Zapraszamy do szkoły dnia 30.06.2010 r.(środa)
8.00-10.00 - indywidualne zapoznanie z wynikami egzaminu,
16.15 - spotkanie z wychowawcami w klasach,
17.00 - uroczyste ogłoszenie wyników egzaminu maturalnego (przypięcie różyczek)
UWAGA MATURZYŚCI
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/10
Dnia 25.06 zakończył się kolejny rok szkolny dla klas I i II. Na uroczystym apelu w auli szkoły pan dyr. Wiesław Łupina powitał młodzież, pogratulował sukcesów, a nauczycielom podziękował za kolejny rok wytężonej pracy. Spośród wszystkich klas najwyższą średnią wywalczyła klasa I A ze średnią ocen 4,52 i tym samym otrzymała Puchar Dyrektora Szkoły. Na kolejnych pozycjach uplasowały się następujące klasy: II A – średnia 4, 48, II C – średnia 4, 42, II I – średnia 4,36, II G – średnia 4, 32, I C – średnia 4,3, II E – średnia 4, 29, II D – 4,24, I E – średnia 4,20. Średnia frekwencja szkoły wyniosła 90%, a najwyższą frekwencję uzyskała klasa I F – 94%. Kolejne miejsca zajmują: KL. I C – 93, 6%, kl. II C- 93,4%, kl. I A – 93, 4%, kl. I G – 93, 1%, kl. I i- 92,9%, II F – 92,%, II i – 92%, I E- 91%. Świadectwa z wyróżnieniem, a więc ze średnią ocen 4,75 i więcej otrzymało 92 uczniów. Dyrektor szkoły wręczył im podczas uroczystości dyplomy, a uczniom ze średnią 5,0 i więcej także nagrody książkowe. Najlepszy wynik -5,36 uzyskała uczennica klasy II E – Emilia Ziółkowska i uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 21.06. została wytypowana do Nagrody Premiera. Emilia jest nie tylko najlepszą uczennicą w szkole, ale także zajęła III miejsce w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiej XX Olimpiady Teologii Katolickiej i brała udział w finale ogólnopolskim. Doskonałe wyniki osiągnęli również następujący uczniowie :
Średnia ocen 5,23:
Wachaczewski Patryk, Wełnicki Łukasz, Krajnik Agnieszka, Sujkowska Izabela, Halat Lilianna
Średnia ocen 5,15:
Graduszewska Martyna, Cichacka Joanna, Sadowski Patryk, Żuchowska Magdalena, Jurkiewicz Karolina
Średnia ocen 5, 14:
Kaliszer Joanna, Suchorab Joanna, Klakus Mariusz
Średnia ocen 5,08:
Laskowska Anna, Faltynowska Justyna, Lewandowska Ismena, Matuszewska Maja
Średnia ocen 5,07:
Roznerski Mateusz, Fokt Anna, Kamińska Ewa
Średnia ocen 5,0:
Witkowska Maja, Nisgorska Katarzyna, Czyżewska Agnieszka, Pszuk Aleksandra, Smogorzewska Anna, Karpińska Milena, Weręgowska Karolina, Drozdowski Paweł, Topolewska Kinga, Rynecki Damian, Dworznik Marzena, Kowalczyk Marta.
Uczniowie osiągnęli nie tylko bardzo wysokie wyniki w nauce, ale brali także udział w licznych konkursach, zawodach sportowych i olimpiadach przedmiotowych. Poza tym udzielali się w kółkach przedmiotowych, pracowali na rzecz szkoły i miasta.
Uroczysty apel uświetnił krótki występ chóru szkolnego oraz program artystyczny w wykonaniu kółka teatralnego. Spotkanie w auli szkoły zakończył przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
DZIEŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Przedostatni dzień roku szkolnego jest tradycyjnie dniem Samorządu Uczniowskiego. Z tej okazji odbyły się wybory Miss i Mistera szkoły. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas I i II. Wszystkie konkursy i konkurencje przygotował Samorząd. Kandydaci musieli wykazać się pomysłowością w doborze strojów, poczuciem humoru i wiedzą. Poszczególne zadania polegały na umiejętnym i zabawnym przedstawieniu swojego stroju, zaprezentowaniu siebie jako gwiazdy filmowej. Należało również wykonać taniec solo i zareklamować przedmiot codziennego użytku. Jury oceniało poszczególne konkurencje,a uczniowie wybrali Miss i Mistera Publiczności – Karola Kulkę z kl. I f oraz Ewelinę Betlejewską z kl. I f. Zaszczytny tytuł Miss Szkoły 2010 wywalczyła Weronika Chełmińska z kl. I a, a koronę Mistera Karol Kulka z kl. I f. Zwycięzcom gratulujemy, a Samorządowi dziękujemy za wspaniale przygotowaną imprezę, która zakończyła się na boisku szkolnym wspólnym grillem.
DZIEŃ PATRONA
23 czerwca 2010 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy obchodzono święto Patrona Szkoły, czyli Filomatów Ziemi Michałowskiej. Spotkanie w auli składało się z trzech części i spotkało się z zachwytem zarówno uczniów jak i nauczycieli.Pierwsza część miała charakter oficjalny. Wszyscy obecni wysłuchali referatu na temat historii patrona a także odśpiewali zarówno hymn państwowy jak i hymn szkoły. Szkolne koło teatralne przygotowało przedstawienie przypominające kim byli filomaci brodniccy oraz jakie ideały im przyświecały. Autorką scenariusza i prowadzącą uroczystość była Anna Smogorzewska z klasy 2a. Po części oficjalnej współcześni filomaci zmierzyli się z konkursem wiedzy o swojej szkole. Do pojedynku stanęło dwadzieścia 2-osobowych zespołów. Zwyciężyły po raz drugi z rzędu przedstawicielki klasy 2g: Martyna Rudzińska i Wioletta Zyra. Następnie zaprezentowali się młodzi filomaci, ujawniając swoje talenty: śpiewano piosenki, grano na bębnach i saksofonie, recytowano wiersze oraz prezentowano obrazy.Spotkanie podsumował dyrektor Wiesław Łupina, dziękując szkolnemu kołu teatralnemu oraz nauczycielom historii Tomaszowi Wardowskiemu i Paulinie Kalinowskiej za zaangażowanie w przygotowanie obchodów święta. Jednocześnie przywołał ideały, które przyświecały naszym poprzednikom, czyli patriotyzm i szacunek dla nauki.
DZIEŃ SPORTU
W dniu 22.06.2010r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w halową piłkę nożną dziewcząt i chłopców .W tym dniu młodzież zebrała się w hali sportowej OSiR , aby kibicować swoim drużynom. W rozgrywkach wzięło udział 20 grup z przewagą drużyn dziewcząt, bo aż 11 grup. Dziewczęta też potrafią nieźle grać! I tak przy wspólnej zabawie i porywach meksykańskiej fali, mamy zwycięzców w halową piłkę nożną roku 2009/10, a jest to klasa 1f, która wygrała w grupie dziewcząt i chłopców. Gratulujemy wszystkim drużynom i nie martwcie się, bo już za rok rewanż! Trenujcie!
Finały meczów w halową piłkę nożną – wyniki:
Dziewczęta2j
1f
2i
pkt.
bramki
miejsce
2 j
0:4
0:0
1:4
0:4
III
1f
4:0
2:0
6:0
6:0
I
2i
0:0
0:2
1:4
0:2
II
Chłopcy
2e
2f
1f
pkt.
bramki
miejsce
2e
0:0
0:2
1:4
0:2
III
2f
0:0
1:1
2:2
0:1
II
1f
2:0
1:1
4:1
3:1
I
PRAKTYKA STUDENCKA
W dniach 10.05- 25.06 gościła w naszej szkole pochodząca z Chin Xijia Deng – studentka uniwersytetu w Singapurze (National University of Singapore). Podczas pobytu w szkole, w ramach praktyk studenckich organizowanych przez program AIESEC, zapoznała uczniów klas I i II z kulturą Chin i Singapuru oraz tajnikami języka chińskiego. Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia dotyczące historii kraju oraz aspektów życia codziennego mieszkańców Chin dawniej i dziś (np. edukacja, żywienie, życie rodzinne, tradycje). Lekcje prowadzone były w języku angielskim, a więc stanowiły dobrą okazję dla uczniów do doskonalenia znajomości tego języka.
DEUTSCH-WAGEN-TOUR.
Dnia 18.06.2010 uczniowie klas 1a, 1c, 1d, 1e, 1g, 1h, 1i, 2f, 2c uczestniczyli w quizie zorganizowanym na auli szkolnej. Wszystko za sprawą programu Deutsch-Wagen-Tour. Deutsch-Wagen-Tour to inicjatywa Instytutu Goetehego w Warszawie skierowana do uczniów polskich szkół, mająca na celu promocję nauki języka niemieckiego. Samochód Deutsch-Wagen-Tour przyjechał do naszej szkoły po raz drugi, tym razem jednak program prezentowany przez lektorkę dostępny był dla większej grupy uczniów. Na auli zorganizowano quiz przygotowany przez nauczycieli języka niemieckiego, w którym rywalizowali przedstawiciele poszczególnych klas. Do pokonania mieli 10 stacji, których zadania polegały na rozwiązaniu krzyżówki, poszukaniu słówek w wykreślance, dopasowaniu podpisu do obrazka. Słuchaliśmy też opisu pokoju i oglądaliśmy reklamę, z którymi związane były dwie kolejne stacje. Po krótkiej prezentacji postaci braci Grimm, przeprowadzono zadanie dot. bajek, które wszyscy znamy z dzieciństwa. Uczennice klasy 2i zaprezentowały wybrane miasta w Niemczech i przeprowadziły konkurs dla klas. Wszystkie zadania oceniała komisja, w której pracowali prof. K. Aleksander, prof. M.. Łupina i prof. W.Klugowski. Po zaciętej rywalizacji 1. miejsce zajęła klasa 1i, 2. miejsce klasa 1a i 3. miejsce klasa 2c. Przedstawiciele klas otrzymali nagrody przekazane przez lektorkę DWT. Pani Marta Schmachtenberger – lektorka DWT – przygotowała konkursy dla uczniów, którzy nie brali bezpośredniego udziału w konkursie międzyklasowym. Każdy zwycięzca otrzymywał nagrodę a uczestnicy nagrody pocieszenia. Wszyscy chętnie uczestniczyli w rywalizacji i dobrze się bawali.
Dziękujemy wszystkim , którzy wsparli organizatorów.
Patrz album
II POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
15 czerwca 2010 roku odbył się finał II POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH zorganizowany przez p. Katarzynę Boińską i p. Annę Kwaśniewską. W konkursie wzięło udział 14 laureatów etapów szkolnych - uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego, doskonalenie kompetencji językowych oraz zainteresowanie uczniów kulturą i historią krajów angielskiego obszaru językowego. Rozwiązując różnego rodzaju zadania konkursowe uczniowie mieli okazję sprawdzić własną wiedzę dotyczącą geografii, historii, polityki oraz kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Marta Zglińska (ZSZ)
II miejsce – Paweł Bytner (I LO) i Michał Piwowarski (I LO)
III miejsce – Adrian Janicki (I LO)
Wyróżnienie – Patryk Ziółkowski (ZSZ)
Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy. W imieniu Starosty Brodnickiego nagrody wręczył Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Pan Stanisław Czajkowski.
Laureatom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!
III POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
28 maja 2010 roku odbył się w naszej szkole III Powiatowy Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Adamczaka. W konkursie brali udział uczniowie klas pierwszych: 15 uczniów z III LO i 20 uczniów z I LO.
Wyniki:
1. Ewelina Betlejewska (I LO)
2. Łukasz Wełnicki (I LO)
3. Patryk Sadowski (I LO), Kacper Zakrzewski (III LO)
Klasa ogólna:
1. Tomasz Jankowski
Wyróżnienie otrzymali:
1. Dorota Niedbalska (III LO)
2. Paulina Paterewicz (I LO)
3. Dominika Zduniak (I LO)
Bardzo dobry wynik uzyskali:
Patryk Wachaczewski (I LO), Piotr Markuszewski (III LO), Arek Aranowski (III LO), Izabela Sujkowska (I LO), Łukasz Mikulicz (III LO), Anna Cieczko (III LO), Adam Zieliński (I LO), Joanna Cichacka (I LO).
Gratulujemy!
DZIEŃ HUMANISTY
Światowy Dzień Humanisty obchodzony jest corocznie 21.06., ale z racji trwających już wtedy wakacji w naszej szkole humaniści świętują już w kwietniu. Humanista to specjalista w dziedzinie nauk humanistycznych, zajmujący się zawodowo m.in. kulturą, językiem, literaturą, ale jest to też osoba dbająca o wartości ludzkie i godne życie człowieka. Uczczenie tego święta ma na celu podkreślenie pozytywnych aspektów humanizmu jako filozofii życiowej. Tegoroczne obchody Dnia Humanisty poświęcone były kulturze starożytnej Grecji, której i my jesteśmy spadkobiercami. Z tej okazji przeprowadzono konkurs pt. „Znam mitologię Greków”, w którym wzięło udział ponad 40 uczniów. Najwięcej punktów zdobyła i tym samym wywalczyła I miejsce Beata Toczyska z kl. II b, miejsce II zajęła Natalia Hebel z kl. II b, a Joanna Witkowska z kl. II h i Patryk Lewandowski z kl. I b zajęli III miejsce. Odbył się również konkurs recytatorski poezji antycznej, w którym I miejsce zajęła Agata Kłosowska z kl. I b, miejsce II Milena Górzewska z kl. I b, a miejsce III Anna Kozikowska z kl. I e. Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Biblioteka moich marzeń”. Komisja konkursowa przyznała I miejsce Magdalenie Jastrzemskiej z kl. II b, miejsce II Beacie Toczyskiej z kl. II b, a miejsce III Ewie Dąbrowskiej z kl. III d. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, które wręczył dyrektor szkoły, pan Wiesław Łupina w dniu 28. 04, kiedy to odbyły się uroczyste obchody Dnia Humanisty w auli szkoły. Z tej okazji przygotowano wystawę dzieł malarskich, które tematyką nawiązują do postaci i motywów mitologicznych, co jest dowodem na to, że starożytność inspiruje artystów wszystkich epok. Uczniowie zaprezentowali scenki oparte na motywach mitologicznych. Wystąpiły klasy: II b, I g, I i, I b oraz II d. Natomiast klasa I c przygotowała skecz w języku angielskim. Wysłuchaliśmy również zwycięzców konkursu recytatorskiego i pięknej interpretacji wierszy Tyrtajosa, Symonidesa i Safony. Uroczystość zakończyła się pokazem multimedialnym , który przeniósł nas w śródziemnomorskie klimaty i pozwolił poznać to, co ocalało ze starożytnej Grecji. Prezentację zabytków starożytnej Grecji przygotowały Karolina Kłosowska i Monika Łapka z kl. II b.
IV POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWO – INFORMATYCZNY ”Powiat Brodnicki – Moja Mała Ojczyzna”
23 kwietnia 2010 r. odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym IV Powiatowy Konkurs Językowo - Informatyczny
Zadaniem zespołów było przygotowanie wystąpienia na temat „Miejsce w powiecie, którym się szczycę”Do Konkursu zgłosili się uczniowie szkół średnich: I LO, ZSZ, III LO w zespołach 2 - 3 osobowych (j. angielski – 10 zespołów, j. niemiecki – 6 zespołów) – łącznie 16 zespołów (39 uczniów) 26- j. angielskiego 13 ‑ j. niemieckiego
Cele konkursu:
Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów w zakresie informatyki i języków obcych,
Motywowanie uczniów do uczenia się języków obcych i zgłębiania wiedzy informatycznej oraz mobilizowanie ich do samodzielnej, systematycznej pracy,
Podnoszenie poziomu umiejętności językowych młodzieży,
Kształtowanie postawy patriotyzmu lokalnego,
Pogłębienie poczucia tożsamości ze swoim ze swoim regionem,
Upowszechnianie wiedzy o mieście rodzinnym i regionie,
Stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży informatycznie uzdolnionej,
Rozwijanie twórczego myślenia uczniów i stosowania wiedzy w praktycznym działaniu,
Rozwijanie w młodzieży takich cech jak: kreatywność, zaangażowanie, odpowiedzialność za sukces zespołu,
Rozwijanie umiejętności pracy w zespole,
Stworzenie uczniom możliwości do sprawdzania własnego poziomu umiejętności językowych oraz wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki,
Promowanie uczniów najzdolniejszych o najwyższym poziomie wiedzy informatycznej i umiejętności językowych.
Członkowie zespołów zebrali informacje na dany temat oraz przygotowali wystąpienie w języku obcym (j. angielskim, j. niemieckim,) połączone z pokazem multimedialnym, Po wystąpieniach zespołów Komisja Konkursowa ocenia:
- merytoryczne opracowanie tematu (umiejętność zebrania materiałów źródłowych, rzetelność wiedzy na dany temat, spójność i przejrzystość merytoryczną)
- stronę językową wystąpienia,
- informatyczną stronę pokazu multimedialnego
Wyniki IV powiatowego konkursu językowo-informatycznego „Powiat Brodnicki - Moja Mała Ojczyzna”
I miejsce
Zespół z I LO z klasy II i – z j. angielskiego
Kowalczyk MartaDworzniak Marzena
II miejsce (2 zespoły)
Zespół I LO z klasy I i – z j. angielskiego
Galeja JuliaGrabowski Tomasz
Zespół z I LO z klasy II e – j. niemiecki
Magalski MarcinKlakus Mariusz
Śleżyński Michał
III miejsce (2 zespoły)
Zespół z III LO – j. angielski
Góralska PaulinaKurnicka Agnieszka
Tuchalski Kamil
Zespół ZSZ – j. niemiecki
Komorowski KrzysztofLewandowski Karol
Oprawa Łukasz
Główne nagrody ufundowało – Starostwo Powiatowe w Brodnicy /kamery internetowe ze słuchawkami słuchawki internetowe, pendrive, płyty CD/Upominki dla wszystkich uczestników - właściciel firmy „CERAKO” Jan Kowalski
Nagrody wręczył Starosta Brodnicki Pan Waldemar Gęsicki
Profilaktyka nowotworowa
Dnia 23 kwietnia 2010 roku w naszej szkole gościliśmy p. Teresę Wierzchucką – pracownika Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia z Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie klas drugich dowiedzieli się jakie czynniki powodują nowotwory oraz jak można zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Na spotkaniach przedstawiony został Europejski kodeks walki z rakiem zawierający m.in. następujące zapisy: Prowadząc zdrowy styl życia , można poprawić ogólny stan zdrowia i zapobiec wielu zgonom z powodu nowotworów złośliwych.
- Nie pal; jeśli palisz, przestań.
- Wystrzegaj się otyłości.
- Bądź codziennie aktywny ruchowo, uprawiaj ćwiczenia fizyczne.
- Spożywaj więcej warzyw i owoców: jedz co najmniej 5 porcji dziennie. Ogranicz spożycie produktów zawierających tłuszcze zwierzęce.
- Jeśli pijesz alkohol – piwo, wino lub napoje wysokoprocentowe – przestań go spożywać.
- Unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Szczególnie chroń dzieci i młodzież. Osoby mające skłonność do oparzeń powinny przez całe życie stosować środki chroniące przed słońcem.
- Przestrzegaj ściśle przepisów mających na celu ochronę przed narażeniem na znane substancje rakotwórcze. Stosuj się zawsze do instrukcji postępowania z substancjami rakotwórczymi. Przestrzegaj zaleceń krajowych ośrodków ochrony radiologicznej.
- Bierz udział w programach szczepień ochronnych przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.
Dla niektórych nowotworów istnieją programy badań przesiewowych zwiększających szansę na ich wyleczenie.
- Kobiety po 25. roku życia powinny brać udział w badaniach przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy.
- Kobiety po 50. roku życia powinny brać udział w badaniach przesiewowych w kierunku raka piersi.
- Kobiety i mężczyźni po 50. roku życia powinni uczestniczyć w badaniach przesiewowych w kierunku raka jelita grubego.
Tematyka wystąpienia spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.
Drzwi otwarte
W dniach 21-22.04 odbyły się w naszej szkole „Drzwi Otwarte” dla gimnazjalistów brodnickich szkół i powiatu. Kandydatów do liceum powitał dyrektor szkoły pan Wiesław Łupina. Następnie uczniowie zapoznali się ze szkołą i jej zapleczem dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Samorząd Szkolny, a także z funkcjonowaniem internatu, o którym opowiedziała przewodnicząca Rady Internatu. Pan profesor Wojciech Piotrowicz omówił rodzaje zajęć dodatkowych, w których mogą uczestniczyć uczniowie oraz rozszerzenia godzin w poszczególnych profilach, a uczniowie zaprezentowali w formie reklamy swoje profile. Pobyt na auli umilił gimnazjalistom zespół uczniów prezentujący fragmenty wieczorków poetyckich, które odbyły się w naszej szkole. „Drzwi Otwarte” zakończył udział gimnazjalistów w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach lekcyjnych z matematyki, fizyki, informatyki, chemii, biologii, geografii, historii, języka polskiego i języka angielskiego. Uczniowie otrzymali podanie do szkoły, kryteria przyjęcia do szkoły, adres strony internetowej oraz ostatni numer gazetki szkolnej. Nauczyciele, którzy przyszli z gimnazjalistami zostali zaproszeni do Sali Tradycji.
III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego
19 kwietnia 2010 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego zorganizowany przez germanistki z I LO p. Kamilę Aleksander i p. Magdalenę Łupinę. Celem konkursu jest doskonalenie języka i popularyzowanie wiedzy o historii, literaturze i kulturze krajów niemieckojęzycznych. W konkursie swoje umiejętności językowe oraz wiedzę o znanych postaciach zaprezentowali laureaci szkolnych etapów, uczniowie brodnickich szkół ponadgimnazjalnych: P. Cieczko, P. Jaworski, M. Mańkowska (III LO), R. Krzewiński, A.Szkalej (ZSZ), K. Raczkowska, L.P. Stempski, R. Warmińska, E. Ziółkowska (I LO). Uczestnicy konkursu przedstawiali sylwetki znanych postaci, np. J.W. Goethego, braci Grimm, M. Dietrich i A. Merkel. Prezentując wybrane osoby, uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i humorem. Jedna z uczestniczek wykonała brawurowo piosenkę Dietrich, inna namalowała portret Goethego, a kolejnej towarzyszyła dziewczynka ubrana w strój Czerwonego Kapturka. W czasie przerwy uczestnicy konkursu i goście obejrzeli przygotowaną przez organizatorów wystawę poświęconą sławnym Niemcom. Impreza przebiegła w miłej i życzliwej atmosferze, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki. Zwycięzcami trzeciej edycji konkursu zostali:
- Emilia Ziółkowska (I LO)
- Alicja Szkalej (ZSZ)
- Magdalena Mańkowska (III LO)
Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Brodnicy. W imieniu Starosty Brodnickiego p. Waldemara Gęsickiego nagrody wręczył dyrektor szkoły p. Wiesław Łupina.
XVI Wielki Turniej ROZRYWKI
Dnia 16 kwietnia w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu odbył się XVI Wielki Turniej ROZRYWKI. Turniej nieprzerwanie jest wspierany przez istniejące na rynku od 50 lat wydawnictwo szaradziarskie, propagujące nie tylko wśród dorosłych ale i pośród młodzieży alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Na starcie stanęło 11 trzyosobowych drużyn szkół ponadgimnazjalnych, w tym reprezentacja naszego liceum. Zawody rozpoczęły się od konkursu indywidualnego, polegającego na rozwiązaniu krzyżówki związanej z Rokiem Chopinowskim, najlepszą okazała się uczennica naszej szkoły Liliana Halat. Właściwe zawody składały się z 10 rund, w każdej z nich należało rozwiązać jedną łamigłówkę. Nasza drużyna w składzie: Liliana Halat, Lidia Seroczyńska, Ola Wydzgowska zajęła II miejsce. Opiekunem drużyny był prof. Marcin Kołodziejski. Gratulujemy!
Apel żałobny
Dnia 10 kwietnia zginął w katastrofie lotniczej Prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska oraz wybitni polscy politycy, dowódcy wojsk, przedstawiciele duchowieństwa, rodziny katyńskie.
Poniedziałek 12.04.2010 r. jest kolejnym dniem wspólnie przeżywanej przez Polaków żałoby narodowej.
I Liceum Ogólnokształcące, jednocząc się z ofiarami katastrofy i dramatem rodzin tych, którzy zginęli, rozpoczęło dzień pracy i nauki minutą ciszy, a o godzinie 10.35 wszyscy pracownicy i uczniowie zgromadzili się na płycie boiska szkolnego, by oddać hołd ofiarom. Apel rozpoczął dyr. szkoły Wiesław Łupina podkreślając dramat tego wydarzenia. Modlitwę w intencji wszystkich, którzy zginęli poprowadził ks. Łukasz odmawiajac dziesiątkę różańca.
Dzień Wiosny
9 marca 2010 r. (piątek) obchodzony był w naszej szkole Dzień Wiosny.w którym brały udział klasy I i II.
Patrz album
Wystawa o Zbrodni Katyńskiej
"Tylko pamięć została po tej Katyńskiej nocy" - to motto wystawy o Zbrodni Katyńskiej w I LO w Brodnicy, w 70 rocznicę tragedii polskich oficerów, żołnierzy, inteligencji. Prace portfolio przedstawiają kalendarium zbrodni, dzieje jej ukrywania, zdjęcia z egzekucji i pierwszych ekshumacji oraz współczesne groby. Materiały prezentują mapy obozów jenieckich, fragmenty korespondencji więżniów z rodzinami, dokumenty oraz poezję poświęconą pomordowanym. Wystawę przygotowała młodzież naszego liceum, pod kierunkiem nauczyciela historii mgr Anny Łukaszewskiej.
Wizyta Wicepremiera Waldemara Pawlaka.
Dnia 22.03 naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością Wicepremier Waldemar Pawlak. Towarzyszył mu Wiceminister MSWiA Zbigniew Sosnowski (absolwent naszej szkoły), Wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober oraz Starosta Brodnicki Waldemar Gęsicki. Wizytę w I LO wicepremier rozpoczął od zwiedzenia Izby Tradycji, którą obejrzał z ogromnym zainteresowaniem i wpisał się do Księgi Pamiątkowej, a następnie spotkał się z młodzieżą.Gości powitał dyrektor Wiesław Łupina, a następnie głos zabrał pan starosta, który zaprezentował osiągnięcia I LO. Prezentacja przygotowana przez wicepremiera dotyczyła aktualnej sytuacji polskiej gospodarki, choć nie obyło się bez odwołań do historii. Wypowiedzi przedstawiciela rządu uzupełniał pokaz multimedialny, który ilustrował różne dziedziny gospodarki, jak handel zagraniczny, demografię, bezrobocie, politykę zagraniczną. Wicepremier znalazł również czas na rozmowę z uczniami, ze strony których padło wiele pytań, m.in. o finansowanie partii z budżetu państwa, poselskie immunitety, czy utrzymanie KRUS-u. Po godzinie spotkanie dobiegło końca, bo napięty plan wizyt wicepremiera nie pozwolił na poświęcenie nam więcej czasu. W imieniu całej społeczności uczniowskiej jedna z uczennic wręczyła kwiaty i podziękowała przedstawicielom rządu za poświęcony czas i wprowadzenie młodzieży w arkana polityki, a pan dyrektor przekazał na ręce wicepremiera najnowszą publikację książkową poświęconą naszej szkole, pt.: „Szkoła przyszłości”. Ostatnie chwile przeznaczono na wspólne zdjęcia.
Regionalne Koła Fizyczne, Matematyczne i Informatyczne w I LO
Nową formą rozbudzania zainteresowania młodzieży fizyką, jest działające w naszej szkole Regionalne Koło Fizyczne. Stanowi ono część projektu pod nazwą „Regionalne Koła Fizyczne, Matematyczne, Informatyczne” realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jest partnerem odpowiedzialnym za część merytoryczną tego projektu. Zajęcia prowadzi pracownik naukowy Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu dr Janusz Szatkowski. Tematyka zajęcia dotyczy fizyki węgla. Zajęcia są bezpłatne i adresowane do wszystkich uczniów szkół średnich. Uczestniczą w nich uczniowie naszej szkoły. Spotkania odbywają się w cyklach semestralnych obejmujących wybrany blok tematyczny. Poszczególne bloki nie są ze sobą związane, a więc nowi uczestnicy mogą dołączać do istniejącej grupy co pół roku. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą również w Kole Informatycznym i Matematycznym. Zajęcia te odbywają się w UMK w Toruniu.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Wszystkie