• Aktualności

      • Sukces sportowców z I LO

      •             23 lutego w CKZiU przy ulicy Karbowskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce. Uczennice naszej szkoły wygrały wszystkie mecze i uzyskały tytuł Mistrza Powiatu.

       Gratulujemy !

      • II Edycja warsztatów praktycznych dla licealistów

      •       Uczniowie I LO już po raz drugi uczestniczyli w warsztatach praktycznych dla licealistów zorganizowanych przez Wydział Farmacji Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

             Filomaci wzięli udział w zajęciach na Katedrze Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, Katedrze Botaniki Farmaceutycznej i Farmakognozji, Katedrze Chemii Leków, Katedrze Chemii Organicznej i Katedrze Toksykologii i Bromatologii. Ćwiczenia miały charakter praktyczny. Uczniowie wykonywali je samodzielnie pod czujnym okiem prowadzących. Nauczyli się na czym polega analiza jakościowa kationów i anionów, jak oznacza się makroelementy w lekach i suplementach diety. Dokonali analizy jakościowej wybranych substancji biologicznie czynnych. Zajęcia były dużym wyzwaniem dla licealistów, ale dzięki nim poszerzyli swoją wiedzę i wzbogacili swój warsztat o umiejętności praktyczne.

            Dziękujemy Panu Dziekanowi prof. dr hab. Stefanowi Kruszewskiemu za omówienie procedury przyjmowania na studia oraz Pani Joannie Grzeszkiewicz za zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie nas przez procedury związane z warsztatami.

       Patrz album

      • Sportowy sukces I LO

      •        Uczennice I LO zajęły 1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu Brodnickiego w piłce siatkowej.

       Gratulujemy zawodniczkom i życzymy powodzenia  w rozgrywkach wojewódzkich.

      • Jubileuszowe spotkanie z absolwentem...

      •        23 stycznia w I LO w Brodnicy odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły - dr. Mariuszem Kanieckim. Było to pierwsze spotkanie w cyklu wizyt znanych i wybitnych absolwentów liceum, organizowanym z okazji jubileuszu 150-lecia istnienia szkoły.

       Mariusz Kaniecki ukończył I LO w roku 2009. Następnie studiował matematykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tytuł magistra matematyki uzyskał w roku 2014, a w roku 2021 obronił pracę doktorską. Mariusz Kaniecki od czterech lat pracuje na stanowisku asystenta na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, a jego zainteresowania badawcze obejmują kombinatorykę, teorię reprezentacji algebr oraz geometrię algebraiczną, a w szczególności algorytmiczne rozwiązania problemów algebraicznych.

       Podczas zajęć z naszym absolwentem uczniowie poznali własności twierdzenia Turinga, które jest jednym z najważniejszych twierdzeń informatyki teoretycznej.

       Spotkanie z dr. Mariuszem Kanieckim było dla licealistów cennym doświadczeniem. Absolwent podzielił się swoimi wspomnieniami i refleksjami z okresu nauki w liceum, a także doświadczeniami z okresu studiów i wieloma cennymi poradami. Uczniowie mieli możliwość uzyskać odpowiedzi na wiele pytań i podzielić się z naszym gościem swoimi szkolnymi wrażeniami. Kolejne jubileuszowe spotkania z absolwentami już wkrótce...

       Patrz album

      • XXV Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

      •      19 stycznia w BDK odbył się finał XXV Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

             Eliminacje, na podstawie nagrań audio-video, wyłoniły najciekawsze interpretacje pastorałek i kolęd. Prezentacje wokalistek z I LO doceniło jury w składzie: p. Justyna Prajs, p. Joanna Nehring-Roszkowska i p. Maciej Zajda i postanowiło przyznać: II miejsce Julii Osińskiej za utwór ‘Dla Niego cały świat’, a także wyróżnienie Weronice Iwańskiej za pastorałkę ‘Jedyna taka noc’.

            Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

      • „Wigilijna Pobudka” w I LO

      •        11 stycznia, po trzech latach przerwy, mieliśmy możliwość zagrać dla naszej publiczności kolejny spektakl świąteczny. „Wigilijna Pobudka” to opowieść o najważniejszych ludzkich potrzebach i tęsknotach, jakie budzą się w każdym z nas, w okresie świąt Bożego Narodzenia. To przypomnienie o tym, co jest ważne i jak niewiele znaczą senne marzenia, w obliczu obecności najbliższych osób i domowego ciepła.

               Jesteśmy szczęśliwi, że w auli I LO mogliśmy gościć tak liczną publiczność. Zaszczycili nas przedstawiciele władz powiatowych, miejskich, członkowie organizacji i stowarzyszeń, przyjaciele I LO, rodzice i bliscy naszych uczniów, stali widzowie, a także goście, którzy po raz pierwszy mieli okazję oglądać przedstawienie naszej grupy teatralnej.

              Spektakl rozpoczął bardzo bogaty sezon artystyczny w I LO, związany z obchodami jubileuszu 150-lecia naszej szkoły.

       Patrz album

      • ,, Poloneza czas zacząć…’’ – Studniówka I LO

      •         Wyjątkowe znaczenie dla maturzystów ma uroczysty bal na sto dni przed maturą. Wiąże się on z niezapomnianymi wrażeniami i pozostaje w pamięci absolwentów na długie lata po zakończeniu edukacji.  Zanim  uczniowie zmierzą się z zadaniami CKE mogą świętować  razem ze swoimi nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.

              W czwartek 5 stycznia, w sali balowej ,, Kryształowa'', Filomaci bawili się na tradycyjnej studniówce.

              Po przywitaniu gości, głos zabrał Pan Dyrektor  Wiesław Łupina, który podkreślił, że tegoroczni maturzyści  uczęszczali do liceum przez cztery lata i kończą je w jubileuszowym roku  150-lecia istnienia szkoły. Wszyscy mogli podziwiać uczniów tańczących staropolskiego poloneza. Atrakcją był także mistrzowsko wykonany taniec pokazowy. W imieniu organu prowadzącego kilka słów do uczestników   skierowała  Pani Justyna Prajs – Naczelnik Wydziału Edukacji , Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy. Odczytała list Starosty Brodnickiego Piotra Boińskiego, Wicestarosty Stanisława Kosakowskiego  i Przewodniczącego Rady Powiatu Romana Pytlasińskiego. Uroczysty toast wznieśli przedstawiciele rodziców uczniów klas czwartych. Prowadzący, Julia Domeracka z klasy IVa oraz  Łukasz Węglerski z klasy IVb, przekazali, w imieniu młodzieży, podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i wychowawców za pracę włożoną w przekazywanie wiedzy oraz dla rodziców za pomoc i wsparcie.

               Doskonałej zabawie sprzyjała nie tylko dobra muzyka, ale także dodatkowe urozmaicenia, takie jak konkurs tańca czy wybór króla i królowej balu. Jury, w skład, którego wchodzili  Pani Naczelnik, Dyrekcja Szkoły i Pan Wojciech Zembrzycki uznało, że I miejsce, w zmaganiach tanecznych, należy się Julii Kaczmarskiej i Agacie Murawskiej z kl IVd, kolejne lokaty zajęli:  Weronika Stefańska  z kl.IVa i Kacper Komorowsk z kl IV c oraz Małgorzata Boba i Milena Tamiła z kl IVa. Korony króla i królowej przyznano Weronice Stefańskiej i Kacprowi Komorowskiemu. Przeprowadzono również konkurs na znikające krzesełka, w którym największym sprytem wykazała się Klaudia Kendziorska z kl. IVb

             Ta wyjątkowa noc nie powtórzy się już nigdy, jednak na zawsze pozostanie w pięknych wspomnieniach tegorocznych maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Będzie tworzyć  historię szkoły, dla której wartością jest nie tylko nauka, ale również wspólna zabawa.

       Patrz album

        

      • Spektakl Świąteczny

      •         22 grudnia społeczność I LO spotkała się w auli, żeby uczestniczyć w spektaklu z okazji Bożego Narodzenia. Przedstawienie pt.: „Wigilijna pobudka” przygotowała szkolna grupa teatralna. Młodzi aktorzy zwrócili w nim uwagę na konieczność docenienia bliskości i budowania pozytywnych relacji międzyludzkich. Atmosferę stworzyły również zimowe piosenki i świąteczny wystrój sceny. Spektakl został nagrodzony owacjami na stojąco i wywołał pozytywne emocje. Ostatni szkolny dzień w roku 2022 upłynął bardzo szybko, wszyscy z uśmiechem przekazywali sobie serdeczne życzenia. Pan Dyrektor Wiesław Łupina skierował kilka słów do uczniów i nauczycieli. Życzył zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

       Patrz album

      • Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. prof. Antoniego Swinarskiego

      •          Uczniowie naszego liceum zakwalifikowali się do etapu rejonowego  Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego. Sara Kamińska i Karol Sztandarski znaleźli się wśród 198 zawodników z całego kraju, którzy wykazali się znajomością analizy ilościowej, kinetyki chemicznej i przemian jądrowych. Kolejny etap konkursu odbędzie się w styczniu .

       Życzymy powodzenia !

      • XX Konkurs Adwentowy

      •      Piękny jubileusz I LO zbiegł się z małym jubileuszem Konkursu.

            Konkurs na przygotowanie adwentowych dekoracji jest już w naszym liceum tradycją, gdyż w tym roku miała miejsce XX edycja. Organizatorem jest nauczycielka języka niemieckiego- Danuta Przybylska. Uczniowie, w nawiązaniu do zwyczajów krajów niemieckiego obszaru językowego, przygotowali wieńce i kalendarze adwentowe. Prace wykonane z papieru, szyszek, gałązek zadziwiają pomysłowością i świątecznie zdobią hol szkoły.

           15 grudnia zostali ogłoszeni zwycięzcy, a Pan Dyrektor Wiesław Łupina wręczył dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

       Wyniki:

       W kategorii wieniec adwentowy:

       I miejsce – Olga Marks kl. Ie

       II miejsce – Amelia Szczechowicz kl. Ia

       III miejsce – Klaudia Domagalska kl. IIc

        

       W kategorii kalendarz adwentowy:

       I miejsce – Wiktoria Wrzosek kl. IVb

       II miejsce – Dawid Bąkowski kl. Ie

       III miejsce – Agata Murawska kl. IVd

       III miejsce – Julia Waruszewska kl. IVe

       Wyróżnienie- Jagoda Grążawska kl. IVe

       Patrz album

      • MŁODZIEŻ I LO PRZEŁAMUJE STEREOTYPY

      •      15 grudnia młodzież I LO, realizująca rozszerzony program nauczania geografii, uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Poza tradycyjną, wieczorną wizytą w Teatrze Buffo i odwiedzeniem Centrum Pieniądza, grupa zrealizowała alternatywny program turystyczny: "szlakiem praskich podwórek."

             Program zakładał zapoznanie się z fragmentami przestrzeni Pragi Północnej i zrozumienie charakteru dzielnicy, uchodzącej za niebezpieczną i nieatrakcyjną. Młodzież naszej szkoły, poza tradycyjnymi lekcjami geografii, realizuje program autorski w ramach przedmiotu: przestrzeń turystyczna z elementami ćwiczeń terenowych. Każda wycieczka jest więc okazją do praktycznego ujęcia treści pobieranych na zajęciach lekcyjnych oraz naocznym doświadczeniem poznawanych wcześniej zagadnień. Program turystyki alternatywnej: "szlakiem praskich podwórek", to próba otwarcia się młodych ludzi na dotąd nieznane fragmenty tkanki miejskiej, nierozumiane także w pojęciu tradycyjnej turystyki. To poznanie realnej rzeczywistości mieszkańców obszaru Pragi Północnej, ich folkloru oraz sposobu mówienia. To także bezpośrednie przeniknięcie do przedsionków domostw, podpatrywanie podwórkowych stref przeznaczonych do celów gospodarczych, rekreacyjnych czy tych, związanych z praktykami religijnymi, realizowanymi od okresu wojennego przy podwórkowych kapliczkach. Wreszcie to przełamanie strachu przed niesłusznymi stereotypami, poprzez kontakt osobisty z gospodarzami podwórek i próba zrozumienia podwórkowej sztuki i wszystkich detali "wystroju" tych miejsc nawet wtedy, gdy wydaje się to być niewytłumaczalne. "Szlakiem praskich podwórek" to sedno przesłania, że miasto należy traktować globalnie, a nie w sposób wyrywkowy, skupiając się na popularnych enklawach turystycznych czy znanych obiektach zabytkowych.

             Cieszymy się, że w naszej szkole młodzież uczy się rozumieć przestrzeń turystyczną w sposób odkrywczy i tolerancyjny wobec tego, co w powszechnym rozumieniu czasem budzi psychologiczną barierę.

       Zdjęcia: Zuzanna Rybkowska

       Patrz album

      • Kolejna matura w I LO

      •       Po raz kolejny, w naszej szkole, została przeprowadzona próbna matura. Od 12 grudnia uczniowie I LO sprawdzają swoje kompetencje, rozwiązując zadania przygotowane przez CKE. W listopadzie młodzież przystąpiła do projektu Wydawnictwa Operon i oswoiła się z arkuszami oraz procedurami obowiązującymi  na egzaminie dojrzałości. Ćwiczenie umożliwiło wyciągnięcie wniosków i wykorzystanie ich w bieżącej sesji. Wszystkie te działania mają na celu solidne przygotowanie do ostatniego egzaminu. Maturzystom życzymy powodzenia!

       Patrz album

      • Góralskie kolędowanie w I LO

      •     13 grudnia rozpoczęliśmy nasze szkolne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji zaprosiliśmy Kapelę Karpati, która wprowadziła nas swoją muzyką w niepowtarzalny klimat.

            Występ zespołu znanego z programu Mam Talent, zgromadził potężną, szkolną publiczność. Podczas koncertu poznaliśmy liczne góralskie kolędy i pastorałki, oraz śpiewaliśmy popularne polskie kolędy z podziałem na grupy dziewcząt, chłopców i nauczycieli. Spotkanie z Kapelą Karpati to także wymiana wiadomości dotyczących zwyczajów świątecznych w różnych regionach Polski, zapoznanie się z elementami i detalami stroju góralskiego oraz konkursy z nagrodami, które zespół przygotował dla najbardziej aktywnych uczniów.

            Dziękujemy Kapeli Karpati za wizytę w naszej szkole i liczymy na kolejne muzyczno - kulturowe lekcje w wybitnym stylu.

       Patrz album

      • Rozmowa z uczniem I LO w Brodnicy - Martinem Małeckim Wicemistrzem Europy w MMA, w wadze do 61 kg

      • Wojciech Zembrzycki: Na wstępie gratuluję Ci olbrzymiego sukcesu. To wielki zaszczyt dla społeczności naszej szkoły, że mamy wśród uczniów Wicemistrza Europy w MMA. Czy mógłbyś tak dokładnie określić czym jest właściwie MMA i jak pozycjonować tę sztukę walki?

       Martin Małecki: Bardzo dziękuję za gratulacje i wsparcie. MMA to mieszane sztuki walki. Łączą się tu wszystkie dyscypliny sportów walki. Sama walka może toczyć się w stójce, jak i w parterze. Sport ten należy do niezwykle kontuzyjnych. Zawodnicy często wręcz eksploatują swoje ciało, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

       W.Z.: Od kiedy trenujesz? Kto lub co miało wpływ na wybór tej dyscypliny?

       M.M.: Na pierwszy trening poszedłem 7 lat temu. Miałem więc zaledwie 9 lat. Odkąd pamiętam sporty walki interesowały mnie od zawsze.

       W.Z.: Kto wspiera Twoje działania i pod czyją opieką trenujesz?

       M.M.: Od samego początku bardzo wspierają mnie Rodzice. Jestem im za to szczególnie wdzięczny. Tę wdzięczność i słowa uznania kieruję też na ręce trenerów, którzy przygotowali mnie do mistrzostw.Trenuję w brodnickim klubie Fight Team MMA Brodnica.

       W.Z.: Jak zostaje się Wicemistrzem Europy? Jakie wyrzeczenia wiążą się z utrzymywaniem doskonałej formy i jakie korzyści niesie posiadanie takiego tytułu?

       M.M.: Zrobienie formy, która pozwoli na start w takich zawodach, wiąże się z bardzo ciężkimi treningami, niekiedy 6 razy w tygodniu. Rezygnacja z wielu rzeczy jest wpisana w życiorys sportowca. Nie mogę sobie pozwalać na wolny weekend. Muszę trzymać restrykcyjną dietę i muszę być wolny od wszelkich używek.

       W.Z: Do czego zobowiązuje Cię taki sukces?

       M.M.: Sukces zobowiązuje mnie do dalszej pracy. Nie można po prostu osiąść na laurach. To nie miałoby sensu. W sporcie trzeba poświęcić się w pełni. Inaczej nie można osiągać ani takich sukcesów, ani satysfakcji.

       W.Z.: Co poradziłbyś swoim rówieśnikom w zakresie pracy nad sobą, swoim ciałem, uprawiania sportu?

       M.M.: Myślę, że w każdym działaniu potrzebna jest pasja i wytrwałość, a przede wszystkim dyscyplina. Moim rówieśnikom życzę właśnie tego. A porady? Nie wiem czy powinienem to robić, ale jeśli tak, to mogę powiedzieć, że warto w sporcie znaleźć coś, co lubi się robić i po prostu to zgłębiać. No i uważać na dietę. Nie przesadzać w żadnym kierunku. Nie obciążać organizmu zbędnymi produktami. Tak niewiele może dać dobre efekty.

       W.Z.: Jakie są twoje dalsze cele, co jest Twoim marzeniem?

       M.M.: Moim celem jest osiągać taki poziom w sporcie, aby móc z jego uprawiania zarabiać na życie i rozwój kariery.

       W.Z.: Dziękuję za rozmowę.

      • Łączenie Pokoleń


      •      I LO w Brodnicy przystąpiło do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą: Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – Wsparcie Integracji Międzypokoleniowej, pt.: "Międzypokoleniowe zajęcia mieszkańców powiatu brodnickiego." Realizacja programu możliwa była dzięki współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Rozwoju Ziemi Brodnickiej – Nasza Brodnica i nastąpiła w pierwszych dniach grudnia.

        

            Do programu przystąpili uczniowie szkoły, nauczyciele, rodzice uczniów, nauczyciele – emeryci, mieszkańcy powiatu brodnickiego oraz przedstawiciele Stowarzyszenia.

       Projekt obejmował trzydniowy pobyt w Warszawie, podczas którego uczestnicy brali udział w wycieczkach, zajęciach integracyjnych oraz w warsztatach praktycznych.

        

             Pierwszego dnia młodzież i seniorzy odwiedzili Muzeum Życia w PRL. Były to zajęcia, mające na celu przybliżyć młodzieży realia życia w czasie socjalizmu, a osobom starszym przypomnieć dawną rzeczywistość. Zajęcia pozwoliły wymienić poglądy między uczestnikami, a także umożliwić seniorom edukowanie młodzieży w zakresie używania typowych dla tamtego okresu przedmiotów, czy przybliżyć opowieściami i przykładami z własnego życia zasady funkcjonowania państwa i problemy życia codziennego. Wieczorową porą wszyscy uczestnicy odwiedzili Teatr Roma i obejrzeli piękny musical "Aida".

        

            Drugi dzień pobytu w Warszawie to wizyta w Hotelu Marriott i spotkanie z legendą polskiego hotelarstwa – Idalią Kostrzewską, która oprowadziła uczestników projektu po hotelu, podzieliła się tajnikami pracy hotelarskiej, a także swoimi własnymi doświadczeniami zawodowymi i życiowymi. Nie brakowało przy tym miłych, osobistych niespodzianek, które Idalia Kostrzewska zapewniła grupie brodnickiej, podkreślając swoje relacje z jednym z nauczycieli szkoły, z którym od lat współpracuje w zakresie edukacji hotelarskiej.

       Późnym popołudniem grupa odwiedziła Cmentarz Powązkowski, który był ważnym i nostalgicznym momentem całej wycieczki. Uczestnicy odwiedzili wiele grobów zacnych aktorów, pisarzy, piosenkarzy, polityków, sportowców i dziennikarzy. Nie zabrakło także uhonorowania grobów ofiar trzech katastrof lotniczych oraz słynnych bohaterów "Kamieni na szaniec" – Alka, Rudego i Zośki.

       Wieczorem grupa upajała się pięknem iluminacji Królewskich Ogrodów Światła w Wilanowie. Spacer po ogrodach przeniósł wszystkich w bajkowy wręcz świat muzyki i światła oraz efektów, których rozmach przerósł wszelkie oczekiwania.

        

            Ostatni dzień w Warszawie to warsztaty manualne w zakresie szydełkowania i wykonywania ozdób choinkowych. Zajęcia prowadzone przez uczestniczki wyjazdu, pozwoliły młodzieży zapoznać się z technikami wykonywania poszczególnych produktów, ale też nauczyć dużej cierpliwości w niełatwych zmaganiach plastyczno - technicznych. Na koniec wszyscy udali się do Muzeum Be Happy, w którym młodzież pomagała zrozumieć seniorom świat współczesnych aplikacji społecznościowych. Liczne selfie, relacje i TikToki wzbogaciły profile wszystkich uczestników, którzy po udanej zabawie wyruszyli w powrotną drogę do domu.

        

            Warto podkreślić, że całość projektu została sfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, a pomysł realizacji projektu zgłosiła i koordynowała Pani Żaneta Karbowska – członkini Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Brodnickiej Nasza Brodnica, a prywatnie mama jednej z uczennic naszej szkoły.

        

            Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu oraz za kilka dni wspaniałej przygody potwierdzającej, jak bardzo potrzebna jest integracja międzypokoleniowa i jak szkoła może być miejscem spotkań nie tylko uczniów i nauczycieli, ale też lokalnej społeczności, zintegrowanej wokół pasji i tworzenia dobra.

       Patrz album

      • Artystyczne zmagania

      •       08.12. 22 młodzież I LO reprezentowała szkolę w Powiatowym Konkursie recytatorskim,, Słowa Niewypowiedziane” , który zorganizował Brodnicki Dom Kultury .

            W komisji konkursowej zasiadały : Justyna Prajs – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu ze Starostwa Powiatowego w Brodnicy i Dorota Katolicka – wieloletni, emerytowany nauczyciel języka polskiego.

            Uczniowie przygotowali ciekawy i zróżnicowany repertuar: utwory Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Zbigniewa Herberta, Wisławy Szymborskiej, Anny Kamieńskiej, Stanisława Barańczaka, Aleksandry Bacińskiej.

           W kategorii klas 1-2 szkół ponadpodstawowych:

       Drugie miejsce zajęli:, Karolina Trendowicz z kl. 2a, Julianna Wiśniewska z kl. 1b, Kacper Dembowski z kl. 1b, Fabian Płachta z kl. 1b

       Trzecie miejsce zajęły: Zosia Kryszkiewicz z kl. 2a Wiktoria Lewandowska z kl. 1a

       Wyróżnienie otrzymała:

       - Natalia Janasz z kl. 1a

           Natomiast w kategorii klas 3-4 szkół ponadpodstawowych:

       Drugie miejsce zajęła Maja Kazaniecka z kl. 3c

       Trzecie miejsce zajęły: Weronika Przybyłowska z kl. 3e i Julia Bińczak z kl. 3e

       Wyróżnienia otrzymali:

       - Oliwia Pietrzak z kl. 3b, Zuzanna Blank z kl. 3b, Kacper Lewiński z kl. 3e

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a także karty podarunkowe do EMPIK-u, które ufundowało Starostwo Powiatowe. Brawo recytatorzy!

       Patrz album

      • Uczeń I LO wśród Stypendystów Prezesa Rady Ministrów

      •          W dniu 08.12.2022 w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych znalazł się Karol Sztandarski- uczeń klasy IIIa. Jesteśmy dumni z wyróżnienia naszego Filomaty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Patrz album

  • Kontakty

   • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
   • sekretariat@1lobrodnica.pl
   • 0-56 4982016
   • I Liceum Ogólnokształcące, 87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14

    87-300 Brodnica
    Poland
   • pon. - pt. w godz. 7.15 - 15.15

    ePUAP: 1LOBrodnica/skrytka
  • Logowanie

 • Biuletyn informacji publicznej