• Aktualności

      • E-szkoła dla maturzystów

      • Ruszyła Kujawsko-Pomorska e-Szkoła z lekcjami dla maturzystów - poinformowała rzecznik Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

       To młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl

       http://www.kujawsko-pomorskie.pl/?fbclid=IwAR0oJd_lL6XuHW1GrVjwWIXGp2LtGPrwPrwCFlqgA0K0A6LgQMYC9ZR3q3Y

       i edupolis.pl (otwarty dostęp bez logowania).

       Projekt jest naszą odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych - czytamy w informacji. - Będziemy nadawać codziennie sześć półgodzinnych interaktywnych lekcji online: wykładów, pokazów, warsztatów, z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).

       Oto tygodniowy program zajęć dla maturzystów:

       Poniedziałek (16 marca)

       • 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka)
       • 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
       • 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

       Wtorek (17 marca)

       • 12.00-12.30- fizyka (prowadzi Zuzanna Niedzielska)
       • 13.00-13.30 - historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
       • 14.00-14.30 - chemia (prowadzi Bożena Brudka-Gniadkowska)

       Środa (18 marca)

       • 12.00-12.30- język polski (prowadzi Joanna Serocka)
       • 13.00-13.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
       • 14.00-14.30- język angielski (prowadzi Monika Zalewska)

       Czwartek (19 marca)

       • 12.00-12.30 - historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
       • 13.00-13.30 - WOS (prowadzi Marcin Empel)
       • 14.00-14.30 - biologia (prowadzi Magdalena Lutowska)

       Piątek (20 marca)

       • 12.00-12.30 - język polski (prowadzi Joanna Serocka)
       • 13.00-13.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
       • 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)
      • Finał Przedmiotowego Konkursu z Fizyki

      • Z radością informujemy, że Marek Weis, uczeń klasy IIIc o profilu matematyczno-fizycznym, zakwalifikował się do finału Przedmiotowego Konkursu z Fizyki.  Odbędzie się on 21 marca br. w Instytucie Fizyki UMK w Toruniu.

       Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

       Opracowała: Edyta Lulińska

      • Mistrz Powiatu w szachach

      • Dnia 3 marca zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Szkół w szachach. W zawodach uczestniczyła liczna drużyna szachistów naszej szkoły. W turnieju głównym rozgrywanym na dystansie 7 rund po 10 minut dla zawodnika, bezkonkurencyjny okazał się  Łukasz Magalski z klasy III a. Łukasz wygrywając wszystkie swoje 7 partii zdobył tytuł Mistrza Powiatu na rok 2020. W kategorii dziewcząt Dominika Pandel z klasy I pa zdobyła drugie miejsce i tytuł wicemistrzyni powiatu. W składzie wicemistrzowskiej drużyny byli również: Olszewski Wiktor III a oraz Murawski Wiktor I pc.  Nagrody, puchary i dyplomy wręczył zawodnikom wicestarosta pan Stanisław Kosakowski.

       Patrz album

       Opracował: Marcin Kołodziejski

      • Lirycznie o kobietach

      • Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, uczniowie naszej szkoły w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy czytali przed kamerą TVK Eltronik wiersze polskich poetek. Martyna Kulczyńska z kl. II e zaprezentowała utwór poetycki Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”, Sandra Wiśniewska z kl. I gb przedstawiła liryk miłosny Haliny Poświatowskiej „Mój cień jest kobietą”, a Michał Nowiński z kl. II c odczytał strofy Ewy Lipskiej „Mała dziewczynka podgląda naród”.

       Patrz album

       Opracowała: Joanna Pąk

      • Polska Akcja Humanitarna w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy

      • W ramach współpracy z Polską Akcją Humanitarną I LO wraz z czternastoma szkołami z całej Polski uczestniczy w rocznym projekcie: „Myślę krytycznie i działam”.   W styczniu i lutym realizowano kolejne zadanie, jakim było zorganizowanie szkolnego konkursu: „Czy znasz DNA swojego telefonu?”. Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi na masową produkcję telefonów komórkowych oraz na globalne wyzwania z tym związane, takie jak praca dzieci, łamanie praw człowieka, zmuszanie do pracy.  Zadaniem uczniów, biorących udział w konkursie, było nakręcenie filmiku, wykonanie prezentacji multimedialnej lub plakatu. Jury w składzie p. Katarzyna Boińska, p. Iwona Czupryńska-Kaliszewska i p. Magdalena Rogowska pod przewodnictwem dyrektora I LO p. Wiesława Łupiny nagrodziło dwie prace:

       • w kategorii plakat - Wiktoria Nalik z klasy II f,
       • w kategorii film - Kacper Kalwa, Michał Nowiński, Damian Żulewski z klasy II c.

       Wyróżnionym uczniom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych w ramach realizacji projektu Polskiej Akcji Humanitarnej.

       Od początku roku szkolnego grupa chętnych uczniów z klas I pf i I ga uczestniczyła w webinariach prowadzonych przez przedstawicieli PAH-u oraz korespondowała z koordynatorką projektu w ramach Refleksyjnego Klubu Online. Nagrodą dla dwójki najbardziej zaangażowanych uczniów był wyjazd na trzydniowe warsztaty do Torunia. Z naszej szkoły wytypowano Darię Chudecką i Aleksandrę Matuszewską, które od 27 do 29 lutego brały udział w warsztatach wraz z opiekunkami p. K. Boińską i p. I. Czupryńską-Kaliszewską. Podczas tych trzech dni uczestniczki różnorodnych spotkań integracyjnych miały okazję poznać przedstawicieli 14. szkół z całej Polski biorących udział w projekcie.  Było to szansą na wymianę spostrzeżeń i wniosków. Podczas pobytu odbywały się wykłady, zajęcia warsztatowe, projekcje filmów połączone z dyskusją. Poruszano wiele tematów, m.in. dr Margaret Ohia – Nowak zwracała uwagę na takie problemy, jak np.: nietolerancja wyrażana w języku, homofobiczną mowa nienawiści, rasizm w języku, stereotypy narodowe i etniczne. Przedstawicielki naszej szkoły brały udział w dyskusjach dotyczących pomocy humanitarnej, odmian kolonializmu, a także sytuacji mieszkańców krajów uznawanych za bardziej rozwinięte. Niezwykle emocjonujące były dyskusje na temat postrzegania uczniów przez nauczycieli i nauczycieli przez uczniów, a także szukanie pojawiających się przyczyn niepowodzeń w codziennej komunikacji między tymi grupami. Nie zabrakło również czasu na spacery i wieczorne zwiedzanie Torunia.

       W najbliższym czasie będziemy gościć w I LO przedstawiciela Polskiej Akcji Humanitarnej, który poprowadzi warsztaty dla uczniów. O kolejnych przedsięwzięciach będziemy wkrótce informować.

       Gorąco zachęcamy społeczność naszej szkoły do pogłębiania wiedzy na temat globalnych współzależności, niebezpieczeństw i niesprawiedliwości oraz do krytycznego spojrzenia na rzeczywistość.

       Patrz album

       Opracowała: Magdalena Rogowska