• Aktualności

      • Noblistka w brodnickiej książnicy

      • W listopadzie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprosiła młodzież z brodnickich szkół średnich do Pałacu Anny Wazówny na nagranie programu lokalnego TVK Eltronik „Czytanie na ekranie”. Naszą szkołę reprezentowały Julia Stefańska oraz Sandra Wiśniewska, uczennice z klasy I gB. Dziewczęta przed kamerą odczytały fragmenty z powieści „Prawiek i inne czasy” laureatki Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk.

       Patrz album

       Opracowała: Joanna Pąk

      • Święto Niepodległości

      • Dnia 8 listopada 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się uroczystości poświęcone 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

       Akademię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Oddelegowano też uczniów ze zniczem pod pomnik pomordowanych w czasie wojny nauczycieli. Zaprezentowany został następnie montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczyciela j. polskiego, p. Pawła Roszaka. W trakcie występu przedstawiono utwory poetyckie i piosenki związane z walką narodu polskiego o niepodległość.

       Uroczystość zamknął Dyrektor I LO, p. Wiesław Łupina. Dziękując za przygotowanie apelu, zwrócił również uwagę na konieczność zachowania jedności naszego społeczeństwa nie tylko w trudnych chwilach.

       Patrz album

       Opracował: Paweł Roszak

      • VII Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej

      • 6 listopada odbył się w I LO VII Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej, który zaszczycili swoją obecnością Posłowie na Sejm RP p. Zbigniew Sosnowski i p. Paweł Szramka, Starosta Brodnicki p. Piotr Boiński, Wicestarosta p. Stanisław Kosakowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu p. Stanisław Czajkowski, Ksiądz Prałat Bolesław Lichnerowicz oraz Radni Powiatu p. Małgorzata Miętkiewicz i p. Mariusz Wojdyło oraz Dyrektor Biura Poselskiego p. Danuta Grzyb.

       Dyrektor szkoły p. Wiesław Łupina powitał zaproszonych gości i uczestników imprezy. Zmagania konkursowe poprzedził uroczysty Hymn Festiwalu wykonany przez ucznia naszej szkoły Kamila Przybyłowskiego.

       W festiwalu wzięło udział 25 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych: SP. Drużyny, SP Jabłonowo Pomorskie, SP Jajkowo, SP Jastrzębie, SP Osiek, SP Szabda, SP Zbiczno, ZS Nr 3 Brodnica, CKZiU Brodnica, III LO Brodnica, I LO Brodnica, których oceniało jury w składzie: p. Emilia Czajkowska – przewodnicząca oraz członkowie: p. Lucyna Cyrankowska, p. Karina Stachowiak i p. Jacek Stybor.

       W kategorii szkół ponadpodstawowych przyznano nagrody solistom:

       • I miejsce - Julii Strzeleckiej III LO
       • II miejsce - Julii Kozłowskiej III LO
       • III - Alicji Moczadło CKZiU

       W kategorii szkół podstawowych przyznano nagrody solistoom:

       • I miejsce - Natalii Cieplińskiej SP Jabłonowo Pom.
       • II miejsce - Zuzannie Grodzkiej SP Jabłonowo Pom.
       • III miejsce - Agacie Bieńkowskiej SP Jajkowo

       Wyróżnienia otrzymali:

       • Anna Wieczorek CKZiU
       • Duet Oliwia Pietrzak & Agata Bieńkowska SP Jajkowo
       • Duet Natalia Szóstak & Julia Łapkiewicz SP Drużyny
       • Zespół PLAY z Zespołu Szkół nr 3 Brodnica

       W konkursie przyznano także nagrody zespołom, które otrzymały:

       • I miejsce - zespół wokalny SP Szabda
       • II miejsce - zespół wokalny SP Jastrzębie
       • III miejsce - zespół wokalny SP Osiek

       Nagrody konkursowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy, a wsparcie finansowe festiwalu zapewnili Posłowie na Sejm RP p. Zbigniew Sosnowski i p. Paweł Szramka. Koordynatorem festiwalu jest p. Anna Ćwiklińska nauczycielka języka angielskiego i muzyki w I LO.

       Patrz album

       Opracowała: Beata Nijakowska i Paweł Roszak

      • Pamiętamy …

      • We wtorek 29 października, z inicjatywy koła wolontariatu, grupa filomatów udała się wraz z opiekunami p. Justyną Pniewską i p. Adamem Lewandowskim na groby zmarłych nauczycieli i pracowników I LO spoczywających na brodnickim cmentarzu. Była to żywa lekcja historii, gdyż opiekunowie przybliżyli uczniom sylwetki zmarłych dyrektorów, nauczycieli, którzy wpisali się na stałe w dzieje szkoły. Uczestnicy zapalili znicze na grobach zmarłych, jako symbol pamięci.

       Patrz album

       Opracowała: Justyna Pniewska

      • Żywa lekcja historii

      • Dnia 24 października 2019 r. uczniowie klas 1 i 2 liceum wraz z nauczycielami historii pojechali na wycieczkę do Gdańska. Wycieczka miała charakter poznawczy, była „żywą lekcją” historii. Podczas niej zwiedzili miejsca związane z przeszłością naszego kraju i narodu polskiego. Miejsca, które są wizytówką Gdańska.  Pierwszym punktem wycieczki było Westerplatte - miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Obecnie, jest to przede wszystkim miejsce pamięci o bohaterach, którzy w niej walczyli. Uczniowie weszli na górujący nad polem bitwy kopiec, na którym wznosi się Pomnik Obrońców Wybrzeża.  Następnie uczestnicy wycieczki przepłynęli statkiem z Westerplatte do Głównego Miasta -  na Długie Pobrzeże przy Zielonym Moście na Motławie. Po drodze zobaczyli m.in. Twierdzę Wisłoujście, zakotwiczone statki w porcie i przy nabrzeżach stoczni remontowych. Kolejnym punktem było Muzeum II Wojny Światowej. Upowszechnia ono wiedzę  o  II wojnie światowej  oraz służy pielęgnowaniu pamięci o jej ofiarach i bohaterach. Jest nowoczesnym obiektem pod względem formy, a także prowadzonej działalności wystawienniczej, edukacyjnej i badawczej. Sercem Muzeum II Wojny Światowej jest wystawa główna zajmująca powierzchnię niemal 5000 m2, co czyni ją jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. W dobie wielozadaniowości, wszechstronności oraz nowoczesności oferta Muzeum z uwagi na swoją ikoniczną, nowoczesną architekturę oraz połączenie wielu funkcji, z wystawienniczą na czele, doskonale odgrywa swoją rolę.  Uczestniczy wycieczki podczas pobytu zwiedzili znaczną część bastionu pamięci historycznej. Byli niezwykle zainteresowani. Było to jednocześnie miejsce refleksji i zadumy. Wspomnienie tego ważnego miejsca na długo zostanie w pamięci licealistów. Następnie uczniowie odbyli spacer ulicami Gdańska, gdzie poczuli ducha historii wraz z naszą narodową tradycyjną. Zobaczyli część Głównego Miasta z fontanną Neptuna, pięknym Ratuszem Głównym, Dworem Artusa, Bazyliką Mariacką oraz Wielką Zbrojownią (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Ostatnim miejscem programu wycieczki było Europejskie Centrum Solidarności. Tu uczestnicy obejrzeli ogromną wystawę. Wystawa zajmuje dwa piętra, a podczas jej zwiedzania można przenieść się do lat 80-tych, poczuć klimat tamtego okresu, poznać biogramy i zobaczyć zdjęcia stoczniowców, przeczytać wycinki z gazet, obejrzeć archiwalne materiały filmowe… Licealiści obejrzeli też multimedialną wystawę poświęconą historii Solidarności. To wszystko robi naprawdę niesamowite wrażenie.  Był to piękny, niezwykle interesujący i patriotyczny dzień. To też czas wartości i postaw obywatelskich, którym młodzież liceum wzorowo sprostała. Dzień, podczas którego poznawaliśmy lepiej historię. Historię, która wciąż do nas powraca.

       Patrz album

       Opracowała: Marzena Łupińska

      • Lektor 2019

      • Dnia 23 października br. w Pałacu Anny Wazówny odbył się VII Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Lektor” organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Brodnicy. W konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych powiatu brodnickiego. I Liceum Ogólnokształcące reprezentowało siedmioro uczniów, którzy przed jury oraz liczną publicznością zaprezentowali swoje umiejętności lektorskie. Uczniowie zmierzyli się
       z tekstami popularnonaukowymi jak i literaturą piękną.

       Klaudia Zglińska z kl. III e zajęła II miejsce, natomiast III miejsce przypadło Aleksandrze Sadowskiej z kl. II c.

       Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia, które otrzymali: Wiktoria Domżalska kl. II f, Hubert Sikorski kl. II b, Julia Stefańska kl. I b oraz Sandra Wiśniewska kl. I b.

       Patrz album

       Opracowała: Joanna Pąk

      • Spotkanie z dr. Janem Wiśniewskim

      • W dniu 18 października 2019 r. uczniowie klasy 2d oraz klasy 1pe brali udział w spotkaniu z dr. Janem Wiśniewskim z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu. Zajęcia miały formę wykładu oraz warsztatów. Klasa 2d dyskutowała z zaroszonym gościem na temat funkcjonowania NATO oraz o polskiej polityce zagranicznej w tym kontekście. Natomiast klasa I podjęła tematy terroryzmu i cyberterroryzmu zastanawiając się jednocześnie nad bezpieczeństwem Polski. W czasie części warsztatowej padało wiele pytań odnośnie współczesnej historii Polski oraz naszej sytuacji międzynarodowej.

       Patrz album

       Opracowała: Paulina Kalinowska Willmann

      • Na ekologicznym szlaku

      • W dniach 17-18 października 2019 roku uczniowie I LO, Dagmara Czepek, Daria Jórkowska i Agata Tambowcew z klasy II a oraz Hubert Sikorski i Kamil Stępień z klasy II b uczestniczyli w XI Powiatowym Konkursie Ekologicznym.

       Konkurs oraz połączone z nim zajęcia plenerowe odbywały się na terenie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy. Uczestnicy pod opieką pracownika parku zwiedzali okolice oraz brali udział w zajęciach terenowych, zdobywając nowe doświadczenia i cenną wiedzę z zakresu ochrony przyrody.

       Patrz album

       Opracował: Adam Lewandowski

      • Święto Edukacji Narodowej

      • Dnia 11 października 2019 roku odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym obchody Święta Edukacji Narodowej.  Uroczystość zgromadziła dyrekcję i grono pedagogiczne, a także pracowników i społeczność uczniowską I LO.

       Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Delegacja uczniów udała się też ze zniczem pod pomnik poległych w czasie wojny nauczycieli.  Następnie głos zabrał w imieniu Samorządu Uczniowskiego Mikołaj Iwański, który podziękował dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud edukacyjny i wychowawczy, składając jednocześnie życzenia z okazji święta . Akademię wzbogacił też występ uczniów w montażu słowno-muzycznym pod opieką p. Beaty Nijakowskiej.  Uroczystość zakończyło wystąpienie Dyrektora I LO, p. Wiesława Łupiny, który podziękował wszystkim zgromadzonym za pracę i życzył wszystkiego najlepszego z okazji przypadającego święta.

       Tego dnia, podtrzymano również tradycje filomackie i uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w krąg społeczności I LO.  Młodzież odśpiewała hymn szkoły, którego słowa przypominają o najważniejszych wartościach Filomatów.

       Kolejnym elementem spotkania było przemówienie Dyrektora, p. Wiesława Łupiny, który przybliżył historię związaną z imieniem szkoły. Następnie odbyło się pasowanie pamiątkowym berłem przekazanym przez ks. prałata Bolesława Lichnerowicza. Pani Wicedyrektor Anna Rumińska odczytała listę uczniów, którzy zostali Filomatami. Otrzymali oni z rąk Wicedyrektora Lecha Witkowskiego krawaty z logo szkoły.

       Patrz album - Dzień Edukacji Narodowej

       Patrz album - Pasowanie na Filomatów

       Opracowali: Lucyna Domeracka, Paweł Roszak

      • Dzień Chemii

      • Dnia 9 października 2019 roku odbył się w I LO „ Dzień Chemii” zorganizowany przez panie Elżbietę Brzezicką-Pruchińską i Milenę Pieróg. Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole pracowników Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Przeprowadzili oni warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich o profilu medycznym i biologiczno-chemicznym.

       W atmosferze naukowej zabawy młodzież uczyła się prawidłowo formułować obserwacje i wnioski z przeprowadzonych doświadczeń. Po zakończonych warsztatach przeprowadzony został pokaz doświadczeń chemicznych, w których uczestniczyć mogli wszyscy zainteresowani uczniowie.

       Patrz album

       Opracował Paweł Roszak

      • „Noc w liceum”

      • Tradycją I LO stała się „Noc w liceum”. To impreza integracyjna dla klas pierwszych, których uczniowie bawią się w szkole pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli.

       Młodzież w interesujący sposób spędziła czas w nocy z 4 na 5 października.  Była to okazja, żeby lepiej się poznać, rywalizować ze sobą w różnych konkurencjach, pobyć z wychowawcą, poczuć się członkiem społeczności I LO.

       Uroczystego otwarcia spotkania dokonała Wicedyrektor Szkoły p. Anna Rumińska. Następnie wszyscy odśpiewali hymn szkoły. Odbyła się też wspólna taneczna rozgrzewka, która zainicjowała rozgrywki sportowe, podchody, konkursy. Uczniowie rozwiązywali zadania astronomiczne w Astrobazie.  Młodzież współzawodniczyła ze sobą w takich konkurencjach, jak: filomackie podchody, gry zręcznościowe czy potyczki literackie. Wiele emocji wywołał konkurs wiedzy o szkole, sprawdzano umiejętności z zakresu muzyki, historii i matematyki. Dla uczestników przewidziana została również wspólna kolacja w stołówce Internatu.

       Wyniki z poszczególnych zadań zostały podsumowane, a zwycięzcy nagrodzeni. Dyrektor Wiesław Łupina pogratulował uczniom rywalizacji i wręczył puchar oraz dyplomy przedstawicielom klas, które zdobyły najwięcej punktów. Wygrała klasa I gb, drugie miejsce wywalczyła klasa I ga, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa I pf. Niespodzianką dla najlepszych było zwolnienie z odpytywania w nadchodzącym tygodniu.  Na koniec wychowawcy częstowali wszystkich uczniów słodkimi bułeczkami.

       Całość imprezy zamknęła dyskoteka, karaoke i inne zabawy.  Zmęczeni wrażeniami uczniowie mogli zdrzemnąć się w śpiworach rozłożonych w auli szkolnej, choć dla wielu była to okazja do rozmów z przyjaciółmi czy gry w karty.

       Młodzież była bardzo zadowolona ze spędzonego wspólnie czasu i pewnie będzie długo wspominać „Noc w I LO”.

       Patrz album

       Opracowała: Lucyna Domeracka

      • Wycieczka edukacyjna

      • W dniach 9-10 września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami (E. Brzezicką-Pruchińską i D. Przybylską) wybrali się do Górzna, gdzie mieli możliwość wziąć udział w szeregu zajęć o charakterze przyrodniczym. Kilkudziesięcioosobowa grupa młodych pasjonatów przyrody uczestniczyła w spacerach ścieżkami ekologicznymi wokół Jeziora Górzno oraz do rezerwatu Szumny Zdrój, podczas których poznali walory Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajoznawczego i wykonali szereg zadań plenerowych. Pod okiem profesjonalnego edukatora uczniowie rozpoznawali roślinność oraz szukali skarbów przyrody.

       Po zajęciach związanych z ekologią młodzież miała czas na zajęcia integracyjne, wspólne rozmowy i zabawy. Młodzież wróciła do domu nie tylko bogatsza w wiedzę z zakresu biologii, ale również pełni wrażeń i nowych przyjaźni. Zachwyceni wyprawą uczniowie planują już kolejne wycieczki …

       Patrz album

       Opracowała: Danuta Przybylska

      • Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

      • Dnia 27.09.2019 r. uczniowie klas trzecich, naszej szkoły, udali się do Częstochowy na nabożeństwo przygotowane dla maturzystów Diecezji Toruńskiej. Program pielgrzymki zwierał wspólny różaniec w kaplicy Cudownego Obrazu, a także konferencję prowadzoną przez księdza Dawida Wasilewskiego, który podczas spotkania poruszył z młodymi temat: „Wybór, decyzja, działanie, czyli powołanie”. Rozważania księdza opierały się na Ewangelii Św. Łukasza. Po spotkaniu, młodzi mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Kluczowym punktem wyjazdu była Msza święta pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla, podczas której uczniowie naszej szkoły przedstawili wezwania modlitwy powszechnej. Po Mszy odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach, zaś o 21 Apel Jasnogórski, który był zakończeniem obchodów. Mamy nadzieję, że pielgrzymka pomoże tegorocznym maturzystom nie tylko w zdaniu matury, ale także w podejmowaniu odpowiednich decyzji w dorosłym życiu.

       Opracowała: Lucyna Domeracka

      • Stypendia dla zdolnych

      • Dnia 19 września bieżącego roku, w Pałacu Anny Wazówny, odbyła się uroczystość przyznania stypendiów Burmistrza Brodnicy dla uczniów uzdolnionych, którzy pobierają naukę na terenie Gminy Miasta Brodnicy. Wśród wyróżnionych byli także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, którzy wraz z dyrektorem panem Wiesławem Łupiną, reprezentowali społeczność szkolną na uroczystości.

       Stypendystami zostali:

       • Igor Gęsicki kl. I pc;
       • Weronika Wilmowicz kl. I pc;
       • Oliwia Sierocińska kl. I pc;
       • Agata Lewandowska kl. I pa;
       • Julia Domeracka kl. I pa;
       • Mateusz Kopeć kl. I pb;
       • Hubert Sikorski kl. II b;
       • Alicja Kryczka kl. II a;
       • Julia Brzezińska kl. II e;
       • Marek Weis kl. III c.

       Opracowała: Beata Nijakowska

      • I LO w światowych rozgrywkach szachowych szkół

      • Dnia 15 października bieżącego roku drużyna I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy wystartuje w towarzyskim turnieju szachowym pomiędzy szkołami. W turnieju udział swój zapowiedziały drużyny z Panamy, Anglii, Hiszpanii, Grecji i Polski. Zawody będą rozgrywane za pomocą serwera do gry w szachy i będą trwały przez cały rok szkolny do czerwca 2020. Drużyna składa się z trzech zawodników wraz z opiekunem. Zawody będą doskonałym sprawdzianem umiejętności pozyskanych na zajęciach szachowych w ramach szkolnego koła szachowego. W trakcie trwania turnieju zawodnicy będą mogli się komunikować jedynie w języku angielskim, co stanowi kolejny atut tego turnieju, jakim jest doskonalenie umiejętności językowych. Zawodnicy szkolnego koła szachowego są wielokrotnymi złotymi medalistami mistrzostw powiatu. Indywidualnie również startują z powodzeniem w turniejach regionalnych.Drużyna I LO, jako jedyna szkoła powiatu oraz województwa, będzie ambasadorem Brodnicy w tych rozgrywkach. W poprzedniej edycji drużyna naszej szkoły zdobyła brązowy medal.

       Na zdjęciu od lewej: opiekun i trener Marcin Kołodziejski, Michał Wieczyński, Wiktor Olszewski, Łukasz Magalski

       Opracował: Marcin Kołodziejski

      • Narodowe Czytanie

      • Dnia 6 września 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ósmej odsłonie Narodowego Czytania.

       W Pałacu Anny Wazówny, jak w całym kraju, czytane były Nowele polskie. Para prezydencka wybrała osiem spośród wielu propozycji. Nasi reprezentanci - Agata Fogel z klasy 3a i Hubert Sikorski z klasy 2b niezwykle sugestywnie interpretowali fragmenty noweli B. Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”).

       Opracowała: Hanna Wódka

      • „Letnia Szkoła Fizyki”

      • W dniach od 1 do 5 lipca 2019r. uczeń klasy II c o profilu matematyczno-fizycznym Marek Weis wziął udział w warsztatach pod nazwą "Letnia Szkoła Fizyki", realizowanych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Razem z czterema innymi osobami, Marek uczestniczył w warsztatach fizycznych, (m.in. z spektroskopii ramanowskiej, programowania robotów, czy stacjonarnej i czasorozdzielczej spektroskopii elektronowej) oraz w wykładach (m.in. o oddziaływaniach słabych, narzędziach optycznych, czy nowoczesnych metodach uzyskiwania i wykorzystania energii słonecznej). Marek miał możliwość współpracy z wieloma profesorami, doktorami i innymi naukowcami, a także miał styczność z najnowocześniejszym w Polsce sprzętem do przeprowadzania doświadczeń. Dla ucznia I LO był to niezwykle dobrze spędzony czas, który połączył jego pasję fizyką z poznaniem wyjątkowo wykształconych ludzi oraz ich środowiska. Warto podkreślić, że Wydział Fizyki oraz Wydział Matematyki na UW zostały uznane przez prestiżowy "Ranking Szanghajski" za najlepsze polskie kierunki.

       Patrz album

       Opracowała: Monika Puc

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

      • Dnia 2 września 2019 roku odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. O godzinie 9.00 wprowadzony został sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy i zapalony został znicz pod pomnikiem pomordowanych w czasie wojny nauczycieli. Następnie głos zabrał Dyrektor I LO Wiesław Łupina, który powitał gości: Wicestarostę Brodnickiego Stanisława Kosakowskiego i Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisława Czajkowskiego, grono pedagogiczne oraz młodzież I LO. Pan Dyrektor skierował serdeczne słowa do uczniów klas pierwszych, poinformował również o sukcesie szkoły, jakim było wyróżnienie przyznane za wyniki maturalne. I LO znalazło się w gronie ośmiu najlepszych szkół okręgu toruńskiego. Na koniec podziękował organowi prowadzącemu za wsparcie i opiekę. Głos zabrał również Wicestarosta Stanisław Kosakowski, który pogratulował sukcesów i życzył powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym. Po oficjalnej części uroczystości, odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami.

       Opracowała: Lucyna Domeracka

      • I LO W BRODNICY JEDNĄ Z OŚMIU NAJLEPSZYCH SZKÓŁ OKRĘGU TORUŃSKIEGO POD WZGLĘDEM WYNIKÓW EGZAMINU MATURALNEGO

      • 27 sierpnia 2019 w auli UMK w Toruniu odbyła się narada dyrektorów szkół okręgu toruńskiego.

       Podczas spotkania Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty – Marek Gralik wręczył listy gratulacyjne dyrektorom szkół, które uzyskały najwyższe wyniki egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2018/2019.

       I LO w Brodnicy jest jedyną szkołą powiatu brodnickiego wyróżnioną przez kuratorium i jedną z ośmiu w okręgu toruńskim.

       List gratulacyjny odebrał dyrektor I LO w Brodnicy – Wiesław Łupina.

       Opracował: Wojciech Zembrzycki

      • Obóz astronomiczno-żeglarski w Chorwacji

      • W dniach od 15 do 26 lipca 2019 roku Kamil Dędza i Marek Weis, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, uczestniczyli w obozie astronomiczno-żeglarskim na wyspie Iž.

       Dla uczniów była to nagroda za aktywny udział w wielu przedsięwzięciach realizowanych w szkole. Podczas obozu prowadzone były obserwacje astronomiczne, uczniowie mieli możliwość wykonywania i obróbki zdjęć nocnego nieba oraz poznawali tajniki astronawigacji. Nie zabrakło również czasu na odpoczynek w postaci kąpieli w morzu, plażowania oraz zwiedzania ciekawych miejsc takich jak Narodowy Park Kornati, czy też miejscowości Veli Iž i Zadar. Dodatkową atrakcją były rejsy szkoleniowe po Adriatyku, podczas których uczniowie zdobyli podstawowe umiejętności żeglarskie oraz przeżyli wiele wspaniałych chwil.

       Pobyt był zorganizowany i sfinansowany przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W czasie pobytu w Chorwacji uczniowie korzystali z infrastruktury ośrodka Chrześcijańskiej Szkoły Pod Żaglami w miejscowości Mali Iž.

       Opracował: Arkadiusz Skalski

       Patrz album