• Pożegnanie absolwentów

26 kwietnia 2019 roku w Auli I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się pożegnanie uczniów maturalnych klas trzecich.

Do zgromadzonych zwrócił się Dyrektor I LO p. Wiesław Łupina, który, cytując słowa piosenki Czesława Niemena” Dziwny jest ten świat”, nawiązał do niezwykłej i trudnej sytuacji, w której odbywa się pożegnanie absolwentów klas trzecich. Dyrektor zaznaczył jednak, że w I LO, mimo trwającego strajku pracowników oświaty, klasyfikacja przyszłych maturzystów odbyła się bez problemów i będą oni mogli ze spokojem oczekiwać na nadchodzące egzaminy. Przekazał im też życzenia sukcesów na maturze, realizacji planów oraz spełnienia marzeń.

Głos zabrał także wicedyrektor Lech Witkowski, który przypomniał zebranym procedury obowiązujące podczas egzaminu maturalnego.

Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami, w trakcie których uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Opracował: Paweł Roszak

• 25 Kujawsko-Pomorski Festiwal Piosenki "Awans"

•           4 kwietnia w Rypińskim Domu Kultury rozpoczęło się muzyczne święto dla wokalistów  trzech grup wiekowych (7-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat). 25 Kujawsko-Pomorski Festiwal Piosenki ‘AWANS’ skupił na scenie kilkudziesięciu wykonawców, w tym naszą uczennicę, Amelię Rogowską. Wykonawcy prezentowali jedną z dwóch wybranych przez siebie piosenek w języku polskim. Amelia zmierzyła się z utworem Maryli Rodowicz ‘Polska Madonna’, który zaprowadził ją nie tylko do II miejsca w Festiwalu, ale dał również awans do wielkiego Finału z udziałem laureatów eliminacji powiatowych, który odbędzie się 13 kwietnia w Żninie.

Opracowała: Anna Ćwiklińska

• Sukces młodego chemika

•           Olgierd  Spławski, uczeń klasy o profilu medycznym I Liceum Ogólnokształcącego, został laureatem XXIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Wygraj indeks", którego finał odbył się 30 marca 2019 roku na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej.

Uczeń naszej szkoły, jako jedyny reprezentant powiatu brodnickiego, pokonał wielu kontrkandydatów z całej Polski.

Tytuł laureata uprawnia do podjęcia studiów na wybranym kierunku Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej.

Opiekunem Olgierda Spławskiego jest nauczycielka chemii, dr Milena Pieróg.

Opracowała: Milena Pieróg

• Kolejny sukces biegaczy z I LO

•           W dniu 29 marca 2019 roku na  stadionie Brodnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe.

Nasza reprezentacja, pod kierunkiem p. Mateusza Kłosowskiego, wywalczyła mistrzostwo powiatu, kwalifikując się do finałów wojewódzkich, które odbędą się 5 kwietnia w Zespole Szkół Samochodowych we Włocławku.

Skład drużyny:

• Magalski Łukasz,
              • Olszewski Igor,
              • Ciżyński Błażej,
              • Ciesielski Dawid,
              • Trędewicz Jan,
              • Olszewski Wiktor,
              • Tomaszewski Sebastian.

Opracował: Mateusz Kłosowski

• „Chwila na wiersz”

•           Dnia 27 marca br. tradycyjnie uczestniczyliśmy w nagraniu z cyklu „Chwila na wiersz” organizowanym przez MiPBP w Brodnicy. Uczniowie I LO, Aleksandra Sadowska z kl. 1c i Hubert Sikorski z kl. 1b, prezentowali utwory „poety przeklętego” – Rafała Wojaczka.

Twórczość artysty cechują: bunt, wyobcowanie, obsesyjny lęk i fascynacja śmiercią. Wrażliwe postrzeganie świata i ponadczasowość tematyki wierszy z całą pewnością wpływają na ogromną popularność kontrowersyjnej poezji „kaskadera literatury”.

Opracowała: Hanna Wódka