• Uroczystość wręczenia świadectw maturalnych

• 5 lipca 2021 roku w I LO w Brodnicy odbyło się pierwsze po pandemicznej przerwie Różyczkowanie z udziałem gości i bliskich osób naszych absolwentów.

Mimo skromniejszej niż zwykle formy, udało nam się zachować tradycję i ceremoniał tego ważnego wydarzenia. Historia uroczystości sięga początków istnienia szkoły i choć dziś ze względów pandemicznych maturzyści sami przypinali sobie różyczki do piersi, to jednak z dużym wzruszeniem i wspomnieniem lat nauki, dumnie opuszczali mury szkoły.

O ciągłości tradycji Różyczkowania świadczy fakt, że właśnie w tym roku swoją siedemdziesiątą rocznicę tego wydarzenia przeżywa jeden z najbardziej znamienitych absolwentów I LO w Brodnicy - Pan prof. dr hab. Tadeusz Kaczorek, który jest corocznym fundatorem nagrody finansowej dla najlepszego maturzysty roku.

Tego dnia w murach szkoły nie zabrakło gości, związanych z organem prowadzącym szkoły, na czele ze Starostą Brodnickim – Panem Piotrem Boińskim, Przewodniczącym Rady Powiatu – Panem Romanem Pytlasińskim, członkiem Zarządu Powiatu – Panią Małgorzatą Miętkiewicz, Przewodniczącym Komisji Oświaty Rady Powiatu – Panem Wojciechem Szulcem, Naczelnikiem Wydziału Edukacji Kultury i Sportu – Panią Justyną Prajs, a także Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Grażyną Gardzielewską i Panem Tadeuszem Fafińskim – emerytowanym nauczycielem naszej szkoły i sponsorem nagród dla absolwentów.

Uroczystości towarzyszyło wyróżnienie i nagrodzenie maturzystów, którzy uzyskali stuprocentowe wyniki z egzaminów, a także absolwentów, którzy w całym okresie nauki w szkole osiągali bardzo wysokie wyniki w nauce i znaczące sukcesy w licznych formach działalności szkolnej.

Dyrektor szkoły – Pan Wiesław Łupina oraz Starosta Brodnicki – Pan Piotr Boiński pogratulowali maturzystom i ich rodzicom osiągniętych wyników, a także kierowali pod adresem abiturientów słowa pełne serdeczności i wiary w dalsze spełnianie ich marzeń i planów.

Finał spotkania uświetnił występ wokalistów Szkolnej Grupy Teatralnej, a jego zwieńczeniem był donośny, ostatni dzwonek na cześć absolwentów.

Uczniowie, którzy uzyskali stuprocentowe wyniki na egzaminie maturalnym:

język angielski (poziom rozszerzony):

Maciej Zubowicz

Aleksandra Bojanowska

chemia (poziom rozszerzony):

Hubert Sikorski

język angielski (poziom podstawowy):

Aleksandra Borowska

Marta Podemska

Angelika Skrzypczyk

Mateusz Sobierajski

język niemiecki (poziom podstawowy):

Monika Fodrowska

matematyka (poziom podstawowy):

Martyna Dędza

Amelia Kryczka

Kamil Dędza

Natalia Faraś

Nikodem Kaliński

Dominik Majocha

Bartosz Mrozowski

Opracował: Wojciech Zembrzycki

• Uczniowie I LO w Brodnicy wyróżnieni w konkursie poezji Jana Pawła II

• Bardzo często mówi się, że Jan Paweł II był wielkim Polakiem, ale zdecydowanie zbyt rzadko tłumaczy się - dlaczego. Jednym ze sposobów przybliżenia i poznania choćby ułamka bogatego dziedzictwa naszego Rodaka okazał się II Regionalny Internetowy Konkurs Poezji Jana Pawła II „Poezja to Wielka Pani…”.

W konkursie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę w Golubiu-Dobrzyniu udział wzięli także uczniowie naszego Liceum Marta Ryska z klasy 1E  (III miejsce), Marta Lewandowska z klasy 2pB (wyróżnienie), Kamila Czarnecka i Łukasz Węglerski także z klasy 2pB.

Poezja Jana Pawła II nie należy do łatwych i lekkich, wprost przeciwnie – przez ilość treści oddanej w wyszukanej formie wymaga umiejętności i wysiłku, by móc ją prawidłowo interpretować i dobrze recytować. Tym większe brawa i uznanie należą się zdolnym uczniom naszego Liceum, którzy podjęli się tego niełatwego zadania i których prace zostały docenione przez jury konkursu.

Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich talentów.

Opracował: ks. Paweł Lewandowski