• Europejski Dzień Języków

• Europejski Dzień Języków - Obrazek 1

W dniu 27 września br. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się rozgrywki językowe organizowane w ramach Europejskiego Dnia Języków. Celem tej cyklicznej imprezy jest propagowanie nauki języków obcych, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz uświadamianie, że nauka języków jest nie tylko pożyteczna, ale także może być przyjemna i wesoła. Uczestnicy rozgrywek kształtują również postawę tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.

W imprezie wzięli udział uczniowie klas pierwszych brodnickich szkół średnich. Uczestnicy skupieni w dwudziestu trzyosobowych zespołach zmagali się z zadaniami z języka angielskiego i niemieckiego. Zorganizowane zostały też konkursy towarzyszące, które miały formę zabawy o charakterze integracyjnym.

Wynagrodzone zostały najlepsze zespoły.

W kategorii języka angielskiego:

• I miejsce kl. I f I LO;
              • II miejsce  kl. I a Technikum Logistycznego;
              • III miejsce kl. I a I LO.

W kategorii języka niemieckiego natomiast:

• I miejsce kl. I d I LO;
              • II miejsce kl. I e I LO;
              • III miejsce kl. I Technikum Mechatronicznego.

Zespoły zwycięskie I LO:

• Mikołaj Zwierzchlewski,
              • Adam Oziemski,
              • Karol Onych,

• Oliwia Tuszyńska,
              • Joanna Czaplińska,
              • Joanna Szmagaj.

• Kwesta uliczna PCK

•           Tradycyjnie już społeczność uczniowska I LO wyruszyła na brodnickie ulice, by kwestować do puszek. Dzięki aktywności i zaangażowaniu kwestujących udało się zebrać 1578 zl 61gr. Fundusze zasilą cele statutowe PCK.