenia poszczególnych jej zawieszek. Szlachetna potrzeba Beti oraz pragnienie znalezienia sensacji dziennikarskiej przez Maxa powodują cykle zdarzeń zmierzających do niespodziewanego finału. Elementy edukacyjne i wysoki poziom artystyczny  pozwoliły poczuć wyjątkowy czas radosnego świętowania. Było to także związane z kultywowaniem naszych tradycji celebrowania wspólnych chwil.

              Pan Dyrektor Wiesław Łupina złożył uczniom i nauczycielom świąteczne oraz noworoczne życzenia. Odnosiły się one do ważnych wartości i miło było je usłyszeć  na tym uroczystym spotkaniu. Filomaci wraz z wychowawcami spotkali się na klasowych wigiliach, a w szkole unosił się zapach tradycyjnych potraw . Wesołych Świąt!

       Patrz album

      • Betlejemskie Światełko Pokoju w I LO

      •      Dziś Harcerze Hufca Brodnica odwiedzili naszą szkołę z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Harcerze w ręce pana dyrektora Wiesława Łupiny i wicedyrektorów Anny Rumińskiej i Marzeny Łupińskieji przekazali wraz z życzeniami świąteczno-noworocznymi dla całej społeczności szkolnej Betlejemskie Światełko Pokoju. Dyrektor podziękował i również przekazał kolędnikom świąteczne życzenia.

           Historia światełka zaczyna się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

           W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

          Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

          W roku 2023 przewodnim hasłem Betlejemskiego Światła Pokoju jest „Czyńmy pokój”

          W czasach: gdy w Ukrainie toczy się wojna; gdy tak wiele niepokoju dręczy inne narody; gdy niepokój, lęk i obawy towarzyszą wielu ludziom; akcja Betlejemskiego Światła Pokoju jest kolejną okazją, by pochylić się nad cennym darem dla ludzkości i zainicjować refleksję nad tym, czym jest POKÓJ oraz ukazania różnych jego wymiarów.

          Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. (Mt 5,9)

       Patrz album

      • I LO ma swój udział w Weekendzie Cudów Szlachetnej Paczki 2023

      •     Przygotowywanie upominków w ramach programu społecznego Szlachetna Paczka od kilku lat jest dla naszej szkoły stałą grudniową aktywnością. Podobnie było i w jubileuszowym roku 150-lecia szkoły.

           Cała społeczność I LO zaangażowała się w spełnienie marzeń Pani Zofii i Jej mamy. Udało nam się to w 100%. Po raz kolejny wykazaliśmy się zorganizowaniem, zaangażowaniem, ofiarnością, a przede wszystkim życzliwością i empatią, odpowiadając na potrzeby drugiego człowieka.

           Erich Fromm powiedział: „Dawanie jest bardziej radosne niż przyjmowanie, nie dlatego, że jest pozbawieniem, ale dlatego, że w akcie dawania leży wyraz mojego życia.”

           Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy. Do usłyszenia w grudniu 2024 roku.

       Patrz album

      • VIII Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

      •      14.12.2023 r.  już po raz ósmy w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy rozbrzmiewały kolędy i piosenki świąteczne z różnych zakątków świata, wykonywane w języku angielskim i niemieckim. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie z wielu szkół naszego powiatu, m.in. ze Szkoły Podstawowej w Kruszynach, ze Szkoły Podstawowej w Radoszkach, ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Brodnicy, z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy.

            Imprezę rozpoczął dyrektor I LO pan Wiesław Łupina, który powitał wszystkich uczestników i zaproszonych gości oraz podziękował za zainteresowanie konkursem. Następnie uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje talenty  wokalne i językowe.

            Przedświąteczna atmosfera wzajemnej życzliwości, kolorowe lampki, świece, ozdoby i przede wszystkim występy uczniów sprawiły, że poczuliśmy się jak na wspaniałym pokazie talentów muzycznych, bez cienia rywalizacji. Oczywiście nie można zapominać, że był to konkurs, więc komisja (pani Justyna Prajs, pani Karina Stachowiak, pani Anna Ćwiklińska, pan Wojciech Zembrzycki) wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:

       - soliści

       I miejsce – Wiktoria Barańska – ZS w Jabłonowie Pomorskim

       II miejsce - Oliwia Pietrzak – I LO w Brodnicy

       II miejsce – Oliwia Śliwińska – ZS w Jabłonowie Pomorskim

       III miejsce – Olga Kwas – CKZiU w Brodnicy

       Wyróżnienie – Olivia Pedersen – SP nr 4 w Brodnicy

       Wyróżnienie – Sandra Mądrowska – ZS w Jabłonowie Pomorskim

       - zespoły

       I miejsce – Wiktoria Barańska, Amelia Markuszewska, Sandra Mądrowska, Oliwia Śliwińska – ZS w Jabłonowie Pomorskim

       II miejsce – Daria Kapelusz, Dominika Maćkiewicz, Klaudia Przenajkowska, Julia Sosnowska, Oliwia Tomaszewska – I LO w Brodnicy

       III miejsce – Maja Antoszewska, Oliwia Pełka, Nina Pieczkowska, Maja Świerczyńska – SP nr 4 w Brodnicy

             Zwycięzcy otrzymali z rąk Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pani Justyny Prajs nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

             Pani Magdalena Rogowska, organizator konkursu, podziękowała i pogratulowała wszystkim uczestnikom oraz zaprosiła na kolejną edycję w przyszłych roku.

       Patrz album

      • XXI Szkolny Konkurs Adwentowy rozstrzygnięty!

      •      Już po raz 21. hol naszej szkoły zdobią konkursowe prace naszych uczniów tworząc świąteczną atmosferę. Celem Konkursu jest przede wszystkim przybliżenie uczniom naszego liceum adwentowych zwyczajów krajów niemieckiego obszaru językowego. W ramach konkursu uczniowie własnoręcznie wykonali wieńce i kalendarze adwentowe, wykazując się nie tylko wielką pomysłowością, ale również zdolnościami manualnymi.

            Autorzy tegorocznych prac postawili na ekologię. Wieńce i kalendarze zostały wykonane z papieru, szyszek i naturalnych gałązek. Komisja konkursowa miała nie lada problem chcąc wyłonić zwycięzców. Pod uwagę wzięto nie tylko pomysł i ogólne wrażenie estetyczne, ale także ilość własnej pracy włożonej w przygotowanie dekoracji. Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce dnia 12.12.br., podczas którego wicedyrektor szkoły pani Marzena Łupińska oraz  organizator konkursu pani Danuta Przybylska wręczyły zwycięzcom dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców I LO.

       Wyniki konkursu

        

       Kategoria: WIENIEC ADWENTOWY

       I miejsce - Dawid Rykaczewski (kl. Id)

       II miejsce - Joanna Nienierza (kl. Ie)

       III miejsce - Kinga Kwaśniewska (kl. IVa)

       Wyróżnienie - Julia Bożęjewicz (kl. Ia)

        

       Kategoria: KALENDARZ ADWENTOWY

       I miejsce - Dawid Bąkowski (kl. IIe)

       II miejsce - Jessica Kosmala (kl.Ih))

       III miejsce - Laura Straub (kl. IIIa)

       Wyróżnienie - Piotr Kowalkowski (kl. IId)

        

       Autorom wszystkich prac serdecznie gratulujemy i zachęcamy do kolejnych edycji konkursu.

       Patrz album

      • Spotkania z absolwentami trwają…

      • W tym tygodniu z uczniami klas 2c i 3c spotkała się nasza absolwentka Dorota Kwaśniewska. W roku jubileuszowym odwiedziła mury I LO, aby z młodszymi koleżankami i kolegami podzielić się doświadczeniami ze studiów na Uniwersytecie Warszawskim.  Opowiedziała o zaletach studiowania stosunków międzynarodowych w stolicy i swojej drodze do pracy dyplomaty. Zapoznała młodzież z możliwościami stażów w ambasadach czy organizacjach międzynarodowych. Nie zabrakło pytań o wybór przedmiotów maturalnych na ten kierunek studiów, znajomość języków obcych oraz wspomnienia z czasów licealnych.

      • Kolejny sukces Filomatów

      •         04 grudnia uczniowie z I LO wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez BDK, pt. „Słowa niewypowiedziane 2023”. Tematem tegorocznej edycji była poezja noblistki Wisławy Szymborskiej.

              Filomaci przedstawili pełne profesjonalizmu  interpretacje utworów, które zostały docenione przez jury. Najwyższe miejsce na podium zajęła Lena Karpińska z kl. 1e prezentując utwór „Nienawiść”. Drugie miejsce  przypadło Juliannie Wiśniewskiej z kl. 2b, recytującej wiersz „Nic dwa razy”. Wyróżnienie otrzymały Natalia Janasz z kl. 2b za wykonanie utworu „Zakochani”  oraz Marika Łapkiewicz z kl. 1e  za wiersz „Nic darowane” .

       Gratulujemy!

       Patrz album

      • I LO w Berlinie

      •     30 listopada 2023 grupa młodzieży I LO w Brodnicy wyjechała na zimową wycieczkę do Berlina, której tradycja funkcjonuje w naszej szkole od wielu lat.

           Głównym celem wycieczki był pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym i zapoznanie się z tradycjami adwentowymi Niemiec i krajów niemieckiego obszaru językowego. W programie wycieczki nie zabrakło spaceru głównymi alejami berlińskiego śródmieścia, zwiedzania najważniejszych obiektów zabytkowych miasta czy wizyty w Neues Museum, gdzie podziwialiśmy eksponaty starożytnego Egiptu.

           Pobyt na jarmarku bożonarodzeniowym, wieńczący wizytę w Berlinie, pozwolił nam zatopić się w przedświątecznym klimacie, skosztować wspaniałych, tradycyjnych przysmaków, zakupić słodkie pamiątki i prezenty świąteczne oraz pozbierać miłe wrażenia, z którymi wróciliśmy do naszych domów. Za rok znów pojedziemy do Berlina. Lubimy uczestniczyć w świątecznych tradycjach naszych sąsiadów.

       Patrz album

      • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie – jesteśmy w kolejnym etapie!

      •     Nasza uczennica, Marta Ryska z klasy 4 e zakwalifikowała się do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie. Marta, jest tegoroczna maturzystką, na poziomie rozszerzonym wybrała wiedzę o społeczeństwie,  dlatego zagadnienia z etapu szkolnego nie sprawiły jej problemu. Jednak, aby dotrzeć do kolejnego etapu musiała wykazać się znajomością istoty prawa, genezy państwa , norm postępowania. Kluczowa była znajomość konstytucji, hierarchii aktów prawa oraz łacińskich sentencji związanych z tą tematyką.

           Celem Olimpiady jest upowszechnienie wiedzy na temat praw oraz sposobów ich ochrony w powiązaniu ze znajomością historii najnowszej oraz zagadnień z wiedzy o społeczeństwie.  Cieszymy się z sukcesu i przygotowujemy się do kolejnych zmagań, które przed Martą już w marcu przyszłego roku.

      • „Nasza Misja- Niska Emisja”

      •     W ramach tego projektu w miniony wtorek w naszej szkole odbyło się spotkanie dla klas o profilu biologicznym z dyrektorem Brodnickiego Parku Krajobrazowego Sławomirem Seroka i Panią Martą Roman, pracownikiem BPK.

           To wspólny projekt parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego, którego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy na temat problemu wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzkie i środowisko przyrodnicze. Nasi goście przywieźli ze sobą rower wytwarzający prąd. Uczniowie zmierzyli się z tym zadaniem i udało się naładować telefon komórkowy.

           Podczas spotkania przeprowadzono także wykład poświęcony migracjom ptaków. Przedstawiono rodzime gatunki awifauny, kalendarz przylotów i odlotów oraz szlaki wędrówek. Zorganizowano konkurs w którym rywalizowali przedstawiciele poszczególnych klas.

           Uczniowie, aby zdobyć cenne nagrody musieli nazwać ptaki wyświetlone na tablicy, następnie rozpoznać je po głosach oraz skręcić budki lęgowe. Wygrała klasa 4b oraz 2a - zdobyły taką samą ilość punktów.

           Serdecznie dziękujemy za ogromną wiedzę przekazaną nam na spotkaniu, nagrody dla uczestników oraz za budki lęgowe, które już niebawem zostaną powieszone na szkolnych drzewach.

       Patrz album

      • Szkoła debaty oksfordzkiej

      •        Dnia 23 listopada uczniowie klas trzecich i czwartych wraz z nauczycielami uczestniczyli w debacie oksfordzkiej na temat: ,,Współczesna polska młodzież to patrioci’’. W spotkaniu wzięli udział także zaproszeni goście : Joanna Kalenik – prezes Fundacji Brama Epok’, płk Marek Kurkowicz attache wojskowy w Paryżu, obecnie w służbie wojskowej Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie, Anna Rumińska wicedyrektor szkoły, Adam Kaczmarek, nauczyciel szkoły, wcześniej pracujący w służbie wojskowej.

               Pani wicedyrektor Marzena Łupińska na wstępie nawiązała do znaczenia patriotyzmu, następnie wyjaśniła zasady prowadzenia debaty. Goście w swoich wystąpieniach odnieśli się do pojęcia patriotyzmu rozumianego dawniej i obecnie oraz do związku Polaka z ojczyzną. Debatę prowadziła pani wicedyrektor Marzena Łupińska, która pełniła funkcję marszałka. Mówcami w poszczególnych drużynach byli uczniowie klas czwartych: Natalia Andrzejewska, Julia Brzezińska, Alicja Cołbecka, Karol Sztandarski, Hubert Jarzębski, Szymon Wrzesiński, Maria Tomaszewska, Marta Ryska, Wiktor Kozłowski, Bartłomiej Zieliński. Jury oceniało argumenty dwóch drużyn do postawionej tezy. Dyskusja cechowała się wysoką kulturą wypowiedzi, merytorycznymi argumentami. Po niej publiczność zadawała pytania, mówcy debaty bronili swoich argumentów.  Na zakończeniu wypowiedzi,  jury i  młodzież głosowała na najbardziej przekonujących mówców debaty. Łącznie głosami 4-osobowego jury i publiczności zwyciężyła drużyna antytezy. Debata została podsumowana przez marszałka Marzenę Łupińską  oraz sędziów, którzy podkreślili znaczenie patriotyzmu i docenili umiejętność prowadzenia debaty.

       Patrz album

      • Nasz uczeń wśród Stypendystów Prezesa Rady Ministrów

      •       W dniu 22.11.2023 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu odbyła się uroczysta gala Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych znalazł się Karol Sztandarski – uczeń klasy IVa. Jesteśmy dumni, że Karol po raz drugi, będąc uczniem naszej szkoły, został wyróżniony tak zaszczytnym stypendium.

       Gratulujemy i życzmy mu dalszych sukcesów.

       Patrz album

      • Samoobrona

      •      Nasza szkoła uczy, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia, nieustannie rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa.

            13 listopada 2023 r. w szkole odbyły się zajęcia samoobrony przeprowadzone przez kpr. Michała Czaplę i kpr. Adama Różańskiego podoficerów wyznaczonych przez płk Andrzeja Pietrasa dowódcę IV Pułku Chemicznego w Brodnicy w ramach programu „Trenuj z wojskiem”.  Podczas zajęć uczniowie uczyli się podstaw walki, poruszania się w postawie wyprostowanej oraz elementów zadawania ciosów. Zajęcia zapoczątkowały cykl szkoleń dla wszystkich uczniów z zakresu samoobrony, które będą kontynuowane w bieżącym roku szkolnym we współpracy z wojskiem.

       Patrz album

  • Kontakty

   • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
   • sekretariat@1lobrodnica.pl
   • 0-56 4982016
   • I Liceum Ogólnokształcące, 87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14

    87-300 Brodnica
    Poland
   • pon. - pt. w godz. 7.15 - 15.15

    ePUAP: 1LOBrodnica/skrytka
  • Logowanie

 • Biuletyn informacji publicznej