• Noblistka w brodnickiej książnicy

• W listopadzie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprosiła młodzież z brodnickich szkół średnich do Pałacu Anny Wazówny na nagranie programu lokalnego TVK Eltronik „Czytanie na ekranie”. Naszą szkołę reprezentowały Julia Stefańska oraz Sandra Wiśniewska, uczennice z klasy I gB. Dziewczęta przed kamerą odczytały fragmenty z powieści „Prawiek i inne czasy” laureatki Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk.

Opracowała: Joanna Pąk

• Święto Niepodległości

• Dnia 8 listopada 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się uroczystości poświęcone 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akademię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Oddelegowano też uczniów ze zniczem pod pomnik pomordowanych w czasie wojny nauczycieli. Zaprezentowany został następnie montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczyciela j. polskiego, p. Pawła Roszaka. W trakcie występu przedstawiono utwory poetyckie i piosenki związane z walką narodu polskiego o niepodległość.

Uroczystość zamknął Dyrektor I LO, p. Wiesław Łupina. Dziękując za przygotowanie apelu, zwrócił również uwagę na konieczność zachowania jedności naszego społeczeństwa nie tylko w trudnych chwilach.

Opracował: Paweł Roszak

• VII Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

• 6 listopada odbył się w I LO VII Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej, który zaszczycili swoją obecnością Posłowie na Sejm RP p. Zbigniew Sosnowski i p. Paweł Szramka, Starosta Brodnicki p. Piotr Boiński, Wicestarosta p. Stanisław Kosakowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu p. Stanisław Czajkowski, Ksiądz Prałat Bolesław Lichnerowicz oraz Radni Powiatu p. Małgorzata Miętkiewicz i p. Mariusz Wojdyło oraz Dyrektor Biura Poselskiego p. Danuta Grzyb.

Dyrektor szkoły p. Wiesław Łupina powitał zaproszonych gości i uczestników imprezy. Zmagania konkursowe poprzedził uroczysty Hymn Festiwalu wykonany przez ucznia naszej szkoły Kamila Przybyłowskiego.

W festiwalu wzięło udział 25 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych: SP. Drużyny, SP Jabłonowo Pomorskie, SP Jajkowo, SP Jastrzębie, SP Osiek, SP Szabda, SP Zbiczno, ZS Nr 3 Brodnica, CKZiU Brodnica, III LO Brodnica, I LO Brodnica, których oceniało jury w składzie: p. Emilia Czajkowska – przewodnicząca oraz członkowie: p. Lucyna Cyrankowska, p. Karina Stachowiak i p. Jacek Stybor.

W kategorii szkół ponadpodstawowych przyznano nagrody solistom:

• I miejsce - Julii Strzeleckiej III LO
              • II miejsce - Julii Kozłowskiej III LO
              • III - Alicji Moczadło CKZiU

W kategorii szkół podstawowych przyznano nagrody solistoom:

• I miejsce - Natalii Cieplińskiej SP Jabłonowo Pom.
              • II miejsce - Zuzannie Grodzkiej SP Jabłonowo Pom.
              • III miejsce - Agacie Bieńkowskiej SP Jajkowo

Wyróżnienia otrzymali:

• Anna Wieczorek CKZiU
              • Duet Oliwia Pietrzak & Agata Bieńkowska SP Jajkowo
              • Duet Natalia Szóstak & Julia Łapkiewicz SP Drużyny
              • Zespół PLAY z Zespołu Szkół nr 3 Brodnica

W konkursie przyznano także nagrody zespołom, które otrzymały:

• I miejsce - zespół wokalny SP Szabda
              • II miejsce - zespół wokalny SP Jastrzębie
              • III miejsce - zespół wokalny SP Osiek

Nagrody konkursowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy, a wsparcie finansowe festiwalu zapewnili Posłowie na Sejm RP p. Zbigniew Sosnowski i p. Paweł Szramka. Koordynatorem festiwalu jest p. Anna Ćwiklińska nauczycielka języka angielskiego i muzyki w I LO.

Opracowała: Beata Nijakowska i Paweł Roszak