• Aktualności

      • 150- lecie I LO w Brodnicy


      •      Wielkie jubileusze skłaniają do refleksji, przywołują w pamięci dawne twarze, miejsca i wydarzenia. 16 czerwca 2023r. niezapomniane święto przeżywała społeczność najstarszej brodnickiej szkoły, która od 150 lat istnieje na edukacyjnej mapie regionu. Był to wyjątkowy dzień, pełen dobrych emocji, radosnych, wzruszających spotkań i ciepłych słów. Uroczystości jubileuszowe zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów i przyjaciół szkoły. Mogli oni zapoznać się z Astrobazą, Izbą Tradycji, kronikami, zdjęciami, okolicznościowymi wystawami, które przypominały sceny związane z nauką, ważnymi egzaminami, lecz również z wypoczynkiem, a przede wszystkim z ludźmi, którzy stanowią wartość każdego związanego ze szkołą wspomnienia.

           Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji uczniów, absolwentów, pracowników i przyjaciół szkoły. Następnie uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta z kościoła Farnego do gmachu liceum, złożyli też kwiaty pod pomnikiem Pomordowanych Nauczycieli.

            Centralnym punktem uroczystości była Gala Jubileuszowa w hali sportowej, którą rozpoczął utwór ,, Ta nasza młodość'' w wykonaniu Szkolnego Zespołu Wokalnego. Zgromadzonych gości powitał Dyrektor Szkoły Wiesław Łupina. Swoją obecnością zaszczycili nas: Senator RP Ryszard Bober, Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Zbigniew Sosnowski i Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz, Zastępca Burmistrza Brodnicy Krzysztof Hekert, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Dombrowski. Z radością powitaliśmy Marię Mazurkiewicz Kujawsko- Pomorskiego Wicekuratora Oświaty, Michała Zalewskiego Prezydenta Miasta Torunia, prof. dr hab. Stefana Kruszewskiego Dziekana Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK. Organ prowadzący reprezentowali: Starosta Brodnicki Piotr Boiński, Wicestarosta Stanisław Kosakowski, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, Wiceprzewodniczący Piotr Burkwicz i Ambroży Marchlewski, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Justyna Prajs. W tym ważnym dla nas dniu miło było gościć: radnych powiatowych i miejskich, burmistrzów i wójtów sąsiednich miast i gmin, przedstawicieli służb mundurowych, dyrektorów szkół, zacnych absolwentów, nauczycieli akademickich, przedstawicieli Rady Rodziców, przyjaciół i sympatyków oraz sponsorów szkoły.

           Uczestnicy uroczystości mogli zobaczyć film przygotowany przez współczesnych Filomatów. Nawiązywał on do historii szkoły, łączył przeszłość ze współczesnością . Pokazał wartość pamięci i tradycji.

            W przemówieniu inicjującym uroczystości Dyrektor Wiesław Łupina odniósł się do wartości reprezentowanych przez I LO. Zwrócił uwagę, że placówka od czasu zaboru pruskiego, mimo trudnych okresów historycznych kształci kolejne pokolenia znakomitych absolwentów. Trwa dla uczniów, razem z nimi w duchu tradycji i polskości, dbając o wszechstronny rozwój każdego młodego człowieka. Dyrektor przypomniał o losach ludzi związanych ze szkołą, o ich roli w budowaniu Polski, o odznaczeniach, medalach i sukcesach. Zaznaczył , że nasza Alma Mater jest ważną i nieodzowną częścią brodnickiej rzeczywistości i częścią naszego życia. Świadczy też o tym Księga Uczniów, w której zapisani są najstarsi absolwenci. Dyrektor życzył, żeby dalej była zapisywana przez kolejne pokolenia uczniów szkoły , która łączy tradycję z nowoczesnością i doświadczenie z młodością.

          Kolejnym elementem uroczystości było wyróżnienie najstarszych abiturientów, poczynając od tych, którzy maturę zdali w 1955r. Otrzymali oni z rąk Pana Dyrektora pamiątkowe medale, zostali też uhonorowani tradycyjnymi różyczkami. Jubileuszowe medale otrzymali też przedstawiciele organu nadzorującego, prowadzącego, przyjaciele i sympatycy oraz sponsorzy. Następnie odsłonięto jubileuszową tablicę i odśpiewano hymn szkoły. Nie brakowało gratulacji, refleksji i życzeń . Licznie zgromadzeni goście podkreślali znaczenie szkoły i jej wkład w rozwój miasta oraz regionu. Po przemówieniach i podziękowaniach dla przyjaciół oraz sponsorów Szkolna Grupa Teatralna zaprezentowała recital nawiązujący do ważnych momentów z historii I LO, osobistych przeżyć i wzruszających wspomnień.

           Po oficjalnej części zaproszeni goście udali się na bankiet do budynku internatu a młodzież korzystała z pikniku na świeżym powietrzu. W otaczającym liceum parku można było spróbować grillowanej kiełbaski , słodkości , lodów . Wszystkim udzielał się radosny nastrój, towarzyszył on rozmowom, wspomnieniom, spotkaniom po latach .

           Szkoła, która trwa 150 lat nadal będzie edukować i wychowywać kolejne pokolenia Polaków. Życzymy jej następnych wyjątkowych jubileuszy!

       Patrz album

      • Filomaci w ścisłym finale konkursu :,, Międzygwiezdny pył’’

      • ,, Międzygwiezdny pył” to Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy z Elementami Astronomii. Trójka uczniów – Julia Brzezińska z kl. 3c, Maks Rudnicki z kl. 1b i Dominika Mackiewicz z kl.  1b zakwalifikowała się do jego ścisłego finału. Na szczególne brawa zasłużyli : Julia Brzezińska, która zajęła trzecie miejsce i Maks Rudnicki, który uplasował się na szóstym miejscu. Uczniowie podczas zmagań  przeszli przez trzy etapy: test, prezentację i rozmowę klasyfikacyjną . Poradzili sobie znakomicie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów fizycznych.

      • Jubileusz 150-lecia

      •       Jest nam szczególnie miło poinformować, że nasza szkoła – I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy, to dostojna jubilatka, która na edukacyjnej mapie miasta nieprzerwanie funkcjonuje od 150 lat.

             Powstała w czasie zaboru pruskiego i mimo trudnych okresów historycznych, zawsze pozostawała ostoją polskości i narodowej tradycji.

             Pokolenia znakomitych absolwentów, autorów licznych sukcesów i osiągnięć w wielu dziedzinach, są najlepszym świadectwem doniosłej roli, którą I Liceum Ogólnokształcące odegrało w czasie swojej długiej historii.

             Każdy jubileusz to czas refleksji i budzenia się pięknych wspomnień. 150-lecie Liceum jest do tego najlepszą okazją. Dlatego chcielibyśmy razem z Państwem uczcić doniosłą chwilę naszej wspólnej szkoły.

        

                   Oficjalne uroczystości Jubileuszu 150-lecia I LO odbędą się 16 czerwca 2023 r.

                                            

                                                                                                                                       Wiesław Łupina

                                                                                                                                             Dyrektor

        

       "Spotkania po latach" – wieczory koleżeńskie poszczególnych klas lub roczników absolwenci mogą organizować we własnym zakresie.

        

        

       PROGRAM UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWYCH 150-LECIA

       I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

       16 czerwca 2023

        

       9:00 – 10:00 – msza święta jubileuszowa w kościele farnym w intencji absolwentów, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły

       10:00 – 10:30 – uroczysty przemarsz ulicami miasta do gmachu szkoły

       10:30 – 11:00 – rejestracja absolwentów i odbiór pamiątek w holu szkoły

       11:00 – 13:00 – odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej oraz oficjalne uroczystości w Hali Sportowej I LO

       13:00 – piknik na dziedzińcu szkoły

        

       Zapraszamy również do odwiedzenia Izby Tradycji, wpisania się do Księgi Pamiątkowej i obejrzenia okolicznościowych wystaw.

      • 150 sadzonek kwiatów na 150 lat I LO

      •      Miłośnicy kwiatów z klasy I b, którzy realizują biologię na poziomie rozszerzonym, wsadzili 150 sadzonek begonii na dziedzińcu szkoły. Inicjatywa wpisuje się w przygotowania do wyjątkowego jubileuszu. Kwiatowy napis będzie nie tylko dekorował otoczenie szkoły, ale również przypomniał o 150 latach trwania I LO na edukacyjnej mapie Brodnicy. Sadzonki zostały ufundowane przez Ogrodnictwo M.L. Kolasińscy w Niewierzu. Dziękujemy!

       Patrz album

      • Oliwia Dembek Mistrz Polski

      •       Jest nam szczególnie miło poinformować o wielkim sukcesie naszej uczennicy Oliwii Dembek, podopiecznej klubu MKS Brodnica. W dniach 7-8 czerwca Oliwia brała udział w finałach Mistrzostw Polski młodziczek piłki ręcznej w Łodzi, zdobywając w ostatecznej rozgrywce tytuł Mistrza Polski. Jesteśmy dumni z sukcesu naszej uczennicy, a gratulując tak wspaniałego osiągnięcia, zapewniamy o naszym wsparciu i dalszym kibicowaniu.

      • Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

      •      Uczennica naszego liceum - Dominika Maćkiewicz z 1b zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tym roku odbył się on po raz 27. Co roku bierze w nim udział wielu uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Wśród ok. 150 finalistów również I Liceum w Brodnicy kolejny rok z rzędu miało swojego przedstawiciela na etapie ogólnopolskim. Najlepsi w konkursie mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki (do Ziemi Świętej, Wilna) i cenne upominki rzeczowe - świadczy to o poziomie konkursu. Największą nagrodą jest jednak spotkanie z żywym Słowem Bożym. Każdy z uczniów, który wczytywał się zadane przez organizatorów księgi biblijne (w tym roku Księga Powtórzonego Prawa i List do Hebrajczyków) mógł lepiej poznać Boga i zacieśnić z Nim swoją relację.

       Gratulujemy naszej finalistce i życzymy dalszych sukcesów w nauce

      • "Matematyka na 150"

      •      6 czerwca 2023 r. w ramach obchodów 150-lecia naszej szkoły  gościliśmy 13 trzyosobowych zespołów reprezentujących VIII klasy z brodnickich i okolicznych szkół podstawowych. Drużyny w czasie 50 minut rozwiązywały 50 zadań matematycznych za 50 punktów (50 + 50 + 50 = 150). Po krótkiej przerwie gdy komisja sprawdzała prace, uczniowie mogli mierzyć się z krzyżówkami i anagramami rozwijającymi logiczne myślenie.

           Na zakończenie pan wicedyrektor Piotr Lendziński wraz z organizatorami wręczył nagrody.

       Pierwsze miejsce zajęła klasa 8C ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brodnicy w składzie: Michał Dróżdż, Mateusz Kwiatkowski, Maciej Murawski.

       Drugie miejsce zajęła klasa 8F ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy w składzie: Wiktor Garczyński, Martyna Pietrzak, Agata Weydmann

       Trzecie miejsce zajęła klasa 8C również ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy w składzie: Weronika Koprowska, Antoni Sobolewski, Magdalena Witkowska.

           Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnej znajomości królowej nauk, opiekunom dziękujemy za współpracę oraz rozwijanie zainteresowania matematyką. Po słowach zadowolenia uczniów i pozytywnych opiniach opiekunów już zaczynamy planować konkurs na przyszły rok.

       Patrz album

      • Historia w komiksie

      •     2 czerwca br. Julia Bińczak, wraz z opiekunem p. Beatą Nijakowską, brały udział w uroczystości wręczenia nagród trzeciej międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Ceremonia miała miejsce w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”.

           Julia Bińczak jest laureatką dwuetapowego konkursu plastycznego i autorką pracy pt. „Odebrano mi młodość”.

           Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych oraz warsztaty plastyczne dla laureatów.

      • Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej

      •     Z wielką radością informujemy, że Oskar Lewandowski uczeń klasy IIb, zdobył III miejsce w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej. Etap okręgowy odbył się 2 czerwca 2023 roku w Państwowym Instytucie Geologicznym w Gdańsku. To właśnie tam Nasz uczeń zdobył zaszczytne miejsce na podium.

          Tegoroczna XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego ,,Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, odbyła się pod hasłem Geologiczna różnorodność Ziemi. I etap konkursu polegał na samodzielnym przygotowaniu przez ucznia pracy pisemnej na wybrany temat. Oskar wybierając ,,Krajobrazy Geologii” wykazał się zdolnością interpretacji wiadomości encyklopedycznych w zakresie pozytywnych i negatywnych procesów geologiczno-geomorfologicznych Pienin. Na podstawie wysłanej pracy Komisja Konkursowa wyłoniła najlepszych autorów wśród których znalazł się uczeń I LO w Brodnicy. W ten sposób zakwalifikował się do II etapu półfinałowego, który polegał na rozwiązaniu pisemnego testu z zakresu wiedzy geologicznej. Na podstawie wyników testu, w kategorii wiekowej szkół ponadpodstawowych, Oskar Lewandowski został tegorocznym laureatem.          

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Filomacki spływ kajakowy w roku jubileuszu szkoły

      •      W dniu 31 maja odbył się szkolny spływ kajakowy. Przy słonecznej pogodzie uczniowie płynęli przez Pojezierze Brodnickie . Szlak prowadził przez jeziora: Zbiczno- Strażym – Bachotek. Po intensywnym wysiłku fizycznym młodzież mogła zintegrować się w wesołej, koleżeńskiej atmosferze. Kajakowa wyprawa  zakończyła się ogniskiem, przy którym Filomaci piekli kiełbaski. Była to kolejna sportowa przygoda społeczności uczniowskiej , która połączona jest z obchodami jubileuszu I LO. Odbywa się ona cyklicznie i tworzy wspomnienia szkoły , która umożliwia realizację sportowych zainteresowań i promuje aktywny wypoczynek na łonie przyrody.

       Patrz album

      • Spotkanie z absolwentem

      •         Dnia 31 maja odbyło się kolejne spotkanie z cyklu wizyt znanych i sławnych absolwentów I LO, które wpisują się w jubileusz 150 lecia szkoły. Dyrektor Szkoły Wiesław Łupina powitał Wicemarszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Zbigniewa Sosnowskiego. Zaproszony gość opowiedział  o czasach szkolnych, które spędził w murach naszego liceum. Wspominał swoich nauczycieli, ulubione przedmioty i wydarzenia z czasów młodości. Uczniowie mogli również  posłuchać  o karierze politycznej  pana Sosnowskiego - jego sukcesach, ale także porażkach i trudnych decyzjach, z którymi musimy mierzyć się w szkole i pracy. Zaproszony absolwent  był m.in. nauczycielem, dyrektorem szkoły i samorządowcem.  Wicemarszałek udzielał się w życiu społecznym, pełnił funkcję Posła na Sejm RP i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zdobywał kolejne szczeble kariery kierując się wartościami, które bliskie są absolwentom I LO. Pozostaje wielkim przyjacielem szkoły, obecnym w ważnych dla niej momentach. Podczas spotkań z Filomatami podkreśla rolę tradycji, obowiązku i ojczyzny w życiu każdego człowieka.

       Patrz album

      • Drzwi otwarte w I LO

      •      Dnia 29 maja I LO gościło uczniów szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem dotyczącym dalszej edukacji. Filomaci oprowadzili swoich młodszych kolegów po salach lekcyjnych, pokazali Astrobazę, internat, bibliotekę, halę sportową. Opowiedzieli o ciekawych projektach naukowych, atmosferze i kołach zainteresowań. Można było przeprowadzić doświadczenia fizyczne i chemiczne, zagrać w królewską grę, zatańczyć oraz wziąć udział w quizach i konkursach. Uczniowie klas ósmych zostali poinformowani o  planowanych rozszerzeniach i o specyfice wybranych kierunków.

              Uczniów przywitał  Dyrektor  Wiesław Łupina, który przekazał młodzieży symboliczne klucze do szkoły. Po części informacyjnej odbyła się część artystyczna – swoje układy zaprezentowały  tancerki  Szkolnej Grupy Teatralnej. Uczniowie zaangażowani w działalność Koła Wolontariatu częstowali słodkimi wypiekami a Samorząd Uczniowski zaprosił na tradycyjnego grilla na boisku szkolnym.

           Serdecznie zapraszamy do szkoły, która już od 150 lat umożliwia młodym ludziom zdobycie średniego wykształcenia oraz realizację pasji i marzeń. Dołącz do społeczności Filomatów z I LO!

       Patrz album

      • MISTRZ MAPY

      •         25 maja w naszej szkole odbyła się XIII edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego MISTRZ MAPY. Miło nam, że konkurs przechodni, który narodził się w naszej szkole, mógł odbyć się w I LO w jubileuszowym roku 150-lecia istnienia szkoły.

              Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z pięciu szkół średnich powiatu brodnickiego. Po pisemnym etapie eliminacyjnym, do rozgrywki finałowej dostało się 11 najlepszych uczniów. W etapie ustnym, zadaniem uczestników było prawidłowe wskazanie obiektów na mapach Polski, świata i Afryki. 

              Jury wyłoniło Mistrza Mapy, którym został Adam Markuszewski z III LO w Brodnicy, pierwszego Wicemistrza, którym została Julia Rynkowska z I LO w Brodnicy oraz drugiego Wicemistrza, którym został Michał Szwaracki z CKZiU w Brodnicy.

             Ponadto wyróżniono: Szymona Pudełko z Liceum Ogólnokształcącego SPSK w Górznie, Karolinę Piotrowską z ZS w Jabłonowie Pomorskim, Agatę Krzywińską z CKZiU w Brodnicy, Wiktora Kozłowskiego z III LO w Brodnicy oraz Kacpra Dembowskiego z I LO w Brodnicy.

             Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem wśród młodzieży szkół naszego powiatu.

       Patrz album

      • Laureatka konkursu IPN

      •        Z radością informujemy, że Julia Bińczak, uczennica klasy IIIe, została laureatką konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” (III edycja międzynarodowa 2022/2023) w kategorii 17 – 19 lat.

              Uroczystość zakończenia tej edycji odbędzie się 2 czerwca br. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie.

       Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!

      • OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA BRODNICY

      •       Brodnicki Klub Szaradzistów „Jolka zorganizował 13 maja w I Liceum Ogólnokształcącym XIII Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Brodnicy, nad którymi patronat honorowy objął starosta brodnicki. Prezes klubu ,,Jolka” Henryk Kołodziejski przypomniał, że 25 lat temu w tej szkole zorganizowano I mistrzostwa. Zwyciężył wówczas Andrzej Przeczewski, drugie miejsce zajęła Barbara Dzieniszewska, a trzecie Mariusz Świderski, wszyscy z Brodnicy. Dyrektor szkoły Wiesław Łupina poinformował, że szkoła - I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy, to dostojna jubilatka, która na edukacyjnej mapie miasta nieprzerwanie funkcjonuje od 150 lat. Powstała w czasie zaboru pruskiego w 1873 roku i mimo trudnych okresów historycznych, zawsze pozostawała ostoją polskości i narodowej tradycji. Podczas jednej z przerw szaradziści mieli okazję zwiedzić Izbę Tradycji tej szkoły oraz obiekt astronomiczny tzw. Astrobazę. Otwarcia mistrzostw dokonała Justyna Prajs, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu ze starostwa powiatowego. W zawodach wzięły udział 34 osoby, w tym cztery z Brodnicy. Podczas turnieju głównego uczestnicy rozwiązywali dwa zestawy zadań. Zwycięzcą mistrzostw został Dawid Kupiec, zdobywając puchar posła na Sejm RP. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Gąska. Trzecie miejsce wywalczyła Karolina Wierzbowska, wszyscy z Pruszkowa. Andrzej Nyka z Brodnicy zajął dziewiętnaste miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, których fundatorami byli: poseł na Sejm RP Paweł Szramka, powiat brodnicki, miasto Brodnica oraz gminy Brodnica i Bobrowo, Bank Spółdzielczy, przedsiębiorstwo ,,Perfekt” oraz sponsorzy indywidualni. Organizatorzy mistrzostw dziękują dyrektorowi szkoły za wsparcie i okazaną pomoc w przygotowanie turnieju. Mistrzostwa były okazją do promowania dorobku i osiągnięć szkoły.

       Patrz album

      • ‘English Ace’

      •       XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ‘English Ace’ już za nami. W tym roku, po raz kolejny, wyniki konkursu okazały się dla naszych uczniów bardzo satysfakcjonujące. Dodatkowo, w tej edycji wzięła udział największa liczba uczniów – było ich prawie pięćdziesięcioro.

        

       Wyniki prezentują się następująco:

       Amelia Szczechowicz – 3 miejsce w województwie (najlepszy wynik spośród wszystkich uczniów z naszej szkoły)

       Jakub Bronikowski – 3 miejsce w województwie

       Radosław Kopczyński – 4 miejsce w województwie

       Marta Duszyńska – 5 miejsce w województwie

       Karol Sztandarski – 5 miejsce w województwie

       Rafał Celiński – 6 miejsce w województwie

       Jakub Maśliński – 7 miejsce w województwie i najlepszy wynik spośród wszystkich uczniów klas II z całego kraju

       Emilia Siedlecka – 8 miejsce w województwie

       Wiktor Murawski – 8 miejsce w województwie

       Nikodem Słupski – 10 miejsce w województwie

        

       Gratulujemy tak wspaniałej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

      • Matury w I LO

      •        4 maja abiturienci I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy przystąpili do egzaminu maturalnego, który od tego roku realizowany jest w nowej formule. Po raz pierwszy do egzaminu dojrzałości przystępują uczniowie, którzy ukończyli czteroletnie liceum. Matury tradycyjnie rozpoczynają się językiem polskim, a w kolejnych  dniach Filomaci będą zmagać się z arkuszami z języka obcego i matematyki. Sesja egzaminacyjna będzie trwała do 23 maja. Na wyniki OKE w Gdańsku młodzi ludzie muszą czekać do 7 lipca. Tego dnia w naszej szkole odbędzie się uroczyste różyczkowanie.

             W związku z inauguracją tego szczególnego  egzaminu życzymy maturzystom powodzenia.  Niech ten krok w dorosłość zostanie wykonany z rozwagą i  okaże się sukcesem, który otworzy drzwi do kolejnych edukacyjnych planów. Trzymamy kciuki!

       Patrz album

      • Uroczyste zakończenie klas IV

      •          28 kwietnia 2023r. uczniowie klas IV I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy ukończyli szkołę. O godz. 9:00 spotkali się z Dyrekcją Szkoły. Pan Dyrektor Wiesław Łupina serdecznie im pogratulował i życzył powodzenia na maturze. Przypomniał, że kończą szkołę w wyjątkowym roku jubileuszu 150-lecia i zaprosił na uroczystości - 16 czerwca br. Miłą niespodzianką była prezentacja zdjęć z 2 września 2019r. Absolwenci mieli okazję powspominać początki swojej nauki w I LO. Odnosząc się do tamtej inauguracji, Dyrektor przypomniał, że cieszyliśmy się wówczas z wyróżnienia szkoły za wysokie wyniki maturalne. Znalazła się ona wśród ośmiu najlepszych w rejonie toruńskim. Niech sukces maturzystów 2019r. będzie dobrym prognostykiem i inspiracją dla tegorocznych absolwentów. Następnie pan Wicedyrektor Piotr Lendziński omówił procedury obowiązujące na maturze. Filomaci otrzymali też świadectwa od swoich wychowawców.

                 Uroczyste pożegnanie absolwentów, zgodnie z tradycją I LO- różyczkowaniem, odbędzie się w dniu otrzymania wyników maturalnych - 07 lipca 2023r. Wtedy swoich kolegów pożegnają uczniowie młodszych  klas, przypną różyczki tym, którzy zdali maturę. Najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami i dyplomami. Dzisiaj, życzymy wysokich not na egzaminie dojrzałości.

       Patrz album

  • Kontakty

   • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
   • sekretariat@1lobrodnica.pl
   • 0-56 4982016
   • I Liceum Ogólnokształcące, 87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14

    87-300 Brodnica
    Poland
   • pon. - pt. w godz. 7.15 - 15.15

    ePUAP: 1LOBrodnica/skrytka
  • Logowanie

 • Biuletyn informacji publicznej