• Aktualności

            • Astronom w szkole

            •      27 marca 2024r. uczniowie I LO uczestniczyli w spotkaniu z dr Krzysztofem Czartem, który pełni funkcję krajowego koordynatora Europejskiego Obserwatorium Południowego, a także popularyzuje wśród młodzieży wiedzę astronomiczną. Uczniowie zapoznali się galerią zdjęć obiektów astronomicznych wykonanych przy użyciu największych teleskopów na świecie, które znajdują się na pustyni Atacama. Ponadto Filomaci wysłuchali ciekawych opowieści z licznych podróży naszego gościa do Ameryki Południowej gdzie prowadził badania korzystając z danych zebranych w obserwatoriach ESO.

              Patrz album

            • Mobilne warsztaty przyrodniczo-muzealne

            •      27.03.2024 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia pt.  „Przez lądy i oceany – krótkie historie polskich ekspedycji naukowych” w ramach projektu „Mobilne warsztaty przyrodniczo-muzealne”.

                   Zajęcia przeprowadziła dr Magdalena Kowalewska-Groszkowska z Muzeum i Instytutu Zoologii PAN w Warszawie.

              Patrz album

            • Pogadanka o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

            •     18 marca br. uczniowie trzech klas pierwszych I LO w Brodnicy uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy.

                   Spotkanie, zorganizowane w ramach realizacji Szkolnego Programu Wychowawczego i Profilaktyki, dotyczyło bezpiecznego korzystania z Internetu i mediów elektronicznych.

                   Policjanci dużo uwagi poświęcili zjawisku cyberprzemocy, które dotyczy coraz większej liczby użytkowników Internetu. Młodzież usłyszała o konsekwencjach hejtowania, sposobach walki z hejterami oraz odpowiedzialności karnej osób znieważających innych w przestrzeni publicznej.

                   Kolejnym tematem pogadanki było bezpieczeństwo w sieci. Goście przypomnieli uczniom zasady tworzenia i zmiany haseł, korzystania z mediów społecznościowych oraz logowania się w Internecie.

                   Spotkanie pomogło pierwszoklasistom zrozumieć, że poruszanie się w cyberprzestrzeni nie jest anonimowe, wymaga umiejętności i przede wszystkim ostrożności. Wkrótce przedstawiciele KPP w Brodnicy spotkają się z uczniami pozostałych klas.

              Patrz album

            • Happy St. Patrick’s Day!

            •       Dzień św. Patryka w I LO zorganizowali nauczyciele języka angielskiego. Celem było przybliżenie tradycji związanych z obchodami Dnia św. Patryka.

                    18 marca w szkole dominował kolor zielony, cała społeczność postarała się o odzież w tej barwie. Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawach i konkursach. Zmagania były połączone z koniecznością wykazania się doskonalą znajomością języka angielskiego. Filomaci oglądali też filmy o tym, jak Dzień św. Patryka obchodzony jest w innych krajach. Poznali tradycyjny irlandzki taniec. Tworzyli prace plastyczne ze świątecznymi symbolami. W szkolnych zmaganiach najlepsza okazała się klasa I b, która otrzymała symboliczny garniec złota. Pani Wicedyrektor Marzena Łupińska oraz przewodnicząca szkoły Julia Osińska nagrodziły zwycięzców.

                    Młodzież bawiła się w przyjacielskiej atmosferze współpracy i rywalizacji o czym świadczą pamiątkowe zdjęcia na zielonej ściance.  

              Patrz album

            • Wymiana szkolna

            •        W dniach 10.03.2024 – 15.03.2024 gościliśmy w I LO w Brodnicy grupę młodzieży ze szkoły średniej w Erwitte(Städtisches Gymnasium Erwitte).

                    Wizyta ta jest kontynuacją współpracy między naszymi szkołami. Nasi uczniowie przyjęli w swoich domach kolegów z Niemiec i wspólnie realizowaliśmy program  wymiany.

                    Goście przybyli do Brodnicy w niedzielę około południa. Poznaliśmy się wcześniej przez Internet, więc szybko rozpoznaliśmy naszych partnerów. Niedzielę spędziliśmy na wypoczynku z rodzinami. Były kręgle, spacery po okolicy i kosztowanie specjałów kuchni polskiej.

                   Na poniedziałek zaplanowaliśmy pobyt w szkole. Nasi koledzy poznali budynek, specyfikę i codzienność szkolną. Gości przywitał dyrektor I LO - Pan Wiesław  Łupina i następnie poszliśmy na wspólne lekcje. Podczas wizyty w Izbie Tradycji, poznaliśmy też 150-letnią historię I LO. Po południu przygotowaliśmy się do lekcji w ramach projektu „Uczniowie uczą uczniów”. Niemieccy partnerzy przygotowali zajęcia dla całej naszej społeczności. Prezentowali na nich zwykłe życie nastolatków w Niemczech: codzienność szkolną, zainteresowania, śpiewali piosenki, zaproponowali nam quizy. Wieczorem niebo nad Brodnicą przybliżyli nam koordynatorzy z naszej Astrobazy.

                  Kolejny dzień zaczął się od zajęć z rówieśnikami. Cała społeczność naszej szkoły miała okazję poznać kolegów z Niemiec. W czasie tych osobistych spotkań poruszaliśmy tematy związane z  życiem nastolatków w obu krajach.  Następnie pokazaliśmy naszym kolegom miasto. Mieli okazję wejść na Wieżę Krzyżacką, wysyłali pozdrowienia z Brodnicy, zobaczyliśmy nasz szczególny rynek oraz inne atrakcje. Po południu spotkaliśmy się w auli, gdzie dwie uczennice z koła teatralnego nauczyły nas tańczyć poloneza.

                  Środa była dla nas wielkim wyzwaniem, wczesnym rankiem wyjechaliśmy do Warszawy. Zwiedziliśmy Warszawę nowoczesną ze szklanymi wieżowcami, także tę historyczną: Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, pomniki Syrenki oraz Pałac Kultury i Nauki. Zabytki te będą już zawsze kojarzyły się niemieckim kolegom ze stolicą Polski.

                  W czwartek pojechaliśmy do Torunia. Urokliwa toruńska Starówka przywitała nas słońcem, co sprawiło, że  z wielką przyjemnością spacerowaliśmy po mieście, by poznać jego szczególną architekturę i historię. W mieście Kopernika i pierników zagraliśmy w grę miejską, a nagrodami były oczywiście te pyszne ciastka. Tego samego dnia wzięliśmy jeszcze udział w warsztatach z grupą BeDeKus, podczas których każdy mógł sprawdzić swoje predyspozycje do różnych trików cyrkowych.

                  Piątek był ostatnim dniem pobytu i jednocześnie dniem podsumowań. Swoje refleksje zapisaliśmy w postaci prezentacji, które pokazały, że chociaż pochodzimy z różnych krajów, potrafimy znaleźć wspólny język i łączy nas więcej niż dzieli. Po południu pożegnaliśmy grupę z Erwitte, która udała się w drogę powrotną do domu.

                   Czas spędzony razem pokazał, że potrafimy się nie tylko świetnie porozumieć (wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim lub niemieckim), ale również razem współpracować, by osiągać zamierzone cele. Naszych gości zauroczyła Brodnica, nasza gościnność oraz otwartość i polskie jedzenie.

                    W tych optymistycznych nastrojach przygotowujemy się teraz do rewizyty, która zaplanowana jest na początek kwietnia. 

                    Pobyt uczniów z partnerskiej szkoły był możliwy dzięki wsparciu pracowników naszej placówki oraz zaangażowaniu rodziców uczniów I LO, a także fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, która dofinansowała nasz projekt. Wszystkim dziękujemy za wyrozumiałość oraz pomoc.

              Patrz album

            • Lekcja historii w warszawskim muzeum na Rakowieckiej

            •     12 marca br. grupa 40 uczniów I LO w Brodnicy zwiedziła Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

                  Wycieczka została zorganizowana z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest obchodzony 1 marca.

                  Muzeum mieści się na ul. Rakowieckiej 37, w budynku, w którym od 1945 roku znajdowało się główne więzienie polityczne dla żołnierzy Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego.

                  Młodzież obejrzała mroczne, zimne cele więzienne, karcer, pomieszczenia, w których przesłuchiwano i torturowano więźniów oraz wykonywano wyroki śmierci. Zwiedzanie odbywało się w ciszy i skupieniu. Uczniowie z wielkim przejęciem odkrywali dramatyczne karty polskiej historii po II wojnie światowej, wprost nie mogli uwierzyć, że można było być tak okrutnym dla swoich rodaków. Ogrom okrucieństwa najlepiej obrazują słowa jednego z więźniów, wcześniej więźnia niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu, rotmistrza Witolda Pileckiego” “Oświęcim to była igraszka”.

                 Wycieczka była trudną, ale cenną lekcją historii, która na długo zapadnie w pamięci uczniów.

              Patrz album

            • Nasze dziewczęta w półfinale wojewódzkim

            •       W czwartek 7 marca br. Nasze Mistrzynie Powiatu udały się do Rypina na 1/4 Finału Wojewódzkiego. Po niezwykle emocjonujących spotkaniach z Kowalewem Pomorskim oraz Rypinem (oba wygrane wynikami 2-1) zajmujemy pierwsze miejsce uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego który odbędzie się w Grudziądzu.

            • „ Czy w 1989 roku skończyła się historia?”

            •         W minioną środę uczniowie I LO mieli okazję spotkać się z profesorem Jarosławem Kłaczkowem z UMK, zajmującym się historią XIX i XX wieku.  Wraz z naszym gościem zastanawialiśmy się nad tym czym we współczesnym świecie jest historia, jakie są współczesne problemy pracy historyka i jakie znaczenie dla Europy i świata miał rok 1989. Prof. Kłaczkow dzielił się swoim doświadczeniem w pracy nad wydarzeniami współczesnymi i zachęcał do analizy bieżących wydarzeń, które dla przyszłych pokoleń historyków staną się tematem rozważań i analiz. Dla młodzieży było to interesujące spotkanie, tym bardziej że prof. Kłaczkow jest autorem podręczników, z których korzystają.

            • Muzyka z wielu zakątków świata

            •        04.03.2024r.  w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie muzyczne. Gościliśmy artystów Trio Orient Express, którzy zaprezentowali utwory muzyki kaukaskiej, gruzińskiej, ormiańskiej i bałkańskiej. Podczas koncertu odbyła się także prezentacja instrumentów etnicznych oraz wokalna i taneczna animacja młodzieży, która podsumowała ten koncert bardzo żywiołowym aplauzem.

              Patrz album

            • Sportowy sukces I LO

            •       6 lutego br. w hali OSiR odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt. Uczennice naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne. Nie przegrywając nawet seta, wygrały z zawodniczkami III LO i CKZiU.

              Gratulujemy zwycięstwa!

            • Zajęcia dla szkoły partnerskiej I Liceum Ogólnokształcącego na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej

            •        W październiku 2023r I Liceum Ogólnokształcące podpisało umowę o współpracy z Wydziałem Chemii Politechniki Gdańskiej. W ramach nawiązanej współpracy uczniowie klas trzecich realizujących program chemii rozszerzonej wraz z nauczycielkami chemii p. Mileną Pieróg i p. Elżbietą Brzezicką-Pruchińską w dniu 26.01.2024r. wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez dr hab. inż. Agnieszkę Pladzyk, prodziekana ds. organizacji studiów, która sprawowała nad nami opiekę podczas całego naszego pobytu. Pani Prodziekan zapoznała nas z ofertą kierunków studiów prowadzonych przez Wydział Chemii PG, który od wielu lat szczyci się wysoką pozycją w rankingach, m.in. w 2023 r. wg Perspektyw kierunek technologia chemiczna na PG zajął 1 miejsce, a chemia 3 miejsce w Polsce. Jesteśmy zaszczyceni, że nasi uczniowie mogą poznawać niezwykły świat chemii na Politechnice Gdańskiej.

                    Następnie wysłuchaliśmy ciekawy wykład „Materiały, które zmieniły świat”, który przedstawiła nam dr hab. inż. Ewa Wagner-Wysiecka, prof. uczelni. Wykład wyjaśnił nam jak zaczynając od epoki kamienia, przez epokę żelaza, szkła, betonu, polimerów, doliny krzemowej znaleźliśmy się w epoce nanotechnologii i jak każdy materiał wpłynął na nasze życie. Była to niezwykła lekcja chemii, ale również historii. Po wykładzie rozpoczęliśmy część praktyczną, pracowaliśmy w laboratoriach z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury pomiarowej, w których na co dzień mają zajęcia studenci. W Katedrze Chemii Organicznej pod czujnym okiem pracowników naukowych przeprowadziliśmy destylację oraz syntezę związku organicznego. Później w Katedrze Chemii i Technologii Materiałów Funkcjonalnych odbyły się kolejne warsztaty „Barwniki wokół nas”. Przeprowadziliśmy samodzielnie kilka doświadczeń chemicznych m.in. wykonaliśmy reakcje oscylacyjne, barwiliśmy chemicznie tkaniny, rozdzielaliśmy metodą chromatografii kolumnowej barwniki naturalne, ujawnialiśmy linie papilarne metodami chemicznymi, zgodnie z instrukcjami przedstawionymi nam przez pracowników naukowych zarówno w języku polskim, jak również w języku angielskim. Wszystkie wykonane doświadczenia pozwoliły nam zrozumieć, czym są barwniki syntetyczne i naturalne, poznać ich zastosowania nie tylko w przemyśle tekstylnym, ale również w medycynie, kryminalistyce i analityce.

                     Dziękujemy wszystkim pracownikom naukowym Politechniki Gdańskiej za opiekę merytoryczną, okazaną życzliwość, przekazane nam gadżety oraz sprawienie, że jeszcze bardziej poczuliśmy chemię do chemii!

              Patrz album

            • ,, Poloneza czas zacząć…’’ – Studniówka I LO

            •      I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy to najstarsza szkoła w powiecie, która kultywuje tradycje, tworzy wspomnienia i łączy młodych ludzi w ich wspólnych celach.

                   Wyjątkowe znaczenie dla maturzystów ma uroczysty bal na sto dni przed maturą. Wiąże się on z niezapomnianymi wrażeniami i pozostaje w pamięci absolwentów na długie lata po zakończeniu edukacji.  Zanim  uczniowie zmierzą się z zadaniami CKE mogą świętować  razem ze swoimi nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.

                  W sobotę 13 stycznia, w sali balowej ,, Kryształowa'', Filomaci bawili się na tradycyjnej studniówce.

                  Po przywitaniu gości przez prowadzących – Darię Laskowską i Karola Sztandarskiego, głos zabrał Pan Dyrektor  Wiesław Łupina. Dyrektor wspomniał o ciężkiej pracy przed maturą, a przede wszystkim życzył uczniom wspaniałej zabawy, radości i niezapomnianych chwil. Wszyscy mogli podziwiać uczniów tańczących staropolskiego poloneza. W imieniu organu prowadzącego kilka słów do uczestników   skierowała  Pani Justyna Prajs – Naczelnik Wydziału Edukacji , Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy. Odczytała list Starosty Brodnickiego Piotra Boińskiego, Wicestarosty Stanisława Kosakowskiego  i Przewodniczącego Rady Powiatu Romana Pytlasińskiego. Po uroczystym toaście, głos zabrał przedstawiciel rodziców pan Michał Ryszawa. Następnie maturzyści – Maja Kazaniecka i Kacper Nieć przekazali  podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i wychowawców  za pracę włożoną w przekazywanie wiedzy oraz dla rodziców za pomoc i wsparcie. Miłym akcentem były wręczone wszystkim zaangażowanym w organizację studniówki kwiaty oraz wypowiedziane przez młodych ludzi słowa wdzięczności.

                   Atrakcją był  mistrzowsko wykonany polonez pokazowy, prowadzony przez uczniów w strojach staropolskich.

                   Doskonałej zabawie sprzyjała nie tylko dobra muzyka, ale także dodatkowe urozmaicenia, takie jak konkurs tańca czy wybór króla i królowej balu. Jury, w skład, którego wchodzili  Pani Naczelnik, wychowawcy i pan Wojciech Zembrzycki uznało, że I miejsce, w zmaganiach tanecznych, należy się Mai Grajewskiej i Maksymilianowi Bednarczykowi, kolejne lokaty zajęli: Amelia Figlewska z osobą towarzyszącą oraz Aleksandra Straszewska i Olaf Nagórski. Korony królowej i króla balu z dumą nosili –Marta  Ryska i Kacper Nieć.

                    Ta wyjątkowa noc nie powtórzy się już nigdy, jednak na zawsze pozostanie w pięknych wspomnieniach tegorocznych maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Będzie tworzyć  historię szkoły, dla której wartością jest nie tylko nauka, ale również wspólna zabawa.

              Patrz album

            • Spektakl świąteczny w I LO

            •        22 grudnia  w I LO odbył się tradycyjny spektakl świąteczny.  Wszyscy mieli okazję odczuć atmosferę świąt i usłyszeć piosenki o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem. Grupa teatralna  przygotowała wzruszające przedstawienie, które koncentrowało się na najważniejszych ludzkich wartościach.  ,, Bransoletka'' to prawdziwie detektywistyczna opowieść. W jednym z second handów Beti znajduje drogocenną biżuterię. Celem kobiety jest odnaleźć jej właścicielkę . W tym zadaniu pomagają jej różne napotkane osoby, w tym Max - lokalny dziennikarz. Zagadka tajemniczej bransoletki rozwiązuje się dzięki analizie symbolicznego znaczenia poszczególnych jej zawieszek. Szlachetna potrzeba Beti oraz pragnienie znalezienia sensacji dziennikarskiej przez Maxa powodują cykle zdarzeń zmierzających do niespodziewanego finału. Elementy edukacyjne i wysoki poziom artystyczny  pozwoliły poczuć wyjątkowy czas radosnego świętowania. Było to także związane z kultywowaniem naszych tradycji celebrowania wspólnych chwil.

                     Pan Dyrektor Wiesław Łupina złożył uczniom i nauczycielom świąteczne oraz noworoczne życzenia. Odnosiły się one do ważnych wartości i miło było je usłyszeć  na tym uroczystym spotkaniu. Filomaci wraz z wychowawcami spotkali się na klasowych wigiliach, a w szkole unosił się zapach tradycyjnych potraw . Wesołych Świąt!

              Patrz album

            • Betlejemskie Światełko Pokoju w I LO

            •      Dziś Harcerze Hufca Brodnica odwiedzili naszą szkołę z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Harcerze w ręce pana dyrektora Wiesława Łupiny i wicedyrektorów Anny Rumińskiej i Marzeny Łupińskieji przekazali wraz z życzeniami świąteczno-noworocznymi dla całej społeczności szkolnej Betlejemskie Światełko Pokoju. Dyrektor podziękował i również przekazał kolędnikom świąteczne życzenia.

                  Historia światełka zaczyna się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem gdzie płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

                  W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

                 Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

                 W roku 2023 przewodnim hasłem Betlejemskiego Światła Pokoju jest „Czyńmy pokój”

                 W czasach: gdy w Ukrainie toczy się wojna; gdy tak wiele niepokoju dręczy inne narody; gdy niepokój, lęk i obawy towarzyszą wielu ludziom; akcja Betlejemskiego Światła Pokoju jest kolejną okazją, by pochylić się nad cennym darem dla ludzkości i zainicjować refleksję nad tym, czym jest POKÓJ oraz ukazania różnych jego wymiarów.

                 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. (Mt 5,9)

              Patrz album

            • I LO ma swój udział w Weekendzie Cudów Szlachetnej Paczki 2023

            •     Przygotowywanie upominków w ramach programu społecznego Szlachetna Paczka od kilku lat jest dla naszej szkoły stałą grudniową aktywnością. Podobnie było i w jubileuszowym roku 150-lecia szkoły.

                  Cała społeczność I LO zaangażowała się w spełnienie marzeń Pani Zofii i Jej mamy. Udało nam się to w 100%. Po raz kolejny wykazaliśmy się zorganizowaniem, zaangażowaniem, ofiarnością, a przede wszystkim życzliwością i empatią, odpowiadając na potrzeby drugiego człowieka.

                  Erich Fromm powiedział: „Dawanie jest bardziej radosne niż przyjmowanie, nie dlatego, że jest pozbawieniem, ale dlatego, że w akcie dawania leży wyraz mojego życia.”

                  Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy. Do usłyszenia w grudniu 2024 roku.

              Patrz album

            • VIII Powiatowy Konkurs Kolęd Obcojęzycznych

            •      14.12.2023 r.  już po raz ósmy w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy rozbrzmiewały kolędy i piosenki świąteczne z różnych zakątków świata, wykonywane w języku angielskim i niemieckim. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie z wielu szkół naszego powiatu, m.in. ze Szkoły Podstawowej w Kruszynach, ze Szkoły Podstawowej w Radoszkach, ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Brodnicy, z Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy.

                   Imprezę rozpoczął dyrektor I LO pan Wiesław Łupina, który powitał wszystkich uczestników i zaproszonych gości oraz podziękował za zainteresowanie konkursem. Następnie uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje talenty  wokalne i językowe.

                   Przedświąteczna atmosfera wzajemnej życzliwości, kolorowe lampki, świece, ozdoby i przede wszystkim występy uczniów sprawiły, że poczuliśmy się jak na wspaniałym pokazie talentów muzycznych, bez cienia rywalizacji. Oczywiście nie można zapominać, że był to konkurs, więc komisja (pani Justyna Prajs, pani Karina Stachowiak, pani Anna Ćwiklińska, pan Wojciech Zembrzycki) wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:

              - soliści

              I miejsce – Wiktoria Barańska – ZS w Jabłonowie Pomorskim

              II miejsce - Oliwia Pietrzak – I LO w Brodnicy

              II miejsce – Oliwia Śliwińska – ZS w Jabłonowie Pomorskim

              III miejsce – Olga Kwas – CKZiU w Brodnicy

              Wyróżnienie – Olivia Pedersen – SP nr 4 w Brodnicy

              Wyróżnienie – Sandra Mądrowska – ZS w Jabłonowie Pomorskim

              - zespoły

              I miejsce – Wiktoria Barańska, Amelia Markuszewska, Sandra Mądrowska, Oliwia Śliwińska – ZS w Jabłonowie Pomorskim

              II miejsce – Daria Kapelusz, Dominika Maćkiewicz, Klaudia Przenajkowska, Julia Sosnowska, Oliwia Tomaszewska – I LO w Brodnicy

              III miejsce – Maja Antoszewska, Oliwia Pełka, Nina Pieczkowska, Maja Świerczyńska – SP nr 4 w Brodnicy

                    Zwycięzcy otrzymali z rąk Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pani Justyny Prajs nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy.

                    Pani Magdalena Rogowska, organizator konkursu, podziękowała i pogratulowała wszystkim uczestnikom oraz zaprosiła na kolejną edycję w przyszłych roku.

              Patrz album

            • XXI Szkolny Konkurs Adwentowy rozstrzygnięty!

            •      Już po raz 21. hol naszej szkoły zdobią konkursowe prace naszych uczniów tworząc świąteczną atmosferę. Celem Konkursu jest przede wszystkim przybliżenie uczniom naszego liceum adwentowych zwyczajów krajów niemieckiego obszaru językowego. W ramach konkursu uczniowie własnoręcznie wykonali wieńce i kalendarze adwentowe, wykazując się nie tylko wielką pomysłowością, ale również zdolnościami manualnymi.

                   Autorzy tegorocznych prac postawili na ekologię. Wieńce i kalendarze zostały wykonane z papieru, szyszek i naturalnych gałązek. Komisja konkursowa miała nie lada problem chcąc wyłonić zwycięzców. Pod uwagę wzięto nie tylko pomysł i ogólne wrażenie estetyczne, ale także ilość własnej pracy włożonej w przygotowanie dekoracji. Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce dnia 12.12.br., podczas którego wicedyrektor szkoły pani Marzena Łupińska oraz  organizator konkursu pani Danuta Przybylska wręczyły zwycięzcom dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców I LO.

              Wyniki konkursu

               

              Kategoria: WIENIEC ADWENTOWY

              I miejsce - Dawid Rykaczewski (kl. Id)

              II miejsce - Joanna Nienierza (kl. Ie)

              III miejsce - Kinga Kwaśniewska (kl. IVa)

              Wyróżnienie - Julia Bożęjewicz (kl. Ia)

               

              Kategoria: KALENDARZ ADWENTOWY

              I miejsce - Dawid Bąkowski (kl. IIe)

              II miejsce - Jessica Kosmala (kl.Ih))

              III miejsce - Laura Straub (kl. IIIa)

              Wyróżnienie - Piotr Kowalkowski (kl. IId)

               

              Autorom wszystkich prac serdecznie gratulujemy i zachęcamy do kolejnych edycji konkursu.

              Patrz album

    • Kontakty

      • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
      • sekretariat@1lobrodnica.pl
      • 0-56 4982016
      • I Liceum Ogólnokształcące, 87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14

        87-300 Brodnica
        Poland
      • pon. - pt. w godz. 7.15 - 15.15

        ePUAP: 1LOBrodnica/skrytka
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej