• I LO W BRODNICY JEDNĄ Z OŚMIU NAJLEPSZYCH SZKÓŁ OKRĘGU TORUŃSKIEGO POD WZGLĘDEM WYNIKÓW EGZAMINU MATURALNEGO

• 27 sierpnia 2019 w auli UMK w Toruniu odbyła się narada dyrektorów szkół okręgu toruńskiego.

Podczas spotkania Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty – Marek Gralik wręczył listy gratulacyjne dyrektorom szkół, które uzyskały najwyższe wyniki egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2018/2019.

I LO w Brodnicy jest jedyną szkołą powiatu brodnickiego wyróżnioną przez kuratorium i jedną z ośmiu w okręgu toruńskim.

List gratulacyjny odebrał dyrektor I LO w Brodnicy – Wiesław Łupina.

Opracował: Wojciech Zembrzycki

• Obóz astronomiczno-żeglarski w Chorwacji

• W dniach od 15 do 26 lipca 2019 roku Kamil Dędza i Marek Weis, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, uczestniczyli w obozie astronomiczno-żeglarskim na wyspie Iž.

Dla uczniów była to nagroda za aktywny udział w wielu przedsięwzięciach realizowanych w szkole. Podczas obozu prowadzone były obserwacje astronomiczne, uczniowie mieli możliwość wykonywania i obróbki zdjęć nocnego nieba oraz poznawali tajniki astronawigacji. Nie zabrakło również czasu na odpoczynek w postaci kąpieli w morzu, plażowania oraz zwiedzania ciekawych miejsc takich jak Narodowy Park Kornati, czy też miejscowości Veli Iž i Zadar. Dodatkową atrakcją były rejsy szkoleniowe po Adriatyku, podczas których uczniowie zdobyli podstawowe umiejętności żeglarskie oraz przeżyli wiele wspaniałych chwil.

Pobyt był zorganizowany i sfinansowany przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W czasie pobytu w Chorwacji uczniowie korzystali z infrastruktury ośrodka Chrześcijańskiej Szkoły Pod Żaglami w miejscowości Mali Iž.

Opracował: Arkadiusz Skalski