• Aktualności

            • XIX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

            • 24. 11. 2010 r w ramach XIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnych zmagań - tym razem w Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej. I LO reprezentował czteroosobowy zespół: Milena Szczygieł (kl. I a), Olga Dąbrowska (kl. I c), Anna Kozikowska (kl. II e) i Łukasz Dembowski (kl. II g). Jury konkursu przyznało II miejsce Annie Kozikowskiej, a III miejsce przypadło Milenie Szczygieł.  22. 11. 2010r Zespół Wokalny wziął udział w Przegladzie Pieśni Religijnej w Brodnickim Domu Kultury w ramach XIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Zespół w swojej kategogii, a także uczennica klasy III b, Marta Wołojewicz w kategorii soliści, zajęli I miejsca. GRATULUJEMY!!!

          • Szkolna Dyskoteka
            • Szkolna Dyskoteka

            • 18 listopada 2010 r. w godzinach popołudniowych w naszym liceum odbyło się "Retro party". Uczniowie brodnickiej alma mater za drobną opłatą otrzymali bilecik, przygotowany przez SU, zwalniający ich następnego dnia z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek. Bilecik ten był rownież przepustką do wehikułu czasu, jakim stała się aula naszego liceum, który przeniósł nas do świata młodzieńczych lat naszych rodziców i dziadków. Tłumnie przybyli uczniowie mieli okazję bawić się przy muzyce z lat 60', 70', 80'. Niewątpliwie atmosferę zabawy stworzyła także możliwość przebrania się w stroje minionej epoki, co spotkało się z pozytywnym odezwem. Zabawa była przednia. Na koniec imprezy, która trwała aż do 22.00, zapytano uczestników, czy im się podobało. Wszyscy zgodnie odpowiedzieli: TAK!. Gratulujemy SU i Radiowęzłowi wspaniale przygotowanej imprezy i czekamy na więcej!

            • Młoda Krew Ratuje Życie

            • 18.11. 2010 w godzinach 9.00-13.00 w kawiarni internatu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Od 55 uczniów pobrano 24,75 l tego życiodajnego płynu. Za ten dobroczynny gest uczestnicy zostali obdarowani upominkami.

              Patrz album

          • Dni Honorowego Krwiodawstwa
            • Dni Honorowego Krwiodawstwa

            • 17.11.2010 w BDK odbyła się uroczysta akademia z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Nasza szkoła zajęła II m-ce w konkursie "Młoda Krew Ratuje Życie" Ngrody otrzymali nasi krwiodawcy: Śliwińska Agnieszka, Maciejewski Krzysztof, Zarębska Dorota (III d), Cieszyńska Milena, Prądzyński Daniel, Rakoczy Bartosz, Seroczyńska Lidia (III c). Szkołę nagrodzono pucharem i dyplomem. Za zorganizowanie i pomoc w akcjach krwiodawstwa statuetkę "Pomocna dłoń" otrzymał Pan Dyrektor mgr Wiesław Łupina a nagrodę książkową opiekun szkolnego klubu HDK prof. Wojciech Sobieszczyk. W konkursie krzyżówek wyróżniona została Zuzanna Popielarczyk (II d).

            • I LO w projekcie

            • Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy przystąpiła do realizacji programu „Aktywny uczeń, pracownik, obywatel – to ja, dzięki kompetencjom kluczowym.” Program ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Skierowany jest głównie do uczniów klas pierwszych liceów ogólnokształcących trzech województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Program umożliwia bezpłatne uczestnictwo w zajęciach dodatkowych (przez okres 3 lat), które zapewniają wszechstronny rozwój intelektualny. Dzięki niekonwencjonalnym sposobom ich prowadzenia rozbudzą pasje i ciekawość. I Liceum Ogólnokształcące zostało wytypowane do udziału w tym projekcie jako jedna z 70 szkół z trzech województw. W naszej szkole zostały utworzone 4 grupy:  jedna o profilu matematycznym, dwie o profilu przyrodniczym i jedna o profilu społeczno-obywatelskim. Osoby zakwalifikowane do programu uczestniczą w  6 - semestralnych zajęciach, niezwykle przydatnych w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i przyszłej kariery zawodowej.

               

          • Wycieczka do Francji
            • Wycieczka do Francji

            • Grupa  51 uczniów pod opieką prof. M. Skorupki, prof. I. Zwierzchlewskiej, prof. K. Boińskiej, prof. W. Zembrzyckiego, prof. M. Kołodziejskiego i prof. A. Kłosowskiego uczestniczyła  w wycieczce do Francji, która odbyła się w dniach 5-13 listopada.  Pierwszy dzień zwiedzania poświęcony był na Brukselę, w której obejrzeliśmy budynki Parlamentu Europejskiego, park miniatur, w którym znaleźliśmy najsłynniejsze budowle Europy, w tym polskie. Obeszliśmy także urocze Stare Miasto i podziwialiśmy Grand Palace. Wszystkich zdziwił Manneken Pis, który jest symbolem Brukseli. Weszliśmy także do Atomium - symbolu targów światowych, a następnie udaliśmy się pod Paryż na nocleg. Kolejne dwa dni poświęcone były stolicy Francji. Zaczęliśmy od największego pałacu w Europie – Wersalu, w którym podziwialiśmy komnaty królewskie oraz francuskie ogrody. Pozostając pod wrażeniem kultury, udaliśmy się do Luwru. Tu każdy mógł oglądać to, co sobie zaplanował, co go interesuje, ale większość z nas i tak udała się pod najsłynniejszy obraz Leonarda da Vinci pt.” Mona Liza”, a także podziwiała posągi Wenus z Milo, Nike z Samotraki, komnaty Napoleona i dział egipski. Dzień zakończyliśmy wieczornym rejsem po Sekwanie. Następny dzień to wjazd na wieżę Eiffe'a, muzeum perfum, dzielnica Montmartre oraz La Defense.Kolejny dzień spędziliśmy na zabawie w Eurodisneylandzie, a noc w autokarze, którym rano dotarliśmy na Lazurowe Wybrzeże. Przywitało  nas słońce i ciepłe śródziemnomorskie powietrze oraz przepiękne widoki. Uroczo położone, pełne przepychu Monako zrobiło oszałamiające wrażenie. Podziwialiśmy kasyno w Monte Carlo, Palais Princier, katedrę oraz piękne okazy ryb w Muzeum Oceanograficznym. Następny dzień na Lazurowym Wybrzeżu to Nicea i Cannes, a tu porty z imponującymi jachtami, Pałac Filmowy, urocze starówki i wzgórze w Nicei, z którego roztacza się wspaniały widok. Zachwyciła nas również natura - kwitnące agawy, owocujące drzewa cytrynowe i ogrody pełne fiołków alpejskich. Aleja palmowa w Nicei, mierząca 7 kilometrów, cieszy oczy i pięknie oddziela plażę oraz nadmorską  promenadę od miasta. Ostatnim miejscem naszej podróży był włoski Mediolan. Wędrując po nim, obejrzeliśmy Piazza Del Duomo, kościół Santa Maria Delle Grazie oraz jeden z piękniejszych w Europie cmentarzy, na którym każdy pomnik jest dziełem sztuki. Największe jednak wrażenie zrobiła na nas monumentalna katedra, którą zdobi ponad 2200 wyrzeźbionych postaci na zewnętrznej elewacji.  Podróż dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, zacieśniła przyjaźnie i  była okazją do podziwiania dorobku wielu pokoleń oraz osiągnięć europejskiej kultury.

              Patrz album

          • Dzień Niepodległości
            • Dzień Niepodległości

            •  10 listopada 2010 roku społeczność nauczycielska i uczniowska I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej  uczciła  akademią 92 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nastrój tej jakże uroczystej chwili potęgowała scenografia przepełniona światłem 92 świec, a  setki porozrzucanych liści i półmrok przypominały o tym wielkim listopadowym dniu 11.11.1918r. Montaż historyczno-literacki rozpoczął się przy dźwiękach muzyki Jana Sebastiana Bacha. Młodzież przypomniała widzom trudne lata zaborów, powstań narodowych, rusyfikacji… Niezapomniane wrażenia wywarły na słuchaczach recytacje fragm. „Dziadów cz. III” Adama   Mickiewicza w wykonaniu Marty Kowalczyk i wiersza „Zew” w wykonaniu Anny Smogorzewskiej. Publiczność „podbiła” swym głosem i talentem wokalnym Martyna Słabkowska, która zaśpiewała dwie pieśni - „Taki kraj” oraz „ Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Równie wspaniale do własnej kompozycji muzycznej zaśpiewała Natalia Brzozowska. Fragm. „ Kwiatów polskich” w jej wykonaniu zmusił słuchaczy do zadumy nad dawnym i współczesnym losem naszej ojczyzny. Akademię uświetniał zespół wokalny pod kierownictwem mgr Anny Ćwiklińskiej. Treści patriotyczne zawarte w takich pieśniach jak „Warszawianka”, „Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani” czy  „Rota”, którą wszyscy zaśpiewali na stojąco, dały wszystkim wiele wzruszeń, w oczach zgromadzonych widziało się łzy. Młodych artystów poproszono, aby choć w części powtórzyli swój występ, 12.11.2010 o godz. 12.00, uatrakcyjniając obchody 90 rocznicy wojny polsko-bolszewickiej w czasie spotkania władz miasta z kombatantami.  Po zakończeniu uroczystości  Dyrektor Szkoły, pan mgr Wiesław Łupina podkreślił rolę takich lekcji historii dla współczesnych Polaków. Podziękował wykonawcom oraz organizatorom: panu mgr Pawłowi Roszakowi, mgr Jerzemu Rucińskiemu i wspomnianej już pani mgr Annie Ćwiklińskiej. Słów uznania nie szczędził też pan Starosta Waldemar Gęsicki.

              Patrz album

            • Wieczorek poetycki pt. „Przemijanie”

            • 3 listopada o godzinie 18.00 w auli szkolnej odbył się wieczorek poetycki pt. „Przemijanie”. Młodzież z Koła Teatralnego I Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką prof. Ilony Zwierzchlewskiej i prof. Hanny Wódki, zaprezentowała utwory poetyckie i poezję śpiewaną, które łączyła zaduma nad przemijaniem życia, refleksja nad kruchością ludzkiej egzystencji i trwaniem. Nastrój melancholii i nadziei podkreślała scenografia, którą tworzyły lampiony, barwne liście, parkowe ławki, jesienne kwiaty. Uwagę odbiorców przyciągały nie tylko dźwięki, ale także kolorowe slajdy wizualizujące przekaz. Gorące brawa, którymi nagrodzono młodych aktorów, świadczyły o żywej reakcji publiczności poruszonej zmysłową opowieścią o życiu, śmierci i i najważniejszych ludzkich wartościach.      

              Patrz album                                                    

            • Spektakl teatralny pt. „Wesele”.

            • Młodzież naszego liceum miała okazję obejrzeć 25.10. spektakl pt. „Wesele”. Tytuł odnosi się do znanego z kanonu lektur szkolnych dramatu , ale to nie treść sztuki Wyspiańskiego była najważniejsza, lecz atmosfera, która towarzyszyła premierze w 1901roku. Aktorzy, wcielając się w bohaterów, próbowali zrozumieć intencje autora, zaprezentowane wydarzenia historyczne, rolę zjaw, symbolicznych gestów i przedmiotów. Okazało się to niełatwym zadaniem nie tylko dla nich, ale i dla reżysera.  Starał się im pomóc sam S. Wyspiański, który towarzyszył aktorom w próbie generalnej. Spektakl przyniósł informacje o atmosferze Krakowa, reakcji na dramat uczestników autentycznego wesela, a także wyjaśniał kto jest kim w sztuce Wyspiańskiego. Warto wspomnieć o aktorach, których mogliśmy zobaczyć na szkolnej scenie. Maciej Jackowski, Wojciech Skibiński i Jerzy Światłoń (w roli S. Wyspiańskiego) są absolwentami PWST w Krakowie i aktorami  Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie. Można oglądać ich na deskach tego teatru, a także w Teatrach TV oraz filmach. Maciej Jackowski grał m.in.w serialu pt. „Pensjonat pod Różą” oraz w „Mistyfikacji”, Wojciech Skibiński w „Wydziale zabójstw”, „Barwach szczęścia” i serialu „Na Wspólnej”.  Profesjonalnie zagrany spektakl oraz spotkanie z aktorami i żywym słowem wzbudziło wiele emocji.

            • Dzień Papieski – „Jan Paweł II- odwaga świętości”

            • W nasze szkole Dzień Papieski obchodzono 15.10. Z tej okazji ks. Bartłomiej przygotował z uczniami wspomnienie o wielkim Polaku, na które składały się pieśni, relacje z podróży, a także anegdoty i opowieści o tym, co papież lubił, co Go cieszyło, jakie miał oczekiwania wobec wiernych. Zgodnie z hasłem : „Jan Paweł II – odwaga świętości”, wiele słów padło o drodze do doskonałości, która nie musi być trudna, bo „każdy może świętym być”. Przywołano również atmosferę panującą na  Placu św. Piotra w dniu pogrzebu Papieża, kiedy to tłumy dopominały się „santo subito”. Odbył się również pokaz multimedialny, podkreślający trud Papieża – Pielgrzyma. Uczniowie na zakończenie programu odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”, która, jak podkreślał to często, wyprowadziła Go z ojczyzny. Uroczystość zakończył ks. Bartłomiej prowadząc wspólną modlitwę o beatyfikację Jana Pawła II.

              Patrz album

            • Dzień Edukacji Narodowej

            •  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przypada 14. 10., odbył się w naszej szkole uroczysty apel, w którym uczestniczyła dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele oraz delegacje uczniów ze wszystkich klas. Uroczystość poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy w imieniu wszystkich uczniów złożyli dyrekcji, pedagogom i wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz słowa podziękowania za trud pracy, za wspaniałą atmosferę w szkole, za wspieranie inicjatyw uczniowskich i za wszelką pomoc, na którą zawsze mogą liczyć. W dowód wdzięczności dla wszystkich nauczycieli uczniowie przekazali na ręce pana dyrektora Wiesława Łupiny  bukiet kwiatów. Spotkanie w auli uprzyjemnił występ Kółka Teatralnego, ukazujący  w humorystyczny sposób problemy szkolne, z którymi borykają się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Owacjami nagrodzono także występ chłopców z klasy I G, którzy tańczyli fragm. „Jeziora łabędziego”. Uroczystość zakończył pan dyrektor,  życząc wszystkim radości i satysfakcji, zarówno w przekazywaniu, jak i przyswajaniu wiedzy.

              Patrz album

            • Poznajmy się

            • Dnia 2.10.2010 odbyła się impreza , która już na stałe wpisała się do szkolnego kalendarza. Było to spotkanie wszystkich klas pierwszych i wychowawców w auli szkoły, którego celem jest przedstawienie nowych uczniów, integracja klas i wspólna zabawa pod hasłem: ”Poznajmy się”. Uczniowie przygotowali na ten dzień programy artystyczne, piosenki i skecze, a Samorząd Uczniowski konkursy. Wszystkie klasy dzielnie walczyły i chętnie brały udział w przygotowanych konkurencjach. Należało wykazać się znajomością szkoły, wiedzą na temat upodobań wychowawcy, a także zaprezentować talent wokalny oraz umiejętności sportowe. Nad całością czuwało jury, które oceniało zmagania klas, a na zakończenie imprezy pani wicedyrektor Anna Rumińska wręczyła klasom dyplomy, które potwierdzały oficjalne przyjęcie wszystkich klas pierwszych w poczet uczniów I Liceum Ogólnokształcącego.

               

               

              Patrz album

            • „Życie to nie teatr” – wieczór poetycki

            • „Życie to jest teatr, to kolorowa maskarada, zabawa, gra przy otwartych i zamkniętych drzwiach” – takie słowa padły ze sceny podczas wieczoru poetyckiego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły. Próby rozpoczęły się już w wakacje, a widzowie zostali zaproszeni 21.09. na godz. 19-tą do auli szkoły, by razem z młodymi artystami snuć refleksje nad życiem. Scenariusz przygotowała Anna Smogorzewska z klasy III a. Ania zajęła się również reżyserią  i obsadą. Młodzież po raz kolejny udowodniła profesjonalizm i odkryła przed widzami swoje talenty. Występ młodych artystów wsparli wokalnie nauczyciele- prof. A. Ćwiklińska i prof. W. Zembrzycki. W spektaklu wykorzystano teksty Wisławy Szymborskiej, Edwarda Stachury, fragm. „Pachnidła” Suskinda oraz piosenki Edyty Geppert, Edyty Bartosiewicz, Michała Bajora oraz Ewy Demarczyk. Wszystkie dotyczyły życia. A co się na nie składa? To miłość, przyjaźń, rozstania, marzenia… Jaką rolę odgrywają w naszym życiu? Jaką rolę my odgrywamy w istnieniu świata? Dylematy, które dręczą każdego, próbowali rozwiązać młodzi artyści. Prowokowali też do snucia refleksji nad kondycją człowieka. Może to jednak ktoś silny, zdolny do miłości? Może w takim razie życie to nie teatr? Aulę szkoły wypełnili uczniowie, rodzice, zaproszeni goście- pan Starosta Waldemar Gęsicki i Naczelnik Wydziału Oświaty  Kultury i Sportu Stanisław Czajkowski, a także dyrekcja i grono pedagogiczne  I LO. Spektakl przyjęto owacjami, a talentu aktorom gratulował pan dyrektor Wiesław Łupina i pan Starosta Waldemar Gęsicki.

              Patrz album

            • I LO w miniaturze - ciekawa inicjatywa ucznia

            •  Mikołaj Stawnikowicz jest uczniem klasy IIIa I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. W roku 2011 przystępuje do egzaminu maturalnego. Na początku września podarował szkole, do której uczęszcza, artystycznie wykonaną makietę budynku, obecnie wyeksponowaną w hollu przy głównym wejściu. Mikołaj, podejmując te pracę, pragnął spróbować swoich sił w tego rodzaju przedsięwzięciu, gdyż makiet budynków nigdy wcześniej nie wykonywał. Jego przygoda z modelarstwem trwa już od kilku lat i sięga pobytu w drugiej klasie gimnazjum. Wykonał wtedy model zdalnie sterowanej motorówki i był to początek szeregu innych, coraz doskonalszych konstrukcji. Mikołaj zbudował łącznie około dziesięciu modeli, m. in. hydroplan, łodzie prędkościowe a nawet okręt wikingów. Ten ostatni można podziwiać w Ośrodku Edukacji Historycznej „Gród Foluszek”, gdzie został wyeksponowany. Mikołaj zamierza kontynuować swą pasję podczas studiów wyższych. Wybiera się na Politechnikę Gdańską, specjalność – budowa okrętów i jachtów. Ma nadzieję, że również to marzenie zostanie spełnione.

               

              Patrz album

            • Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/11

            • Nowy rok szkolny rozpoczął się tradycyjnie 1. IX. Dyrektor szkoły p.Wiesław Łupina powitał przybyłą na uroczystość młodzież, szczególnie klas pierwszych, która rozpoczyna naukę w naszej szkole.  Przedstawił także panią Annę Rumińską, która od 1. IX. objęła stanowisko wicedyrektora I LO, a także  nowo zatrudnionych nauczycieli. Pan dyrektor życzył Gronu Pedagogicznemu owocnej i satysfakcjonującej pracy, a młodzieży wielu sukcesów w nauce oraz wytrwałości w wypełnianiu obowiązków. Podczas uroczystości delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem pomordowanych nauczycieli. Po apelu odbyło się spotkanie klas z wychowawcami.

              Patrz album

            • RÓŻYCZKOWANIE

            • Dzień 30 czerwca jest już od kilku lat dniem ogłoszenia wyników matur. Tradycyjnie odbywa się tego dnia w naszej szkole „Różyczkowanie”, czyli przypięcie różyczek wszystkim maturzystom. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17-tej występem wokalnym Marty Wołojewicz, uczennicy klasy II b, a po odśpiewaniu hymnu państwowego i złożeniu kwiatów pod pomnikiem pomordowanych nauczycieli, dyrektor szkoły Wiesław Łupina powitał przybyłych gości, grono pedagogiczne, rodziców i abiturientów I LO. Następnie zapoznał wszystkich z  decyzją Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, wyczytując nazwiska wszystkich uczniów, którzy zdali maturę,  a klasy II udekorowały ich różyczkami .Nasza szkoła jest największą placówką w  województwie jeśli chodzi o liczbę osób przystępujących do matury.Szkołę ukończyło 309 uczniów i wszyscy przystąpili do egzaminu maturalnego. Wyniki z ubiegłorocznej matury podwyższało 35 osób.
              Egzamin maturalny zdało 304 uczniów, co stanowi 98,4% .Nie zdało 1,6% tylko z jednego przedmiotu, tak więc wszyscy kwalifikują się do dodatkowego egzaminu w sierpniu tego roku. CKE podała, że wynik zdawalności w Polsce w tym roku wynosi 81% (tzn. 19% uczniów w kraju nie zdało egzaminu maturalnego  a u nas tylko 1,6% - czyli w naszej szkole nie zdało dokładnie 12 razy mniej uczniów niż w kraju. Jeśli zaś chodzi o licea ogólnokształcące to matury nie zdało 9% a u nas tylko 1,6%)
              Jak wiadomo, egzamin maturalny można zdawać na poziomie podstawowym albo na o wiele wyższym poziomie rozszerzonym.  W naszej szkole aż 75% uczniów zdawało egzaminy na poziomie rozszerzonym uzyskując bardzo wysokie wyniki. I tak np.:

              1. z biologii 28 osoby wybrały poziom podstawowy i 57 osób rozszerzony
              2. z chemii 11 osób wybrało poziom podstawowy i aż 54 osób rozszerzony
              3. z fizyki 14 osoby poziom podstawowy i aż 8 poziom rozszerzony
              4. geografia 64 – poziom podstawowy i  71 poziom rozszerzony
              5. matematyka - 309 podstawowy i 70 rozszerzony
              6. z wiedzy o społeczeństwie – 16 podstawowy i 19 rozszerzony

              W naszej szkole zdawano również egzamin z  wiedzy o tańcu – 2 osoby. Średnia z matury ustnej z j. polskiego wyniosła 87%,  a z języków obcych  85%.   Z  pisemnych:

              1. język polski   – 72%;
              2. matematyka – 75%
              3. język angielski – 75% - p. podst.
              4. język angielski –  70%- p. rozsz.
              5. język niemiecki – 80% - p. podst.
              6. język niemiecki –  82%- p. rozsz.
              7. język rosyjski – 92% - p. podst.
              8. język rosyjski –  77%- p. rozsz

                Jest to bardzo dobry wynik – dużo wyższy od średniej krajowej. Te wyniki dają możliwość wyboru studiowania na najlepszych uczelniach w kraju.

               Więcej

              Patrz album

            • UWAGA MATURZYŚCI

            • Zapraszamy do szkoły dnia 30.06.2010 r.(środa)
              8.00-10.00 - indywidualne zapoznanie z wynikami egzaminu,
              16.15 - spotkanie z wychowawcami w klasach,
              17.00 - uroczyste ogłoszenie wyników egzaminu maturalnego (przypięcie różyczek)

            • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/10

            • Dnia 25.06 zakończył się kolejny rok szkolny dla klas I i II. Na uroczystym apelu w auli szkoły pan dyr. Wiesław Łupina powitał młodzież, pogratulował sukcesów, a nauczycielom podziękował za kolejny rok wytężonej pracy. Spośród wszystkich klas najwyższą średnią wywalczyła klasa I A ze średnią ocen 4,52 i tym samym otrzymała Puchar Dyrektora Szkoły. Na kolejnych pozycjach uplasowały się następujące klasy:  II A – średnia 4, 48, II C – średnia 4, 42, II I – średnia 4,36, II G – średnia 4, 32, I C – średnia 4,3, II E – średnia 4, 29, II D – 4,24, I E – średnia 4,20. Średnia frekwencja szkoły wyniosła 90%, a najwyższą frekwencję uzyskała klasa I F – 94%. Kolejne miejsca zajmują: KL. I C – 93, 6%, kl. II C- 93,4%, kl. I A – 93, 4%, kl. I G – 93, 1%, kl. I i- 92,9%, II F – 92,%, II i – 92%, I E- 91%. Świadectwa z wyróżnieniem, a więc ze średnią ocen 4,75 i więcej otrzymało 92 uczniów. Dyrektor szkoły wręczył im podczas uroczystości  dyplomy, a uczniom ze średnią 5,0 i więcej także nagrody książkowe. Najlepszy wynik -5,36 uzyskała uczennica klasy II E – Emilia Ziółkowska i uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 21.06. została wytypowana do Nagrody Premiera. Emilia jest nie tylko najlepszą uczennicą w szkole, ale także zajęła III miejsce w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiej XX Olimpiady Teologii Katolickiej i brała udział w finale ogólnopolskim.  Doskonałe wyniki osiągnęli również następujący uczniowie :

              Średnia ocen  5,23:

              Wachaczewski Patryk, Wełnicki Łukasz, Krajnik Agnieszka, Sujkowska Izabela, Halat Lilianna

              Średnia ocen 5,15:

              Graduszewska Martyna, Cichacka Joanna, Sadowski Patryk, Żuchowska Magdalena, Jurkiewicz Karolina

              Średnia ocen 5, 14:

              Kaliszer Joanna, Suchorab Joanna, Klakus Mariusz

              Średnia ocen 5,08:

              Laskowska Anna, Faltynowska Justyna, Lewandowska Ismena, Matuszewska Maja

              Średnia ocen 5,07:

              Roznerski Mateusz, Fokt Anna, Kamińska Ewa

              Średnia ocen 5,0:

              Witkowska Maja, Nisgorska Katarzyna, Czyżewska Agnieszka, Pszuk Aleksandra, Smogorzewska Anna, Karpińska Milena, Weręgowska Karolina, Drozdowski Paweł, Topolewska Kinga, Rynecki Damian, Dworznik Marzena, Kowalczyk Marta.

                 Uczniowie osiągnęli nie tylko bardzo wysokie wyniki w nauce, ale brali także udział w licznych konkursach, zawodach sportowych i olimpiadach przedmiotowych. Poza tym udzielali się w kółkach przedmiotowych, pracowali na rzecz szkoły i miasta.

                  Uroczysty apel uświetnił krótki występ chóru szkolnego oraz program artystyczny w wykonaniu kółka teatralnego. Spotkanie w auli szkoły zakończył przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

              Patrz album

            • DZIEŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

            • Przedostatni dzień roku szkolnego jest tradycyjnie dniem Samorządu Uczniowskiego. Z tej okazji odbyły się wybory Miss i Mistera szkoły. W zabawie uczestniczyli  uczniowie klas I i II. Wszystkie konkursy i konkurencje przygotował Samorząd. Kandydaci musieli wykazać się pomysłowością w doborze strojów, poczuciem humoru i wiedzą. Poszczególne zadania polegały na umiejętnym i zabawnym przedstawieniu swojego stroju, zaprezentowaniu siebie jako gwiazdy filmowej. Należało również wykonać taniec solo i zareklamować  przedmiot codziennego użytku.  Jury oceniało poszczególne konkurencje,a uczniowie wybrali Miss i Mistera Publiczności – Karola Kulkę  z kl. I f oraz Ewelinę Betlejewską z kl. I f. Zaszczytny tytuł Miss Szkoły 2010 wywalczyła Weronika Chełmińska z kl. I a, a koronę Mistera Karol Kulka z kl. I f. Zwycięzcom gratulujemy, a Samorządowi dziękujemy za wspaniale przygotowaną imprezę, która zakończyła się na boisku szkolnym wspólnym grillem.

              Patrz album

                  

            • DZIEŃ PATRONA

            • 23 czerwca 2010 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy obchodzono święto Patrona Szkoły, czyli Filomatów Ziemi Michałowskiej. Spotkanie w auli  składało się z trzech części i spotkało się z zachwytem zarówno uczniów jak i nauczycieli.Pierwsza część miała charakter oficjalny. Wszyscy obecni wysłuchali referatu na temat historii patrona a także  odśpiewali zarówno hymn państwowy jak i hymn szkoły. Szkolne koło teatralne przygotowało przedstawienie przypominające kim byli filomaci brodniccy oraz jakie ideały im przyświecały. Autorką scenariusza i prowadzącą uroczystość była Anna Smogorzewska z klasy 2a. Po części oficjalnej współcześni  filomaci zmierzyli się z konkursem wiedzy o swojej szkole. Do pojedynku stanęło dwadzieścia 2-osobowych zespołów. Zwyciężyły po raz drugi z rzędu przedstawicielki klasy 2g: Martyna Rudzińska i Wioletta Zyra. Następnie  zaprezentowali się młodzi filomaci,  ujawniając swoje talenty: śpiewano piosenki, grano na bębnach i saksofonie, recytowano wiersze oraz prezentowano obrazy.Spotkanie podsumował dyrektor Wiesław Łupina, dziękując  szkolnemu kołu teatralnemu oraz nauczycielom historii Tomaszowi  Wardowskiemu i Paulinie Kalinowskiej za zaangażowanie w przygotowanie obchodów święta. Jednocześnie przywołał ideały, które przyświecały naszym poprzednikom, czyli patriotyzm i szacunek dla nauki.

              Patrz album

    • Kontakty

      • I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy
      • sekretariat@1lobrodnica.pl
      • 0-56 4982016
      • I Liceum Ogólnokształcące, 87-300 Brodnica, ul. Lidzbarska 14

        87-300 Brodnica
        Poland
      • pon. - pt. w godz. 7.15 - 15.15

        ePUAP: 1LOBrodnica/skrytka
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej