• Aktualności

      • XVIII Szkolny Konkurs Adwentowy

      • Mimo panującej pandemii w naszej szkole odbył się XVIII Szkolny Konkurs Adwentowy. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nauczycielka języka niemieckiego Danuta Przybylska. Tradycyjnie celem konkursu było własnoręczne przygotowanie dekoracji adwentowych typowych dla krajów niemieckiego obszaru językowego – wieńców i kalendarzy adwentowych. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do realizacji zadania, pokazując przy tym swój talent plastyczny oraz pomysłowość. Uczestnicy przesłali do Komisji Konkursowej zdjęcia z etapu roboczego oraz zdjęcia gotowych ozdób. Prace konkursowe pozostają w tym roku w domach autorów. Mamy nadzieję, że szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie płonące w kolejne niedziele adwentowe świece tworzą prawdziwie rodzinny przedświąteczny nastrój. Natomiast kalendarze adwentowe wypełnione niespodziankami przynoszą z pewnością dużo radości całej rodzinie.

       A oto wyniki Konkursu:

       W kategorii KALENDARZ ADWENTOWY zwyciężyła Emilia Witkowska z kl. II gA. II miejsce w tej kategorii zajęła Wiktoria Wrzosek z kl. II pB , natomiast III miejsce Karolina Marulska z kl. I e. W kategorii WIENIEC ADWENTOWY pierwsze miejsce  zajęła Anna Ulatowska z kl. II gD. Drugie i trzecie miejsce w tej samej kategorii zdobyły kolejno Lucyna Filipkowska z kl. II pD  i Oliwia Sarnowska z kl. Ib. Wyróżnienia przyznano  Paulinie Mrozowskiej z kl. II  gB za kalendarz adwentowy oraz  Łukaszowi  Węglerskiemu z kl. II pB za wykonanie  wieńca adwentowego.

       Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców I LO zostaną wręczone dnia 14.12.2020 r.

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i pomysłów i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

       Patrz album

       Tekst: Danuta Przybylska

      • Kobiety o kobietach

      • Dwa lata temu obchodziliśmy stulecie nadania Polkom praw wyborczych. Przebyły one długą i trudną drogę, ab robić to, co chcą i aby mogły być traktowane na równi z mężczyznami. W każdej dziedzinie życia kobiety musiały (i często nadal muszą ) udowadniać, że mogą być samodzielne i twórcze. Uczennice I LO – Karina Nałęcz i Natalia Kaliszewska postanowiły stworzyć stronę Minuta dla Kobiet, na której przedstawiać będą sylwetki niezwykłych, inspirujących, nietuzinkowych i niekoniecznie znanych przedstawicielek płci pięknej. Informacje zamieszczone o Wangari Meathai - działaczce społecznej, Kenijce, za sprawą której zasadzono 30 mln drzew, laureatce Pokojowej Nagrody Nobla, czy Herminie Cadolli, która uwolniła kobiety od gorsetów  to tylko początek. Karina i Natalia przedstawiają też sylwetki Wandy Rutkiewicz i Amelii Earhart, które za realizację marzeń zapłaciły najwyższą cenę. Jeśli interesują Was historie kobiet, wybrane przez młode kobiety, pisane z ich perspektywy, zachęcamy do odwiedzenia konta https://www.instagram.com/minutadlakobiet/ i poznawania kobiet o wielkim sercu i zapale! 

       Opracowała: Iwona Czupryńska-Kaliszewska

      • Turniej szachowy „Dla Niepodległej”

      • W dniu 11 listopada br. odbył się turniej szachowy „Dla Niepodległej”, zorganizowany przez klub szachowy ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. Klub ma swoją siedzibę na portalu chess.com i zrzesza 61  członków i sympatyków z całego kraju. Do turnieju przystąpiło 31 graczy, także z zagranicy.  Szachiści rywalizowali na dystansie 9 rund z czasem 3’+2’’ dla zawodnika. Zawody przebiegały w miłej atmosferze. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni upominkami.

        

       Klasyfikacja generalna:

       1. Przemysław Szmidt - Bydgoszcz
       2. Piotr Madajczak - Wrocław
       3. Łukasz Magalski – Łaszewo – absolwent ILO

        

       W kategorii mieszkaniec powiatu brodnickiego:

       1. Anna Mackiewicz - Sumówko
       2. Marcin Kołodziejski - Brodnica
       3. Krzysztof Gdula - Brodnica

        

       W kategorii uczeń ILO Brodnica:

       1. Wiktor Murawski - 2pC
       2. Paweł Hejka - 2pB
       3. Mikołaj Kot - 2gC

        

       W kategorii nauczyciel ILO:

            1. Marzena Łupińska

        

       W kategorii szkoły podstawowe:

       1. Bartosz Dolecki - Zbiczno
       2. Dominik Rysiewski - SP2 Brodnica
       3. Emilia Tryjańska - Dąbrowa Górnicza
       4. Fabian Spionkowski – Świecie nad Wisłą

        

       Wszystkich miłośników królewskiej gry zapraszamy do  klubu szachowego ILO.

       Strona klubowa na chess.com:

       https://www.chess.com/club/ilo-im-filomatow-ziemi-michalowskiej-w-brodnicy

        

      • Zaśpiewajmy wspólnie hymn !

      • 11.11.2020 roku o godz. 12:00 społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy włącza się do akcji „Niepodległa do hymnu”.

      • TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA

      • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych " Twoje dane - Twoja sprawa". Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

       Celem Programu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli poprzez poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności.

       Zapewne pamiętacie działania z powyższego zakresu skierowane do społeczności naszej szkoły w ubiegłym roku szkolnym. Wiedza  na temat skutecznej ochrony danych i bezpiecznego zachowania w obszarze edukacji cyfrowej jest ważna dla naszego bezpieczeństwa, dlatego wciąż istnieje potrzeba działań w tym zakresie. Będziemy więc nadal ją popularyzować.  Poniżej zamieszczamy wybrane informacje, będą one zamieszczane cyklicznie.   

      • Wystartowała 7 edycja turnieju pomiędzy szkołami z różnych krajów. Uczestniczą szkoły z Grecji, Hiszpanii, Meksyku oraz Polski

      • W października bieżącego roku drużyna I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy wystartowała w towarzyskim turnieju szachowym pomiędzy szkołami. Zawody będą rozgrywane za pomocą serwera do gry w szachy i będą trwały przez cały rok szkolny do czerwca 2021. Drużyna składa się z trzech zawodników wraz z opiekunem. Zawody będą doskonałym sprawdzianem umiejętności pozyskanych na zajęciach szachowych w ramach szkolnego koła szachowego. W trakcie trwania turnieju zawodnicy będą mogli się komunikować jedynie w języku angielskim, co stanowi kolejny atut tego turnieju, jakim jest doskonalenie umiejętności językowych. Zawodnicy szkolnego koła szachowego są wielokrotnymi złotymi medalistami mistrzostw powiatu. Indywidualnie również startują z powodzeniem w turniejach regionalnych. Drużyna I LO, jako jedyna szkoła powiatu oraz województwa, będzie ambasadorem Brodnicy w tych rozgrywkach. W poprzedniej edycji drużyna naszej szkoły zdobyła brązowy medal.

       Drużyna ILO występuje w składzie: Kacper Komorowski, Mikołaj Kot, Wiktor Murawski. Opiekunem oraz członkiem drużyny jest Marcin Kołodziejski

       Rozgrywki można śledzić pod linkiem: https://www.iccf.com/event?id=86962

      • Uwaga !

      • W związku z nowymi regulacjami Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. informujemy, że od dnia 26.10.2020 r. wszystkie zajęcia w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy odbywać się będą tylko w formie zdalnej.

      • Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Bydgoszczy

      • Dnia 15. 10. 2020r. odbyła się licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Bydgoszczy. Mimo sytuacji pandemicznej z zachowaniem wszelkiej ostrożności, naszą szkołę dzielnie reprezentowały dziewczęta:

       • Grajewska Maja
       • Kaźmierczyk Sylwia
       • Laskowska Daria
       • Michalska Amelia
       • Narodzonek Wiktoria
       • Wieczorkowska Oliwia

       W końcowej klasyfikacji drużyna zajęła V miejsce.

       Gratulujemy:)

       Patrz album

        

        

      • Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Śpiewanie ze św. Hubertem”

      • 17 października odbył się ogólnopolski konkurs wokalny pt. 'Śpiewanie ze św. Hubertem'. Impreza zorganizowana została przez BDK w Brodnicy, Porozumienie Kół Łowieckich 'Kult św. Huberta' oraz Brodnickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne 'Fatima'.

       Jury przyznało I miejsce Zuzannie Wacko kl. IIpe zaś III miejscu uplasowała się, jako solistka, Kornelia Wesołowska z kl. Ia. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanych z kultem św. Huberta oraz piosenki ekologicznej, a także wspomaganie działań proekologicznych prowadzonych przez samorząd lokalny.

       Patrz album

                                                                                                                                           Opracowała: Anna Ćwiklińska

      • Święto Edukacji Narodowej

      • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzymy dużo szczęścia i radości oraz sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

        

       Samorząd Uczniowski

       I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy

      • Sukces naszej uczennicy

      • W dniu 9.10.2020r. w Toruniu odbył się finał X Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Duży sukces w tej olimpiadzie odniosła uczennica naszego liceum Wiktoria Domżalska/kl. III f/, która zajęła III miejsce. Warto podkreślić, że do rywalizacji w tej edycji olimpiady przystąpiło 1200 uczniów szkół średnich naszego województwa.

       Gratulujemy.

       Patrz album

      • Sukces dziewcząt z I LO

      • W kalendarzu zawodów powiatowych pierwszy raz pojawiła się nowa forma rozgrywek koszykówki 3x3, która bardzo szybko zyskuje popularność na arenie międzynarodowej. W dniu 15.09.2020 r., podopieczne pana Łukasza Pietrzaka przystępując do rozgrywek w składzie Julia Wolak, Emilia Witkowska, Zofia Kułakowska, Magdalena Kosakowska odniosły pewne zwycięstwo zajmując I miejsce. Jest to wyjątkowe zwycięstwo dla I LO, ponieważ tego typu rozgrywki po raz pierwszy zagościły w naszym powiecie.

       Opracował: Łukasz Pietrzak

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      •           Tradycyjnie 1 września uczniowie I LO rozpoczęli kolejny rok nauki. W sytuacji pandemii wychowawcy spotkali się z młodzieżą w wyznaczonych salach. Klasy pierwsze poznały nową szkołę na spotkaniu z dyrekcją i gronem pedagogicznym. Cała społeczność uczniowska zapoznana została z Regulaminem funkcjonowania szkoły w czasie epidemii. Wdrożono konieczne procedury chroniące przed zakażeniem COVID – 19

       Patrz album

       Opracowały: Lucyna Domeracka i Beata Nijakowska

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      • 9.00 - spotkanie uczniów poszczególnych klas II i III z wychowawcami w wyznaczonych salach

       10.15 - spotkanie wszystkich uczniów klas I w hali sportowej

       UWAGA!

       Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa (dystans, maseczki, dezynfekcja).

      • Lekcje z Temidą w I LO

      • W czerwcu, w klasach  I pe oraz  II d w ramach rozszerzonych zajęć z wiedzy o społeczeństwie odbyły się zajęcia w ramach projektu "Lekcje z Temidą”. Uczniowie za pomocą platformy Microsoft Teams wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach prowadzonych przez radcę prawnego Daniela Rejowskiego.

       „Lekcje z Temidą" to program edukacyjny dla uczniów, który ma na celu zainteresowanie młodzieży kwestiami prawnymi, a także zwiększenie ich świadomości prawnej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym jest prawo, skąd czerpać wiedzę o prawie oraz gdzie szukać pomocy prawnej, w szczególności kiedy padnie się ofiarą przestępstwa. Młodzieży przybliżony został także przebieg edukacji i kariery prawniczej, jak również ich podstawowe prawa i obowiązki jako konsumentów i obywateli. Zajęcia prowadzone przez doświadczonego radcę prawnego dały uczniom szansę zadania pytań o interesujące ich kwestie związane z prawem i pracą prawników. Na zakończenie uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w teście on-line z zakresu zdobytej wiedzy.

       Program "Lekcje z Temidą" jest prowadzony pod auspicjami Funduszu Sprawiedliwości - państwowej instytucji, której zadaniem jest niesienie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz szerzenie wiedzy prawnej wśród obywateli, w szczególności dzieci i młodzieży.

       Opracowała: Paulina Kalinowska-Willmann

      • List Dyrektora Szkoły do Absolwentów

      • Brodnica, dnia 11.08.2020 r.

        

       Drodzy Absolwenci

       I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej

       w Brodnicy

        

       Uroczystość wręczenia świadectw dojrzałości to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły. To zarazem prawie 100-letnia tradycja brodnickiej Alma Mater, charakteryzująca się własnym ceremoniałem, szanowana przez lokalną społeczność i corocznie wyczekiwana szczególnie przez maturzystów i ich rodziców.

       W tym roku z powodu pandemii coronawirusa wiele zmieniło się w naszym życiu. W setną rocznicę istnienia szkoły, jako szkoły polskiej, zmuszeni zostaliśmy ze względu na bezpieczeństwo i obowiązujące przepisy do zrezygnowania z uroczystości różyczkowania i ograniczenia się do Waszych spotkań z wychowawcami. Nie mogło jednak zabraknąć symbolicznych różyczek, które przygotowali dla Was uczniowie klas drugich, i które tym razem będziecie musieli przypiąć sobie sami.

       Moi Drodzy, za Wami już szkoła – ostatni etap kształcenia ogólnego, za Wami też czas oczekiwania na wyniki egzaminu maturalnego w 2020 r.

       Wszyscy macie dziś powód do szczególnej satysfakcji i dumy, bo otrzymaliście świadectwa maturalne – przepustkę w dorosłe życie. To efekt Waszej pracy, ambicji i odpowiedzialności. To ukończone przez Was dzieło, nad którym pracowaliście od dwunastu lat, a szczególnie intensywnie przez ostatnie trzy. Serdecznie Wam gratuluję.

       Wielu spośród Was uzyskało bardzo wysokie wyniki, nawet te maksymalne – 100%. Cieszymy się, że mogliśmy towarzyszyć Wam w tej trudnej i pełnej wyzwań wyprawie po dojrzałość.

       Dziękuję Wam, moi Drodzy, przede wszystkim za Waszą postawę, za zachowanie godności ucznia I LO, ale także za Wasze ogromne zaangażowanie w życie szkoły, za reprezentowanie jej na zewnątrz, za liczny udział w konkursach i olimpiadach, za odniesione sukcesy.

       Jesteśmy z Was – naszych Uczniów – bardzo dumni. I Wy sami też odczuwajcie dumę! Wasza wiara w sukces i wytężona praca doprowadziły do tego, że dziś staliście się kolejnymi absolwentami I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy.

       Żegnam Was, Drodzy Absolwenci, życząc, by jak najwięcej Waszych marzeń się spełniło. Żebyście zawsze czuli, że postępujecie w zgodzie ze sobą. Byście po prostu znaleźli własną drogę do szczęścia. Życzę, by nigdy nie zabrakło przy Was bliskich osób, z którymi swoją radość i swoje szczęście będziecie mogli dzielić.

       Pamiętajcie, że szkoła, którą dzisiaj opuszczacie, pozostanie na zawsze Waszą szkołą. Wyruszajcie więc w świat i realizujcie swoje marzenia!

        

       Wiesław Łupina

       Dyrektor

      • Różyczkowanie 2020

      • W życiu nie chodzi o to, by siebie odnaleźć. W życiu chodzi o to, aby siebie samego stworzyć.

       G. B. Shaw

       Różyczkowanie 2020

       Honorowanie maturzystów symbolicznymi różyczkami na stałe już zrosło się z historią I Liceum Ogólnokształcącego, stając się niepowtarzalnym w skali kraju elementem wieloletniej tradycji. Niezwykle uroczysta atmosfera, przypinanie maturzystom różyczek, wyróżnianie najlepszych, zaproszeni goście, dumni rodzice i bliscy, ostatni dzwonek… To wszystko towarzyszyło kolejnym rocznikom młodych ludzi opuszczających mury I LO, zamykając jeden z najważniejszych i najpiękniejszych okresów w ich życiu.

       Rok 2020 jest pierwszym, w którym wszystkie akcenty tej pięknej tradycji ustąpić musiały miejsca surowym regułom reżimu sanitarnego. Przesunięcie terminu egzaminu maturalnego spowodowało, że jego wyniki Centralna Komisja Egzaminacyjna przekazała dopiero 11 sierpnia. Maturzyści spotkali się w tym dniu z wychowawcami, wyposażeni w maseczki i rękawiczki, z zachowaniem wymaganego przepisami dystansu. Po zaprezentowaniu decyzji CKE, abiturienci mogli odebrać zaświadczenia z uzyskanymi wynikami, a najlepsi również nagrody, dyplomy i listy gratulacyjne adresowane do rodziców. Wychowawcy odczytali następnie list Dyrektora I LO pana Wiesława Łupiny, w którym przypomniał on o tradycji „różyczkowania”,  odbywającego się w tym roku  w szczególnych okolicznościach  oraz pogratulował maturzystom wyników, życząc im jednocześnie sukcesów oraz realizacji planów.  Maturzyści otrzymali także tradycyjne różyczki, choć tym razem nie zostały one przekazane przez uczniów młodszych klas. Być może jednak właśnie wyjątkowość  chwili spowoduje, że staną się one dla abiturientów nie tylko pamiątką, lecz także symbolem oczekujących ich wyzwań, które kształtują każdego prawdziwego i świadomego swej wartości człowieka.

       Uczniowie, którzy uzyskali stuprocentowe wyniki na egzaminie maturalnym:

       Język angielski:

       • Agata Fogel
       • Kacper Olszewski
       • Norbert Stachowiak
       • Kamil Jarzyński
       • Marek Weis
       • Aleksandra Barańska
       • Daniel Majocha
       • Krystian Kabaciński
       • Julia Smolińska
       • Jagoda Gardzielewska
       • Mikołaj Zwierzchlewski

       Język niemiecki:

       • Emilia Szymańska

       Matematyka:

       • Marek Weis

       Podsumowując wyniki osiągnięte przez uczniów w trakcie trzech lat edukacji w liceum, wyróżnić należy klasę III d, której średnia ocen wyniosła 4,94.

       Na szczególne wyróżnienie zasługuje natomiast uczeń klasy III c, Marek Weis, który uzyskał średnią ocen 5,61 i otrzymał nagrodę ufundowaną przez absolwenta naszego liceum, pana prof. dr. hab. inż. Tadeusza Kaczorka.

       Doskonałym wynikiem pochwalić się może również uczeń klasy III c, Jan Trędewicz ze średnią ocen 5,56, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez profesora naszego liceum, pana Tadeusza Fafińskiego.

       Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali także:

       • Alichniewicz Jakub Mateusz
       • Barańska Aleksandra
       • Bytner Klaudia
       • Czaplińska Joanna Maria
       • Czerwiński Mateusz Piotr
       • Dembek Wiktoria
       • Derbin Julia
       • Dędza Daria
       • Fogel Agata
       • Gardzielewska Jagoda Grażyna
       • Horszczaruk Maciej
       • Kabaciński Krystian Karol
       • Kamiński Kacper
       • Karczewska Daria Maria
       • Karp Mateusz
       • Kowalska Dominika
       • Krajnik Klaudia
       • Kulwicka Martyna Klaudia
       • Kułakowska Natalia Aleksandra
       • Lechowicz Kinga
       • Majocha Daniel Maksymilian
       • Milz Weronika
       • Olszewska Natalia
       • Olszewski Kacper
       • Ostrowska Aleksandra
       • Ostrowska Katarzyna Natalia
       • Płachetko Wiktor Jan
       • Rynkowska Patrycja
       • Sobczak Martyna
       • Stachowiak Norbert
       • Szmagaj Joanna
       • Szwagierek Nikola
       • Szymańska Emilia Maria
       • Szymańska Katarzyna Aleksandra
       • Trybuła Monika
       • Tuszyńska Oliwia
       • Wiśniewska Anna
       • Wolska Julia
       • Zega Klaudia Julia
       • Zglińska Klaudia
       • Zwierzchlewski Mikołaj Jacek

       Uzyskane wyniki zasługują na szczególne uznanie. Serdecznie gratulujemy, wierząc głęboko, że znajdą one potwierdzenie podczas nauki na wymarzonych studiach.

       Patrz album

       Opracował: Paweł Roszak

      • Wręczenie świadectw maturalnych

      • Dnia 11 sierpnia 2020 r. zapraszamy tegorocznych absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy po odbiór świadectw maturalnych.

       Szczegółowe informacje przekażą Wam wychowawcy.

      • I LO Szkołą Humanitarną

      • Rok szkolny 2019/2020 obfitował w I Liceum Ogólnokształcącym w różne projekty, a zwieńczeniem jednego z nich było nadanie naszej szkole tytułu Szkoły Humanitarnej.

       Projekt organizowany jest co roku przez Polską Akcję Humanitarną w ramach działalności edukacyjnej tej organizacji. Od lat PAH kładzie nacisk na szerzenie wśród uczniów i nauczycieli wiedzy na temat edukacji globalnej. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji programu Szkoła Humanitarna - myślę krytycznie i działam. Nauczyciele koordynujący projekt: Iwona Czupryńska-Kaliszewska, Magdalena Rogowska i Katarzyna Boińska oraz uczniowie i uczennice z klas Iga i Ipf brali udział w wielu szkoleniach, warsztatach i webinarach, podczas których dyskutowali i dzielili się swoimi przemyśleniami między innymi na temat zależności panujących na świecie, wpływu podejmowanych przez nas decyzji na ludzi mieszkających w innych częściach świata i tego, w jaki sposób walczyć ze stereotypami. Ponadto, w ramach projektu w szkole odbył się wieczór filmowy, w trakcie którego uczniowie rozmawiali o rasizmie i konkurs 'Czy znasz DNA swojego telefonu'? Kolejnym elementem projektu był udział uczniów i uczennic w refleksyjnym klubie online a dwie najbardziej zaangażowane i aktywne uczennice odbyły trzydniowe szkolenie w Toruniu.

       W projekcie wzięło udział trzynaście szkół z różnych województw, ale tylko ośmiu szkołom udało się zakończyć program z sukcesem. Uczennica Daria Chudecka z klasy Iga za wyjątkowe zaangażowania w projekt została nagrodzona certyfikatem i nagrodą książkową. Oprócz certyfikatu szkoła otrzymała upominek w postaci odwróconej mapy, która ma zmienić spojrzenie na świat.

       Patrz album

       Opracowała: Katarzyna Boińska