• Aktualności

      • Toruński Salonik Maturzysty z chemii

      • W dniu 21 stycznia 2020 uczniowie klas drugich realizujący program rozszerzony z chemii i biologii uczestniczyli w Toruńskim Saloniku Maturzysty na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczniowie zapoznali się z strategiami skutecznego przygotowania do egzaminu maturalnego z chemii. Wycieczka zorganizowana przez nauczycielki chemii p. Elżbietę Brzezicką-Pruchińską i p. Milenę Pieróg miała również aspekt wychowawczy, ponieważ uczniowie zwiedzali wystawę interaktywną „Ścieżki dorastania” w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, która składała się z trzech ścieżek tematycznych: społeczno-kulturowej, emocji i dojrzewania. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń oraz wzbogaciła ich w wiedzę, którą będą mogli wykorzystać podczas przyszłorocznej  matury z chemii.

       Patrz album

       Opracowała: Milena Pieróg

      • Olimpiada Języka Angielskiego

      • Miło nam poinformować, że Maciej Zubowicz, uczeń klasy II c zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego. 17 stycznia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się pisemna część tego konkursu. Maciej przeszedł do kolejnego ustnego etapu, który odbędzie się 10 lutego.

       Gratulujemy i życzymy powodzenia.

       Opracowała: Katarzyna Karska

      • 100 dni przed maturą

      • Na sto dni przed maturą, 17 stycznia bieżącego roku, maturzyści, uczniowie I liceum Ogólnokształcącego, bawili się w Ośrodku Wypoczynkowym „Półwysep Wądzyń”.

       Tradycyjnie, uroczystym polonezem zainaugurowano bal, którego oficjalnego otwarcia dokonał Dyrektor I LO, p. Wiesław Łupina. Dyrektor przypomniał w swoim wystąpieniu, że obecna studniówka i przyszły egzamin maturalny odbywają się w szczególnych okolicznościach, związanych ze stuleciem powrotu naszej „ małej ojczyzny” do macierzy. Do uczestników spotkania zwrócił się także Wicestarosta Brodnicki, p. Stanisław Kosakowski, życząc wszystkim dobrej i udanej zabawy. Prowadzący studniówkę, Klaudia Zglińska i Mikołaj Zwierzchlewski przekazali, w imieniu uczniów, podziękowania za opiekę i wsparcie dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli oraz rodziców.

       Po części oficjalnej goście mogli podziwiać choreograficzną adaptację klasycznego przeboju „Que sera...” wykonaną przez przyszłych maturzystów pod kierunkiem p. Iwony Kuźmy.

       Uczestnicy studniówki bawili się przy muzyce będącej kompozycją tradycyjnych i najnowszych utworów tanecznych, potwierdzili swoją dobrą kondycję podczas „belgijki”, rywalizowali w konkursie tanecznym oraz w wyborach o tytuł króla i królowej balu.

       Ta noc, jedyna i niepowtarzalna, pozostanie zapewne na zawsze we wspomnieniach maturzystów i ich gości.

       Patrz album

       Opracował: Paweł Roszak

      • XXII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

      • Dnia 14 stycznia w Brodnickim Domu Kultury odbył się finał XXII Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie to poprzedziły eliminacje przeprowadzone w całym Powiecie Brodnickim, które wyłoniły najlepszych wykonawców.

       Chór kameralny I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy wyśpiewał I miejsce 3 – głosową kolędą pt. „Pasterze mili”, którą doceniło jury w składzie: p. Bernadetta Leśniak, p. Stanisław Czajkowski i p. Zdzisław Kędzia.

       Starostwo Powiatowe w Brodnicy ufundowało nagrody, które podczas gali finałowej uroczyście wręczył Wicestarosta Brodnicki, p. Stanisław Kosakowski.

       Patrz album

       Opracowała: Anna Ćwiklińska

      • I LO w Brodnicy najlepsze w powiecie

      • Każdego roku Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przygotowuje ranking szkół średnich. Zestawienie prezentuje najlepsze polskie licea i technika. Ranking jest źródłem informacji dla kandydatów do szkół średnich oraz ich rodziców, ale także bardzo ważnym sygnałem dla uczelni wyższych o tym, jakich kandydatów na studia mogą się spodziewać.

       I LO w Brodnicy wielokrotnie potwierdzało w tym rankingu wysoki poziom kształcenia, będąc prawie zawsze liderem zestawienia wśród szkół powiatu brodnickiego. I w tym roku nasza szkoła może poszczycić się najwyższym wynikiem w powiecie. W województwie kujawsko-pomorskim zajęła 24. a w Polsce 648. miejsce na 2085 liceów, spełniających kryteria rankingu. W rankingu brano pod uwagę wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Warto przypomnieć, że I LO w Brodnicy było też jedyną szkołą powiatu brodnickiego i jedną z ośmiu szkół okręgu toruńskiego, wyróżnioną w sierpniu ubiegłego roku przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty za najwyższe wyniki egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2018/2019.

       Opracował: Wojciech Zembrzycki