• Aktualności

      • Gala Stypendystów Prezesa Rady Ministrów

      •           3 grudnia 2018 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów - uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen.

                 W naszej szkole stypendystą Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019 jest Karol Bartnicki uczeń klasy III f.

                 Uroczystość uświetnił występ Szkolnej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu.

       Opracowała: Justyna Pniewska

                 Patrz album

      • Mistrz Pięknego Czytania

      •           7 grudnia w bibliotece naszej szkoły odbył się konkurs pięknego czytania, w którym uczestniczyli reprezentanci klas pierwszych oraz drugich. Z uwagi na to, iż obecny rok został ogłoszony „Rokiem Zbigniewa Herberta”, trzecią edycję konkursu organizatorzy imprezy postanowili poświęcić twórczości jednego z największych poetów polskich XX wieku.

                 Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, gdyż licealiści zademonstrowali swoje umiejętności na wysokim poziomie. Ostatecznie udało się zgodnie i w przyjemnej atmosferze wytypować zwycięzców.

                 Pierwsze miejsce zdobyła Agata Fogel z klasy IIa, prezentując w sposób bardzo ekspresywny wiersz „Pan od przyrody”. Drugą pozycję zajął Hubert Sikorski z klasy Ib, czytając swoim donośnym głosem utwór „Potęga smaku”. Trzecie miejsce otrzymała Julia Kłosowska z klasy Ic, która zaprezentowała wiersz „Ołtarz”. Natomiast Klaudia Zglińska z klasy IIe oraz Agata Garczewska z klasy If otrzymały wyróżnienia.

                 W imieniu Dyrektora Szkoły przewodnicząca komisji pani Beata Nijakowska wręczyła „Mistrzom Pięknego Czytania” dyplomy oraz nagrody.

       Opracowała: Joanna Pąk

                 Patrz album

      • Mikołajkowi dawcy krwi

      •           Dnia 6 grudnia bieżącego roku uczniowie I LO  po raz kolejny włączyli się do akcji oddawania krwi. W hali sportowej zorganizowano punkt medyczny, w którym pobrano krew od 31 uczniów. Łącznie oddano 13,600 ml. Nad całym przedsięwzięciem czuwał mgr A. Lewandowski.

       Opracowała: Beata Nijakowska

                 Patrz album

      • Polska Wschodnia

      •           5 grudnia 2018, w auli I LO w Brodnicy odbyło się podsumowanie kolejnej edycji geograficznych ćwiczeń terenowych POLSKA WSCHODNIA 2018. Z tej okazji, podczas Wieczoru Wschodniego, w murach szkoły gościliśmy naczelnika Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy – Pana Stanisława Czajkowskiego oraz rodziców uczniów – uczestników ćwiczeń terenowych. Wieczór Wschodni był okazją do złożenia podziękowań wszystkim zebranym, za zaufanie projektowi i wsparcie finansowe jego realizacji. Goście mieli możliwość skosztować specjałów kuchni podlaskiej, tatarskiej, żydowskiej i kurpiowskiej. Nie zabrakło wspomnień, podsumowań i ciekawych opowieści. Kulminacyjnym punktem spotkania była emisja filmu, który pokazał życie uczestników ćwiczeń w różnych momentach ich trwania – zarówno podczas zajęć naukowych, jak i w czasie wolnym.

                 Warto podkreślić, że geograficzne ćwiczenia terenowe uczniów I LO w Brodnicy to jedyny tego rodzaju projekt przedmiotowy wśród szkół brodnickich, realizowany na wzór uczelni wyższych, w trybie wielodniowym, w odległych zakątkach kraju. Jest to szczególna forma edukacji geograficznej, pozwalająca na szerokie rozbudzenie pasji podróżniczej, praktyczne ujęcie treści przedmiotowych, społecznych, gospodarczych, kulturowych, a także na warsztaty z zakresu geomorfologii, kultury ludowej, architektury i robudzenie wrażliwości na przestrzeń geograficzną.

                 Kolejne ćwiczenia terenowe POLSKA WSCHODNIA już w czerwcu 2019 roku.

       Opracował: Wojciech Zembrzycki

                 Patrz album

      • Młodzież I LO w Berlinie

      •           Już od wielu lat kolejne roczniki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy wyjeżdżają w okresie przedświątecznym do Berlina. 29 listopada grupa 88 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyła w nocy do Niemiec. Głównym celem wycieczki było poznanie kultury i zwyczajów bożonarodzeniowych naszych sąsiadów. Ponieważ święta w Niemczech uchodzą za najbardziej klimatyczne w całej Europie a ich atmosferę już na miesiąc przed Bożym Narodzeniem tworzą jarmarki, dlatego głównym punktem programu był pobyt na tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym – Weihnachtsmarkt. Jarmarki są pięknie oświetlone kolorowymi lampkami, dlatego aby móc w pełni poczuć świąteczną atmosferę na jarmark należy wybrać się po zmroku.

                 Pobyt w stolicy Niemiec rozpoczął się od zwiedzania miasta z przewodnikiem. Jednym z pierwszych miejsc było East Side Gallery – niezwykła galeria – pomnik dla wolności stworzony przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego. Następnie na Placu Poczdamskim mogliśmy zobaczyć pierwszą w Europie sygnalizację świetlną. Potem udaliśmy się pod gmach Reichstagu – siedziby parlamentu niemieckiego. Stamtąd przeszliśmy do Bramy Brandenburskiej i dalej piękną aleją Unter den Linden dotarliśmy na Wyspę Muzeów, na której odwiedziliśmy Muzeum Egipskie, w którym zgromadzono wiele bezcennych eksponatów znad Nilu, w tym popiersie Nefretete.

                 Gdy zaczął zapadać zmierzch, udaliśmy się na jarmark na Placu Alexandra, na którym panowała niezwykle świąteczna atmosfera podkreślona cudownymi dekoracjami, kolorowymi lampkami i ręcznie wykonanymi ozdobami. A my od razu zaczęliśmy spacerować wśród pachnących lasem iglaków, podziwialiśmy iluminacje świetlne i bożonarodzeniowe ozdoby oraz lokalne rękodzieło. Smakowite zapachy zachęcały do tego, by skosztować tradycyjnych przysmaków świątecznych.  Kusiły pieczone kasztany, owoce w czekoladzie, prażone migdały oraz korzenne pierniczki. Wielu uczestników wycieczki zakupiło oryginalne drobiazgi na prezenty oraz smakołyki na świąteczny stół. Nie dziwi chyba, że wycieczki do Berlina cieszą się ogromną i niesłabnącą popularnością wśród uczniów, którzy już na początku roku szkolnego interesują się wyjazdem.

                 Organizatorem wycieczki była Magdalena Rogowska – nauczyciel języka niemieckiego, a opiekunami młodzieży byli nauczyciele: Kamila Aleksander, Iwona Czupryńska–Kaliszewska, Marta Jamroży, Paulina Kalinowska – Willmann, Milena Pieróg, Justyna Pniewska, Maria Skorupka.

       Opracowała: Magdalena Rogowska

                 Patrz album

      • 100 lat praw obywatelskich kobiet w Polsce

      •           Ostatnim wydarzeniem w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości był w I LO cykl edukacyjny nt. 100 lat praw obywatelskich kobiet w Polsce. 27.11. 2018 uczniowie wysłuchali informacji na temat historii dążenia Polek do równouprawnienia, ich ważnej roli w procesie tworzenia państwa po wojnach, a także roli kobiet we współczesnym społeczeństwie. Następnie obejrzeli film - zbiór wypowiedzi chłopców i mężczyzn w różnym wieku na temat ich postrzegania sytuacji współczesnych kobiet. Na podstawie tych informacji wytypowani uczniowie z każdej klasy rozwiązywali test wiedzy o historii emancypacji kobiet w Polsce.

                 W drugiej części spotkania uczniowie wysłuchali debaty, w której uczniowie klasy 3e i 3f dyskutowali nt. Czy proces emancypacji kobiet został zakończony. Swoimi argumentami oponenci nawiązywali zarówno do historii sufrażystek, jak i współczesnej pozycji kobiety w społeczeństwie.

       Opracowały: Iwona Czupryńska-Kaliszewska, Paulina Kalinowska-Willmann

                 Patrz album

      • Sted - outsider literatury

      •           Dnia 21 listopada br. Klaudia Łukaszewska oraz Klaudia Zglińska uczennice klasy II e udały się do Pałacu Anny Wazówny, aby wziąć udział w nagraniu do programu lokalnego TVK Eltronik „Czytanie na ekranie”. W tym miesiącu nasze filomatki przed kamerą zaprezentowały wiersze Edwarda Stachury: „Everness” oraz „Odnalazły się marzenia…”

       Opracowała: Joanna Pąk

                 Patrz album

      • Przegląd Pieśni Religijnej

      •           Dnia 21 listopada w Brodnickim Domu Kultury, w ramach XXVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbył się Przegląd Pieśni Religijnej.

                 Poza niesieniem duchowego przesłania poprzez pieśni religijne, przegląd umożliwia wymianę doświadczeń, spotkania młodych ludzi i pielęgnowanie wrażliwości muzycznej.

                 Z ramienia naszej szkoły w konkursie udział wzięła Amelia Rogowska, która utworem ‘Panie, który jesteś’ wywalczyła II miejsce.

                 Laureaci będą mieli możliwość raz jeszcze zaprezentować się na scenie w niedzielę na zakończenie XXVII TKCH, gdzie zostaną im wręczone nagrody.

       Opracowała: Anna Ćwiklińska

      • Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

      •           W październiku b.r. ogłoszono w naszej szkole KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. „BRODNICA JESIENIĄ”. Organizatorkami tego przedsięwzięcia są nauczycielki języka niemieckiego: Kamila Aleksander i Danuta Przybylska. Celami konkursu było upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, propagowanie wśród młodzieży twórczej postawy oraz rozwijanie u młodzieży umiejętności obserwacji otoczenia i jej dokumentowania. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie ukazując najrozmaitsze zakątki Brodnicy w barwach jesieni. Przedstawione prace są dowodem na to, iż młodzież naszej szkoły chętnie podpatruje przyrodę i dostrzega jej piękno.

                 Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

       I miejsce - Aleksandra Burzyńska, kl. III e, „Złota ścieżka”

       II miejsce - Zuzanna Deja, kl. I d,  „Słoneczko pamięta o wszystkich”

       III miejsce - Agata Kośmicka, kl. I e, „Jesień Wazówny”

                 Wyróżnienia:

       Beata Pieniążkowska, kl. I e,  „Wieża jesienią”

       Adrian Szrull, kl. III c,  „Droga do jesieni”

                 Wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk dyrektora szkoły, pana Wiesława Łupiny dyplomy oraz nagrody.

                 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach :)

       Opracowała: Danuta Przybylska

                 Patrz album

      • Niedziela dobrego uczynku … I Ty możesz komuś uratować życie!

      •           Grupa wolontariuszy z naszej szkoły w niedzielę 18 listopada bieżącego roku wzięła udział w akcji Fundacji DKMS Pokonajmy Nowotwory Krwi. Misją Fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Potrzebującym Pacjentem z Brodnicy jest 3-letni Kacperek. W naszej szkole był punkt rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

                 Wolontariusze zostali dobrze przygotowani do przeprowadzenia tej akcji - odbyli szkolenie, obejrzeli instruktażowe filmy. Sami ubogacili się o nowe doświadczenie.

                 Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji akcji „Brodnica wspólnie dla Kacperka”.

                 Mamy nadzieję, że tak szlachetna akcja da początek kolejnym.

       Opracowała: Justyna Pniewska

                 Patrz album

      • Pasowanie klas pierwszych na uczniów I LO

      •           Dnia 16 listopada 2018r., w ramach cyklu obchodów rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na Filomatów.

                 Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły. Następnie pan Tomasz Wardowski wygłosił wykład pt.: Rola Filomatów Brodnickich w Odzyskaniu Niepodległości. Profesor przybliżył historię i znaczenie Filomatów. W swojej prezentacji pokazał zdjęcia i dokumenty z okresu działalności ruchu. Zaprezentował sylwetki wybitnych uczniów naszej szkoły, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości.

                 Kolejnym elementem spotkania było przemówienie Dyrektora Szkoły p. Wiesława Łupiny, który podkreślił znaczenie przedstawicieli naszej lokalnej społeczności: Mariana Karwata i Józefa Wybickiego dla wolności ojczyzny.

                 Tradycje filomackie zostały podtrzymane podczas pasowania klas pierwszych na uczniów I LO. Młodzież została uroczyście przyjęta przez Dyrektora p. Wiesława Łupinę w krąg społeczności naszego liceum. Z rąk Wicedyrektora p. Lecha Witkowskiego otrzymała krawaty z logo szkoły.

                 Na zakończenie przewodniczący klas pierwszych w asyście koleżanek i kolegów złożyli uroczyste ślubowanie.

       Opracowała: Lucyna Domeracka

                 Patrz album

      • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w I LO

      •           Dnia 9 listopada w I LO, uczniowie klasy III f przeprowadzili internetowy konkurs związany z miejscami pamięci męczeństwa i śmierci mieszkańców regionu. Wyłonili oni zwycięzców, którzy razem z nauczycielami odbyli spacer do miejsc pamięci w Brodnicy i zapalili znicze.

                 O godzinie 10:30 społeczność uczniowska wysłuchała prelekcji nauczyciela języka polskiego pana Pawła Roszaka na temat genezy Pieśni Legionów Polskich we Włoszech. Młodzież miała okazję poznać tradycję hymniczną w Polsce i usłyszeć kilka ciekawostek na temat treści, muzyki, okoliczności powstania hymnu.

                 Kolejnym elementem było narodowe wykonanie Mazurka Dąbrowskiego o godz. 11:11. Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły pan Wiesław Łupina, który podkreślił znaczenie obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i podziękował wszystkim uczestnikom spotkania.

       Opracowała: Lucyna Domeracka

                 Patrz album

      • Czytamy Pana Tadeusza ...

      •           Dnia 8 listopada br. uczniowie I LO udali się do Pałacu Anny Wazówny, by uczestniczyć w wykładzie dr. Marcina Lutomierskiego, pracownika naukowego UMK, na temat Patriotyzmu szlachty w Panu Tadeuszu Adama Mickiewicza. Tematyka spotkania obejmowała m.in. kulturę szlachty polskiej, jej przywiązanie do tradycji, wartości patriotycznych oraz obecności naszych ziem w epopei.

                 Wykład, podzielony na części tematyczne, uzupełniany był poprzez żywe słowo uczniów I LO, którzy czytali wybrane fragmenty Pana Tadeusza. Młodzież przygotowali poloniści p. L. Domeracka, p. Beata Nijakowska i p. P. Roszak.

                 Organizatorem cyklicznego przedsięwzięcia była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy.

       Opracowała: Beata Nijakowska

                 Patrz album

      • Stypendia dla najlepszych

      •           Dnia 8 listopada 2018r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się wręczenie stypendiów za rok szkolny 2017/2018, ufundowanych przez Starostę Brodnickiego. W uroczystości uczestniczył Starosta Brodnicki p. Piotr Boiński. Na wstępie głos zabrał Dyrektor I LO, pan Wiesław Łupina, który powitał zgromadzonych. Dyrektor pogratulował wyróżnionym oraz podkreślił, że uzyskanie przez nich wysokich wyników jest powodem do dumy i satysfakcji oraz przejawem patriotyzmu młodych ludzi. Głos zabrał także p. Piotr Boiński, który również pogratulował najlepszym. Pan Starosta zauważył, że prawie 100 uczniów otrzymało stypendia i pokrywa się to z 100 rocznicą odzyskania niepodległości Polski.

       Opracowała: Lucyna Domeracka

                 Patrz album

      • VI Festiwal Pieśni Patriotycznej

      •           Dnia 6 listopada odbył się VI Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej. Zaproszeni goście, w tym poseł na Sejm, p. Zbigniew Sosnowski, Starosta Powiatu Brodnickiego, p. Piotr Boiński, a także Radni Powiatu oraz publiczność, mieli okazję wysłuchać wielu wyjątkowych polskich pieśni i piosenek patriotycznych.

                 Warto przypomnieć, że Festiwal został zainicjowany przez panią Danutę Grzyb, Dyrektora Biura Poselskiego posła na Sejm p. Z. Sosnowskiego już w roku 2000 w Zbicznie i po latach reaktywowany właśnie w naszej szkole.

                 Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

       Szkoły podstawowe i gimnazja, kategoria soliści:

       • I miejsce - Martyna Markwart – Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim
       • II miejsce - Alicja Moczadło – Zespół Szkół w Pokrzydowie
       • III miejsce - Julia Strzelecka – SP w Jabłonowie Pomorskim

       Szkoły ponadgimnazjalne, kategoria soliści:

       • I miejsce - Martyna Zielińska - I Liceum Ogólnokształcące w B-cy
       • II miejsce - Zofia Lewandowska – III Liceum Ogólnokształcące w B-cy
       • III miejsce - Zuzanna Szymańska – III Liceum Ogólnokształcące w B-cy

       Kategoria zespoły:

       • I miejsce – zespół I Liceum Ogólnokształcącego w B-cy
       • II miejsce – duet Julia Kozłowska & Alicja Urbaniak – III Liceum Ogólnokształcące w B-cy
       • III miejsce – zespół wokalny – SP Szabda

       Wyróżnienie:

       • Zespół ‘Play’ – Zespół Szkół nr 3 w B-cy

                 Organizatorkami Festiwalu były p. Anna Ćwiklińska i p. Anna Kwaśniewska, a nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

       Opracowała: Anna Ćwiklińska

                 Patrz album

      • Warsztaty językowe

      •           Dnia 6 listopada br. klasa I e uczestniczyła w warsztatach językowych prowadzonych przez dr hab. Joannę Kamper-Warejko, pracownika Wydziału Filologicznego UMK. Zajęcia prowadzone w ramach projektu Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu dotyczyły zmian zachodzących w polszczyźnie.

                 Uczniowie zmierzyli się z odczytaniem fragmentów Kazań Świętokrzyskich, pracowali też na Fraszkach Sowizrzała Nowego Jana z Kijan oraz fragmentach Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią.

                 Uczestnicy warsztatów otrzymali grę karcianą Staropolski wokabularz wydany przez WBP Książnicę Kopernikańską w Toruniu.

       Opracowała: Beata Nijakowska

      • Niepodległa ...

      •           Listopad 2018 roku to szczególny miesiąc poświęcony obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości.  5 listopada rozpoczynamy wspólne świętowanie spacerem historycznym przez 100 lat niepodległej Polski połączonym ze śpiewaniem najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych , m.in. Legionów, Piechoty, Wojenko, wojenko jak i szlagierów Miłość Ci wszystko wybaczy czy związanych ze zmaganiami powojennymi Budujemy nowy dom, Mury, Ballada o Janku Wiśniewskim.

                 Po części artystycznej klasy z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie wysłuchały wykładu dr. Przemysława Wójtowicza, pracownika IPN w Bydgoszczy, na temat Odzyskania niepodległości – 1918.

       Opracowała: Beata Nijakowska

                 Patrz album

      • Z wędrówki po brodnickim cmentarzu …

      •           Ludzie, którzy nie pamiętają o tych, co odeszli, są jak stłuczone naczynia - nie zatrzymują wiedzy.

                 Dnia 30 października 2018 r. uczniowie zrzeszeni w szkolnym kole wolontariackim wraz z uczniami klas I a i I b pod opieką p. Justyny Pniewskiej i p. Elżbiety Brzezickiej-Pruchińskiej zainicjowali wyjścia filomatów na groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.

                 Wspólnie odwiedziliśmy i zapaliliśmy znicze na grobach dyrektorów: Kazimierza Soboczyńskiego, Bolesława Jastrzębskiego, profesorów: Wiesławy Golubskiej, Jana Adamczaka, Alfonsa Malickiego, Kazimierza Lewalskiego, Edmunda Mrówczyńskiego, Wojciecha Piotrowicza. Zatrzymaliśmy się również na grobie sekretarza szkoły Ireny Markowskiej, intendentki Marii Małeckiej oraz naszego absolwenta porucznika Daniela Różyńskiego.

                 Dzięki wędrówce po brodnickim cmentarzu uczniowie poznali część historii naszej szkoły. Zmarli nauczyciele żyją w pamięci rodziców, krewnych i znajomych naszych uczniów - absolwentów I LO.

       Opracowała: Justyna Pniewska

                 Patrz album

      • Wyróżnienie w konkursie fotograficznym

      •           Dnia 30 października br. Agata Wybult, uczennica klasy III a, otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym Energia odnawialna w obiektywie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy. Nagrody wręczył Starosta Brodnicki Piotr Boiński w ramach obchodów X Dni Energii Odnawialnej.

       Opracowała: Beata Nijakowska

      • Noc w liceum

      •           Tradycją I LO stała się „noc w liceum”. To impreza integracyjna dla klas pierwszych, których uczniowie bawią się w szkole pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli.

                 Młodzież w interesujący sposób spędziła czas w nocy z 26 na 27 października.  Była to okazja, żeby lepiej się poznać, rywalizować ze sobą w różnych konkurencjach, pobyć z wychowawcą, poczuć się członkiem społeczności I LO.
       Uroczystego otwarcia spotkania dokonał Dyrektor Szkoły p. Wiesław Łupina. Następnie odbyła się wspólna taneczna rozgrzewka, która zainicjowała rozgrywki sportowe, podchody, konkursy, Just Dance. Dla uczestników przewidziana została wspólna kolacja w stołówce Internatu. Młodzież współzawodniczyła ze sobą w takich konkurencjach, jak: filomackie podchody, gry zręcznościowe, zawody strzeleckie i literackie. Odbył się też konkurs wiedzy o szkole, bawiono się w kalambury, sprawdzano umiejętności z zakresu języka angielskiego jak i matematyki.

                 Wyniki z poszczególnych zadań zostały podsumowane, a zwycięzcy nagrodzeni. Dyrektor Wiesław Łupina pogratulował uczniom rywalizacji i wręczył puchar oraz dyplomy przedstawicielom klas, które zdobyły najwięcej punktów. Wygrała klasa I c, drugie miejsce wywalczyła klasa I f, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa I d.

                 Całość imprezy zamknęła dyskoteka. Zmęczeni wrażeniami uczniowie mogli zdrzemnąć się w śpiworach rozłożonych w auli szkolnej, choć dla wielu była to okazja do rozmów z przyjaciółmi czy spotkań przy dźwiękach gitary.

                 Młodzież była bardzo zadowolona ze spędzonego wspólnie czasu i pewnie będzie długo wspominać „noc w I LO”.

       Opracowała: Beata Nijakowska

                 Patrz album